Id gezonden Mededeelingen. Uit Stad en Provincie. ribc htszaker kerknieuws. STATEN-GENERAAL. TROONREDE. Het mid verrichten. Deze bootwerkers zijn Maandag eveneens niet aan het werk gegaan, waarna de firma aan haar pakhuis in de Pelikaan straat een kennisgeving deed aanplakken, meldende, dat elk, die zich Dinsdag niet zou aanmelden om te werken, ontslagen zou zijn. In weerwil van die waarschuwing kwam er niemand om aan het werk te gaan, zoodat 105 man ontslagen zijn met verbeurte van het staangeld. Gisterenmiddag en -avond hebben ver gaderingen plaats gehad van cargadoors en stuwadoors, eerst elk afzonderlijk, daarna gecombineerd, om te beraadslagen over een algemeene uitsluiting in het haven bedrijf. Men is evenwel niet tot overeen stemming kunnen komen. Zaterdag werd aan de Zuidblaak alhier op heeterdaad betrapt de 23-jarige zeeman W. F. B., woonachtig te Amsterdam, die zich door middel van insluiping bij de kleermakers K. en V. de R.aan de Zuidblaak 30, had meester gemaakt van 8 coupons laken stoffen. Hij werd achter haald en spoedig gegrepen. Een paar jaren geleden vervoegde zich bij den directeur van de Rotterdamsche diergaarde de eigenaar van een hypodroom, met het verzoek hem te willen ontlasten van een kameel welk dier»zoo ziek was, dat het niet meer voort kon en hij het dus niet op zijn verdere tochten kon meenemen. De directeur ontdekte echter al spoedig dat niet ziekte of ouderdom, maar de behandeling, welke het dier ondergaan had, het in dien treurigen staat had gebracht. Daarom kocht hij het aan en daar het de vraag was of het in het leven zou blijven, liet hij er de grootst mogelijke zorgen aan besteden. Zijn moeite werd beloond. De kameel herstelde vol komen en heeft nu Zondagnacht een prachtig jong geworpen. De diergaarde is overigens dit jaar zeer gelukkig met zijn „bulten" verzameling. Reeds werden twee kameelen en een dromedaris geboren. Zij telt nu reeds 8 van deze dieren. Zaterdagavond om 7 uur waren werk lieden op de machinefabriek „Delfshaven", voorheen H. de Ridder, Voorhaven 203-207, bezig met een drijvenden bok den zwaren ijsploeg van een sleepboot op den wal te verplaatsen. Men had het zware stuk opgetrokken en liet het daarna vieren, waarbij de lier met groote snelheid rond draaide. De 45-jarige C. Fijneman zou een staaldraad verleggen en kwam daarbij met zijn hoofd te dicht bij de lier, die hij door de invallende duisternis niet zag. Het gevolg was, dat hij twee geweldige slagen tegen het hoofd kreeg en bewus teloos neerviel. Dr. Van Rijn legde het eerste verband, maar een half uur later stierf Fijneman. Het lijk werd per lijken brancard naar zijn woning vervoerd. De ongelukkige was ongehuwd en de kost winner van zijn zuster. Goedereede, 17 Sept. Uit goede bron vernemen wij, dat op den vuurtoren alhier een nieuw kustlicht, z.g. bliksemlicht zal worden geplaatst, welks lichtsterkte veel grooter zal zijn dan die van 't tegen woordige. Tot het aanbrengen van 't nieuwe licht is thans tijdelijk in de kustverlichting voorzien door het aanbrengen van een tijdelijk draailicht. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Slapelooze nachten. Een inwoner van Rotterdam geeft onderstaand geneesmiddel aan, dat voor alle lijders aan aam beien en prikkelenden huiduitslag van groot belang is. De Heer E. HERREWJJN, Hartmanstraat 16 te Rotterdam, meldt ons: Ik kan u moeilijk zeggen, hoeveel last mijn dochtertje gehad heeft van droge aambeien. Zoowel bij het loopen als het zitten hinderde haar dit ongemak en zelfs 's nachts kon ze somtijds van de pijn niet slapen. Wij hadden reeds verschillende middelen aangewend, doch konden zelfs geen verlichting bekomen. Ten laatste sprak men mij over Foster's Zalf, en ik liet dadelijk een doosje halen» Hoe groot was onze verwondering en blijdschap toen zij, na een week deze Zalf te hebben toegfpast, totaal niets meer van haar kwaal kon beperken. Ik ben u grooten dank verschuldigd roor uw afdoend middel, dat ik met vertrouwen aan lijders aan een dergelijke kwaal kan aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De huid is een der middelen, waardoor de onzuiverheden uit het gestel afgevoerd worden. Doch zij is onderhevig aan speciale ongesteld heden, waardoor die afvoer geheel of gedeeltelijk belemmerd wordt. Onder deze ongesteldheden noemen wij aambeien, huiduitslag, roos, dauw worm, kliergezwellen enz. Foster's Zalf is een speciaal middel voor alle ongesteldheden der huid. Ze wordt gebruikt en haar groote waarde is bewezen in duizenden gevallen. Verzeker u dat men u de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de HeerHERREWIJN gehad heeft. Ze is te Zierikzee verkrijgbaar bi] den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Zierikzee, 18 Sept. In ons verslag van het Koninklijk bezoek, voorkomend in het jongste nummer van dit blad, staat, dat in het gevolg der Koningin waren de leden der Provinciale Staten. Dit is niet juist. Alleen de Gedeputeerde Staten en mr. A. j. F. Fokker waren in de volgkoetsen gezeten. Naar wij uit goede bron vernemen werd het vuurwerk op het Havenplein den 13 Sept. j.l. vanwege de gemeente gegeven en dus niet vanwege de ver- eeniging tot bevordering van Vreemde lingenverkeer, zooals in één der bladen werd vermeld; wel kan haar de eer gegeven worden van de organisatie der volksspelen. De heer W. J. Krenser alhier ontving heden een schrijven van den Particulier Secretaris van H. M. de Koningin, waarin hem Hoogstderzelver dank wordt gebracht voor de aanbieding van zijn gedicht „Louise de Colligny bij de wieg van haren zoon Hendrik Frederik". H. M. de Koningin heeft f 100 ge schonken aan het personeel van den prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde, behoorende tot de lijn Vlissingen-Breskens- Terneuzen. Een medehelper aan den toren te Philippine (Zeeland) om de stelling te maken voor de Rijks-driehoeksmeting, viel, door het uitglijden eener plank, naar beneden; kwam op het dak der kerk terecht, gleed zoo naar omlaag en viel vervolgens van eene hoogte van 6 M. op den harden weg. En „wonder boven wonder" de man had geen letsel bekomen, want twee uur later verrichtte hij weer zijne gewone werkzaamheden. Dreischor. Tot heden kwamen hier in zeven gezinnen gevallen van diphtheritis voor, hoofdzakelijk bij kinderen, waarvan één met doodelijken afloop. Nieuwerkerk. Zaterdagavond gaf het fanfarencorps in de muziektent op het nog versierde en verlichte feestterrein onder leiding van den heer Jongmans een concert. Velen woonden aandachtig toeluisterend de uitvoering van de schoone stukken bij, die den kapelmeester en den leden van het corps alle eer aandoen. Ook werd nog eenig vuurwerk afgestoken. Een en ander was een waardig slot van het schoone feest. Anna-Jacoba-Polder, 13 Sept. De landbouwersknecht P. P. geraakte met een zijner handen zóódanig tusschen een dorschmachine bekneld, dat één zijner vingers er nagenoeg geheel door afgerukt werd. St-Filipsland, 14 Sept. 