iop, M Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. RECHTSZAKEN. KERKNIEUWS. TOONE E L. De Concertzaal. In het „Huis van Nassau" Provinciale Staten van ZeeTanö marktb Burgerl. Sta Z I E STOO W. f j r ii «V 4 het perceel afgedregd, intusschen zonder eenig resultaat. Utrecht, 8 Oct. Er komen den laatsten tijd heel wat landverhuizers uit Amerika terug. Zoo passeerde hier Vrijdag een extra-trein van Rotterdam naar Duitschland met 350 terugkeerende werklieden; Zaterdag een trein met ongeveer 300 man, terwijl Zondag een extra-trein het station Utrecht voorbijkwam met 800 personen, allen met bestemming naar Duitschland. Leiden, 7 Oct. De moordenaar van Elizabeth Aalbersberg, Stammers, is Zater dagavond uit het Academisch Ziekenhuis ontslagen en eerst naar de gemeente Zoeterwoude gebracht, waar hij den nacht onder het dak van den gemeente-veld wachter Van der Stel heeft doorgebracht. Daarna is hij Zondagmorgen per rijtuig naar het huis van bewaring naar Den Haag vervoerd. De kogel is nog niet verwijderd. 's-Gravenhage, 7 Oct. Ter beschikking van de justitie is gesteld de 25-jarige koetsier E., een berucht individu, een goede bekende der justitie en die zich zou hebben schuldig gemaakt aan een ernstigen moordaanslag. Omtrent de toedracht der feiten valt het volgende te melden: De dader had indertijd kennis aange knoopt met een meisje, die dezen omgang echter na eenigen tijd had afgebroken. Toen zij kort daarna met een ander mans persoon zich ophield, scheen E. daarover wrok te koesteren. Tenminste op den avond van het misdrijf, toen zij zich in gezelschap van den broer van haar nieuwen minnaar bevond, bleef hij haar achter volgen totdat zij even na middernacht op den Schenkweg nabij het Bezuidenhout waren gekomen. Daar trok hij na een korte woordenwisseling, een mes, en stak daarmee naar zijn vroeger meisje. Hij raakte haar echter niet, maar trof haar geleider, die een diepe steek in den buik kreeg. De getroffene, de 26-jarige B.kon zich nog voortsleepen naar het nabij gelegen politie-posthuis aan het Bezuiden hout. Van daar werd hij per raderbaar overgebracht naar het gemeente-ziekenhuis, waar zijn toestand, tengevolge van het groote bloedverlies, zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. De dader, op wien het met bloed be vlekte mes is gevonden, werd nog den zelfden nacht overgebracht naar het politie-bureau aan de Nieuwe Haven en den volgenden dag naar het huis van bewaring. Behoudens wijziging is de datum van de komst van het Duitsche keizerpaar te 's-Gravenhage Woensdag 20 Nov. a.s. In verband met de ontvangst te Vlissin- gen kan herinnerd worden, dat den 29en November 1899, toen de Duitsche Keizer met zijn jacht uit Engeland te Vlissingen aankwamhij aldaar ook door onze Koningin werd verwelkomd. Dinsdag 29 Oct. zal gelegenheid worden gegeven aan dr. Kuyper met zijn 70en verjaardag hulde te brengen. Begrijpe lijkerwijze wordt een zeer groote belang stelling verwacht, en is daarom de rege ling in handen gesteld van een Comité. Elke vereeniging wordt verzocht een afgevaardigde te zenden. In een woning aan de Van der Duynstraat alhier werd Maandag de be woonster, de 67-jarige alleenwonende weduwe P., dood op haar stoel gevonden. Het had de aandacht getrokken van personen, die van de straat door de ramen in de woning (een benedenhuis) hadden gekeken, dat de vrouw onbeweeglijk in een ongewone houding op den stoel zat. De familie en de politie werden hiervan door de buren in kennis gesteld en bij onderzoek bleek, dat de vrouw was ge stikt, vermoedelijk door gas, dat ontsnapt moet zijn uit de buis van de gaskroon, die was neergeschoven en welke buis niet met water was gevuld. 