Ingezonden Mededeelingen. MIDDELBURG -ZIERIKZEE perron is te dien einde extra vergroot, omdat de trein daarvoor te lang is. De Belgische loodsschoener no. 4, schipper Aspeslagh, is Donderdagnacht in de Wielingen, tijdens dikken mist, aange varen door het stoomschip „Prince Charles", van Brussel naar Londen bestemd. De kluiverboom van de schoener werd stuk geloopen. Overigens liep het ongeval goed af. Terneuzen, 6 Nov. Van een bejaard echtpaar alhier, dat reeds veel jaren door de diaconie werd ondersteund, stierf dezer dagen de vrouw. Toen is aan het licht gekomen, dat de oudjes een spaarpot hadden van ruim f 3000. Den inspecteur bij de Rijksbelastingen L. de Vries is in plaats van Ommen tot standplaats aangewezen Terneuzen. In verband daarmee is benoemd tot inspecteur te Bergen-op-Zoom L. Smeets, thans inspecteur te Terneuzen. Biervliet. In October verloren twee elfjarige jongens een vingertop, nl. een zoontje van den landbouwer Weeda door het spelen met een maalmachine en een zoontje van den arbeider De Jaeger door het afsnijden van suikerbieten. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Slapelooze nachten. Een inwoner van Rotterdam geeft onderstaand geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aam beien en prikkelenden huiduitslag van groot belang is. De Heer E. HERREWIJN, Hartmanstraat 16 te Rotterdam, meldt ons: Ik kan u moeilijk zeggen, hoeveel last mijn dochtertje gehad heeft van droge aambeien. Zoowel bij het loopen als het zitten hinderde haar dit ongemak en zelfs 's nachts kon ze somtijds van de pijn niet slapen. Wij hadden reeds verschillende middelen aangewend, doch konden zelfs geen verlichting bekomen. Ten laatste sprak men mij over foster's Zalf, en ik liet dadelijk een doosje halen. Hoe groot was onze verwondering en blijdschap toen zij, na een week deze Zalf te hebben toegepast, totaal niets meer van haar kwaal kon bemerken. Ik ben u grooten dank verschuldigd voor uw afdoend middel, dat ik met vertrouwen aan lijders aan een dergelijke kwaal kan aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De huid is een der middelenwaardoor de onzuiverheden uit het gestel afgevoerd worden. Doch zij is onderhevig aan speciale ongesteld heden, waardoor die afvoer geheel of gedeeltelijk belemmerd wordt. Onder deze ongesteldheden noemen wij aambeien, huiduitslag, roos, dauw worm, kliergezwellen enz. Foster's Zalf is een speciaal middel voor alle ongesteldheden der huid. Ze wordt gebruikt en haar groote waarde is bewezen in duizenden gevallen. Verzeker u dat men u de echte foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer HERREWIJN gehad heeft. Zij is te Zierlkzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedlpl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. 16 Procent 2uiver eiwit de grondstof tot instandhou ding van het lichaam bevat Quaker Oats. Geen ander voedingsmiddel kan met Quaker Oats vergeleken worden. Geen andere spijs is zoo smakelijk en goedkoop. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Middelburg, 7 Nov. Heden werd alhier aanbesteed: het onderhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, eil. Schouwen, gedurende de jaren 1908, 1909 en 1910. Raming f 3000 per jaar. Inschrijvers waren: P. Vink te Noord- gouwe, f 2938; H. J. Romeijn te Burgh, f 3010 en P. Besuijen te Eikerzee f 3030. Kanaal Ter Neuzen—Gent. Op Woensdag 18 December zal aan het ge bouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteedhet verruimen van het kanaal van Qent naar Ter Neuzen nabij Driekwart, het verruimen van dit kanaal tusschen Sluiskil en het verbindingskanaal te Ter Neuzen en het voltooien van het verbindingskanaal in de voorhaven bewesten Ter Neuzen met bijbehoorende werken. Raming f 1.050.000. St.-Filipsland, 7 Nov. Voor rekening van 't domein zal 26 November te Middel burg worden aanbesteed: het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van den Kramerpolder alhier. K E R KNIE U WS. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Westkapelie door ds. A. Bakker te Anna-Jacoba-Polder. Oud-Vossemeer, 8 Nov. Toezegging van beroep naar de Nederduitsche Her vormde Gemeente alhier is gedaan aan den candidaat P. van Toorn te Overschie. Eikerzee, 7 Nov. De collecte voor de kerk te Oud-Vossemeer heeft in de Ned. Hervormde Kerk alhier opgebracht f 9,68'. St.