Tl tl I Zierikzee-Rotterdam. iisoaoa lij t ADVERTENTIE!!. Hij schoot zijn revolver af en trof drie personen, respectievelijk in hun zitdeel, wang en arm. De menigte wierp zich toen op den graanweger en takelde hem vreeselijk toe. Alle vier de gewonden werden in een politiepost verbonden. Kloosterman is gisteren naar het bureau in de Pauwensteeg alhier overge bracht ter voorkoming van ongeregeldheden, daar hij aan het hoofd van eenige honderden werkloozen over de Hoogstraat naar het Van Hogendorpplein trok, om te demon- streeren. Toen Kloosterman verwijderd was, verspreidden de menschen zich ordelijk. Ingezonden Mededeelingen. (Ondtr verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20 Misschien hebt gij het en weet gij het niet, nierziekte is verschrikkelijk, lees hoe ge ze genezen kunt. Mejuffrouw A. LOKERS, Lange Noordstraat te Zevenbergen, meldt ons: Voor dat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nierenpillen, ben ik zes maanden het slachtoffer geweest van een nieraandoening, waardoor ik voortdurend een hevige pijn in de lendenen en het linkerbeen te doorstaan had. Wat ik hier ook aan gedaan had, niets hielp, Integendeel de pijn werd hoe langer hoe erger en dikwijls moest ik het bed houden, daar het mij dan onmogelijk was op de been te blijven. Bij tijden was de pijn zoo hevig, dat ik het uitkermde; Ik had veel last van congesties en plotselinge zweetingen. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en het scheen mij toe, dat ik 's morgens bij het opstaan altijd meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Met mijn eetlust was het treurig gesteld, en ik gevoelde mij algemeen ziek; ofschoon ik om u de waarheid te zeggen, niet veel vertrouwen stelde in uw pillen, besloot ik toch ten laatste, daar mij deze zoo warm aanbevolen werden, hier eens gebruik van te maken. Ik moet u open hartig zeggen, dat de uitwerking mij verstomd heeft doen staan, want één enkel doosje was reeds genoeg om mij een groote verlichting te bezorgen, niettegenstaande mijn drle-en-zestig- jarigen leeftijd. Waar ik kan zal ik uw voor treffelijk geneesmiddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nierenpillen zijn betrouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slapeloosheid, veelvuldig urineeren, waterachtige zwellingen, heupjicht, lendenjicht en zenuwachtigheid; zij genezen graveel, steen en waterkwalen, en zijn een voorbehoedmiddel voor suikerziekte en eiwit- verlies. Pas op, dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nierenpillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bfl den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, Bilaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 6 Jan. De „Stad Zierikzee" en de „Schelde 2" hebben wegens ijsgang den dienst op Rotterdam tot nadere aan kondiging gestaakt. De Spoorboot kon wegens den ijsgang slechts tot Veere komen, waar een omnibus gereed staat, om de passagiers naar Middelburg te vervoeren. De Spoorboot kwam wegens den zwaren ijsgang eerst hedennamiddag om vier uur hier binnen. 8 I .2 <-2 1* c« o t- r .2,1- c SR üg? ■2 JUg! ■oSQ <u (sS-W® i3 .2,c js n u cl S 5" M O^.E g v o Sp C O .5 5 23 5 ■8" S "5 o o 5 o c o e "O v "O ct I s I PO e S r- ar S 2 s v. a -g L-Sfli ft» C "TT ft» O £.5=5; 5 O SZ <v $1 "5 W> "O Noordwelle. De raad dezer gemeente benoemde in zijne vergadering van 4 Jan. 1.1. tof secretaris der gemeente, den heer M. Hoogenboom, burgemeesterdergemeente, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. Schooft. Serooskerke. Tot tijdelijk secretaris dezer gemeente is benoemd de heer J. Schooft te Renesse. Renesse. In een gehouden vergadering van den gemeenteraad is de heer F. D. A. baron van Boetzelaer, burgemeester alhier, benoemd tot tijdelijk secretaris dezer gemeente. NIetiwerkerk. Tot contróleur der