ADVERTENTIEN. NEDERLAND. Ingezonden Mededeelingen. Genin zal denkelijk zijn wonden over leven, doch zijn twee beenen moeten afgezet worden, evenals de arm van David. Haft was gehuwd en vader van een talrijk kroost. David is insgelijks gehuwd en vader van een gezin. IJmuiden, 19 Sept. Nadat de Koningin en de Prins per trein van 6,49 uit Den Haag waren vertrokken, kwamen zij te 7,36 heden morgen aan 't station alhier aan. De Koningin was geheel in het wit gekleed en de Prins in politiek. De Koningin begaf zich naar de Kust- manoeuvres, de Prins naar de vergadering van de Staatscommissie voor het Reddings- leger. De Koningin werd begroet door den generaal-majoor De Meester, en ging met dezen en een hofdame in de divisie-auto naar de haven. Daar lag het oorlogsschip de „Piet Hein". De bevolking juichte Haar hartelijk toe. Op de „Piet Hein" stonden de troepen opgesteld en werden door H. M. geïn specteerd. Daarna werden de officieren aan Haar voorgesteld en begaf H. M. zich met generaal De Meester op de commando brug. Het publiek zong hierop het Wilhelmus. De „Piet Hein" wierp hare ankers en vertrok gevolgd door 3 torpedo's. De Prins juichte, staande op de Waterstaatsboot, H. M. hartelijk toe. Te 11 uur kwamen de oorlogsschepen te Scheveningen in het zicht en was langs de strand-boulevard en op 't wandelhoofd, op 't platvorm aan 't eind van de pier een groote menigte. Twee torpedo's gingen vooruit om peilingen te doen. Toen deze verkenners terugkwamen, naderden de twee oorlogs schepen, doch de Koningin was noch met het gewapend, noch met het bloote oog te zien. Heden is H. M. te Hoek-van-Holland aan wal gegaan. Leiden, 18 Sept. In den afgeloopen nacht is in een laantje in de nabijheid van Leiden, onder Zoeterwoude, een meisje, de 20-jarige Elisabeth Aalbertsberg, dood geschoten door den 24-jarigen schilder Albertus Stammers, gehuwd en vader van drie kinderen. Deze beide lieden leefden reeds een jaar lang in verboden betrekking. Dit wist de man een tijdlang verborgen te houden voor zijne vrouw, maar er waren nu omstandigheden die een ontdekking ten gevolge zouden hebben. Gisteren nu schafte hij zich een revolver, klein kaliber, aan en ging met haar in een zijlaantje van het zoogenaamde Zwartebrugje wandelen. Daar werden ze vanmorgen door een landbouwer, die zijn koeien zou melken, gevonden. Deze begaf zich naar de Leidsche politie, die met den brigadier der rijks- veldwacht Vet, en den rijksveldwachter Monna zich er heen begaven, terwijl de burgemeester van Zoeterwoude, de heer Van Gilse, ook spoedig ter plaatse van de misdaad was. Het lijk van het meisje lag naast den man, die met een bebloed gezicht versuft er naast zat. Het slacht offer was in den linker slaap getroffen; de hersenen puilden uit de wonde. Dr. Kortman constateerde den dood. De dader heeft, nadat hij haar had getroffen, een schot op zich zelf gelost; de kogel zat nog in het verhemelte. Levensgevaarlijk schijnt echter die wonde niet. Vermoedelijk heeft hij vier schoten op het meisje gelost, en het vijfde schot op zichzelf. Er zaten nog één kogel en vier leege hulzen op de revolver. Toen den dader gevraagd werd, waarom hij dien laatsten kogel ook niet op zich zelf had afgeschoten, gaf hij te kennen, dat hij daartoe te verslagen was geweest. Hij zeide ook slechts één kogel op het meisje te hebben gelost en niet te weten wat er met de andere is gebeurd. Blijkbaar heeft er echter een worsteling plaats gehad tusschen beide personen, en de wonde doet vermoeden, dat meer dan één kogel het meisje heeft getroffen. Het lijk is ter schouwing naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, eveneens de dader. Hij bekent alles, en zegt de daad met voorbedachten rade te hebben gepleegd, terwijl het meisje er niets van wist. Stammers is, na voorloopig onderzocht te zijn, naar het raadhuis te Zoeterwoude vervoerd. De toestand van Stammers werd aan het Ziekenhuis zóó ernstig geacht, dat hij er voorloopig ter verpleging is gebleven. 