-Filipsland, 7 Nov. Bedankt voor 't beroep bij de Geref. Kerk te Westkapelie door ds. Dekker te Anna-Jacoba-Polder, gem. St.-Filipsland. PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 10 November 190 7. Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. F. Drost van Vlaardingen. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 10 November, 's voormiddags tien ure Kinderkerk; 'savonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. Herv. Kerk te Burgh: 'sNam. twee ure: ds. DeJagher. (Afscheidsrede). Herv. Kerk te Renesse: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. (Her- vormingspreekgeen Zondagsschool ten 1 ure). Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. (Onmiddellijk na de Godsdienstoefening stemming voor 4 ge machtigden in het kiescollege. Aftredend zijn de heeren T. Gast, J. de Keijzer en A. van der Werf. 1 vacature); 's nam. 2 ure: Idem. (Doops- bedienlng). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Baay van Camperland. Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sNam. twee ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: dsJ. de Leur. (Be diening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Nabetrachting en Doopsbediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sVoorm. half tien ure: ds. Schouten. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. Ruysch van Dugteren van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecte voor de Generale Kas). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van Noest van Hoofdplaat; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. C. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure: ds. Waardenburg. (Voor bereiding H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Geref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en'savonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: de heer Remeijn van St.-Filipsland. Evangelisatie te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisalie Jeruël II: 'sVoorm. tien ure en 'savonds half acht ure: Gewone samenkomst. O N D E R W IJ S. Biervliet. Voor de met 1 Januari a.s. vaceerende onderwijzers-betrekking aan school B is niet één sollicitatie ingekomen. Woensdag is te Bergen-op-Zoom met een feestelijkheid geopend de ambachts school voor die gemeente en omstreken, waarin ook lokalen beschikbaar zijn voor de gemeente-teekenschool en de burger avondschool. Stavenisse. Voor de met November aangevangen herhalingsschool hebben zich totaal 15 mannelijke leerlingen aangemeld. Landbouw en Veeteelt. Serooskerke. Naar wij vernemen heeft de heer Spek, hoofd der school te Ellemeet, het plan hier gedurende den loop van den aanstaanden winter een serie landbouw- lezingen te houden, 't Is te hopen, dat onze landbouwers en verdere belang hebbenden door een voortdurend druk bezoek hunne ingenomenheid met die zeer nuttige zaak mogen toonen. De Donderdagmiddag te Middelburg gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij werd weder gepresideerd door den heer mr. P. C. J. Hennequin. De heer Van Weel wenschte den heer Hennequin geluk met zijn herstel, waarvoor deze laatste dank zegde. De heer C. Zwagerman werd definitief benoemd tet zuivel-consulent. De algemeene vergadering met tentoon stelling zal het volgend jaar in de afd. Oostburg worden gehouden, maar aan de afdeeling zelf werd overgelaten de plaats aan te wijzen. De begrooting voor 1908 werd vastgesteld op een bedrag van f21.882.60J met een post voor onvoorziene uitgaven van f 198,20. Schouwen, 6 Nov. Wij blijven tot nu toe in onzen polder vrij wel verschoond van mond- en klauwzeer onder het vee. Dat is, heeft reeds menig landbouwer tot mij gezegd, ongelukkig genoeg. In 't eerst kon ik mijn ooren niet geloovendoch de toelichting was deze: wij krijgen die ziekte onder ons vee in de naaste toekomst zeer stellig. Brak het nu maar uit, terwijl 't vee in de wei graast, dan is dat op verre na niet zoo erg, als wanneer ze komt over 't gestalde