Melifcontröle-Vereeniging alhier is benoemd de heer Joh. Lemson. Stavenisse. In de l.l. Vrijdag alhier gehouden vergadering van den Dijkraad van den calamiteuzen „Oud-Kempens- Hofstedepolder", werd de heer J. Elenbaas Mzn. te Sint-Annaland als Dijkraadslid be- eedigd. Vastgesteld werd de omschrijving der buitengewone werkente verrichten in 1908/9 en bestaande in dijksverbetering van dijkpaal 0 tot 8, over een lengte van 800 M., waarvan de kosten zijn geraamd op f 26087.43. Verder werd er besloten tot aankoop van gronden voor verbreeding van den binnenberm van den zeedijk, tot een oppervlakte van 11.54® A., tegen den koopprijs van f 500 per gemet van 39.24 A. Volgens den alhier van wege het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter, viel alhier in Dec. 1.1. 85.6 m.M. regen (in 12 aftap pingen) tegen 101.5 in 1906 en 23.3 in 1905. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 771, de laagste 734 m.M. (14 Dec.) Met ingang van 1 Januari is door Gedeputeerde Staten van Zeeland aan C. Boomsluiter eervol ontslag verleend als ontvanger der steigerrechten te Stavenisse en is met ingang van dien datum in zijn plaats benoemd G. J. Boomsluiter. St.-Filipsland, 3 Jan. Het ijzeren kistje, dat verleden week uit een woning aan den Oostdijk ten nadeele van C. v. d. B. ge stolen werd, is dezen morgen opengebroken teruggevonden in een roeiboot. Aan den inhoud ontbrak de f 100 en de gouden broche. Het overige, waaronder de eigen domsbewijzen en het spaarbankboekje (natuurlijk voor een dief minder gewenschte artikelen) was nog aanwezig. In de voor velen onpractische dienst regeling der R. T. M. is nu toch die ver andering gekomen, dat de tram, die tot nu toe 's morgens 8 uur 40 aan de halt moest zijn, nu, eventueele malheurtjes voorbe houden, 10 minuten vroeger aankomt, zoodat men nu weer aansluiting heeft te Steenbergen. Sylvesternacht is hier door de élite der groote-straatjeugd gevierd met het uit de hengsels nemen van een poort, die 's morgens tegen een andermans deur stond, het transporteeren van een wind molen uit een schuur naar 't midden van den Achterweg, het wegnemen van een plank, die toegang geeft naar eenige tuintjes, enz. 's-Heer-Arendskerke. In den nacht van 1 op 2 Januari had alhier een verre gaande brutaliteit plaats. Bij den gemeente veldwachter Timmerman werden n.l. drie glasruiten in diens woning ingeslagen. Deze beambte, wiens woning in den laatsten tijd meermalen 'n ongewenscht bezoek kreeg van 'n onverlaat uit deze ;emeente, was met den onbez. rijksveldw. •chippers in de onmiddellijke nabijheid daarvan, verdekt opgesteld, van waar zij den vernieler gadesloegen. Dat de dader, zekere J. B., een oude bekende van de politie, spoedig achter slot en grendel zat, laat zich begrijpen. Middelburg, 4 Jan. Onze stadgenoot, de heer W. J. Schiitsz, heeft de zeer sympathieke gedachte gehadaan de Schroevers een schilderij te schenken, voorstellende de redding van de bemanning der „Doris", Op grond van gegevens, hem verschaft door de redders, heeft hij een aquarel gemaakt, waarop men in de branding op de Rassen de masten van de Doris", waarin de vier schipbreukelingen hun toevlucht hebben gezocht, boven de golven ziet uitsteken, terwijl op zij de VI. 15" met de Schroevers rondzwalkt. Het stuk is karakteristiek van kleur, vooral wat het water betreft. Het is op gedragen aan S. Schroevers en 5 zonen en kleinzoon Jacob van de Ketterij". Naar wij vernemen, zal het bij 'de firma Den Boer geëxposeerd worden. Er zullen briefkaarten van in den handel worden gebracht. -* Alhier zal op den 15en Augustus een festival-marsch- en banier-wedstrijd worden gehouden, uitgeschreven door de Vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk". Zijdie de voorwaarden van deelneming wenschen te weten, gelieven zich te wenden tot den heer Jan