Raadszilling van 16 Maarl j.l. le Wissenkerke. Spoedig werd alarm gemaakt en het pand omsingeld, doch de inbrekers trapten een deur open, waardoor zij op een open terrein kwamen en wisten zoo te ont vluchten. Niets wordt vermist. Middelharnis, 16 Maart. Door het bestuur van het Provinciaal Gereform. Wees huis alhier, is besloten een 3-tal woningen te doen bouwen, ten dienste van het personeel der aan die inrichting ver bonden bizondere school. Prinsenhage, 16 Maart. De 20-jarige Van Nijnatten, die met Vastenavond door den landbouwer F. met een boksbeugel verwond werd, is heden aan de gevolgen overleden. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 18 Maart. De burgemeester dezer gemeente, de heer Ch. W. Vermeys, heeft met ingang van 1 Mei eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. Voor 1908 is het percentage van den hoofdelijken omslag te Zierikzee vastgesteld op 4 pCt. Maandagnamiddag kwam te Ierseke een knaap bij het slootje springen zoo ongelukkig te pas, dat hij een been brak. Wissenkerke. In de jl. Maandag in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk gehouden alg. vergadering van de Ver- eeniging tot instandhouding der Chr. Bewaarschool alhier, was, nevens het bestuur, slechts één toehoorder aanwezig. De belangstelling naar den gang der zaken bleek dus van de zijde van het publiek miniem, zooals 't meestal gaat, als de zaken eenmaal aan 't loopen zijn. Uit het door de secretaresse uitgebracht verslag bleek, dat, dank zij de ruime bijdragen, voornamelijk van de familie Vader, de school geheel was gerestaureerdterwijl het aantal leerlingen was gestegen tot 60, die nu ook veel geregelder school blijven gaan dan vroeger. Op de gedane oproeping van helpster was niemand verschenen. De woning boven de school was weder ver huurd. Uit de rekening der penning- meesteresse bleek, dat ontvangen was voor aankoop en reparatie der school van uit de gemeente f 301, van buiten de gemeente f 650, samen f 951de uitgaven daarvoor waren geweest f 1059,86. Echter was de meerdere uitgaaf bestreden uit de loopende jaarlijksche ontvangsten, welke hebben bedragen aan contributie, school gelden en andere ontvangsten uit de ge meente f 255,75 en van buiten de gemeente f 150, samen f 405,75, waartegenover dan een uitgaaf stond van f 329.89, zoodat het eind goed slot nog f 75,86 bleef. Het bestuur bleek zeer dankbaar voor al dien steun en ging vol moed den 2en jaargang in met de hoop, dat al waren 52 contribu anten uit de gemeente niet aanwezig, zij ook dit jaar hun steun niet zouden onthouden. Middelburg, 17 Maart. Donderdag brengt Prins Hendrik, die vergezeld zal zijn door zijn adjudant den luitenant ter zee der le kl. baron Van Asbeck, ook een bezoek aan deze stad. Na afloop van de lunch in het „Grand Hotel de6 Bains" vertrekt de Prins per rijtuig met den Commissaris der Koningin naar hier en zal hij bij den heer Dyck- meester afstappen en daar het middagmaal gebruiken. De terugkeer naar Den Haag heeft te half acht uur plaats. Vlissingen, 18 Maart. Heden werd hier een bazaar geopend met de bedoeling steun te verleenen aan den diaconessen-arbeid. Een dames-comité heeft dit plan op touw gezet, omdat de uitgaven aan den nuttigen diaconessen-arbeid verbonden, niet gedekt kunnen worden door de inkomsten. Er is telken jare een tekort; gewoonlijk wer den die tekorten door milde gaven aan gevuld, doch men ziet er tegen op altijd te moeten vragen en daarom hadden een aantal dames zich in den aanvang van den winter tot een comité vereenigdmet het doel een deel van haar krachten en haar tijd te geven, door het vervaardigen van allerlei voorwerpen, die thans in den meest verscheiden vorm op dezen bazaar bijeen zijn. Ook werden van verschillende