ADVERTENTIE!!. Het Utr. Dbl. meldt voorts Of men hier te doen heeft met waarachtige ver standsverbijstering, dan wel met voorge wende krankzinnigheid is echter op het oogenblik moeilijk te zeggen. De man staart wezenloos voor zich uit, en geeft den indruk het denkvermogen verloren te hebben. Met het oog daarop is aan deskundigen een medisch onderzoek van Van Vaalen opgedragen, waarmede dezer dagen is begonnen, en dat vermoedelijk langen tijd in beslag zal nemen. Het spreekt vanzelf, dat dit het vooronderzoek van de zaak bemoeilijkt, zoodat wel maanden zullen verloopen, eer het einde van de instructie kan worden tegemoet gezien. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Dronkenschap bestaat niet meer. Een monster van bet merk- waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of In het voedsel, zonder dat het noodlgls, dat de dronkaard er lets van af weet. tiet COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wHn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodlg Is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle Apotheken en in het volgende Depót te Zierikzee: Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. Tholen: W. POTTER, Kerkstraat. Onze Depöthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt u direct naar Londen. Coza Institute, JSZTSftSL. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Niettegenstaande de levensmid delen, óók melk, algemeen duurder geworden zijn, blijft de" prijs voor de Farine lactée Nestlé (Kindermeel) onveranderd. Dit uitstekend kinder- voedsel kost per bus 85 cents. Van belang voor Zierikzee. Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slapeloos heid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nierenpillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig filtreeren en zoodoende een terug keer der kwaal voorkomen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nierenpillen een blijvende genezing. Mejuffrouw C. KAMP, Gr. Armhuis te Oud- Beierland, meldt ons: Sedert ruim een jaar klaagde ik over de nieren, steeds had ik veel pijn in den rug en in de zijden, gepaard met hoofdpijn. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en 's morgens leek het wel, alsof ik meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine was steeds erg vuil en bevatte veel bezinksel en aanslag. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en afgemat, en bij het minste wat ik deed, moest ik erg transpireeren en loopen kon ik haast heelemaal niet meer. In dit stadium van mijn ziekte, raadde men mij aan eens een proef te nemen met Foster's Rugpijn Nierenpillen en ik heb er werkelijk geen spijt van dat ik hiertoe overging, want na een paar dagen bekwam ik reeds een beduidende verlichting en nadat ik uw voortreffelijke pillen drie weken lang had inge nomen, was ik beter dan in langen tijd het geval geweest was. De pijn was bijna geheel verdwenen, ik sliep weer goed, mijn eetlust was beter en thans zal ik nog eenige weken de behandeling voortzetten, teneinde van algeheele genezing zeker te zijn. Ik zal het inmiddels mijn plicht rekenen om eventueele nierlijders omtrent mijn bevinding nader in te lichten. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Let er op, dat gij de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Zlerlbste verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 11,75 voor één of f 10,— voor 6 dooxen. JDo Winter. De vorst heeft in het Rijnlandsche industriegebied reeds eenige slachtoffers geëischt. Te Küppersteg is een fabrieks- jongen doodgevroren. Nabij Bergisch-Olad- bach zochten bij nachf eenige mannen een toevlucht tegen de koude in een kalkoven. Toen één hunner ontwaakte, vond hij de anderen een verstikkingsdood nabij en één was reeds overleden. Bij Oberrhein viel een Rijnschippersknecht door de gladheid van het gangboord, dat bevroren was, over boord en verdronk. De macht van het kleine. Een