p r e d i k e t e n werkzaam in den tuin van de Veeartsenij school alhierVrijdag 27 December 6 levende meikevers, aldaar gevonden. 's-Gravenhage, 28 Dec. H. M. de Koningin heelt, in verband met de minis- teriëele crisis, een onderhoud gehad met baron Schimmelpenninck van der Oyen, voorzitter der Eerste Kamer, jhr. mr. Röell, pres. der Tweede Kamer en jhr. rnr. Van Swinderen, vice-pres. van den Raad van State. Naar wij vernemen, is uit de brand kast van het cavalerie-regiment in de Alexander-kazerne alhier een som van pl. m. f 2000 ontvreemd. Alle pogingen om den dader op te sporen bleven tot nu toe zonder resultaat. Een mindere, die onder ernstige ver denking stond, heeft zijn alibi weten te bewijzen. Eerst vermoedde men, dat deze diefstal in verband stond met de pogingen, welke dit en het vorig jaar werden aangewend, de cavalerie-kazerne in brand te steken. Thans is men echter van deze meening teruggekomen, en denkt de justitie den dader onder de superieuren te moeten zoeken. De nasporingen worden intusschen ijverig voortgezet. Schiedam, 27 Dec. Alhier is de 32- jarige Kobus Vol, meesterknecht in de branderij van den heer Beukers, op zeer noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij was met zijn zwager naar den winkel van den slager Lensvelt in de Hoofdstraat gegaan, en toen hij vernam, dat deze niet in den winkel was, maar achter in de slachtplaats om messen te slijpen, begaf hij zich daarheen. Bij het omgaan van een hoek in de donkere gang, liep hij tegen een slagersjongen aan, die een pas geslepen mes in de hand hield. Het scherpe mes drong hem in den onderbuik en veroor zaakte eene hevig bloedende wond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, terwijl intusschen het bloeden al heviger werd. Op aandrang van den geneesheer werd hij terstond naar het Ziekenhuis vervoerd. Aldaar vond men bij het onderzoek een betrekkelijk kleine wond, maar die juist de slagader had doorge sneden. De pogingen om door operatie de af gesneden einden van de slagader af te sluiten, mochten helaas niet baten. De ongelukkige, een zeer oppassend man, is niet meer tot bewustzijn gekomen en kort daarna overleden. Hij laat eene vrouw met vijf jonge kinderen achter. Rotterdam, 28 Dec. Donderdagmiddag om halftwee was de werkman J. C. de Geus in de fabriek der Rotterdamsche Melk inrichting, Bergweg 42, bezig een melkbak schoon te maken, waartoe hij op een ladder stond. Daarbij werd zijn sloof ge grepen door een as van het drijfwerk der machine en de man eenige malen rond gedraaid. Op het schreeuwen van den ongelukkige werd de machine onmiddellijk stop gezet, maar helaas te laat. Met een geweldigen smak werd hij tegen den muur geslagen en bleef roerloos liggen. Dr. Commerell, die dadelijk geroepen werd, kon slechts den dood aan schedelbreuk constateeren. Het lijk van den verongelukte, die een vrouw en 3 jeugdige kinderen achterlaat, werd per lijkenbrancard naar de woning aan den Achterweg te Schiebroek gebracht. Dinteloord, 30 Dec. Op de hofstede van de wed. Den Boer is Zaterdagnacht eene groote hoeveelheid veevoeder gestolen, ter waarde van ongeveer 60 gulden. Niettegenstaande de bewoners den ganschen nacht af en toe naar de schuur gingen om het oog te houden op een stuk vee, wisten de dieven op een behendige wijze den buit met paard en kar te ontvoeren. De eigenares heeft 100 gulden uitgeloofd aan dengene, die het spoor der daders weet te ontdekken. