iipvi PREDIKBEURT in onderstaande gemeenten van Schouwen Zondag 2 2 September E N en D u i v e 1 a n d. 19 0 7. Ingezonden Mededeelingen. Dronkenschap bestaat niet meer. Brief uit Scheveningen. xvi7 Gemengd Nieuws. CURSUS-VEEKENNIS, Officie MIDDEL Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure ds. Laman. Cat. Zondag 39. SPREEKBEURT in het lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat, op Zondag 22 September, aanvang des avonds ten half zeven ure: spreker de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 'sVoorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. Reus van Eikerzee. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: de heer Boeke, cand. tot den H. Dienst te Alkmaar. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. (Doops- bediening). Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 'sNam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorni. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus (Oogstpreek). Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: de heer M. Stadig, student aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen van Renesse. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. F. Staal van Colijnsplaat (Oogstpreek). Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Hósse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sNam. twee ure: ds. De Leur van Zonnemaire. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorn, half tien ure en 'snam. twee ure: ds. v. d. Griend (Oogstpreek). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. De Haas van Zierikzee (Oogstpreek). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg van Sirjansland; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. Staal. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Ruysch van Dug teren. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: ds. Staal; 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. H. Stegeman van Wagenborgen (Gr.) Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: ds. De Jagher. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Boone van St.-Filipsland. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. A. Mooij van Wemeldinge. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 'savonds half acht ure: Gewone samenkomst. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde Donderdag K., die 16 December 1906 zijn vrouw in de echtelijke woning in de Kromme Elleboogsteeg aldaar, met een mes deerlijk wondde, haar daarna uit het raam der eerste verdieping op straat wierp, tengevolge waarvan zij nog lijdende is, wegens poging tot moord tot 6 jaar gevangenisstraf. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodigis, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van der| verslaafde het hem toe kan dielpn, zonder zijn medeweten, en ionder dat het noodig is, dat de patiënt ooit blhoeft te weten waaraan hij zijne redding te danlfcn heeft. Het COZA POEDER heeft hef huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle Apotheken en in het volgende Depót te Zierikzee: Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. TholenW. POTTER, Kerkstraat. Onze Depothouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt u direct naar Londen. 0(\7H llKtitlltf» 62< C1,ancery Lane' UU£a llldlllUlC, L0n(ien 440, Engeland. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. O N D E R W IJ S. Zierikzee. Den 28en September, te 121 uur n.m., zal in een der lokalen van de Sociëteit „Ons Genoegen" alhier, eene onderwijzersvergadering gehouden worden. Daarin zal door den heer Th. J. A. Hilgers, Indisch onderwijzer, eene voordracht worden gehouden over: „Onderwijstoe standen in Indië". In Transvaal, waar de nieuwe school wet 1 October in werking treedt, bestaat groote behoefte aan gediplomeerde onder wijzers. Het bestuur van het Schoolfonds heeft zelfs een telegrafisch verzoek ontvangen om per eerste gelegenheid 3 onderwijzers uit te