voortdurenden strijd heeft men in onze provincie te voeren tegen de zee, die zich nu vriendin toont, waar zij nieuwe gronden laat opwassen, maar dan weer vijandin, waar zij tracht het veroverde terug te winnen door dijkbreuken, dijk- vallen, stroomschuringen enz. Bovendien leven in hare wateren een paar kleine diertjes, die de schrik zijn van allen, welke de kunstig aangelegde voetingen der zee dijken trachten in goeden staat te houden. Een dezer is de paalworm, waarvan onze bekende Van Effen in de Hollandsche Spectator van 21 November 1732 reeds schreef: „Een volk, dat door een onver schrokken heldenmoed en door een ver- nuftigen en hardnekkigen arbeid de inbreuk van vijandelijke heirlegers en verwoede zeebaren getrotseerd heeft, vindt zich bestreden door een vijand, die om dapper heid en verstand schijnt te lachen". Een jaar te voren, in 1731, kwamen eenige dijkbreuken voor tengevolge der verwoestingen van den paalworm. De nauwelijks zichtbare diertjes zweven na hunne geboorte eenigen tijd in het zee water rond, komen weldra met het houtwerk langs de waterkeeringen in aanraking, boren daarin met hunne fijne schelpklepjes een haast onzichtbaar gaatje, verdwijnen in de gemaakte opening en verblijven verder in hun donkere schuilplaats, haast onmerkbaar voor het nauwkeurig spiedend oog, maar zetten daar langzaam en zeker het vernielend werk voort; de dikste palen, de hechtste sluisdeuren van het beste eikenhout worden inwendig door ontelbare gangen doorsneden en terwijl uiterlijk alles gaaf is, blijken de houtwerken op een goeden dag niet meer bestand tegen het werken van het zeewater. In het genoemde jaar 1731 was het gevaar zóó groot geworden, dat op verzoek van 's Lands Staten algemeene bidstonden werden gehouden tot afwering van het groote gevaar: maar naast bidden voegde men werken en het gelukte aan een paar mannen, wier namen alleen ons bewaard zijn gebleven, n.I. Pieter Straat en Pieter van der Deure, i.i plaats van de houten paalwerken steenen glooiingen ter be scherming van de dijken aan te brengen. Het is hier niet de plaats om de paal worm wetenschappelijk te behandelen, hetzij genoeg te melden, dat millioenen guldens, sedert Straat en Van der Deure hunne glooiing ontwierpen, tegen het werken van den schijnbaar nietigen paal worm zijn opgeofferd en dat het menschelijk vernuft zich is blijven scherpen om den verderfelijken invloed tegen te gaan. De in Zeeland aangebrachte steen glooiingen om te zwijgen van de uit den laatsten tijd dagteekenende beton- glooiingen, zooals zij tegenwoordig zijn samengesteld, bestaan sedert 1827 uit Belgische steensoortenDoorniksche-, Les- sinesche- en Vilvoordsche steen, terwijl eerst omstreeks 1870 sprake is van Duitsche steen, bekend als zuilenbasalt en zetbasalt; de steen uit de Duitsche basaltgroeven uit den omtrek van Unkel en Linz is het meest bekend geworden. Het houtwerk, dat als steunrijen voor de steenen voetingen dient, en dat o.a. uitstekend waar te nemen is aan den bekenden Westkapelschen dijk op Walcheren, die, zooals de volks mond zegt, geheel van zilver zou gelegd kunnen worden, als men al het geld bijeen had, dat hij in den loop der eeuwen gekost heeft, en aan de dijken op Schouwen, waar de meest bedreigde punten zijn, wordt gedrenkt in creosoot; het hout schijnt daardoor voor den paalworm een minder aangenamen smaak te krijgen, maar is desniettemin gebleken niet afdoende te zijn. Bespijkering met wormnagels voor zware werken en bolnagels voor sluis- werken deed wel effect, maar was te duur, daar dit op 7 k 9 gulden per M2. komt. Naar men ons van deskundige zijde ver zekert, worden die wormnagels nog altijd uit de hand gemaakt in fabrieken te Luik. Sluisdeuren en sluisschuiven worden in het gebied van den paalworm dat is half vloedshoogte bekleed met koper, maar dat is ook te duur, daar de kostende prijs wordt gesteld op 10 k 12 gulden per M2.er wordt aan de steigers, sluizen