Hoeveel is twee maal l Quakkër Rotterdam, 28 Oct. In de hedenmorgen gehouden huishoudelijke vergadering van den Scheeps- en Bootwerkersbond, welke hoofdzakelijk belegd was om te consta- teeren welke stakers het werk hervat hadden, werd besloten niet in te gaan op de aanmaning der werkgevers om zich hedenmorgen weer aan te melden. De vergadering werd bezocht door ongeveer 600 personen. Dat de waarschuwing van de zijde der werkgevers geen loos alarm is, blijke hier uit, dat de Scheepvaartvereeniging reeds een 250 woningen in handen heeft, die moeten dienen om de rempla?anten uit de provincie met hun huisgezinnenjonder- dak te brengen. Een groot aantal der nieuwe bootwerkers is van zulk een gehalte, dat men eventueel gaarne blijvend van hun diensten zal gebruik maken. Zondagmiddag halfvier ontmoetten eenige stakende bootwerkers op den Schiedamschen dijk een voorman in dienst van de Scheepvaartvereeniging. Zij wierpen hem tegen den grond; de aangevallene trok een revolver, met het gevolg dat de aanranders op de vlucht gingen, zonder dat iemand gewond werd. Dezelfde aanvallers begaven zich in middels naar de woning van een anderen voorman, zekeren A. S.wonende Schie damschen dijk 69. Zij poogden daar eerst de deur der woning in te trappen, doch slaagden daarin niet. Toen losten zij twee revolverschoten door de gesloten deur heen. Een der schoten trof de vrouw van den voorman, die zich in de kamer bevond. S. schoot toen terug, waarop twee van de drie aanvallers de vlucht namen. De derde, H. J. K., werd in hechtenis genomen. De vrouw werd naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar bleek dat de kogel was uitgestuit op een balein van haar corset, zoodat zij niet verwond werd. In de Zandstraat wilden Zondag avond de bootwerker C. B. en zijne vrouw een rustverstoorder ontzetten, die door een politie-agent was aangehouden. Toen de inspecteur Dietz ter hulp kwam, werd deze door B. met een mes bedreigd, die echter door een ernstige wond aan het hoofd onschadelijk werd gemaakt en naar het ziekenhuis moest gebracht worden om aldaar te worden verbonden. In de hitte van het gevecht, waarbij vrij wat gestompt en geslagen werd, had B. ook zijn eigen vrouw met zijn mes aan de handen verwond. De melksalon aan den Coolsingei no. 31 was sedert eenigen tijd door twee Duitsche heeren geregeld bezocht, zoo, dat zij er al in zekeren zin familiaar ge worden waren en de juffrouw hun namen kende, althans de namen, welke zij als de hunne opgaven, maar die waarschijnlijk vaisch zijn, want die heeren Hoffmann en Von Diiren zooals zij zich dan noemden hadden niet veel goeds in den zin, dat ondervond de juffrouw, de 17-jarige D. Roos, Zaterdagavond. Om 11 uur kwamen de Duitschers weer en dronken een fleschje bier in het opkamertje, waar zij bleven zitten, tot het tijd van sluiten werd. De juffrouw kwam hen daarvoor waarschuwen, waarop zij haar de ledige fleschjes gaven, die, zooals zij reeds hadden opgemerkt, bewaard werden in een kast op de gang naast het op kamertje. Nauwelijks was de juffrouw in die kast gegaan om de fleschjes te bergen, of de bezoekers wierpen de deur der kast dicht en schoven er de knip op. Daarna lieten zij de gordijnen voor deur en raam van den winkel vallen en begonnen hun plundering. Rijk was de buit niet: ongeveer f 15 aan zilvergeld uit het kasregister en eenige reepen chocolade was alles, wat zij van hun gading vonden en waarmee zij zich uit de voeten maakten. Intusschen maakte de juffrouw in de kast een ge weldig leven, zoodat de bovenburen kwamen kijken wat er gaande was, maar inmiddels had zij reeds het paneel uit de deur getrapt en zich aldus bevrijd. De heer mr. D. H., wonende aan de Claes de Vrieselaan 141 alhier, is 't slachtoffer geworden van het euvel, dat helaas reeds zoovelen het leven heeft gekost. Gisteravond had hij zich ter ruste begeven en toen vanmorgen de dienstbode kwam kloppen, kreeg zij geen gehoor. Toen de stilte in de slaapkamer bleef duren, stelde men een onderzoek in en men vond mr. H. dood te bed liggen, vergiftigd door het gas, dat uit een niet goed gesloten kraan was gestroomd en dat de kamer had gevuld. Mevrouw H. was voor een paar dagen op reis en zou juist hedenmiddag terugkeeren. 