zijden voorwerpen gezonden, die nu mede van de hand kunnen gedaan worden. De bazaar is slechts drie dagen geopend, doch het mag wel verwacht worden, dat de tijd lang genoeg is om te beantwoorden aan het doel, dat er mede beoogd wordt: het steunen van het liefdewerk van den diaconessen-arbeid. De burgemeester alhier heeft de inge zetenen uitgenoodigd om Donderdag bij het bezoek van Prins Hendrik aan deze gemeente de vlaggen uit te steken. De Prins, die om 12,04 alhier zal arriveeren, zal ongeveer kwart vóór één van het station afrijden naar de werf „de Schelde". Om half twee rijdt Z. K. H. van daar naar het Grand Hotel op de duinen (zeezijde), om deel te nemen aan de lunch, en om 3 uur vertrekt Z. K. H. per rijtuig over Koudekerke naar Middelburg, alwaar de Prins dus ongeveer 4 uur zal aankomen. Zondag zijn een vijftal knapen uit Breskens per roeiboot naar Vlissingen gegaan. Zij kwamen aldaar behouden aan en vertoefden eenigen tijd in de stad. Tegen den donker zou de terugreis naar Breskens aanvaard worden. Een schipper uit Breskens ging hen evenwel per hoogaars tegemoet, daar men vreesde dat de avon turiers door den stroom naar zee zouden afdrijven. Zij keerden nu des avonds be houden te Breskens terug, waar zij door honderden werden opgewacht. De vrijzinnige kiesvereeniging „Al gemeen Belang" heeft in hare gisterenavond gehouden vergadering tot candidaat voor den gemeenteraad in het 111e district gesteld den heer L. van Aartsen, schilder. Neuzen, 16 Maart. Alhier is een maat schappij gevormd voor de vervaardiging van kunstmeststoffen. Het kapitaal is reeds bijeen en een groot terrein voor de stichting der fabriek is aangekocht. Door de directie der Spoorwegmaat schappij Mechelen—Neuzen is benoemd tot onder-chef op het station Neuzen de heer G. A. M. L. Koevoets, aldaar, ingang 15 Maart. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad deed Maandag uitspraak in de eenzelvigheids-quaestie Walters- Richter. Het gold hier de beslissing omtrent de eenzelvigheid van een achter haalde, krachtens art. 296 Strafvordering. Op 12 Juli 1907 was te Castricum iemand aangehouden, opgevende te zijn Rudolf Cornelly Walters, monteur, terwijl hij bekend was als de uit de gevangenis ontvluchte H. J. W. C. Richter, schrijn werker, geboren te Halle a. d. Saaie. Het arrest van het Hof te Amsterdam dat de bedoelde persoon eenzelvig was met den persoon die op 13 September 1907 werd veroordeeld wegens diefstal en op 29 November 1904 was ontvlucht, werd door den Hoogen Raad gehandhaafd, aangezien geen cassatie-middelen waren voorgesteld en er ook geene waren ge vonden, welke tot ambtshalve vernietiging kon leiden. De Hooge Raad verklaarde Maandag 1.1. niet-ontvankelijk de revisie-aanvraag van N. J. Heyer en G. Vleesenbeek, stuka doors te 's-Gravenhage, door het gerechts hof aldaar op 7 November 1907 veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf wegens dood slag op Van der Kwast in de Van Ostadestraat aldaar. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Oud- Vossemeer Ds. J. Trillaart te Scherpenisse. Ds. C. v. d. Voort van Zijp, predikant der Ned. Herv. Kerk te Doesburg, gekozen tot lid der Tweede Kamer voor het kies district Tietjerksteradeel, heeft tegen 1 Juni a s. aan het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland ontslag aangevraagd. Serooskerke. In eene druk bezochte vergadering van den groep Serooskerke der Afdeeling Schouwen van den Neder- landschen Protestantenbond, werd besloten zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken met het geven van vrijzinnig-godsdienstig onderwijs. De predikant van Renesse, in de vergadering tegenwoordig, verklaarde zich bereid die catechisaties te leiden. Uit de opgaven bleek, dat deze