I. 8, J. IE!!! ïeve lid LOUIS RENGUET Co., Middelburg. BRINKMANN NIEMEIJER, Ti loop lij Hrijviig: Een solii gnMIe TILBURY LANDBQÜWZQUT. ADVERTENTIE!!. A. Weltevreden Co. Deze eerste Publieke Verkooping geschilderde Meubelen, Zegt bel voort! Zegt bet voorlI Vinum Sanguinosum in vacuo. f f f f Steenhouwerij, f f f f Magazijn van marmeren Schoorsteenmantels, f f f Grafzerken en Mpnumenten. fff f f f f Kalkblusscherij f f f f f f Handel in Bouwmaterialen, fff Hollandsche en Belgische Metseisteenen, Zutphen. Dordrecht. 32 Esscheboomen, zachte Olmeboomen 58 zachte Olmeboomen, zachte Olmeboomen Samengestelde Guano. Iman J. v. d. Have, m/mg Weegbrugboekjes, L. POULUSSE, Kerkstraat, Tholen, Dan zal hoogstwaarschijnlijk de rechter reeds lebben uitspraak gedaan in het proces van den ijkskanselier, prins Bülow, tegen den schrijver Jrandt, die in een dagschrift „Fürst Bülow und lie Abschaffurvg van 175" zich niet ontzag, den mogsten ambtenaar des rijks van strafbare sexuëele ïandelingen te beschuldigen. Een dergelijke asterlijke propaganda voor de afschaffing van het 'eelbesproken artikel der strafwet liep dan toch te spuigaten uit, en de rijkskanselier, die door len rijksminister van Binnenlandsche Zaken, Von Bethmann-Hollweg, van het verschijnen van het ïamflet in kennis werd gesteld, gaf onmiddellijk ast een strafvervolging tegen den schrijver in te '.tellen, die zich over een dag of tien voor de trafkamer van het Landgericht I in Berlijn zal ïebben te verantwoorden. En al weder weet de adicale middagcourant, de B.-Z. am Mittag, heden e berichten van het plotselinge ontslag van een ïofdignitaris, ditmaal uit de hofhouding van den Kroonprins, welke grootwaardigheidsbekleeder tengevolge van onthullingen van een koetsier na een kort onderhoud met twee heeren van het Oberhofmaarschalkambt naar een sanatorium in de nabijheid van Berlijn verhuisde. Half Berlijn staarde gisteren namiddag met in den nek gebogen hoofd omhoog naar den stralend blauwen hemel. Daar teekende zich het geele gevaarte van den stuurbaren militairen ballon, komende van Tegel en voor het eerst een oefen tocht boven de stad makende, scherp af tegen het donkere blauw. Op een hoogte van 250 meter bewoog zich het luchtschip vlak tegen den wind in over de Müllerstrasse en Stettiner Bahnhof naar den Alexanderplatz. Dan ging het hoog boven het raadhuis, het Koninklijke slot, Friedrich- strasse, Linden, Tiergarten en Moabit weer naar het punt van uitgang terug, met bewondering na gestaard door de honderdduizenden. Niet alle kijkers waren bewonderaars. De droschken- koetsiers zien met schrik een nieuwen concurrent in aantocht, die nog heel wat gevaarlijker zal zijn dan de automobiel-taxameter. „Die Konkurrenz hat uns gerade noch gefehltl", mompelde een „Schwarzlackierter", terwijl hij balloorig zijn stam-„Destille" binnenkloste, om zijn skatpartij te hervatten. K. Gemengd Nieuws. Wie zou durven spreken van vrouwen die rooken? Men heefl zulks gedaan. En wat moet men nu constateeren? Dat vele van de aanzienlijksten 't zijn koninginnen zich overgeven aan de gewoonte van de tabak. Inderdaad het grootste gedeelte van de souvereinen van Europa offeren aan de plant, welke Niest in Frankrijk invoerde en waarvan het gebruik, zooals men zien zal, zich tot aan de vorstelijke hoven uitstrekt. De keizerin-weduwe van Rusland rookt, de Czarina evenzoo, ook de koningin van Portugal en hare moeder, de gravin van Parijs. De koningin-dichteres van Rumenië, Carmen