Worrell, secretaris der commissie voor het festival alhier. Vlissingen. De heer H. R. de Koning, opzichter van weg en werken bij de Staatsspoor alhier, wordt 1 Maart naar Venlo overgeplaatst. Tot machinist bij den Provincialen stoombootdienst is, voorloopig voor den tijd van zes maanden, met ingang van 6 Januari 1908 benoemd M. Huijssoon te Vlissingen. RECHTSZAKEN. Landbouw en Veeteelt. Serooskerke. Nog steeds mogen de landbouwlezingen (bemestingsleer) van den heer Spek te Ellemeet zich in een druk bezoek verheugen. Geregeld toch komen er een kleine 20 toehoorders, wat voor onze gemeente zeker een flink getal mag genoemd worden, en zoowel pleit voor de degelijke wijze, waarop genoemde heer Spek die zaak behandelt, als voor het streven der landbouwers, de kleine niet het minst, om met hun tijd mee te gaan. Het openbaar ministerie bij het gerechts hof te 's-Gravenhage oordeelde bevestiging van het vonnis der Rotterdamsche recht bank, waarbij de 30-jarige boekhandelaar J. B. te Rotterdam is veroordeeld tot één maand gevangenisstraf wegens het tentoon stellen van voor de eerbaarheid aanstoote- lijke afbeeldingen (prentbriefkaarten). De verdediger, mr. Verschoor, betoogde in de eerste plaats, dat de dagvaarding nietig is, omdat de feitelijke toestand daarin niet voldoende wordt omschreven, maar bovendien bepleitte spreker ontslag van rechtsvervolging, althans vrijspraak, of lichte boeten. Uitspraak over 14 dagen. KERKNIEUWS. Aangenomen de toezegging van beroep naar de Herv. Gem. te Arnemuiden door den heer M. B. Verkerk, cand. te Culemborg. Ds. C. van Koetsveld, pred. bij de Herv. Gem. te Goes, die 10 April a.s. zijn 40-jarige Evangeliebediening hoopt te herdenken, zal tegen Mei emeritaat aanvragen. Burgh. Donderdag ƒ.1. vergaderde hier de groep Burgh van den Nederlandschen Protestantenbond. Hoewel het hard vroor, waren de leden in grooten getale opge komen. Nadat de voorzitter der groep eenige opmerkingen ten beste gaf over hetgeen de plicht der vrijzinnigen was, werd het eenparige besluit genomen, om een leerkerke voor Godsdienstonderwijs in vrijzinnigen geest te^ openen, zoowel voor de schoolkinderen als voor de ouderen. Hiermede zal dus aan een zeer halfslachtigen toestand, waarin vele ouders verkeerden, een einde worden gemaakt. De waarheid en de oprechtheid der vrijzinnigen zullen door dit goede besluit ten zeerste gediend worden. Nog werden allerlei zaken besproken, waarna de voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van dank sloot. {Zie achterstaande advertentie). Schuttevaer. Vrijdagavond hield de vereeniging Schuttevaer" te Middelburg hare gewone vergadering In het lokaal van den heer v. Langeraad aan den Kinderdijk. De voorzitter, de heer H. P. den Bouw meester, heetfe allen welkom, en herdacht den heer Kóuion, in wien „Schuttevaer" een ijverig en verdienstelijk secretaris ver liest. Thans stelt de voorzitter aan de orde de voorziening in de vacature Kouion als secretaris.. Op voorstel van den heer v. d. Bent wordt de waarnemend secretaris, de heer A. C. de Vos, vet applaus benoemd, deze neemt de benoeming aan. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De reke ning van het vorige jaar wordt door de heeren Brouwer en v. d. Bent nagezien en in orde bevonden, deze bedragen in ontvangst f 39 en uitgave f 35.625goed slot f 3.375 Van de afd. Zonnemaire is ingekomen een schrijven, houdende verzoek om op de algemeene vergadering te Zwolle als lid van het hoofdbestuur verkozen te krijgen den heer H. P. den Bouwmeester in plaats van den heer J. van Schouwen, die zijn ontslag heeft genomen. De heer v. d. Bent zag gaarne den voorzitter als lid van het hoofdbestuur gekozen, en zou daarom een afgevaardigde willen zenden. De heer v. d. Bent wordt als afgevaardigde gekozen, met machtiging om den voorzitter te noemen als candidaat