ernstige zaak levensvatbaarheid in zich droeg; met een 15-tal leerlingen kon de Ieerkerke reeds dadelijk geopend worden. Nog werden de uren vastgesteld: voor school kinderen Vrijdagmiddags van 4£ tot 5£ uur, voor de anderen van 6£ tot uur. Ook nam de vergadering het besluit minstens éénmaal in de twee maanden een vrijzinnig predikant te laten optreden in de gemeente. Het groepsbestuur werd gemachtigd in dezen de noodige stappen te doen bij Kerkbestuur en Gemeente bestuur voor het verkrijgen der noodige localiteiten. (Zie achterstaande advertentie). Renesse. De Mannenvereeniging vergaderde j.l. Maandagavond voor het laatst in dit seizoen. Na opening der ver gadering door den voorzitter, droeg de predikant der plaats voor „Variaties op het thema laatste" van dr. Laurillard, als in leiding op het onderwijs van dien avond: Is er een leven na dit leven? Eerst wordt het kerkelijk leerstuk van hemel en hel besproken, waartegen in den nieuwen tijd de strijd zoo fel ontbrand is, vooral van den kant van het z.g. materialisme, dat een zelfstandig geestelijk leven ontkent. Uitvoerig staat spreker bij dit materialisme stil en toont er de betrekkelijke waarheid van aan. Maar al heeft de geest het lichaam noodig om zich te uiten en zijn wil in een daad om te zetten, daarom is de geest noch het lichaam zelf noch werking er van. Evenals de muzieklief hebber een instrument noodig heeft, doch daarom nog niet het instrument zelf is. Bovendienbeheerscht de geest het lichaam niet? Eenige treffende voorbeelden worden hier aangehaald. Maar meer nog: des menschen geest is onsterfelijk. Want de mensch heeft eene roeping, aangeduid in dat woord van den Christus: „Weest dan gijlieden volmaakt gelijk uw vader, die in de hemelen is, volmaakt is". Die drang naar volmaaktheid is den mensch door God ingeschapen, maar niet opdat in de doodsure dat alles wreed zou worden afgesneden, daar geen mensch de volmaakt heid in dit leven bereikt. Daarom profe teert dat jagen naar een volmaakte ge rechtigheid en heerlijkheid van een heilrijk verschiet, waarin die honger en dorst naar de eeuwige dingen zal verzadigd worden. Echter niet terstond en geen doelloos eeuwig lofgezang rondom des Eeuwigen troon. In dit verband spreekt ds. Van Veen over het oordeel, het eeuwige vuur volgens Artikel 37 van de Nederl. Geloofs belijdenis. Spreker staat echter op een ander standpunt: „God wil dat alle zielen zalig worden", zoo niet in dit leven, dan in een volgend bestaan. Is er een leven na dit leven? Spreker verklaart de prediking ijdel te vinden, wanneer zij niet bezield is van de hemelsche hoop. Is er een oordeel? De liee recht vaardigheid eischt dat en ze pleit niet tegen den Vader van Jezus Christus, die de liefde is, maar ook de rechtvaardige. Doch omdat hij die Liefde is, zal er geen eeuwige verdoemenis'kunnen zijn. Het bestuur zegt den spreker hartelijk dank voor ai zijne getoonde liefde voor de Mannènvèreeniging, welke thans in zoo bloeienden staat verkeert, een goede hulp tevens voor de schoone vrijzinnige be ginselen. Met een kort woord dankt ds. Van Veen voor de getoonde belangstelling en hartelijkheid. O N D E R W IJ S. Zierikzee, 18 Maart. Bij 't heden ge houden examen werden aan de Rijksnor maallessen alhier toegelaten In de Voorbereidende klasse: H. J. Verhulst, ZonnemaireCar. C. Gelok, Zierikzee; Eliz. Ornee, Zierikzee; Corn. Zoeter, Bruinisse; P. J. de Munck, Zierikzee; A. van Damme, Zierikzee; Jac. E. Stoel, Brouwershaven; A. P. Verbost, Zierikzee; L. Verton, Zierikzee; Jac. J. M. Douw, Zierikzee; Corn. J. Heijboer, Nieu- werkerk (Duiv.); Mar. Lodewijk, Nieuwer- kerk; L. M. Lievense, Nieuwerkerk; D. J. Bastmeijer, BruinisseJoh. Chr. Boot, Zie rikzee. Geen afgewezen. In de Eerste klasse: H. v. Schaik, Zierikzee; N. P. Potappel, Zierikzee; J. Jonker, Noordgouwe: C. de Glopper, ZonnemaireM. L. Groenewege, St.