Uit Stad en Provincie. O N D E R W IJ S. v. D. op den bepaalden tijd vertrokken was. Er moest haar dus 'n ongeluk zijn overkomen. En deze vrees is helaas door het vinden van het lijk der ongelukkige maar al te zeer bewaarheid. Evenals de angst van mej. v. D. zelve, voor het reizen per trein door dit ongeluk een sinister voorgevoel is gebleken, dat haar altijd zeer voorzichtig maakte als zij per trein. ging. Het vermoeden ligt des niettegenstaande voor de hand, dat onderweg het portier is opengesprongen en dat mej. v. D. bij een poging om het te sluiten op den weg is gevallen, waarna zij door een volgenden trein kan zijn overreden. Misdaad kan ook in 't spel zijnis althans niet uitgesloten Naar de oorzaak van dit droevig voor val, waardoor een jong hoopvol menschen leven zoo plotseling is afgesneden, wordt een gestreng onderzoek ingesteld. Door den burgemeester Van Hof van Delft zijn de machinisten der verschillende treinen, die gevolgd zijn op den trein van 8,38, opgeroepen om voor hem verklaringen af te leggen in verband met hetgeen even tueel door hen op den weg mocht zijn waargenomen. Groot is de verslagenheid der familie en de smart van hem, die eenmaal hoopte met mej. v. D. in den echt te worden verbonden. Rotterdam, 14 Oct. Een buitenman, plaatsvervanger der stakende bootwerkers, waagde zich Zondagmorgen in de stad. Op de Hoogstraat werd hij al spoedig omzwermd door een aantal mannen, die hem van zijn voornemen om te blijven werken trachtten af te brengende buiten man echter gaf te kennen, dat hij met hen niets te maken wilde hebben. Ter hoogte van de Schotschesteeg ontving hij eensklaps een geweldigen vuistslag in 't gelaat, die hem het bloed uit den neus deed springen. Een agent van politie bracht hem in zijn eigen belang naar een politiebureau, vanwaar hij onder geleide naar „De Metropool" van het Leger des Heils, aan den Schiedamschendijk, werd geleid, waar de man logeerde. De dader had door de Schotschesteeg de wijk genomen. Verleden jaar werd op een schip, liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, ingebroken. Geen spoor van de ongenoode gasten was toen achtergelaten. Intusschen zag de schipper zich beroofd van zijn effectentrommeltje, terwijl de inbrekers zich bovendien nog van eenige zilveren voorwerpen hadden meester gemaakt. Naar alle plaatsen in Nederland werd getelegrafeerd met dit gevolg, dat de bekende Amsterdamsche rechercheur Jan van Dijk, „de rechercheur van Kattenburg", er eens op uittrok en weldra op het spoor van den diefstal met braak kwam. Het onderzoek bevestigde weldra het ver moeden, dat de effecten, althans een deel daarvan, zich te Amsterdam en wel in een woning op het Kattenburgerplein moesten bevinden. Een gerechtelijke huiszoeking werd gelast en waarlijk de effecten kwamen in het bewuste trommeltje voor den dag bij den bootwerker De R., een man, die vroeger in goeden doen was, doch lang zamerhand aan lager wal was geraakt en die, het bleek der recherche hier, in den laatsten tijd nogal in relatie stond met de „linke jongens". De R. deelde mede het trommeltje effecten reeds eenige maanden geleden gekocht te hebben van Toon H. Nu, dat klopte mooi, want mottige Toon is een bekende van de justitie, was indertijd één der trouwste habitués van den wijd en zijd bekenden „Kelder" van Lammetje Zondag en voor het plegen van den diefstal achtte men hem best in staat. Mottige Toon werd weldra door de Amsterdamsche recherche opgescharreld en voorgeleid. Of hij zwarigheid maakte te bekennen, dat hij De R. het trommeltje verkocht had? In het minst niet. Toon H. had het trommeltje verkocht. Hoe hij er dan zelf aan kwam? Wel gekocht van „de groote onbekende", alias „het mannetje uit de maan", antwoordde Toon, en hij voegde er aan toe: nog wel onder getuige van twee