vee. Wij nemen dit laatste gaarne aan, doch hopen, dat de sombere voorspelling van de meeste landbouwers niet bewaarheid moge worden, dat hun blik naar de toekomst niet een juiste blik in die toekomst moge zijn. Stavenisse. Ten behoeve van den Landbouw-wintercursus alhier werd dit jaar, onder leiding van den heer J. W. H. F. Buijze, alhier een proefveld met suiker bieten aangelegd. De bedoeling was eventueele verschillen te zien bij de toepassing van Chilisalpeter, Stikstofkalk en Kalksalpeter. De voorwicht was ge weest Tarwe, met wikken als groenbe- mesting. Op een stuk bouwland van den heer M. C. Steendijk, en gelegen onder den Veerdijk, werden 3 veldjes ieder van 1 A. genomen. Perceel I. (3 K.G. Chilisalpeter, de helft bij het zaaien en de helft bij het opeen- zetten), opbrengst 727 K.G..gehalte 16,1 pCt. Perceel II. (3 K.G. Stikstofkalk, bij het zaaien), opbrengst 685 K.O., gehalte 15,7 pCt. Perceel III. (4 K.G. Kalksalpeter, de helft bij het zaaien en de helft bij het opeenzetten), opbrengst 780 K.G., gehalte 16,3 pCt. Van een en ander werd een photografische opname genomen, die aan het verslag is toegevoegd. RECHTSZAKEN. Moord-Ostadestraat. Het gerechts hof te 's-Gravenhage heeft Donderdag in zake den doodslag, gepleegd op Van der Kwast in de Van Ostadestraat aldaar, de beide beklaagden Vleesenbeek en Heijer, daaraan schuldig verklaard en ieder hunner veroordeeld tot twaalf jaren gevangenisstraf, met bepaling, dat voor Vleesenbeek in mindering zullen worden gebracht 8 maanden, welke door hem in voorloopige hechtenis zijn doorgebracht. De eisch van het O. M. was voor ieder der beklaagden 15 jaar. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde Donderdag J. V. L. Vrijman wegens diefstal van tienduizend kilogram maïs, en den graanfactor Van den Brink, wegens opzettelijk opkoopen, ieder tot drie jaar gevangenisstraf, den laatsten met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) een 23-jarigen landbouwers knecht uit Schoondijke, wegens bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en mishandeling van een ambtenaar, ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Een 36-jarige werkman uit Rotterdam, J. E., werd wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Post en Telegrafie. De Ruyter-postzegelsDe onver kochte De Ruyter-zegeis zouden door de administratie der posterijen worden gebruikt als strafportzegels en aldus nog dienst doen. Thans is een begin gemaakt met de uitgifte dezer postzegels. Er waren over aan blauwe halve-cents zegels30.000 stuks; deze zijn nu overgedrukt in duidelijke zwarte cijfers en letters met strafport van 7J, 10, 12J, 25, 50 cents en f 1. De 1-cents bruine postzegels, waarvan nog 40.000 beschikbaar zijn, werden bestemd voor een strafport van J, 1, IJ en 2J cent. En de roode 2j-cents De Ruyterzegels, waarvan 20.000 onverkocht zijn gebleven, zijn gemaakt tot strafportzegels van 5, 6) en 15 cent. Het blijvend gedeelte. Eenige dagen geleden is aan de miliciens te Amsterdam, die 28 Nov. met groot verlof zouden gaan de z.g. achtmaanders dus meegedeeld, dat zij nog vier maan den onder de wapens gehouden zullen worden. Deze maatregel spruit voort uit een besluit van den Minister van Oorlog, om het blijvend gedeelte dit jaar te vergrooten. Natuurlijk is op het vernemen van deze Jobstijding in de kazerne een koor van ontevredenheidsbetuigingen opgegaan, want niet alleen is de verlenging met een derde deel van den diensttijd een allesbehalve aangename tijding, maar bovendien be- leekent deze maatregel voor vele acht maanders een niet onbeduidend geldelijk verlies. Zoodra nl. in de kazerne bekend gemaakt was dat de achtmaanders 28 November met groot verlof zouden gaan, hebben zij de bekende numinerverwisseling in orde gebracht. Elk jaar vóór het verlrek der viermaanders wordt een offic eele loting gehouden, die uitwijst, welke viermaanders 4 of 8 maanden, welke achtmaanders 8 of 12 maanden onder de wapens zullen blijven. Zij, die zoogenaamd ingeloot zijn, kunnen echter van nummer verwisselen met de vrijgeloten, vyelke verwisseling de goedkeuring van den regiments-commandant behoeft. De gewoonte is, dat