li Koninklijk bezoek aan Zeeland. fl uitvoeren hl. een aan- ;ezonderd, e kampen feestcom- oe in de 1 bijdragen door een ntanten ad eschikbaar iorten, vijf was de ivels, doch :hting van en lichtjes e verlichte was dan Jrd en wérd d door de ihoore ge leiding van 8 ure, na gemeester, steits dank ontvangst [tot de uit- de volks voor de gevels, blijde en Ihet boven nnvattende jitnemende e lichtstoet :kte muziek drommen waar het verlichte |e nummers verk werd It portretten K. H. den /erd voort- lenheid laat et, of Oos- lerinnering ^dige wijze met dank at het wei egen. [ink aan de die zich kpelen van ieder werd lang werd uitstekend velke reden |feestviering thans vol- eenig, een Bruinisse Ischte in de ;te. Overal irengen van aatsen der ie weer 0111 en feestelijk de morgen Ik, kon men luidden de schen werd arentiekamer staande uit >nd boter, 2 2 ons kaas. ie diakenen happen uit- d een zeer Deze werd kgezeischap ïgesteld uit ens, waarop 'de gemeente ld. Voorop oot, waarop anhethoofd- le visscherij, barbier, de etselaar enz. optocht een geflankeerd zeenimfen ereden door een drietal van geloof, gen, Waarop ede dames; ige mannen om niet meer linklijk Paar mede in den er de muziek ipenbare en door onder- verschillende der feest- ekgezelschap mpt Hope", dat door de verschillende 's gevolgd werd. Aan de halte oidfle zich het muziekgezelschap „Nu if Heme" af, om aldaar de komst der "in af te wachten. Aan den straatweg ven de wagens staan, de paarden 'In ter verzekering der veiligheid, Spannen, en de kinderstoet trok in- ferhen door naar het Zijpewaar doende ruimte voor de kinderen ge- Lrveerd was. „Excelsior" stelde zich bij ingang der Tramhaven op. Zoodra de int waarop zich het Koninklijk Echtpaar wind de haven invoer, werd het O',helmus gespeeld. De Koningin en den ^ins werden bij het aan wal stappen welkomd door den burgemeester, den ler Elenbaas. Door het zoontje van C Waardenburg, de jongeheer Simon aardenburg, werd de Koningin, en door jongejuffrouw Cornelia Zoeter, dochter J den heer A. Zoeter, den Prins L pracht-exemplaar aangeboden van de 'deren te zingen door de schoolkinderen. e ze liederen waren vervaardigd door mevr. fnold Boers. Met een handdruk werden >ide kinderen voor de aanbieding bedankt, larna werden de wethouders en de ell van den Raad voorgesteld. Zoodra Koningin in de waggon stapte, hieven kinderen, onder leiding van den heer 0 van den Berg, het welkomstlied L gevolgd door het Wilhelmus. De tram 'rt'rok onder luide toejuichingen van de Iriike menigte, die zich ter begroeting in het Zijpe had opgesteld. Aan de halte ■komen, bleef de tram enkele minuten iar stilstaan. „Nu met Hope" deed het ,'ilhelmus hooren, waarop de Koningin ■rwelkomd werd door den voorzitter der Ltcommissie, den heer A. Boers. Namens de burgerij werd aan de oningin een fraaien ruiker aangeboden 'jor de jongejuffrouw Jansje Godefrida dn den Berg, dochter van den heer G. van den Berg, hoofd der openbare 'hooi, waarvoor de Vorstin eveneens met ':n handdruk bedankte. De Zangvereeniging Euphonia", directeur de heer W. Okkerse, lief daarop een lied aan. Zoowel de heer kkerse, als de heer Jongmans, directeur [au „Nu met. Hope", werden door de [oningin bedankt. Daarna onderhield zij rich eenige oogenblikken met den heer loers. Zij sprak daarbij hare bewondering lit voor de prachtige schelpenpoort aan [e halte opgericht, liet zich inlichten imtrent de verschillende zaken op die loort voorgesteld, betrekking hebbende op ie oester- en mosselvisscherij, en verzocht iem aan de feestcommissie den dank over brengen voor de feestelijke ontvangst, mder luide hoera's