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 30 Dec. Zaterdagavond werd nog een spoedeischende raadsvergadering gehoudenwaarin met het oog op een ingekomen schrijven van Oedep. Staten, de subsidie van f 25 aan de Vereeniging voor Schoolkindervoeding toegekend, werd in getrokken. De begrooting werd hierop in ontvang en uitgaaf op f 136.247,38 vast gesteld. Heden middag vergaderde ten huize van den heer Verwer het Comité van Schoolkindervoeding. Tot Comité-leden werden gekozen de heeren mr. P. S. Ger- lings en J. de Wilde. Voorts werden op de vrij druk bezochte vergadering nog verscheidene huishoude lijke aangelegenheden afgehandeld. Bij kon. besluit is met ingang van 17 Jan. a.s. herbenoemd tot burgemeester van Stavenisse de heer L. J. Dorst. Bij de jongste veranderingen in het personeel der rijksveldwacht zijn: lo. aangesteld tot rijksveldwachter jachtopziener ter standplaats Kapelle— BiezelingeJ. Fierloos, veldwachter der gemeente Ooudriaan, tevens onbezoldigd rijksveldwachter; 2o. verplaatst met 4 Januari 1908 de rijksveldwachters W. van der Mooren, van Kwadendamme, gemeente Hoedekenskerke, naar Druten; J. Nieuwenhuize, van Druten naar Kwadendamme, gem. Hoedekenskerke. Zierikzee, 30 Dec. Ook te dezer stede is eene Afdeeling van den Bond voor Algemeene Staatspensioneering opgericht. Het Bestuur bestaat uit de heeren L. Bouter, Voorzitter, O. J. Lunenberg Jr., Secretaris, P. v. d. Weele, Penningmeester. Zonnemaire, 28 Dec. Het muziekgezel schap gaf gisterenavond z'n gewoon jaar concert, dat door een talrijk publiek werd bijgewoond. Haamstede. De heer Herman Snijders uit Middelburg, voorzitter van het Zeeuwsch Propaganda-Comité van Grondwetsherzie ning en Algemeen Kiesrecht, trad alhier Vrijdagavond op met een rede over Grond wetsherziening en Algemeen Kiesrecht. Spreker gaf een uitvoerig overzicht van de tegenwoordige en vroegere kiesrecht regelingen, toonde de onbillijkheden aan in de tegenwoordige kiesrechtregeling ge legen, bepleitte de invoering van algemeen kisrecht en gaf een uitvoerige schets van den stand van het kiesrechtvraagstuk bij de verschillende partijen op dit oogenblik. Op zeer bevattelijke wijze behandelde de begaafde spreker het zoo belangrijke onder werp, waarvan hij bij monde van den heer M. Bolle Lz. den dank der vergade ring ontving. Ds. Koolstra vroeg den heer Snijders eenige inlichtingen, welke uitvoerig werden verstrekt. De bijeenkomst ging uit van de Liberale Kiesvereeniging. Burgh. 's Avonds van den Tweeden Kerstdag gaf de zangvereeniging „Nu met Hope" alhier hare tweede openbare uit voering. Een talrijk publiek was aanwezig. De verschillende zangnummers werden keurig uitgevoerd, en ongetwijfeld gaat deze jeugdige vereeniging onder leiding van den heer Hubregtse een goede toe komst tegemoet. Ter afwisseling werden eenige voor drachten gehouden, en een tweetal kinder blijspelen opgevoerd. Een en ander viel zeer in den smaak van de talrijke aan wezigen. Bruinisse. Zaterdagmorgen greep alhier een droevig ongeval plaats. De straat veger der gemeente, W. Bal, met paard en vuilniswagen naar het dorp terugkeerend, had het ongeluk dat het paard op hol sloeg. Het dier willende tot staan brengen, had hij het ongeluk te struikelen, waardoor paard en kar over hem heengingen. In de naastbijzijnde woning gebrachtwerd terstond geneeskundige hulp ingeroepen. Nadat de eerste hulp verleend was, werd hij naar zijn eigen woning overgebracht, waar hij na enkele uren overleed. Groot is natuurlijk de ontsteltenis door dit treurig feit in de gemeente veroorzaakt, en alge meen is het medelijden met de weduwe, die met drie jonge kinderen achterblijft. De overledene was een hoogst oppas send man, die reeds een reeks van jaren de betrekking van straatreiniger bekleed had. St.-Filipsland, 26 Dec. In de afgeloopen week is hier een brutale diefstal gepleegd. Uit een woning op den Oostdijk heeft men, terwijl de bewoner afwezig en een lOjarig meisje, dat thuiswachtte een paar minuten weg was, uit een kastje een gesloten ijzeren kistje, waarin 10Ó gld. aan geld, 1 gouden slot, een spaarbankboekje en eigendoms bewijzen waren, gestolen. De Nieuwjaarscollecte heeft alhier opgebracht f 113. St.