's-Gravenhage, 19 Sept. Eerste Kamer). De Kamer keurde heden het adres van antwoord op de troonrede goed, na aan neming met 25 tegen 14 stemmen van een amendement-Bergman, om in de vierde zinsnede de betuiging van ijver en toe wijding der Kamerleden uitsluitend te beperken tot de behandeling van in de troonrede aangekondigde wetsvoorstellen, teneinde zoodoende het adres een zuivere terugslag op de troonrede te doen zijn. Tot adjunct-commies-griffier der Kamer is benoemd de heer J. A. van Lakerveldt, adjunct-commies van financiën. De vergadering is daarna gesloten. Tweede Kamer. De Kamer besloot heden ook het ontwerp betreffende de ongevallenverzekering van zeevisschers in handen van de commissie van voorbereiding voor de verzekeringswetten te stellen. Verder werd besloten de sfaatsbegrooting en vele andere ontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken, doch niet vóór Donderdag 26 September a.s. Nader zal worden bepaald, welke ontwerpen na het afdeelingsonderzoek ter behandeling aan de orde zullen worden gesteld. De vragendag is bepaald gebleven op Vrijdagsmiddags. Een paar dagen en nachten hebben weer mannen en vrouwen de wacht ge houden nabij den ingang van de publieke tribune der staten-generaal op het Binnenhof alhier. Maandagavond was de wachtende schare tot ongeveer 60 personen aangegroeid, waaronder een 10-tal vrouwen. Zij drentelden, wachten of zaten, nu en dan door huisgenooten afgelost, tot Dinsdag middag 12 uur. Maandagavond waren van de eerste staanplaatsen er reeds twee verkocht of besteld voor f 15 per plaats. Men schrijft uit Schwerin: Koningin Wilhelmina en prins Hendrik zullen, gelijk reeds gemeld is, hun verblijf op het landgoed Dobbin, waaraan zij zich zooveel gelegen laten liggen, in den herfst hernieuwen. Het vorstelijk paar zal gaarne een oogje houden op de vele nieuwe inrichtingen op het landgoed, welke nu hun voltooiing naderen. Onder de nieuwe ge bouwen moet in hét bizonder de stal genoemd worden, die nu klaar is en plaats voor 30 paarden heeft; verder het groote koetshuis, waarin ook vertrekken voor de koetsiers en stalknechts zijn ingericht; voorts in den tuin een groote trekkas en op de plaats een in nieuwerwetschen stijl opgetrokken praktisch ingericht huishoud- gebouw. Het kasteel zelf is in dezen zomer boven den ingang van het wapen van den prins voorzien, wiens eigendom het landgoed is. Nog andere huizen zijn in aanbouw, o. a. een huis, waarin de huismaarschalk en rentmeester van den prins, de kamer heer van Bülow-Stolle, zijn intrek zal nemen. Ook is de aanleg van een water toren en de bouw van een electrische inrichting voor de levering van kracht en licht ontworpen. Dobbin gaat er dus langzamerhand als een vorstelijke huizing uitzien. Ook de arbeiderswoningen worden ver beterd. Elk van die vriendelijke huisjes heeft een klein voortuintje gekregen, zoodat de dorpsstraat er zeer vriendelijk uitziet. In het park zelf is naar het meer toe een kastanjelaan geplant, en zijn vele mooie boom- en struikgroepen aangelegd. Het voorloopig onderzoek in de zaak betreffende den groentenlosser, die in de derde-klasse-wachtkamer van het Holland- sche Spoorstation te 's-Gravenhage door een los-werkman aan het station zou zijn mishandeld, en die later bleek overleden, heeft, naar men verneemt, geleid tot het op vrije voeten stellen van den verdachte. Rotterdam, 18 Sept. De graanhandel ondervindt groote belemmering van de stagnatie in het graanvervoer. Men zal trachten het korps werklieden uit de Calandstraat met 200 man uit te breiden. Hedenmiddag werden weder vergade ringen van cargadoors en stuwadoors, elke categorie