Hm, Middel li 1. 8. J. L Hel Woonhuis en ADVERTENTIE!!. Het middel tegen Mond- en Klauwzeer. 7 J Het Huis en Erf, Onweêr. te Zierikzee. Aankoop Superphosphaat '(najaar). publiek verkoopen: Kerk (e e Zierikzee, ep «aar de -n, door ds fit (vroeger is eindelijk aan in zake Mi de Herv, C. Menzel dox). Vol heiden gelijk n onderling niet meer geschieden. node in het e kerkeraad De rijks fsedert 1901 ursus, viert Zr had zich n gevormd, n arrondis- eer W. J. F. ondervond, kon worden kwamen uit sten samen, comitéleden, erlingen, en waar het beschikbaar plshof heette n, en daarna e heer G. J. van de ge dankte ver- r voor de Bruggencaie )e directeur en deed uit- die van de de school 1. Brogtrop, iert. ie portretten lirecteur aan mnisten een |e harmonie Te vijf uur ïalia en om 11- scholieren. ten. [rordt van uit jurlijk wor- i afgeleverd, rs merkbaar, wordt ook boruitzichten ipen, dat nu rijsnoteering crkomen zal teresseerden zoowel voor en anderen. LAL. |>taten-Gene- zitting der H. M. de E. uwe zitting Uwe ver- |maal niet in einde stoor der beraad- sconferentie, conferentie langstelling; Ik de beste e algemeene de koloniën ortduren der kkingen met den worden zijn de uit- er het geheel bouw in de beter dan in veehouderij gunstig ge- itbreken van het rundvee, ijverheid en van groote beweging in "t toenemen; ene vracht- irijf bevredi- dsch crediet- [unstige uit- weerstands- >en gevoelen, het Moedér- ervullen hare Jtenaren kan «igd- en van ver- jt 4e Hoofd en u eerlang Pe voorgenomen herziening van ons Ir recht is zoover gevorderd, dat een Ltsontwerp tot wijziging van het grootste ei van het Tweede Boek van het Wet- loek van Koophandel en van de daarmede Lmenhangende bepalingen in andere|wet- reken weldra mag worden tegemoet Ook zal u spoedig worden aangeboden en voorstel, houdende veranderingen in [et burgerlijk deel der Kinderwetten, als- nede eene voordracht tot wijziging van de A/et op de Rechterlijke Organisatie, welke Fe gelegenheid zal openen enkele der in ferband met de ontworpen administratieve fechtspraak aanhangige voorstellen zonder Verwijl af te doen. Ten behoeve der instelling van een ttjks-ontsmettingsdienst zal uwe mede- verking worden ingeroepen. Voorstellen zullen u bereiken tot betere Lorziening in de eischen der kustverde diging- Ontwerpen tot nadere wijziging Her Militiewet en tot aanvulling en wijzi- kjng van eenige bepalingen der Landweer- vet zijn in voorbereiding. Eene voordracht betreffende den aanleg Van een gedeelte van de afsluiting der duiderzee en indijking en droogmaking Iran de Wieringermeer zal weldra aan uw oordeel worden onderworpen. Voorstellen tot uitvoering van werken Ier opheffing van de bezwaren, die de kheepvaart op de Waal bij lage water landen ondervindt, zijn in overweging. De toegezegde wetsontwerpen betreffende iie arbeidsverzekering en ter voorkoming tan scheepsrampen zullen u spoedig worden Aangeboden. De verder op het gebied der Isociale wetgeving aangekondigde ontwerpen zijn in gevorderden staat van voorbereiding. Eene wijziging der Hinderwet is ontworpen, strekkende, onder meer, om die wet beter dienstbaar te maken aan de bestrijding van waterverontreiniging en om het toezicht lop hare uitvoering te verbeteren. Ontwerpen tot invoering eener algemeene |keuring van vleesch en tot het brengen Ivan eenige wijzigingen in de wet op het Iveeartsenijkundig staatstoezicht en de |veeartsenijkundige politie zullen u bereiken. Met ernst wordt er naar gestreefd, de |versterking van het Nederlandsch gezag in verschillende deelen van denOost-Indischen lArchipel ten bate van de bevolking dier Istreken te doen komen. Wetsontwerpen zijn in