9 Oct. De Tweede Kamer is tegen morgennamiddag ten 1 ure in openbare zitting bijeengeroepen. De Tijd schrijft: De Tweede Kamer schijnt het eindelijk zelf in te zien, dat de praatziekte harer leden ernstig dient te worden bestreden. Naar wij vernemen, zijn er door de „zeven wijzen", de bekende commissie van zeven, gevormd uit de zeven fracties der Kamer, voorstellen ingediend, waarbij aan de behandeling van elk hoofdstuk der Staatsbegrooting een bepaalde tijd wordt gegeven. Deze tijd moet dan weer door de zeven fracties worden verdeeld, en elke fractie moet voor het bepaalde onderwerp dan maar sprekers aanwijzen, die hebben te zorgen binnen het zevende gedeelte van den bepaalden tijd met praten klaar te zijn. Alleen voor de Waterstaatsbegrooting is een bizondere regeling gemaakt; daarvoor krijgen de talrijkste groepen, de Katholieken en de Unie-liberalen, méér tijd dan de anderen. Het is te hopen, dat de verschillende fractiën zich met het voorstel der „zeven wijzen" zullen vereenigen. Rotterdam, 7 Oct. Van de 600 werk lieden van den stuwadoor Frans Swarttouw, die de vorige week het werk staakten, hebben zich vandaag weder 440 vrijwillig aangemeld, zoodat op het oogenblik de staking zich weder alleen tot de graanboot- werkers bepaalt. Te Delfshaven werd vanmorgen een for meel gevecht geleverd, ofschoon niet in rechtstreeksch verband met de staking. Aan de achterhaven aldaar is gevestigd het kantoor van den stuwadoor C. Swart touw. Zaterdagavond hadden de werklieden daar hun geld ontvangen en vandaag kwamen zij weer om zich aan te melden. Een groot deel van de 200, die zich vóór het kantoor verzameld hadden, verkeerden echter onder den invloed van sterken drank en gingen onderling aan het vechten. De politie wilde hen scheiden, doch ondervond verzet. Er werd zelfs met een revolver geschoten, waarbij de agent van politie De Bruyn een kogel in het onderlijf kreeg. Het werd op de Achterhaven en Lange Dijkstraat nu een formeel gevecht, waarbij ook de politie van revolvers gebruik maakte en drie bootwerkers waaronder zekere Bijkerk, die niet eens tot de vechtenden behoorde in het been werd getroffen en één door een sabelhouw gekwetst werd. De orde werd eerst hersteld, toen om half elf huzaren, benevens politie te paard en te voet ter versterking waren komen opdagen. De vier gewonden werden per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Vrijdagavond is de heer Jan Hudig, wethouder van plaatselijke werken en lid der firma Hudig Blokhuizen, in verband met de staking aangevallen. De heer Hudig kwam van het stadhuis, toen hij op de Regentessebrug iemand tegenkwam, die hem vroeg, of hij den heer Hudig voor zich had, die Calandstraters in dienst had. Op 't antwoord van den heer Hudig, dat hij lid der bovengenoemde firma was, gaf de lafaard den heer Hudig, die, al was het alleen om zijn leeftijd reeds, geen tegenpartij voor hem was, een geweldigen slag tegen het achterhoofd, zoodat de heer Hudig bijna tegen den grond sloeg. En daarop maakte de aanvaller beenen. 