van het talrijke aan- 'ezige publiek zette de tram zich weder beweging. Nu trokken de kinderen en de optocht laar het dorp terug naar de Molenstraat, raar de stoet tijdelijk ontbonden werd. lm half twee begaven' de kinderen en iptocht zich wederom naar het Zijpe om iet vertrek van het Koninklijk Echtpaar iij te wonen. Zoodra de tram in de nabij- jeid van het station kwam, liet zich de huziek van „Excelsior" hooren. Toen de Coningin uit de waggon stapte hieven de ónderen het „Afscheidslied" aan. De Vorstin 111 de Prins namen afscheid van den burge- »eester en de leden van den Raad en iegaven zich aan boord der boot, die len naar het Catsche Veer zou brengen. ,uide juichkreten weerklonken. Bij het litvaren der haven klonk de muziek van .Nu met Hope", en terwijl de Koningin "herhaaldelijk vriendelijk boog én met de land ten afscheid wuifde, bleef het gejuich iteeds aanhouden tot de boot uit het ;ezicht was. Nu stelde de stoet zich weer op en trok thans het geheele dorp door, onder le vroolijke tonen der beide muziek gezelschappen en begeleid door een talrijke, 'roolijke menigte. Na dien rondgang werd 1e optocht ontbonden. Om 7 uur deed zich het zanggezelschap „Euphonia" hooren in de fraai versierde :n verlichte tent op de Oude straat. Om 8 uur nam het gezelschap „Nu met .Hope" hierin plaats en gaf een concert. Zoowel dit als de zanguitvoering werden door een groote menigte bijgewoond. In middels was de verlichting ontstoken. De verschillende straten, de opgerichte poorten waren door tal van lampions feestelijk ver licht. Ook aan het raadhuis was een schoone verlichting aangebracht, doch de kroon spande de schitterende verlichting pangebracht aan de woning en in den fraaien tuin van den gemeente-geneesheer, [den heer A. J. de Koek. Alles baadde in een zee van lieht, om de bloemperken, rond de ramen der woning, aan een kroon N'dden in den tuin aangebracht, schitterden 800 vetpotjes, terwijl in de fraaie poort Aoor in den tuin eenige sierlijke lampions haar licht verspreidden. Het geheel maakte een eenig effect. Om 9 uur trok de lichtstoet door het dorp, wederom begeleid door de tonen der muziekkorpsen en gevolgd of voorafgegaan door een juichende menigte. Om 11 uur werd het feest besloten met een vuurwerk. Nog lang klonk een vroolijk gezang door de straten en zoo eindigde deze eerste feestdag. Den volgenden dag werd het feest voort gezet. Om 10 uur had het bloemencorso Plaats en de optocht met versierde fietsen. 17 nummers namen daaraan deel. Prachtig waren de fietsen en wagens versierd; er was maar één roep over den schoonen aanblik, dien liet geheel bood. De jury, die de uitgeloofde prijzen zou toekennen, had waarlijk een moeilijke taak. De le prijs werd toegekend aan de dames Vijver berg, die haar fiets in een prachtige zwaan hadden omgetooverd; de 2e aan den heer W. Jumelet Stz., die in een fraaie boot met zeil fietste; de 3e aan mej. M. van °opering, voor den schoon versierden wagen, waarop drie meisjes Geloof, Hoop en Liefde voorsteldende 4e aan de dames A. Olree, Johanna Okkerse en Lev. Krepel, die met hare drie fietsen eveneens Geloof, Hoop en Liefde deden aanschouwen, de 5e aan den jongeheer A. de Koek, voor stellende een stoomsloep; de 6e aan de kinderen van den heer A. Boers, voor het fraai versierde sportkarretjede 7e aan den heer S. de Graaf, die zijn fiets her schapen had in een molen, waarvan de wieken onder het rijden lustig draaiden. Daar de heeren De Koek en Boers, als leden van het Centraal bestuur, de prijzen niet wenschten te ontvangen, kon een 8e prijs toegekend worden aan den heer K. Okkerse en een 9e