Regensburg, Gemengd Nieuws. ADlfERTENTIEN. tot Dinsdagavond afwezig. DOET TE WETEN: BEKENDMAKING. DEEI8CHOB. Vereeniging „Helpt Elkander", BURGH. Spreker hoopte, dat de school steeds met vreugde op hen zou kunnen wijzen. Één der vertrekkende leerlingen, R. Ornée, dankte, namens zijn mede-leerlingen, bestuur en leeraren voor de vele zorgen, hun betoond. Hij hoopte te kunnen toonen, dat zij die zorg waard waren. De voorzitter bracht nu nog in her innering, dat één der leeraren, de heer C. A. de Looze, door zijn benoeming tot directeur der H. B. S. te Brie lie, de Avond school voor Vak-Onderwijs gaat verlaten. Gaarne bracht spreker een woord van hulde en lof aan den heer De Looze. De school verliest in hem een goed leeraar. Met een driewerf hoera voor den heer De Looze werd de plechtigheid beëindigd. De navolgende leerlingen werden bevorderd Van de eerste naar de tweede klasse: A. Gudde, J. Akkerdaas, W. Moermond, A. Douw, A. C. Bartels, J. J. H. Bouterse, C. Corbeel, J. M. de Glopper, M. Beije Mzn., P. J. Morijn, C. de Bie, J. C. Kosten, A. P. Akkerdaas, C. A. v. d. Berg, P. M. A. Dekker, A. de Vries, P. C. Bokelaar, W. Lemsom, C. v. Burg, D. C. Everwijn, Joh. Wandel, M. Wandel, M. Beije Azn., M. J. Kuyper en H. Padmos. Niet bevorderd zes. Van de tweede naar de derde klasse: T. H. Bossers, Joh. Verton, L. Douw, Alb. de Hooge, A. C. Verton, M. Verjaal, 1. M. v. d. Ploeg, C. Versteeg, J. C. Quist, L. C. Boot, H. J. Barentsen, B. Schaleven, B. Schell, A. Ornée, P. Verton, P. A. Schultz, C. M. Pape, J. J. Versteeg, G. J. Schilperoort en Louis de Wilde. Niet bevorderd zes. Van de derde naar de vierde klasse: P. Brouwers, L. J. Buijse, J. Arendse, J. A. v. d. Klooster, I. H. Peute, H. Goettsch, P. M. Zoeter, M. Geleijnse, S. W. Leijdekkers, J. Dekker, P. D. Everwijn, Jac. Boogerd, F. J. Kloet, C. den Dekker. Niet bevorderd vijf. Van de vierde klasse met diploma: J. B. Leijdekker, A. Phernambucq, O. A. v. d. Klippe, H. P. Moelker, P. N. Evertse, R. Ornée, A. Leijdekkers, P. B. v. Velt- hoven, G. J. den Dekker, L. Lemsom en Nic. Verton. Geen diploma vier. Tholen, 28 Maart. Op de Rijksnormaal school zijn heden bevorderd tot de 2e klasse: J. C. van Rijsel, A. P. Bil, C. A. Hartog, L. J. Heijboer, J. van Hiele, M. A. Lindhout, D. Istha, W. K. Knuist en J. Rijnberg. Afgewezen 3. Tot de 3e klasse: J. M. Hage, J. J. Bierens, M. J. Engelvaart, A. Kunst, P. j. Laven en M. C. Meyll. Afgewezen 2. Tot de 4e klasseC. F. van Dijke, L. van Nieuwenhuijzen, J. P. Poulusse, W. G. Quakkelaar en K. M. Wiskerke. Afgewezen 2. Dinteloord, 25 Maart. Heden slaagde te Breda voor het examen in de nuttige handwerden onze dorpsgenoote, mejuffrouw M. Snelleman Ld. Tot onderwijzer is door den raad van Goes met algemeene stemmen benoemd de heer W. H. Stouten te Oudelande. Tot hoofd der school te Aardenburg is met algemeene stemmen uit de vroeger vermelde voordracht benoemd de heer G. den Toom te Sluis. Op een voordracht voor len onder wijzer te Hillegersberg bij Rotterdam komt voor de heer G. van der Kooi, onderwijzer met verplichte hoofdakte te Oud-Vossemeer. In een Eng. Schoolblad komt het volgende (vertaald) voor Pomp het er in, stomp het er in, 'tKinderhoofd is hol; Duw het er in, stuw het er in, 'tls nog lang niet vol. Hygiëne, anatomie, Zoölogie en botanie, Geschiedenis, geographie, Alle soorten van chemie, Cosmographie, geologie, Moderne, talen, alle drie, Pomp het er in, stomp het er in, 't Kinderhoofd is hol. Vouw het er in, douw het er in, Maak ze desnoods dol. Op heel het bleek, armzalig wezen, Staat het droef verhaal te lezen, Van uren, aan den slaap ontrukt, Van kind'ren reeds door zorg gebukt, Die daag'lijks frissche lucht ontberen, Omdat zij altijd moeten leeren. Landbouw en Veeteelt. het richtig gehouden beheer, en de com missie voor de door haar genomen moeite. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het voorstel van de afdeeling „Oostburg", in te dienen bij de in April te houdene Hoofdbestuurdersvergadering om de paarden niet meer zoo sterk te longeeren, en mocht daarbij een paard eenig letsel overkomen, bij het Rijk daarvoor vergoeding te vragen. De voorzitter stelt voor aan de Vereeni- ging „Floralia", die zich in geen gunstigen finantiëelen toestand bevindt, en die zich ten opzichte van den tuinbouw op de jongste tentoonstelling verdienstelijk heeft gemaakt, voor dit jaar eert subsidie van f25 te geven. Dienovereenkomstig wordt besloten. Ook wordt het voorstel van den voorzitter aan genomen om evenals vorige jaren wederom een tiental loten in de Zierikzeesche Paardenloterij te nemen. De heer J. W. van Oeveren brengt ver slag uit van de verrichtingen van den marktzetter, die nu 31 weken werkzaam is. De in dien tijd aangevoerde boter bedroeg 5745 pond, waarvan de gemiddelde prijs was f 0,64. Het aantal kipeieren bedroeg 48327, tegen gemiddeld f 1,16 en het aantal eenden-eieren 107. Getracht wordt nog wel eens de middel- markt kunstmatig te drukken. Ook werd in het verslag gewag gemaakt van een poging de markt op te drijven. Voorzitter bedankt den heer Van Oeveren voor het uitbrengen van het verslag. Gekozen werden tot afgevaardigden naar de Hoofdbestuursvergadering ..de h.h. Moo- lenburgh en Mulock Houwer, die beiden de benoeming aannamen. Naar aanleiding van een adres aan het Bestuur tot verplaatsing van de eierenmarkt, brengt de heer L. Koopman Cz. te berde een verplaatsing van de veemarkt. Op sommige dagen van het jaar vermag men niet al het vee op de markt te brengen, wat een nadeel voor de gemeente is. Indertijd heeft het gemeentebestuur het Kraanplein als veemarkt ingericht, maar belanghebbenden wilden daar niet markten. Hij geeft voor veemarkt de Hooge Molen straat in overweging. De voorzitter zegt, dat met den wensch van den heer Koopman zal rekening ge houden worden. De heer F. Koopman beklaagt zich, dat dit seizoen geen lezingen zijn gehouden. Voorts vraagt hij, of het Hoofdbestuur wat te zeggen heeft in de vorming der comm. voor de paardenfokkerij. Er zijn n.l. 4 nieuwe leden benoemdwaaronder niemand uit Schouwen—Duiveland. In antwoord op de klacht zegt de voorzitter, dat de heer Zwagerman een spreekbeurt had toegezegd maar door ziekte verhinderd was die te vervullen, en nu had het Bestuur met het oog op het vergevorderd seizoen besloten tot het najaar te wachten. Wat het andere punt betreft, het Hoofdbestuur heeft in de samenstelling der regelingscommissie niets te zeggen. Over deze aangelegenheid ont spon zich een uitvoerig debat, waaraan nog deelnamen de heeren Hocke Hoogen- boom, L. Koopman Cz., Krepel, en Van Oeveren. Men meende, dat het Hoofd bestuur de f 400 subsidie voor de rege lingscommissie moest intrekken. Maar hiertegen werd aangevoerd, dat indien dit geschiedde, het Rijk en de Provinciale Staten ook geen subsidie zouden geven De heer Der Weduwen zou wenschen, dat men vanwege het Hoofdbestuur bij Gedep. Staten aandrong op afschaffing van de bepaling, waarbij het hebben van een lantaarn voor wagens met vaste assen van 1 Mei tot ultimo Augustus worde afgeschaft. Die wensch zal aan het Hoofdbestuur worden overgebracht. Besloten wordt op voorstel van den heer Van Westen een kistje ajuin Valentia, ten behoeve van de landbouwers, te laten komen. De opmerking werd door den heer L. Koopman Cz. gemaakt, dat men bij ver zending van de ajuin naar Engeland niet alleen zorgen moet voor een goede kwaliteit, maar ook voor een zorgvuldige sorteering en keurige verpakking, want daarop wordt zeer gelet. Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. Duivendijke, 30 Maart. In deze ge meente komt het mond- en klauwzeer voor bij eenig vee van den heer Boogerd, gestald op een zijner hofsteden „Den Bout" alhier. Zierikzee, 30 Maart. Heden voormiddag vergaderde in het „Huis van Nassau" de afdeeling „Zierikzee" der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. De voorzitter, mr. H. C. Moolen- burgh, opende de vergadering met een kort woord, waarop door den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer, de notulen gelezen werden. Door den penningmeester, den heer D. Hocke, werd hierop rekening en verantwoording gedaan van het door hem gehouden beheer. Tot het nazien der rekening en bescheiden werd door den voorzitter een com missiebenoemd, bestaande uit de heeren F. Koopman en Steendijk. Zij bevonden de rekening in orde en ad viseerden tot haar goedkeuring in ontvang tot een bedrag van f 1949.685 en in uitgaaf tot een som van f978 50, zoodat zij met een batig saldo van f 971185 sluit. Conform het advies werd besloten. De voorzitter betuigde den heer D. Hocke zijn dank voor Visscher ij - Berichten. Den 15 Maart is de botvisscherij wederom aangevangen en zijn enkele visschers na dien datum uitgevaren. Naar wij vernemen valt de kwaliteit der visch meeals vanzelf was de vangst nog gering. Toch is de vorige week reeds bot aangeboden, zoodat men wederom van dit heerlijk vischje kan profiteeren. Het is voor alles te hopen, dat deze visscherij loonend mag zijn. EERSTE KAMER. In de afdeelingen van die Kamer zijn tot rapporteurs over het ontwerp betreffende het blijvend gedeelte benoemd de heeren Heerkens, Van Lamsweerd, Van Wassenaar, Staal en Van Asch van Wijk. In de Maandag te houden zitting komen in behandeling spoedeischende zaken, zooals de suikerconventie, en daarna genoemd ontwerp. Er bestond sinds lang eene veete tusschen den heer G. J. Wijnveldt, zoon van den burgemeester van Broek-in-Water- land, en den volontair ter secretarie, den heer Van Engelenburg. De burgemeester is sinds eenige maanden ziek en de raad heeft nu den heer Van Engelenburg tot waarnemend secretaris benoemd. Gisteravond heeft de jonge Wijnveldt zich in het duister achter een boom ver scholen, om Van Engelenburg op te wachten en heeft hem met een bijl vrij belangrijke wonden toegebracht. De dader werd gisteren naar den officier van justitie te Haarlem vervoerd; Van Engelenburg is overgebracht naar de ziekenverpleging te Amsterdam. Een Russische madame Humbert. Op 'n kouden Januari-morgen hield voor één der deftigste hötels in New-York een auto stil, waarin zich een rijk gekleede dame bevond, die zich mevrouw Schulz noemde en verklaarde, de echtgenoote van een officier der Russische marine te zijn. Dienzelfden avond reeds was het onder de gasten een fait accompli, dat de elegante vreemdelinge de een of andete Russische vorstin moest zijn, die incognito reisde. Ze ging altijd hyper-chic gekleed, droeg bonten, die door deskundigen op 10.000 dollars getaxeerd werden, en legde de meest kostbare grillen aan den dag. De menu's in het hötel waren haar nooit uitgebreid genoeg; de kamers, door haar bewoond, liet ze op eigen kosten geheel nieuw meubileeren. Dagelijks gaf ze alleen voor telegrammen dozijnen dollars uit. Den gérant van het hötel vertelde ze, dat haar echtgenoot binnenkort zou overkomen en dat ze dan den Amerikanen eens zou toonen, hoe men werkelijk „fashionable" leven kon. ,lk heb besloten een reusachtig bal te arrangeeren en zal daarop alle „vierhonderd" uitnoodigen". De „vierhonderd" is een New-Yorksche multi-miilionnairsvereeniging. Toen de dame een maand in het hötel vertoefd had, waagde de gérant een be scheiden zinspeling op het vereffenen der rekening. Verontwaardigd riep mevrouw uit: „Weet u dan niet, wie ik ben? Bah wat zijn jullie, Amerikanen, toch plebejisch aangelegd. Geld, geld en nog eens geld. Idealen bestaan hier niet. Binnen eenige dagen krijg ik 5 miliioen uit Milaan, de erfenis van