nog grootere onbekenden. De officier van justitie vond het verhaal wel zeer waar schijnlijk, maar gelastte desniettemin 'smans arrestatie, en zoo zit de kwartjesvinder, want dit is zijn gewoon mqtier, vast en wordt er door de recherche ijverig gezocht naar Toon's vriend, zekeren J. V., een man met een zoo mogelijk nog donkerder verleden. Wanneer deze is opgespoord, worden er wellicht twee vliegen in één klap geslagen, en kan ons bestolen Rotterdamsch schippertje wellicht weder in het bezit van zijn zoo duur verdiende spaarduitjes worden gesteld, al heeft hij dan ook eenige maanden rente moeten derven. De stoomtram, die Zaterdagmiddag te 4.40 van Oud-Beierland naar Rotterdam vertrok, is aan den Dordtschen straatweg gederailleerd, waardoor de weg versperd werd. De trams, van Rotterdam komende, konden niet passeeren, en hadden een ver traging van 2\ uur. Te Krooswijk derailleerde een postwagen van de tram, die naar Oud-Beierland ging, waardoor de weg naar Numansdorp en Zuid-Beierland was versperd, en mede een groote vertraging in den dienst ver oorzaakte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De staking verkeert ook heden nog in denzelfden toestand. Er worden voort durend nieuwe werkkrachten uit het binnenland aangevoerd. Behalve de Zaterdag aangekomen 100 Amsterdammers komen er heden nog 108 van elders. Het aantal werklieden, thans op de logementschepen ondergebracht, is 500. Zaterdagavond werd aan het bureau van het stakingscomité aan de Hillelaan, de uitbetaling gehouden aan behoeftige stakers. Er waren ongeveer 1000 man opgekomen. Aan gehuwden met kinderen werd uitge keerd tot een maximum van f 6 en aan gehuwden zonder kinderen en ongehuwden een maximum van f3. 15 Oct. Een detachement grenadiers, uit den Haag hier aangekomen, is bestemd voor de bewaking van de terreinen op Feijenoord. De mariniers, die zij aflossen, komen dan ter beschikking voor het toezicht op de rivier. Hier is een schipper L. V. vannacht uit geweest met drie lichte dames en een man, en op een stille plek door dezen beroofd van 4 bankbiljetten van f 10, 4 dito van f 25 en een portemonnaie met f 30 aan geld. De dames zijn gearresteerd. Zierikzee, 15 Oct. Bij kon. besl. is aan de heeren mr. W. Ridder van Rappard, lste luit.; A. C. van der Vliet en mr. H. Polvliet, beiden 2de luit. der opgeheven schutterij alhier, vergunning verleend tot het blijven dragen van de uniform der schutterij, met de onderscheidingsteekenen aan hun rang verbonden. Zaterdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat A. C. Berwald als roeier geplaatst werd op de Klaarsioep alhier. Wat heeft hij in die kwart-eeuw menigmaal de H.H. Ambtenaren naar en van onze reede gebracht! Niet altijd was het mooi weer, maar het ranke vaartuig, door ervaren handen geleid, bracht steeds allen veilig aan boord of aan wal. Moge hij nog vele jaren zijn taak kunnen vervullen en deze dag voor hem niet onopgemerkt voorbijgaan In ons jongste raadsverslag staat, dat bij de omvraag de heer Van Os in verband met het heerschen van besmette lijke ziekten te dezer stedegevraagd heeft, of de dan bij de ophaalbrug op de Oude Haven niet hersteld kan worden, want dat uit de gracht kwalijk riekende geuren opstijgen. Die vraag is niet door den heer Van Os, maar door den heer De Crane gedaan. Wij ontvingen het eerste jaarverslag van de Nutscommissie voor onderwijs 19061907, waarop wij later terugkomen. Den 18 November a.s. zal het 80 jaar geleden zijn dat het kanaal Terneuzen— Gent werd geopend. Door de politie te Sluis is proces verbaal opgemaakt tegen een 16-jarigen jongen, die uit baldadigheid een kat een zoodanigen schop gaf, dat het dier kort daarop stierf. Noordgouwe. Door het schrikken der paarden van de tram, geraakte Dinsdag namiddag een voer suikerbieten in de