aan den heer P. Krijger. De optocht door de gemeente met muziek had veel bekijks en algemeen werden de smaak en de inspanning der deelneemsters en deelnemers bewonderd. Om 1 uur had in de fraai versierde schoollokalen het schoolfeest plaats, dat door vele bezoekers bijgewoond werd. De kinderen werden ruimschoots onthaald, en telkens weerklonken hunne vroolijke liederen. Ter afwisseling deden de leer lingen der beide scholen gezamenlijk nog een tocht door een gedeelte van het dorp. Daarbij sloot zich de fietsoptocht van des morgens aan, wederom begeleid door de beide muziekkorpsen, die onvermoeid hunne diensten bleven verleenen. Om 4 uur hadden de volksspelen plaats op de Oudestraat. Buitengewoon veel menschen woonden deze bij. In den wed loop met hindernissen werd de le prijs verworven door Melis Duivendijke, terwijl de overige prijzen werden behaald door Joh. Kleppe, A. v. d. Tol, A. Gideonse, J. van Duivendijk, Abr. v. Gilst, W. v. d. Berg en J. Verspoor. Bij het tonnetjes- steken verkreeg G. de Waal den len prijs, de andere prijzen behaalden: J. Verspoor, A. Katoen, D. v. Gilst, S. de Graaff, C. Jumelet, Jan Verhage en C. Verspoor. Bij het koekhappen kreeg El. v. Gilst den len prijs, en de andere werden toe gekend aan Adr. de Koning, Marina Haak, Pietje Kloet, J. de Koning, H. Westdorp; Johannes Padmos kreeg den len prijs van de jongens, en de overige verkregen: F. Kik, Jac. Kik, Joh. Bal, Arie Haak en Jan Bouman. Met het oplaten van enkele luchtballons werd het eigenlijke feest geëindigd. Des avonds zette men het nog voort in de herbergen en klonk nog lang in de straten het vroolijk gezang der feest vierenden. Geen enkele wanklank werd vernomen, zoodat de feestcommissie met voldoening op de beide dagen mag terugzien. De bevolking dezer gemeente heeft opnieuw getoond op waardige, hoogst ordelijke wijze te kunnen feestvieren. H. M. de Koningin heeft door hare vriendelijkheid en minzaamheid aller harten gewonnen, en al is zij vertrokken, zoo zullen toch, zooals „het Afscheidslied" luidt, onze geestdrift, en ons vuur blijven voortbestaan. Door den burgemeester is de volgende proclamatie uitgevaardigd „De burgemeester van Bruinisse betuigt door deze op uitdrukkelijk verlangen van Hare Majesteit de Koningin uit Hoogst deszelfs naam de burgerij van Bruinisse hartelijken dank voor de prachtige en wel gemeende ontvangst Haar op 13 Sept bereid, voor de voorbeeldige orde, die door de Bruinissenaren is tentoongespreid en vooral hetgeen wat de inwonenden hebben gedaan, om Haar en den Prins- Gemaal te ontvangen, zooals dat is ge schied. De hulde, door de inwonenden van Bruinisse gebracht, zal voor het Vorstelijk Paar onvergetelijk zijn. Bruinisse, 14 September 1907. De Burgemeester, JOH. ELENBAAS". GOES. De hoofdplaats van Zuid-Beveland toonde ook, dat het Vorstelijk bezoek daar zeer werd gewaardeerd. Overal wappert de driekleur, en in de voornaamste straten en op de meeste pleinen zijn fraaie versieringen aangebracht. Te 8 uren werd muziek gemaakt van den stadhuistoren. Te 10 uren had een vaandeloptocht plaats, waaraan een tiental vereenigingen deelnamen. Daarop volgde de groote historische optocht. Deze stelde voor het uitrukken uit het Voetbogenhof naar het schietterrein van het feestvierende boogschuttersgilde met deelgenooten uit omliggende gemeenten in welken stoet gravin Jacoba van Beieren met gevolg, heer Frank van Borselen met gevolg, Edellieden en Edelvrouwen, het stedelijk bestuur, alsmede poorteressen en poorters, hebben plaats genomen. De stoet stelde zich op het Slot Ostende op, en begaf zich van daar naar het schiet