't Komt mij voor, dat het wel vermeldenswaard is, dat het paard van den voorrijder van het rijtuig van H. M. de Koningin, dat zich bij den intocht te Zierikzee bang maakte, zijn berijder afwierp en de gracht over zwom, aldaar gegrepen werd door de heeren C. en A. van Nieuwenhuyzen van hier, die bleven staan, toen het daar aan wezige publiek, natuurlijk bang voor de gevolgen, zich uit de voeten maakte. Door het cordaat optreden van deze heeren is wellicht erger voorkomen. Gisterenavond omstreeks half negen werd onze gemeente opgeschrikt door het roepen van „brand" en 't luiden der brandklok. De plaats, waar de vlammen omhoog sloegen, gaf aan ieder den indruk dat de Keeten op den Slaakdam, het zoo genaamde „houten dorp", in brand stonden. Kort daarna bleek echter dat zulks niet het geval was, maar dat een huis met schuur aan 't einde van den dam in den Willem-Frederik-Karel-polder in brand stand. De schuur brandde geheel en het huis, dat er aan vast staat, gedeeltelijk af. Het perceel werd tijdelijk bewoond door J. Delie, die er een bierhuis en winkel inhield. Assurantie schijnt de schade te dekken. Daar de brand op Steenbergs grondgebied plaats had, rukte onze brandweer, hoe wel slagvaardig, niet uit. Oud-Vossemeer. De vrachtrijder L. te dezer plaatse, welke zijn hulp verleende bij het dorschen met een dorschmachine, werd gegrepen, waarbij hem een der voeten werd afgerukt. Het been moet tot onder de knie worden afgezet; het ongeluk schijnt te wijten aan het uitglijden over een gladde plank; weer een bewijs, hoe hoogstnood zakelijk de landbouw-ongevallenwet er noodig zou zijn. Middelburg, 17 Sept. Na afloop van het galadiné aan H. M. alhiejr aangeboden, werd door den leverancier van het diné eenig tafelzilver vermist. Een onderzoek ingesteld leidde tot geen resultaat. Men herinnerde zich echter, dat de stafmuziek van het 3e regiment het diné had opge luisterd, en eenige muzikanten als belooning aan het diné hadden mogen deelnemen. Terstond werd in die richting onderzocht; bij een zilverhandelaar te Bergen-op-Zoom werden dezelfde vermiste voorwerpen te koop aangeboden. Een onderzoek op last der hooge autoriteiten leidde tot de arrestatie van vijf muzikanten van de staf van het 3e regiment. Het onderzoek is in volle werking. Op de voordracht voor kantonrechter te Ommen (Overijsel) komt als No. 1 voor Mr. R. J. C. H. baron Bentinck van Schoonheeten, subst.-griffier bij de arrond.- rechtbank te Middelburg. De gemeente-begrooting voor 1908 wijst in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van f 687.101.34^ met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1761.76. Wan neer wij de verschillende posten nagaan, dan blijkt dat de hoofdelijke omslag, voor 1907 geraamd op f 142,000, thans f 7000 is verlaagd. Daarentegen is voor de gemeente-gasfabriek een hooger bedrag aan inkomsten geraamd van f12000 en voor de duinwaterleiding f1200. Als subsidie voor het „Middelburgsch Muziekkorps" (de vroegere schutterij-muziek) komt f2000 op de begrooting voor, terwijl voor de voortzetting van de herstelling van den gevel van het raadhuis een bedrag van f 2500 is uitgetrokken. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed 1°. het vernieuwen van een gedeelte van de brugdekken, de spoorbaan en bij- behoorende werken van de draaibrug over de binnenkeer- en schutsluis van het kanaal door Walcheren te Middelburg. Raming f6500. Minste inschrijver de heer P. L. v. Miert te Middelburg voor f 6497 2°. het verlengen van het remmingswerk in de Oostbuitenhaven te Ter Neuzen en het maken eener overkapping voor rijks vaartuigen in het kanaal van Ter Neuzen. Raming f4900. Minste inschrijver de heer A. Tholens te Ter Neuzen voor f4535. Te 's-Gravenhage was Maandag 1.1. bij de aanbesteding der verbouwing van het post- en telegraafkantoor te Brouwers haven de minste inschrijver de heer P. J. Vink, aldaar voor f 9139. Bruinisse, 17 Sept. Ten overstaan van den notaris j. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht: et. een woonhuis en erf in de Post- straat, voor f 1050; b. een tuin in de Padjes, groot 04.59 Aren, voor f 376. Dreischor, 18 Sept. Ten overstaan van den notaris J. Franse, werden heden alhier verkocht voor den heer Jan Doeleman Hz., koeien voor f 222, f 220 en f 196. Landbouw en Veeteelt. MÊKÊÊÊÊÊKM Aangaande de Zeeuwsche inzending van landbouwgewassen en fruit op de nationale en internationale landbouwtentoonstelling te 's-Gravenhage, die van 16 tot 22 Sept. aldaar gehouden wordt, wordt in de N. R. Crt. het volgende geschreven: „Behalve met haar prima-landbouw gewassen, pronkt Zeeland hier met haar fruit. Zij steekt, wat appels en peren betreft, N.-Holland en 'tWestland naar de kroon. De vruchten mogen gezien worden. Als men nu maar zorgt voor een beetje étaleering, dan zal Nederland verbaasd staan over hetgeen Zeeland als fruit- provincie beteekent. De Zeeuwsche fruitinzending bestaat uit vier afdeelingen: 1. Verzameling Zeeuwsche vruchten van boomgaardboomen, gerangschikt naar den tijd van rijpheid. 2. Verzameling Zeeuwsch tafelfruit, id. 3. Verzameling Zeeuwsche keukenappels en stoofperen. 4. Verzameling appelen en peren uit „Zeeland's Proeftuin". Verder hangt er een kaart op van Zeeland, waarop voor elke gemeente de oppervlakte voor fruitteelt in gebruik, is aangegeven. Ten slotte eenige foto's van Zeeuwsche boomgaarden en fruittuinen. Als wij dat alles zoo bij elkaar zien, dan zeggen wij, dat Zeeland een prachtige provincie is, en ieder jaar nog weer beter wordt. Om het bezoek van de landbouw- wintercursussen duidelijk voor te stellen, heeft men eenige Zeeuwsche boeren ge- teekend, wier lengte en omvang recht evenredig is aan de verhoudingsgetallen der aantallen bezoekers. Of deze verhouding uitgedrukt in den lichaamsinhoud der boeren de juiste is, betwijfelen wij, want de inhouden van gelijkvormige lichamen verhouden zich als de derde machten van gelijkstandige zijden. Maar de bedoeling is duidelijk en men kan heel goed zien, wanneer er veel en wanneer er minder leerlingen waren. Zeer mooi zijn de vele foto's van Zeeuwsche boerderijen. Het is een lust naar die groote, bedrijvige hoeven te zien. Dat Zeeland van alle provincies het grootste stuk van de rijks-subsidie voor de paardenfokkerij inpikt, wisten wij wel. En wie het nog niet weet, kan het hier eens duidelijk zien. Er zijn nog andere sterk sprekende grafischevoorstellingen, waarop-de bezoekers maar eens nauwkeurig moeten letten". De volgende Zeeuwen zijn bekroond: Voor fruit en groenten kreeg een extra prijs de proeftuin in ons gewest; voor zaden en producten werd de eerste prijs aan de provincie Zeeland toegekend. Voor 2-jarige merriën verwierf den eersten prijs de Wed. Daelman—Van Waes te Westdorpe; den derden dezelfde; den vierden P. Thomaes te Hoofdplaat en den vijfden J. Staal te Clinge. Voor fokmerriën kreeg de heer Hanken, dir. van den Wilhelminapolder (Zeeuwsch- Belgisch stamboek) een eersten en P. J. Lannoije te Aardenburg, een vierden prijs. De heer F. de Jonge te Yerseke, verfcfeeg Maandag twee zilveren medailles voor honig. In de Maandag gehouden openbare terecht zitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering te Middelburg, had uitspraak plaats inzake de beroepen ingesteld door de plaatselijke commissie, bedoeld bij art. 86 der Ongevallenwet 1901, te Goes (partij van rechtswege J. J. W. en J. F. v. d. R. te Goes), waarbij met bevestiging van de beslissing der Rijksbank, de vordering aan klagers