voor het hoofdbestuur. De heer Vermeulen heeft een klacht omtrent de Vlissingsche brug, waar hij herhaalde malen heeft vastgezeten. Hij vraagt om verbetering in deze; de gaspijp welke daar ligt, ligt in de brug in plaats van langs deze. De havenmeester meent, dat de brug breeder is geworden, doch dit zal worden onderzocht. De heer De Vries klaagt over de brug bij het spoor, welke somtijds 2 uur dicht blijft, wat ongemanierd is, daar de ver ordening voorschrijft maar 15 minuten vóór en na de aankomst van het spoor. Deze kTacbr zat aan den hoofd-ingenieur van den waterstaat worden bekend gemaakt. De heer H. Vermeulen zegt, dat hij destijds bij den brugwachter van de deur werd gestuurd, toen hij verzocht door de brug te mogen gaan. Nog een schipper klaagde over de brug te Gouwe, welke vier keer draaide voor de stoomschepen, omdat deze 10 cent fooi gaven, terwijl hij dit niet deed en toen moest blijven liggen. Hierop zal het bestuur de aandacht vestigen. De heer H» Vermeulen vraagt wederom om het remmlngswerk te Vlissingen te verbeteren. Hierop zal het bestuur ander maal aandringen. Ook zag déze gaarne een trap aan den mestput alhier bij het kanaal. Het bestuur zal onderzoeken of deze dijk van het rijk of van de gemeente is. Vermeulen Pz. vraagt om een paaltje te plaatsen aan de Billinkbrug, daar is niets om het schip aan vast te leggen. Hierin zal worden voorzien. W. Vermeulen vraagt een gasboei aan het Sloe, in het belang der zeevaart. Dit zal worden aangevraagd. H. Vermeulen vraagt waarom er geen lichten branden op de steigers, dit is van groot belang, hij zou er een rood licht willen geplaatst zien. Het bestuur zal onderzoeken of dit niet kan tot stand komen en aan het Hoofdbestuur mededeelen. W. Vermeulen vraagt om een schijf aan het remmingswerk te Veere, die van buiten open is. Dit verzoek zal ook aan 't Hoofd bestuur worden overgebracht. Nog wordt gevraagd om een trap aan de peilschaal te Veere. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter deze vergadering, welke druk was bezocht. IJs-ongelukken. Op Zaterdag 4 Januari j.t. had het ijsver maak ook te Oosterland bijna een offer geëischt. Een zoontje van C. V. was aan het schaatsenrijden op een plaats, waar het ijs nog niet vertrouwd was. Hij ge raakte in een wak en zi>u zeker verdronken zijn, zoo niet L. van der Have Tz. daar aanwezig was geweest. Deze had het geluk den jongen te redden, zoodat hij er met een wel wat frisch bad afkwam, 's Middags reed een inwoner van Bruinisse in hetzelfde wak, doch gelukkig kwam ook hij met den schrik en een nat pak vrij. Te Hoofdplaat zijn 3 kinderen door het ijs gezakt, waarvan er slechts één gered werd. Te D o e t i n c h e m is de 11 -jarige zoon van den heer Z. aldaar bij het schaatsenrijden op den Ouden IJsel door het ijs gezakt en verdronken. Nabij Hindeloopen zijn twee knaapjes van 7 en 8 jaar in een wak gereden en verdronken. DE KOUDE. Van alle kanten komen berichten van strenge vorst en ijs. In Engeland, waar het hard vriest, zijn allerlei stroomen en plassen bevroren, en de schaatsenrijders halen hun hart op, evenals bij ons. Daar zijn echter ook, helaas: al ver scheidene menschen door de koude omge komen. Bij Cardiff werd een werkman dood in een sloot gevonden. Te Newport stierf een matroos van de kou en bij Northwood vond men een landlooper stijf- gevroren op een veld. Ook uit Oostenrijk kwam een treurig koudebericht van 130 arme menschen, die met bevroren ooren en handen loopen te bedelen langs de huizen. Op de Oostzee wordt de scheepvaart zeer belemmerd door ijsschotsen. Het stoomschip „Saga" kwam te Kier aan met roer en schroef stukgeslagen door het ijs. In verscheidene Duitsche havens kan de vaart Slechts met behulp van iisbrekers worden opengehouden. In het oosten van Rusland woeden zware sneeuwstormen/die storing brengen