terrein. Daar werd de opschote gehouden, waarbij de gravin naar den papegaai schiet, ver volgens keerde de stoet, waarin de geschoten papegaai en de eerekorvel, voor de schutter- koningin bestemd, haar werden nagedragen, stadwaarts, om daarna eenigen tijd in het Voetbogenhof te vertoeven. Daarna werd de gravin op het plein van de Groote Markt als schutterkoningin gehuldigd, waarbij de landsvrouwen uit den omtrek haar geschenken komen aanbieden. Wij kunnen niet over den ganschen optocht oordeelen, wel over het fragment, dat op de Markt werd te zien gegeven. Daarnaar het geheel beoordeelende, kan gezegd worden, dat het een schitterend schouwspel mocht heeten. De hoofdpersoon Gravin Jacoba van Beieren werd voorgesteld door mej. Van Riet, Frank van Borselen, door den heer Verhoek. Bij den intocht van de Koningin en den Prins werd de volgende weg gekozen: J. A. van der Goeskade, Groote Kade, Turfkade, 's-H.-Hendrikskinderenstraat, Nieuwstraat, Beestenmarkt, Magdalenastraat, Opril, Groote Markt en zoo naar het Raadhuis. Op het stadhuis was een zeldzame eere- wacht aanwezig. Ter weerszijde van elke trap stond op de pui een dame, dragende een guirlande met witte en oranjebloemen. Die eerewacht was 32 dames sterk, allen gekleed in 't wit met een oranjetuiltje. Door de dochter van den burgemeester, die deel uitmaakte van die eerewacht, maar bij uitzondering gekleed was in Zeeuwsch costuum, en die een antiek oorijzer droeg, werd aan de Koningin een bouquet aan geboden. De vestibule van het raadhuis was met groen en bloemen keurig versierd evenals de raadzaal zelve. In die raadzaal werd door den burge meester aan het hoofd van de leden van den raad, den secretaris en den ontvanger tot de Koningin de volgende toespraak gehouden Geërbiedigde Majesteit, Koninklijke Hoogheid Als hoofd dezer gemeente rust op mij de eervolle taak, Uwe Majesteit eij Koninklijke Hoog heid, namens den gemeenteraad en de geheele bevolking van Goes, hartelijk welkom te heeten in Zuid-Beveland's stad. Met volle overtuiging ben ik de tolk van de Goesche burgerij, als ik Uwe Majesteit hartelijk dank zeg voor de eer van dit bezoek, en Haar de verzekering geef van de levendige gevoelens van trouw en aanhankelijkheid, die de bevolking jegens Uwe Majesteit en Haar Doorluchtig Huis bezielen. Slechts eenmaal had deze gemeente het voor recht met een Vorstelijk bezoek vereerd te worden: het was in 1862, toen Z. M. Koning Willem III deze gemeente bezocht. Gaf de bevolking toen op ondubbelzinnige wijze blijk van hare verknochtheid aan ons dierbaar Oranjehuis, thans toont de burgerij niet minder op de meest geestdriftvolle wijze hare eerbiedige liefde en oprechte trouw, die zij voor Uwe Majesteit in het hart draagt. Met de bede, dat Gods zegen steeds met Uwe Majesteit en Koninklijke Hoogheid zij en Uwe Majesteit eene lange en gelukkige regeering tot heil van ons dierbaar vaderland gegeven worde, verzoek ik Uwe Majesteit ons te veroorloven, uit volle borst den heilgroet uit te brengen: Leve de Koningin! Leve de Prins der Nederlanden De Koningin antwoordde daarop met enkele woorden. Voor het raadhuis werd door de drie Goesche muziekgezelschappen het Wilhel mus in de oude toonzetting en het Mecklenburgsche volkslied uitgevoerd. Het fragment van den 's morgens ge houden optocht was opgesteld op de Markt toen de Koninklijke stoet passeerde In de stad was de foule enorm. Eenig was het contrast dat de eigen aardige kleedij van de mannelijke bewoners van het platteland en de kleurige pakjes der boerinnetjes vormde met de steedsche dracht der Goesenaars. En de bewoners van het