Anna-Jacoba-Polder, 2 Oct. Gisteren avond 8f uur bewoog zich van het Westen naar het Zuid-Oosten een prachtig lucht verschijnsel, dat een tijd lang een mooi blauw-achtig licht achterliet. Het licht be woog zich zeer snel, en verdween in den gezichtseinder. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. biedt een verscheidenheid aan op het gebied van zang, muziek en gymnastiek. De heer Ter Hall zal wel zorgen dat ook het Zierikzeesche publiek over hem tevreden is, en wij kunnen hem dan een goede kermis beloven! De vergadering, door de afdeeling Renesse van den Vrijzinnig-Democratischen Bond Zaterdagavond gehouden, was vooral gewijd aan de beantwoording der vragen, gesteld door het Alg. Ned. Werklieden verbond omtrent een tienurigen werkdag ook bij landbouw en veeteelt. Wanneer er sprekers in Zierikzee komen, zal de afdeeling trachten deze ook daar te doen optreden. In een volgende huishoudelijke vergade ring zal de voorzitter, op verzoek van één der leden, nog eens onze staatsinrichting behandelen. De heeren Herman Snijders te Middelburg, M. Kole Jr. te Kruiningen, J. Goetheer te Oudelande, M. de Korte te lerseke, en Jac. Welleman te Krabbendijke, hebben zich vereenigd tot een „Zeeuwsch comité voor grondwetsherziening". Dit comité heeft zich met een circulaire tot verschillende vereenigingen gewend, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd van een krachtige propaganda voor grond wetsherziening en algemeen kiesrecht. Bij het dezer dagen te Middelburg gehouden examen voor hoefsmid is geslaagd de heer J. Flohil te Burgh. Benoemd tot directeur van het Rijks-Landbouwproefstation te Groningen, dr. J. Maschhaupt, scheikundige aan het Rijks-Landbouwproefstation te Goes. Gedep. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor om, met ingang van den dag, waarop het schoolgebouw zal worden in gebruik genomen, aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding eener Ambachtsschool te Oostburg, een subsidie te verleenen berekend tegen f 25 per leerling en per jaar, met een minimum van f 1000 en tot een maximum van f 2000 per jaar, en uiterlijk tot en met het jaar 1912, zulks o. a. onder voorwaarde dat gedurende dat tijdvak door de gemeente Oostburg, door andere gemeenten en door vereenigingen of particulieren te zamen een bijdrage worde verleend van ten minste f 1000 per jaar. Noordwelle. Bij enkele candidaatstelling is tot lid van den gemeenteraad (vacature, N. L. de Oude, overleden) gekozen ver klaard de heer C. Elenbaas. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur alhier is, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer N. L. de Oude, benoemd de heer N. Dalebout. Schouwen, 2 Oct. Weldadige regen buien hebben ons dat gebracht, waar wij reeds lang begeerig naar hebben uitge zien. Het kostelijke water was bij velen tot den laatsten druppel verbruikt, bij niet weinigen nog slechts in geringe mate in den regenbak voorhanden. Thans kan ook de landbouwer zijn gronden weer naar behooren ploegen en gereed maken voor de zaai, terwijl het land nu eerst geschikt is om de bieten te spitten, waarmede thans een begin wordt gemaakt. Wissenkerke, 30 Sept. Hedenmorgen is na het afdragen van aardappels een arbeider alhier plotseling gestorven. Spelender wijze werd eenige jaren ge leden de Werkmans-Vereeniging „Hulp in Nood" opgericht, waarvan de overledene lid was. Zijn weduwe ontvangt nu van die Vereeniging f 36. Waar ze anders vermoedelijk direct in benarde omstandig heden zou hebben verkeerd, is dit nu daardoor een werkelijke „hulp in nood". Middelburg, 1 Oct. Hedenmiddag werd in de St.