mijn overleden broer; dan zal ik jullie onder het goud begraven. Hier, neem nu maar zoolang deze kwitantie. Ik heb bij een voorschotbank een diamanten sieraad voor 30 dollar verpand. Het ding is een cadeau van het Russische hof en minstens 10.000 roebels waard". De gérant loste het pandbriefje in, betaalde de procenten, doch niemand die hem meer dan 30 dollars voor het kost bare stuk wilde geven. Madame beriep zich toen op een bank instelling. Deze werd opgebeld en ver klaarde inderdaad uit Milaan een telegram ontvangen te hebben, waarin gezegd werd, dat voor madame Schulz binnenkort een groote som zou worden afgezonden. Op een goeden dag liet de dame een der meest bekende advocaten bij zich komen, die ze zoo wist te bepraten, dat hij niet alleen geen honorarium vroeg, maar zelfs een gedeelte van haar hotel rekening betaalde. Den negenden Maart j.l. werd de dame gearresteerd, als een der meest gevaarlijke oplichtsters van geheel Rusland. Commen taar overbodig. TELEGRAMMEN. 's-G raven hage, 30 Maart. De Eerste Kamer heeft goedgekeurd het protocol nopens Rusland's toetreding tot de suikerconventie. Morgenochtend zal de noodwet betrek kelijk het blijvend gedeelte worden behandeld. Regeeringstelegram. Ministerie van Koloniën. In de onderafdeeling Oud-Agam (Pa- dangsche bovenlanden), waar de belasting tot gisting en tijdelijk verzet aanleiding heeft gegeven, is blijkens een uit Indië ontvangen telegram alles rustig. De con troleur van die onderafdeeling bezocht het brandpunt der gisting, en vond er alle familiehoofden aanwezig. Zij vroegen ver giffenis, en verstrekten de gegevens voor den belasting-aanslag. Rotterdam, 30 Maart. GRANEN. Buitenlandsche vast, maar stil. Meel, f 12.50, kalm. Binnenl. Tarwe, f8.75 k f 10.40. Rogge, 16 k f6.50. - Haver, f 7.40 k f 7.80. Witte Boonen, f 8 f9.50. Bruine Boonen, f7.50 k f 12.50. Erwten, f8 k f9.75. Maïs, f 151 f152. Kanariezaad, f7 k f 8.25. Vlas. Op het land redelijke handel. Aan voer op de markt 13849 steen, 30 k 44 stuivers; 5400 steen Groninger, 38 k 44 stuivers; 1000 steen geel, 42 45 stuivers 5631 steen wit, onverkoopbaar, overigens alles verkocht. Lijnzaad, tamelijke aanvoer. Voer- zaad, f 5 k f 8. Zaaizaad, f8 k f 10. Aardappelen, veel aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche f2.30 k f2.50; Geldersche Blauwe f2.30 k f 2 50; Brielsche Kralen f 3.25 k f 3.50. Eieren. Zeeuwsche f3.80 k f4. Over- maassche f4 k f4.20. Ajuin. Geen markt gemaakt, weinig aanvoer. VEE. Aanvoer 293 Runderen, 30&36ct,, traag. 230 Kalveren, 42] k 52i ct., matig. 217 Schapen of Lammeren, 2\\ k 22 ct., Lammeren, 26 k 28 ct., matig. 954 Varkens, 22j a 24 ct., lichte, 21 a 22 ct., vlugge handel. Schiedam, 28 Maart. Noteering distillateurs 9$. CORRESPONDENTIE. De ons toegezonden advertentie uit Poortvliet is niet voor plaatsing geschikt. De Directie. Ondertrouwd: WILLEM DOORDUIJN Dz. De Lier, ADRIANA BOOT JD. 27 Maart 1908. Burgh, Huwelijksvoltrekking D. V. op Woensdag 15 April. Ondertrouwd: CHR. J. DE BLUTS en A. M. VAN DEN BOS. Rotterdam, St.-Philipsland, 28 Maart 1908. Getrouwd: J. C. DE ROO en L. J. BAL die, mede namens wederzijdsche Familie, hun' hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden Ellemeet, 27 Maart 1908. Bevallen van een Dochter, I. A. KOEVOETS-Wierikx. Zierikzee, Maart 1908. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, onze eenigste lieveling Marinus, in den aanvalligen leeftijd van bijna 2j jaar. Zierikzee, 27 Maart 1908. J. LOKKER. M. C. LOKKER-Verton. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, ons inniggeliefd kleinzoontje M a r i o u s, in den aanvalligen leeftijd van bijna 2\ jaar. Zierikzee, 27 Maart 1908. Familie M. LOKKER. Heden overleed na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, ons inniggeliefd kleinzoontje M a r i n u s, in den aanvalligen leeftijd van bijna 2\ jaar. Zierikzee, 27 Maart 1908. Familie J. A. M. VERTON. Heden overleed te Apeldoorn, in den ouderdom van 72 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de HoogEdelGestrenge Heer S. D. Kramers, Oud-Luitenant-Kolonel van het O.