breede sloot bij het tram-emplacement alhier. De paarden, toebehoorende aan den landbouwer J. van D. uit Kerkwerve, bleven gelukkig op den kant, doch de wagen was erg beschadigd. Brouwershaven, 16 Oct. Door den Commissaris der Koningin is benoemd met ingang van 1 Dec. a.s. tot gemeente veldwachter alhier de heer J. C. Blaas, in gelijke betrekking te Dreischor. Er hadden zich voor genoemde betrekking 66 sollici tanten aangemeld. Westelijk Schouwen. Door een Hol- landsche jachtclub zijn in de duinen van Westelijk Schouwen in twee dagen met vijf geweren, 491 konijnen, 2 bunsings, 1 hermelijn en 20 faisanten geschoten. Ierseke, 14 Oct. Zaterdag was alhier een knaap van een jaar of acht aan 't spelen aan den wal van een oesterput, die vol water stond. Hij viel in den buitensten gang van den put, juist bij een openstaanden duiker. De stroom was zóó krachtig, dat hij onder den duiker door naar buiten, in de Schelde, gevoerd werd, waar hij door een paar volwassenen kon gered worden. De knaap had slechts een niet ernstige verwonding aan den buik. Hansweert. De kommies 2e klasse A. Haeck alhier is, met ingang van heden, verplaatst naar Ulft. Middelburg, 14 Oct. De stoomboot „Prins Hendrik" van Rotterdam kwam heden alhier en te Vlissingen om werk lieden aan te werven in verband met de bekende staking. Alhier meldden zich een zestal arbeiders uit Westkapelle en te Vlissingen achttien personen aan. Bij het j.l. gehouden examen voor sergeant-majoor instructeur zijn uit Zeeland geslaagd de sergeanten Van den Heuvel, Meeuwse, Kesteloo, Van Sluis, Schrier, Timmermans en De Keijzer. Vlissingen, 14 Oct. Gisterenmorgen zijn 3 personen hier aan wal gebracht, die met het Engelsche stoomschip „Virginian" trachtten in de kolenbunkers de reis naar Amerika mede te maken. Van het Engelsche viermastschip „The Crown of Indien" zijn lieden morgen zeven man der equipage onder politie- geleide aan wal gebracht. De gezagvoerder was genoodzaakt deze matrozen te ontslaan, aangezien zij weigerden te werken. Naar hun meening was er te weinig equipage aan boord. Per spoor zijn zij onmiddellijk naar Antwerpen teruggezonden. Andere matrozen worden hedenavond gewacht. Het Duitsche Keizerspaar is van plan de reis naar Engeland te doen per jacht „Hohenzollern" uit Brunsbuttel. Mocht het weer op 8 Nov. ongunstig zijn, dan ge schiedt de reis over land naar Vlissingen en zal 10 Nov. de reis per nachtboot van hier geschieden. De militaire garnizoensbakkerij alhier wordt den 16 November gesloten en den 1 December d.a.v. definitief opgeheven. Van af eerstgenoemden datum zal het brood voor de garnizoenen te Middelburg en Vlissingen worden geleverd door de. garnizoensbakkerij te Bergen-op-Zoom. Terneuzen, 14 Oct. Zaterdag is te Sluiskil de nieuwe brug over het kanaal van hier naar Gent op feestelijke wijze ingewijd. Het brugcomité, dat zich reeds een zevental jaren geleden had gevormd, om pogingen aan te wenden om de brug in het centrum van het dorp te houden het plan was toen om deze buiten de gemeente te bouwen had thans het initiatief genomen voor een feestviering. Door den flinken steun van de ingezetenen is dit feest goed geslaagd. De brug was keurig versierd, o. a. met talrijke lelie's, dit als hulde aan den oud- Minister Lely, naar wien men de brug noemt. In den morgen werd een schoolfeest gehouden. Des middags trok men in op tocht naar de brug, waar verschillende toespraken gehouden en liederen gezongen werden. Na afloop daarvan hadden volksspelen plaats. Des avonds was de brug met lampions geïllumineerd, terwijl ook een lichtstoet georganiseerd werd. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Colijnsplaat, 15 Oct. Ten overstaan van den notaris M. Noordijke werd ten verzoeke van den heer J. Marcussejz. geveild twee woonhuizen, waarvan één werd toe gewezen aan Adr. Flikweert, beide laatsten te Kamperland, voor f 435. Onkosten 8| procent. Het andere huis werd niet toe gewezen. Voor de levering van aardappelen voor het garnizoen te Vlissingen was, bij de gehouden aanbesteding, slechts één biljet ingekomen en wel van den heer C. J. Dessein te Vlissingen, voor f 3 per H.L. Die prijs was veel hooger dan in alle andere garnizoenen, de levering is dan ook niet door den Minister van Oor log gegund. Landbouw en Veeteelt. Westelijk Schouwen. Met den oogst van de lupinen gaat het niet naar wensch. Dit gewas, dat bijzonder goed ontwikkeld is, blijft dit jaar zeer lang groen, tengevolge van het milde herfstweêr. De vochtigheid van den bodem doet haar invloed gevoelen op de reeds gesneden lupinen, die spoedig beschimmelen. Om het gewas niet zooveel te doen lijden van het vocht, laten de land bouwers de stengels lang snijden. Het afgesnedene wordt dan op de overgebleven stoppels te drogen gelegd. Geholpen door wat scherper weer of zonnewarmte is er nog kans, dat het zaad vrijgoed kan worden binnengehaald. In Friesland reizen sedert eenige dagen twee Japansche officieren, de heeren Nishimura en Swanami. Zij bezoeken vee markten, boerderijen en zuivelfabrieken en hebben belangrijke aankoopen gedaan van fokvee ten behoeve van de gouvernements veefokkerijen in Japan. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 16 Oct. In de heden gehoudene zitting van het kantongerecht werden o.a. behandeld: I. de zaak contra H. A. v. d. S., hoofd van een wind- en korenmolen te Ouwefkerk, beschuldigd niet de vereischte vier spankettingen om zijn molen te hebben geplaatst. Deze spankettingen dienen hoofdzakelijk om het publiek op een zoodanigen afstand te houden, dat zij niet door de molen wieken getroffen kunnen worden. Als getuigen werden gehoord de inspec teur en adjunct-inspecteur op den arbeid. Gedaagde ontkent het feit niet, maar treedt in een beoordeeling van het wettelijk voorschrift. Dit mag hijgelijk de ambtenaar van het openbaar ministerie in zijn requisitoir aantoont, niet doen. Of de bepaling al of niet doelmatig is, doet niets aan het feit af, dat beklaagde de veiligheidswet overtreden heeft, want windmolens vallen daaronder. Hij eischt f 25 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis; II. De zaak contra M. D., hoofd van een molen te Nieuwerkerk, beschuldigd geen voldoende omheining om zijn molen geplaatst te hebben, het hek open te hebben laten staan en geen spankettingen te hebben aangebracht. Beklaagde voerde tot zijn verdediging aan, dat hij een omheining geplaatst heeft, die van den beganen grond 1Meter hoog is (volgens het proces-verbaal bedroeg de hoogte slechts 70 c.M.), dat het hek altijd gesloten is, maar dat het op het tijdstip, waarbij hij geverbaliseerd werd, open was, omdat hij juist een wagen geladen had, en dat ook om het laden van den wagen de vier kettingen niet gespannen waren. De adjunct-inspecteur beweert geen wagen bij het hek, maar wel op het erf gezien te hebben. Het openbaar ministerie nam in afwijking van het vorig geval hier geen kwaad willigheid aan, want beklaagde heeft uit gevoerd, wat hem is voorgeschreven. Maar daar hij niet voldoende het wettelijk voor schrift heeft opgevolgd, zoo is hij toch strafbaar. Geëischt wordt tegen hem een geldboete van f 10, subsidiair 5 dagen hechtenis. Uitspraak in beide zaken over 8 dagen. Maandag is op last der Rotterdamsche rechtbank gearresteerd en gevankelijk naar Rotterdam vervoerd D. S.gemeente ontvanger te Hoogvliet, verdacht van ver duistering van f 600. De rechtbank te 's-Gravenhage ver oordeelde den chauffeur, die met zijn auto aan het kanaal in de residentie een dame overreed, welke overrijding den dood ten gevolge had, tot zes maanden hechtenis. De eisch