-Pieterstraat alhier door de politie aangehouden een minderjarig meisje, dat zich in gezelschap bevond van een manne lijk persoon, en dat de ouderlijke woning te Goes was ontloopen. Na een verhoor op het bureau werd zij door de politie huiswaarts gebracht. De diefstal van tafelzilver. De stafmuzikanten De W. en J. en de élève- muzikant S., allen van het 3e reg. inf. te Bergen-op-Zoom, betrokken bij den diefstal van tafelzilver te Middelburg, zijn nu gisteren (Dinsdag) naar 's-Hertogenbosch overgebracht om daar voor den krijgsraad terecht te staan. Één hunner, de muzikant De W., is gehuwd. Aan den heer M. B. G. Hogerwaard, eervol ontslagen hoofd-ingenieur van den prov. waterstaat in Zeeland, is een pensioen toegekend van f 3334 's jaars. Vlissingen. Gedurende het nu afge- loopen badseizoen werden alhier 5562 zeebaden genomen, waarvan 4001 door heeren en 1561 door dames. De hoofd-conducteur der Staats spoorwegen, G. Claus te Vlissingen, die vóór eenige maanden bij het spoorweg ongeluk te Boxtel ernstig werd verwond, is nog steeds niet in staat zijn werkzaam heden te hervatten. Hoofdplaat, 1 Oct. De heden gehouden stemming voor een lid van den gemeente raad trok een buitengewone belangstelling. Zoo werd een 84-jarig kiezer per kruiwagen naar het stemlokaal gebracht; een 77-jarig kiezer, die zich op twee krukken voort beweegt, ging zijn burgerplicht vervullen en ook werden kiezers per rijtuig naar de bus gebracht. Bijna alle kiezers, die daar voor in de gelegenheid waren, hebben dan ook aan de stemming deelgenomen. Gekozen werd de heer Van Damme met 69 stemmen, terwijl de heer Cammaert er 52 verkreeg. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels f 1,— elke regel meer f 0,20. Verteld te Rotterdam. Een inwoner van Rotterdam vertelt hier vrij en openhartig hoe zij beterschap heeft bekomen van een bedroevende huidziekte. Zierikzeesche inwoners, die een geneesmiddel zoeken voor aambeien, prikkelende huiduitslag of andere huid ziekten, zullen het de moeite waard vinden, om van hun buurvrouw's goeden raad nut te trekken. Mejuffrouw BERENDSEN, van Oldenbarneveld- straat 71 te Rotterdam, deelt ons mede: Sedert zes maanden was mijn dochter alngedaan met droge aambeiendeze bezorgden h jar veel hinder en pijn en de jeuking was onuithcmdbaar. Onop houdelijk had zij hier last van, jzoowel bij het loopen als bij het zitten. Ik was Blij toen ik van Foster's Zalf hoorde en de goede verwachtingen hiervan gekoesterd, werden gelukkig niet teleur gesteld. Ze had deze slechts gedurende eenige dagen noodig om zich geheel van haar bedroevende kwaal te genezen en uit erkentelijkheid zal ik waar ik kan uw probaat middel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, hetzelfde soort dat Mejuffrouw BERENDSEN gehad heeft. Zij is te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bh den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Hotel „Amerika" te Hoek-van-Holland. De afbeelding hierboven is die van het Hotel „Amerika" te Hoek-van-Holland bijzonder bekend door de liefderijke ver pleging, die de schipbreukelingen van het onlangs gestrande stoomschip „Berlin" aldaar mochten ondervinden. Wij hadden het genoegen een gesprek te voeren met Mejuffr. TUY>fè dochter des huizes van het Hotel „Amgjhfca", dezelfde die door hare liefderijke zor/en de erken telijkheid van de geredde scl^fcbnyikelingen inoogstte en aan wie de {^redcTe Kapitein G. W. Parkinson uit dankbaarheid een ring met Chineesche inscriptie ten ge schenke gaf; deze dame machtigde ons het volgende te verklaren: Van kindsaf aan was ik lijdende aan de borst. Ik moest dikwijls hoesten en gaf dan fluimen op, die er veelal bloederig uitzagen. Door het regelmatig gebruik der Abdijsiroop heb ik veel verzachting en verlichting ondervonden en zal de Abdijsiroop ieder borstlijder ten zeerste aanbevelen. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo, is geheel onschadelijk en geneest onherroepelijk alle aandoeningen van borst en longen, asthma. Zij geneest den kop- pigsten hoest en de verouderdste verkoud heid. De Abdijsiroop geneest daar waar alle andere middelen faalden. Prijs per flacon f 1.f 2.en f 3.50. Centraal-Depót L. I. AKKER, van Alke madestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bruinisse, 1 Oct. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar paarden verkocht voor f 100, f 155 en f 96. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq zijn d.d. 2 October 1907 te Zierikzee publiek verkocht: 1 Heet. 21 Aren bouwland aan den Lagenweg onder Nieuwerkerk, voor f 1050; 81 Aren 10 Centiaren bouwland aldaar, voor f 1051 2 Heet. 50 Aren 50 Centiaren bouwland aan den Stolpweg aldaar, voor f 901 7 Heet. 40 Aren weiland aldaar, voor f 770. Alles per 40 A. 33 c.A. ONDERWUS. Aan de universiteit te Utrecht slaagde voor het 2de natuurkundig examen de heer F. J. van Mervennée, geboren te Zierikzee. Brouwershaven. De leerlingen der bizondere school alhier vereerden het hoofd dier school, den heer Sonneveldt, op diens verjaardag, met een prachtig sigaren-tafeltje. Zeker een bewijs, dat de heer Sonneveldt alhier achtenswaardig is. Aangenomen de toez. van beroep naar de Herv. Gem. te Nijmegen door ds. P. J. Couvée te Borne (vroeger te Eikerzee). Toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Burgh is gedaan aan den candidaat Meeuwenberg te Zeist. De predikant der Ned. Herv. Gem. te Oud-Beierland, ds. M. H. A. van der Valk, die door het classicaal bestuur van Dordrecht voor den tijd van drie maanden in zijn bediening werd geschorst met behoud van half tractement, en wiens zaak na verhoor de vorige week in handen werd gesteld van het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland, is thans voor onbepaalden tijd, zonder behoud van eenig tractement, geschorst. De eerste schorsing zou 13 October geëindigd zijn geweest. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Dinteloord door ds. L. Datema te Delfshaven. Ds. Veenstra, em.-pred. bij de Geref. Gemeente te Vlissingen, is in den ouderdom, van 77 jaar overleden. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Zonnemairedoor ds. C. Dekker te Ooltgensplaat. Zierikzee, 1 Oct. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens 1 Huisvredebreuk H. M., 26 jaar, arbeider te Zierikzee, na gedaan verzet tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 2°. Wederspannigheid, gepleegd door twee of meer vereenigde personen, met vereenigde krachten: I. F. E. A. W., 31 jaar, koopvrouw; 2. B. W., 30 jaar, koopman, en 3. C. G. V., 40 jaar, huisvrouw van A. van A., koop vrouw, allen zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande; bij verstek, nos. 1 en 3 ieder tot eenej gevangenisstraf van een maand, no. 2 tot eene gevangenis straf van drie maanden, met bevel tot gevangenneming 3°. Diefstal: W. van den H., 24 jaar, zonder beroep, te Duivendijke, bij verstek, tot f 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis; 4°. Het doen van een gift aan een ambtenaar met het oogmerk om hem te bewegen in zijne bediening, in strijd met zijn plicht, iets na te laten A. G., 32 jaar, schaapherder, te Nieuw- Vossemeer, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 5°. Het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift gedaan door een ambtenaar belast met het opsporen van strafbare feiten M. L. S., 30 jaar, timmerman te St.