Sylva, vindt in den smaak en de geur van de tabak een afleiding voor hare droefheid, en tegelijk een kalmeerend middel voor hare zenuwenwaaraan zij veel lijdt. Maar onder alle Europeesche souvereinen is de onversaagdste rookster de koningin- moeder van Spanje, die bijna altijd de cigaret in den mond heeft. Zij is over tuigd, schijnt het, dat de tabak gunstig influenceert op de gedachten. Hoe het ook zij, wij zullen geenszins kwaad spreken van de koninginnen, die rooken, wij willen zelfs denken, dat zij het doen met een bizondere gracie, welke wij mannen nimmer bereiken kunnen. En wellicht, dat de blauwe dampen der cigaretten, welke zij in wolken boven hare hoofden blazen, hare vrouwelijke majesteit versieren met een aureool en een bevallig heid te meer. Etoile beige 29. 9. '07. De koe als verrader. Aan de Pruisische grenzen bij Dinxperlo hebben de kommiezen Woensdagnacht een aardige vangst gedaan. Een smokkelaar had een zware koe over de grenzen gebracht. Toen de man de koe veilig meende te hebben overgebracht, keerde hij naar het Nederlandsche gebied terug, doch bemerkte niet, dat de koe zijn geleider naliep. In- tusschen kwamen de kommiezen aan, en deze namen nu de koe in beslag. Slimme ontvluchting. De Russische revolutionnair Aieïnikoff, die tot 8 jaren dwangarbeid is veroordeeld, maar te St. Petersburg nog voor een andere aanklacht moest terechtstaan, is op zeer behendige wijze ontsnapt. Uit de preventieve gevange nis werd hij naar het cabinet van den rechter van instructie gebracht, toen hij in de gang van het paleis van justitie een natuurlijke behoefte voorwendde, en den gendarmes, die hem geleidden, verzocht, of hij zich even mocht verwijderen. Zij brachten hem naar de privaten, en hielden de wacht voor de deur, waar hij was binnengegaan. Eenige minuten later kwam van het aangrenzend privaat een man in het uniform van deurwaarder, met een zwaren baard en een bril op. Hij vroeg wat de gendarmes hier moesten doen, en toen zij hem geantwoord hadden, ver wijderde hij zich kalm. Een kwartier later was Aieïnikoff nog niet terug. De gendarmes klopten aan de deur, en-toen zij geen antwoord kregen, braken zij deze open. De gevangene was verdwenen, en toen ze de overige privaten doorzochten vonden zij zijn kleederen in dat, waar de deurwaarder uitgekomen was. Deze moest dus de gevangene zijn geweest, die over het muurtje was geklommen, dat de privaten van elkaar afscheidt, en blijkbaar helpers moet gehad hebben, die daar zijn ver momming hadden neergelegd. Het veertienjarig monster, het kinder meisje Schnell te Dachon, bij Miinchen, werd gearresteerd op aanklacht van den vader van haar 5e slachtoffer, den boeren arbeider Bichler. Toen deze haar te Luftheim voor de oppassing van zijn pasgeboren kind in dienst wilde nemen en hij de kinderen op straat nabij de ouderlijke woning van het meisje Schnell naar haar vroeg, zeiden dezen: „Wanneer gij die neemt, dan zal uw kleine gauw dood zijn". Hij lette daar niet op, nam het meisje in dienst, maar toen zijn kind kort daarop stierf, herinnerde hij zich deze woorden, en sprak zijn verdenking uit tegenover den pastoor. Deze zond hem naar den wijkdokter, die het lijkje onder zocht, en de sporen van de vermoording vond, waarna de arrestatie plaats had. Het verdere onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de jonge kindermoordenares van haar slachtoffers zelf in de dood kistjes grafwaarts heeft gedragen, en het daarvoor vereischte extra-loon koelbloedig