platteland waren in zoo groote getale opgekomen dat zij de stedelingen overvleugelden. Op de pui van het stadhuis namen de Koningin en haar Gemaal de hulde in ontvangst van de daar saamgestroomde onafzienbare menigte. Donderend klonk daar het hoerageroep. Zeldzaam prachtig was de aanblik van het gedeelte van den optocht: de boog schutters in hun ouderwetsche uniform, de edelen en edelvrouwen in hun pracht gewaden, en de gravin Jacoba van Beieren, zittende onder een troonhemel; op een tafel naast haar de bekende naar haar genoemde kannetjes. Aan de Koningin werd van die groep een photo aangeboden en ook een afschrift van de oorkonde, waarbij vrijdom van de Vlastiend wordt verleend. Bij dat deel van den optocht stond ook een groep boerinnetjes, een beeld gevend van het begin der 18e eeuw tot op heden. De boerinnetjes waren onder de hoede van een ouden boer, in vorig eeuwsch costuum. Zij droegen den zwaren zilveren beugel tasch en een koker met zilver gemonteerd, waarin eetgereedschap. De Koningin beschouwde dit zeldzame tafereel van uit één der vensters van het stadhuis. De heeren Donner en Temperman, leden van den gemeenteraad, gaven H. M. eenige inlichtingen over hetgeen in beeld was gebracht. Het publiek juichte en hoerade telkens weer, zoowel ter eere van de Koningin als van den Prins, en de Koningin dankte daarvoor vriendelijk lachend en buigend H. M. vond hetgeen haar te aanschouwen werd gegeven buitengewoon mooi, zóó mooi, dat zij haar vertrek naar Middelburg op 25 minuten later stelde. Nadat de officieele voorstelling was afgeloopen, maakten de Koningin en de Prins nog een rijtoer door een groot deel der stad, eindigende aan het station. Op verschillende plaatsen werden H. M. nog bouquetten aangeboden. De kadebewoners, die van de Lange- vorststraat en de weezen van het weeshuis deden dat o.a. Aan het station waren weer de Goesche muziekgezelschappen aanwezig, die der Koningin en den Prins met muziek uit geleide deden. En toen namen de hooge bezoekers Maats in den Koninklijken trein, waarmede zij naar Middelburg terugkeerden. Een buitengewoon talrijke menschen- massa was in den omtrek van het station aanwezig om de Koningin en den Prins tot afscheid toe te juichen. Er werd 's avonds in de gemeente nog muziek gemaakt, en op de Groote Markt een groot vuurwerk, vervaardigd door de Nederlandsche pyrotechnische fabriek te Utrecht, afgestoken. Middelburg, 14 September. Hedenmorgen ten half negen heeft het Kon. Echtpaar onze gemeente verlaten. Per extra trein werd toen naar Vlissingen ge reden voor het bezoek aan Z.-Vlaanderen. Bij het vertrek van hier werd nog een afscheid gegeven door de trommeljongens met begeleiding van het Middelburgsch Muziekkorps. Het overtalrijke publiek, dat zich overal had opgesteld, om nogmaals de geliefde Vorstin met Haar Gemaal te kunnen zien en Haar dezer dagen zoo herhaaldelijk had toegejuicht, greep deze gelegenheid nog eens aan om opnieuw blijk te geven, hoezeer H. M. de harten van Haar volk heeft weten te veroveren. Na aankomst te Vlissingen, waar de bur gemeester was, werd gewandeld naar de gereed liggende prov. boot „Westerschelde", waarop weder enkele leden van Gedep Staten ter begroeting aanwezig waren. Het eerst werd nu gevaren naar Breskens. Hoewel het hier slechts een doortocht gold, stelde deze gemeente het korte bezoek op zóó hoogen prijs, dat de enkele kostbare minuten zoodanig werden gebruiktdat HH. MM. zich voldoende konden overtuigen van de trouw en verknochtheid van de Zeeuwen aan gene zijde der Schelde. De schoolkinderen zongen een lied, een bouquet werd aangeboden en verder werden