Amsterdam» 17 Febr. Een ongemeen stukje op het gebied der chantage heeft zich alhier afgespeeld. Een jonge dame van zeer goeden huize, musicienne, had bij ongeluk kamers ge huurd bij den bekenden Henri David Luppens Propping, die het perceel Prinsengracht 692 bewoont. De gemeubi leerde apartementen waren tegen f 30 per maand gehuurd. Na twee-en-een-halve maand daar te hebben gewoond, had de jonge dame goede reden van adres te willen veranderen. Zij wenschte dus te vertrekken, na volledige voldoening aan haar financieele verplichtingen. Zij had echter buiten den waard, (Luppens Propping), gerekend. Ofschoon de huur betaald was, weigerde hij de huurster haar piano, goederen, muziek, kleederen, byouterieën enz. af te geven of te doen vervoeren. De ketting bleef stevig op de deur van het huis, alleen de jonge dame had toegang, maar mocht haar eigendommen niet meenemen! Dit spelletje heeft zoo ongeveer een maand geduurd. De vent eischte f 300 huur voor de overige 10 maanden van het jaar, dan zou hij den boel afgeven. Hij had intusschen bij opzegging hoogstens op een maand huur, dus f 30, recht. Bij den officier van justitie vonden de klachten van de huurster geen verhoor. De officier vond in ons Wetboek van Strafrecht geen termen om op te treden. De jonge dame wendde zich daarop tot mr. C. Frikkers, -die eerst pogingen aanwendde, om tot een minnelijke schikking te geraken. Deze mislukten, waarna mr. Frikkers door den deurwaarder Q. D. Dammers revindicatoir beslag deed leggen op de piano. Toen de deurwaarder met zijn opdracht ter plaatse kwam, werd hem toegang tot het perceel geweigerd. Dies verzocht hij den president der rechtbank om politie-hulp, welke verleend werd. Zoo klopte deurwaarder Dammers ten tweeden male met zijn getuigen aan, thans onder bescherming van een commissaris, een inspecteur en twee agenten van politie. Eerst nadat een smid op iast des deur waarders poogde het slot te openen, verleende de „heer" Luppens Propping toegang. Beslag op de piano werd gelegd, en daarbij constateerde men, dat de kost bare Mignon-vleugel-piano was verplaatst van de gehuurde kamer naar de keuken, waar het fraaie instrument, om geen kou te vatten, wat al te dicht bij het fornuis stond. De twee bewaarders, die aangesteld werden, ontdekten eenige dagen later, dat de overige goederen der huurster (die zichzelf in het perceel niet meer wagen durfde) eveneens gedeeltelijk naar de keuken, anderdeels naar het kolenhok waren verplaatst. Op bericht hiervan deed mr. Frikkers ook op deze goederen beslag leggen. „Meneer" Propping, voor geen klein geruchtje vervaard, voerde allerlei on hebbelijkheden uit. De kok, die den bewaarders eten bracht, werd misleid, zoodat het soms een paar uur Jater koud terugkwam. Brieven werden niet bezorgd, 'n Cassette van de huurster werd geopend en brieven daaruit werden overgeschreven. Om der chantage meer kracht bij te zetten, werd de jonge dame met dit laatste feit door den dader in kennis gesteld. De rechtbank heeft gelukkig op energieke wijze een einde aan dit schandaal weten te maken, door te bevelen, dat alle goederen der huurster, desnoods met den sterken arm, uit het perceel Prinsengracht 692 moeten worden verwijderd en in veiligheid gebracht. Deze gebeurtenis heeft Zaterdagmorgen plaats gehad. De voorbereiding geschiedde in de Noorderstraat. Daar kwamen te zamen een 6-tal pootige kruiers met twee karren en het noodige gereedschap; de heer Duwaer, van de piano-firma Duwaer en Naessens, om als deskundige eventuëele vernieling van het instrument te constateeren, met zijn helper en een pianokar; de in specteur van politie, de heer H. J. Versteeg, met twee rechercheurs, en toen ten slotte de deurwaarder Dammers met zijn getuige op het rendez-vous was gearriveerd, kon het spel beginnen. 