zenden. Gevraagd worden een gehuwd Hervormd onderwijzer voor de school op de plaats Losberg in het district Potchefstroom, tegen een salaris van 220 pd. st. (f 2640), een ongehuwd Hervormd onderwijzer te Bronkhorstspruit, district Pretoria, op een salaris van 150 pd. st. (f 1800) en nog een ongehuwd onderwijzer voor het dorp Betha op hetzelfde salaris. Te oordeelen naar de aangeboden sala rissen worden alle drie onderwijzers gevraagd door schoolbesturen, die zich onder het gouvernement hebben gesteld, zoodat op het salaris kan worden gerekend. Daar echter de nieuwe wet naast het onder wijs in het Hollandsch, ook dat in de Engelsche taal verplicht stelt, moeten de gevraagde onderwijzers mede voldoende kennis van die taal bezitten. Een diploma daarvoor wordt evenwel niet vereischt. Volgens dezelfde wet moet elk onderwijzer ook gedurende een half uur per dag onder wijs in de Bijbelsche geschiedenis geven. Dit telegram bevestigt de verschillende berichten, in den laatsten tijd ontvangen, dat er tegenwoordig in Transvaal weer bepaald behoefte aan Nederlandsche onder wijzers ontstaan is, evenals dat vóór den oorlog het geval was. Bij kon. besl. is benoemditot ieeraar in de Gymnastiek aan de R. H. B. S. te Mid delburg, de heer H. Weijgers, gymnastiek- onderwijzer te Rotterdam. - Door het hoofdbestuur van de ver- eeniging „Volksonderwijs" is een adres tot H. M. de Koningin gericht om aan te dringen op wijziging van art. 21 van de wet op het lager onderwijs in dien zin, dat aan de onderwijzers, niet-hoofden van scholen, het recht van medezeggenschap in de regeling van de in dat artikel genoemde zaken wordt gegeven. Met ingang van 1 December is tot onderwijzer aan de Chr. Nat. School te Baambrugge (bij Abcoude) benoemd de heer P. M. van der Slikke te Hansweert, thans als tijdelijk werkzaam aan de Chr. school te Kruiningen. Bevorderd aan de Hoogeschool te Amsterdam, tot doctor in de rechts wetenschap, op een proefschrift, de heer T. H. Fokker, geb. te Batavia. Visscher ij - Berichten. Kuilvisscfierij. De heeren Troelstra en Hugenholtzleden van de Tweede Kamer, hebben van Dinsdag 10 September af, eenige dagen met een Huizer-visscher op zee doorgebracht om zich te overtuigen of de bewering van tegenstanders van de „kuil" waarheid is, dat men zonder kuil even goed garnalen kan vangen. Het nu daartoe gebezigde net is bekend onder den naam „wijm". Volgens de visschers vangt dit net geen „nest" maar uitsluitend garnalen. Deputaten-vergadering-kiesrecht. In De Standaard komt een oproeping voor tot een buitengewone deputaten- vergadering, te houden op Donderdag 17 October te Amsterdam. In die vergadering zal benoemd worden een lid in het comité, ter voorziening in de nog steeds voortdurende vacature, ontstaan door de uittreding van dr. A. Kuyper, en eene commissie van vijf leden voor de herziening der statuten. Verder zullen nadere bepalingen gemaakt worden voor het gezinshoofden-kiesrecht, met het oog op de door de regeering aangekondigde voorstellen tot herziening van de artikelen der Grondwet, die de samenstelling der Volksvertegenwoordiging regelen. Nu uit het rapport Fabius-Heemskerk- Talma blijkt, dat naar hun oordeel art. 11 van „Ons Program" wijziging behoeft, heeft het centraal-comité een schema van acht ontwerpen met de daarop geconcipieerde toelichting aan de anti-rev. kiesvereenigingen toegezonden, waarover het, aan de hand van de zes daarbij gevoegde vragen, de beslissing der deputaten-vergadering wenscht in te roepen. In die zes vragen wordt de deputaten- vergadering verzocht haar oordeel uit te spreken over deze punten: I. of het Wa/rco-artikel voor ons volstrekt onaannemelijk is; II. of de invoering van het algemeen stemrecht op alle manier principieel moet worden weerstaan; III. of het gezinshoofdenkiesrecht in art. 80 der Grondwet zelf moet worden opgenomen IV. of desnoods het capaciteiten-kiesrecht hieraan kan worden toegevoegd? V. of de