Uit Stad en Provincie. Rotterdam, 28 Maart. Door den hoofd commissaris van politie alhier is, naar aan leiding van het in den laatsten tijd in deze gemeente meermalen voorgekomen geval, dat bestellers-wegwijzers voor hun diensten, vooral van vreemdelingen, een buiten sporige belooning eischten, in verband met de laatste alinea van artikel 49 der verordening op de straatpolitie voor den besteller-wegwijzer het navojgend tarief vastgesteld, dat op den len April 1908 in werking zal treden. Het tarief luidt als volgt: Door den besteller-wegwijzer mag voor zijn diensten van het publiek geen hoogere belooning geëischt worden dan: A. Voor het als besteller verrichten van: 1. Een boodschap, welke niet meer tijd vereischt dan een half uur, f0,20. 2. Diensten, waarbij voorwerpen van geringen omvang worden vervoerd en die niet meer tijd vereischen dat een half uur, f 0,30. 3. Diensten, waarbij een handwagen wordt gebezigd en die niet meer tijd ver eischen dan een half uur, door één man f0,40, door twee mannen f0,75. Voor diensten, welke meer tijd vereischen, kan de belooning voor ieder half uur of gedeelte daarvan worden verhoogd als volgt: voor het verrichten van die bedoeld onder A 1 met f 0,15voor het verrichten van die bedoeld onder A 2 met f 0,25 voor het verrichten van die bedoeld onder A 3, door één man f0,30, door twee mannen f 0,60. B. Voor het uitsluitend als wegwijzer verrichten van diensten voor ieder half uur of gedeelte daarvan f 0,15. De besteller-wegwijzer is verplicht bij het verrichten van zijn diensten steeds den kortst mogelijken weg te nemen en mag voor terugkeer na afloop van die diensten daarvoor niets eischen. 's-Hertogenbosch, 28 Maart. Sergeant C., alhier in garnizoen, ontving dezer dagen bericht, dat een oom zijner vrouw in Ned. Oost-Indië ongehuwd was overleden, nalatende eene som van 4\ millioen gulden, aan drie personen, waarvan de sergants- vrouw er één is. Het praatje gaat, dat de sergeant van plan is den militairen dienst vaarwel le zeggen. Dinteloord, 25 Maart. Naar men uit goede bron verneemt, zal er in den loop van dit jaar een begin gemaakt worden met den bouw van een roomsch-katholieke jongensschool, om die op 1 April 1909 te openen. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 15 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Geen verwondering te Zierikzee. Natuurlijk niet, dit is slechts een geval meer. De heer A. de Krom, Antwerpsche Straatweg 226 te Woensdrecht, meldt ons: Sedert geruimen tijd was ik aangedaan met een ellendige nier kwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende riijn in den rug had, ter hoogte van de nieren, k had soms een gevoel alsof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik klaagde doorloopend over duizelingen en had steeds een kil, huiverig gevoel in den rug. De urine was meestal onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen me overal zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk een doosje komen, en hoe groot was mtfn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam, en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneer ik andere menschen door het aanbevelen van uw krachtig middel van hun lijden kan ver lossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Mogelijk zal men u een ander geneesmiddel te koop aanbieden met de bemerking „even goed" of „juist hetzelfde". Gij vergist u wanneer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander genees middel „even goed" voor de nieren of „juist hetzelfde" als Foster's Rugpijn Nierenpillen. Ze zijn te Zierikzee vericrjgbaar bj den Heer M. S. Polak, gedipl. Drogist, en te Tholen bj den Heer W. Potter, Bilaal Apothe-k „Coronoe", Stoof straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doosen. Zierikzee, 30 Maart. Een verzoekschrift, dat reeds van een zeer groot aantal hand- teekeningen is voorzien, zal tot Hare Majesteit de Koningin gericht