8 Oct. In verband met een ultimatum van de stuwadoors, dat de z.g.n. contract bootwerkers van hedenochtend zes uur af beschikbaar moesten zijn, om ook graan- booten te lossen, vervoegden zich heden morgen te 6 uur 350 vaste bootwerkers aan het kantoor van den heer P. Swarttouw, aan de Achterhaven. Zij maakten bezwaar graanbooten te lossen, alvorens zij den uitslag hadden vernomen van de heden ochtend gehouden vergadering van boot werkers. Door den heer Swarttouw werd daarop uitstel verleend tot hedenmiddag halftwee. Hedenochtend te 10 uur werd eene vergadering van bootwerkers- gehouden. De leiders verheugden zich zeer in het gestelde ultimatum, wijl de patroons hier door volgens hen, getoond hebben, dat. zij de staking wilden opheffen en dus thans onderhandeld kan worden, op welke voorwaarden de werklieden den arbeid willen hervatten. De staking volhouden was het parool. Aan hen, die behoefte hebben, werd tegen Zaterdag weder eenige financieële steun toegezegd. Hedenochtend brak aan boord van het stoomschip „Harold" het touw ,van een bak ijzererts, welke daardoor in het ruim viel. Een bootwerker werd getroffen. Het linkerbeen werd hem totaal afgesneden. De ongelukkige werd naar het Zieken huis vervoerd. Aan boord van het stoomschip „Vienna" van de „Great Eastern Railway Company", een zusterschip van de in Febr. aan den Hoek verongelukte „Berlin", is in den vroegen morgen van Donderdag een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Kort vóór de invaart van het schip in den Waterweg, dat in den avond van Woensdag van Parkeston was vertrokken om te Rotter dam in het droogdok te gaan, ontstond er een breuk in één der stoomketels, waardoor een groote hoeveelheid kokend water en stoom in de stookruimte drong. Twee stokers, Woods en Green, beiden uit Harwich, kregen vreeselijke brandwonden en overleden korten tijd daarna. Zierikzee, 8 Oct. Ter openbare terecht zitting der arrondissements-rechtbank van heden werd de heer Mr. J. G. Huijser, voorheen advocaat-procureur te 's-Graven hage, beëedigd als substituut-griffier bij dat college. Daarna had in een plechtige zitting de installatie plaats. Vóór dat daartoe werd overgegaan, werd zoowel door den officier van justitie, Mr. Engelberts, als door den waarnemenden voorzitter, Jhr. Mr. de Jonge van Ellemeet, in hartelijke bewoordingen de nieuw benoemde welkom geheeten. Benoemd tot notaris te Goes E. C. van Dissel, candidaat te Capelle (Noord- Brabant). Naar wij vernemen, heeft de heer mr. P. C. J. Hennequin te Aardenburg het voornemen de eerstvolgende zittingen der Tweede Kamer weer te gaan bijwonen. Renesse. Op de Zondag gehouden honden-tentoonstelling, uitgeschreven door de Kynologenclub „Rotterdam" te Rotter dam, behaalden de St.-Bernhards uit den kennel „Thalatta" van dr. Th. Lange alhier zes eerste en één tweeden prijs. St.-Filipsland, 7 Oct. Dat alle ver andering geen verbetering is, bewijst ten duidelijkste de wijziging, die er in den loop der treinen op het traject Steenbergen Anna-Jacobapolder met den winterdienst gekomen is. Kon men tot nu toe, wanneer men met de tram van vóór 8en 's morgens naar Steenbergen ging, de Zuid-Nederlander naar Vogelenzang halen, en tijdig in Bergen- op-Zoom zijn, om vandaar met den trein van 10 uur 37 verder Zeeland in te reizen, nu is die kans geheel verkeken. Kregen we tot nu toe 's morgens circa kwart over 8 onze eerste postbestelling thuis, nu wordt dat wel kwart na 9 a half tien. De 2e bestelling maakt 't al niet veel beter. Nog één schrede in die richting, en we zijn weer terug tot den goeden ouden tijd toen de post via Oud-Vosmeer over den Holarenpolder naar hier kwam. Alhier is een zangvereeniging op gericht met aanvankelijk 46 leden. Ze staat onder leiding van den heer v. Es, onder wijzer