-AnnalandCh. L. Verbeke, Zierikzee; M. J. Fluijt, SirjanslandA. J. M. Minder- houd, Anna-Jacobapolder. 2 voorwaardelijk, 2 afgewezen. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan een openbare lagere school te Amsterdam de heer W. P. L. Bakker van Zierikzee. Benoemd als onderwijzer aan de school voor achterlijke kinderen te Rotterdam, op een aanvangssalaris van f 1200, de heer K. J. Heijboer, vroeger te Serooskerke, thans onderwijzer aan een der openb. lagere scholen te Rotterdam. Voor de akte-examens in Zeeland hebben zich 48 mannelijke en 34 vrou welijke candidaten aangemeld. Als deskundigen bij het afnemen van het examen zijn benoemd: voor Nederlandsche taal en lezen A. R. Breetvelt te Goes, W. H. Hasselbach te Middelburg, P. Landsman te Vlissingen en M. L. de Keijzer te Graauw; voor rekenen J. J. J. de Lange te Scherpenisse en R. van der Welle te Grijpskerke; voor teekenen en schrijven: G. den Toom te Sluis en J. Vreeken te Middelburg; voor aardrijks kunde J. de Hoog te Goes en A. Luijen- dijk te Tholen.; voor geschiedenis: P. van der Have te Zierikzee en A. Kok te Zaamslag. Verder voor kennis der natuur: S. de Graaf te Zierikzee, F. Maijs te Wilhelmina- dorp, J. Meijer te Schoondijke en P. W. van Milaan te Middelburg; voor onderwijs en opvoeding: R. Broere te Middelburg en G. L. P. van Ham te Oostburg; voor zang: A. Lijsen te Middelburg en A. F. Wisse te Breskensvoor de vrije en orde oefeningen der gymnastiek mej. A. S. Beugel en W. de Graaf, beiden te Middelburg, en voor de nuttige handwerken voor meisjes de dames M. J. de Haan te Middelburg en W. P. Bal te Tholen. Het schriftelijk gedeelte voor de akte examens in Zeeland wordt afgenomen op 1 April. Het mondeling gedeelte begint op 10 April en zal 4 Mei geëindigd zijn. Aanwezig alle leden. Door den voorzitter wordt voorgelezen het volgende ingekomen schrijven van den heer P. Krijger, waterbouwkundige. Aan den Gemeenteraad van Wissenkerke In de Zierikzeesdie Nieuwsbode van 15 Februari 1908 las ik, dat het lid Schippers in Uwe raads zitting van 10 Februari j.l. gezegd heeft, dat het trottoir uit elkander gaat. Ditzelfde is reeds door mij aan Burgem. en Weth. bij de eind-oplevering medegedeeld. Zie hiernevens het afschrift van mijn schrijven van 9 en 22 April 1907 en tevens is door mij gezegd, dat eene heele herlegging zou noodig zijn. Den aannemer is daarom voor dat doel 98 gulden afgetrokken van zijn laatsten termijn. Was dit overzetten reeds gebeurd, dan zou er voorzeker op het werk geen aanmerking meer zijn geweest, maar hiertoe heeft het seizoen nog niet gediend en nu het plan bestaat, het trottoir te verlagen en versmallen, in verband met de voorgestelde keibestrating, doet het mij leed, dat ik vermoedelijk niet meer in staat zal zijn den heeren leden te overtuigen, dat de uitdrukking van het Jid Schippers „Krijger beeft mij niet vol daan", wel te voorbarig is geweest. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aange nomen. Van Gedep. Staten is ingekomen een missive, dat door het Rijk in 1908 wordt betaald aan deze gemeente voor openbaar onderwijs f 7150 en van de commissie van toezicht op het lager onderwijs het verslag over 1907, welk verslag den leden ter inzage zal worden toegezonden. Aan de orde is de regeling van salarissen van het onderwijzerspersoneel. Wordt voorgesteld het minimum toe te passen, uitgezonderd de heer Swenne, hoofd der school (kom), die f 150 daarboven zou komen. Hierover ontstaat debat. De heer Nieuwdorp vraagt n.l. toelichting. De voorzitter zegt, dat de heer Swenne altijd f 200 meer van de gemeente gehad heeft dan de heeren