-I. leger. Zierikzee, 28 Maart 1908. Huize „Schouwenoord". J. A. SCHUURBEQUE BOE1JE- Kramers. Jhr. J. F. SCHUURBEQUE BOE1JE. Heden overleed mijne, geliefde Echtgenoote Huberdina Wiltenburg, geb. Wiltson, in den ouderdom van 45 jaren. Zierikzee, 29 Maart 1908. M. K. WILTENBURG en Familie. Heden overleed onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder MARIA FRENKS, in den ouderdom van ruim 79 jaren. Zierikzee, 29 Maart 1908. Uit aller naam, L. PAASSE en Kinderen. Heden overleed plotseling, ons ge liefd kindje, Jacobus Johannes, bijna drie maanden oud. Zierikzee, 29 Maart 1908. J. RIDDERHOF. H. RIDDERHOF—Van Duin. Voor de betoonde belangstelling op 28 dezer ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Zonnemaire, Maart 1908. I DF! ST C. DELST-Klompe. Daar ons zoontje met een wonder volle genezing huiswaarts mocht keeren, betuigen wij naast God onzen hartelijken dank, aan den WelEdelen Heer Dr. METZ en de Zusters van het Ziekenhuis te Noord- gouwe, voor de trouwe en liefderijke be handeling en aan den WelEdelen Heer Dr. SPRUYT, die het eerste verband heeft gelegd bij. het ongeluk dat hem is over komen, en verder aan den EdelAchtbaren Heer Burgemeester en aan allen, die blijken van waardeering en hulpvaardigheid hebben bewezen. Nieuwerkerk, 28 Maart 1908. W. STOUTJESDIJK en Echtgenoote. De Pulverisateur „BESNARD" is wel de beste machine voor 't besproeien uwer Vruchtboomen en Aardappelvelden. Prijs f 25. - Wederverkoopers rabat. - Vraagt prijs van Carbolineum en Bor- deausche Pap. P. J. BLAAS, Tuinbouwhandel, Tholen. Speciaal adres voor de levering van T uinbouwbenoodlgdbeden. Arts, Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen; Gelet op artt. 29 en 30 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap lo. Dat de Lijst der Stemgerechtigden door gemoemd Bestuur is opgemaakt; 2o. dat die Lijst van af 1 April, gedurende veertien dagen, ter lezing zal worden nedergelegd in het lokaal van het Waterschap Schouwen ('s-Landskamer) te Zierikzee en in de Gemeentekamers van alle de gemeenten in de eilanden Schouwen en Duiveland; 3o. dat van af heden afdrukken van die Lijst verkrijgbaar zullen zijn ten kan tore van den Ontvanger-Griffier te Zierikzee, tegen betaling van 25 cent per exemplaar. Zierikzee, 30 Maart 1908. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Griffier. Het HOOFD van het Gemeentebestuur van Sint-Filipsland, maakt bekend, dat van af heden gedurende vier weken ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd een door Burgemeester en Wethouders opgemaakt ontwerp-raads- besluit om ingevolge art. 27 der Woningwet in het belang van stelselmatige bebouwing te verbieden, dat gebouwen worden ge bouwd of herbouwd op grond, welke bij raadsbesluit van 26 Maart 1908 is bestemd voor den aanleg in de naaste toekomst van straten. Die grond is nader aangeduid op de mede ter inzage liggende teekening. St.-Filipsland, 27 Maart 1908. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, W. C. VAN DER SLEYDEN. II H' te Zonnemaire. VERGADERING op Dinsdag 31 Maart a.s., des avonds ten 7 ure, bij Van Splunter. Agenda: Aanbesteding Chili-Salpeter enz. GECOMBINEERDE VERGADERING van Aandeelhouders in de Weegbrug aan de haven te Dreischor en van hen, die zich voor aansluiting bij dezen hebben aangemeld, op Donderdag 2 April, 's avonds 7 ure, ten huize van Van der Linde. HET BESTUUR. ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 4 April 1908, des avonds 71 uur, in de Gemeentekamer, HET BESTUUR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 3