Ingezonden Mededeelingen. Uit Stad en Provincie. houder aan de Herderstraat en vroeger woonachtig te Czernowitz op de grens van Moldavië en Rusland een tolk ge vonden hadis nog niet naar zijn vaderland vertrokken, maar zit thans hier achter slot. De man heet Nicolaas Dragitz en is niet, zooals men aanvankelijk meende, een landverhuizer uit Amerika, maar een zeeman. Hij moet het laatst behoord hebben tot de bemanning van het s.s. „Corza" en aan boord van dat schip een moordaanslag hebben gepleegd op één der andere schepelingen. De kapitein moet hem toen zijn afmonstering gegeven en aan land gezet hebben. Dat deze vreemdeling inderdaad een gevaarlijk heerschap is, heeft een agent van de rivierpolitie Zaterdag ondervonden. Men was nog doende om den vreemdeling op de meest geschikte wijze hier vandaan te krijgen, en in verband hiermee was hij op verschillende politiebureaux geweest, totdat hij op dat van de rivierpolitie aan de Leuvehaven kwam. Daar zat hij Zaterdag middag in de agentenwacht, en had er brood met koffie gebruikt. Er was op dat oogenblik slechts één agent aanwezig. Eensklaps, zonder de minste aanleiding, wierp de vreemde kerel zich op dien agenr, en kneep hem de keel dicht, zoodat de man geen geluid kon geven, maar zich met armen en beenen, zoo goed hij kon, trachtte te verweren. De aanvaller hield evenwel vast, een stoel viel om, tafels en banken verschoven en beide mannen rolden worstelend over den grond. Gelukkig waren er 2 inspecteurs in het aangrenzend vertrek, die op het gestommel kwamen aangesneld om te zien wat er gaande was. Zij sprongen den agent, wiens gelaat reeds blauw werd, dadelijk bij, maar de kerel beet één der inspecteurs in de hand. De andere inspecteur, een pootige baas, werd evenwel den geweldenaar meester, ontzette den agent, en slaagde er in den vreemde ling te boeien. Zoo is hij overgebracht naar het centraalbureau, en daar veiliger opgeborgen, totdat hij over de grenzen zal worden gezet. Hedennamiddag kwam de 41-jarige zeeman A. H. W. v. S., wonende Lange Frankenstraat, de Hofmansbrug af, gaande in de richting van den Schiedamschensingel. Daar ter hoogte passeerde een hooiwagen uit den stal van den heer v. d. K. De man wilde uitwijken, doch werd helaas aangereden, waardoor hij met het hoofd tegen een trampaal en vervolgens tegen de straat sloeg. De hooiwagen ging over de beide beenen van den man heen. Naar hat-politiebureau W. de Withstraat ge bracht, werd aldaar de hulp ingeroepen van dr. Mees, die schedelbreuk constateerde. Eenige oogenblikken daarna was de ongelukkige dood. De beëedigde meters en wegers, die Zaterdag weigerden te werken, wilden zich hedenochtend weder naar de schepen be geven, doch nu werd hun de toegang aan boord geweigerd en het lossen ongewogen voortgezet. Bij verschillende stuwadoors bleven hedenochtend ook een paar honderd bootwerkers weg. Zondagmiddag werd door hen een openbare vergadering gehouden, waar door verschillende sprekers het woord werd gevoerd en die door ongeveer 1500 personen werd bijgewoond. Van der Berg bracht rapport uit over de reis, door hem met Kalter naar Engeland gemaakt, teneinde de Engelsche reeders over den toestand in te lichten. Zij voerden daar ook onderhandelingen over het lossen van meerdere booten door de stakers, doch hieromtrent kon hij slechts in huishoudelijke vergadering mededeeling doen. Jubileum. Heden herdenkt de Rotterdamsche Postduiven-Societeit „De Zwaluw" gevestigd bij den heer A. Molen dijk, Nieuwe Veemarkt 29, alhier, haar 15-jarig bestaan. Te dezer gelegenheid heeft bovengenoemde sociëteit besloten een nationale tentoonstelling te houden, op Woensdag 25 en Donderdag 26 December a.s. Aan deze tentoonstelling kunnen alle Nederlandsche liefhebbers deelnemen Zij, die wenschen deel te nemen aan deze tentoonstelling, worden beleefd verzocht hun opgave te doen vóór 30 November a.s. bij den secretaris, G. J. C. den Held, Groote Markt 37 Rotterdam, waar men alle inlichtingen kan bekomen. 