afzonderlijk, gehouden, om den toestand te bespreken. In onze haven bevinden zich op het oogenblik ruim 150 stoomschepen, waar onder een 25-tal graanbooten. In het geheel wordt, zooals uit het bovenstaande blijkt, op ongeveer een 10-tal graanbooten gewerkt. Er worden nog vele graanschepen verwacht van de Zwarte Zee. Woensdag zou een 17-jarige wees jongen uit het Gereformeerd Weeshuis te Delft, C. H., voor het eerst als lichtmatroos met het s.s. „Svensk" naar zee vertrekken. Bij het dichtleggen der luiken viel hij in het ruim en brak beide armen, terwijl hij kwetsuren aan de borst kreeg. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. 19 Sept. Gisteren heeft zich bij de justitie alhier vrijwillig aangemeld de 25- jarige kantoorbediende H. J. H., werkzaam op het expeditiekantoor van de firma G. L. te Amsterdam, waar hij ongeveer f 800 moet hebben verduisterd. Voor hij zich aanmeldde, had hij tot tweemaal toe getracht zich in den Plas te Hillegersberg te verdrinken; maar beide keeren was hij er toch weer uitgekropen. Hij was dan ook druipnat, toen hij bij het gerechtsgebouw kwam. Hij is hedenochtend naar Amsterdam overgebracht. In zijn bezit was een fiets, die hij van het gestolen geld had gekocht. De stuwadoors hebben 20 man aan 't werk gezet op de geboycotte schepen. De politie is versterkt. Er liggen op het oogenblik nog 30 schepen ongelost in de haven. 20 werklieden-wegers zijn aan 't werk gegaan. Daar er te weinig waren, zijn ze niet aangenomen, en zullen in de provincie werklieden gezocht worden. Alles is rustig. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 20 Sept. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht een woonhuis, smederij en erf in de Venkel, voor f 1240. Stavenisse. Vanwege de vereeniging van gediplomeerde oud-leerlingen van den landbouw-winter-cursus alhier, is dezen zomer door den heer Anth. L. Hage, van St.-Maartensdijk, een stikstofbemestings- proefveld op aardappelen gedaan. Hij nam de volgende 4 perceelen, ieder van 1 A.: Ie perceel zonder stikstofmest 2e met stikstofkalk 3e kalksalpeter; 4e Chili-salpeter. Het le perc. leverde op 165 K.G. groote en •26 V kleine; 2e n 199 )i gröote en 33 kleine; n 3e n 247 V groote en 33 kleine; 4e n 226 n groote en 26 kleine. De verhoogde opbrengst door de bij voeging van de stikstofmest is dus nog al aanmerkelijk. De kalksalpeter won het hier. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Van belang voor Zierikzee. Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kieur, slapeloos heid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid, zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nierenpillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig filtreeren en zoodoende een terug keer der kwaal voorkomen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nierenpillen een blijvende genezing. Mejuffrouw C. KAMP, Or. Armhuis te Oud- Beierland, meldt onsSedert ruim een jaar klaagde ik over de nieren, steeds had ik veel pijn in den rug en in de zijden, gepaard met hoofdpijn. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en 's morgens leek het wel, alsof ik meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar, bed gaan. De urine was steeds erg vuil en bevatte veeLbezinksel en aanslag. Ik was doorloopemj zwaa/fvermoeid en afgemat, en bij het minste wat ik/dfed, moest ik erg transpireeren en loopqji korjr*il| haast heele- maal niet meer. In dit stadium van mijn ziekte, raadde men mij aan eens feen proef te nemen met Foster's Rugpijn Niereftpillen en ik heb er werkelijk geen spijt van dat ik hiertoe overging, want na een paar dagen bekwam ik reeds een beduidende verlichting en nadat ik uw voor treffelijke pillen drie weken lang had ingenomen, was ik beter dan in langen tijd het geval geweest was. De pijn was bijna geheel verdwenen, ik sliep weer goed, mijn eetlust was beter en thans zal ik nog eenige weken de behandeling voort zetten, teneinde van algeheele genezing zeker te zijn. Ik zal het inmiddels mijn plicht rekenen om eventueele nierlijders omtrent mijn bevinding nader in te lichten. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Let er op, dat gij de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bh den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Sloofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Een geheimzinnig geval. De Haagsche politie zet het onderzoek in het geheimzinnig geval, dat zich de vorige week in eene woning aan de Frederik Hendriklaan heeft afgespeeld, nog voort. Tot heden is het volgende gebleken: Otto M., de talentvolle harpist van het Philharmonisch Orkest, had van den Heer B. v. d. B., civiel-ingenieur, een briefje ontvangen om ten zijnent te komen, ter bespreking van het geven van muziek onderwijs. M. is Woensdagavond naar de woning in de Frederik Hendriklaan gegaan, waar hij den bewoner, diens huisknecht, zoomede zekeren V. d. Ch., koopman, en een familielid van den huisknecht, den agent van politie le kl. De H., die in burger- kleeding was, aantrof. Binnengetreden werd den musicus door B. v. d. B. eene verklaring ter teekening voorgelegd, inhoudende, dat hij (M.) jaren geleden met de schilderes Sophie H., in de Scheveningsche duinen eene volgens haar (schilderes) compromitteerende ont moeting zou hebben gehad. M. weigerde deze verklaring te teekenen, ondanks bedreigingen en zelfs mishandeling, schoon niet van ernstigen aard. Gebonden werd hij niet; wél zeide B. v. d. B. hem, na de weigering, nu de1 familie M. te zullen laten komen, om mede kennis te nemen van den inhoud der verklaring. En inderdaad telefoneerde B. v. d. B. toen de moeder of de schoonmoeder van den musicus, haar verzoekende met de vrouw van M. naar de Frederik Hendriklaan te komen. Er volgde eene weigering en een verzoek om zelf met M. te kunnen spreken. Dit werd M. toegestaan, die nu telefonisch vroeg onmiddellijk zijn zwager te zenden. B. v. d. B. begreep, dat er toen gevaar voor ontdekking dreigde en in zijn vrees dat M.'s zwager politie zou meebrengen, telefoneerde hij zelf om de politie, om haar te vragen iemand die zijn woning was binnengedrongen daaruit te verwijderen. Gelijk gemeld, verscheen, de politie, bevrijdde den artist en deze gaf toen een omstandig verhaal van het gebeurde, zoo als dat hiervoren is medegedeeld. Daaruit bleek nog dat tijdens een en ander zich afspeelde, ook nog in de woning was verschenen een broeder van de schilderes H. B. v. d. B., door de politie gehoord, moet, naar wij vernemen, verklaard hebben dat hij zich aangetrokken gevoelt tot de taak, op te komen voor de rechten van hen, die, naar zijn meening, door anderen verongelijkt worden. Zóó is hij de schrijver van een kortelings verschenen brochure over de geruchtmakende zaak, welke zich indertijd bij Nijmegen heeft afgespeeld op een villa, waar een meisje zou zijn op gesloten en misWhndeld. Hem was ter oore gekomen het geval M.—H., en hij meende voor 't recht van de laatste te moeten opkomen. Vandaar dat hij dit zaakje op touw zette, terwijl het zijn voornemen was gelijk hij moet hebben verklaard ook bij den Minister van Justitie op audiëntie te gaan om de belangen van de schilderes, die door M. zouden zijn geschaad, te bepleiten. De schilderes-zelf achtervolgde M. reeds jaren, overal waar deze zich bevond, op straat, in de tram, zelfs te Petersburg, waarheen M. indertijd ging om te musiceeren. Zij heeft 't ook reeds vaak de vrouw van den musicus lastig gemaakt, o. a. verleden jaar tegen het einde van het seizoen op den Strandboulevard te Scheveningen. Zij ging op een bankje naast Mevrouw M. zitten en beleedigde haar. Mevrouw