alhier. Michiel Adriaanszoon de Ruyter, geboortig van hier, en lange jaren alhier woonachtig, herdacht 1 October, dat hij 25 jaar geleden benoemd werd tot opzichter bij het meteorologisch bureau te Vlissingen. Alhier werd deze week in hevige mate bloedvergiftiging geconstateerd bij een vrouw, die in een roestigen spijker getrapt had, welke door haar klomp heen gedrongen was. Door spoedig ingeroepen geneeskundige hulp is het ergste nog bij tijds voorkomen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. De Heer J. MARTHE, Baanstraat Q 293 te Middelburg, meldt ons: Nu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hen zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrik kelijke pijn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met jïen vermoeid, afgemat gevoel; alle pogingen om wan deze ziekte genezen te worden, waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoordefover uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk'een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen, dat de uitwerking boven alle verwachting was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik openhartig zeggen, dat mijn ziekte geheel geweken was. Uit dank baarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die den Heer MARTHE genezen hebben. Verzeker U, dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedlpl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel S f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Dinsdag gaf het Hoog militair Ge rechtshof uitspraak in de bekende zaak van Huiskens, die te Arnhem, nadat hij zich aan drank te buiten gegaan was, een kameraad heeft doodgestoken. Het Hof vernietigde het vonnis van den krijgsraad te Arnhem, die den beklaagde wegens „doodslag" had veroordeeld, en vonniste hem wegens zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, en bedreiging van een korporaal, tot tien jaar gevangenisstraf, en drie maanden militaire detentie, onder aftrek der preventieve hechtenis. Beroepen bij de Herv. Gem. te Ierseke ds. B. C. C. Steenbeek te Arnemuiden. De lijst van stemgerechtigde manne lijke lidmaten der Ned. Herv. Kerk te Zonnemaire telt 98 namen. Bij de Ned. Herv. Kerk waren op 1 Juli 1.1. 137 predikantenplaatsen vacant, tegen 140 op 1 Jan. van dit jaar, als in: Gelderland 11, Zuid-Holland 28, Noord- Holland 20, Zeeland 7, Utrecht 5, Fries land 24, Overijsel 13, Groningen 15, Noord-Brabant 9, Limburg 1 en Drente 4 plaatsen. Men meldt aan de Ned.: Het Class. Bestuur van Dordrecht heeft in zijn gewone vergadering van 19 September besloten, al de bescheiden tot de zaak van ds. M. H. A. v. d. Valk, predikant van Oud-Beijerland, betrekkelijk, met de noodige inlichtingen te zenden aan het provinciaal kerkbestuur van Z.-Holland overeenkomstig artikel 47 al. 3 van het reglement voer kerkelijk opzicht en tucht en in een buitengewone vergadering van 27 September naar artikel 48 van genoemd reglement een provisioneele schorsing over den bezwaarde uitgesproken gedurende het onderzoek dezer zaak, ingaande on middellijk na expiratie der tegenwoordige schorsing, zijnde 14 October e.k. Aan het Nieuwsblad v. d. Hoekschen Waard deelde ds. v. d. Valk mede, dat hij door het Prov. Kerkbestuur provisioneel geschorst is met behoud van vol tractement. Beroepen bij de Geref. Gem. te Zaamslag, ds. E. Hanning te Schoonebeek. Tweetal bij de Geref. Gem. te Ierseke: ds. A. Brutnmclkamp te Vrijhoeven- Capelle en ds. V. Hepp te Antwerpen. De heer H. E. A. Weijgers