sub 7° opgegeven drie ken- teekenen het begrip gezinshoofd bepalen moeten VI. en of het nader bepaalde sub 6 derde zinsnede, en sub 8 door de billijkheid geëischt wordt. Zooals bekend komt reeds sedert jaren het Philh. Orkest uit Berlijn gedurende het badseizoen concerten geven in de Kurzaal. Dat orkest bestaat hier uit ongeveer 60 heeren, waaronder zich eerste klasse artisten bevinden. Een dezer, de bekwame harpist, is sedert de laatste dagen het onderwerp van gesprekken. Wat de oorzaak is? Men beschuldigt hem, dat hij een Haagsche schilderes sedert jaren onder hypnose heeft, en wel zoodanig, dat zij hem overal, tot in 't buitenland, dagelijks moet volgen. De beschuldigers hebben hem nu in een woning gelokt en trachten te dwingen een stuk te teekenen, waarin hij zijn mis drijf erkende, en aan de bewuste jonge dame vrijheid gaf, wanneer zij dat wenschte zijn huis te betreden. Hij weigerde dit. Toevallig kwam de politie eraan te pas, en nu is een rechts zaak aanhangig. De harpist noemt de beschuldigingen onwaar, de schilderes met haar aanhang doen groote verhalen van door hem ge pleegde feiten. Hoe aandoenlijk deze ook schijnen, ze geven allerlei raadselachtigheden te denken. Het publiekbelust om nieuwtjes te hooren en te lezen, zal goed doen zijn oordeel op te schorten tot beide partijen voor den rechter waarheid hebben ge sproken. In een geval als dit past het den leek allerminst te spreken. Hoewel het einde van ons badseisoen nadert, is deze week nog een tijd van actie geweest voor Scheveningen. Maandag, tegen den middag kwam een stroom van laterie- en andere heeren naar hier om tegenwoordig te zijn bij de opening van het derde Zuivelcongres, dat in één der zalen van 't Kurhaus werd gehouden. Om 3 uur kwam Prins Hendrik, die bij de opening tegenwoordig wenschte te zijn. Des avonds na het concert werd een mooi vuurwerk afgestoken met als slotstuk een nabootsing van het bekende schilderij: de slier van Potter. Ik had liever een koe gezien met een stevige, Hollandsche melk meid. Behalve dit werd Maandag om 12 uur de landbouwtentoonstelling inde Maliebaan geopend. Er was al dadelijk veel publiek, dat zeer voldaan was over alles wat deze goed georganiseerde tentoonstelling te zien geeft. Het wordt er den bezoeker uiterst gemakkelijk gemaakt; men loopt geleidelijk door de afdeelingen: Ter opluistering, Be scherming Vogels, Vruchten, Melkhygiëne, Heideontginning, Visscherij, Zuivelgebouw, Producten en Zaden, de Paardenstallen van Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Groningen en die van de Ned. Renver. (buiten mede dinging) verder Bijenteelt, Pluimgedierte en Konijnen, Regeeringstent enz., terwijl het ruime terrein voor wat daar buiten nog te zien en te hooren is het dringen of halsrekken overbodig maakt. Dinsdag na de opening van de Staten- Generaal, waarbij duizenden onze Koningin langs den weg toejuichten, kwam Hare Majesteit een kijkje nemen op de tentoon stelling. Dit feit droeg niet weinig bij tot de menschenmassa, welke zich dien dag op het terrein bewoog. De buitenlui, die minder met den landbouw te maken hebben, gingen, nadat ze hun Koningin hadden gezien en toegejuicht, per tram of bakje een bezoek brengen aan Scheveningen, waardoor het hier dien namiddag en avond zeer druk was. En als de luidjes van buiten zoo'n dag „uit" zijn, dan wordt er niet op een dubbeltje gezien; dan durven ze best in Palace-café een glas melange te drinken en in Riche te gaan dineeren. Thuis zullen ze zuinig zijn en geen geld roekeloos uitgeven, maar zijn ze uit, dan doen ze voor niemand order. Woensdag concours-hippique. Wat een pracht van paarden, de een al mooier en vuriger dan de andere. Ons landje geeft ook op dat gebied wat te zien. Donderdag bracht de Koningin-Moeder een bezoek aan de tentoonstelling. Ook werden deze week gehouden onze kustmanoeuvres. Voor allen, die niet bizonder op de hoogte zijn met de krijgs verrichtingen te land en