en andere werken ook veel staalijzer gebruikt, dat bij eenigszins groote hoeveel heden niet zoo duur komt. In de laatste kwarteeuw is een houtsoort in gebruik gekomen, dat bekend is als greenheart (groenhart), een houtsoort groeiende in de bosschen van Zuid-Amerika, o.a. wordt het gevonden op de bellingen van het gebergte, dat de Zuidelijke grens vormt van Engelsch-, Fransch- en Nederlandsch- Guyana, vanwaar het uit Demerora ver scheept wordt; de wetenschappelijke naam van den boom is Nectandra Rodioi, en deze bevat een stof bekend als Berberine, die geacht wordt het werkende bestand deel te bevatten, dat het hout vrij voldoende bescherming tegen den aanval van het door ons genoemde diertje biedt en talrijke proeven, mededeelingen van ingenieurs en waterbouwkundigen helpen bevestigen dat in het groenhart een middel is gevonden tegen al te groote verwoestingen. Naast den paalworm is in de laatste kwarteeuw ook bekend geworden de limnoria lignorum, veel kleiner dan de paalworm, doch veelvuldiger voorkomende dan deze en ook voorkomende in werken geplaatst in wateren met weinig zout gehalte, wat voor het leven van den paalworm niet mogelijk is. Gaat men de zeedijken van de Schelde en zijstroomen langs, dan zal men niet zelden stukken hout vinden, schijnbaar nog gaaf maar van binnen door tal van gangen, bezet met een kalkachtige af scheiding, doorboord, zoodat nog steeds deze kleine diertjes hun werk uitoefenen, nog steeds bewijzende, dat de macht van het kleine in de natuur haast onbegrensd is. Gemengd Nieuws. Vrijdagavond ging een door de koude ongesteld geworden soldaat, die onder Lyon aan den grooten weg naar Bron op post stond, een koffiehuis binnen en zette zijn geweer tegen den muur. Een ander militair, met een bezoeker aldaar pratende, wilde dezen de inrichting van het wapen laten zien. Ongelukkig was dit geladen, ging af en trof den bezoeker, zoodat deze dood neerviel. Oude paarden. De uitvoer van oude paarden, die Engeland verzendt naar Rotterdam, Amsterdam, Antwerpen, Ostende en Gent, heeft zulk een omvang genomen en gaat met zooveel barbaarschheid ge paard, dat de vereeniging tot bescherming van dieren te Londen een campagne op touw zet, om daaraan paal en perk te stellen. Zij is daartoe begonnen met het instellen vanjeen onderzoek, waarvan zij de resultaten" in Daily Graphic heeft ge publiceerd. De handelaars zenden hun reizigers het geheele Vereenigd Koninkrijk door, om oude, afgetobde paarden op te koopen, waarvoor prijzen worden gegeven van f 25 k f 50 per stuk, de vracht tot de verschepingsplaats inbegrepen. De paarden worden dan weer verkocht voor f 100 f 150 per stuk. In den loop van het vorige jaar zijn verscheept, tot einde October, naar Nederland en Belgiö: uit Londen 10.762 paarden, uit Goole 6859, uit New castle 1956 en uit Grimsby 811. Men berekent, dat het Vereenigd Koninkrijk per jaar 40.000 paarden naar beide landen uitvoert. Al deze paarden zijn bestemd voor de slachtbank en vele keeren, in den vorm van geconserveerd vleesch, naar Engeland terug. Er zijn er onder die arme dieren, die de vermoeienissen van de reis niet meer kunnen verdragen. Het is voor gekomen, dat er bij een transport van 138 paarden bij aankomst niet minder dan 35 doode waren. Den tweeden Kerstdag reisde een jonge dame van Arnhem naar Zutfen om familie te bezoeken. Zij moest in de Hoven uitstappen, doch de trein hield daar niet stil. De dame was zoo onvoorzichtig om uit den In volle vaart zijnden trein te springen. Wonder boven wonder kwam zij er bijna ongedeerd af; ze had alleen haar knie wat bezeerd. Volgens bakkersopgaven wordt er 20 pCt. meer brood gegeten bij koud weder dan als het zacht weer is. Een vrouw in Amerika, die door haar man verlaten was, wilde zich van het leven berooven, en slikte daarom in den loop van een jaar 150 naalden in. Met een magneet gelukte het 134 naalden uit het lichaam te verwijderen, zoodat er nog „slechts" 16 overbleven. Van deze 16 echter drong er één in het hart, zoodat de ongelukkige stierf. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 2 Jan. Door den ingevallen vorst en gesloten water was de handel niet druk, en ging veel onverkocht terug. Prijzen onveranderd. Diverse soorten tarwe f 6,25, f 7, f 7,60, f 8; chevaliergerst f 6 k f 6,30; winter- gerst f 5,50 k f 5,60; zomergerst f 5,20 k f 5.50; rogge f d f 6,50; haver f 3,50 k f 3,75; erwten (kleine) f 9 A f 9,25; kroon- erwten f 10,50 Af 11; bruine boonen f 6 k f 10. Hooi en stroo zonder handel. Middelburg, 2 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering en weinig handel. Prijzen waren gelijk aan de noteering van verleden week. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe f 6,75 k f 7 rogge f 6,75 k f 7; zomergerst f 5,25 k f 5,50; haver f3,25 k f 3,75; paardenboonen f 7,25 k f 7,50; kroonerwten f 11 k f 11,50; tuinboonen f 6,50 a f 6,75; witte boonen f 11 k f 12; ronde bruine boonen f 13,50 k f 14,50; lange dito f 11 k f 12, alles per H.L. Burgerlijke Stand van Noordgouwe. 4e kwartaal 1907. Geboren: 17 Oct. Ian Izak, zoon van M. Soetens en G. Kurvink. 2 Dec. Janna Adriana, dochter van J. J. Vink en H. A. Coumou. Gehuwd: Geene. Overleden: 20 Oct. Thona Bolier, 40 jaar, vrouw van M. van Dienst (van Oosterland). 1 Nov. Mart. Ph. Neerhout, 74 jaar, man van M. Bakker. 1 Jan de Vlieger, 78 jaar, man ,van K. M. Kooman. 11 Krina de Haas, 82 jaar, wed. van J. Folmer. 5 Dec. Levenloos geboren kind van J. Fonteyne en J. Manni. 14 Dina P. Voorbeijtel, 69 jaar, wed. van A. Gaanderse. 25 Levenloos geboren kind van H. Reijngoud en L. van Graafeiland. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlijden onzer innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behu wd- en Grootmoeder, Mej. JOHANNA CATHO- LINA CORSTANJE, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Tholen, 2 Januari 1908. J. K. DALEBOUT. J. C. DALEBOUT. W. J. DALEBOUT—BOOT. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, JAC. M. DOELEMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Zierikzee, 3 Januari 1908. .nB£« ,0 -UU aller naam, Wed. M. DOELEMAN. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door hen in de Oudejaars avond-godsdienstoefening ten behoeve hunner armen is gecollecteerd een tienguldenstuk. Zierikzee, 2 Januari 1908. Diakenen voornoemd, J. VAN DER VLIET Cz., Voorzitter. A. VERHAGE, Secretaris. Het Compliment van den Dag aan alle vrienden en bekenden. 's-Gravenhage, Laan v. Meerdervoort 157. A. A. REGENSBURG, Tandarts. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat zij, ter voorkoming van misbruik en tot bevordering eener goede controle, voor de te houden extra- bedeelingen aan de Armen van alle ge zindten, afzonderlijke kaarten Jn gebruik hebben genomen, die zullen uitgereikt worden aan allen, die meenen voor een dergelijke bedeeling in aanmerking te mogen komen. Zijdie tot een andere gezindte be- hooren, moeten zich bij hun Diaken aan melden tot het verkrijgen van een bewijs, welk bewijs wordt ingewisseld tegen een kaart. Voor de R.-K. gemeenteleden zullen die bewijzen worden afgegeven aan de woning van den koster, zullende de inwisseling dezer bewijzen tegen de benoodigde kaarten geschieden op Zaterdag 4 Januari, 's morgens 8.30 ure, aan het Herv. Diac- Verplegingshuis. Op dat uur zal de eerste extra- bedeeling van kolen voor alle gezindten worden gehouden. Na genoemde datums worden geen kaarten meer afgegevenpersonen, die voor extra-bedeeling in aanmerking wenschen te komen, worden dus dringend aangemaand zich op de hier boven genoemde dagen en uren aan te melden. Tevens zij herinnerd, dat bij elke be deeling de kaarten moeten worden mede genomen, daar zonder kaart geen bedeeling wordt verstrekt. Zierikzee, 4 januari 1908. Diakenen voornoemd, J. VAN DER VLIET Cz., Voorzitter. A. VERHAGE, Secretaris. Veel heil en zegen aan allen toege- wenscht door A. L. GROENEWEGE en Echtgenoote te Scherpenisse. Dat een bron van rijke zegeningen moge geboren zijn, bij den aanvang van dit jaar, voor onze familie, vrienden en begunstigers in het bizonder, en voor alten in het algeméen. St.