Heule en Onnekes, nu zou dat meerdere, door de gemeente bij te dragen slechts f 150 zijn, dus toch nog f 150 meer dan de hoofden van Kamperland en Geersdijk vraagt de heerschippers, waarop toestemmend wordt geantwoord. De heer Schippers zegt, dat dit plan bij de andere hoofden van scholen wel niet in goede aarde zal vallen. De heer Van Damme merkt op, dat de heer S. nog buitendien trekt voor herhalingsonderwijs; ja, zegt de voorzitter, maar dat heeft ook de heer Heule. De heer Nieuwdorp zou er voor zijn, dat alles gelijk stond. De voorzitter zegt, dat de heer S. indertijd be noemd is op f 1100 en zou dus feitelijk met f50 moeten verminderen, dat zou toch wel wat in grijpend zijn, wat door eenigen wordt toegestemd. De heer Schippers vraagt, of het niet in anderen vorm gegoten zou kunnen worden, door hem toe lage voor 't Franseh toe te kennen De voorzitter zegt, dan zou men later bij vacature aan een onderwijzer, die akte Fransch heeft, ook f 150 meer moeten toekennen; de heer S. geeft hier les aan 6 leerlingen in die taal, waarop in een andere plaats allicht niet van zou worden gebruikt gemaakt en zegt, dat hij zijn stem daar niet aan zal geven, wei aan de voorgestelde ver hooging als genoemd. Het voorstel wordt hierop aangenomen met negen stemmen, tegen de heeren Nieuwdorp en Schippers. Daarna wordt de begrooting van 1908 naar aanleiding van het genomen besluit gewijzigd. Omtrent de kwestie over den steiger met de firma Schippers, zegt de voorzitter dat door den meter van het kadaster het eigendom der gemeente aan de haven te Kamperland zal worden gemeten en in kaart gebracht. Alsnu komt aan de orde het aanleggen van een keiweg te Kamperland. De voorzitter zegt, dat hij gaarne hiermee had willen wachten tot 1912, als wanneer eene geld- leening bij het gemeente-crediet, indertijd aan gegaan, zou zijn afgelost, doch de toestand van den Veerweg is te slecht om tot dien tijd met bekeiing te wachten, door begrinding van enkele polderwegen komt nu alles veel meer door den Veerweg, terwijl het bietenvervoer steeds toeneemt, zoo dat moet komen. Wanneer wc 15 4 16000 gulden kunnen krijgen, zegt de voorzitter, 4 pCt. en dan de polders een 400 gulden bijdragen, dan zou men dezen zomer nog kunnen vorderen, zonder dit jaar nog buitengewone uitgaven te moeten doen; de vraag is, zouden we in deze gemeente geld kunnen krijgen, om met de af lossing in 1912 te kunnen beginnen; moeten we naar „gemeente-crediet", zegt spreker, dan moeten we dadelijk aflossen en dus den hoofdelijken om slag nu al gaan verhoogen, anders niet; hij, voorzitter, zou voorstellen, de zaak zoo spoedig mogelijk in orde te maken en niet te wachten tot de betrokken polders subsidie hebben toe gezegd. Doen ze het niet, dan in vredesnaam, doch verscheidene grondeigenaren hebben de wensche- lijkheid van aanleg te kennen gegeven en dus mag steun verwacht worden. De heer Schippers twijfelt er niet aan of het geld zal hier wel verkregen worden, ieder weet dat het een goede zaak is. De voorzitter zegt dan een advertentie in 't Noord-Bevelands Advertentieblad te zullen plaatsen. De voorzitter vraagt, of de Raad het goed vindt een geldleenlng te sluiten groot f 16000 4 4 pCt. en de eerste aflossing te bepalen op 1903, of eene van hoogstens f 17000, men behoeft het daarom niet te nemen. Wordt aangenomen met algemeene stemmen. Alvorens Gedep. Staten kennis te geven, moet men zeker zijn geld te kunnen krijgen, zegt de voorzitter. De heer Schippers gelooft, dat het wenschelijk zou zijn, nu alles af te doen, f 17000 is toch zoo'n som niet? De heer Van Damme zegt, zouden we een eventueel overschot der gelden voor aflossing leening haven, niet voor verbetering van den weg kunnen gebruiken. De voorzitter antwoordt, dat