'tViel mee, „meneer" verzekerde „de wet te kennen" en zou zich niet verzetten, liet het groote gezel schap, dat hem overviel, dus binnen, en daar vond het ten overvloede versterking door de beide bewaarders van het met beslag gelegde goed. Het uitsjouwen van de eigendommen der jonge dame begon. „Meneer" sputterde nu en dan heftig, „mevrouw" beet leelijk van zich af, gooide steeds weer de buiten deur in het slot. De „jongeheer" drukte zijn neusje tegen de ruiten, keek den boel nieuwsgierig met vragende oogen aan. Op straat werd het steeds voller. Plotseling klonken heldere muziektonen naar buiten, 't Was de heer Duwaer, die vóór het instrument vervoerd werd, als deskundige de piano bespeelde. Het heele gezelschap concentreerde zich om den vleugel in de keuken en de kruiers vooral hadden enorme 'pret bij de vroolijke mop pen in deze komische situatie ten beste gegeven. „Meneer" en „mevrouw" Luppens Propping keken alleen „ontstemd". Het instrument bleek geen inwendige schade te hebben bekomen en kon derhalve worden uitgedragen. De deurwaarder bood den verhuurder bij exploit nog een maand huur aan. De brutale kerel vroeg hem nog om een sigaar en toen informeerde een niet minder brutale kruier of „mijnheer" nog iets had! De onderneming was prachtig geslaagd. De heer Luppens Propping was klein ge kregen; had uit de kostbare piano zijn 300 guldentjes niet kunnen kloppen, en zag zich met nauw verbeten woede den buit ontgaan. Er zijn vroegere huurders geweest, die reeds chantagestreken van mijnheer Luppens Propping die voor de justitie geen onbekende is hebben ondervonden, zoodat men thans ernstig voor dien kamer verhuurder van onbegrensde brutaliteit is gewaarschuwd 's-Gravenhage, 18 Febr. De nieuw- opgetreden minister mr. Heemskerk zal voorloopig de Zondagen nog te Amster dam, zijn jongste woonplaats, doorbrengen en daartoe in den eersten tijd van Zater dagnamiddag tot Maandagochtend de residentie verlaten. Bij Koninklijk besluit is bepaald: le. dat de luitenant-generaal W. F. ridder van Rappard, afgetreden minister van Oorlog, met afwijking in zooverre van den inhoud der bijlage A van het sedert gewijzigd Koninklijk besluit van 30 Maart 1905, geacht zal worden te behooren tot den staf der artillerie, en zulks gerekend van 12 Februari 1908; 2e. dat die opperofficier ter beschikking zal zijn van den minister van Oorlog. Naaldwijk, 17 Febr. Een ongeluk ligt in een klein hoekje! Terwijl Zaterdag de vrouw van timmerman L. bezig was de glazen te zeemen, stond ze daarbij op de tafel. Ze wilde afstappen op een driestal, deze kantelde en één der pooten drong der ongelukkige in het lichaam, zoodat een groote gapende wonde ontstond. Twee geneesheeren verleenden zoo spoedig mogelijk hulp, doch de toestand van de vrouw is hoogst gevaarlijk. Eindhoven, 17 Febr. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur werden de bewoners van een gedeelte der gemeente Stra tum opgeschrikt door een hevigen knal. Bij onderzoek bleek, dat in de stoom- trijpfabriek der firma Leo Schellens te Stratum, een zoogenaamde appreteertrom mei uiteengeslagen was. Reeds onmiddellijk kon gemeld worden, dat bij dit voorval geen persoonlijke ongelukken te betreuren waren, doordat er op het oogenblik van het ongeval geen werklieden in de betrokken afdeellng aanwezig waren. Wel kregen een paar in de nabijheid zich bevindende arbeiders eenige stukken dakpannen op het lichaam, doordat deelen van den trommel door het dak sloegen op een plaats, waar zich geen zoldering bevond, doch zooals gezegd werd niemand gekwetst. De trommel, een toestel van buiten gewonen diameter en dienende tot droging en glanzing der trijpstoffen, was geheel vernieldgroote koperen en ijzeren bouten lagen her- en derwaarts verspreid; de ruiten in de bewuste afdeeling waren allen stukgeslagen; het overige gedeelte der fabriek beliep geen schade, tengevolge der uitgebreidheid der inrichting en de goede afsluiting der afdeelingen. Als een bewijs van de kracht der ont ploffing diene, dat in een metselaars werkplaats, op eenige minuten afstand der trijpfabriek gelegen, de ramen trilden en de arbeiders ontsteld van het werk liepen. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men in het duister. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels f 1,— eikeregel meer f 0,20. Belangrijk nieuws. Foster's Rugpijn Nierenpillen verlichten en heelen in hun grootsch werk de vermoeide nier- weefsels, zij lossen het gekristaliseerd urinezuur op en houden het lichaam vrij van niergiften, die ziekten teweegbrengen. Mejuffrouw P. DE BAKKER, Doelpad te Ouden bosch, schrijft onsSedert ruim drie jaren heb ik aan een ellendige nierkwaal geleden, ik had veel stekende pijn, flauwten en benauwdheden. De urine was hoogrood gekleurd en verspreidde een onaangename luchtmijn maag was van streek en ik had mijn eetlust verloren, menigmaal kon ik niet het minste in mijn maag verdragen en ik was wanhopig, want wanneer men op een leeftijd komt van zes-en-zestig jaar, dan gaat men niet meer zoo licht over zulk een ongesteldheid heen. Toen ik echter Foster's Rugpijn Nierenpillen begon in te nemen, scheen het wel alsof er een algeheele ommekeer in mij plaats greep. De pijn werd beduidend minder en de maag kon haar gewoon werk weer verrichten, terwijf mijn geheeie gestel verkwikt was. Ik ben u zeer dankbaar voor zulk een prachtig middel, dat ik met ver trouwen aan allen zal aanbevelen, die lijden zooals ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede hebben. Ze zijn te Zlerlkzee verkrijgbaar bQ den Heer M. S. POLAK, gedlpl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 dooien. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 19 Febr. Het zal a.s. Vrijdag, den 21 sten dezer, veertig jaar geleden zijn, dat onze waarde medeburger, de heer Joh. Enzlin, zijn zaak in horloges, klokken en pendules te dezer stede heeft gesticht. Hij had haar het eerst in de Poststraat gevestigd, maar toen zij meer en meer beklant geraakte, verplaatste hij haar naar den Dam. Wij behoeven niet op de moeilijkheden te wijzen, die elke nieuwe zaak te overwinnen heeft, voordat zij, om in beeldspraak te spreken, de jongensbroek heeft uitgetrokken, en in de groote kleeren zit. Maar is de in het leven geroepene éénmaal flink opgegroeid, heeft zij al de phasen van het ontwikkelings-proces door- loopen, dan kan de stichter er van ook, gelijk in dit geval, met innige zelfvol doening terugzien op hetgeen door zijn arbeid en vlijt is tot stand'gebracht. Wij wenschen den alom geachten jubilaris geluk met het veertigjarig bestaan zijner zaak, en hopen, dat hij nog tal van jaren in staat zal zijn haar te leiden en tot verderen bloei te brengen. Gisterennamiddag omstreeks 1 ure zag de bemanning van 's-Rijks botter „Zwaluw", gestationeerd te Zierikzee, welk vaartuig geankerd lag in de Zandkreek tusschen het haventje van Kats en Katschen steiger, met veel wind en regen, dat er bij de zwarte kroon no. 4 van het Engelsche vaarwater een motor geankerd lag met de vlag halfstok. 's-Rijks botter is hier voor anker opgegaan, en zette koers naar dat vaartuig; er bij komende, zag men, dat het was de motorboot no. 3 van de Koninklijke Rotterdamsche Cementsteen- fabriek te Rotterdamschipper D. A. van Wijngaarden, die met zijn motorboot ledig van Vlissingen kwam, en bestemd voor Rotterdam, de Zandkreek was uit gestoomd, en wegens opgaanden wind de opperwal niet kon houden, en zoodoende, verlagerde, liet de schipper het anker vallen, om niet op de zandplaten terecht te komen. Dit vaartuig is met de beman ning, bestaande uit schipper, knecht, vrouw en 4 kinderen, door het visscherij-politie- vaartuig „Zwaluw" op sleeptouw genomen en op veilige ankerplaats in de Zandkreek ten anker gebracht. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is J. D. A. Visser te Tholen benoemd tot schrijver op jaar loon bij het Centraal-Bureau voor de Statistiek. Onlangs trad te Stoppeldijk zekere A. Duerink in 't huwelijk en vertrok, een week geleden, naar Duitschland, om daar als polderjongen te werken. Zaterdag ontving zijne jeugdige vrouw telegrafisch het treurig bericht, dat hij was overreden en gedood. Dreischor. Dinsdagavond trad hier op, de heer Bolier van Bruinisse, met een lezing, waarin hij ontwikkelde het doel en het streven der Vereeniging „Volksweer baarheid." Besloten werd, alhier een af deeling te stichten, waartoe zich 27 per sonen aanmeldden, waarna een voorloopig bestuur werd gekozen. Colijnspldats, 18 Febr. Als een bizon- derheid kan van hier worden medegedeeld, dat in den stal van den landbouwer P. Janse o. a. aanwezig is een os, oud 2 jaar, zonder haar. Het beest is volkomen gezond. Vlissingen, 17 Febr. Een Engelsche maatschappij stelt ernstige pogingen in het werk om de badplaats Vlissingen te exploiteeren. Reeds hebben onderhande lingen plaats gehad, zoowel met het gemeentebestuur als met de tegenwoordige eigenaren van het Grand Hótel des Bains. Het gemeentebestuur heeft de meest moge lijke medewerking toegezegd, en op ver schillende faciliteiten zou van die zijde wel te rekenen zijn. De plannen van de Engelsche maatschappij zijn zeer omvangrijk en bedoelen niet minder dan Vlissingen een badplaats van naam te maken, hetgeen wel hieruit blijkt, dat men wil doen verrijzen een casino, theater, een kurzaal, een pier en verder een volslagen sportterrein wil aanleggen. Dit laatste vooral met het oog hierop, dat men hoofdzakelijk Engelsche badgasten verwacht. De kosten voor verwezenlijking van de door de „International Contract Corporaton" ontworpen plannen want van deze maat schappij gaan de plannen uit worden geraamd op 300.0CD p. st., ruim drie-en-half- millioen gulden. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. o7 *7 7 7* 7" 7" 7 e O) e 10 *2 i2 2 <u ca J T3 C/0 3 .i. N <H I 2 r O S "f 00 5 db d S3» 3 Ir Zr Zr -O E icn nrfnwrtnrf _J o cjc/J "-1 1 •- M i CC <y e e ctf Cru W 5 CL - 5 B-S 12 <u c .2 -S SüC 5 c O to e iS, |n •O 3 C S e< ja c y. "2 8 I g o *a r* Q +S .J, o N j2 S CC ca otü cx e .o o. u -6 -d S O E-S E - 8 3 - O CS UJ S* es.' ÜOiQO J? J Op Maandag 17 Febr. j.l. had te Oosterland de aangekondigde aanbesteding plaats van de Vereeniging T. GS A. V. V. De levering van Gerstemeei werd gtgpnd aan de wed. J. J. Vijverberg te Oosterland, voor f 9.16 de 100 K.G. en die van Maïs aan gebr. Van den Berge te Bruinisse, voor f 6.14 de 80 K.G. De levering van Gemengd Voer werd aan niemand toege wezen, daar niet aan de gestelde voor waarden was voldaan. St.-Maartensdijk, 18 Febr. Ten over staan van Notaris Meulenberg werd heden alhier, ten verzoeke van den heer Joh. Noom Jz., in tweede veiling publiek ver kocht: De schuur met erven, aan de Oostvest te St.