voorbereiding, Istrekkende om de bepalingen betreffende Ide kustvaart in Nederlandsch-Indië te Iverruimen, en tot vaststelling der kenmerken van het Nederlandsch onderdaanschap van [hen, die uit Nederlandsch-lndië herkomstig [zijn. Binnenkort zullen u voorstellen bereiken Itot regeling van de wijze van beheer en I verantwoording van de geldmiddelen der Koloniën Suriname en Curasao. Moge uw gewichtige arbeid, onder Gods |zegen, strekken ten nutte des volks. Ik [verklaar de gewone zitting der Staten- |öeneraal te zijn geopend. De openingsplechtigheid had het ge bruikelijke verloop. Op de gereserveerde tribune en in de loges waren vele plaatsen ingeruimd voor |de gedelegeerden der Vredes-Conferentie de overige hadden eene plaats op de I tribune. De Koningin droeg een lichtblauw kleed met witte kant, de Prins de admiraals- I uniform. De Vorstelijke Personen werden eer- I biedig begroet; bij het vertrek werden I drie vivats aangeheven. De meeste leden der Kamer waren in [ambtsgewaad; de heer Nolting droeg de I ridderorde niet. Buiten was eene ontzaglijke menigte, waaronder groote geestdrift heerschte. TWEEDE KAMER. De middagvergadering werd geopend door den tijdelijken voorzitter, den heer Van Alphen, met een toespraak, waarin hij o. a. het ontslapen kamerlid, den heer P. L. Tak, herdacht als een kundig afgevaardigde, aangenaam in den omgang. Hij betuigde verder zijn leedwezen, dat de heer Van Limburg Stirum, bizonder vertrouwd met Indische toestanden, wegens gezondheidsredenen onlangs zijn ontslag name heeft aangekondigd. De Minister De Meester legde vervolgens, daartoe door de Koningin gemachtigd, de Staatsbegrooting en eene nota betrekkelijk den financiëelen toestand van het land. nan de Kamer over. De door de Regeering ingediende Staats begrooting voor 1908 geeft een tekort aan van ruim 11| millioen gulden. Tot eersten candidaat voor het voorzitter schap werd gekozen jhr. mr. J. Röell. Overgenomen uit het Rotterdamsch Nieuwsblad van 12 September 1907. Middel tegen mond- en klauwzeer!' Nu het mond- en klauwzeer zich allerwegen in Nederland onder onzen veestapel verspreidt, vestigt „Vragen van den Dag" nog eens de aan dacht op de thijm als geneesmiddel tegen die ziekte. Dr. Morandi, groot grondbezitter te Milaan, nad in 1893, toen het mond- en klauwzeer vree slijk in Italië woedde en ook zijn veestapel aantastte, dewijl andere middelen niet baatten, de genezing beproefd met een thee van wilden thijm. Na langdurige proefnemingen, die altijd met den besten uitslag bekroond werden, verkreeg dr. Morandi de overtuiging van de onfeilbare uitwerking van zijn geneeswijze, die hij besloot overal bekend te maken door voordrachten. De geestelijkheid in Italië, die het belang van het middel inzag, hielp het gebruik er van bevorderen en een reeks van gunstige berichten kwamen bij Morandi in omtrent de proeven, op verschillende plaatsen in Italië en Zwitserland, Duitschland en elders er mede genomen. De toepassing van het geneesmiddel komt op het volgende neer: De wilde thijm of veldthijm (Thymus Serpyl- lum L.) is een klein, sterk riekend heestertje met grofrandige bladen en schijnkransen van kleine bloemen, een lichtpurpercn bloemkroon, soms wit, welke plant op duin en heidegrond in ons land veel voorkomt, en die om den aan- genamen geur in de keuken wordt gebruikt of tusschen het linnengoed gelegd. Gedroogd kan men deze het geheele jaar door bewaren. Op een kilo of ineer van dezen thijm giet men 12 liter kokend water, laat hem daarin eenige uren trekken, en giet vervolgens het vocht af. Met dit aftreksel behandelt men het zieke en ander vee. Daar het vocht na een paar dagen