Uit Stad en Provincie. Huiselijk ongenoegen, veroorzaakt door een knaapje van nog geen twaalf jaar, schijnt de oorzaak te zijn. De man was met zijn derde vrouw getrouwd en heeft uit dat huwelijk twee kinderen, waaronder ook het genoemde jongetje, die aan de ouderlijke tucht zoo danig is ontgroeid, dat, na ten einde raad, was besloten hem bij anderen buiten de stad te besteden. Daarover hadden man en vrouw, die beiden evenals hunne kinderen zeer zenuwachtig zijn, dikwijls woorden. Vrijdag was de man den geheelen dag zonder doel buitenshuis geweest. Het is thans gebleken, dat hij toen reeds rondliep met het plan om zelfmoord te plegen. Hij droeg ook toen reeds een scheermes en revolver bij zich, met welk wapen hij Zaterdagavond de treurige daad heeft gepleegd. 's-Qravenhage, 17 Dec. De leden der Eerste Kamer zijn bijeengeroepen tegen Maandag 23 dezer, 's namiddags half 2 ure. Bij gelegenheid van zijn bezoek aan onze Koningin benoemde de Duitsche Keizer Prins Hendrik der Nederlanden tot vice-admiraal la suite bij de Duitsche marine, zijnde denzelfden rang als de Prins bij de Kon. Ned. marine bezit, n.l. vice-admiraal, gelijk de Prins reeds luitenant- generaal is bij het Duitsche leger. Door den raad van 's-Gravenhage is Maandag zonder hoofdelijke stemming aangenomen een voorstel van Burg. en Weth. om hun een crediet te verleenen van f 2000, teneinde werkloozen, die in Duitschland werk kunnen vinden, reisgeld enz. voor te schieten. Rotterdam, 16 Dec. Sedert Woensdag werd uit het Gereform. Weeshuis aan de Goudschestraat vermist een 17-jarig meisje, Margaretha B. genaamd, die kennis had aan den 18-jarigen schippersknecht D. v. IJ., Zoomstraat 78. Dit jongmensch was eveneens sedert Woensdag niet meer gezien, zoodat men alras vermoedde, dat het minnend paartje er samen van door was. De weesvader had dadelijk aangifte gedaan op het politiebureau aan de Meermansstraat en de politie had het signalement der beide vermisten overal heen gezonden. Zoo was het ook in Den Haag gekomen en daar deelde Zaterdag een logementhoudster mede, dat bij haar in huis 2 schippersjongens waren, waarvan de één sprekend geleek op het signalement van D. v. IJ., en de andere ja „hij" had kort haar, maar aan „zijn" lichaamsbouw zou men eer een vrouw dan een man veronderstellen. De politie ging een kijkje nemen en verzocht beiden schippersjongens mee te gaan naar het bureau. Daar werd de jongste van de twee door een vrouw aan den lijve onder zocht en jawel, de „schippersjongen" was een meiske, dat nu ook maar bekende de voortvluchtige Margaretha te zijn, die van haar jongen zooveel hield, dat, als ze hem niet hebben mocht, ze zich zou gaan verdoen. En Van IJ. toonde zich zooveel liefde waardig, want zei hij, als zij naar betere gewesten ging, dan ging hij mee. De commissaris van politie, hierdoor bevreesd geworden, dat de jongelui nog meer dwaze dingen zouden doen, gaf aan 3 rechercheurs order om het paartje naar Rotterdam te geleiden, nadat Margaretha meer overeen komstig haar sekse was gekleed. Met hun vijven kwamen ze dus Zaterdagavond om halftien hier aan. Van IJ. droeg het jongenspak, waarin zijn meisje was ver momd geweest, onder den arm. Op het Haagscheveer gekomen sprongen beiden eensklaps te water, tot groote ontsteltenis van de 3 Haagsche rechercheurs. Gelukkig waren er nog eenige schippers op de daar liggende schepen, zij sprongen in hun booten en met groote moeite redden zij de wanhopig verliefden, om hen aan de Delftschevaart op den wal te zetten, waar de rechercheurs hen weer in ontvangst namen en hen naar het politiebureau Galerij brachten. Van IJ. had, voor hij te water sprong, het jongenspak van zijn meisje op den kant geworpen en nu wist men in de Galerij niet beter te doen dan Margaretha maar weer haar jongenskleeren te laten aantrekken, wat althans beter was dan de druipnatte vrouwenkleeren. Zoo keerde zij dus in het weeshuis terug, na eerst het centraal-bureau van politie en dat aan de Meermansstraat gepasseerd te zijn. Het stoomschip „Statendam" arriveerde Zondagochtend uit New-York alhier met 155 kajuitspassagiers en 1072 terugkeerende landverhuizers. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. 16 Procent zuiver eiwit de grondstof tot instandhou ding van het lichaam bevat Quaker Oats. Geen ander voedingsmiddel kan met Quaker Oats vergeleken worden. Geen andere spijs is zoo smakelijk en goedkoop. Geen verwondering te Zierikzee. Natuurlijk niet, dit is slechts een geval meer. De heer A. DE KROM, Antwerpsche Straatweg 226 te Woensdrecht, meldt onsSedert geruimen tijd was ik aangedaan met een ellendige nier kwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende pijn in den rug had ter hoogte van de nieren. Ik had soms een gevoel alsof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik klaagde doorloopend over duizelingen en had steeds een kil, huiverig gevoel in den rug. De urine was meestal onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen me overal zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk een doosje komen, en hoe groot was mijn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam, en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneer ik andere menschen door het aanbevelen van uw krachtig middel van hun lijden kan verlossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Mogelijk zal men u een ander geneesmiddel te koop aanbieden met de bemerking „even goed" of „juist hetzelfde". Gij vergist u wanneer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander genees middel „even goed" voor de nieren of „juist hetzelfde" als Foster's Rugpijn Nierenpillen. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Zierikzee, 18 Dec. Wij waren Maandag avond verhinderd de druk bezochte soirée bij te wonendie door de sociëteit „Concordia" aan haar leden in de Concert zaal alhier werd aangeboden. Dinsdagavond waren wij bij de herhaling der soirée, voor hetgeen althans vóór de pauze ten beste werd gegeven, tegenwoordig. De zaal was schaars bezet. Het Zierik- zeesch Strijkorkest zette den avond mooi in. De ouverture „Dichter und Bauer" werd meesterlijk door genoemd orkest ten gehoore gebracht. Uit de ademlooze stilte, waarmede dit werd aangehoord, kon men, afgezien van het daaropvolgend levendig applaus, reeds ontwaren, dat de uitvoering der muzieknummers een nieuwe triumf voor dit orkest was. Wat wij vervolgens van Mevr. Post—Braakensiek en den heer A. M. Verheijen te hooren kregen, vestigde bij ons den indruk, dat hier een mis verstand heerschte. Het publiek, denkende aan hetgeen het gewoonlijk onder den naam van een soirée verstaat, had blijkbaar iets anders verwacht. Wij hoorden dan ook de opmerking maken, dat 't voorgedragene beter voor een Nutsavond paste. Wat de voordrachten zelve betreft, de beroemde Forum-Scène uit Julius Caesar van Shakespeare was niet onverdienstelijk. De heer Verheijen gaf Brutus, Antonius en de veranderlijke volksmenigte in den geest van den schrijver weêr. Zijn stem, hoewel buigzaam, kon wel wat krachtiger zijn. Wie op het forum tot het Romeinsche volk spreekt, moet over een krachtvolle mannenstem kunnen beschikken. Voor komische voordrachten achten wij den heer Verheijen minder geschikt. Wat Mevr. Post—Braakensiek betreft, zij droeg de bekende scène in de Vorsten school van Multatuli, waarin de Koningin zegt, wat de roeping eener Vorstin is, gevoelvol voor. De voordracht zou echter nog beter tot haar recht zijn gekomen, indien de genoemde dame wat langzamer had voorgedragen. Wegens dringende beroepsbezigheden konden wij slechts het eerste deel van het programma volgen, zoodat wij over het geen na de pauze gegeven werd, geen oordeel