van Rotter dam, die benoemd was tot leeraar in de gymnastiek aan de Rijks hoogere burger school te Middelburg, heeft voor die benoeming bedankt. Bij het j.l. te Middelburg gehouden examen voor gediplomeerd hoefsmid, is- o. m. het diploma als zoodanig uitgereikt aan de heeren J. M. Kesteloo te Oosterland en W. M. Kesteloo te Nieuwerkerk. Noordwelle. Bij het laatst gehouden examen ter verkrijging van een diploma voor hoefsmid slaagde o. m. de smidsknecht Jfl van Sluys alhier. Stavenisse. Door den heer arrondisse- ments-schoolopziener in het arrond. Tholen is tegen 11 Oct. a.s. te Scherpenisse een algemeene vergadering van onderwijzers belegd. Hierin zal als spreker optreden de heer Th. J. A. Hilgers, Indisch onderwijzer, thans met verlof hier te lande. Spreker zal een voordracht houden over „het Ündisch schoolwezen en de positie der gouvernements-onderwijzers in O.-lndië". De laatste voorstelling van de Neder- landsche Tooneelvereeniging, „De Fabrieks baas", een drama in vier bedrijven uit het ■Engelsch van Henry Arthur Jones, was in de reeks der door haar alhier gegevene tooneelstukken geen slotstuk, dat ons beviel. Het behoort ons inziens niet bij het genre stukken, die door haar achtereenvolgens de vorige week met een buitengewoon, verdiend succes en een algemeen be wonderd talent ten tooneele zijn gevoerd. Ook de opvoering zelve liet naar onze b'escheidene meening wel wat te wenschen over. De dames en heeren waren behoudens een enkele gunstige uitzondering niet rol vast. Zij hadden blijkbaar te veel den souffleur noodig, dien men, wat zeer hinderlijk is, tot zelfs ver in de zaal kon hooren. En dan kwam het ons voor, dat de meesterknecht, Oyris Blinkarm, die de hoofdfiguur in het drama is, niet geheel juist werd weergegeven. De acteur, die. deze wij erkennen dit gaarne niet gemakkelijke rol vervulde, was te theatraal, maakte met zijn gespierde armen te veel beweging, zocht zijn kracht te veel in de uitzetting zijner longen. Overdrij vingschaadt, en kan soms het ernstigste belachelijk maken. Op geen gebied komt die waarheid sterker uit, dan juist op het terrein dejr tooneelspeelkunst. In weerwil dat wat de afscheidsvoor- stelling betreft, stuk en spel niet mede- vielen, roepen wij de Nederlandsche Tooneelvereeniging van ganscher harte een „tot weerziens" toe. Zij heeft ons toch in de week, die achter ons ligt, avond op avond geestelijk verkwikt; ons rein, waar kunstgenot verschaft. En hiermede geven wij niet slechts ons persoonlijk oordeel weer. Wij vertolken met die verklaring het gevoelen van schier het gansche publiek, dat de schouwburgtent bezocht heeft. Dat publiek, vol waardeering voor hetgeen de Nederlandsche Tooneelvereeni ging ten beste gaf, ziet met ons haar hier gaarne wederkeeren, maar vleit zich dan ook met de hoop, dat zij in het vervolg ook den laatsten avond haar roem weet te handhaven, want zij zij gedachtig aan het bekende spreekwoord„lest heugt het best". Het Specialiteiten-Gezelschap onder direc tie van den heer Henri ter Hall trad Dinsdagavond vooreenzeertalrijkpubliekop. Het programma, dat zeer variëerend was, werd flink afgespeeld en de ver schillende artisten bewezen hun taak te verstaan. Verbazingwekkende toeren gaven de kracht-turners; de Transvaalsche kunst- schutter bewees meester van zijne buks te zijn, en menig jager zou wenschen, zulk een geoefenden blik en zulk een vaste hand te bezittende komische jongleur, de Hollandsche komiek en duettisten amuseerden het publiek op pittige, aan