-Filipsland. Vrijdagavond heeft al hier plaats gehad een uitvoering, welke op initiatief van een achttal heeren was georganiseerd. Op het repertoire voor dien avond kwamen voor een zestal leuke voordrachten en een blijspel in één bedrijf. Algemeen was men hoogst voldaan over de wijze, waarop het programma is af gewerkt, want telkens viel een daverend applaus den speler of spelers ten deel, als dankbetuiging voor hun moeite. Zij, die getoond hebben waar een wil is ook iets tot stand kan komen, kunnen met voldoening op dien avond terugzien. Ais naar gewoonte besloot het bal, waaraan door de meeste jongeluitjes werd deel genomen, den vroolijken avond. Oud-Vossemeer. 30 Dec. Vrijdagavond werd vergadering gehouden van het rede rijkersgezelschap „Eendracht"; de heer M. A. Vermet had een aardige mop, uit een feuilleton, op verdienstelijke wijze in rijm gebracht. Tal van bijdragen werden op dezen avond verder ten beste gegeven. De opkomst was zoo groot als wij zelden op een gewone nutsavond opmerkten. Binnen enkele weken zal een tooneelvoor- stelling gegeven worden. Middelburg. De ijsclub „Middelburg" hield Zondagmorgen een spoedeischende algemeene vergadering, waarin ter tafel kwam een bestuursvoorstel om te trachten den ongunstigen financiëelen toestand waarin de vereeniging verkeert, te ver beteren. Besloten werd tot verhooging der contributie. Een motie werd aangenomen, waarbij de vergadering het bestuur opdraagt, op de eerstvolgende algemeene vergadering, na afloop van het seizoen, een volledige herziening van het reglement in te dienen, terwijl besloten werd zich tot zoolang te houden aan de thans aangenomen regle- ments-wijzigingen. Onder deze gemeente vermaakte de jeugd zich gisteren (Zondag) reeds met schaatsenrijden op enkele plassen en slooten aan den Seisweg. Vlissingen. De Vlissingsche Turnver- ceniging heeft de vorige week een soiree gegeven, waarvan de netto-opbrengst is bestemd voor den 13-jarigen Jacob van de Ketterij, den held van het reddingswerk in den nacht van 14 op 15 December bij Wcstkapelle. De soirée heelt f 102,25 op gebracht, welk bedrag op de rijkspost spaarbank zal worden geplaatst, en rente op rente op zijn 21e jaar aan Jacob zal worden ter hand gesteld. Lngezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Siapelooze nachten. Een inwoner van Rotterdam geeft onderstaand geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aam beien en prikkelenden huiduitslag van groot belang is. De Heer E. HERREWIJN, Hartmanstraat 16 te Rotterdam, meldt ons: Ik kan u moeilijk zeggen, hoeveel last mijn dochtertje gehad heeft van droge aambeien. Zoowel bij het loopen als het zitten hinderde haar dit ongemak en zelfs 's nachts kon ze somtijds van de pijn niet slapen. Wij hadden reeds verschillende middelen aangewend, doch konden zelfs geen verlichting bekomen. Ten laatste sprak men mij over foster's Zalf, en ik liet dadelijk een doosje halen. Hoe groot was onze verwondering en blijdschap toen zij, na een week deze Zalf te hebben toegepast, totaal niets meer van haar kwaal kon bemerken. Ik ben u grooten dank verschuldigd voor uw afdoend middel, dat ik met vertrouwen aan lijders aan een dergelijke kwaal kan aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De huid is een der middelen, waardoor de onzuiverheden uit het gestel afgevoerd worden. Doch zij is onderhevig aan speciale ongesteld heden, waardoor die afvoer geheel of gedeeltelijk belemmerd wordt. Onder deze ongesteldheden noemen wij aambeien, huiduitslag, roos, dauw worm, kliergezwellen enz. Foster's Zalf is een speciaal middel voor alle ongesteldheden der huid. Ze wordt gebruikt en haar groote waarde is bewezen in duizenden gevallen. Verzeker u dat men u de echte foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer H ERREWIJN gehad heeft. Ze is te Zierikzee verkrijgbaar bq den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 voor één of f 10,voor 6 dooien. RECHTSZAKEN. In de heden (Maandag) gehouden open bare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallen-Verzekering te Middelburg, had de uitspraak plaats inzake de Centrale Werkgevers Risico-Bank te Amsterdam (partij van rechtswege P. J. v. B. te 's-Gravenhage) tegen