worden, waarin met het oog op het door den heer Ch. W. Vermeys met ingang van 1 Mei a.s. gevraagd eervol ontslag als burgemeester dezer gemeente, de wensch wordt te kennen gegeven, dat het Hare Majesteit moge behagen tot burgemeester dezer ge meente te benoemen onzen geachten stad genoot, geboren Zierikzeeënaar, den heer mr. H. C. Moolenburgh, ridder in de orde van Oranje-Nassau, sedert 1893 lid van den gemeenteraad, sinds 1894 wethouder der gemeente, en lid van de Provinciale Staten van Zeeland. De heer Ch. W. Vermeys, burge meester dezer gemeente, is benoemd tot directeur der op te richten „N. V. de Nationale Industrie", te vestigen te 's-Gra- venhage. Het Leger des Heils heeft besloten deze gemeente tot het terrein zijner blijvende werkzaamheid te maken. De grond voor het bouwen van een zaal met officierswoning is reeds gekocht, terwijl met het bouwen zelf reeds in April e.k. zal worden begonnen. Het Leger zal zijn taak van gebed en zelfverloochening van 31 Maart tot 14 April houden. De voordracht, die de heer J. Hoger- heijde van Antwerpen den 4en April alhier zal houden, zal niet handelen over doofheid, spreekgebreken en de genezing er over, maar over doofstommen, blinden en doof stommen-blinden. Gelijk uit een hierachterstaande advertentie aan de lezers en lezeressen van dit blad zal blijken, zullen wij weldra op een concert van een drietal voortreffelijke solisten, te geven in de concertzaal alhier, vergast worden. Tengevolge van een samenloop van toevallige, maar gelukkige omstandigheden, is men in de gelegenheid dit drietal te hooren. Onder gewone omstandigheden zou, met het oog op de hooge onkosten daaraan niet te denken zijn. Ons wacht dus voor een niet te hoogen prijs een genotvolle kunstavond. Mej. Henriette Bentfort van Valkenburg, die een mooie altstem bezit, is een leerlinge van mevrouw Pauline de Haan— Manifarges, die niet alleen in Nederland, maar ook over de grenzen van ons vaderland een grooten naam heeft. De heer Frans Zur Haar is een in de residentie hoog aangeschreven violoncellist. Und der Dritter im Bunde, de heer Jan Rijken, is een voortreffelijke pianist, die voor deze gelegenheid een vleugel uit het magazijn der welbekende firma Rijken De Lange, te Rotterdam, zal bespelen. Wij maken belangstellenden, ter voor koming van misverstand, opmerkzaam, dat dit concert niet uitgaat van het Departement Zierikzee der Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Uitgevoerd zal worden het volgend programma 1. Sonate. Op. 5, no. 2, voor plano en violoncel L. von Beethoven. De Heeren Jan Rijken en Frans Zur Haar. 2. a. Die UhrCARL LOEWE. b. Ich llebe dlch. L. von Beethoven. c. Die Ehre Qottes aus der Natur L. VON BEETHOVEN. Mej. H. Bentfort van Valkenburg. 3. a. Au/schwung schumann. b. Frühllnfcsrauschen. CHR. SlNDINO. De heer Jan Rijken. 4. Sonate, voor violoncel Corelli. De Heer Frans Zur Haar. 5. a. WiegeliedL. F. BRANDTS BUYS b. Jonge Liefde Gottfried Mann. c. LiedBernard Zweers. Mej. H. Bentfort van Valkenburg. 6. a. Nocturne. Op. 9, no. 1 Fs. Chopin. b. Valse. Op. 64, no. 2 FR. CHOPIN. c. Valse. Op. 10, no. 2 S. Rachmaninofp. De Heer Jan Rijktn. 7. a. AirJ. S. Bach. b. EiigieJ. Massenet. c. La Clnquantalne gabriel marie. De Heer Frans Zur Haar. 8. LargoG. F. HSNDEL. Mej. H. Bentfort van Valkenburg en de Heeren Jan Rijken en Frans Zur Haar. Zierikzee, 30 Maart. Het bestuur van „Floralia" verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het a.s. Woensdag 1 April weer zitting zal houden In de voorzaal van den heer Verwer, *s avonds 7—9 uur, voor de Inschrijving van hen, die stekplantjes wenschen te ontvangen. Dit jaar zullen het zijnzilverbonte geranium, blauwe fuchsia, hang-geranium, dwerg- petunia en Waldersee-aster. Ze kunnen alle ook buiten gekweekt worden en men ontvangt ze begin Mei in potjes k 3 ets. Men begrijpt, dat ze aan de Vereeniging zelf veel meer kosten, en dat bovenstaande