kunnen uitspreken. Aanstaanden Vrijdagavond ten acht uur zal in de Concertzaal alhier, voor het Departement Zierikzee der Maatschappij „Tot Nut van het Algemeen", onze stad genoot, mr. P. S. Gerlings, een voordracht met lichtbeelden houden, tot bijwoning waarvan ook niet-leden tegen betaling van tien cent toegang hebben. Zaterdagavond ten zeven uur zal mede in de Concertzaal voor schoolkinderen een voordracht met lichtbeelden door mej. C. J. de Mooij, onderwijzeres te dezer stede, worden gehouden. Deze voordracht is uitsluitend voor die kinderen van scholen toegankelijk, die hiervoor in overleg met het Departement Zierikzee van voornoemde Maatschappij zijn aangewezen. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat de kapitein Geill, van Vlissingen, voor de afdeeling Volksweerbaarheid „Oranje-Nassau" te Zierikzee, in Januari een lezing met lichtbeelden hoopt te houden. Bij Kon. Besl. zijn benoemd: tot lid van het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Scherpenisse, de heer P. Noordijke Cz. te Scherpenissetot dijkgraaf van het waterschap Ooster- en Sirjansland de heer J. C. van der Have te Oosterlandtot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Zimmermanpolder, de heer A. Butijn te Rilland-Bathtot gezworene van den Nieuw Olzendepolder, de heer M. Mol te Ierseke. De kapitein J. van Gastel, van het 3e regiment vesting-artillerie te Gorinchem, is overgeplaatst bij het 2e reg. vesting artillerie te Amsterdam. Bij kon. besl. is benoemd tot kanton rechter te Schoonhoven Mr. J. T. Sluis, thans griffier bij het kantongerecht te Middelburg. Ouwerkerk, 17 Dec. Heden had in deze gemctnte een treffende plechtigheid plaats, en wel de ter-aarde-bestelling van het stoffelijk overschot van Mejuffrouw M. C. Kreft, in leven onderwijzeres aan de Bewaarschool alhier, en leerares in nuttige handwerken. Beide betrekkingen werden door haar gedurende ruim dertig jaren op uitmuntende wijze vervuld, want ondanks de kwaal, die haar reeds geruimen tijd kwelde, bleef zij, alle smart trotseerend, standvastig op haar post als Hoofd der Bewaarschool. Ten slotte kon zij de kwaal niet langer weerstaan, zoodat zij, in weerwil van een zorgvuldige verpleging, in den morgen van den 14n dezer, zacht en kalm ontsliep. Bij |de ter-aarde-bestelling verklaarde de Voorzitter der Bewaarschool-vereeniging alhier, de Oud-Burgemeester B. G. van der Have, dat hij in die hoedanigheid zich gedrongen gevoelde, een kort woord te spreken. Hij gevoelde den drang, evenals de grooie schare aanwezigen, om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot der afgestorvene. Hij had behoefte, om te getuigen van haar plichtsbetrachting en haar toewijding, terwijl een kwaal haar ondermijndevan haar groote bekwaamheid als leerares in nuttige handwerken. Bewonderenswaardig was haar liefde voor orde en netheid. Met al de kracht, die in haar was, trachtte zij die in de harten van hare leerlingen in te prenten. Als bevorderaarster dier twee deugden, zoo noodzakelijk voor de vorming van goede staatsburgers, toonde zij een opvoedkunde, die eerbied afdwong. Spreker bracht tevens hulde aan de liefderijke wijze, waarop zij zich in andere opzichten verdienstelijk maakte. Vernam zij, dat iemand ziek ter neder lag, dan ver leende zij zooveel in haar vermogen was, soulaas en verkwikking. Hierdoor heeft zij getoond met de burgers te willen meeleven. Dit getuigenis moet door ieder eerlijk medeburger worden afgelegd. Eene goede burgeres is uit ons midden weggegaan. Daarom, mogen hare werken haar ook in hoogere gewesten volgenMoge de herinnering aan hetgeen zij goeds heeft gedaan, zeer vele jaren in de harten van het opkomende geslacht voortleven. Moge vooral de nauwgezette plichtsbetrachting der overledene tot voorbeeld zijn en blijven. Zoo zij het 11 De behuwd-broeder der overledene dankte