-Maartensdijk, voor de som van f 1760. Colijnsplaat, 17 Febr. Door den heer P. Janse alhier werd heden in het koffiehis „Dorpzicht" aanbesteed het bouwen eener landbouwschuur. Ingeschreven werd door: C. Kievit, alhier voor f 1405 J. M. Haringman, - 1370 L. T. Louwerse, - 1355 Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Met het opzicht tijdens het werk is belast genoemde J. M. Haringman. Uiterlijk 1 Mei a.s. moet het werk afgeleverd worden. Tholen. Door Burgem. en Weth. werd Dinsdag 1.1. aanbesteed de herstellingen aan de haven en bijkomende werken. Ingeschreven door J. L. Geluk en K. van Hiele, f 5575; W. J. Walpot, f 5400; C. J. Greep, f 5210; J. C. Gelderblom, f 5205. Al de inschrijvers wonen alhier. De gunning is voorloopig aangehouden. Landbouw en Veeteelt. Goes. Op de zaaigranen-tentoonstelling, 10 Febr. te Amsterdam vanwege de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw gehouden, werd de firma Van den Bosch Co. alhier bekroond voor veredelde Zeeuwsche Kortloof-Erwten, Zeeuwsche Zaai- en Zomergerst en gelezen Zeeuwsche Paardenboonen. Aanstaanden Vrijdag zal te Goes in „De Prins van Oranje", des voormiddags te 1U uur, een openbare vergadering worden gehouden van ale Afdeeling Zeeland der Vereeniging „Het Nederl. Rundvee- Stamboek". Dinteloord. Bij de j.l. Donderdag te Zevenbergen gehouden hengstenkeuring is de schoone dekhengst, Hercules de Schoonenberghe, van de Vereeniging tot verbetering van het Paardenras, goed gekeurd. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad ontsloeg van rechtsver volging P. K., grossier en winkelier te Westdorpe, door de rechtbank te Middel burg tot geldboete veroordeeld wegens overtreding der loterijwet, door pakjes zeeppoeder te verkoopen in sommige waar van zich bons voor prijzen bevonden. KERKNIEUWS. Ds. W. T. van Dijk, pred. bij de Geref. Gem. A te Tholen, aan wien eervol emeritaat is verleend, nam Zondag 1.1. afscheid van zijne gemeente met een rede, naar aanleiding van Matth. 28:20. O N D E R W IJ S. Op de voordracht voor hoofd eener openbare school te Brielle komt voor de heer M. J. Waale, hoofd der o. 1. school te Nieuwerkerk in Duiveland. Voor de betrekking van directeur aan de te Schiedam op te richten ambachts school hebben zich 62 sollicitanten aan gemeld. Post en Telegrafie. Dinteloord. Met ingang 1 Maart komt er een aanmerkelijke verbetering in de dienstregeling der posterijen alhier. De eerste dienst, die nu om 4| uur per post wagen van hier uitgaat, wordt vervangen door een rit per fiets, waardoor de eerste bestelling in de kom van het dorp circa 8 uur in plaats van 11 uur zal geschieden. De eerste omnibusdienst is bepaald op 's morgens 8 uur naar Steenbergen. Zal er nu voor den buitenman ook eenige verbetering komen in den thans heerschenden middeleeuwschen toestand, die medebrengt, dat brieven of andere stukken 24 uren en langer in de gemeente zijn, eer de ge adresseerde ze in handen krijgt? Nederlandsche Spaar- en Incasso-Bank Amsterdam. In de heden gehouden jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders van bovengenoemde naamlooze vennoot schap werd, bij monde van de Directie, verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar, hetwelk, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden in 't algemeen in aan merking genomen, alleszins redenen tot tevredenheid opleverde. Besloten werd, na afschrijving van alle onkosten, van een gedeelte der oprichtingskosten en op de vaste goederen, een dividend van 4 pCt. uit te keeren, terwijl de periodieke vaca ture van commissaris, ontstaan door het aftreden van den heer jhr. J. J. C. M. van Citters te 's-Gravenhage, vporzien werd door diens herbenoeming. Dr. Kuyper en de Kabinetsformatie. De Standaard schrijft: Wat men er aan heeft, om met de nu opgeloste crisis op allerlei manier den naam van Dr. Kuyper in verband te brengen, verstaan we niet. Zoo weet de één te vertellen, dat Dr. Kuyper de portefeuille van Binnenlandsche Zaken zou geweigerd hebben. Een tweede, dat hij de portefeuille van Buitenlandsche Zaken zou hebben geweigerd. Een derde zelfs, dat hij geweigerd zou hebben de formatie van heel het Kabinet over te nemen. Dr. Kuyper heeft niets van dit alles geweigerd. Van de derde weigering zou uiteraard alleen sprake hebben kunnen zijn, indien de Koningin