H. M. door den burgemeester, den heer Gerritsen, toegesproken. Van Breskens werd per extra-tram van de stoomtrammaatsch. Breskens-Maldeghem naar Oostburg gereden. Te Kruisdijk en Schoondijke werd even stilgehouden en H.H. M.M. op waardige wijze hulde betuigd. Oostburg zelf, dat zich reeds weken op de komst van H. M. had voorbereid en sedert ruim 40 jaren geen vorstelijk bezoek had gekend, was thans zóó verheugd kennis te maken met de Koningin, van wier lief talligheid en beminnelijkheid reeds zooveel is vernomen, dat thans de gemeente niet meer te herkennen was. De versieringen, die alierwege waren aangebracht, hadden het landelijke stedeke in een ander gewaad gestoken. Dat ook het bezoek aan deze gemeente overdruk was laat zich wel verstaan. Het heele land van Cadzand was naar „stad" getogen, en uit België waren honderden en honderden naar de gemeente gekomen, eveneens om Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik te kunnen zien. Door de kom der gemeente werd zoo langzaam mogelijk gereden, en werd zoo de daar opgestelde menigte in de gelegen heid gesteld het Kon. Echtpaar te zien. Vóór de graanbeurs hield de tram stil, en werden de vorstelijke personen, in de beurs, die prachtig versierd was, ontvangen en toegesproken door den burgemeester, den heer H. S. Gratama. Na een kort verblijf op de beurs, wan delden H.H. M.M. naar de vorstelijke tribune. De oudste schoolmeisjes strooiden toen bloemen voor H. M. en maar steeds kwam aan het gejuich der menschenzee geen einde. Het „leve de Koningin" en de hoera's en hoezee's werden slechts afgewisseld door het „vive la Reine". Nadat H.H. M.M. op de vorstelijke tribune hadden plaats genomen, hadden zij gelegen heid den huldigingsoptocht te zien pas- seeren, een voorstelling gevende van de verschillende bedrijven. Toen deze optocht gepasseerd was, verlieten de hooge bezoe kers weder per extra-tram de gemeente en werd aan de Breedstraat nog een afscheidsgroet gebracht. Evenals overal elders werden ook te Oostburg enkele bouquetten aan H. M. aangeboden. Per tram werd nu teruggekeerd naar Breskens, en verder per „Westerschelde" naar Terneuzen gestoomd. Tijdens dit tochtje over de Westerschelde werd aan boord de lunch gebruikt, teneinde zoo weinig mogelijk tijd verloren te laten gaan. Aan deze lunch zaten verschillende genoo- digden aan. Bij aankomst te Terneuzen werden H.H. M.M. ontvangen door den burgemeester en alvorens naar Hulst te vertrekken werd eerst het raadhuis bezocht en daar de ge meenteraad voorgesteld, terwijl H. M. door den burgemeester werd toegesproken. De kanaalwerken werden hier bezichtigd waarna per extra-trein, waarin het gala rijtuig van den Koning van België was geplaatst, dat Z. M. welwillend had aan geboden, de tocht naar Hulst werd voort gezet. Tc Axel hield de trein even stil, en werd daar gelegenheid gegeven aan den raad om kennis te maken met H. M., terwijl de schoolkinderen een welkomstlied zongen. Toen de Koninklijke trein te Hulst arriveerde, waren daar op het perron de burgemeester en verschillende autoriteiten aanwezig. Na verwelkoming door den burgemeester, werd H. M. door het dochtertje van den burgemeester een bloemtuil aangeboden. Op den weg naar het stadhuis waren de toejuichingen, die H.H. M.M. ten deel vielen, zóó overweldigenddat zij het hoefgetrappel overstemden. Want te Hulst waren niet alleen bewoners uit deze'en omliggende gemeenten tegenwoordig, maar ook België had een zeer groot contingent geleverd, en het is bekend, dat onze zuidelijke broeders er slag van hebben om hun feestvreugde te uiten. Zij doen dat wel luidruchtig, doch