spreker en allen aanwezigen voor de betoonde belangstelling. Sirjansland, 18 Dec. In de gisteren avond gehoüden vergadering van de Koninklijk goedgekeurde schietvereeniging „Graaf Lodewijk van Nassau" alhier, is tot commissaris gekozen de heer P. Bal in plaats van den heer J. A. v. d. Bijl, die als zoodanig ontslag genomen heeft. Tholen. De schietvereeniging „Koningin Wilhelmina" heeft dezer dagen de koninklijke goedkeuring verkregen. Het aantal schutters bedraagt reeds 74. lederen Vrijdag- en Zaterdagavond hebben de schietoefeningen plaats met de flobertbuks. Het meerendeel der schutters schiet al uit de vrije hand; dat er reeds vrij goede schutters onder zijn, blijkt, dat er bij zijn, welke gemiddeld 70 (maximum 100) schieten. In de maand Januari zal er een onder linge wedstrijd plaats hebben. Zoodra de schutters voldoende geoefend zijn met de flobertbuks zal er met het Rijksgeweer en Margapatronen begonnen worden. De voorzitter J. Hekkert is gekozen tot bestuurslid van de pas opgerichte Zeeuwsche schietvereeniging. Middelburg, 16 Dec. In de heden ge houden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de ongevallen verzekering had de uitspraak plaats inzake het beroep ingesteld door de wed. J. S., geb. De K., te Hansweert, waarhij met bevestiging van de beslissing der Rijks verzekeringsbank aan klaagster de vordering werd ontzegd. De Raad was van oordeel dat de dood van S. niet het gevolg was van een ongeval hem bij de uitoefening van zijn bedrijf overkomen. Met vernietiging van de beslissing der Bank werd de Bank veroordeeld om de genees- en heelkundige behandeling voor haar rekening te nemen inzake M. v. d. B. te Oud-Vossemeer. De Raad nam op grond van de verklaringen van getroffene aan dat de pijn, waaraan klager heeft geleden, een gevolg is geweest van een ongeval. Voorts werd met vernietiging van de beslissing der Bank aan A. V. te Zuiddorpe, met ingang van 10 Juli 1907 een rente toegekend, waarvan het bedrag wordt bepaald op f 0,09) per werkdag. De Raad nam aan, dat klager tengevolge van een ongeval zijn werk niet meer kan verrichten als voorheen. Eveneens werd met vernietiging van de beslissing der Bank aan C. K. Ie Zierikzee, met ingang van II Juli 1907 een rente toegekend, waarvan het bedrag wordt bepaald op 20) cent per werkdag. De Raad, zich vereenigende met het gevoelen van de getuigen-deskundigen, is van oor deel dat klager tengevolge van het ongeval niet meer in staat is zijn werkzaamheden te verrichtten Vlissingen, 17 Dec. De agenda voor de Maandagavond gehouden vergadering van leden der Vrijzinnige Kiesvereeniging Algemeen Belang, bevatte„Bespreking Tentoonstelling Huisindustrie" en Kies rechtrapport Liberale Unie. Er was animo voor een en ander. Het grootste deel der vrij talrijk aanwezige leden gevoelde nog al wat voor de eerste kwestie. Eene commissie, beslaande uit de heeren J. G. van Niftrik en L. E. M. van Raalte, zullen dat zaakje verder in 't reine zien te brengen. De heeren J. B. W. Kromwijk en J. van der Slikke werden belast om het lijvig rapport der Unie te doorworstelen en later van hunne bevinding mededeeling doen. De heer Kromwijk zal de vereeniging in de vergadering van het hoofdbestuur vertegenwoordigen. De stoomvaartmaatschappij „Neder land" heeft twee nieuwe vrachtbooten van ca. 7000 tons, type „Celebes", besteld. Een bij de „Neder!. Scheepsbouw-Mij"; te Amsterdam, het andere bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Bij de te Brussel gehouden aan besteding heeft de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier, de opdracht gekregen van 8 stoomketels voor de „Princesse Clementine" van de Ostende-Dover-lijn. De Belgische loodsschoener no. 12 is met zware averij op de haven te Vlissingen gekomen, veroorzaakt door aan varing Zaterdagmiddag op de reede van Rammekens met het Dcensche stoomschip „Thor". Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed 1". het verruimen van het kanaal van Gent naar Terneuzen nabij Driekwart, het verruimen van dit kanaal tusschen Sluiskil en het verbindingskanaal te Terneuzen en de voorhaven bewesten Terneuzen met bijbehoorende werken. Raming f 1.050.000. Minste inschrijvers de heeren M. J. van Hattum te Beverwijk en S. Blankenvaart te Haarlem, voor f 87600. 2". Het onderhoud van het kanaal door Walcheren, gedurende de jaren 1908—1910. Raming f 34000 per jaar. Minste inschrijver de heer J. de Boorgraaf te Wemeldinge, voor f 32640. 3". Het maken van kopsteigers, ducdalven en bijbehoorende werken in de tramweg haven van het Zijpe. Raming f 27500. Minste inschrijver de heer P. M. Panny te Zierikzee, voor f 22524. 4". Het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1908— 1910. Raming f 26000 per jaar. Minste inschrijver de heer T. van der Straaten te Kruiningen, voor f 21850. 5°. Het maken van een betonglooiing tot verdediging van den duinvoet tusschen strandhoofd no. 26 en de Oostelijke grens van de Rijks zeewering aan de Oude Hoeve, aan de Noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f 14500. Minste inschrijver de heer P. M. Panny te Zierikzee, voor f 12294. 6°. Het voltooien van de herstelling van de beschoeiing en het plankier aan de oostzijde van de marine-buitenhaven te Vlissingen en het uitvoeren van bijkomende werken. Raming f 3500. Minste inschrijver de heer C. J. de Smit te Breskens, voor f 3259. Landbouw en Veeteelt. Bruinisse, 17 Dec. In de heden gehouden vergadering der vereeniging „Landbouw belang" werd door den penningmeester verslag uitgebracht van zijn gehouden boekjaar over het afgeloopen dienstjaar 1907, waaruit bleek, dat was aangekocht 184700 K.G. superphosphaat, 97000 K G. chilisalpeter en 26300 K.G. kaïniet. De ontvangsten bedroegen de som van f 18106,45 en uitgegeven f 18067,31'', zoodat de rekening met een batig saldo van f 39,13s sloot. De voorzitter zegt den secretaris en den penningmeester dank voor alles wat zij ook dit jaar in het belang der vereeniging hebben gedaan. Aan de beurt van aftreding was de heer H. Okkerse Pz. als bestuurslid. Deze deelde de vergadering mede, dat hij niet meer in aanmerking wenschte te komen, wegens zijn hoogen leeftijd. Hij meende dat dit door de vergadering gebillijkt zou worden, er zijn toch in de vergadering vele jonge krachten, die hem zullen kunnen vervangen. De vergadering stemt hiermede volkomen in. De voorzitter zegt den heer Okkerse dank voor al de moeite, die hij zich al dien tijd heeft getroost, daar hij één van de oprichters is en jaren belange loos de betrekking van penningmeester heeft waargenomen. Hij hoopt, dat hem nog vele jaren mogen resten en hij den bloei der vereeniging mag blijven aan schouwen. De vergadering betuigt hare instemming met de gesproken woorden. Na afdoening van eenige huishoudelijke werkzaamheden wordt alsnu overgegaan tot opneming der hoeveelheden benoodigde kunstmeststoffen, waarvan de aanbesteding op 8 Jan. a.s. zal plaats hebben. Op de internationale tentoonstellin van Ornithophilia te Utrecht werd o.a. no bekroond de heer J. Willemse, te Vrouwe polder, met twee tweede prijzen voo Vlaamsche reuzenkonijnen, n.l. voor ee voedster en een ramverder behaalde h nog een derden prijs en een zeer eervoll vermelding voor de andere door her ingezonden konijnen van hetzelfde ras. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te IJzendijk de heer A. Carsjens, cand. te Oirschot. Ds. J. J. Homburg, pred. te Groedt heeft bedankt voor de beroepen naar d Herv. Gem. te Oosterland en te Borne. Met overgroote meerderheid va stemmen zijn de heeren M. v. d. Werff e M. L. Schilperoort respectievelijk al ouderling en diaken in de Ned. Hert Kerk te Zonnemaire herkozen. Beroepen bij de Doopsgezinde Ger te Vlissingen en te Goes ds. T. H. Sie{K link te Workum. Renesse. Dinsdagavond trad ds. Veen, in de zaal van den heer Kapptt voor een niet groot aantal leden der grot „Renesse" van de afdeeling „Schouwen van den Nederlandschen Protestantenbon op, ter bespreking en nadere uiteenzettin van het groote doel, dat de Bond beoog Aan de hand van de geschiedenis dt laatste drie eeuwen stelt spreker duidelij in het licht de verschillende kerkelijk toestanden, de wording van het Protestar tisme, en het ontstaan van allerlei gelooft begrippen in den loop der tijden; h besprak de uittreding in 1834, later, i 1886, de troebelen in de kerk onder d Kuyper (doleantie); het gevaar, waaraa de vrijzinnig-hervormden vaak hebbe blootgestaan en nog bloot staan van d zijde der orthodoxie. Wat wil nu de afdeeling? Zij wil ee steentje bijbrengen aan het groote doe de handhaving en uitbreiding van hi Protestantisme. De vrijzinnigen moete vaststaan voor den strijd in onze Nee Herv. Kerk; zich krachtig verweren tege de aanvallen op de rechten en verplict tingen der vrijzinnigen. Hunne belange loopen groot gevaar, als zij zich ni krachtig verdedigen voor de vrijheid va geweten, het geloof en hunne rechtei Wij kunnen dat doen door zich nauwt aaneen te sluiten, en gezamenlijk op i treden. Ook hier geldt: „Eendracht maal macht". De ijveraars der rechtzinnige maken vaak gebruik van de lakschheid e onverschilligheid der andere partij. Z maken propaganda voor hunne zaak, altiji bij dag en bij nacht, waar het hun ma; mogelijk voorkomt, of wanneer er zie een gelegenheid voordoet, en daarom, zei spreker, ging er zoo menige gemeente or Daartegen moet zooveel mogelijk gewaal worden, er moet voor gestreden worde: opdat de vrijheid van geweten, en h< geloof per slot van rekening niet aa banden gelegd worden. Spreker wekt o tot een krachtig optreden, allereerst dor de vrijzinnigen in de verdrukking te helper niet alleen door woorden of brochure maar ook door daden. Daarom een afdeelin met één kas. Verder werd een bestuur gekozen, b< staande uit de heeren ds. Van Vee: L. H. Dormaar, J. Schooff en M. Steu Één van hen is secundus. Voorts wei besloten door de groep „Renesse" ee Kerstfeest te organiseeren, te geven o den 2en Kerstdag. Een commissie van leden wordt daartoe benoemd. Aan c ingezetenen zal voor dat doel een inteeker lijst worden aangeboden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit c heer Van Veen na omvraag de bijeenkoms Oud-Vosmeer. Naar wij vernemen z. n Gameren Donderdz 19 dezer, des avonds te 6 ure, in de Ne: Herv. Kerk alhier optreden om te spreke over de Zending. GRONDWETSHERZIENING. Opgericht is een Zeeuwsch sub-comi van het propaganda-comité voor gront wetsherziening en algemeen kiesrecl: Bestuursleden zijn de heerenHerma Snijders te Middelburg, voorzitter; /I Kole Jz. te Kruiningen; J. Schipper 's-Heer ArendskerkeBrester te Haamstedi Jac. Welleman te Krabbendijke, secretari Schipbreuk van de „Scheldestroom Met het stoomschip „IJstroom" van c Hollandsche Stoomboot-Maatsch. kwamc Maandag te IJmuiden de 10 overlevendf der bemanning van de „Scheldeslroon aan, benevens de lijken van den kapite Gerritsen, den stoker Salm en den stuu mansleerling A. van den Berg. Het stoffelijk overschot van den he Gerritsen werd per trein naar Assen ve voerd, dat van den jeugdigen Van d< Berg naar de begraafplaats te Driehui bij Velserend, terwijl het hulsel van dt stoker Salm naar Amsterdam overgebrac werd. Alvorens dit echter geschiedd werden de kisten in een der loodsen v< de Maatschappij gezet, welke tot rouwkap was ingericht. De directeur der Hollands; Stoomboot-Maatschappij, de heer Nierstra hield een lijkrede, waarbij hij de droefht en het leedwezen schetste van allen, d door het ongeluk ter zee zoo zwa. getroffen zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2