werd ontzegd. De Raad achtte het dienstverband van J. J. W. en J. F. v. d. R., als dienst plichtigen bij de brandweer, ten tijde van het ongeval, nog niet opgeheven. Met bevestiging van de beslissing der Rijksbank werd de vordering ontzegd inzake J. B. Wz. te Oost- en West- Souburg en A. v. O. te Vlissingen. Inzake J. B. Wz., was de Raad niet gebleken dat klagers toestand verandering had ondergaan, maar er veeleer moet worden aangenomen, dat hij volkomen in staat is zijn werk te verrichten en inzake A. v. O., dat de werkzaamheden, waarbij de getroffene het ongeval overkwam, niet behooren tot het bedrijf van bedienen van bruggen. In het beroep werd* niet ontvankelijk verklaard het bestuur van het Waterschap Schouwen te Zierikzee. Klager had niet binnen 15 dagen na den vervaldag der premie, zijn premie ten kantore der posterijen betaald. M. C. J. V., redacteur-uitgever van de Zeeuwsdie Koerier te Sas-van-Gent, en mej. M. C. P. wed. P. J. v. d. S., uitgeefster van de Terneuzensdie Courant teTerneuzen, zijn gedagvaard ter terechtzitting van de arrondissements-rechtbank te Middelburg van den 4 October a.s., ter zake van smaadschrift. Dit is geschied naar aanleiding van een klacht, door den heer J. J. F. van Zeijl, redacteur van het katholieke blad Zeelandia te Hulst, ingediend bij den officier van justitie te Middelburg tegen de Zeeuwsdie Koerier te Sas-van-Gent, welk blad in een artikel ter verdediging van de candidatuur- Van Dalsum, ook katholiek, uitdrukkingen heeft gebezigd van beleedigenden aard, en tegen de Terneuzensdie Courant, welk blad het artikel uit de Zeeuwsche Koerier als advertentie had opgenomen. In dat stuk, onder het opschrift „Een laatste woord aan de kiezers", kwam o. a. voor dat het „Gij moogt niet op Van Dalsum stemmen" was gezegd „door mijnheer Fruijtier en mijnheer Van Zeijl omdat Van Dalsum hen in begin 1906 heeft betrapt op een daad van heimelijk kwaadspreken en zij zich niet hebben kunnen schoonwasschen". In deze zaak zijn twee getuigen gedag vaard. Indertijd hebben wij melding gemaakt van de opzienbarende arrestatie van den 60-jarigen bode, wissellooper en incas seerder H. W. Jansen te Utrecht. De man, die het volste vertrouwen ge noot van een ieder, bleek zich te hebben schuldig gemaakt aan belangrijke verduis teringen ten nadeele van onderscheidene firma's daar ter stede. De firma Vlaer Kol moet b.v. voor eenige duizenden benadeeld zijn. Donderdag 3 October a.s. zal deze zaak nu voor de rechtbank behandeld worden. Circa 25 getuigen zijn gedagvaard, terwijl den beklaagde ambtshalve als verdediger is toegevoegd jhr. mr. K. Schorer. Door den deurwaarder J. P. Willemse, te Rotterdam, was twee keer een boot werker gedagvaard om voor den kanton rechter in het derde kanton te verschijnen om daar als getuige in een civiel proces gehoord te worden. De gedagvaarde wei gerde te komen, bewerende, dat in een civiel proces de Staat geen getuigengeld betaalt en hij dus niet verzekerd is ver goeding voor verzuimden tijd te krijgen. De kantonrechter vaardigde toen een bevel uit tot voorbrenging van den weer- spannigen getuige. Vrijdagmiddag werd hij door een deurwaarder met behulp van de politie op het Handelsterrein gearresteerd en naar het Paleis van Justitie overgebracht. Daar werd hij eerst als getuige gehoord en toen veroordeeld in al de kosten door zijn wegblijven veroorzaakt. Verder werd tegen hem wegens het niet verschijnen als getuige, ofschoon behoorlijk gedagvaard, proces-verbaal opgemaakt. Na afloop van al die formaliteiten werd hij op vrije voeten gesteld. voorgenom Ds. L. B. Onnes, vroeger predikant te Renesse c.a., is als zoodanig verplaatst van Bandjermassin (Bornéo) naar Rembang (Java). Burgh. Tot gemachtigde in het Kies college van de Ned. Herv. Gemeente alhier, is gekozen de heer Th. Boot Jz. Zondagnamiddag werd bij den dank stond voor den oogst in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwerkerk gecollecteerd onge veer f 200. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Wilhelminadorp de heer W. T. Boissevain, cand. te Amsterdam. Beroepen bij de Herv. Gem. te 's-Gravenhage ds. Schuller te Goes. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Nieuwerkerk a/d IJsel de heer H. C. Roscam Abbing, cand. te Middelburg. Beroepen bij de Geref. Gem. te Dinteloord ds. I. Dakema te Delfshaven. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Waardhuizen, door ds. G. H. Dijkstra te Goes. Beroepen bij de Geref. Kerk Harderwijk, ds. H. W. Laman te Zierikzee! is z00, Bedankt voor het beroep naar dctP{sontwerp tot Evang. Luth. Gem. te Groningen, doords, )teei van het Tw J. H. Grottendieck te Dordrecht (vroege, van Koopha te Zierikzee). samenhangende b Na een vijfjarigen strijd is eindelijj boeken weldra door de Synode uitspraak gedaan in zak, [gezien. de rechten der predikanten bij de Herv I Ook zal u spo Gem. te Beetsterzwaag, ds. C. Menzcf] een voorstel, ho (modern) en as. H. Pos (orthodox). V0J jiet burgerlijk de gens deze uitspraak zijn zij beiden geiaj mede eene voord gerechtigd om de predikbeurten onderling Wet op de Recht te regelen, zoodat dit voortaan niet meet® de gelegenheid door den kerkeraad zal mogen geschieden, verband met de Ds. Pos is dus door de Synode in hei ^rechtspraak aanh gelijk gesteld. Ds. Menzel en de kerkeraa- verwijl af te doe hebben zich hierbij neergelegd. O N D E R W ij S. ■Ten behoeve Rjjks-ontsmetting werking worden Voorstellen zu voorziening in diging- Ontwerf der Militiewet e ging van eenige wet zijn in voor Eene voordrac Bergen-op-Zoom, 14 Sept. De rijks f1 hoogere burgerschool alhier, sedert 19oi een school met 5-jarigen cursus, viert heden haar 25-jarig bestaan. Er had ziek een comité van oud-leerlingen gevormd, onder voorzitterschap van den arrondis- sements-schoolopziener, den heer W. J. f, I van" een gedeel Juten, dat veel medewerking ondervondj Zuiderzee en ii zoodat een flinke feestviering kon worded Van de Wïeringr georganiseerd. Hedenmorgen kwamen uil oordeel worden alle deelen des lands de reünisten samen, Zij werden ontvangen door de comitéleden, onder wie twee dames oud-leerlingen, eiii geleid naar het gemeentehuis, waar hel? gemeentebestuur de trouwzaal beschikbaar had gesteld. Burgemeester Ekulshof heette I daar allen welkom. De eerewijn werd aangeboden, en daaraf gaf de directeur der school, de heer G,J Vos Azn., een kort overzicht van de ge-f schiedenis der inrichting. Hij dankte ver volgens het gemeentebestuur voor de ontvangst en den inspecteur Ten Bruggencaie voor zijn tegenwoordigheid. De directeur] herdacht ook zijn voorganger en deeduit-| komen, dat de eenige leeraar, die van de oprichting af nog steeds aan de school verbonden is, de heer A. J. M. Brogtrop, thans zijn 25-jarig jubileum viert. Door het feestcomité werden de portretten van den oud-directeur en den directeur aan de school aangeboden. Hedenmiddag werd den reünisten een concert aangeboden door de harmonie „Eendracht maakt Macht". Te vijf uur feestmaaltijd in het gebouw Thalia en om 8 uur soirée, gevolgd door bal. Maandag was het feest voor de scholieren Visscher ij- Berichten. De verzending van oesters wordt van uit I Tholen dagelijks drukker. Natuurlijk wor-x den nog geen