daarom enkel geldt voor wie het lidmaat schap van „Floralia" nog min of meer bezwaarlijk is. De contributie is anders gering: 50 ets. als lid en f 1 of meer als donateur. Voor deze leden worden be schikbaar gesteldeen vareneierplant, Chineesche lampionplant, hang-geranium, Spaansche peper en begonia semperflores (nieuw soort), af te leveren begin Mei in potjes k 10 ets. Zij, die buiten de stad wonen, kunnen ook lid zijn, zooals de vereeniging er al meer dere heeft. Maar van binnen of van buiten de stad, „Floralia" heet ieder welkom, die met de weinige 50 ets. als lid haar doel wil steunen: opwekking en aanmoediging tot het kweeken van bloemen en planten. Het bestuur bestaat uit de heeren L. Koopman, J. van Schelven, H. Loewer, J. A. M. Verton en N. A. Hottinga. De heer Haack, comm.-verificateur van 's rijks bel. enz. te Hansweerd, wordt met 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Vlissingen. Naar men meldt, zal hoogstwaarschijn lijk het Utrechtsche studentengezelschap „Zeeland", opgericht 12 Juni 1888, zijn 20-jarig bestaan in die provincie komen vieren. Aan het binnenhavenhoofd te Ter Neuzen zijn vanwege den Rijkswaterstaat proeven genomen om te onderzoeken of bij het uitvoeren van werken onder water f;ebruik kan worden gemaakt van electrische ichtbronnen. Voor die proefneming werd gebruik gemaakt van een groote lamp van 50 kaarsen lichtsterkte ieder, aangesloten aan de electrische centrale en voorts van een handlantaarn, 4 kaarsen sterk en voor zien van een lens. Het is bij de proefnemingen gebleken, dat deze lichtbronnen voor onderzoekingen onder water goede diensten kunnen be wijzen, doch voor het verrichten van werk zaamheden onvoldoende zijn. Nieuwerkerk. Vrijdagnamiddag gaf de bekende Alex. Williams voor de school jeugd een voorstelling. De gedresseerde honden, de aardigheden van den paljas en de sterke toeren in de goochelkunst ver maakten het jeugdige publiek zeer, dat hiervan op ondubbelzinnige wijze getui genis gaf. Des avonds gaf dezelfde prestidigitateur een voorstelling in de zaal van J. Lievense, die slecht bezocht was. Bruinisse. Maandag en Dinsdag j.l. slaagden te 's-Gravenhage voor het le gedeelte candidaat gemeente-secretaris 2 van de 3 leerlingen van den heer A. Boers, secretaris alhier, n.I. de heeren A. J. van Boven en F. W. van Driel. St.-Maartensdljk. In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den gemeente raad waren tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer J. Hage. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering worden eenige ingekomen stukken van Gedep. Staten voorgelezen en voor kennisgeving aange nomen, waaronder ook de goedkeuring der regeling van de onderwijzers-jaarwedden. Voorts wordt voorlezing gedaan van een ingekomen adres van de heeren Z. de Ruiter e. a.houdende verzoek onder opgave van redenen om terug te komen op het besluit van 2 Maart j.l., betreffende de sluitingsuren der vergunningslokalen op Zon- en Christelijke feestdagen. De voor zitter zegt hierbij, dat om raad en bericht is gesteld in handen van Burgem. en Weth. een gelijk adres aan Heeren Gedep. Staten, terwijl ook de Inspecteur voor de naleving der Drankwet daaromtrent inlich tingen heeft gevraagd. Komende tot het punt, dat in de vorige vergadering de stemmen staakten bij het nemen van een besluit betreffende de sluiting op genoemde dagen tusschen 5A ure en 7 ure 's avonds, werden omtrent dit punt eenige opmerkingen gemaakt, grootendeels in overeenstemming met het gesprokene in de vorige vergadering. Bij de discussie over het adres De Ruiter e. a. zegt de heer Rijnberg zich te houden aan het door hem ingenomen standpunt in de vorige vergadering, en derhalve voor inwilliging van het verzoek van adressanten is. De heer Bastiaanse wil onder de gods dienstoefening sluiting, doch niet den ganschen dag. Deze is derhalve tegen inwilliging van het verzoek. De heer Groenewege