in het spoorwegverkeer. Vele goederen treinen zijn in de sneeuw blijven steken en op verscheidene lijnen is het verkeer geheel gestaakt. De koude doet zich in heel het noordelijk gedeelte van Europa met buiten gewone gestrengheid gevoelen en de metereologen voorspellen, dat zij nog geruimen tijd kan aanhouden. Hevige regens en overstroomingen in het begin van den winter zijn gevolgd door sterke vorst en sneeuwbuien. In Rusland en Scandinavië was het reeds vóór Kerstmis geducht koud en daarop is de koude naar de andere landen van Europa overgeslagen. De strengste koude is waargenomen te Yaroslaw in Rusland, 79 graden vorst, dan volgen Twer met 67, St.-Petersburg met 54, Lapland met 47, Stockholm met 20, België met gemiddeld 18, Parijs met 2.3, Berlijn met 2, terwijl het in Engeland gemiddeld 4 graden vriest. Te Parijs en in verscheidene deelen van Frankrijk is sneeuw gevallen, in Rome heeft het hevig gestormd" en overal in Italië viel veel regen. Te Gravelange zakte een aantal kinderen, die zich met schaatsenrijden op een vijver vermaakten, door het ijs; 2 jongens en een meisje verdronken, terwijl een 16-jarig jongmensch dat poogde hen te redden, daarbij eveneens het leven liet. - Nabij Heerenveen is een rietsnijder, door de koude bevangen, in het rietveld dood gevonden. O N D E R W IJ S. Ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië kunnen worden gesteld onderwijzers, om te worden benoemd tot onderwijzer der 3de klasse bij het openbaar Europeesch lager onder wijs daar te lande. Voor nadere bizonderheden zie men de St. Ct. no. 2. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 6 Januari. De Hooge Raad handhaafde de veroor deeling van A. D. de Wilde, schoen- en zadelmaker te St.-Maartensdijk, door de rechtbank te Zierikzee en het Hof in Den Haag tot één maand gevangenisstraf ver oordeeld wegens mishandeling. Rotterdam, 6 Januari. GRANEN. Buitenlandsche stil. Meel, f 14, kalm. Binnenlandsche geen noteering opgemaakt. Het aangevoerde werd flink verkocht door het gesloten water. Was. Op het land zakenloos. Aanvoer op de markt 15196 steen blauw, 32 a 45 stuivers; 5600 steen Groningea^38 k 45 stuivers; 1380 steen geel, onverkocht; 887 steen wit, 33 k 40 stuivers, beste kwaliteit, goed verkocht; 3 balen geel bizondere kwaliteit, 70 stuivers, verkocht. Lijnzaad. Geen aanvoer. Ajuin. Aanvoer niets, wegens gesloten water. Aardappelen. Geen aanvoer, onveranderd. Eieren. Zeéuwsche f 6,80 f 7; Over- maassche f 6,60 a f 6,80. VEE. Aanvoer 265 Runderen, 30 k 37 of., matig. 111 Kalveren, 45 a 52£ ct.f matig. 1622 Schapen of Lammeren, 26 ct., matig. 1274 Varkens, 22 k 24L ct., lichte 20 a 22 ct. Lammeren, 26 29 ct. Varkens redelijke handel. Ingezonden Stukken. Oosterland; 4 Januari 1908. Geachte Redacteur t Wegens vertrek uit de gemeente had ik geen tijd het stukje van Ds. Van der Linden in Uw nummer van 24 Dec. 1907 te beantwoorden. Wil mij thans daarvoor s.v.p. eenige ruimte toestaan. Ds. Van der Linden is boos"; dat maak ik ten minste op uit den toon van .zijn stukje. En geen wonder ookIeder was. vol lof over het zlnggn der weezen van Neerbosch en nu durit de Ooster- landsche correspondent der Zicrikzeesdie Kieuws bode zich vermeten, daarmee niet geheel en al In te stemmen. Die gaat me daar een verslag leveren, of het een muzikale soirée betrof. Nu, in werkelijkheid verschilde het ook zoo heel veel niet daarvan. Er was een preek aan verbonden, en dat was m. i. het eenige verschil. In »e$er geval trad de Zangvereeniging van Neerbosch in het publiek op, en kon dus critiek verwachten, moest zich die getroosten zelfs. Jk heb in mijn verslag het goede meegedeeld, doch ook de foutep niet verzwegen, aljes naar waarheid, zonder de minste zucht tot vitterij. Wat ik zei, trof dhn ook niet de weezen, zooals velen gedacht hebben, maar wel den directeur der Zangvereeniging. Ds. Van der Linden mag die gebreken nu als klein bijwerk beschouwen, in een Zangvereeniging zijn het fouten van gewicht. Hoe hij echter uit mijn opmerkingen besluiten kan, dat ik niet de minste notie heb van het hartontroerend ver schijnen en zingen der weezen, begrijp Ik niet. 