het bestuur der Rijksverzekeringsbank, waarbij genoemde Risicobank niet-ontvankelijk werd verklaard in haar beroep tegen de beslissingen der Rijksverzekeringsbank van 7 Augustus en 17 September 1907, op grond dat v. B. niet was in dienst van een werkgever, wiens risico zij was toegelaten over te nemen. Niet-ontvankelijk werd verklaard het beroep, ingesteld door de Centrale Werk gevers Risico-Bank te Amsterdam (partij van rechtswege P. J. v. B. te 's-Graven hage) en met bevestiging van de beslissing der Rijksverzekeringsbank aan P. J. v. B. zijn vordering ontzegd. Vernietigd werd de beslissing der Rijks verzekeringsbank, waarbij de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland werd ingedeeld in gevarenklasse VI met toewijzing van gevaren-percentage 13. De Raad was van oordeel, dat de klagende Maatschappij niet uitoefent een bedrijf, vallende onder no. 43 van art. 10 der Ongevallenwet 1901. Voorts werden met bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank de vorderingen van A. A. B. te Oostburg en S. W. te St.-Philipsland ontzegd. O N D E R W IJ S. Bij het te Groningen gehouden examen Hoogduitsch M. O. (akte B) is. o. a. ge slaagd de heer J. Lecker, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Zierikzee. Vrijdagavond is te Leeuwarden het congres van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers geopend. De groote zaal van „De Harmonie" was eivol. De voorzitter hield een uitvoerige openingsrede en ver schillende vertegenwoordigers van andere lichamen voerden het woord. De gansche avond ging heen met debatten over de vraag, of de Bond zal meedoen aan de actie voor algemeen kiesrecht. Een motie-Alkmaar, om den afdeelingen te verbieden, aan Mei- en kiesrechtbe- toogingen deel te nemen, is door het congres met 163 tegen 110 st. verworpen. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Doops gezinde gemeenten te Goes en Vlissingen, door ds. T. H. Siemelink te Workum. Aangenomen de toezegging van beroep naar de Herv. Gem. te IJzendijke door den heer A. Corsjens, cand. te Oirschot. De heer A. Littooy, predikant bij de Geref. Kerk A te Middelburg, heeft eervol emeritaat aangevraagd. Bij de Vrijdag gehouden herstemming voor notabele bij de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vossemeer zijn uitgebracht 124 geldige stemmen, waarvan 75 op den heer P. Zwee- dijk en 49 op den heer T. Notenboom, zoodat de eerste verkozen is. Op herhaalden aandrang der Neder landers uit Buenos-Ayres (Zuid-Amerika), zal dr. J. van Lonkhuyzen te Aarlanderveen zich derwaarts begeven, teneinde de toe standen aldaar te onderzoeken en het kerkelijk leven te ordenen. Dr. Van Lonk huyzen denkt ongeveer een jaar in Zuid- Amerika te blijven en dan hier te lande verslag van de toestanden ginds uit te brengen. Reeds 5 Januari is hij voornemens zijn afscheidspredikatie bij de Geref. Kerk te Aarlanderveen te houden om 8 Januari uit Amsterdam te vertrekken. Zonnemaire, 26 Dec. Het Kerstfeest werd hedenavond met groote opgewekt heid, ook vanwege de ouders, door de leerlingen der Zondagsschool alhier gevierd in de Ned. Herv. Kerk. De kerstboom, de versnaperingenen niet te vergeten de cadeaux, brachten het hunne inede tot verhooging der feestvreugde. Door zeer ruime bijdragen der ingezetenen, was de leider, ds. De Leur, tot dat alles in staat gesteld. Haamstede, 26 Dec. Hedenavond vond hier in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. eene welgeslaagde kerstfeestviering plaats. Door veler medewerking mogen wij met genoegen op dien avond terugzien. Onze geachte ambachtsheer was zoo goed om een kerstboom te verschaffen. Hoe heerlijk schitterde het kerstlicht in ons grootsche eeuwenoude kerkgebouw. Hoe plechtig en indrukwekkend klonken de tonen der muziek, waarmee ons wakker muziek korps onder leiding van den voortreffelijken dirigent onze psalmen en gezangen begeleidde; hoe luisterden wij met aandacht naar de kerstverhalen ons door den predikant en door het hoofd der school verteld; hoe frisch en lief klonken die kinderstemmen als zij met de muziek meezongen het „Eere zij God" en het „Er ruischt langs de wolken". 