bederft, moet het telkens nieuw gemaakt worden. Het zieke dier wordt eerst den mond gezuiverd, en dan laat men een flesch van het aftreksel er in ioopen en doet dit het dier drinken. Verder gaat men over tot de pooten, wascht de aangetaste deelen eerst goed af, zoodat vellen en zweren zijn weggenomen, waarna men ze met het aftreksel van thijm herhaaldelijk afwascht. Vervolgens behandelt men ook de uiers op dezelfde wijze; na schoongemaakt te zijn, worden zij vijf minuten in het aftreksel van thijm gebaad. De genezing van de besmette dieren volgt gewoonlijk reeds na een enkele behandeling in zeer korten tijd, mits het smiddel goed en met alle zorgvuldigheid is toegepast. Mocht de ge nezing na twee a drie dagen niet volgen, dan moet men de behandeling herhalen, tot de ge nezing volkomen is. Verder dient men voor reinheid der stallen en voor frissche lucht zorg te dragen. Door gezonde dieren er mede te behandelen, worden deze in tijd van epidemie tegen de besmetting behoed. Met nadruk wordt er op gewezen, dat alleen Wilde Thijm voor dit doel aanbevolen wordt. De gekweekte thijm, die meestal verkocht wordt, mist de goede uitwerking. Zie de advertentie van de firma J. H. ROOSTER ZOON teRotterdam, voorkomende in ons nummer van heden. Bij een hevig on weder, dat Vrijdagmiddag tusschen half 6 en half 8 te Cappelle (N.-B.) heeft gewoed, is de bliksem ingeslagen bij den landbouwer J. Boeser. De met hooi volgetaste schuur en een geladen kar zijn verbrand, maar het woonhuis bleef gespaard. Te Nieuwendijk is tijdens een zeer hevig onweder de bliksem geslagen in den schoorsteen van 't postkantoor. Toen de hevig ontstelde brievengaarder met het personeel buiten was, zagen ze een vonken regen uit den schoorsteen opstijgen. Brand werd niet veroorzaakt. Te Dussen is de bliksem geslagen in de bouwmanswoning met schuur van Jan Staal. Huis en schuur, benevens een massa hooi en koren, werden een prooi der vlammen, benevens twee kalveren en twee varkens. TEL EG RAM MEN. 's-Gravenhage, 18 September. Blijkens een uit Nederlandsch-lndië ontvangen telegramzijn bij een mis lukten aanval op eene vijandelijke stelling in Mermoedjoe en Ónderhoorigheden (Celebes) gesneuveld zeven en gewond zeven militairen beneden den rang van officier, terwijl één officier licht gewond werd. De Eerste Kamer besloot morgen 11 uur te behandelen het ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede. In de middagvergadering der Tweede Kamer aanvaardde de heer Röell, na een welkomstwoord van den heer Van Alphen, het voorzitterschap, met een toespraak waarin hij dankte voor de vereerende voor dracht van de Kamer en voor het ver trouwen der Kroon, den voorzitter wijzende op den gewichtigen arbeid die de Kamer wacht. Hij hoopte dat de beraadslagingen zullen strekken tot het duurzaam belang van het gemeenschappelijk vaderland. Het ontwerp tot verzekering van zeelieden werd in handen gesteld van een commissie tot voorbereiding der verzekeringswetten. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Ik geloof, dat zeer velen met mij zullen in stemmen, wanneer ik U, M. de R., dank zeg voor uw uitvoerig en nauwkeurig verslag van den schoonen 13en September, die achter ons ligt, en waarvan de heugenis bij allen, die dezen datum te Zierikzee hebben bijgewoond, niet zal worden uitgewischt. De taak van een verslaggever was op dien dag zwaar, en terecht hebt U opgemerkt, dat er zóó veel te zien was, dat allicht het één of het ander niet naar waarde zou zijn herdacht of beschreven. Het is daarom geenszins ais eene aanmerking, maar als eene aanvulling te beschouwen, wanneer ik nog even wil wijzen op de bizonder schoone