de ingelote miliciens hun nummer verkoopen, vaak tegen hooge bedragen (voor wintermaanden wordt wel f 75 tot f 100, voor zomer maanden f 150 tot f 200 gevraagd en betaald). Nu wil het ongeluk, dat de meeste miliciens reeds hun vier extra maanden verkocht hadden en uitbetaald, toen de nieuwe aankondiging van de uitbreiding van het blijvend gedeelte be kend werd. Zoodat nu velen in de weinig benijdenswaardige positie verkeeren, dat zij een belangrijke som gelds kwijt zijn en toch hun maanden moeten uitdienen: terwijl, wat misschien nog erger is, velen hun reeds verkregen burgerbetrekking zullen moeten opgeven. Hoe betreurenswaardig deze toestand ook is, toch valt aan de militaire autori teiten daarvan geen verwijt te maken. De nummerverwisseling na de loting is officieel toegestaanmet de voorwaarden waarop die verwisseling plaats heeft, be moeien de autoriteiten zich echter niet. Dat is een zaak tusschen de miliciens onderling. Het is dus voor hen een les, een bittere les ditmaal, om met de uitbetaling van het verwisselingsgeld niet te haastig te zijn, aangezien tot den laatsten dag van de vier extra'maanden de milicien, die zijn blijvende maanden verkoopt, nog kan opgeroepen worden. Het is een aanwijzing voor hen om met die uitbetaling te wachten tot de laatste vier maanden door den plaatsvervanger geheel zijn uitgediend. TWEEDE KAMER. Gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee. Zooals in ons vorig nummer werd mede gedeeld is bij de Kamer ingediend een wetsontwerp tot aanleg van een gedeelte van de afsluiting der Zuiderzee en indijking van de Wieringermeer. Blijkens de memorie van toelichting beoogt deze wetsvoordracht een eersten stap te doen tot de droogmaking der Zuiderzee. Na een historisch overzicht der verschil lende plannen, onderzoekingen en wets voorstellen op dit gebied, verklaart de Regeering van oordeel te zijn, dat men zich voorshands dient te bepalen tot het maken van een klein deel van den afsluitdijk, bedoeld in het ontwerp van 1901 en het droogleggen van één enkelen polder. Op deze wijze zal men waardevolle gegevens verkrijgen, die twijfel omtrent de juistheid der cijfers waarop de berekeningen en beschouwingen der Staatscommissie van 1892 steunen, zullen kunnen wegnemen. Als vanzelf is als zoodanig onderdeel aangewezen de noordwestelijke polder, in de memorie van toelichting bij het ontwerp van 1901 de Wieringerpolder genoemd. De uitvoering van dit werk omvat den aanleg van een gedeelte van den afsluitdijk, nl. de afsluiting van het Amsteldiep, waardoor Wieringen zal worden verbonden met den vasten wal, terwijl de droog te leggen gronden beperkt zullen blijven tot 19.500 H.A., waarvan 16.500 H.A. vruchtbaar land. De kosten worden geraamd op f22.600.000, waarin 15 pCt. begrepen is voor winst en voorzien. Voor de uitvoering van het werk kan, evenals de Staatscommissie deed, een tijdvak van 7 jaar worden gesteld. Bij de voortzetting der behandeling van de Indische Begrooling in de zitting van Donderdag, bepleitten de heeren Van Deventer, Van Kol en Troelstra In het algemeen belang het recht van vereeniging en vergadering, met afschaffing van de afwijzing in art. 3 van het regeerings- reglement. De heer Boogaardt achtte hiervoor, met het oog op de te geringe ontwikkeling van de inlandsche bevolking, den tijd niet gekomen. De Minister beloofde overleg met de Indische Regeering, die z. i. ook voldoende waakt tegen noodelooze vervolgingen wegens persdelicten door het openbaar ministerie. Verder drongen de heeren Van Deventer, Van Kol en Troelstra aan op wegneming van de verouderde bepaling, dat een beklaagde zijn bewijs-levering slechts mag ontleenen aan een rechterlijk vonnis of een authentieke acte. Tegenover den heer Van Kol, die heftig de misstanden onder de koelies, vooral in Deli, critiseerde, wees de Minister er op dat de Regeering niet stilzit, blijkende o. a. uit de instelling van een arbeids inspectie. Veemarkt te Zierikzee. Donderdag 7 November. Aangevoerd 117 ossen en 2 vaarzen. Prijzen van f 80 tot f 180. Handel tame lijk vlug. TELEORAMMEN. Vlissingen, 8 November. Het Keizerlijk jacht „Hohenzollern" begeleidende oorlogsschepen is o; reede alhier aangekomen. Het jacht hedenmiddag in de haven; de oorl schepen ankeren op de reede. Door dikken mist was de mail hedenmorgen eerst om half acht oj haven. Ook de Provinciale Stoomb dienst ondervond gisteren en heden i den mist groote vertraging. 