't Zal nog lang in onze herinnering blijven, en allen die tot het welslagen van dezen avond meegewerkt hebben, kunnen verzekerd zijn van den hartelijken dank van allen die aanwezig waren. Burgh, 26 Dec. Hoewel onze gemeente zich op 't oogenblik nog niet in 't bezit van een eigen predikant mag verheugen, zoo hebben door de goede zorgen van onzen consulent, de kinderen der zondags school dat gemis op Kerstmis gelukkig niet gevoeld. Evenals dat jaarlijks de gewoonte is hier ter plaatse, konden wij rondom den kerstboom en het kerstlicht ons weder met hen verheugen over het heerlijk feit van Christus' geboorte. Hartelijk dank aan allen, die door hunne gaven en hunne medewerking tot het welslagen van dit feest iets hebben bijge dragen, en in het bizonder onzen dank aan den heer M. Griep, onderwijzer alhier, die ons zoo aangenaam bezig hield met een kerstvertelling uit de bange tijden van 't jaar 1870. Tevens ook dank aan den heer J. den Boer, onder wiens leiding de kerstliederen werden gezongen. Stavenisse. Vrijdagavond hadden we het genot 't Kerstfeest wederom met de kinderen te mogen vieren. Telken jare was in onderstaande gemeenten van Dinsdag; 31 December 1907 i Geref. Kerk te Zierikzee: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Laman. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. tien ure: Idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Oudejaarsavond, 'sAvonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. (Collecte voor de Vereeniging „Sarfat"). Nieuwjaarsdag, 's Voormiddags tien ure: Idem. Herv. Kerk te Kerkwerve: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Blankert. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: Oudejaarsavond. Geen dienst. Nieuwjaarsdag. Idem. Herv. Kerk te Burgh: Oudejaarsavond. Geen dienst. Nieuwjaarsdag. Idem. Herv. Kerk te Renesse: Oudejaarsavond, 's Avonds zeven ure: ds. Van Veen Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Noordwelle: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds. Van Veen. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: dsJapchen. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. tien ure: Idem. Geref. Kerk te Haamstede: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ós. Koolstra. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Eikerzee: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ure: ds. Reus. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Eikerzee: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ure: de heer Van der Valk van Vlaar- dingen. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Brouwershaven: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. v. d. Broek. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. tien ure: Idem. Geref. Kerk te Brouwershaven: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Leeskerk. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ure: ds. J. de Leur. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Zonnemaire: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ure: de heer Ploegers van Dordreeht. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem. deze avond voor kinderen, onderwijzer en belangstellenden een genocgelijk feest waarnaar reeds lang te voren met ver langen werd uitgezien. Hedenavond was de vreugd niet minde groot dan vroegere jaren. De Christel zangvereeniging was zoo welwillend harJ medewerking daartoe te verleenen. Ds. Stein vertelde op boeiende wijze de Kerstvertelling waarin Z.Eerw. Koning Jezus met onz geliefde Koningin vergeleek. De kinderen werden op gebruikelijk wijze onthaald, waarop nog, evenals d vorige jaren, een verhaal volgde. Niettegenstaande al dit genot was d vreugde niet onvermengd. Het was voo I 't laatst dat onze Leeraar dit feest leidde en toen Z.Eerw. aan 't slotwoord hierove sprak, werden veler harten getroffen Eindelijk sprak Z.Eerw. nog een woort van waardeering tot den heer Pagee en d dames Houdt hij moedigde hen aan steed voort te blijven gaan met hun edel werk Ook de leden der Chr. zangvereenigin werden door Z.Eerw. hartelijk toegesproke en hunne hartelijke medewerking in hf licht gesteld. Hij wees hen op den sten en den onvermoeiden ijver, dien zij steqd van hunnen directeur ondervonden. Met leedwezen zien we onzen Leeraa vertrekken. St.