12 Nov. Door den Ned. Scheeps- en Bootwerkersbond is gisteren een manifest verspreid, waarin opgewekt wordt den strijd vol te houden. Het heet aan het slot van dit manifest„Weerstaat de pogingen, want zoodra de nood het hoogst is, is de redding nabij. Wij willen toonen door alle booten, waarvoor ons schriftelijk het verhoogde loon wordt toe gezegd, te lossen". De houding van de cargadoors tegen- tegenover de beëedigde meters en wegers, die Zalerdag vacantie namen en Maandag weer aan het werk wilden gaan, doch niet tot de schepen toegelaten werden, is nog in geenen deele gewijzigd, Gisteren zijn nog van het stoomschip „Frederik Knight", liggende aan boei 29, meters en wegers van boord verwijderd, die zich daar tegen den wil van den cargadoor ophielden. In een gisterenavond gehouden ver gadering van de beëedigde meters- en wegersvereeniging „Rotterdam" werd be sloten niet meer gedurende den nacht te werken met werkwilligen, zoolang de staking duurt, omdat men niet bedreigd wenscht te worden met revolvers. Steenbergen. Dinsdag 1.1. is vanwege den zwaren mist ter noogte van den Hooidijk een bietentram op een personen- tram geloopen, wat nog al materiëele schade veroorzaakte. Persoonlijke onge lukken zijn niet voorgevallen. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Van belang voor Zierikzee. Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slapeloos heid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nierenpillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig filtreeren en zoodoende een terug keer der kwaal voorkomen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nierenpillen een blijvende genezing. Mejuffrouw C. KAMP, Gr. Armhuis te Oud- Beierland, meldt ons: Sedert ruim een jaar klaagde ik over de nieren, steeds had ik veel pijn in den rug en in de zijden, gepaard met hoofdpijn. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en 's morgens leek het wel, alsof ik meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine was steeds erg vuil en bevatte veel bezinksel en aanslag. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en afgemat, en bij het minste wat ik deed, moest ik erg transpireeren en loopen kon ik haast heele- maal niet meer. In dit stadium van mijn ziekte, raadde men mij aan eens een proef te nemen met Foster's Rngpijn Nierenpillen en ik heb er werkelijk geen spijt van dat ik hiertoe overging, want na een paar dagen bekwam ik reeds een beduidende verlichting en nadat ik uw voor treffelijke pillen drie weken lang had ingenomen, was ik beter dan in langen tijd het geval geweest was. De pijn was bijna geheel verdwenen, ik sliep weer goed, mijn eetlust was beter en thans zal ik nog eenige weken de behandeling voort zetten, teneinde van algeheele genezing zeker te zijn. Ik zal het inmiddels mijn plicht rekenen om eventueele nierlijders omtrent mijn bevinding nader in te lichten. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Let er op, dat gij de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedlpl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, flUaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Zierikzee, 13 Nov. Dinsdagavond 1.1. viel J. de Jong van een pulpwagen in de Nieuwe Haven. Gelukkig viel de man buiten het schip, zoodat hij in het water terecht kwam. Met veel moeite is hij goed en wel op het droge gebracht. Van schrik bevangen moest hij toch door twee menschen worden thuis gebracht. Wij verwijzen naai achterstaande advertentie, waarin de firma Weltevreden alhier, Organola bij de bewoners van deze eilanden inleidt, Dit instrument is voor zeker een ware uitkomst voor hen, die door het bezwaar „hoe zal ik het leeren", van het aankoopen van een muziek instrument