- Maartensdijk, tot f 20 boete, subs. 1 maand hechtenis; 6°. Jachtovertreding A. A. K., 30 jaar, arbeider te Kerkwerve, in hooger beroep, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis; 7°. Jachtovertreding A. van B., 41 jaar, smid, te St.-Philips- land, in hooger beroep, tot f 5 boete, met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering of te betalen f 15. (In deze zaak trad als raadsman op Mr. A. J. F. Fokker). Vrijgesproken J. de J., 43 jaar, huisvrouw van J. S., te Kerkwerve, beklaagd geweest van mis handeling. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht een strooper uit Schoondijke, die, toen hij door een rijksveldwachter in het jachtveld werd betrapt, dezen met doodslag te bedreigen door hem toe te roepen: „Blijf staan, of ik schiet je dood". De Haagsche rechtbank veroordeelde Maandag een juffrouw te 's-Gravenhage, z. g. „deskundige", tot 2 jaar gevangenis straf wegens het misdrijf, strafbaar gesteld bij art. 297 v. S. De rechtbank gelastte de dadelijke ge vangenneming van de veroordeelde, op grond, dat er vrees bestaat dat zij anders met hare practijken zal voortgaan. Voor den Hoogen Raad zou Dinsdag 1.1. behandeld worden de zaak van jhr. de Geer, door het Hof van Amsterdam veroordeeld tot gevangenisstraf van vier jaar en zes maanden, ter zake van verduistering, gepleegd door hem, die het goed uithoofde zijner bediening onder zich heeft. Intusschen werd namens mr. MullerMassiste Amsterdam, raadsman van den requirant, ter terecht zitting vier weken uitstel gevraagd en verleend, in het belang der verdediging, ofschoon gelijk de president, mr. De Pinto, opmerkte deze zitting bijna geheel bestemd was voor de behandeling dezer zaak. De behandeling zal thans Dinsdag 29 October plaats hebben. Tegen den chauffeur, beklaagd van het aanrijden eener dame op het Kanaal te 'sHage, die dientengevolge is gedood, werd Dinsdag j.l. voor de Haagsche recht bank 4 maanden hechtenis geëischt. De Hooge Raad handhaafde gisteren de veroordeeling van F. C. V. G., huis vrouw van P. D. D., herbergierster te Neuzen, wegens drankwetovertreding door de rechtbank te Middelburg tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Gisterenavond werd gegeven „De St« het Geweten", een drama in d,f dat Steer M drenkeling het link T OO N EE L. Maandagavond gaf ter gelegenheid van de kermis de Nederlandsche Tooneelver- eeniging haar eerste uitvoering te dezer stede op de Balie. Opgevoerd werd door haar „Vrouwentranen", een blijspel in vier bedrijven naar het Engelsch van R. Cham bers, vertaald door Felix. Kortelijk komt de inhoud van het stuk hierop neer. Een bekend schrijverClemens Parburyis gehuwd. Zijn vrouw, Mabel, verlangt, dat haar man zich geheel en al aan haar wijden zal, en zelfs zijn tijd, bestemd voor zijn letterkundigen kritischen arbeid, aan haar geven zal. Om haar willetje door te zetten, barst zij bij het minste verzet in tranen uit, een wapen, waarvan zich vele vrouwen bedienen, teneinde het zoogenaamd sterkere geslacht tot bevrediging van haar wenschen, luimen en grillen te noodzaken. Parbury heeft, om