-Filipsland, 27 Dec. Door den stem van een paar kindervrienden kon de Wel Eerw. heer ds. Bal dit jaar het Kerstfee? met de jongste catechisanten op waardig wijze herdenken. Donderdagavond ware zij omstreeks half 7 in de Consistoriekame genoodigd. Een schitterend verlichte kerstsj boom wachtte hen hier. Onder het zinge van toepasselijke liederen, mer orgelbege leiding, het uitdeelen van versnaperinge enz. werden hier een paar gezellige ure gesleten, terwijl ieder bij het naar hui gaan nog een boekwerk ontving. Huid I aan de milde gevers, maar bovenal aa ds. Bal, voor al de moeite en zorg doo hem besteed. Hij kan er van verzekerd zijn, dat zij bemoeiingen in deze, zoowel door ouder als leerlingen ten hoogste gewaardeen worden. Landbouw en Veeteelt. St.-Maartensdijk. De heer v. d. Linde landbouwonderwijzer te Rilland-Bath, tra Vrijdagavond alhier op voor landbouwer en andere belangstellenden tot het houde eener voordracht over: „de hulpmeststoffe in het algemeen en de kali in 't bizonder' Het zou ons te ver voeren, indien w alles wenschten weer te geven, wat doo den heer v. d. Linde over dit onderweg gesproken werd, terwijl bovendien in vak en andere bladen meermalen artikelen aai de behandeling dezer zaken zijn gewijd De naam kunstmeststoffen, ofschoon wc goed, achtte spreker toch minder gelukkij gekozen, daar men bij het woord kuns allicht geneigd is te denken aan eei surrogaat van het echte, zooals b.v. it kunstboter tegenover natuurboter, kunst Schouwen en Duiveland. :n Woensdag 1 Januari 1908. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. W7ss< Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem Herv. Kerk te Noordgouwe: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Scftou/e/: Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Iden Herv. Kerk te Dreischdr: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds Van de Griend. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem Herv. Kerk te Ouwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds De Haas van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Van de Linden. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. tien ure: Idem. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Leeskerk. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Leeskerk. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. negen ure: Idem. Herv. Kerk te Oosterland: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. v. d. Ber,. van Zierikzee. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: Oudejaarsavond, 'sAvonds zes ure: ds. Staal. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem Herv. Kerk te Sirjansland: Oudejaarsavond, 'sAvonds zes ure: ds. Kamsteeg Herv. Kerk te Bruinisse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds Waardenburg. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: Idem Geref. Kerk te Bruinisse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds^ De Jager. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. half tien ure: A/cv Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: LeeskerM Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. negen ure: Idem. Evangelisatie te Bruinisse: Oudejaarsavond. Geen dienst. Nieuwjaarsdag. Idem. Evangelisatie Jcruël II: Oudejaarsavond, 's Avonds half acht ure: Gewone samenkomst. Nieuwjaarsdag. 'sVoorm. tien ure: Idem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2