Tuingrond, eo anaere STAALGRAVURES. Coza Institute, ISSXfSu. KINDER- -MEEL Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTEIiTIEIff. AUG. VAN DYCK—PETIT, St.-Annaland. Bouwland, 76 I. 60 Cl. lei! Scherpenisse. i. Een Huis en Erf 3. UUIUMLlll n solium St.-Maartensdijk. Een perceel BOUWLAND, Meubilaire en andere Goederen, Boekbinderij van H. G. KROM, LIJSTEN voor Encadrement. FOTOGRAFIËN Z."K. H. werd aangeboden, waarbij 36 genoodigden aanzaten. Na afloop van de lunch werd wederom naar de buitenhaven gereden, daar de Prins een bezoek wenschte te brengen aan één der mailbooten van de Maat schappij „Zeeland". Onder de Hal werd Z. K. H. ontvangen door de directie van deze Maatschappij en werd daarna de aan de zuidelijke ponton gemeerd liggende nacht-mailboot „Koningin Wiihelmina" bezichtigd. Daarna verliet de Prins de gemeente Vlissingen, en langs den Nieuwen Vlissing- schenweg werd naar Middelburg gereden, alwaar 1. K. H. in het paleis van den Commissaris der Koningin het middagmaal gebruikte. Hedenavond te 7.04 uur zou de Prins weer uit Middelburg vertrekken. Een zelfde geval als onlangs deed zich Woensdagnamiddag weer voor. De gezagvoerder van het Engelsche stoomschip „Saint Andrew", komende van Antwerpen met bestemming naar New-York, moest een man aan wal doen zetten, die zich te Antwerpen aan boord had inge scheept zonder deel uit te maken van de equipage. De man zal over de grenzen worden gezet. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Dronkenschap bestaat niet meer. Een monster van bet merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, LikeurAbsint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodlg is, dat de dronkaard er tets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en - zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle Apotheken en in het volgende Depót te Zierikzee Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. Tholen: W. POTTER, Kerkstraat. Onze Depóthouder reikt het attesten boek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt u direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Melkvoedsel voor KindererienZieken Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Noordgouwe. Door de landbouwsocie- teit alhier is onderhands aanbesteed de levering van 38200 K.G. chiii-salpeter tegen f 12,50 de April-levering en tegen f 12,25 de Mei-levering, alsmede 3200 K.G. katoen- zaadmeel tegen f 9,64 de 100 K.G. Scherpenisse. Maandag had alhier de aanbesteding plaats van grind voor de wegen in den Scherpenissepolder. De grindlevering is aangenomen door de Grindmaatschappij (voorh. Gebr. Peters), Rotterdam, vrij voor den wal f 2,15 per M8. Grind lossen aangenomen door Jan de Graaf, in de haven voor f 0,29 per M3. en voor den Hoogeweg f 0,37 per M3. Grindvervoer aangenomen door L. Guiljam, van de haven door den Scherpenissepolder voor f 0,67 per M3. en van vóór den Hoogeweg langs de wegen van Westkerke, door P. de Wilde voor f 0,49 per M3. Colijnsplaat, 18 Maart. Ten raadhuize dezer gemeente had heden de volgende aanbestedingen van het leveren van grint plaats. Door het bestuur van den polder Oud- Noord-Beveland 1248 M3. te leveren in de haven alhier; 338 M3. te leveren in de haven te Kats; 289 M3. te leveren in de haven aan Glasjesnol. Inschrijvers waren: W. Hokken, Slie- drecht, voor f 2,03; J. van Weinen, Papen- drecht, voor f 1,98; J. van der Graaf, Sliedrecht, voor f 1,975; W. Jiskoot, Dor drecht, voor f*l,97; W. Visse, Papendrecht, voor f 1,83. Door het bestuur van den polder Nieuw- Noord-Beveland 158 M3. te leveren in de haven alhier 168 M3. te leveren in de haven aan Glas jesnol. Inschrijvers waren: W. Hokken, voor f 2,03; W. Oosse, voor f 1,93; J. van Weinen, voor f 1,93; J. van der Graaf, voor f 1,92\ Door het bestuur der gemeente Colijns plaat: 100 M3. te leveren in de haven alhier. Inschrijvers warenW. Oosse, voor f 1,99; W. Hokken, voor f 1,95; J. van Weinen, voor f 1,93; j. van der Graaf, voor f 1,925. Aan de laagste inschrijvers, die per M8. inschreven, gegund. Op denzelfden dag had tevens door genoemde besturen de aanbesteding van het lossen van bovengenoemde grint plaats. Hiervoor was slechts ééne inschrijving in gekomen, n.l. van M. Huige alhier, aan wien het werk is opgedragen voor f 40 de lossing alhier en f 41 te Kats. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Tholen. 17 Maart 1908. Door het kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld wegens: Het jagen zonder akte en zonder ver gunning. P. N., 46 jaar, te St.-Philipsland, tot 2 boeten, ieder van f 5 of 2 dagen hechtenis voor iedere boete. Ais hoofd van een bedrijf, in dat bedrijf werk doen verrichten door een kind beneden 12 jaar oud. D. J. D., 47 jaar, te Tholen, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Rijden met een voertuig zonder licht. T. v. B., 36 jaar, te Tholen, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Rijden met een rijwiel zonder licht. S. W. B. Czn., 21 jaar, te Tholen en 1. W., 41 jaar, te St.-Maartensdijk, ieder tot een boete van f 3 of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner, J. L. K. Pz., 27 jaar, te St.-Maartensdijk, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Visschen zonder consent. C. P. Izn., 43 jaar, te St.-Maartensdijk en P. P. Pzn., 20 jaar, te Ierseke, ieder tot een boete van f 3 of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. Overtreding der Leerplichtwet. H. B., 43 jaar, te Tholen, tot f 2 boete of 1 dag hechtenis, A. d. W., 37 jaar, te Oud-Vossemeer en M. C. W., 44 jaar, te Stavenisse, ieder tot een boete van f 3 of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. Overtreding der Leerplichtwet bij 2e herhaling. J. A. v. d. K., 42 jaar, te Stavenisse, tot f 6 boete of 4 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap. C. C. Z., 32 jaar, te Tholen en J. 40 jaar, te Bergen-op-Zoom, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. Vrijgesproken wegens overtreding der Leerplichtwet. A. d. R., 40 jaar, te Stavenisse. In de Dinsdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) had de uitspraak plaats in het hooger beroep van P. de K., Wed. J. S., te Hansweert, gemeente Kruiningen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij de namens eischeres ter zake van een ongeval met doodelijken afloop, haar echtgenoot overkomen, gevraagde schadeloosstellingen niet worden toegekend, op grond, dat de dood niet het gevolg is geweest van een bedrijfsongeval. Eischeresse's echtgenoot leed aan een hartgebrek, waardoor zijn dood is veroorzaakt, en niet gebleken is, dat het hartgebrek is veroorzaakt of ver ergerd door bovenmatige inspanning. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Verder in het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waar bij, met vernietiging eener beslissing van de Bank, het bestuur dezer instelling is veroordeeld om voor zijne rekening te nemen de genees- en heelkundige behan deling van M. v. d. B., grondwerker te Oud-Vossemeer. De Centrale Raad, niet de overtuiging bekomen hebbende, dat het geconstateerde letsel ('t springen van een pees of spier in den rug) een gevolg is geweest van een ongeval, vernietigde de uitspraak en handhaafde de beslissing der Bank, waarbij schadeloosstelling is ge weigerd. Door den' Raad van Toezicht is in de zaak van de „Scheldestroom", welk vaartuig in den nacht van 7 op 8 Decem ber 1907 bij Folkestone, door een aanvaring met de „Fortfarshire", is vergaan en waarbij zeven personen zijn verdronken, uitspraak gedaan. De Raad besliste, dat ten aanzien van den verdronken gezagvoerder Gerritsen, het niet op den weg lag van den Raad, om een onderzoek naar zijn optreden in te stellen. De eerste en de tweede stuurman werden vrijgesproken. In Memoriam. Zierikzee, 20 Maart. In den ouderdom van bijna 76 jaar, overleed op 17 Maart j.l. te Haarlem mr. J. de Clercq van Weel, oud-president van