weerhouden worden; hetzij omdat zij geen tijd, hetzij omdat zij geen geduld hebben. Blijkens die advertentie behoeft men voor de kosten van zulk een muziek-instrument niet terug te deinzen. Hedenmiddag werden opzettelijk bij stormweer proeven genomen aan den Zuidhoek met het nieuwe zinkwerk. De proeven, die persoonlijk door den Ingenieur van Schouwen geleid werden, slaagden allen uitmuntend. De Ingenieur deelde ons mede, dat binnenkort de proeven zullen worden her haald voor hetgp heelebestuurvan Schouwen. Wij verzochten hem ons daar tijdig kennis van te geven, zoodat belangstellenden dit zeer interessante werk zouden kunnen zien. Aan de colleges van Burgemeester en Wethouders in Zeeland deelt de Commissaris der Koningin mede, dat het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der militie te land, aan wie toegestaan is, dat onderzoek op een lateren tijd dan in Juni te ondergaan, dit jaar zal plaats hebben ten huize van den Militie- Commissaris, Rotterdamsche Kade O 245 te Middelburg, op Woensdag 4 December, voormiddags elf uren. Zij, die dit jaar voldaan hebben aan een krachtens art. 111 der Militiewet 1901 bevolen oproeping tot opkomst onder de wapenen (herhalingsoefeningen), zijn van dit onderzoek vrijgesteld en moeten dus niet worden opgeroepen. Verschenen is bij den heer G. L. van den Berg, firma Adriani te Leiden, het tweede deel van het belangrijke werk: „De spijsvertering", door dr. B. F. ten Cate, speciaal arts te Rotterdam. De geleerde schrijver behandelt in een zestal hoofdstukken van dit tweede deel de normale stofwisseling, de abnormale ont wikkeling van vet en abnormale mager heid, de suikerziekte (diabetes), jicht, rheumatiek en niersteen, de nierziekten en bloedarmoede en bleekzucht. Het werk is in een voor eiken slechts eenigszins ont wikkelden leek hoogst bevattelijken vorm geschreven, zoodat wij de lezing er van een ieder kunnen aanbevelen. Wie met één der hierboven vermelde kwalen mocht behept zijn, kan bovendien uit het werk veel leeren, dat tot herstel of tot verlichting van zijn kwaal kan leiden. Want niet slechts het karakter van de kwaal wordt daarin besproken, en het gevolg er van aangetoond, maar ook worden den patiënt ten opzichte van voeding, kleeding en levenswijze zeer behartigingswaardige wen ken gegeven. De bij het 3e reg. inf. te Bergen-op- Zoom bestaande opleiding tot milicien sergeant is tot 1 December gestaakt. Op 1 December vangt de opleiding weder aan met de adspiranten voor dien rang, die tot de eerste ploeg van het blijvend ge deelte behooren. De te Middelburg en Vlissingen in garnizoen liggende adspi ranten keerea weer naar hun garnizoen terug, om voor zoover zij daartoe in de termen vallen, op 30 dezer weer naar Bergen-op-Zoom terug te keeren. Duivendijke, 11 Nov. Toen de land bouwer P. P. alhier zich heden op den weg bevond met een zaaimachine, ging zijn paard op den loop, en viel hij, zoodat de machine hem over zijn lichaam ging. Bewusteloos werd hij opgenomen en thuis gebracht. Naar wij vernemen, is zijn toestand ernstig. Haamstede, 12 Nov. De besturen van de onlangs voor Haamstede en Burgh opgerichte afdeeling van Volksweerbaar heid, met daaraan verbonden schietvereni ging, zijn thans definitief gevormd. Van de afdeeling Volksweerbaarheid bestaat het bestuur uil de heeren H. C. Bolle, voorzitter; A. Lindhout, secretaris; L. Dalebout, penningmeester, allen alhier, en G. A. van Zuijen en W. G. Boot, commissarissen te Burgh. Het bestuur van de schietvereeniging bestaat uit de heeren L. L. Bolle, voor zitter; Clement Moelijker, secretaris, beiden alhier, J. van de Vate Jz., penningmeester, te Burgh, S. van der Weijde alhier en J. Fokker te Burgh, beiden commissarissen. Oosterland. Maandagmorgen verbrandde alhier geheel en al een landbouwschuurtje van C. Dooge. Assurantie dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Hoedekenskerke. Bij Kon. besluit van 9 October 1907 no. 24 is o. a. ook aan J. H. van Poppelen alhier eervol ontslag verleend als le luitenant bij het 3e bataljon rustende schutterij in Zeeland. Belanghebbende is evenwel reeds 4 Oct. 1905 overleden. Vlissingen. Op 12 Juni had op de Schelde, onder Austruweel, een aanvaring plaats tusschen het stoomschip „Helgoland" en het viermastschip „Archibald Russell". Het Seeamt te Bremerhaven heeft in deze aanvaring uitspraak gedaan en beslist, dat deze alleen was toe te schrijven aan het kronkelende, nauwe vaarwater. Laiulbu uw en Veeteelt. Wij ontvingen „De Nationale en Internationale Landbouwtentoonstelling te 's-Gravenhage" met 85 prachtvolle afbeel dingen in den tekst, bewerkt door de heeren A. A. ter Tiaar en A. van Leeuwen, redacteuren van de Veldbode, geïllustreerd weekblad voor Land- en Tuinbouw. in deze bij de firma Leiter—Nypels te Maastricht op kunstdrukpapier verschenene uitgave wordt een volledige beschrijving van de op 16—22 September in Den Haag gehoudene landbouwtentoonstelling ge geven, die, zooals men weet, uitging van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Deze ondernemende Maatschappij meende haar zestigjarig bestaan niet beter en waardiger te kunnen herdenken dan door een groote nationale en internationale landbouwtentoonstelling in de vorstelijke residentie te organiseeren. Zij liet die samenvallen met het derde internationaal •zuivelcongres. De samenstellers der beschrijving merken op, dat met voldoening op de tentoon stelling kin worden teruggezien, want dat zij in alle opzichten geslaagd is, en de verwachtingen zelfs verre overtroffen heeft. Voor hen, die deze tentoonstelling bezocht hebben, zal o. i. deze uitgave een welkome herinnering zijn aan het vele schoone en nuttige, dat zij hebben waargenomen, en voor hen, die haar niet konden bezoeken, is zij een aanschouwelijk beeld van hetgeen geëxposeerd is geworden. RECHTSZAKEN. Voor het kantongerecht te Goes had zich Dinsdag te verantwoorden A. de W., bijge naamd de professor, aldaar, ter zake, dat hij in Kapelle tot tweemaal toe als onbevoegd geneeskundige was opgetreden. Drie vrouwelijke getuigen werden gehoord; de vierde ontbrak wegens ziekte. De getuigen verklaarden, dat beklaagde geen geld had gevraagd, maar wel liet hij zich de zalf betalen. In verband met een vroegere veroordeeling voor hetzelfde feif, werd tegen De W. geëischt twee boeten, elk van f50, subs. 2 X 25 dagen hechtenis. Over 14 dagen uitspraak. De Hooge Raad behandelde Dinsdag het cassatieberoep van jhr. De Geer, door het Hof te Amsterdam tot 4J jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens ver duistering. Alle middelen werden ongegrond geacht en gecloncludeerd tot verwerping van het beroep. Uitspraak 23 December. KERKNIEUWS. Ds. M. J. Adriani, predikant bij de Herv. Gemeente te Almelo (vroeger o. a. te Herkingen en te Brouwershaven), her dacht Zondag 1.1.onder vele blijken van belangstelling, zijne 40-jarige Evangelie bediening. Beroepen bij de Geref. Gem. te Winsum (Fr.) ds. R. v. d. Kamp te Axel. Noordwelle. De groep Noordwelle van de afdeeling „Schouwen" van den Neder- landschen Protestantenbond telt reeds meer dan 30 leden. Het voornemen bestaat om vanwege de groep op den Tweeden Kerstdag een Kerstfeest te organiseeren voor de schoolkinderen. Nieuwerkerk. De collecte voor de Generale Kas der Ned. Herv. Kerk heeft Zondag 1.1. opgebracht de som van f 9,45. Poortvliet. L.l. Maandag had alhier de verkiezing voor 5 nolabelen plaats. Herkozen de heeren L. de Rijke Az., J. Bevelander Cz.J. E. van der Slikke, terwijl er op 20 dezer herstemming plaats moet hebben tusschen de heeren W. A. van de VeldeC. van Westenbrugge, W. Ista en E. van der Slikke, ter voor ziening in de vacaturen, ontstaan door het overlijden van den heer J. C. de