verlichting van de schilderachtige ophaalbrug tusschen de beide Havenpoorten. In vurige lijnen teekende zich die brug met hare hekwerken tegen den donkeren achtergrond af als een prachtig eindpunt van de overschoone illuminatie der Noord- en Zuidzijde van de Oude Haven. Wie dit heeft ontworpen en tot stand gebracht zij alle eer gebracht. En vervolgens moet hiernevens als in éénen adem genoemd worden het verlichte vaartuig der ambulante recherche. Wat teekenden die v.uurstrepen van romp, mast en tuigage zich schoon tegen den avondhemel af, en wat éénig schouwspel was de weerkaatsing der lichtlijnen in het donkere stille water der Oude Haven. De kranige jongens der recherche, die met behendigheid hun moeielijk werk der verlichting zoo schoon volbrachten, mogen hierbij ook den dank ontvangen van het feestvierend publiek, voor hetwelk zij zich op 13 dezer hoogst ver dienstelijk hebben gemaakt. V. OUWERKERK, 17 Sept. 1907. Mijnheer de Uitgever! Vergun mij eene kleine toevoeging aan al de waardeering van hetgeen de geheele burgerij van Zierikzee gedaan en verdiend heeft, in het ge tuigenis geven van hare groote sympathie met H.H. M.M. de Koningin en den Prins-Gemaal; bewijzen van liefde en gehechtheid, die dan ook door Hen op ondubbelzinnige wijze zijn erkend. En zonder nu in eenige mindere schatting te komen van hetgeen, waardoor ons stadje door vriendelijkheid en opgewektheid heeft geschitterd, ik bedoel hiermede, al wat tot versieringen aan woningen, eerepoorten, zoo monumentale als in anderen vorm heeft gediend, heeft nog bovendien een burger op eigenaardige, echt humane wijze zijne ingenomenheid getoond met het bezoek van onze geliefde Koningin en Haren op zoo uit nemende wijze in Zijne houding gebleven Prins- Gemaal. Die waardige burger van Zierikzee, de genees kunst uitoefenende, heeft de oudsten van dagen en ook de meest hulpbehoevenden zijner patiënten, door de opname in zijne woning aan het Haven- .plein, mede in de gelegenheid gesteld onze Vorstin en Doorluchtigen Gemaal te kunnen zien, en heeft geen moeite gespaard, om die behoeftigen den 13 Sept. tot een voor hen onvergetelijken dag te maken. De natuurlijke wijze waarop zulks door hem en familie geschiedde en een zon van blijdschap op de aangezichten zijner gasten deed komen, moest bij degenen, die dat mochten bijwonen, een alleraangenaamsten indruk maken. Tot die hierbij tegenwoordigen behoord heb bende, zal ik evenwei hierover niet in nadere bijzonderheden treden, doch hiervan ben ik zeker, dat eene niet gezochte, maar ook niet te ver wachten bekendheid van die liefderijke behande ling aan H.H. M.M., die hoofdelijk reeds zoo vele bewijzen hebben gegeven en daarvan nog steeds bij elke gelegenheid doen blijken van met Hun volk te willen meeleven, Hunne algeheele in stemming zou hebben weggedragen. Mijnheer de Uitgever! Zierikzee heeft voor eenige jaren het ongeluk gehad eene nobele figuur uit zijn midden te zien weggaan; een man, die gedurende ruim zestig jaar, de bekwame en gevoelige medelijder zijner medeburgers is ge weest, ik bedoel hiermede den WelEdel Zeer- Geleerden Heer dr. Hubrecht Goemans. Bij diens 50-jarig jubilé als dokter, had ik de eer tegenwoordig te zijn, en hoor ik nog door den WelEerwaarden Heer ds. Bax aan het einde zijner feestrede de verklaring afleggen, dat het maatschappelijk leven van dien waardigen heer getuigde van burgerdeugd en menschenmin en het is de herinnering aan die uiting, die mij als waarnemer van hetgeen ik op den 13 dezer bij woonde, tot het bovenstaande heeft geleid. Met beleefden dank voor de plaatsing, hoog- achtend> v. D. HAVE. ZIERIKZEE. Tijd van Hoogwater en van Laagwater. September. Maana- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 18. 