is thans geheel tegen het uitoefenen van dwang op anderen, uitgaande van deze vergadering, en ver klaart zich vóór inwilliging van het verzoek. Ook de heer Hoek is voor inwilliging van het verzoekschrift, doch zou 's avonds nog een uur vroeger willen sluiten, waarop de heer Rijnberg opmerkt, dat het niet aangaat aan de inwilliging een ander be sluit vast te koppelen. De heer W. Kloet, de vorige maal een principiëel tegenstander van voorgeschreven sluitingsuren op den Zondag, is thans geheel van standpunt veranderd. Meende hij in de vorige zitting zich tegen het Opperwezen niet te mogen verklaren, welk deel der schuld hij voor zijne rekenihg wenschte te nemen, thans ziet hij een groote zonde in het ook maar tijdelijk openhouden van herbergen op Zondagen, en zal nu derhalve juist andersom stemmen als de vorige keer en derhalve tegen inwilliging. Op de opmerking van den heer Rijnberg, dat finale sluiting tegen de wet is, ant woordt de heer W. Kloet, dat dan de wet tegen den Zondag is. De heer Groenewege herhaalt, dat men geen dwang mag opleggen aan anders denkenden (natuurlijk buiten noodzaak). De voorzitter, opmerkende, dat zooals de heer Rijnberg heeft gezegd, deze zaak bij de wet is geregeld, wijst ook op de oude Zondagswet, die nergens meer nageleefd wordt, en hoewel onder het ministerie Kuyper herhaaldelijk op dezen minister aandrang is uitgeoefend om een nieuwe Zondagswet te scheppen, daaraan door dezen bewindsman nimmer is voldaan. De heer W. Kloet zou onder .zekere voorwaarden wel voor vreemdelingen willen openhouden, doch niet voor ingezetenen; doch hem wordt tegengevoerd, dat dit in geen geval kan bestaan. Alsnu komt in stemming het punt, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten: sluiting van 5£ tot 7 ure 's avonds. Verworpen met 4 tegen 2 stemmen wordt dit voorstel. Tegen de heeren Rijnberg, Groenewege, Hoek en A. Kloet; vóór de heeren W. Kloet en J. Bastiaanse. Thans wordt tot stemming overgegaan omtrent al of niet inwilliging van het ver zoek De Ruiter e. a. Dagsluiting. Drie stemmen verklaarden zich vóór inwilliging en drie er tegen, staking derhalve. Vóór inwilliging de heeren Rijnberg, Groenewege en Hoek; tegen de heeren W. Kloet, Bastiaanse en A. Kloet. Aan mej. A. Elvé werd op haar monde ling gedaan verzoek om tijdelijk verlof wegens verder herstel harer gezondheid gunstig beschikt; zij had toegezegd, dat zij op hare kosten een plaatsvervanger zal stellen. Verder zegt de voorzitter, dat de ge meente ook nog tiendplichtigeeigendommen bezit en dat volgens de tiend wet 1907 met 1 Jan. 1909 alle tienden vervallen, doch nu (in 1908) nog vrijwillige opheffing mogelijk is en anders de tienden-commis- siën en schatters kunnen afgewacht worden. In eene uitvoerige toelichting zegt de voorzitter, dat vrijwillige afkoop gewenscht is, waarna afzoo met algemeene stemmen daartoe besloten wordt. Bij de rondvraag zegt de heer Rijnberg, dat bij hem klachten zijn ingebracht wegens het niet plaatsen op de kiezerslijst van sommige personen. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit voorloopig een zaak is van den Burge meester, daarna van Burgemeester en Wethouders en bij het indienen van officieele bezwaren later van den Gemeente raad. Toch worden door hem eenige inlichtingen gegeven, waarom eenige per sonen niet op de kiezerslijst zijn geplaatst, daarbij de opmerking makende, dat het niet te doen is om sommigen als kiezers te weren, doch alleen om een zuivere toepassing van de wet. Hierop wordt de vergadering gesloten. Per telegraaf ontvingen wij heden van onzen correspondent het bericht, dat de herbergsluiting is vervallen. Het verzoek De Ruiter is met vier tegen drie stemmen ingewilligd. De Redactie. Tholen, 28 Maart. Bij de herstemming voor lid van den gemeenteraad waren uitgebracht 399 stemmen, waarvan 2 blanco en 2 van onwaarde. De heer J. D. Noske verkreeg 203 en de heer A. Quist Pz. 192 stemmen, zoodat de heer J. D. Noske is gekozen. Kortgene. Door de schietvereniging „Willem III" alhier, is een prov. schiet wedstrijd uitgeschreven voor Zeeland en Westelijk N.