's-Gravenhage, 8 November. De Duitsche Keizer komt morgen ir strengste incognito te Vlissingen, ontv in den namiddag den Duitschen ge; die in het „Hötel Zeeland" zijn intrek ne in een bizonder gehoor. Het Keizerlijk bezoek aan Amsterda thans bepaald op den lOden of 1 December. Hetprogrammablijftonveram (Tweede Kamer). Aan de orde i Indische begrooting. De Minister deelde mede, dat wijziging van de subsidie-regeling het bizonder onderwijs en de pensiol regeling voor den bizonderen onderwi zijn ter hand genomen. De Minister tegen de door den heer Boogaardt bepl opheffing der Afdeeling B aan het gyn sium Willem lil te Batavia. Bij de replieken nam de heer Visser de gelegenheid te baat om voorstander van bizonder onderwijs, heer Van Bylandt, heden op zijn feest geluk te wenschen namens de geh Kamer, overtuigd als spreker was, hij in den jubilaris huldigde den n die door humaniteit en trouw aller sympa geniet. (Applaus bp alle banken). De Minister sioot zich bij de sympat betuiging aan. De heer Van Bylandt dankte vooi huldebetuiging. Verworpen werd met 26 tegen stemmen een door de heeren Van IJzerman en den Minister bestreden amei ment van den heer Malefijt tot schrapd van den post van f 14000, voor de instel van een Centralen Armenraad, en de a stelling van een inspecteur voor het A wezen. De bedoeling was armenzorg centraal te organiseeren. Op voorstel van den heer Van Kol w de post met f 5000 verlaagd. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur I Waar een geruimen tijd gebleken is, da boter- en eierenmarkt te Zierikzee naar waar] en recht worden opgenomen, en in de Zie zeesche Nieuwsbode geplaatst, komt aan de het J. Smallegange en W. G. Boot, beiden te Ha stede, een welverdiend woord van dank foe,] door hun onvermoeide pogingen dit hebben stand gebracht, inzonderheid aan eerstgenoe die volhardend voor zijn beginsel streed: ré bovenal. Daarom eer en dank aan de heeren J. Snu gange en W. G. Boo;. Haamstede.J. DE BRUINE Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 3 Nov. Een dochter van J. de Zwarte en N. den Houten. 3 zoon S. van den Houten E. L. Quant. 5 dochter A. Bolier en D. Vossen. 6 zoon P. Koopman en F. BI Gehuwd: 2 Nov. J. G. E. de Graaft, 38 j., weduwn. A. J. de Roon, 42 j., j.d. 6 C. Geers, 52 j, j.m. en P. Simm 49 j., wed. 6 F. van de Sande, 29 j., j.m. en J. Har kaas, 23 j-, j.d. Overleden: 31 Oct. M. van der Klift, 62 j., echtgenoote G. Vaal. 4 Nov. J. B. Berrevoets, 3 m., d. 5 A. van der Jagt, 65 j., wed. van J. Bei voets. Burgerlijke Stand van Stavenisse Over de maand October 1907. oe bo re n: 5 Oct. Jacob Maarten, z. van Johannes Lei en Helena Suurland. It Helena Maria Johanna, d. van Andi v. 't Hof en Johanna Geertruida Droog dijk. 23 Jacobus, z. van Hubrecht de Vos Willempje Moerland. 28 Jacoba Johanna, d. van Jan Suurlai Thona Moerland. 29 Bartel, z. van Marinus Goedegi en Cathalina Wesdprp. GEHUWD: 3 Oct. Marinus Adriaan de Graaf, 31 j., en Maatje Jacoba Bijnagte, 22 j., jd.' overleden: 6 Oct. Elizabeth Stoutjesdijk2 j., d. Johannls Stoutjesdijk en Johanna Oeveren. ■larjd gei» STOOMBOOTDIENST NOVEMBER. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 9 7,30 1,30 Zond. 10 7,30 Van Zierikzee: Maand. 11 7,30 Dinsd. 12 7,30 Woens. 13 7,30 Dond. 14 7,30 Vrijdag 15 7,30 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 'smorg. 'amit Zaterd. 9 7,30 2, Zond. 10 7,30 Maand. 11 7,30 2, Dinsd. 12 7,30 2, Woens. 13 7,30 2, Dond. 14 6,30 2, Vrijdag 15 7,30 7,30 2, Zaterd. 16 2, Zaterd. 16 7,30 1,45 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, I den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boi (tijdig voor de ochtendreizen op den voor£ gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen vo den wagen van Catsche veer, zal om een b wagen naar Goes worden getelegrafeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2