opstreek. Zij is de dochter van een aan den drank verslaafden los-werkman, en heeft van haar vroegste jeugd af alle achterbuurt-ellende meegemaakt, en was getuige van voortdurende huiselijke twisten. Hare verdorvenheid moet hoofdzakelijk geweten worden aan het milieu, waaruit zij is voortgekomen. De aanvankelijke meening, dat men hier met een zwak zinnige, erfelijk belaste te doen heeft, wint meer en meer veld. Op haar 13e jaar reeds ging zij als kindermeisje onder de menschen; zij kwam bij boerenarbeiders in den omtrek van Miinchen om op kleine kinderen te passen, wanneer de ouders op 't land werkten, maar ook bij burgers van de slad zelf is zij in betrekking ge weest. Haar eerste slachtoffer was waar schijnlijk het in October van het vorige jaar plotseling gestorven zoontje van den deurwaarder bij de arbeidsrechtbank Schiener te Miinchen, een kind van 9 maanden. Daarna volgden in Februari, Mei, Juni en September de overige slachtoffers, kinderen van boerenarbeiders. Inmiddels is nog een boerenarbeidersgezin opge spoord, waar het meisje Schnell in Mei 1.1. gedurende 8 dagen een kind verzorgde, dat eveneens plotseling is overleden. Zaterdagmorgen werden op het kerkhof te Kochmuthing nabij Miinchen in het bijzijn van een gerechtscommissaris, op gegraven het lijk van een knaapje van 13 maanden, gestorven 18 Februari en dat van een meisje van 7 weken, gestorven 26 Juni. De ouders, de boerenarbeiders Huber en Kirmaier, waren er bij tegen woordig, niet de kindermoordenares. De lijkjes waren echter reeds zoover vergaan, dat de doodsoorzaak niet meer kon worden vastgesteld. Niettemin zijn de schedels tot nader onderzoek meegenomen naar Miinchen. Een misdaad ontdekt. De over stroomingen in Zuid-Frankrijk hebben te Orabels, nabij Montpellier, een misdaad aan het licht gebracht. Daar werd, al sedert verscheidene weken, een 70-jarige alleenwonende vrouw vermist, Marie Maurin genaamd. Zij ging zich meermalen aan drank te buiten en in haar dronken schap raaskalde zij dan over een groot vermogen dat zij bezat. Op zekeren morgen zag men, dat de deur van haar huisje was opengebroken. Binnen vond men alles overhoop, maar de bewoonster zelf was spoorloos verdwenen. Gedurende eenigen tijd werd naar haar gezocht, doch vruchteloos. Bij de overstrooming liep dezer dagen een welput over en daaruit kwam het lijk van Marie Maurin bovendrijven. Het verkeerde in verge vorderden staat van ontbinding, maar toch was nog zeer goed waarneembaar dat haar hersenpan was verbrijzeld, zoodat zij het slachtoffer moet geworden zijn van een moordenaar. Of deze werkelijk in haar huisje geld heeft gevonden kan men niet nagaan, want niemand was met de ware omstandigheden der vrouw bekend. De moordenaar zal wel niet te vinden zijn. Gevangenen-comfort. Den gevan genen zal eenig meer comfort worden gegeven, bij het eten voornamelijk. Te Utrecht worden proeven genomen met het verstrekken van etensbiikken met deksels, om het eten warm te houden, en van geëmailleerde borden, terwijl boven dien de houten lepel vervangen is door een vertind ijzeren en ook een dergelijke vork wordt verstrekt. Bovendien wordt, aan gevangenen, die dit wenschen en er 'n cent per week voor willen betalen, een wasdoek tafelkleedje verstrekt om de tafel te dekken. Ingezonden Stukken. "W E EMO E D. Zij staan met vader voor het raam, De blonde, dart'le knapen. Zij mogen naar het maantje zien, Alvorens zij gaan slapen. Het jongste knaapje dringt zich zacht, Liefkoozend tegen paatje, En, wijzend op de sterrenlucht, Vraagt hij„Is daar ons maatje? En zwijgend knikt de vader „ja", Maar weemoed vult zijn harte Als hij opnieuw herinnerd wordt Aan pas geleden smarte. „Ik weet nog", spreekt het andre kind, „Dat 's nachts de eng'len kwamen En 't doode zusje met mama Mee naar*den hemel namen! En 's avonds, als het maantje schijnt, Dan is het feest daarboven; Dan zijn de engeltjes in 't wit En leven, lieven, loven 1 Mevr. ARN. BOERS. Noordwelle. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Johanna Olivia de Oude in den ouderdom van 29 jaar. Wed. N. L.DEOUDE— van Nieuwenhuijzen. Serooskerke. L. DE OUDE. L E. C. KREPEL— Nieuwerkerk. de Oude. V. M. KREPEL. Haamstede, j ^V^-DE °UDE' Rural, P' E" V1S~DE 0uDE- BurBh' I M. J. VIS. Noordwelle. A. C. DE OUDE. Wij betuigen hiermede onzen dank voor de vele blijken van belangstelling en deelneming gedurende het lijden en sterven van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHs. DER WEDUWEN. Dreischor, 22 October 1907. Mede uit naam mijner Kinderen en Kleinkinderen, Wed. JOHs. DER WEDUWEN— Lemsom. L. S. Het Orgel, mij in 1898 geleverd door den fabrikant A. S. J. DEKKER te Goes, heeft zich tot heden, èn wat de muziek, èn wat de kast betreft, uitstekend gehouden. Mijne ervaring is, dat de heer DEKKER in elk opzicht kan worden aanbe volen aan wie zich een orgel wenscht aan te schaffen. Apeldoorn. DS. C. LINDEBOOM Om onze cliëntèle voortdurend spik splin ternieuw goed te leveren, zijn wij genood zaakt elk half jaar een publieke verkooping te houden van die Goederen, welke langer dan drie maanden in ons Magazijn zijn. zal plaats hebben op de Bovenzaal van ons Magazijn, ten overstaan van Notaris H. J. VAN NOUHUYS op Dinsdag en Woensdag 29- en 30 October 1907. Maandag van 2 tot 5 uur namiddag en Dinsdag van 9 tot 12 uur voormiddag kijkdag. Dinsdagnamiddag van 2 tot 5 uur ver kooping en Woensdagmorgen 10 uur voort zetting. Een en ander ruimer omschreven in verkoopbiljetten, welke op aanvraag door onze Firma door 't geheele land franco toegezonden worden. De Goederen worden toegewezen aan den hoogsten bieder, die uiterlijk 1 Februari 1908 daarvan betaling moet doen. Onder de Goederen vindt men: n i ft alsook Buffetten en Salonkasten XWfl Kussenstoelen met Canapé en Salontafels, massief pit pine Slaapkamer-Ameublement, alsook Veeren- en Kapokken-Bedden, Karpetten, Spiegels en Schilderijen en een groote massa alsLinnenkasten, Penantkastjes, ronde en vierkante Tafels, Ledi kanten, Waschtafeis en Nacht kastjes, een groote partij Wollen en Gestikte Dekens en meer dan 12 X 6 verschillende groepen Stoelen. Ook zullen in opbod worden gebracht, twee gloed nieuwe en een gebruikte Pianino, alsook een Hamilton Salon-Orgelen een Harmonium. Deze nieuwe Muziek-lnstrumenten worden geleverd met 5 jaar garantie, en zijn niet bespeelbaar dan alleen door deskundigen. Al deze Goederen zijn nieuw en zonder gebreken. Aan 't einde der verkooping worden eenige gebruikte Goederen ver kocht, als: 2 Standers elk met 14 queuen, een dubbele en een enkele Ladder, een Uitschuiftafeleenige Lampenen een bekleede Rustbank, zeer geschikt voor Sociëteit. Op de kijkdagen zal de Heer P. BODT Jr. aanwezig zijn om commissiën op te nemen. Al de Goederen zijn tot Dinsdagmiddag 12 uur voor lage prijzen uit de hanc te koop. De heer H. G. WEBER, Keizerstraat te Scheveningen, geeft ons inzage van het hier volgend schrijven: Mijnheer! in het belang van andere arme