de arrondissements rechtbank aldaar. Op den 22 Juni 1856 te Utrecht ge promoveerd, vestigde hij zich als advocaat te Ooltgensplaat, zijn geboorteplaats. Den 19 November van hetzelfde jaar werd hij benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Zierikzee. In 1865 benoemde de regee ring hem tot kantonrechter alhier. Op 22 Octobèr 1871 werd hij als kantonrechter naar Schiedam verplaatst en den 13 Juni 1874 als zoodanig naar Haarlem. Op 17 December 1886 werd de heer de Clercq van Weel benoemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Haarlem, en in 1901 tot vice-president van genoemde rechtbank. Als zoodanig lefdde hij de strafzittingen, en wie hem hebben gekend, herinneren zich zijn nauwgezetheid en strikte recht vaardigheid in de behandeling der aan zijn leiding toevertrouwde processen. Kort na zijn benoeming tot president moest hij om gezondheidsredenen zijn eervol ontslag aanvragen. De Regeering erkende zijn verdiensten door zijne benoeming tot Ridder van den Ned. Leeuw. De ramp van de „Berlin". Naar wij vernemenzijn tot op dit oogenblik nog ongeveer 30 personen, be- hoorende tot de passagiers van het stoomschip „Berlin", 't welk verleden jaar aan den Hoek-van-Holland verging, niet teruggevonden. Het meerendeels der ver misten zijn Duitschers, enkelen Engelschen. De kapitein Parkinson, de eenige der passagiers die uit het water nog levend werd gered, is dezer dagen van een reis naar China teruggekomen en heeft een bezoek gebracht aan den Hoek-van-Holland, waar hij den bekenden kapitein Jansen heeft bezocht en hem een geschenk uit China heeft aangeboden. Ook de dochter van den eigenaar van het hotel Amerika ontving van den heer Parkinson voor haar goede zorgen een gedachtenis, bestaande uit een prachtig Chineesch servies, terwijl de dankbare kapitein nog f 50 aan de algemeene armen schonk. Ingezonden Stukken. MAART. Begroet mij blij, de Lentemaand! Ik heb mij weer een weg gebaand Door 'swinters barre woestenij: Het meest gevreesde jaargetij. Al worst'lend ben ik hier gekomen En heb mijn plaats weer ingenomen. Ik ga de dagen langer maken, De boeien van de waf ren slaken; 'k Doe blad- en bloemknop openspringen En Iaat de lieve vogels zingen. Soms ben ik nog wat koud en guur; Dat is nu eenmaal mijn natuur, Met blijdschap wordt mijn komst begroet; Elk ziet mij gaarne nad'ren. 'k Giet meerder kracht gezonder bloed, Nieuw leven in de ad'ren, Het is met 's Winters macht gedaan: Nu vangt mijn heerschappij weer aan. Bruinisse. Mevr. ARNOLD BOERS. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 12 Maart. Een dochter van F. Koopman en E. W. Elenbaas. 14 zoon S. Sies en J. van den Hamer. 19 H. C. Gilden en J. H. van Aken. Overleden: 7 Maart. L. W. Berrevoets, 4 m., z. 17 J. Oosterling, 78 j., weduwe K. de Ronde. BOTER 0,621 en 0,675 per 5 H.O. KIP-EIEREN 0,75 en ƒ0,87.! per 25 stuks. KLEINE EIEREN 0,67! pe"r 25 stuks. EEND-EIEREN I,— per 25 stuks. Zierikzee, 19 Maart 1908. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST MAART. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: '•morg. 'sraidd. Zaterd. 21 7,30 i 3,- Zondag 22 7,30 I Maand. 23 7,30 3,30 Dinsd. 24 7,30 3,30 Woens. 25 7,30 3,30 Dond. 26 7,30 3,30 Vrijdag 27 7,30 3,30 Zaterd. 28 7,30 3,30 Van Zierikzee: '«morg. Zaterd. 21 7,30 Zondag 22 7,30 Maand. 23 7,30 Dinsd. 24 7,30 Woens. 25 7,30 Dond. 26 6,30 Vrijdag 27 7,30 Zaterd. 28 7,30 '«midd. 3- 3,- 3,- 3,— 3- 3,- 3- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Heden overleed zacht en kalm, ons veelgeliefd Dochtertje en Zusje Lena Marina, in den jeugdigen leeftijd van ruim 10 maanden. Burgh, 18 Maart *1908. Uit aller naam, T. VAN DAMME. J. VAN DAMME—Gast. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 14 dezer. Zierikzee, 21 Maart 1908. Wed. G. GEERLING-Ochtman. Mijn hartelljken dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven op 13 dezer, inzonderheid aan mijn geachte Patroons, de Heeren Hogerheijde en jongmans. Zierikzee. C. MENSCH. Nutsspaarbank te Zierikzee. Den inleggers, welke hunne rente over 1907 (en sommigen ook over vorige jaren) nog niet lieten bijschrijven, wordt verzocht hunne boekjes daartoe aan te bieden, waartoe dagelijks gelegenheid bestaat van 's morgens 10—1 uur 's namiddags en van 7—8 uur des avonds. Het Bestuur, J. FRANSE, Voorzitter. Mr. H. C. MOOLENBURGH, Secretaris. Magazijn van Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Slijp- steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. Openbare Aanbesteding. Dinsdag 31 Maart 1908, 's namiddags ten 2 ure, zal de Bouwkundige H. LAM- MERÉE te Steenbergen, ten verzoeke van den Heer 1. J. JOPPE, Graanhandelaar, in het hötel van Mejuffr. de Wed. M. Franken aldaar, aanbesteden i Het bouwen van een Graan- pakhuis te Steenbergen. De aanwijzing zal plaats hebben Dinsdag 24 Maart a.s., des namiddags om 2 uren, bij 't hötel Franken voornoemd. Bestek en teekening liggen van af 21 Maart e.k. ter inzage bij Mejuffr. de Wed. M. Franken te Steenbergen en zijn alsdan te bekomen bij bovengenoemden Bouw kundige, die tevens alle inlichtingen ver strekt. Openbare Yerkooping te Notaris MEULENBERQ te St.-Maartens- dijk zal. Woensdag 25 Maart 1908, in het Koffiehuis van Soeters te St.-Annaland, bij toewijzing, des namiddags 3 uur, in het openbaar verkoopen I. Voor de Erven van den Heer ABRAHAM GAAKEER: 40 Aren 35 c.A. te veilen in 9 perceelen; II. Voor den Heer P. GAAKEER Az. 1.31.50 H.A. te veilen in 3 perceelen en in massa, en Openbare Yerkooping te Notaris MEULENBERG te St.-Maartens dijk zal, Vrijdag 27 Maart 1908, in het Koffiehuis van C. Rijstenbil, bij toe wijzing, des namiddags drie uur, in het openbaar verkoopen i te Scherpenisse, groot 1.74.10 H.A., toe- behoorende aan de Erven van den Heer ABRAHAM GAAKEER. Te aanvaarden na betaling der koop penningen. ST.-MAARTENSDIJK. Notaris MEULENBERG te St.-Maartens dijk zal, ten verzoeke van de Wed. en Erven van den Heer KR. HEIJBOER, publiek verkoopen b A. op Donderdag 26 Maart 1908, bij inzet, en op Donderdag 2 April daarna, bij toewijzing, telkens des avonds 7 uur, ten herberge van M. Polderman te St.-Maartensdijk: aan de markt aldaar. Dadelijk te aanvaarden. aan de Oostvest aldaar. Te aanvaarden 15 Mei a.s. in Pier Bettenhoek aldaar. Te veilen in 6 perceelen en gecombineerd. aan den Grintweg. Te veilen in 2 perceelen en massa. De landerijen te aanvaarden einde 1908. B. op Vrijdag 3 April 1908, des voor middags 10 uur, aan voormelde schuur: Windmolen, Ladder, Geeselsteen met Paard, Varkenshok, Kruiwagen, Slroo enz., en daarna aan voormeld woonhuis: Openbare Verkooping te Notaris MEULENBERG te St.-Maartens dijk zal, ten verzoeke van de erven Mej. M. HAGEOudesluijs, Woensdag 1 April 1908, ten herberge van Z. de Ruiter, bij inzet, en Woensdag 8 April daarna, ten herberge van M. Polderman, bij toewijzing, telkens 's avonds 7 uur, publiek verkoopen: in Vastenavondhoek te St.-Maartensdijk, groot 1,60,80 Heet. Te veilen in 3 perceelen en massa. Te aanvaarden einde 1908; en op Woensdag 8 April 1908, des voormiddags 10 uur, aan het sterfhuis van Mej. M. HAGE—Oudesluijs voornoemd, aan de Markt te St.-Maartensdijk: als: Bureau, Tafels, Stoelen, Spiegels, Kachel, Kastklok, 2. Veeren-Bedden, Vloerkleeden, Glas-, Blik- en Aardenwerk, en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. JT De Deurwaarder W. TIM- MERMAN zalDonderdag 26 Maart 1908's namiddags te 2 ure, aan het huis C 292 in de Hoofd poortstraat te Zierikzee, (wegens verande ring van zaken), publiek verkoopen: EENE PARTIJ 1101 Voorts: Een nieuw- en een gebruikt Veerenbed, een Kapokbed, Kasten, Tafels, Stoelen, Werktafel, Ziekenstoel, Kinderwagen KinderstoelHobbel paard, Open-Haardje, enz. enz. Koopen beneden f 1,— 4 contant. Te zien op den verkoopdag van 10—12 uur. Z I ERJ K Z E E. Groote sorteering in verschillende grootten en prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 7