zijn vrouw ter wille te zijn, al zijn vrienden in den loop der jaren veronachtzaamd, en heeft zelfs op haar uitdrukkelijken wensch geen secretaris, met wien hij soms vriendschap zoude kunnen sluiten, maar een secretaresse in dienst genomen. Een van zijn vroegere vrienden, George Gunning genaamd, die veel gereisd heeft, en blijkbaar veel levens ervaring heeft opgedaan, brengt hem, dien hij in geen jaren gezien en gesproken heeft, op een goeden dag een onverwacht doch wel kom bezoek, waarbij hij al spoedig bemerkte, en ook persoonlijk ondervond, dat Parbury geen ziertje meer te zeggen heeft, want dat hij geheel door zijn vrouw beheerscht wordt. Zelfs wist deze, natuurlijk door een sterken tranenvloed, door te drijven, dat haar echtgenoot zijn voornemen om met zijn vriend een afgesproken watertochtje met een jacht te maken, moest opgeven. In het tweede bedrijf ontstaat in de gunstige verstandhouding tusschen Mabel en de secretaresse, Erica Gordon, een talentvol meisje, een ernstige stoornis. De secretaresse heeft, terwijl zij zich alleen in de kamer bevindt, het portret van haar chef, in wien zij den pittigen schrijver vurig bewondert, gekust, hetgeen Mabel, die op dat oogenblik toevallig het vertrek binnenkomt, ziet. Pikante scène tusschen beide. Mabel, die in de natuurlijke meening verkeert, dat de secretaresse op haar man verliefd is, eischt, dat zij den volgenden morgen vertrekt. Deze weigert hoffelijk maar beslist, daar zij zich niets kwaads bewust is. Hierop verzoekt Mabel naar man de secretaresse weg te zenden, en in de plaats van deze een secretaris te nemen. Parbury, die de secretaresse om haar bekwaamheden niet missen wil, weigert dit verzoek, waarvan de grond hem verzwegen werd, in te willigen. Geen beden konden baten. Ook de bedreiging, dat zij, bijaldien Erica niet heenging, de echtelijke wonig zou verlaten, en bij haar vader haar intrek nemen, miste haar werking, fjierop reed zij met haar vader weg. Dit is, om zoo te zeggen, de crisis van het stuk, waarvan de ontknooping nu spoedig volgt. Mabel heeft een onderhoud onder vier oogen met Georg Gunning, die haar, teneinde alles in het reine te brengen, zijn tusschenkomst toezegt. Man en vrouw verzoenen zich met elkaar. De laatste heeft de overtuiging verkregen, dat Erica's gevoel voor haar man van hoogst onschuldigen aard is. En George, die van den aanvang af veel be lang stelt in de secretaresse, die hem haar levensgeschiedenis verhaald heeft, heeft gaandeweg een innige genegenheid voor haar opgevat, die ten slotte door haar beantwoord werd. Het stuk heeft èn door zijn boeienden inhoud èn door zijn wegslependen vorm van het begin af tot het einde toe de toe schouwers en toeschouwsters aangenaam beziggehouden. Aller aandacht was ge spannen. Maar hoe mooi een stuk op zich zelf ook wezen moge, wanneer het spel niet medewerkt, komt het niet tot zijn recht. Maar wordt daarentegen een stuk opge voerd door artisten in den waren zin des woords, door beschaafde en op het gebied van de tooneelspeelkunst hoogst begaafde menschen, die de beteekenis van elke handeling diep gevoelen, den zin van elk woord goed begrijpen, dan komt de waarde van zulk een stuk dubbel uit. En dit is hier het geval. Hoe uitmuntend werd niet de talentvolle schrijver Parbury door den heer Alex. Post (Faassen) weergegeven, en hoe voortreffelijk werd niet de droge schoonpapa door den heer A. v. d. Horst voorgesteld. Onverbeterlijk was de heer M. J. Ternooy Apèl in zijn rol van George Gunning, den typischen