hem opdracht had verleend; iets waarvan geen sprake was. De opdracht is uitsluitend verleend aan hem, die dan nu ook feitelijk het Kabinet gevormd heeft. Iets wat volkomen natuurlijk was, daar niet Dr. Kuyper, maar Mr. Heemskerk het stuivertje aan het rollen had gebracht. Dr. Kuyper stond er geheel buiten, droeg er niet de minste verantwoordelijkheid voor, en had alzoo in geen enkel opzicht over het op zich nemen van een verant woordelijkheid zich uit te spreken. Hypothetisch laat men zich over zoo iets niet uit. Vóór deze loopende legislatieve periode hield Dr. Kuyper zich opzettelijk buiten de actieve politiek, en zal dan ook, naar hij reeds meldde, noch te Sliedrecht, noch in Tietjerksteradeel een candidatuur, mocht die hem worden aangeboden, aanvaarden. Maar is het billijk, iemand die zich zoo verre van de actieve politiek houdt, toch keer op keer in het heetst van die politiek te mengen Gelijk we in ons artikelHet derde Kabinet van Rechts, het uitdrukken, Mr. Heemskerk en hij alleen was de man van het oogenblik, en het is volkomen correct, dat hem de opdracht verleend is, en dat hij die aarvaard heeft, en we mogen er ons in verblijden, dat hij zich van de opdracht, in de formatie van een sterk Kabinet, zoo gelukkig wist te kwijten. Tweede Kamer-verkiezingen. De Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende, dat de heeren mr. Th. Heemskerk, mr. M. J. C. M. Kolkman en A. S. Talma ingevolge art. 96 der Grond wet van rechtswege het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben verloren, en dat derhalve een verkie zing voor een lid van die Kamer moet plaats hebben in de kiesdistricten Sliedrecht, Rheden en Tietjerksteradeel; heeft goedgevonden te bepalen, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 3 Maart e.k., de stemming, zoo noodig, op Donderdag 12 Maart e.k. en de her stemming, zoo noodig, op Dinsdag 24 Maart e.k. Gemengd Nieuws. In de laatste dagen zijn in Nederland verscheidene Mormonen-zendelingen aan gekomen, die zich van uit New-York naar Hamburg hadden ingescheept. Toen ze merkten dat hun het verblijf in Duitschland verboden was, richtten zij hun schreden naar gastvrijer oorden; ze trachten thans in ons land zieltjes te winnen voor hun leer. Als een bizonderheid uit de kippen- wereld meldt men, dat bij den landbouwer J. C. Haarsen, te Schoondijke, een hen reeds geruimen tijd in de huiskamer hare eieren komt leggen en daar wat rondscharrelt zonder verdere teekenen van haar verblijf achter te laten. Nu heeft ze een 17-tal eieren gelegd, waarop ze broedt. Als de kamer gedaan wordt, worden mandje, eieren en hen op tafel gezet en onze kip blijft rustig zitten. Nu zijn voor een paar dagen een 14-tal kuikens uitgekomen en moederkip broedt nog op de overige drie. Aardigheidjes. In verschillende bladen vindt men meerder of minder (vooral minder) geestige letterrangschik- kingen van de namen der nieuwe ministers. Ook wij ontvingen er een menigté, waar onder goedige en kwaadaardige, geestige en geestelooze, schrijft Het Vad. Wij nemen daaruit slechts de volgende twee, die slechts de verdienste hebben, goedig en niet geheel zonder geest te zijn Van Swinderen KoLkman TAlma Van SwindEren KolkmAn IdenbUrg Idenburg HeemsKerk Sabron NElisse WenTholt Bevers BEvers SabrOn NeLisse WEntholt TaLma OplossingZonder HeemskerkSaai stel. Met Leuke boel. Een buitengewone wraakneming. Te Saventhem woonde een 75-jarige ouden man bij zijn getrouwde dochter. Maar hij kon het met het jonge paar zoo slecht vinden, dat hij besloot zich te wreken. Hij pleegde zelfmoord, op zulk een manier, dat men aan moord zou kunnen gelooven. Hij bracht zichzelf nl. eerst eenige wonden toe en hing zich toen in zijn kamer op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2