tevens zóó ongekunsteld en oprecht gemeend, dat men er door in vervoering wordt gebracht. Deze warme huldebetuigingen hielden niet op, zoolang het Vorstelijk Echtpaar te Hulst vertoefde. Op het stadhuis aangekomen, werd daar door den burgemeester een rede gehouden, waarin hij er H. H. M. M. op wees, dat het bezoek door Hulst zeer wordt gewaar deerd. De burgemeester bracht ook in herinnering het bezoek door H. M. aan deze streken gebracht na den watersnood in 1906. Het deed den burgemeester ge noegen, dat H.H. M.M. moeite noch be zwaren hebben ontzien, om nader kennis te maken met Zeeuwsch-Vlaanderen. De burgemeester eindigde zijn rede aldus: „Dankbaar brengen wij Uw Majesteit hulde, en als tolk der ingezetenen spreek ik den wensch uit, dat het vereenigd met Uwe Koninklijke Hoogheid, God moge behagen op Uwe Majesteits regeering zijn mildsten zegen tot in de lengte van dagen te doen rusten. Ik eindig met den uitroep: „Leve de Koningin, leve de Prins". Geestdriftig stemden alle aanwezigen met dezen uitroep in. Op het raadhuis werd nog door de burgemeesters van het kanton Hulst aan H. M. een adres van hulde aangeboden. Dit adres, gecalligrafeerd door den heer Th. van Kempen te 's-Hertogenbosch, is een kunststuk van groote waarde. De tekst van het adres, in middeneeuwsch hand schrift geschreven, en verlucht met minia turen en initialen in echt goud en kleuren, en was omgeven door een rand van hulstertakken, welke de wapens samen vlechten van de gemeenten van het kanton Hulst. Als versieringen zijn aangebracht het Nederlandsche, Zeeuwsche en Mecklen burgsche wapen. Bovenaan zijn als boek versieringen aangebracht de Koninklijke kroon en onderaan de initialen W. en H. H. M. dankte met eenige hartelijke woorden voor dit adres van hulde. Vervolgens werd een rijtoer door de versierde stad gemaakt en H. M. nog eenige bouquetten aangeboden. De Koninklijke stoet hield o.a. even stil voor het Liefde huis, waar H. M. namens alle verpleegden een bloemenhulde werd gebracht door Anneke Peters. Na den rijtoer in de stad werd weder naar het station gereden, en per extra-trein de terugreis naar Terneuzen aanvaard en vandaar naar de aanlegplaats der prov. boot „Westerschelde", met welke boot het Koninklijk echtpaar nu naar Vlissingen ging. Om half zes keerden H.H. M.M. van Vlissingen per extra-trein naar Het Loo terug, en was hiermede de vermoeiende reis geëindigd. Want dat de Koninklijke tocht gedurende deze drie dagen vermoeiend was, hiervan heeft men zich voldoende kunnen over tuigen. Het waren dagen, die voor H. M. en den Prins niet alleen vermoeiend, doch tevens inspannend waren, maar het is voldoende, dat H. M. hier niet tegen opziet, als zich slechts de gelegenheid voordoet om nader met Haar volk kennis te maken. Zaterdagavond werd tot sluiting der feestelijkheden te Middelburg, op de Groote Markt nog een concert gegeven door het Middelburgsch Muziekkorps. De jongens, die hadden deelgenomen aan den trommelmarsch, welke marsch zoozeer in den smaak is gevallen, hadden dit concert aangegrepen als een welkome gelegenheid om den heer Jan Morks, openlijk hulde te brengen. De heer Morks, toch is, zooals bekend, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De jongens nu hadden, ieder droeg een paar centen bij, een, mini atuur-orde (een draagmedalje) gekocht en 't idee was bij hen opgekomen dat Zaterdag avond een der marketenstertjes, die ook aan den trommelmarsch hadden meegedaan, deze onderscheiding den heer Morks op de borst zou hechten. Algemeene instem ming vond dit aardige idee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 3