29 Oct. Maandag vervoegde zich aan de spaarbank alhier een familie uit de Zandstraat, om haar geld terug te halen. De wijze, waarop dit geschiedde, deed de directie al spoedig begrijpen, dat het een beteekenis had en zij had goed gezien, want weldra begonnen meerderen en meerderen te loopen, en werden allerlei dwaze geruchten verspreid, welke de kleine burgerij verontrustten, met het gevolg, dat vooral heden weer velen_hun geld terug kwamen halen, dat vlot werd uitbetaald. Dit deed den angst echter niet bedaren en hedenavond werd de toeloop, vooral aan het hoofdkantoor, en ook aan al de bijkantoren, zoo sterk, dat eerst politie en daarna bereden politie en huzaren hulp moesten verleenen, om op straat de orde te handhaven. Op het kantoor zelf, ging intusschen alles kalm in zijn werk. Ieder, die kwam, werd volledig uitbetaald, en ter gerust stelling werd de bank daartoe ook den geheelen avond opengehouden. De directie was, zooals wij reeds boven zeiden, op alles voorbereid en tot elk bedrag wordt direct uitbetaald. Het is dan ook niets dan een loos alarm, dat totaal eiken grond mist, hetwelk de onrust heeft te weeg gebracht, welke, naar men mag hopen, ook wei weer even spoedig bedaard zal zijn, daar geen enkele grond bestaat, waarop het vermoeden gewettigd zou kunnen zijn, dat de spaarbank in de geringste moeilijkheden verkeert, wat trouwens reeds voldoende blijkt uit het overzicht van den staat der spaarbank, op ultimo September j.l. De bank is namelijk aan inleggers ver schuldigd f 10,382,386,67, aan intrest f 125,164,93^, aan renteboekjes f 374,213,71, terwijl daartegenover staat een bate van f 12,300,688,29,j. Van morgenochtend 9 uur af, zal elk bedrag aan het hoofdkantoor worden uit betaald. (Zie telegram). Dordrecht, 28 Oct. Sedert Maandag ochtend van de afgeloopen week werd alhier vermist het 14-jarig dochtertje van V. d. V., Heerheijmansuisstraat 27, welk meisje 's ochtends 6 uur de ouderlijke woning had verlaten om te gaan werken op een bleek. Eerst te half tien kwam zij daar met een ander meisje. Van B.doornat aan, wat haar een berisping bezorgde en be dreiging met een ernstige vermaning van de zijde der ouders. Het gevolg was, dat het meisje 's middags niet huiswaarts durfde gaan maar op straat bleef, waar haar vriendin haar van voedsel zou voorzien. Wat er verder gebeurd is, is niet bekend. Alleen dit is zeker, dat J. Verboom, die overal naar het meisje is gaan visschen, Zaterdagmiddag haar lijk uit een sloot in de Watermolenweide heeft opgehaald, waarna het door de zorg der politie naar de begraafplaats is gebracht. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Hè, wat een eenvoudige vraag zult gij zeggendat weet een kind dat twee dagen op school gaat reeds; wij geven zulks volkomen toe, doch hebben die vraag gesteld, omdat wij meenen, dat gij, die een zeer moeielijk vraagstuk zoudt vinden, want wanneer wij u veel eenvoudiger vragen doen, haalt gij de schouders op en weet ons niet te antwoorden. We zullen het u bewijzen. Wanneer uwe kennissen of vrienden u vragen: bestaat er nu geen enkel genees middel, dat je van je asthma, van je borst- of longaandoening, van je bronchitis kan genezen, dan antwoordt gijvoor mijn kwaal bestaat geen geneesmiddel, en toch is de oplossing van die vraag even een voudig als de vraag: hoeveel is 2 X 2. Iedere week plaatsen wij in deze courant getuigschriften van