in dezen Burgem. en Weth. moeten handelen als commissionairs, het kan niet. De heer Van Damme zegt, 't zou te probeeren zijn, waarop de voorzitter antwoordt dat het reeds geprobeerd is, de gemeente, zegt spreker, moet alles doen en krijgt niets. Er zou geen keiweg noodig zijn, als er geen haven was, waarom hij wenschte, de haven evenals te Geersdijk in onder houd bij een polder was. Hierop vraagt de voorzitter, of het plan voor den aanleg goed is, zooals de heer Krijger het heeft opgemaakt. Het voetpad van 1,80 M. op I M. gebracht, weg 5 M. breed bekeid en de deksteenen der zinkputten gelijk met voetpad. Spreker was altijd voor verhooging, om horizontale richting te krijgen in weg en voetpad, willen de heeren verlaging, hem goed, verhoogen, ook goed, bij spreker zal alles wet zijn, hij zal er geen woorden meer over vuil maken. De heer Nieuwdorp zou het goedvinden, dat het plan besproken werd. De voorzitter zegt, dat de klinkers, die van het voetpad komen, kunnen dienen voorde Voorstraat. De heer Abrahamse zegt, dat het voetpad zoo ongeregeld ligt en noemt een paar punten op, waar het zeer hoog is. Hij zegt, dat het veel lager kan liggen, waarop de voorzitter zegt, dat hij daar niet inkomt, dat moeten de vakmannen weten, de weg is gewaterpast, moet ze golvend liggen, ook goed. De heer Schippers zou een en ander uitgemaakt willen zien door de heeren Krijger, Nieuwdorp en Van Hee. De voorzitter zou denken, dat gedeeltelijke verlaging niet zou kunnen. De heer v. d. Maas meent, dat de heer Krijger dit wel mogelijk acht. De heer Schippers zegt, dat de heer Krijger het ook mogelijk acht, omdat er meer dan één zink put is. De heer Nieuwdorp zegt, al meer geopperd te hebben, dat de aanleg van 't trottoir onoordeel kundig was uitgevoerd, omdat het over één lijn is uitgevoerd; breng den keiweg en brengt alles op de hoogte of laagte van vroeger, men zal niet zien, dat de weg daarvoor op sommige plaatsen 15 4 16 c.M. zakt, 15 4 16c.M. zand Is te weinig; er zou minstens 20 c.M. zand moeten zijn onder de straat. Spreker vraagt nog: Moet de schorgrond er onder blijven, of moet die weg? Hij, Nieuw dorp, zou geen keien nemen van 14—16, doch 16—18, hij zou daar niet alleen den opril, doch heel den weg mee willen bestraten; een platte goot zou beter zijn dan die, welke nu op het plan is aangegeven. Over het tarief is spreker het ook niet eens. Hij zou met den grond, die van het trottoir komt, de smalle plaatsen van den veerweg willen ver- breeden en legt zijne opmerkingen bij den Raad neer. De heer v. d. Maas zou verlaging van het voetpad willen en de breedte van den keiweg op 5 M. brengen; tevens vraagt genoemde heer of de heer Krijger tot Burgem. en Weth. ook niet gesproken heeft over keien van 16—18. Ja, zegt de voorzitter. De heer De Regt vraagt, waarom de heer Nieuwdorp het trottoir zoo breed wil houden als het nu is, waarop deze antwoordt, omdat het er nu ligt, vroeger achtte hij 1 M. breed genoeg, als het vast ligt, dan kan er dernoods over 't voet pad ook gereden worden voor het uitwijken en de weg in plaats van 5, 4 M. breed zijn, met keien van 16—18. De voorzitter zegt tegen den heer Nieuwdorp, maak zelf een begrooting en geef dien aan den Raad. De heer Nieuwdorp zegt, dat hij hierop niet kan ingaan. De voorzitter dringt er nogmaals op aan, waarop de heer Nieuwdorp antwoordt; dat in vorige vergadering door hem aan den voorzitter de woorden zijn in den mond gegeven. In mijne motie, zegt spreker stond, dat ik 3 personen zou willen, om een plan te jnaken en daar ware hij gaarne bij geweest. Bij heel den Raad vindt dit plan geen bijval, brengt het in rondvraag. De voorzitter zegt, dat er eeq plan is van Burgem. en Weth. De heer Nieuwdorp vindt dat plan niet