gename wijze, terwijl de heeren Solzer en Hesser bewezen vooruit gegaan te zijn in hunne boeiende wijze van voordragen. Wij gelooven genoeg gezegd te hebben, om aan te toonen, dat de Concertzaal ook thans wederom een bezoek overwaard is, eq wij vertrouwen dan ook, dat haar verder een zeer druk bezoek zal ten deel vallen. werd onder leiding van den heer Léon Bonefang gisterenavond de eerste Café- Chantantvoorstelling gegeven. De verschil lende daarin optredende artisten mochten veel bijval oogsten, en deden het talrijk opgekomen publiek, dat de ruime boven zaal vulde, vaak uitschateren. Aardig en geestig waren de stukjes, die gezongen werden. Vooral de karakter-duettisten en de Hollandsche karakter-komiek vielen zeer in den smaak. Het gezelschap, dat optreedt, is niet grootmaar bestaat uit goede elementen, die voor hun taak, het kermis- minnend publiek een geheelen avoncf aangenaam en gezellig bezig te houden, volkomen berekend zijn. Men anmy zich kostelijk, zoodat wij een ieder kiin, aanraden eens een avond in het „Huis Nassau" door te brengen. De najaarsvergadering der Prov. Stak ^Moerdijk, ljsebaert, L«lf ««La .1 lcllC 0$!? ma o Vip Tin vail Oycn, Homl *1 Van de Putte, Merckens, en s de heeren F en Staten °d°erde afdeeling: Lucasse, De Smid werd Dinsdagavond half acht door Commissaris der Koningin, den l, mr. H. J. Dijckmeester, in naam h Koningin geopend. Tegenwoordig waren 39 leden. AfuM de heeren Fokker, Van Dam en Hennequi, allen met kennisgeving. Het eerst werd aan de orde gesteld i beëediging van den heer jhr. C. J. j »i van Teylingen, lid voor Middelburg, in de zomervergadering wegens zieu niet tegenwoordig kon zijn. De heer Van Teylingen werd door de; griffier binnengeleid, en legde in handf van den voorzitter de bij de wet voor. geschreven eeden af. De voorzitter wenscht daarna den heer Van Teylingen geluk met zijn benoem® en zijn herstel, en verzoekt hem zitting! nemen. De voorzitter hield daarna de volgetuSe toespraak „Mijne heeren! Wordt in de spanne tijds, die uwe zomer en najaarszittingen scheidt, de stilte in deze vergaderzaal in den regel niet ver broken, ditmaal werden in de afgeloopa maand feestklanken en feestgeruisch deze ruimte vernomen. De Provinciale Staten van Zeeland brachten hulde aan het Hoofd van te Staat. Koninklijke woorden werden bin» deze wanden gehoord. „Ik besluit" sprak H. M. de Koningin aan het door de Staten aangeboden feestmaal „met den wensch, dat Zeeland een lange reeks van voorspoedige en gelukkige jaren moge beschoren zijn". Het is uw wensch, mijne heeren, even als die van uywen voorzitter, om deze voor de provincie zoo heuglijke en beteekenis- volle gebeurtenis vóór den aanvang vai] onze werkzaamheden te herdenken. Het driedaagsch verblijf van H. M. dij Koningin en van Z. K. H. den Prins i Nederlanden in Zeeland, op 12, 13 en September 1.1., heeft zich ontwikkeld een zegetocht, waarbij Vorstin en Volt van weerszijden nog nader tot elkander zijn gebracht. Reeds heb ik, ter voldoening aan mij gegeven opdracht, in het Provinciaal Blad de dank van H. M. en Z. K. H, de ingezetenen overgebracht. Het zij vergund daaraan in uwe hooge vergadering den wensch toepte voegen, dat dit Koninklijk bezoek in de* ruimste mate tot strekke van de geheele provincie". Deze toespraak werd door de leden luid applaus begroet. Daarna deed de voorzitter mededeeling van verschillende ingekomen stukken, houdende Kon. goedkeuring van door de Prov. Staten genomen besluiten, welke stukken