personen, die door de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, van verouderde borst- of longziekten genezen zijn, gij leest het iedere week en toch, wanneer men U de eenvoudige vraag stelt: Weet gij geen geneesmiddel voor uw kwaal, dan antwoordt gijIk weet het niet. Waarom antwoordt gij aldus, wij zullen het u zeggen. Niet uit onwetendheid, maar omdat gij ongeloovig zijt; gij gelooft niet aan de wonderbaarlijk genezende eigenschappen der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, en waarom niet. Ook dit antwoord willen wij u geven: Gij hebt u nog nooit de moeite getroost eens bij een genezene te informeeren, gij handelt daar door MISDADIG jegens u zeiven en jegens uwe familie, want wanneer gij slechts de moeite wilt doen, even bij een genezene inlichtingen in te winnen, zult gij door het naar waarheid vertelde verhaal uwe vroegere ongeloovige gedachten aan het wankelen brengen, daardoor gebruiker der Abdijsiroop worden en zeker genezen zooals reeds duizenden vóór u genazen. Wij kunnen niet meer doen dan u opmerk zaam te maken op de wonderbaarlijke geneeskracht der Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, wij kunnen u niet dwingen om dat goede geneesmiddel te koopen en wij kunnen niet met een lepel bij u staan om het u in te geven I konden wij dat, wij zouden het voorzeker doen en het aantal borst-, long- of asthmalijders zou jaarlijks met enkele millioenen menschen verminderen. Wij kunnen niet meer doen dan met kracht aan te dringen: Gebruik Abdijsiroop en gij zult genezen. Weigert gij naar goeden raad te luisteren, dan blijft gij voortsukkelen en dan is het uw eigen schuld. Weet dus wat u te doen staat. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, versterkt de luchtpijpen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. Aarzel niet meer! als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, tegen den kinkhoest uwer kinderen. Uwe hulp is de beroemde Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Prijs per flacon f 1.—, f 2.— en f 3.50. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. Quaker Oats kost slechts een derde deel van den prijs, dien men voor dezelfde hoeveelheid vleesch betalen moet, en heeft een veel hoogere voedingswaarde. Alleen in pakken. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 30 Oct. Naar men ons mede deelt heeft lie N. V. „De Tijdgeest", Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Zaken te Rotterdam, thans ook alhier een agentschap gevestigd en wel meer speciaal voor den verkoop van hare 3 pCt. Tijd- geestloten. Deze loten, waarvan de aanwijzing der premiën geschiedt volgens de trekkingen der Ned. Staatsloterij, zijn geheel in over eenstemming met de nieuwe loterijwet en kosten slechts f3,— en f 1,50, zoodat deel neming daaraan van vrij onschuldigen aard is en verre is aan te bevelen boven het koopen van speculatieve beurswaarden. Agent te dezer stede is L. J. Schouten. Gelijk wij reeds mededeelden, is in het licht verschenen het eerste Jaarverslag van de Nutscommissie voor Onderwijs. Hieraan kunnen wij, met het oog op onze ruimte, slechts dit ontleenen. De commissie constitueerde zich ais volgtvoorzitter werd dr. D. Bos, onder-voorzitter dr. H. F. R. Hubrecht, terwijl tot secretaris-penning meester, buiten de commissie, werd aan wezen de heer J. Bruinwold Riedel. De hoofdlijnen van werkzaamheden werden voor elk der drie sub-commissiën, waarin de commissie gesplitst is, vastgesteld. Men heeft namelijk een sub-commissie voor het lager onderwijs, één voor het vakonderwijs en één voor het hooger volksonderwijs. De commissie riep de medewerking van de Nutsdepartementen en hunne besturen in, teneinde geschikte personen te verkrijgen voor plaatselijke-, arrondissements- en districts-correspondenten. De correspon denten