vriend van Parbury. En wat de beide dames betreft, waarmede wij, al ware het alleen maar uit hoffelijk heid, hadden moeten beginnen, zij gaven een juist beeld van de personen, die zij te vertolken hadden. Mevrouw W. van der Horst speelde voor de vrouw, die met tranen haar man aan haar wil wist te onderwerpen, keurig, terwijl Mevr. R. Ter nooy Apèl de ongedwongene, natuurlijke secretaresse prachtig weêrgaf. Het spel van beide was meesterlijk. Het stuk oogstte levendigen bijval. Men was een en al bewondering voor het schoone spel. yeti vankelijk viel verd Steer, dat deze vreemdeling als zij de verzekerde som 2oede trouw van bleken uit de omsta van het üeweten", een drama i ™eer het ree bedrijven, naar het Fransch van Kistemaeckers, vertaling van Ko Hottiê' Zag men den vorigen avond op het Vrouwentranen, nu zag men die m zaal op tal van schoone wangen, J grepen stuk en spel aan. Een dokter wordt door een lid van dp,i ta inlichtingendienst medegedeeld, dat iemand "a de!L vfr/eker op zijn vrouw verliefd is, haar minw" aan LnJhi f) briefjes schrijft, en met haar een nacht® Wfg„ f r o Uw Zii onderhoud zou hebben. Hij is hierovf aned begrijpelijkerwijze erg ontdaan, en Zte „praakt aa zijn vrouw aan, dat zij tot herstel van hai>ew lieten of zi geschokte gezondheid morgen vroeg j,1?®61, ontbrak hem naar een andere luchtstreek zou ai reizen.-Al 't tegenspartelen van haar stuiitj/1 af op zijn onverzettelijken wil. Zij brandy 4 I n g e z o n echter van onstuimig verlangen om, vóór dat zij op reis ging, nog een onderhom met hem te hebben, die haar lief had. a nam hiervoor in de armen haar vriendin' een bij haar logeerende onderwijzeres die reeds lang in het geheim was ijljf gewijd, en als postilion d'amour dienst deed. Deze ging op haar verzoek tot den minnaar, en wees hem, overeenkomstige haar gegevene opdracht, als de veiligs plaats voor de nachtelijke samenkomst slaapvertrek van des dokters vrouw aas De verliefde kwam in het slaapvertrek maar deed daar een ongelukkigen val, dit tengevolge had, dat zijn leven in gevaar kwam. Redding was mogelijk door den dok-I ter, maar deze, die bespeurde, wie in het slaapvertrek van zijn vrouw was, weigerde aanvankelijk onder heftige en hartstochte lijke kreten van haat hulp te bieden, mam verleende die ten slotte toch, nadat tiï het vertrek was binnengetreden. De stem van plicht en geweten had tot hem m. Tuiflb Het hoofdbestu ging „De Zuid gevestigd te Rc gecombineerde ve der Rotterdamsch en Groenten-Exf tot stand bren exportveiling in peên, en verder Zuid-Hollandsche worden geteeld Het hoofdbest] van deze circul gevendaarbij dit besluit do< worden, daar sproken en toen den geneesheer aangespoord producten een z. een menschenleven te redden. Ziehier bt- gekomen, knopt den inhoud. Het spel was ook is Van de dit stuk uitmuntend. Met „Vrede Thuis" een blijspel in één bedrijf van G. Cour- teline, vertaald door Ko Homeijer, weit ds avond besloten. Donderdagavond hebben wij te wachtej de 162ste opvoering van „Allerzielen", een zinnebeeldig spel in drie bedrijven, vai Herm. Heyermans Jr., den schrijver van „Op Hoop van Zegen". Vrijdagavond zal „Telefoongeheimen" worden opgevoerdeen hoogst geestig blijspel in drie bedrijven, van M. Reimaa en H. Hausleiter. De vertaling is van den heer J. C. van der Horst Jr. zijd' Rotterdamsche Groenten-Export' zeer veel sympa' deze heeren hun Van de zijde „De Z.