te water, geven zulke spiegelgevechten weinig interessants. Evenwel is het niet onaardig de bedrijvig heid der soldaten en van onze marine eens gade te slaan. In hoofdzaak werden deze gevechten afgespeeld tusschen Hoek-van-HolIand en IJmuiden. We zaten hier dus midden in de gevechtslinie. Om bang te worden. Onze Koningin heeft Donderdag vanuit zee de krijgsverrichtingen gevolgd. Van een kalf, dat den dood vond in een hemd. Een buurvrouw van den heer v. K. te Hoogkarspel had kleeren te drogen gehangen op zijn weiland. Een der beste kalveren springt lustig in 't rond, geraakte -vast in een hemd, dat afscheurt, waarvan het grootste gedeelte om zijn kop blijft zitten. Het kalf gaat aan het hollen, het andere vee er achter en het beest rent de sloot in. Eer de boer te hulp kon komen, was het kalf verdronken. Theevervalsching. In het Pharma- ceutisch Weekblad schrijft dr. J. F. Suijver over theevervalsching. Voor zijn onder zoekingen heeft hij Amsterdam als terrein gekozen. Op 17 verschillende plaatsen in die stad heeft hij thee gekocht, het meest in de zeer lage prijzen en die soorten schei kundig onderzocht. Zooals men weet, heeft de heer Schaper in de Tweede Kamerzitting op 24 December 1906, aandacht gevraagd voor dit handels artikel. Dr. Suijver merkt op, dat thee goedkooper dan 50 cents per half kilo in Amsterdam niet te krijgen is. De 17 onderzochte soorten wijken in chemische samenstelling weinig van elkaar af (de prijzen liepen van f3 tot f0.50) en hij kon geen enkele maal vervalsching constateeren. Ten slotte zegt hij o. a. „Uit de verkregen resultaten blijkt ten duidelijkste, dat qualiteit en chemische samenstelling, eigenschappen van thee zijn, die in geenerlei verband met elkaar staan. Er is een hemelsbreed verschil tusschen monster no. 3 en de goedkoopere soorten, terwijl hun samenstelling toch nagenoeg gelijk is. Er behooren dus blijkbaar nog andere dan technische capaciteiten aanwezig te zijn om een goed thee-onderzoeker te worden. De Chineesche Tea Tasters zijn om hun fijnen smaak bekend en beroemd, bij ons Westerlingen is de smaakzin niet zoo uitermate fijn en misschien bij ons, heeren der schepping, zelfs nog minder tot ontwikkeling gekomen dan bij het schoone geslacht, waaraan Uhland in zijn „Theelied" alle hulde brengt". Zonder een cent Europa door. In 6 weken te voet door heel Nederland, dan door België, Frankrijk, Spanje, Italië, Griekenland, Rusland, door Zweden en Noorwegen en via Engeland weer naar 't vaderland terug dat is 't plan van Johannes Duynstee, 47 jaar oud en Rotter dammer van afkomst. Den 8en Augustus is hij op pad gegaan, zonder een cent op zak. Met den verkoop van Ansichten tracht hij in zijn onderhoud te voorzien. Hij heeft nu reeds ons land doorkruist op Zeeland na. Maar avonturen heeft hij nog niet beleefd, zeide hij met een zucht, want om avonturen is 't 'm te doen. Naar wij vernemen, was genoemde heer heden in onze gemeente. Red. De rattenvangers van Parijs. Parijs wemelt van ratten en het gemeente bestuur is thans op het lumineuse denkbeeld gekomen van dezen nood een deugd te maken. De jacht op ratten werd dood eenvoudig verpacht aan iemand, die voor deze liefhebberij een aanzienlijk sommetje over had. De man nu heeft op zijn beurt een heel leger rattenvangers in dienst genomen. Overal in de stad ziet men vallen, daar levend gevangen ratten 't meest in tel zijn. De dieren worden naar Engeland geëxporteerd, waar men ze gebruikt om de honden op de jacht naar veldratten af te richten. Ingezonden Stukken. Zonnemaire, 19 Sept. '07. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad, hoewel het wel wat laat is om het te plaatsen. Door de drukte van verleden week, toen ieder het werk neer legde om ons Vorstenpaar te zien in Zierikzee, en ieder bij die vreugde wilde zijn, is er geen tijd voor geweest. Mooi was dat feest! Maar niet minder mooi werd een feest hier op Zonnemaire gevierd door de schooljeugd, op den 11 en dezer. Daar was ook ieder voor in de weer geweest. Zoodat wij als ouders onzen plicht nakomen om daarvoor den onder wijzers, de gevers of geefsters onzen welgemeenden dank te betuigen, voor hetgeen onze kinderen genoten hebben. Namens de ouders van de schooljeugd, 1 v F. „polio" |op den 'ÏWien Neerland s Naar aanleiding van de advertentie, in dit blad geplaatst, waarbij te kern werd gegeven, dat er bij voldoende 4 neming wederom een cursus in veekö in deze streek zal gehouden worden, ondergeteekende ten zeerste alle van veehouders aanraden, hieraan ds nemen. Laten toch de gediplomeerde, leerlingen van den landbouw-wintercui in deze niet achterblijven! Op een lijken cursus zullen zij ervaren, hoevepil nog te leeren valt, wat hun in de pra;:X borst~ van het di van zeer veel voordeel kan zijn. Het a i zijne vest netjes leerde op den wintercursus zal hu„?$ fS'ons slecht veel nut zijn voor den cursus in veekent de vingertoppen Dat velen zich spoedig, in ieder gs Eenigen tijd la vóór 1 October a.s., als leerling aanmell op zelfde plaats bij één der heeren J. A. de Graal Scherpenisse of H. J. Dorst te Stavenii riepen allen hoera en nieer dan één voor den dag. >t Was in zoovi weer kon gaan ve het spelen van „je moederen in feest: één mijner vrienc bruiken in een c< zitje aanbood, en met 'n paar echte met twee meisje bruikten. Wat he gemoedelijk „geb foosje met wit kn Stavenisse. buijze Mynheer de Redacteur! Het is me natuurlijk niet te doen 01 berichten het officiëele, mooie wat er in Mi burg bij het bezoek van H.H. M.M. te zien het is reeds door vele bladen gemeld mei veel geestdrift de duizenden Donderdag, vóór de aankomst van onze Koningin en.. Gemaal, geduldig in 't gloeiend zonnetje, gloei! van geestdrift stonden te wachten op Hare kor. doch niet is gemeld, dat er onder die duizeni ook vele Wiskerkers waren, die per motorl van de firma Wed. Schippers van Camperl die reis naar onze hoofdstad maakten en, bij andere middelen van vervoer soms het gename vervalt, door dat men moeite moet om een staanplaatsje te veroveren, was men verrast door de uitmuntende inrichting ten diei der passagiers. In het ruim waren banken leuningen aangebracht, en boven kon men zulke banken ook plaats nemen; hierbij gevi het prachtige weêr, kon het niet anders, of der opvarenden verkeerde toen al in feesl stemming. Zooals het meer gaat bij zulke gelegenheii plannen, te voren gemaakt om bij eikanden blijven, vallen in duigen, door dat men zich voren geen denkbeeld kan vormen van de dril die men straks ontmoeten zal. 'k Stond zoo 'n beetje gedrukt door de fluwee broek van een Goeschenaar, recht vóór 't „Hé du Commerce", om de zoo vurig verwachle te juichen, en hier en daar zag ik nog al kennis Eindelijk hoor ik achter me 't volgend gei toen er één van de bereden politie met z'n ruimte kwam maken: Is dat nou zooveel as 'n adjedant, Bram! Wel neen, jongen! dat's er een van de pelil Zoo, maar die zitten toch niet op 'n paard! Zeker, die binne daar voor uit Den gekomme. Je bent heelemaal in de war, Biam, zie hei je weer 'n andere met 'n hare muts, begrijp ik er niets meer van; 'k wou dat t propje had, Bram. Zou 't nog kunne vóór kwam. Ja, jongen, wat zal 'k zegge, die groote eerlijk om te ri a paar knaapjes, t Walchersch cos konden laten hun hoe ze heeten en wat stamelend ui hun vader, die weten wilden. Ki ie vader was bc al wat land, zoo: kunnen pachten, De dreumissen 't boerenvest me -eknoopt en bo 'amerhand vrijer z'n lievelinge èmen was. En wat nog ve aars en Camper otor naar Mii ;enietingen, voi j vuurwerk idem "huis, doch toch n ik ook. Burgerlijk 16 Sept. Een doe 16 18 Sept. M. Krii 41 j. A. Arnc 28 j„ 14 Sept. J. de Wiss: Leven A 6 Sept. Een zo Scha CORR De gezonde vegens den inl Zierikzee, STO AMS1 Van Middel 21 22 23 24 BOTER 0,5( zulle nie wachte tot je terug bent. X I KIP-EIEREN Blijf daar nou, 'k zal 't er maar op wagen, r hij scharrelt weg, en