zijn de vertegenwoordigers der commissie, door wier tusschenkomst deze de onderwijsbelangen in alle deelen des lands overeenkomstig plaatselijke behoefte zal moeten behartigen. De Vereeniging „Volksonderwijs", het Nederiandsch Onder wijzers-Genootschap, de Vereeniging van hoofden van scholen, de Nederlandsche Bond van Onderwijzers en hunne respec tieve afdeelingen werden bereid gevonden hunne gewaardeerde medewerking te ver leenen. Uit het Jaarverslag, waarvan wij de lezing een ieder aanraden, die in het lager onderwijs, het vakonderwijs en het hooger volksonderwijs belang stellen, blijkt, dat de Nutscommissie een zeer omvangrijke moei lijke taak te verrichten heeft, waarvan zij zich op conscentieuse wijze kwijt. Met haar hopen wij, dat haar arbeid moge slagen. Maar zal die slagen, dan heeft zij ook de offervaardigheid en medewerking van alle geestverwanten noodig. Mogen haar die niet ontbreken! Zooals men weet, is te 's-Gravenhage onder den naam van „Nationale Vereeniging tot bestrijding van den woeker" een ver eeniging in het leven geroepen, die zich ten doel stelt door alle wettige middelen den woeker in eiken vorm te bestrijden, en het krediet der behoeftigen op betere wijze te regelen. Dit alleszins lofwaardig doel tracht de vereeniging, die Koninklijk goedgekeurd is, te bereiken I. door het verbreiden van kennis omtrent den omvang en de gevolgen van den woeker in het volksleven en van de juiste beteekenis der voorwaarden, waaronder krediet verleend wordt II. door het in het leven roepen van kredietinstellingen ten behoeve der min- gegoeden en door bij openhare besturen en philantropische instellingen aan te dringen zoowel op het oprichten van dergelijke kredietinstellingen, als op het zoo doelmatig mogelijk inrichten van bestaande III. door propaganda te maken voor wettelijke bepalingen, teneinde het kwaad van den woeker te beteugelen; aan de werking van dergelijke bepalingen voort durend haar aandacht te schenken, en deze krachtig te steunen. De vereeniging zal viermaal in het jaar een blaadje doen verschijnen, waarin korte beschouwingen, wenken, waarschuwingen of opmerkingen zullen voorkomen op het uitgebreid terrein der woekerbestrijding. Het eerste nummer nu van dit blaadje is onder den titel „Weg met den Woeker!" in het licht verschenen. In het inleidend artikel wordt door het bestuur de verwachting uitgesproken, dat door die wenken en waarschuwingen direct nut zal worden gesticht en aan velen de oogen zullen worden geopend voor het groote gevaar, dat zij loopen door geld op te nemen bij particuliere inrichtingen van twijfelachtige reputatie, in plaats van zich te begeven naar betrouwbare instel lingen, als gemeentelijke banken van leening en werkelijk soliede, fatsoenlijke voorschot banken. Die twijfelt.aan den aard van de inrich ting waar men geld wil leenen, kan kosteloos informaties inwinnen bij den secretaris der Vereeniging, den heer J. M. Maury, Groot- hertoginnelaan 121, 's-Gravenhage. De Vereeniging beweegt zich noch op politiek noeli op godsdienstig terrein, en bestaat uit leden, begunstigers en lichamen met rechtspersoonlijkheid. Leden zijn zij, die zich verbinden tot een jaarlijksche bijdrage van ten minste f 1 begunstigers betalen jaarlijks ten minste f 2,50. Bij de Vereeniging hebben zich tot heden 35 vereenigingen, tellend 27800 leden, aangesloten. Die meerdere inlichtingen wenscht, wendde zich tot mr. Joh. J. Belifante, voor zitter, of tot den heer J, M. Maury, secretaris van genoemde Vereeniging. Bij Koninklijk besluit is aan den loodsschipper 1ste klasse bij het loods wezen van Goedereede, Maas en Brouwers haven, J. Tettelaar, vergunning verleend tot het aannemen van de zilveren medaille voor lofwaardige daden, hem geschonken door Z. M. den koning van Zweden. Onder de gemeente Sluis