was vier maanden. De Hooge Raad heeft bevel gegeven tot herziening van de veroordeeling van Th. V., werkman te Koudrecht, door den kantonrechter te Hulst tot f 1 boete of 1 dag hechtenis veroordeeld wegens zich na bezetten tijd in een tapperij bevinden, en verwees de zaak naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. V. had namelijk aangevoerd, dat niet hij doch een ander, E. de B.zich destijds in de tapperij heeft bevonden. Het gerechtshof te Amsterdam sprak Dinsdag den bekenden diamantslijper en eigenwerker J. d. V.door de Amster damsche rechtbank tot 2 jaar gevangenis straf veroordeeld wegens bedriegelijke bankbreuk en valschheid in geschrifte, vrij. Ten processe schetste de verdediger, mr. Plantinga, den beklaagde als een slachtoffer van de vak-actie. Uit Deventer werd onlangs melding gemaakt van een geding voor het kanton gerecht tegen een paardenfokker te Brummen, die op zijn terrein, behalve twee goedgekeurde, ook een afgekeurden hengst ter beschikking had. De kantonrechter heeft thans vonnis gewezen en den beklaagde ontslagen van rechtsvervolging, omdat het ten laste gelegde en bewezen feit bij geen wet of verordening strafbaar is gesteld. De bewoordingen der tenlastelegging waren namelijk zoodanig geweest, dat daaruit niet duidelijk bleek, dat het aangeduide feit betrekking had op het bij de wet van 21 Juni 1901 (op de paardenfokkerij) strafbaar gestelde feit. KERKNIEUWS. Het afscheid van ds. J. C. Schuller van de Hery. Gem. te Goes is bepaald op 24 Nov. a.s., des avonds; zijn bevestiging te 's-Gravenhage op Woensdagavond 1 Dec., zijne intrede aldaar op Zondagmorgen 4 December. Beroepen bij de Herv. Gem. te Abbekerk (N.-H.) ds. J. L. N. Zillingen Molenaar te IJzendijke. Nederlandsche Protestantenbond. Bovengenoemde bond, eene vereeniging van vrijzinnig-godsdienstigen, met ongeveer 19000 leden, verdeeld over pl.m. 160 afdeelingen, heeft tot heden in Zeeland slechts de afdeelingen Middelburg, Vlis singen en Zeeuwsch-Vlaanderen. Thans vernemen wij van bevoegde zijde, dat men op Schouwen ijverig bezig is de vrijzinnig-hervormden in zulk eene afdeeling te vereenigen. Reeds traden terstond een honderdtal personen, inge zetenen van Burgh, Haamstede, Renesse, NoordwelleSerooskerkeEllemeet en Brouwershaven, als lid toe. Nog deelt men ons mede, dat, vermoede lijk half November, eene groote openbare vergadering zal belegd worden 1e Burgh en te Haamstede, alwaar Prof. Eerdmans van Leiden, of een der andere voormannen van de moderne richting, zal spreken over „de rechten en de plichten der vrijzinnig- hervormden". Oud-Vosmeer. Ds. P. de Looze hield Zondag j.l. de oogstrede naar aanleiding van Gen. 18 14a: „Zou iets voor den Heere te wonderlijk zijn". Een voor dit jaar zeer toepasselijke tekst. Voor de armen werd gecollecteerd pl. m. f 100. Beroepen bij de Geref. Gem. te Ierseke ds. V. Hepp te Antwerpen. St.-Filipsland, 15 Oct. Op de voor dracht van ouderling-voorganger bij de Geref. Gem. alhier zijn geplaatst A. Wage- maker en W. v. Dommelen. Den 1 November a.s. herdenkt de heer M. W. van de Garde, hoofd der school te Noordgouwe, den dag waarop hij voor 40 jaar bij 't onderwijs in dienst trad, waarvan 28 jaar als hoofd der school in genoemde gemeente. In een Zaterdag te Breskens geh,,,, vergadering van de onderwijzers-vereciii„ in het arrondissement Vlissingen wer/' lezing gehouden door den heer J. q der Bil, Indisch onderwijzer met vet Het Indisch schoolwezen werd door i besproken en de voor- en nadeelen het Indisch ambtenaarsleven verbond uiteengezet. De heer Van der Bil |;w- tot de conclusie, dat de positie van Indischen onderwijzer, zoowel financj als maatschappelijk, ver de voorkeur dient boven die in het moederland. Een lesje in beleefdheid. |n laatst der vorige maand bracht de distric