M. had inmiddels reeds hulp der politie ingeroepen, tegen welke de schilderes zich toen nog al verzette. Later beklaagde zij zich over het optreden der politie, maar haar is toen te verstaan gegeven, dat zij zich voortaan behoorlijk zou hebben te gedragen, wilde zij niet in moeilijkheden komen. Ook in andere opzichten trok de schil deres H. de aandacht door hare vreemde en zonderlinge handelingen. De redactie der Haagsche Ct. heeft van mej. Hirschmann zelve over boven genoemde geheimzinnige zaak het een en ander vernomen: Als meisje van 15, 16 jaar, vertelde ze, moest ik voor mijn medicus veel naar het strand. Ik hoestte watDe zeelucht zou mij goeddoen. In die dagen reeds dat is dus nu een 20 jaar geleden drong de heer Muller zich aan mij op. Ik was toen nog een kind, dat korte rokken droeg; ik speelde met een schop in 't zandOtto Muller kwam dan langs de plek gewandeld, waar ik speelde. Hij keek opvallend naar me; lachte; ging ééns tusschen 2 stoelen kiekeboe met me spelenOnschuldig, nietwaar?... Ja, maar toch minder on schuldig dan men zou denken! Langzamerhand toch voelde ik, dat hij invloed op mij zocht te krijgen; dat hij me onder zijn wil zocht te brengen Hij kwam op geregelde tijden terug en dwong me langzamerhand hem te volgen. Aanvankelijk werden die wandelingen niet ver uitgestrekt en sprak hij niet tegen mijOok ik zei nietsIk voelde me niet gecharmeerd door den man. Volstrekt niet. Nóóit ben ik van hem gecharmeerd geweestIk volgde slechts in hypnose, als gebiologeerd. Met de jaren werd dat gevoel sterker. Hadden we aanvankelijk slechts korte wandelingen langs 't strand gemaakt, allengs werden die wandelingen uitgestrekt tot in de duinen en, méégetroond door zijn blik, moest ik M. volgen, of ik wilde of niet. Ik dacht er niet over na of ik daarmee verkeerd deed. Ik kón eenvoudig niet anders handelenEn toen, eens op een dag ik zal toen 18 jaar geweest zijn ging M., toen hij me in de duinen geleid had, daar op een helling zitten, en me strak, o, allerpijnlijkst-strak! aanstaren... Ik begon te huilen. Ik verborg mijn hoofd in 't zand Toen kwam hij op me afgestapt; hij richtte me op; keek mij scherp aan; legde me achterover tegen een duin; hield me met zijn ellebogen neergedrukt, en toen ik, half dood van angst, mijn oogen achter mijn handen verborg, duwde hij die handen weg, en sperde met zijn vingers mijn oogen wijd open. Nu ook begon hij tegen me te spreken. In volgende dagen en heel, héél dikwijls daarna, dreigde hij mij, niets van onze ontmoetingen aan anderen te zeggen. Hij verbood me met een ander te loopen dan met mijn broer.Hij maakte mij in slaap, en ging op mijn borst zitten, zoodat ik bijna geen lucht meer kon krijgen, en hevige pijn voelde. Van liefde is dan ook zijnerzijds, zoo min als van mijn kant, óóit sprake geweest. Ook aan immoraliteit mag niet worden gedacht. Het éénige, waaruit ik M.'s handelingen kan verklaren is: perversiteit, lust tot mishandeling. Zoo nam hij me op in de armen, droeg me, me strak in de oogen ziende, duin op, duin af, en smeet me dan neer op den grond. Als er iemand bij was, zei hij: „Ga heen! want dan schaamde hij zich. Was er daarentegen niemand bij, dan heette't: „Ga mee!" Ook wel: „Ga direct mee!" Ik werd dan door een soort kramp bevangen, die me vooral in borst en boven arm pijn deedEn ik wilde er tegenin- gaan, en zei in mezelve: „Ik ga nu deze maal nietMaar dan maakte hij gebaren; kwam terug en zei: „Ga mee. Je weet wel dat je doen moet wat ik wil".. En dan voegde hij er aan toe: Wie zijn wil moet je doen? En dan antwoordde ik: De baas zijn wil, want ik noemde hem altijd de baas". Later bestelde hij mij op bepaalde uren en op bepaalde plaatsen. „Morgen urn drei uhr hinter den kanonen" (het artillerie- pnrk, een eind voorbij het Oranje-Hötel) heette 't dan. En