zijn gronden aangekocht voor het oprichten van een groot pensionaat door Fransche klooster broeders. De bedoeling is er een instituut voor handelsonderwijs van te maken voor Fransche jongelingen, terwijl mogelijk ook Nederlandsche jongens zullen worden toegelaten. De gemeenteraad van Oostburg heeft goedgekeurd een voorstel van Burgem. en Weth. om een oorspronkelijk vastgestelde geldleening van f28000, wegens verschil lende andere uitgaven nader te bepalen op f 36000. Door de Regeering wordt een wet voorbereid op het dragen van insignes, uitgereikt door de Commissies voor Krank zinnigen- en Ziekenverpleging. Daardoor zal het dan onmogelijk worden, dat pleegzusters, die nooit een diploma behaalden, toch met zusterskleeding en insigne uitgaan. Bruinisse. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd medegedeeld het proces-verbaal van kas- opneming. Hieruit bleek, dat was uitgegeven f 18855,35, het batig slot bedroeg f 1760,555 en de ontvangsten f 18116,93, zoodat in kas moest zijn f 1022,13®, welk bedrag aanwezig was, terwijl ook de boeken in orde waren. Gedeputeerde Staten hadden bericht, dat zij afwijzend hebben beschikt op de reclame in den Hoofdelijken Omslag van M. de Koning Az. Op voorstel van Burg. en Weth. werd besloten eenige af- en overschrijvingen te doen tot een bedrag van f 167. Eindelijk werd nog eene verordening vastgesteld op de besmettelijke ziekten en wel op voorstel der gezondheidscommissie. St.-Filipsland, 29 Oct. Nu de loting voor de Nat. Militie sedert een 3-tal jaren alhier gehouden wordt, raakt er voor de jongelui, waarvan sommige dien dag als „de prettigste van 't geheele leven" be schouwen, de poëzie wel wat af. Wel loopen ze de gemeente in kleine troepjes tallooze malen rond, onder 't zingen van het zoo verheffende: „No. 1 gaat nooit verloren", maar van buitensporigheden of iets, dat naar baldadigheid zweemt, hoort men niets meer, zoodat ten duidelijkste blijkt, dat die maatregel een stap in de goede richting geweest is. Poortvliet. Vrijdag 1 November 1907 is het 25 jaar geleden, dat de heer W. A. van de Velde tot lichtwachter van het Kustlicht te Nieuw-Strijen werd benoemd. Wissenkerke, 28 Oct. Hedenavond bracht het muziekgezelschap „Apollo" een serenade aan het echtpaar P. Wolse alhier, bij gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksjubileum, hetgeen vergezeld ging met het gebruikelijke present: de tulband. Onder hartelijke dankbetuiging werd den leden door de jubilarissen een kleine versnapering aangebodenwaarna het gezelschap onder het spelen van een paar opwekkende marschen een gedeelte van 't dorp doortrok, waarbij een paar fiets lantaarns de verlichting leverden. Dat een en ander door de dorps bewoners op prijs werd gesteld, bleek natuurlijk door het aantal belangstellenden, die daarbij tegenwoordig waren. Middelburg, 29 Oct. Door een bekende weldoenster alhier, is een stuk weiland en een groote som gelds aangeboden voor de stichting van een kinderziekenhuis in de nabijheid van Domburg. Het gebouw zal, naar men verder meldt, 30 patiënten moeten kunnen bevatten. Reeds zijn onder zoekingen en onderhandelingen gaande. Men zal zich herinneren dat in den nacht van 23 op 24 Juli 1905 hier ter stede een belangrijke inbraak werd gepleegd in de villa van jhr. H. A. van Adrichem Boogaert op het Bolwerk achter de gas fabriek, waarbij eenige waardevolle schil derijen en preciosa werden ontvreemd. Naar wij vernemen zal deze zaak den 20 November a. s. voor de rechtbank te Antwerpen worden behandeld. Althans een viertal personen, in Nederland woonachtig, die met den van den inbraak en diefstal verdachten Belg Nijst in aanraking zijn gekomen, zijn tegen genoemden datum voor de Antwerpsche rechtbank gedag vaard als getuigen in zake Nijst, beklaagd van „diefte en