schoolopziener, de heer dr. Gunning, e bezoek aan één der Amsterdamsche óPf bare lagere scholen. De ontvangst van dien aard, dat de heer Gunning geno( zaakt was onderstaande aanschrijving richten tot het personeel der school; „Naar aanleiding van de ontvangst; gisterenochtend van de zijde van eeni» Uwer te beurt gevallen, heb ik de eer er aan te herinneren, dat ingevolge art. der Wet op het Lager Onderwijs op ei onderwijzer de wettelijke verplichting r bij de kinderen de „Christelijke en ma schappelijke deugden" .aan te kweeken dat tot de laatsten zonder tegenspri behoort het in acht nemen der beleefdhe dat hij deze niet bij zijn leerlingen k aankweeken, wanneer hij ze niet zelf ke en betracht, dat het begrip: maatschappelijke de de mogelijkheid uitsluit, dat het ieder zou staan voor zich zelf te bepalen, de beleefdheid van hem vordert, dat de gewone burgerlijke beleefdhe reeds van u zou gevorderd hebbende binnenkomenden bezoeker hulpvaard tegemoet te treden en terecht te helpen dat de ambtelijke beleefdheid medebreni dat de Schoolopziener, die voor U gei onbekende is, door U, voor't minst bul Uw eigen schoolvertrek, gegroet wordi Post en Telegrafie. De buitengewoon geëmployeerde bij rijkstelegraaf H. F. W. Libosan is vi Rotterdam verplaatst naar Vlissinger (radio-telegraafstation). Verder zijn verplaatst de klerk di posterijen 2e kl. M. P. Hopman va Wemeldinge naar Rotterdam en de le kl. D. C. Zorgdrager van Vlissinji naar IJmuiden. TWEEDE KAMER. KROONDOMEIN. In de Handelingen van de Tweed* Kamer van 10 October komt voor onéi ingekomen verzoekschriften één van H. A. van Dalsum, notaris Hulst, omtrent toestanden bij het Krooj domein, rentambt Hulst. Dit verzoekschrift aan de Tweede Kami der Staten-Generaal luidt als volgt: Geeft eerbiedig te kennen Hendrik Albert van Dalsum, notarij wonende te Hulst, dat hij onder overlegging van ziji brochure „Toestand op het Kroondomeii waarvan een exemplaar bereids in maand Mei 1907 aan alle leden van Tweede Kamer is toegezonden, aan eerbiedig verzoekt wel te willen onde zoeken, of het in het belang is van prestige van Kroon of regeering, dal rechtstoestand bij het Kroondomein, rei ambt Hulst, geen rechtstoestand is en get rechtstoestand blijft; dat hij hiervoor naar den inhoud di brochure verwijst, in het bizonder naar i conclusie op blz. 13; dat toch bij een ontkennende beau woording de Kamer zou verklaren, dat di rechtstoestand een goede is, en tevens dat alle wenschen op congressen, in schriften enz. geuit over een behoefte t herziening van de wettelijke bepalingf in zake pachtcontract in haar oog reden van bestaan hebben. Hulst, 2 Oct. '07. 't Welk doende, Handteekening. In de Dinsdag gehouden zitting K handelde de Kamer het ontwerp tot ir ling van een fonds tot spoedige afwerkin der Amsterdamsche stelling. Een behandeliij in comité-generaal achtte de voorzitter' overleg met de regeering vooralsnog noodig. Wanneer de loop der beraar slagingen zulks wenschelijk maakt, daartoe nog worden overgegaan. De algemeene beraadslagingen werde geopend door den heer Eland, die j1 ontwerp verdedigde. Zijns inziens is I' onjuist van een muizenval te spreke Spreker hoopte, dat ook wij spoedig n vraagstuk van de bestuurbare luchtva;^ zullen ter hand nemen. De heer Van Bylandt vroeg inlichting' omtrent 's Ministers plannen. De heer Thomson bestreed het ontwei als een misgreep, opmerkende, dat volk, dat zich zelf bewust is, niet in eerste plaats veiligheid achter muren zoi De heer Van Kol bestreed het ontwei betoogend, dat de Amsterdamsche stelhr eer nadeelig dan nuttig in het stelsel onf defensie is. Staat men nu acht mill)0J voor afwerking toe, dan zullen later R* 15 a 20 millioen noodig zijn voor vleuge naar de zee, enz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2