-Brabant. Er zal geschoten worden met geweer model '95 op 150 M., en met marga op 20 M. De wedstrijd zal gehouden worden op 9, 12, 13, 17, 19 en 20 Juni. Dat er nog al animo zal zijn blijkt uit het feit, dat reeds nu 10 medailles zijn toegezegd. Vlissingen. Zondagmiddag is op den nieuwen Vlissingschen weg, tusschen Sou burg en Abeele, een met een ponny be spannen brick, waarin 2 personen gezeten waren, in aanraking gekomen met de van Middelburg komende stoomtram. Hierdoor werd een wiel van het rijtuig geslagen en kwam één der inzittenden, de heer Radley, chef van een Engelsch bookmakerskantoor alhier, zoodanig te vallen, dat zijn hoofd gegrepen werd door de treeplank van één der tramwagens. Hoewel de machinist dadelijk stopte, werd de heer R. toch nog eenige meters meegesleurd, en werd hij vreeselijk aan 't hoofd verminkt opgenomen. Geneeskundige hulp, die spoedig werd ingeroepen, mocht niet meer baten. De ongelukkige overleed kort na het ongeval. Zijn lijk werd naar zijn woning alhier vervoerd. De tweede zich in het rijtuig bevindende persoon kon nog juist daaruit springen en ook het paard bleef ongedeerd. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Colijnsplaat27 Maart. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het bouwen van een steenen landbouwschuur met wagenhuis, stalling en koetshuis, ten behoeve van den heer Anth. Kole Cz. alhier, waarvoor werd ingeschreven, uit gezonderd het ijzerwerk daaraan te leveren, door: L. C. Maas te Wissekerke,. .voorf3364. H. J. Hubrechtse, als voren,-3350. J. M. Haringman alhier, -3345. C. Kievit alhier-3280. L.T.Louwerse&J.L.Stolsalhier, -3279. Voor het ijzerwerk werd ingeschreven door: M. de Regt alhier,voor f 149,—. J. Oranje - 140, H. P. Boone - 127,90. Aan de laagste inschrijvers werd het werk, dat uiterlijk 15 Augustus a.s. moet opgeleverd worden, en waarvoor als opzichter is aangesteld de heer C. Kievit, hierboven genoemd, gegund. Tholen. Het winkelhuis, bewoond ge weest door C. Geleijnse, is bij publieke veiling verkocht voor f 3000 aan den heer P. van Binsbergen. In de Vrijdag 1.1. te Aardenburg ge houden zitting van den gemeenteraad is besloten, de vernieuwing van straatweg en trottoirs op te dragen aan den heer I. Douw te Zierikzee. RECHTSZAKEN. Zierikzee. Door de gemeente-politie alhier is in de vorige week proces-verbaal opgemaakt tegen: J. J. de W., geboren te Hontenisse, zwervend koopman, gedomicilieerd te Amsterdam. Bij onderzoek bleek, dat hij gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad tot betalen van een geldboete van twee gulden, subsidiair 2 dagen hechtenis. Hij verkoos het betalen der boete boven het verlies van zijn vrijheid; M. K., oud 33 j., A. K., oud 33 j., A. S., oud 26 j., M. de J., oud 36 j., alle vier terzake van openbare dronkenschap. F. H. H., oud 45 j., geboren te Tilburg, zwervend koopman, die zoo onder den invloed van te veel gebruikten sterken drank verkeerde, dat hij met een handkar naar het politie-bureau werd gebracht. Aldaar bleek hij twee malen gesignaleerd te staan in het Algemeen Politieblad wegens ver oordeelingen door het kantongerecht te Alkmaar en te Haarlem, te zamen tot geldboeten van f 7, subsidiair 7 dagen hechtenis. Hij is in het huis van bewaring alhier opgesloten. Verder is proces-verbaal opgemaakt tegen J. van M., oud 25 j. en L. v. V., oud 20 j., terzake van opzettelijke ver nieling van een gaslantaarn, staande aan 't Kerkplein, en tegen den 22-jarigen C. G. G., wegens mishandeling van den scharenslijper D. F. Vrijdag is voor de rechtbank te Middel burg tegen J. D. d. K. en F. J. J. G. te Colijnsplaat, als getuigen onder eede gehoord, rechtsingang verleend als verdacht van meineed. Zij moesten getuigenis afleggen in een strafzaak tegen J. H. St., die door den kantonrechter te Goes, wegens eene over treding der jachtwet was veroordeeld. De behandeling der zaak voor de rechtbank werd nu geschorst. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde Zaterdag 1.1. J. H. de J., die in December zijn stiefzoon Boerendonk in de Jacob Catsstraat doodschoot, tot 15 jaar gevangenisstraf. KERKNIEUWS. De beroepen predikant bij de Gëref. Gem. te Zonnemaire, ds. van Schaik, hoopt op 5 April a.s. zijn intrée-rede te houden, na bevestigd te zijn door ds. van Schaik van Nieuw-Lekkerland. In de Zaterdagnamiddag in de synagoge te Middelburg gehouden gods dienstoefening nam de heer H. M. van Beem afscheid van de gemeente. Hij sprak naar aanleiding van Pred. III 1. De heer Van Beem herinnerde aan zijn ruim 26-jarigen diensttijd te Middelburg en dankte de verschillende besturen en de gemeenteleden voor de steeds onder vonden steun en medewerking. Hij herdacht de overledenen, met wie hij ook steeds aangenaam samenwerkte. In zijn slotgebed uitte hij zijn beste wenschen, zoowel voor de besturen als voor de leden der gemeente. Het kerkgebouw was geheel gevuld ook met andersdenkenden. Stavenisse, 30 Maart. In de gisteren namiddag gehouden godsdienstoefening hield de heer P. J. Steinz voor een over- talrijke schare waaronder ook velen van elders zijn afscheidsrede naar aanleiding van Judas, vers 24 en 25. In een gloed- en gemoedvolle rede nam de eerwaarde spreker afscheid van allen, alvorens naar zijn nieuwe standplaats Goes te gaan. Ruim 8 jaren was genoemde predikant alhier werkzaam tot voldoening van zeer velen. Met de meeste waardeering zal men van dezen leeraar blijven spreken, zonder anderen te verguizen, want anders zou de hem toegebrachte en welverdiende lof voorzeker een bitteren bijsmaak krijgen. De aanwezige ambtsbroeder, ds. P. J. v. d. Linden van Nieuwerkerk, die in de vacature als consulent zal optreden, sprak Z.Eerw. eenige welgemeende woorden van dank toe, waarna op diens verlangen door de Gemeente staande werd gezongen psalm 121, vers 4. Dat het ds. Steinz en den zijnen in zijn nieuwe standplaats naar wensch moge gaan, is voorzeker aller wensch Poortvliet. Dinsdag 31 Maart 1908, des avond 5 ure, hoopt de beroepen predikant, ds. J. van Vliet, van Otteland, in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de gemeente op te treden. Nieuwerkerk. Gedurende het eerste kwartaal van 1908 hebben de busjes voor de Neerbosch-cent alhier opgebracht de som van f 23. O N D E R W IJ S. Zierikzee, 30 Maart. In één der teeken zalen van de Ambachtsschool had Vrijdag avond de promotie van leerlingen der Avondsschool voor Vak-Onderwijs plaats. Behalve de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, directeur en leeraren, waren o. m. aanwezig de heer Ch. W. Vermeys, burgemeester, en de heer mr. H. C. Moolenburgh, wethouder dezer gemeente, benevens eenige gemeenteraads leden. De voorzitter der Commissie van Toezicht, de heer C. Swartbol, heette in zijn openingsrede allen welkom, en richtte tot de wachtende leerlingen eenige hartelijke woorden. De geslaagden werden aan gespoord op den ingeslagen weg voort te gaan, terwijl den niet-geslaagden werd voorgehouden hun fouten onder de oogen te zien, en zich daar voor in het vervolg te wachten. Daarna werden de namen der bevorderden voorgelezen, en ontvingen allen hun rapportboekje. De bevorderden der vierde klas kregen tevens hun diploma. De directeur, de heer P. H. Pomes, die nu het woord verkreeg, bracht een woord van dank uit voor de belangstelling, die de school, zoowel van de zijde van het gemeentebestuur als van de Commissie van Toezicht, steeds mag ondervinden. Daarna richtte hij nog eenige woorden tot de leerlingen, waarbij vooral den ver- trekkenden leerlingen de beteekenis van het diploma, en de daaraan verbonden ver plichtingen, werd duidelijk gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2