12 voorm. 11.28 4.34 nam. 5.18 19. 13 voorm. 0. 0 5.57 nam. 0.38 6.23 20. 14 voorm. 1.15 6.47 'V* nam. 1.36 7. 9 21. Z. O KI ii voorm. 2.12 7.30 y.oo n. nam. 2.26 7.54 22. Zo. 1G voorm. 2.59 8. 7 nam. 3.10 8.37 23. 17 voorm. 3.41 8.46 nam. 3.52 9.18 24. 18 voorm. 4.21 9.23 nam. 4.29 9.57 25. 19 voorm. 4.56 10. 2 nam. 5. 3 10.37 Tijd van H. W. te Dordrecht 3.15 uur later. L. W. 5.30 Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 14 Sept. De barge „Flower of Essex", kapt. J. Palmer, met diverse goederen, van Pruisen naar Londen. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 17 Sept. Op de veemarkt waren aangevoerd; 52 paarden, 1218 magere en 728 vette runderen, 215 vette, 183 nuchtere en 342 graskalveren, 1011 varkens en 210 biggen. Koeien en ossen 34 tot 39 c., stieren 29 tot 35 c., kalveren 40 tot 45 c., varkens 22 tot 25c., alles per J kilo. Melkkoeien f 155 a f 260, kalfkoeien f 170 a f 300, stieren f 80 a f 180, pinken f 70 a f 150, graskalveren f 22 a f 66, vaarzen f 85 a f 190, alles mager vee; biggen f 7.50 a f 15.50, siachtpaarden f 30 a f 160, paarden f 40 a f 225. Nuchtere kalveren: fok- f 12 a f 18, slacht- f 8.50 a f 11.50. Biggen f 1.25 a f 1.80 per week. Eerste qualiteit spoelingkoeien met vluggen handel, enkele beste gingen 1 a 2 c. boven noteering; dito ossen ruim aangevoerd, met tamelijk vluggen omzet. Overigens ging er in vet vee weinig om. Vette kalveren met tragen handel; met moeite is alles verkocht. Stieren weinig aangevoerd, magere ossen daarentegen ruimomzet voor het buitenland bevredigend. Handel in jong vee lusteloos. Melk- en kalfkoeien met tamelijken aan voer en omzet. Nuchtere fok- en slacht- kalveren stationair. Graskalveren met tragen handel. Voor Frankrijk waren beste stier kalveren gewild. Biggen met geringen omzet. Handel in hitten matig; in siacht paarden gering. De prijzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche Eierenveiling besteed, zijn als volgt; voor kippeneieren f 4.90 A f 5.60, eendeneieren f 4.75 per 100 stuks. Aanvoer 16.100 stuks. Gent, 13 Sept. Vlas. Van inlandsch werden slechts eenige kleine partijtjes van het nieuwe gewas aangeboden, welke tot vaste prijzen koopers vonden. De handel in Russisch bepaalde zich tot eenige restanten van den ouden oogst. Van het nieuwe gewas wordt er nog weinig aan geboden. V E R B E TERING. In de overlijdens-advertentie van de familie Verspoor te Bruinisse, voorkomende in ons No. van Dinsdag j.l., staat Cornelia Ca'tharina, dit moet zijn: Corlina Catharina. STOOMBOOTDIENST SEPTEMBER. L Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vlissingen. Amsterdamsche Tijd. Donderd. 19 Vrijdag 20 Zaterd. 21 Maandag 23 Dinsdag 24 Woensd. 25 'sm. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 'sm. 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 's m. 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 8,30 Zaterdag 21 Sept. a. s. hopen onze geliefde Ouders; JOHANNES SCHOONEN a LENA RINGELBERGVJ/ hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Zierikzee, 18 Sept. 1907. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den 23en September a. s. hopen onze geliefde Ouders: ADRIAAN SEBASTIAAN SUURLAND 1 en i JOHANNA TIGCHEM.