heling". Vlissingen. Burgem. en Weth. t gemeente stellen aan den gemeente voor, voor 1908 weer een subsidie u gemeentekas te verleenen aandevereeni „Hulp in Nood" voor de verstrekking voeding en schoeisel aan behoeftige set gaande kinderen. De Noorsche barken „Apollo" „Zemack" zijn te Vlissingen binnengekc om cokes te laden. Het stoomschip „Finland" var Red Star Line is door aanvaring me pier te Dover, aldaar binnengesleept zware averij. De voorsteven van de „Finh was ingedrukt. Aanbestedingen, Verkoopingen, e Noordwelle. Door de Landbc Vereeniging „Ons Voordeel" is de leve van 9100 K.G. katoenmeel gegund de heeren Ribbens te Zierikzee f St.-Filipsland, 29 Oct. Bij den publi verkoop, ten overstaan van den b' Del Campo, van eenige perceelen bou in den Anna-Jacoba-Polder, was 't hi bod f 1500 per H.A., voor welken p door den eigenaar opgehouden werdr. Als een bewijs van het versch prijs van de aardappelen meldt men dat ze voor het garnizoen te Vlissingen gegund voor f2.58 per H.L., en Middelburg, op slechts 6 K.M. afs van eerstgenoemde gemeente, voor f per H.L. Landbouw en Veeteelt. De veehouders maken ruim get van de gelegenheid om het tubercr vee aan het rijk over te doen. Daan1 is over 1906 f 320,000 meer voor onteigening gebruikt dan uitgetrokken De verkoop der overgenomen rund heeft echter in plaats van de gesel f 75,000, f 228,000 opgebracht. Zo de directe schade voor het rijk, het directe voordeel buiten beschouwing laten, nog niet zoo heel groot is. KERKNIEUWS. Toezegging van beroep naar de tl Gem. te Poortvliet is gedaan aan d Haring te ljsselstein. Tweetal bij de Evang. Luth. geme te Groede, ds. A. E. Brüheim te Wilder; en ds. H. C. Zwahler te Doesburg. Oud-Vosmeer. Naar wij verne heeft na 't vertrek van mej. L. Klop Hellevoetsluis de heer J. Timmer leiding op zich genomen van de Zond school der Herv. Gemeente. Zondagvoormiddag werd ds. J. Geels, uit Arnhem, bevestigd als predi bij de Chr. Geref. Gemeente (aan Kreekkant) te 's-Gravendeel, door Wisse uit Zierikzee, naar 1 Timoth. 4 's Avonds deed de nieuwberoepen lee zijn intrede bij voornoemde Gemeente i aanleiding van 1 Corinthe 2 1 en 2. Bedankt voor het beroep naar Geref. Gem. te Yerseke door ds. V. H te Antwerpen. Beroepen bij de Geref. Gem. te Th' de heer B. J. Lammertsma, cand. Nieuweroord. St.-Filipsland, 29 Oct. W. v. Dommt door de manslidmaten gekozen tot ouderl voorganger bij de Ger. Gem. alhier, I die benoeming aangenomen en zal Zondag door ds. L. Boone als zoodi- bevestigd worden. De oogstpreek-collecte in de H Kerk alhier heeft opgebracht f 106. Tot pastoor te Sas-van-Genl benoemd de heer J. Joosten, thans pas te Axel, en in diens plaats de I J. Buysrogge, thans kapelaan te Wouj OND E R W IJ S. Maandag werden na gehouden exai toegelaten tot de eerste klasse der Ri landbouwwinterschool te Goes 9 leerlin t. w.A. Hovinga te Oostwold, Gronin, C. J. Louwerse, Wissekerke, J. Blok j Borsselen, A. Minderhoud, Wilhelm polder, J. A. Klompe, Dreischor, M. J. Kater, 's Heer-Arendskerke, J. P. Bak Middelburg, J. J. Neteson, Hontenisse, K. G. Staal, Wilhelminapolder. Tot de tweede klasse werd, na gehou herexamen, nog toegelaten Chr. Zande Goes. De plechtige opening van de ambacl school te Bergen-op-Zoom is bepaald Woensdag 6 November. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 29 Oct. Door de arrondi: ments-rechtbank zijn heden veroorde wegens 1°. bedelarij: A. R., 65 jaar, werkman, zonder beke woon- 'of verblijfplaats hier te lande, 2 dagen hechtenis en tot plaatsing in e rijkswerkinrichting voor den tijd van c jaren; 2°. landlooperij L. de R., 47 jaar, schoenmakerskne* zonder bekende woon- of verblijfplr hier te lande, tot 2 dagen hechtenis tot plaatsing in eene rijkswerkinricht voor den tijd van één jaar;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2