Bruijn en het vertrek van den heer A. Kievit naar elders. De nieuwe leeraar bij de Chr. Ger. Gem. te Kampen, de candidaat J. J. v. d. Schuit, van 's-Gravenhage, werd Zondag morgen in zijn dienst-werk bevestigd door ds. J. Wisse Czn., pred. te Zierikzee, naar aanleiding van Rom. 1:1b. Des avonds deed de bevestigde zijn intrede en had tot tekst gekozen Col. 43a. Hem werd toe gezongen Ps. 132 :6. Het kerkgebouw kon bij beide plechtigheden de opgekomen schare nauwelijks bevatten. O N D E R W IJ S. De heer J. den Hollander, onder wijzer aan een openbare school te Middel burg, zal binnenkort eervol ontslag als zoodanig aanvragen, omdat hij in het begin van het volgend jaar als onderwijzer naar Indië vertrekt. TWEEDE KAMER. Blijvend gedeelte. Nu het klaarblijke lijk onmogelijk is geworden, dat het wets ontwerp tot vermindering en wijziging van het Vlllste hoofdstuk der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1907 vóór 1 December e.k. tot een wet verheven wordt, terwijl toch alleen wanneer dit wel het geval ware geweest, de voor het loopende begrootings- jaar bevoegde beperking van het blijvend gedeelte tot uitvoering had kunnen komen, heeft de Minister van Oorlog, na verleende machtiging door H. M. de Koningin, even genoemd ontwerp ingetrokken. De Minister brengt deze aangelegenheid thans, over naar de begrooting voor 1908; de Minister zal zich beijveren, de spoedige indiening van de daartoe strekkende voor stellen zooveel mogelijk te bevorderen. In de Dinsdag gehouden zitting werd de behandeling der Indische Begrooting voortgezet. Verschillende sprekers bepleitten ver betering der positie van den minderen militair in Indië, ook in het belang der werving, te meer waar het tekort aan Europeanen in het Indische leger bedenkelijk wordt. De Minister antwoordde, dat de Indische regeering diligent is ten opzichte der bevordering van een goeden geest in het leger, en dat alles wordt gedaan om de werving aan het doel te doen beantwoorden. Wat de conduite-staten der officieren betreft, kunnen officieren zich alleen niet bij een memorie rechtvaardigen tegen zoodanige slechte aanteekeningen, die niet van invloed zijn op hunne verdere loopbaan. Officieren, die over achterstelling enz. te klagen hebben, kunnen gerust bij den Minister aankloppen, zonder hiervan na- deelige gevolgen te duchten. Aangenomen werd de suppletoire Indische Begrooting, betreffende de positieverbetering der officieren van gezondheid. Een amendement van den heer Thomson om bij dat korps een generaalsrang in te stellen werd verworpen met 46 tegen 11 stemmen. Door den heer Boogaerdt werd een motie voorgesteld om de Kamer de wenschelijkheid te laten uitspreken, dat opzending van Indische militaire pupillen naar Nederland in het belang is van hunne verdere opvoeding en opleiding. Die motie wordt later behandeld. Hoofdstuk Uitgaven in Indië is goed gekeurd. Na langdurige discussie, en nadat her haaldelijk, doch te vergeefs, bij den Minister van Koloniën was aangedrongen op terugneming, werd de post op de Indische Begrooting voor overbrenging van de koloniale reserve uit Nijmegen naar Utrecht verworpen met 33 tegen 31 stemmen. Het ongeluk in Groningen. Van de pogingen, tot redding aangewend, worden verschillende lezingen gegeven. Reeds voordat de bewoners van het tolhuis naar buiten waren gestormd, hebben een ambtenaar aan de suikerfabriek te Viei laten en een fietsrijder alles gedaan mogelijk was om hulp te bieden. V( de eerste heeft het alleruiterste bepri Toen hij den toestand zag, heeft hij nog gedeeltelijk ontkleed, te water begt om het portier te openen. Toen hen onmogelijk was door den zwaren van het water op het portier, heeft hi poging nog eens herhaald door zich te water te begeven, doch even vruchteloos. Daarna heeft hij getract ruiten in te slaan, wat hem niet moj was, daar het glas