- U' hunne 25-jarige Echtvereeniging I te herdenken. scherpenisse. Hunne dankbare Kinderen, JOHANNES SUURLAND. L. SUURLAND—Poulusse. WILLELMINA SUURLAND. Getrouwd: A. ARNOLD en G. C. BUIJZE, die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 18 September 1907. Getrouwd; L. HOOGENBOOM, Inspecteur van Politie, Amsterdam, en y W. HOGEND1JK. M. De Heer en Mevrouw HOOGENBOOM Hogendijk bedanken, ook namens weder zijdsche Familie, hartelijk voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Sneek, 19 September 1907. Geboren: MARTINA Dochter van A. DALEBOUT en J. M. DALEBOUT—den Boer. Ellemeet, 17 September 1907. WILHELMINAJ Heden overleed, in den ouderdom van bijna 34 jaren, mijne geliefde Echtgenoote Grietje Wiglama mij nalatende een Zoontje, te jortgfom dit voor ons zoo groot veflièé te beseffen. Haamstede, 13 September T§07. W. J. MULDER. Op uitdrukkelijk verlangen van de overledene, zullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden gedragen. Heden overleed na een langdurig lijden, onze inniggeliefde Dochter en Zuster Machelina Tannetje, /j in den ouderdom van 16 jkieti f maanden. Oud-Vossemeer, 16 Sept. 1QD7. M. J. BEVELAND1 A. BEVELANDER—HËOboer en Kinderen. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. Poulina Hage. in den ouderdom van 68 jaar en 5 maanden. Capelle, 16 Sept. 1907. Namens de familie, F. KOOPMAN Jz. Mijnheer Het ORGEL door U, zeven jaren geleden geleverd aan wijlen mijn jongsten Zoon, munt nog uit door soliditeit van constructie, zuiverheid en klankrijkheid van toon. Bussum. D. STIGTER. Voor de vele blijken van belang stelling, zoo van hier als elders op 9 dezer ontvangen, betuigen wij, ook namens onze Familie, hartelijk dank. Zierikzee, September 1907. S. OCHTMAN Jz. L. OCHTMAN. Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer NICO LAAS LEENDERT DE OUDE, betuigen wij onzen oprechten dank. Noordwelle, 16 September 1907. Wed. N. L. DE OUDE— van nleuwenhuize, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hartelijk dank voor de veelvuldige bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijn geliefden Zoon, den Heer NICO- LAAS LEENDERT DE OUDE. Renesse, 16 September 1907. Wed. L. DE OUDE—Kosten. Voor de vele blijken van belang stelling, tijdens de ziekte en bij het over lijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KLAZINA BERMAN onder vonden, betuigen wij onzen dank. Renesse, 18 September 1907. Famile DE ROO. De DIRECTEUR der Avondschool voor Vakonderwijs te Zierikzee, maakt bekend; 1°. dat zij die tot den Cursus 1907—'08 van genoemde school wenschen te worden toegelaten, zich in persoon moeten aanmelden bij hem en wel op een der werkdagen van 17 Sep tember tot en met 21 September van 912 en van 24 ure; 2°. dat het toelatings-examen zoo noodig zal gehouden worden op Donderdag 26 September, des avonds te 7 ure. Vrijgesteld van dit examen, zijn zij, die de zes klassen eener lagere school met vrucht hebben doorloopen, waarvan een bewijs moet worden overlegd. Zierikzee, 16 September 1907. De Directeur, P. H. POMES. JONGELIEDEN, die den C u r s u sin Schilderen aan de Ambachtsschool te Zierikzee wenschen te volgen, kunnen zich daartoe aanmelden op iederen werkdag van 912 en van 25 ure, in het gebouw der Ambachtsschool, doch uiterlijk 27 September. Toegelaten kunnen worden zij die de zes klassen der lagere school hebben door loopen of tot de eerste klasse der Avond school voor Vakonderwijs zijn toegelaten. De Directeur, P. H. POMES. In in i A i Ir) Gelegenheid tot opgaaf dagelijks tot 21 Sept., bij den Secretaris A. VERJAAL Jnz. De Notaris J. FRANSE zal, Vrijdag 20 September 1907, 's voormiddags 11 ure, in het Café- Adriaanse te Zierikzee, Venkel te Zierikzee, D 151, ver- aan den Heer Verkammen, yoqf^ in de huurd f 1,75 per week. naast "het vorige perceel, D 152, ingericht tot Smederij en verhuurd aan W. G, Lemsom, voor f 0,70 per week. Te veilen eerst elk afzonderlijk en daarna te zamen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 3