goed, doch zou het voetpad willen laten zakken en een weg van 4 M. breedte beheid met kelen van 16—18. De voorzitter zou willen, dat de heer Nieuwdorp zijn idee op papier bracht De heer Nieuwdorp heeft hierin bezwaar en zegt, dat het ook geen kunst is, voor den des kundige om zijn plan te* wijzigen, als hij de bezwaren slechts kent, maar nu zelf van meetaf een plan te maken, dat doet hij niet, is ook niet noodig, daar 't er slechts op aankomt of de Raad zijn bezwaren deelt en dan zal Krijger zijn plan wel zelf kunnen wijzigen. De heer Abrahamse vraagt, zou er geen ander persoon zijn, om een plan te maken, b.v. Van Hee. De heer Schippers zegt, als de heer v. Hee het eens aannam, dan zou bij het toch moeten maken. Ja, zegt de voorzitter, onder toezicht van een deskundige. De heer Nieuwdorp zegt, hoort nog eens een ander, b.v. den heer van Gorsel. De voorzitter zegt, dat dit natuurlijk weer kosten zouden zijn. De heer Nieuwdorp zegt, dat de Raad zich over het plan nog niet heeft uitgesproken. De heer De Regt zegt, dat een trottoir van 1 M. breed genoeg zou zijn. Zeker, zegt de heer Nieuwdorp, doch het ligt er nu eenmaal. De heer Schippers zou het voetpad 15 c.M. lager willen hebben. Hierop stelt de voorzitter voor, het trottoir 15 c.M. te verlagen, den keiweg een breedte te geven van 5 M. en 1 M. breedte voetpad. De heer Nieuwdorp zegt: die kleigrond moet opgeruimd worden. Zeker, zegt de voorzitter. De heer Nieuwdorp zegt: 25 c.M. zandlaag, tenminste niet minder dan 20 c.M. en aan den sloot 2 rij kantsteenen, trottoir kan met één rij volstaan. Dit werd aangenomen met algemeene stemmen. De voorzitter vraagt, zouden we nu de geld- leening advertceren in het N. Bev. Adv. Biad of zouden we eerst Ged. Staten schrijven? Antwoord: Eerst adverteeren. Résumé: Geldleenlng van hoogstens f18000, met f700 aflossing per jaar, te beginnen met 1913. Wordt aangenomen. De heer Nieuwdorp vraagt nog, of de heer Krijger de lengte had opgegeven, ook van den oprit De voorzitter antwoordt toestemmend. Hierop volgt omvraag en sluiting. WITTE HAGE. Zuid er-Hypotheekbank, gevestigd te Breda. In de gehouden Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Ven nootschap: Zuider-Hypotheekbank, geves tigd te Breda, zijn: lo. De Balans en Winst- en Verlies- Rekening over het negende boekjaar goedgekeurd 2o. het Dividend over 1907 vastgesteld op 6£ pCt. over het bedrag der verplichte storting, makende f6,50 per aandeel, van af heden betaalbaar op dividendbewijs no. 9 te Breda, ten kantore der Bank en bij de heeren Ingen-Housz Zoon en Van Mierlo Zoonte Amsterdam bij de Amsterdamsche Bankte Rotterdam bij den heer Arnold Gilissente s-Gravenhage bij de Nationale Bank; te 's-Hertogenbosch bij de heeren Victor A. van Rijckevorsel Tihnan; te Roosendaal en Bergen-op-Zoom bij den heer W. Laane; te Middelburg bij de heeren J. A. Zip Van Teijlingen en in andere plaatsen bij de heeren Kassiers- Correspondenten 3o. de heeren mr. J. W. J. van Mierlo en J. A. Zip, die aan de beurt van af treding waren, als Commissarissen her kozen; en 4o. tot Accountant onzer Bank, voor het jaar 1908, benoemd de heer J. D. Reiman, te Amsterdam en, tot diens plaats vervanger, de heer J. H. Rosenboom te s-Gravenhagebeiden lid van het Neder- landsch Instituut van Accountants. Gemengd Nieuws. Een geheimzinnige persoonlijkheid was altijd de vader van John Rockefeller, den bekenden petroleumkoning. Iedereen wist, dat er iets bizonders met dien vader aan de hand was, maar niemand wist wat. Niemand wist ook waar hij woonde, of hij nog leefde zelfs. Nu is een Amerikaansch dagbladschrijver er achter gekomen. William Rockefeller, de vader van John, is in 1906 in den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 3