-H. E gehad van een heer Herman Vo die 5 jaar de betaalmeester ge bereid verklaar spreken over belangrijke tots: veiling te Rotter U zendt, aan Rotterdam, veil uw exportprodui zijn van uw hai aantal balen, d Gemengd Nieuws. v den minimum-p Dertig jaar geleden strandde in de Eierlandsche gronden het Engelsche stoom- 1 schip „Iceland", geladen met stukgoederen,! o.a. olifantstanden, koper, katoen, olie, wijn, 9 enz. Een groot gedeelte der lading werd indertijd gelost, een ander gedeelte bleel j" in het casco en geraakte onder het zand I bedolven. Het bergen moest toen worden I gestaakt. Op de plaats der stranding werd I een wrakton gelegd. Nu heeft men de strandingsplaats onder- I zocht of het wellicht nog mogelijk was! iets van de lading te bergen. Het bleek I echter, dat het casco al dieper was gezakt! en diep onder het zand bedolven was. Van berging kan dus geen sprake zijn. Muziek beter dan politie. Te Krimpen aan de Lek kregen twee buurvrouwen ruzie,! die zoo hoog liep, dat zij elkaar in hel haar vlogen. Een buurman van hen heeft zoons die aan muziek doen en metelkaai' een aardig orkest vormen. Fluks roept ml de buurman zijn jongens bij elkaar ei dezen bliezen er duchtig op los. De muziek! werkte zoo veredelend, dat de buurvrouwen spoedig den strijd opgaven en ieder haai woning opzocht. Een nieuw schip gezonken. Zondag I werd te Genua de nieuwe transatlantische j boot „Principessa Yolanda" te water gelaten, I Het afglijden van het schip ging goed, I maar toen het op het water kwam, viel het opzijde en zonk in de diepte. Een kreet van angst steeg op uit de talrijke toeschouwers. Gelukkig konden zij, die zich aan boord bevonden, nog intijds het schip verlaten en aan land komen, dank aan de talrijke bootjes, die zich daar bevonden, De oorzaak van het ongeluk moet zijn, dat aan de basis van het schip een breuk was ontstaan. Wegens de overhelling kon hel water in de vensters der hutten dringen, Duikers zijn reeds ter plaatse om het schip te onderzoeken. De schade wordt op een millioen geschat. Een doodgewaande. Den 28 April In haalde men uit de Theems te Londen hel lijk op van een man van ongeveer 60 jaar, wiens linkeroog ontbrak. Het lijk werd herkend als dat van Arthur Steer, door zijn eigen zoon en nog eenige familieleden en begraven op het kerkhof van Bromleyi waarna de zoo.n een som gelds ging ont vangen, waarvoor het leven van zijn vader was verzekerd. In Augustus evenwel kwani Arthur Steer, een man, die meermalen een zwervend leven leidde, eensklaps in levenden lijve bij zijn zoon binnen en thans heeft hij aan den Burgerlijken Stand, waar hij als dood en begraven staat aangeteekend, verzocht weer officiëel onder de levenden te worden opgenomen. Nu ontdekte men of de minimum baalzak, en dit inzenden, met die de heeren ontvangen ten geboden zal wc De minimum u en den direc Deze minimu prijs gehandha; den handel za met 5 ct. word gemeld te wo geboden aanta leveren. (Ook toezenden). Direct na veilingsbrief, geld op de van toezenden Ook kunt u of tram zelf heeren expor producten kui in sommige g< indien er direc De kosten 5 ets. per' De veiling Maandag, Dit ten 11 ure f „Hötel de Go Brieven enz lokaal, Persoc Gelieve u als volgt aan I Heden meld i S-L. aardappels ...baal uien d Aardappelen f per H.L. tegen fpei verkoopen.tegej De productei veilen, en verzi toe te zenden. berekend won er zak. Duid' De directei willen sortee steeds te me In aansluit: veiling heeft Z.-H. E." eer verkoop in Zeeuwsche belang wore fiooi en fijn houdelijk ge "ok te vee voor eigen g eer gemak aar onze ndervindt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2