roept nog eens „als 1 komt „Als" wordt door de menigte niet gehooii wel de woorden „ze komt", en een „ze ko® doen de halzen nog langer worden. Ze kwam eindelijk, en of de fluweelen bm of Bram nog iets van de aankomst hebben gezia weet ik niet; wel weet ik, dat verscheidene li Bevelanders, die 's morgens hun oranjestrikje I sluiks onder de jas of in 't vestzak hadden, te dadelijk het te voorschijn brachten, en zij, t er nog geen hadden, er spoedig een kochten. Wat nog verder van dien dag te vertelte meer speciaal over de Noord-Bevelanders, 'k wt 't waarlijk niet; ze hebben gezweeten in de AM ze hebben gezweeten op de Markt, idem in'i café's, ze hebben alles bewonderd, ik ook, o,i de kleppermarsch, de trommelmarsch, de huzais die met hunne uitstekend gedresseerde paarde zorgden dat er steeds ruimte kwam, de man, 4 drie kinders op z'n schouders en hoofd had, van wie mij ook nog 'n druppel zweet in itj hals vloeide, de heer, die opging in de nmzit terwijl de stralen zweet als 'n fontein in z'n 1 dropen, hij, zwaaiend op de maat, met hoofd programma; 'k geloof niet, dat dit nu ieii Wiskerker heeft gezien, doch zeker is hei, ieder op zijn manier genoten heeft, en toen weer 's avonds 6 ure op onze motor ph namen, klonk van het dek nog menig vroolijklif en waren wij tijdig thuis, wat zaak was want meer met mij wilden per zelfde gek heid Vrijdagmorgen naar Veere, en daar V muziekgezelschap „Apollo" van den Camps landschen dam om half zeven per zelfde mote; moest vertrekken, was het vroeg opstaan. was 't mistig om dien tijd. Vandaar dan óo! dat de reis naar Veere niet zoo spoedig ging wel gewenscht werd door de vele passagier edoch, voorzichtigheid is de moeder van porceleinkast, en de kapitein liet daarom 'n pa: keer voorzichtigheidshalve 'tanker vallen, zonÉ daarom veel later aan te komen, dan was bedoel En Veere was netjes, eenvoudig; 'n prat! tige poort, zoo schoon, als er in Middelburg »it stond, was aangebracht, en bij onze komst v» de sluis bewonderd. „God zij met U" stond o;| 'n bord, dat op het dikke groen was aangebracl en zoo ging het met 'n opgewekten marsch Vee: in, waar vóór het Stadhuis werd stand gehoudc en gewacht werd op de dingen, die komen zoude: Ik weet niet of sommige bladen het deden: zullen doen, namelijk spreken over de mooi muziektent, die de feestcommissie bij deze gelegd heid had daargesteld, want mooi was ze absolui! niet; 'k denk zoo eenige schragen, eenige dorst! 1 vloerdelen, t\^ge paaltjes waaraan twee vlaggfj enfin het tente toch. Werkelijk mooi was de poort bij het Stadhuis) bovenin een vischnet, waarin velerlei soorten visol! het geheel kwistig gegroend, dit werd door 0® Wiskerkers, waarlijk met de grootste aandacl| bekeken en besproken. Eindelijk daar kwam Zij. Twee echte Walche'l sche boertjes, één met 'n doorgerookte pijpi" den mond, zegt tegen z'n oudje: nou moetj£ goed kijke hoor, want strakjes zul je Ze zie» Zou je 't denken, Jan? vraagt ze. Zeker, vrou# Ja, maar denk je dat zulke menschen naar 0® zullen zien? Och, antwoordt Jan, hou je mond) zie, daar hei je Ze Maar 't was ze nog niet en grootje zegt nog gauw: Jan, 't bin allemaal veintersdoch ze had 't woord nog niet gesproken of daar kwam Ze, en 't klonk bove»| 't hoera uit: „God in den Hemel, Jan, ze lie': op me geknikt". Wel, wel, dat ik dat nog moe" beleve, en de waterlanders komen voor den dag- Jan trok 'n blauwe neusdoek uit z'n zak, en deel precies alsof ie z'n neus snoot, edoch, daar way ie z'n zakdoek aanbracht, stonden z'n oogen..- De stoet is vertrokkenhonderden stonden mei] Zaterd. Zond. Maand. Dinsd. Woens. 25 Dond. 26 Vrijdag 27 Zaterd. 28 Indien reïzigt den Agent te Z (tijdig voor de gaanden avond den wagen vaf wagen naar Go Ondertrou T SCHERPENIi POORTVLÏÈ G e b o r e Dochter var Bruinisse, Op 17 S onze gelit broeder, m den otu Brouwe Heden droefheid, Vader, Be in den c ruim 2 m; St.-Ma;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2