daar werd ik dan ge. slagen met stokken, die hij van 't strand had opgeraapt. Eens kwam ik met een stukgeslagen beentje in mijn voet thuis. Een andere maal met een gescheurde blouse En informeerden uw huisgenooten dan nooit, vanwaar dat letsel kwam? vielen we mej. H. in de rede. Zeker. Maar ik dorst weinig zeggen bang voor M.'s wraak Uit mezelf begon ik er nooit over. Maar vroeg men er mij naar, dan vertelde ik wel eens,, vaag een en ander. Zoo heeft mijn broer eens dr. Arie de Jong over 't geval i geconsulteerd, nadat hij eenige aanwij zingen van me had gekregen. Pak dien man niet hard aan! was toen dr. De Jong's raad Hij zou 't maar op uw zuster verhalen. Evenwel, mijn broer liet 't er niet bij, en eens ging hij naar het strand om M* te bespieden. Door een ongelukkig toeval heeft hij toen echter geen getuige van M.'s mishandelingen kunnen zijn. Later zond hij den koddebeier Hoogen- donk op M. af. Hij wilde een getuige hebben bij het slaan Deze Hoogen- donk is toen echter reeds op M. afge vlogen, toen hij me nog aan 't hypnotiseeren was, dus vóór 't slaan Hoogendonk heeft M. toen meegenomen, en op het politie-bureau werd hij verhoord! Daarvoor had M. al eens aan den commissaris van politie van Scheveningen, meneer Slijpkens, gezegd: „Ik sla haar omdat ze me volgt". Dat ik me niet verbeeldde door M. in slaap te worden gemaakt, kan wel daaruit blijken, dat eens een agent van politie me in de duinen slapende heeft gevonden. M. had me daar alleen achtergelaten - met de bedoeling misschien wel om me daarbuiten te laten overnachten. Na dat geval met de politie heeft men mij aangeraden eens naar een dokter te gaan Ik had toen allengs een behoefte gekregen om M. niettegenstaande zijn mis handelingen, tegenover anderen te ver heerlijken Aan dr. Muskens vertelde ik het geval. Ik zei hem, dat M. mij in slaap maakte Op dr. Muskens ver zoek heeft M. dat toen verscheidene malen in dokter's kamer gedaan, en toen bleek, dat zoo'n hypnose zonder slaan mij, rust gaf. Daarna gevoelde ik mij goed Dr. Muskens zei toen tegens M.„Ga er mee door!" De behoefte aan verheerlijking, waarvan mej. H. hier sprak, heeft zij ons vervolgens nog trachten uit te leggen. Zóó sterk is die behoefte, besloot zij, dat mijn broer me vandaag eerst na veel overreding heeft weten te weerhouden van mijn plan, om de familie M. vandaag, op haar 15-jarigen trouwdag, een telegram van gelukwensch te zenden En dat na al wat gebeurd is! In het stuk, dat den heer M., ten huize van jhr. v. d. Berg, ter teekening werd voorgelegd, was de bindende bepaling opgenomen, dat juffr. H. ten huize van de familie M. niet alleen bij den heer M. welkom zou zijn. Men verwachtte, dat die permissie mej. H. rust zou geven! MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 19 Sept. Groote aanvoer van tarwe, erwten en gerst; prijzen onveranderd. De artikelen konden volgens noteering plaatsing vinden. Extra mooie partijen gingen boven de noteering. Diverse tarwe f 6.40, f 6.75, f 7.50, f 8.40; chevaliergerst f 5.70 a f 6; winter- gerst f 5.25 a f 5.50; zomergerst f 5 .i f 5.25; rogge f 5.75 a f6.15; haver f3.75 a f4; erwten (kleine) f 9.25 a f 9.60; kroonerwten f9 a f 11bruine boonen f 12 a f 12.75; schokkers f 12 a f 14. Hooi weinig handel. Aardappelen f 1.80 a f 1.90. Middelburg, 19 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe, rogge en kroonerwten waren iets hooger te plaatsen; overigens onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7,25 a f 7,75; rogge f 6,25 a f 6,50; zomergerst f 5,25 a f 5,50; haver f 3 a f 4; kroonerwten f 10,50 a f 11,50; koolzaad f 14 a f 14,25, alles per H.L. Volgende week wacht men den eersten aanvoer van nieuwe bruine en witte boonen. Schiedam, 19 Sept. Noteering distilla teurs 121.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 6