-Maartensdijk. W. M. RIJNBERG en Echtgenoote. Het Compliment van den Dag aan vrienden en bekenden. St.-Maartensdijk. Z. DE RUITER. M. E. DE RUITER—Smit. F. M. C. SCBMIME es Eebtgeioole. Zonnemaire, 1 Jan. 1908. p. Onzen wederkeerigen heilwensch aan familie en vrienden. Kerkwerve, Januari 1908. C. D. v. d. LINDE en Echtgenoote. Bij de intree van het nieuwe jaar onzen wederkeerigen heilwensch. Kerkwerve» 2 Januari 1908. C. J. BOOGERD, Burgemeester, en Echtgenoote. - Bij de wisseling des jaars wordt familie, wienden en bekenden, Gods bpatcn a«g«n in ruime mate toegewenscht. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1908. Wed. J. WESTERWEEL—de Jgnöè. Officieel Marktbericht. BOTER 0.52J en 0,60 per 5 H.O. KIP-EIEREN 1,50 en 1,75 per 25 stuks. Zierikzee, 2 Januari 1908. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. Er werd wederom een partij eieren (150 stuks) verkocht door A. Logmans voor f 1,25 per 25 stuks. Deze persoon beweerde, dato 19 December 1907, dat hij die eieren had gekocht van drie landbouwers in Drei- schor, doch na een door mij persoonlijk ingesteld onderzoek, bleek zulks onwaar te zijn, zoodat ik vermoed dat zulks te doen is, om noodeloos de markt te bTeken, en daarom kan ik ze niet bij het markt bericht noteeren. (get.) v. d. BOUT. Heil, vrede en voorspoed wordt bij de intrede van 1908 hartelijk toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers, zoo wel in deze als in andere gemeenten. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1908. C. D. NOORDHOEK, Horlogemaker, en Echtgenoote. Onze beste heilwenschen worden bij de wisseling des jaars familie, vrienden èn begunstigers, zoo hier als elders, hartelijk aangeboden. Zich bij voortduring in uwe gunst aanbevelende. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1908. 1. HAGE C.lz., Handelaar in Brandst., Commissionnair, enz., A. HAGE—de Rijke. Bij den aanvang van den nieuwen jaar kring wordt familie, vrienden en bekenden Oods besten zegen in ruime mate toege wenscht door J. J. DE JONGE en Echtgenoote. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1908. STOOMBOOTDIENST MIDDELBURG-ZIERIKZEE. JANUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: 'tmorg. '«midd. 'imorg. 'smidd. Zaterd. 4 7,30 1 1,35 Zaterd. 4 7,30 1,30 Zondag 5 7,30 Zondag 5 7,30 Maand. 6 7,30 1,35 Maand. 6 7,30 1,30 Dinsd. 7 7,30 1,35 Dinsd. 7 7,30 1,30 Woens, 8 7,30 1,35 Woens. 8 7,30 1,30 Dond. 9 7,30 1,35 Dond. 9 6,30 2,- Vrijdag 10 7,30 1,35 Vrijdag 10 7,30 1,30 Zaterd. 11 7,30 1,35 Zaterd. li 7,30 1,30 1 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uut) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. De Heer ee Mevrouw MUI-la der Bel. St-Maartensdijk. p. fa Gods besten zegen bij den aanvang van dit nieuwe jaar aan begunstigers, familie, vrienden en bekenden. St.-Maartensdijk, 1 Januari 1908. A. P. VOOGT en Echtgenoote. Familie VERTON. Spijkenisse. p. f. p. r. Met mijn wensch ben ik weer klaar; 'kWensch mijn vrienden en cliënten, Heil en Voorspoed in dit jaar, Veel geluk en ook veel centen; Laat dit geld naar mij toe stroomen, Dan kunt gij in ruil bekomen: Suiker, koffie, thee, tabak, Margarine of mais per zak. Klompen, spek, ja, in één woord Alles wat tot 'tvak behoort; Koopt bij mij, 'kwil wat verdienen; 'kZal je steeds civiel bedienen; 'k Verzoek uw gunst en uw vertrouwen, Dan kan ik 'tvan 'tjaar weer houenl Renesse, 1 Januari 1908. 0. VERSEPUT. Ondertrouwd: PIETER SNIJDERS Cz. en AALTJE JACOBA BOOGAART AD. OUDE-Tonge, 3i d ]907 Kerkwerve, Bevallen van eene Dochter, J. M. EVERTSE-VERLOOP. Kerkwerve, 1 Januari 1908.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 6