groote quantiteiten afgeleverd, V maar toch is toename van orders merkbaar, -jj De kwaliteit der oesters wordt ook jfl gaandeweg beter, zoodat de vooruitzichten bevredigend zijn. Het is te hopen, dat nul de gewone wedloop in lage prijsnoteerinjl dit jaar zooveel mogelijk voorkomen zal H worden, dan kan voor alle geïnteresseerden! de opbrengst loonend zijn, zoowel voor! den groothandelaar, afnemer en anderen, Voorstellen tc ter opheffing v scheepvaart op standen ondervii V De toegezegde de arbeidsverze van scheepsramp aangeboden. De sociale wetgevin zijn in gevorderc Eene wijziging d strekkende, ond dienstbaar te i van waterveront op hare uitvoer Ontwerpen to keuring van v van eenige wi; veeartsenijkundi veeartsenijkundi Met ernst w versterking van verschillende de Archipel ten b streken te doen 3? Wetsontwerp strekkende om de kustvaart verruimen, en tc van het Nederl hen, die uit Ne< zijn Binnenkort z tot regeling v: verantwoording Koloniën Surin 3 Moge uw ge zegen, strekkei verklaar de g Generaal te zij De opening: bruikelijke verl Op de gere loges waren v< de gedelegeert de overige h tribune. I De Koningin met witte kar uniform. De Vorsteli biedig begroe drie vivats aar I De meeste ambtsgewaad ridderorde nie Buiten De zitting 1907/8 van de Staten-Gene- raai is Dinsdag in vereenigde zitting dei beide Kamers geopend door H. M. de Koningin met de volgende Mijne Heeren! Ik waardeer het ook thans uwe zitting in persoon te kunnen openen. Uwe ver] eenigde vergadering vindt ditmaal niet in! de Grafelijke Zalen plaats, teneinde stoor nis te vermijden in den loop der beraad slagingen van de Tweede Vredesconferentie," waaronder gre Den gewichtigen arbeid dier conferentie^ volg Ik met onverdeelde belangstelling;! voor haar welslagen koester Ik de beste H wenschen. In menig opzicht stemt de algemeene I toestand van het land en van de koloniën! tot dankbare tevredenheid. Ook dit jaar kan op het voortduren der! meest vriendschappelijke betrekkingen met! de buitenlandsche Mogendheden worden! gewezen. Ondanks den koelen zomer, zijn de uit- H komsten van den landbouw over het geheel vrij gunstig, die van den tuinbouw in de§ belangrijkste tuinbouwstreken beter dan in jaren het geval was. Voor de veehouderij zijn de vooruitzichten minder gunstig ge worden tengevolge van het uitbreken van het mond- en klauwzeer onder het rundvee, De meeste takken van nijverheid en handel doorleefden een tijdvak van groote bedrijvigheid. De scheepvaartbeweging i" de Nederlandsche havens blijft toenemen; met uitzondering der algemeene vracht vaart, geeft het scheepvaartbedrijf bevredig gende uitkomsten. De organisatie van het inlandsch crediet- wezen begint op Java hare gunstige uit werking op het economisch weerstands vermogen der bevolking te doen gevoelen. Zee- en landmacht, zoowel in het Moeder land als in de Koloniën, vervullen hare taak met ijver en toewijding. Omtrent de burgerlijke ambtenaren kan in denzelfden zin worden getuigd. Voorstellen tot het brengen van ver anderingen in het 3e en in het 4e Hoofd stuk van de Grondwet zullen u eerlang bereiken. was T WE De middag door den tijc Van Alphen, hij o. a. het c P. L. Tak, afgevaardigde, Hij betuigde de heer Van vertrouwd met ezondheidsre ame heeft aa De Minister aartoe door taatsbegrooti en financiëe an de Kame De door de egrooting vc van ruim ll-i Tot eersten schap werd g Overgenomen van 12 Septeml Middel Nu het mom Nederland om vestigt „Vrage: I dacht op de ziekte. Dr. Morandij "ad in 1893, ti se'ijk in Italii aantastte, dew: de genezing

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2