te dik was. Een minuut of zeven nadat het ri te water was geraakt, passeerde de Lem boot. In 't voorbijvaren heeft het personee boot met stukken steenkool de ruiten i gooid van het huis van den boer aan overkant, om zoodoende het daar lig bootje machtig te worden. De boot stoel direct op de ééne nog brandende lan van het rijtuig aan en met de kraan het rijtuig omhoog gedraaid, zooveft inzittenden zoo goed als boven wateli Het bleek der bemanning toen echt allen reeds moesten zijn overleden.! Begrafenis van de familie Van Panh Maandagnamiddag ten 3 ure had te de ter-aarde-bestelling der familie Panhuys plaats. In het zandpad naas buitenverblijf der familie hadden zich groot aantal corporatiën opgesteld, d zoo diep betreurde dooden de laatst wilden bewijzen. Één voor één werden de vier lijkk naar buiten gedragen, dat een indruk kend schouwspel was, en in de gereedstaande lijkwagens geschoven. Treffend was het te zien de stoet a de lijkwagens: afgevaardigden van H. I Koningin; de Prov. Staten; van verschilt gemeentebesturen; corporatiën, enz. en daarna inwoners van Leek, die kostbaren schat bloemen droegen a de lijken van hen, die steeds zoo voor hen allen waren geweest. Een achtige bloemenschat volgde de lijkkot Bij de kerk te Midwolde gekomen, I de zoons der boeren, die pachters zij familie Van Panhuys, de lijkkisten ov droegen ze naar den geopenden grafk achter de kerk, waar zij in vier va naast elkaar liggen. De geheele gemeente Leek gelee! groot sterfhuis. - Alle openbare gebou scholen en winkels waren gesloten, te aan alle particuliere woningen de gord waren neergelaten. Op hetzelfde oogenblik werd te To het lijk van den huisknecht onder zeer belangstelling begraven. Nog een ander droevig geval v daaromtrent heden uit Groningen gei Uit betrouwbare bron verneemt men, de oude koetsier der familie Van Pan zich in zijn bed van het leven bei heeft. De ongelukkige heeft zich blij) niet in staat gevoeld de ontzettende te overleven. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 13 November. De Tweede Kamer heeft aangenomt suppletoire Indische Begrooting voo opleiding van inlandsche rechtskund Ook heeft zij aangenomen het ont betrekkelijk het opsporen van delfstc Op voorstel van den heer Nolens het ontginnings-verbod voor particul gebonden aan een vijftienjarigen ter Aanstaanden Woensdagmiddag zal handeld worden de interpellatie van heer Marchant over het onder de wap houden van het geheele blijvend gedi Aangevangen is het Algemeen Bei tings-debat. De heeren Heemskerken Ruysoordee dat het vereenigingsrecht en het pe recht voor ambtenaren en militairen dé Regeering moest beperkt worden. Daartegenover verdedigde de Troelstra het vrije genot dezer rechte De heer Heemskerk kritiseerde de t slachtigheid van het Kabinet, blijkend het naar links zwenken bij het va tot Grondwetsherziening, en verwe i het Kabinet partijdigheid, daarbij h< i rende, dat de heer De Beaufort gei i werd op den feestdag van den heer Ki die geen blijk van waardeering kreeg De heer Troelstra zag de toekomst de arbeiders donker in, en verweet de regeering nalatigheid op sociaal ge en in zake regeling der naamlooze vent schappen, ondanks de toenemende faill menten met treurige gevolgen. Spi wees op het gevaar van de macht katholieke kerk en van het gees terrorisme bij de anti-revolutionaire voor de vrijheid en de ontwikkelinj hoopte van den kiesrechtsstrijd verkrij van zuiverder partijverhoudingen. De heer Drucker verdedigde de regei en achtfe ook een betere partijforr gewenscht. Blijkens een uit Nederlandsch-I ontvangen telegram zijn in een dr dessa's van Oost-Lombok ongeregeldlu voorgekomen, die door de ambtenaren behulp van de politie werden bedwon CORRESPONDENTIE. De advertentie „Een vraag" achten voor ons blad niet geschikt. De Re

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2