lijders wil ik u mededeelen hoeveel goed mij de Sanguinose deed, die ik bij u kocht. Ik leed aan hevige zenuwzwakte; had last van hartkloppingen; was vreeselijk opgezet in de maag; en soms zoo benauwd, dat ik dacht te sterven. Mij werd toen een weinig Sanguinose gegeven, en dat hielp mij dadelijk, ik ben het toen geregeld gaan gebruiken; en zeg uit volle overtuiging „het is een éénig middel; er bestaat geen beter". Mijne benauwdheden en hartkloppingen zijn geweken; ook het opgezet gevoel op de maag. Ik ben beter dan ik had durven hopen. Scheveningen, Kolenwagenslag 21. H. DE JONG. Wanneer gij last hebt van bloedarmoede, zenuwzwakte, malaria, pijn in rug of lenden, pijn op de maag, hoofdpijn, duizeligheid of benauwdheid, toef nietmaar gebruik de SanguinoseWat zij voor honderden gedaan heeft, kan zij ook doen voor u Maar zorgt dat gij de echte krijgt van VAN DAM Co.Den Haag. Prijs per flacon f 1,50, 6 flacons f 8,—, 12 flacons f 15,—. Te Zierikzee en Omstreken bij M. S. Polak, gedipl. Drogist, en F. P. J. Bal, Drogist; te Tholen bij W. Potter, Drogist; te Middelburg bij Joh. de Roos VlasmarktW. HubrechtseDrogisten Schulte Co. fff bij scheepslading aan fabrieksprijzen, fff „Cambrian" Aardappelrooiers en „Rapide" Sorteerders zijn voor Zeeland goede bekenden. „Ideal" en „Succes" Dorschmachines werken in steeds grooter wordend aantal en zijn prachtig afgewerkt, de aangewezen machine voor grootere bedrijven. Voor kleinere bedrijven is onze lichtwerkende Gladstroo-Dorschmachine aan te bevelen. Voor den a.s. stoppeltijd bevelen wij aan Progress- en Correct- ploegen, zoomede de Greif-Cultivators. Vraagt onze prijscouranten, U vindt daarin het nieuwste en meest verbeterde. Waar niet vertegenwoordigd, kunnen agenten geplaatst worden. I. in de Ambachtsheerlijkheid „Cortgene" in de weide tegen de hofstede bewoond door C. van Damme, onder Cortgene. 3 zeer zware op diens hofstede. aan den Torendijk nabij de Kerk van Cortgene; II. in de Ambachtsheerlijkheid „Baarland" 53 zeer zware op de hofstede grenzende aan het „Slot" van Baarland. Aanwijzing door de planters G. BOOT te Cortgene en JAN MOL te Baarland. Inlichtingen verkrijgbaar en biljetten (perceelsgewijs) in te leveren tot Dinsdag 5 November 1907, 's middags 12 uur, ten kantore van Fransen van de Putte Zoon, GOES. Twee zeer best onderhouden ijzeren te koop, groot 35 last 68 X I5J X 5' voet, fraai van model en met volledigen inventaris en tuigage. Zeer geschikt op de Zeeuwsche stroomen. Direct te aanvaarden. Te zien en te bevragen bij GEBR. ZWOLSMAN, Scheeps bouwers, Makkum. (Delftsch model). Te bevragen bij J. B. ARENTZ GoesWestsingel E 464. De hoogste opbrengsten van zijne landerijen ver krijgt men door eene bemesting met mijn samen- gesteldeGuano5X 15X8. Het is eene volledige bemesting voor onze land bouwgewassen en kan zoowel in het najaar als in het voorjaar gebruikt worden. Nadere inlichtingen wor den gaarne verstrekt door Persoonshaven, Rotterdam. Op de roode doos, waarin de Echte Kinadruppels van Dr. DE VRIJ verkocht worden, staat niets anders dan _zvi Het andere Is ïiAmaali. Steeds verkrijgbaar aan het Depót Visschersdijk te Zierikzee. 6 cent, bij Boekh. KROM, Zierikzee. bericht de ontvangst van een groote sorteering: Dames- en Kindermantels, Dames blouses, Costuumrokken en Winterrokken. Ook een ruime sorteering Hoeden en Petten, alles voor het a.s. seizoen. Prachtige modellen en uiterst lage prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 8