voor kennisgeving werden aan genomen. Vervolgens werd mededeeling gedaan van een dankbetuiging van A. J. de Nood voor de verhooging der hem uit de provinciale fondsen toegekende toelage, van D. Passenier voor de verhooging v zijn jaarwedde als concierge bij Provinciale bibliotheek. Overeenkomstig de voorstellen van Gedep. Staten werd besloten tot aan houding van: a. een adres van de Ver eeniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid- en Noord-Beveland, om aan vulling van het reglement op de wegen en voetpadenb. een adres van het bestuur van den polder Oud-Beoosten BI ij-Bezuiden, om een renteloos voorschot voor verbetering van wegen. De verschillende voorstellen van Gedep, Staten werden naar de afdeelingen ver wezen. De heer Heijse maakte de opmerking, dat in het voorstel tot heffing van opcenten op de rijksbelastingen een fout is geslopen. Er is gerekend, dat de verhooging, door Gedep. Staten voorgesteld, f 31.700 zal opbrengen. Dit nu moet f 1000 meer zijn, en wordt dus f 32.700. Verder wenscht de heer Heijse eenige inlichtingen omtrent het voorstel tot tó aangaan van een geldleening van f 240.000, en zette de redenen, die hem tot dit ver zoek geleid hadden, nader uiteen. Hij vroeg of Gedep. Staten bereid waren de door hem verlangde inlichtingen in de afdeelingen te geven. De heer Fruijtier verklaarde namens Gedep. Staten, dat geen bezwaar bestaat die inlichtingen te geven, voor welk ant woord de heer Heijse dankte. De voorzitter deelde hierna mede, dat in de volgende zitting zullen beantwoord worden de vragen van den heer A. S. Dekker, betreffende den provincialen stoom- bootdienst. Vervolgens werd overgegaan tot dc splitsing der vergadering in afdeelingen, en werden deze als volgt samengesteld: eerste afdeeling: de heeren Hollestelle, Dekker, Bolle, Van Teylingen, Van Waes- berghe, De Veer, Moolenburgh, Mulder, Lucasse, Den Bouwmeester, Van Voort- huijsen en Heijse, en als leden van Gedep. Staten de heeren Siegers en Blum tweede afdeeling: de heeren Den Boer, Dumoleijn, Houterman, Wondergem, Vorster- boom, Hammacher ipden van Gedep. jonge en Van Rom j overeenkomstig oorzitter, werd dr eerstvolgende ope houden op Vrijdag middags te 10 urer, vergadering, die d werd bijgewoond, Rotterdam, 8 waren aangevoerd en 642 vette rundere en 269 graskalveren 914 varkens, 279 bi; Koeien en ossen 27 tot 33 ct., k; varkens 22 tot 26 Melkkoeien f 1! f 175 a f 300, stie f 75 a f 145, gij vaarzen f 85 a biggen f a f 15, hitten f 45 a f 19( Nuchtere kalver slacht- f 9 a f 12. Biggen f 1.15 a Op de vette redelijk; puike spc 1| ct. boven note< kalveren ruim aanj alleen zeer beste geplaatst worden Op de magere langzaam, alleen blaar te boven flinke prijzen vli buitenland werd v kalveren was de 1 slachtkalveren m vluggen handel. It gering. Ook in De prijzen, Rotterdamsche Ei als volgt: voor ki eendeneieren f 5. voer 11,730 stuksj Gent, 4 Oct. Russisch blijft ka met hunne offert zakelijk in de bet prijzen worden inlandsch was nol de vorige week e gehandhaafd. 3e 6 luli. Pieter Hen C. Dijkg 20 Marinus A P. Beije. 19 Aug. Stoffel, zo J. Hanse 5 Sept. Jacoba Ma en A. C Johannes J en M. E Maatje El en M. d O 17 Aug. S. J. van de Graa 14 Sept. M. Boot, Boer. 21 P. Padmos 12 25 Tijd van Hoog October. Maan ouderdo 9. 3 10. 4 11. 5 12. 6 13. Zo. 7 14. M. 10.22 15. 9 16. 10 Tijd van H. W. L. W. Donderd. 10 Vrijdag 11 Zaterd. 12 Maandag 14 Dinsdag 15 Woensd. 16 Vlis Rot sir

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2