't Is zeker een bewijs uit het ongerijmde, in ieder geval een oordcel, dat op zeer zwakke gronden rust. Ik kan ten minste met den besteh wil van de wereld maar niet snapper^' wat die opmer kingen te maken hebben met mijn gezindheid jegens bedoelde kinderen. De vergelijking met het schoone gebouw is heel aardig, maar gaal niet op, waar ik mijn overtuiging handhaaf, dat ik best onder den indruk van de grootheid van Neerbosch zijn kan en tegelijkertijd de fouten in het zingen der weezen opmerken. Ds. Van der Linden beschuldigt mij wel niet rechtstreeks, maar toch scherp zijdelings van geurmakerij en vossige pedanterie. Allereerst kan ik hem dan wel meedéèlen, dat ik te zeer overtuigd ben van de uitgebreidheid van het gebied der muziek, om mij op mijn beetje kennis te durven beroemen. Ten tweede geel ik hem den raad, als hij nog eens ingezonden stukken schrijft, dergelijke beschuldigingen achterwege te laten. Het gébruik daarvan Is min, én dat te meer in den mond van iemand, die het.„oordeelt niet, opdat gij niet geoordeeld wordt'' prediken moet. Enfin, men ziet wel meer, dat daden en woorden niet overeenstemmen. Boos maak Ik" mij echter niet over dergelijke dingen. Ds. Van der Linden kan mij nog gerust een partijtje liefelijkheden naar het hoofd gooien. Ze raken mij in het minst niet. Als welopgevoed mensch dient hij ze echter achterwege te laten. Aan het eind wordt het stukje van Ds< Van der Linden bepaald vermakelijk; ik bedoel daar, waar hij den correspondenten aanduidt, hoe zij hun verslag moeten inrichten. Zou hij zoo naïef zijn te denken, dat één verslaggever zich daaraan storen zal? Ik kan hem vast wel meedeelen, dat ik mij ten allen tijde het recht voorbehoud daarover zelfstandig te oordeelen. Ik ben nog niet van plan, mij daarin de wet te laten vtför- schrijven. En nu nog een enkele vraag. Zou Ds. Van der Linden mij ook aangevallen hebben, als ik allerlei schoonheden had opgesomd,die misschien niet eens bestonden Dan zou ik5* ook critiek hebben uitgeoefend wat volgens hem, hier niet te pas komt doch dan eene, die in alle opzichten gunstig was. Als hij zich zeiven gelijk blijven wil, had hij het dan ook moeten doen. Ik heb alle recht te vermoeden, dat hij dan wel zou gezwegen hebben. Blijkens den toon van zijn stukje toch, is zijn schrijven enkel en alleen een gevolg van gemaakte aanmerkingen. Met een en ander hoop ik Ds. Van der Linden duidelijk gemaakt te hebben, dat ik mijn recht van vrije critiek handhaaf, en dat ik zijn stukje beschouw als een min of meer vermakelijke ge voelsuiting van een boos mensch. U, Mijnheer de Redacteur! dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mij Uw Oosterl. Correspondent. De voorzitter van de Zondagsschool geeft zijn dank te kennen voor het bericht in de Nieuwsbode van 28 December j.L, en deelt mede, dat de meerderheid der leiders van de Zondagsschool hem tot het vervullen dier taak hebben aan gezocht, waardoor het hem een groot genoegen was te spreken, over de geboorte van Jezu^. De Voorz. van het Bestuur der Zondagsschool. St.-Maartensdijk. WELDADIGHEID. De KERKERAAD det Ned. Herv. Qem. te Sirjansland zegt bij dezen vriendelijk dank aan den miiden gever van het bankbiljet van 60 gulden bij de 1.1. Ooudejaarsavond-godsdienstoefening ge collecteerd. STOOMBOOTDIENST Zoo de Heere wil en hij leelt, hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB STOUTJESDIJK te Noordgouwe, 9 Januari 1908 zijn 87sten Oeboortedag te herdenken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2