1 Ingezonden Mededeelingen. Dronkenschap bestaat niet meer. Coza Institute, Gemengd Nieuws. I Schouwen en Duiveland, werd dankbaar aanvaard, en aan de dames voor het schoone geschenk hartelijk dank betuigd. De commandant noodigde de dames uit in een tweetal gereedstaande rijtuigen plaats te nemen, teneinde met de eere- wacht een rit door de gemeente te maken Wij maken belanghebbenden op merkzaam op de gelegenheid, die volgens de in ons vorig nummer voorkomende advertentie van de Zeeuwsche Spoorboot- Maatschappij wordt aangeboden, om de aankomst van Hare Majesteit de Koningin en Haar Gemaal Prins Hendrik te Mid delburg op morgen, Donderdag te zien Zooals wij vroeger hebben gemeld, is de stoomboot „Stad Zierikzee" belast met het vervoer van paarden, rijtuigen enz. van de Vorstelijke Familie, gedurende H. D. verblijf in Zeeland. Naar wij vernemen, moet gemelde boot Donderdag a.s. te Middelburg laden, om naar Zierikzee te vervoeren: 4 rijtuigen, 15 paarden, stalpersoneel enz. Vermoedelijke aankomst Donderdagnamiddag. Den vol genden dag, na het vertrek van H.H. M.M., via Hansweert en Wemeldinge, waar moet worden bijgeladen, naar Terneuzen. Zater dagmorgen van Terneuzen naar Vlissingen, waar alles wordt gelost, om naar 's-Hage terug te keeren. Één der beide deksalons van het keurig stoomschip „Wester-Schelde", ge zagvoerder J. J. Rosevelt, is voor H. M. en Z. K. H. gereserveerd en zeer rijk gestoffeerd. De vloer is voorzien van dik vilttapijt, waarop een zacht getint smirna karpet; de deuren zijn voorzien van satijnen portières, gedragen door vergulden roeden, welke door vergulden arendklauwen worden opgehouden. Een paar nette fauteuils voltooien dezen salon. De beneden-salon is ingericht als eetzaal, eveneens voorzien van rijke portières, en een mollige axminster looper; de buffetten zijn verborgen achter Japansche schermen. Een en ander met de groenversiering biedt een recht Vorstelijk aanzien. Onzen vroegere stad genoot, A. J. H. van Schaik te Vlissingen, was de verzorging opgedragen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, is tot buiten gewoon opzichter bij de verbouwing en uitbreiding der Rijks Hoogere Burgerschool alhier, benoemd de heer F. Houdkamp Wz., opzichter bij de gemeente-werken. De aanbevelingslijst voor rechter te Zutphen bestaat uit de heeren mr. A. de Blecourt, substituut griffier aldaar, H. van Loghem de Josselin de Jong en W. Ridder van Rappard, rechters te Dordrecht en te Zierikzee. De wildstand op Schouwen schijnt dit jaar vrij goed te zijn. Hazen zijn er veel, vooral in de bosschen. Konijnen zijn niet meer in zoo'n groot aantal als in andere jaren. De jacht, die in de laatste jaren op dit schadelijk wild gemaakt is, heeft het aantal zeer beperkt. Patrijzen komen veelvuldig voor; vluchten van 8 tot 12 zijn niet zeldzaam. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand Augustus 1907. In deze maand viel alhier, in 13 regen dagen, bij evenzooveel aftappingen, 39,5 m.M. regenwater. In 1906, 1905, 1904 en 1903 viel er in dezelfde maand respectievelijk 62, 114,6, 35,5 en 54,5 m.M. Er werd 3 maal dauw, 1 keer mist, 6 maal nevel en 2 maal onweer aangeteekend. De luchtgesteldheid was, pCt.s gewijs genomen, 1 dag helder, 6 dagen licht bewolkt, 4 dagen bewolkt, 15 dagen zwaar bewolkt en 5 dagen betrokken. Windrichting: 1 dag N., 2 dagen N.-O., 1 dag Z.-O., 1 dag Z., 5 dagen Z.-W., 16 dagen W. en 5 dagen N.-W. Het stormsein stond 3 maal bij. Loodvergiftiging bij schilders. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft d.d. 7 September de volgende circulaire gezonden aan de Kamers van Arbeid bij de bouwbedrijven. De noodzakelijkheid is mij gebleken een onderzoek in te stellen naar het gevaar van loodvergiftiging, waaraan schilders tengevolge van de uitoefening van hun beroep blootstaan. Van groot [belang is het ten behoeve van dat onderzoek te kunnen beschikken over gegevens aan gaande voorgekomen gevallen van lood vergiftiging bij schilders. Teneinde die gegevens te verkrijgen, wordt een beroep gedaan op de mede werking o. a. van de besturen van zieken fondsen. Intusschen zoude ik het zeer op prijs stellen, indien ook vanwege uwe Kamers aan dit onderzoek kon worden medegewerkt, door mij zoo mogelijk spoedig mededeeling te doen van gevallen van loodvergiftiging bij schilders, welke ter kennis kwamen van haar of hare leden. Gaarne ontving ik daarbij, voor zooveel mogelijk, opgave van den naam en het adres der lijders, het tijdstip, waarop hun ziekte ongeveer aanving en eindigde, en van alle verdere te uwer beschikking staande bijzonderheden. Mededeeling van gevallen, welke vóór 1 Januari 1902 voorvielen, zal niet noodig zijn. Zondagavond is te Biervliet, tengevolge van hooibroei, een landbouwschuur met het daarin geborgen graan in de asch gelegd. De schade wordt door assurantie gedekt. De oude (zilveren) stuivertjes worden 31 December a.s. buiten omloop gesteld. Men kan ze tot dien datum aan de kantoren der betaalmeesters en ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen inwisselen. Brouwershaven. Door den heer Com missaris der Koningin in deze provincie is aan den heer L. van 't Hof alhier, op verzoek, eervol ontslag verleend als veld wachter dezer gemeente, met ingang van 1 October a.s. Op dien dag is het juist 35 jaren geleden, dat hij alhier als zoodanig werd benoemd, en heeft in de reeks van jaren zoowel den bloei als het verval dezer gemeente bijgewoond. Ten tijde van de scheepvaart langs het Brouwershavensche gat, die vooral in de eerste jaren zijner betrekking, alhier zulk eene gezellige drukte veroor zaakte/heeft hij menigmaal eenEngelschman, Duitscher, Italiaan, Noorman en andere nationaliteiten, ja zelfs bewoners van de binnenlanden van Afrika, tot de orde moeten roepen, en tevens wist hij door beleid en tact, de uit den aard der zaak dikwijls voorkomende schermutselingen en andere geschillen tusschen deze zeelieden tot een goede oplossing te brengen. Slechts zelden is het voorgekomen, dat hij een zeeman moest in arrest stellen en dat alles, niettegenstaande hij destijds steeds de orde in de gemeente alleen moest hand haven. Toen echter de scheepvaart hoe langer hoe meer langs dit zeegat begon te ver- loopen en de gemeente daardoor in verval begon te geraken, werd als vanzelf zijne functie gemakkelijker. Toch zag men hem steeds op surveillance en ontmoette men hem eiken avond op de straat, elke weersgesteldheid trotseerend, teneinde den caféhouders het sluitingsuur te herinneren en de eventueele bezoekers tot vertrek aan te manen. Het valt niet te ontkennen, dat hij dan wel eens een zuur gezicht of een minder vriendelijk woord zich moest laten welgevallen, wanneer er klokslag elf nog een gezellige club rond de tafel was gezeten. In dit 35-jarige tijdvak heeft Van 't Hof hoogst zelden een proces-verbaal tegen ingezetenen behoeven op te maken, doch wist dan door zijn tactisch optreden verdere onaangenaamheden te voorkomen. In dien tijd heeft hij zes burgemeesters tot hoofd gehad, die alle zijne diensten ten zeerste op prijs wisten te stellen en hem geenszins verwend hebben, zooals wel eens ten onrechte is beweerd. De waardeering zijner diensten bleek op ondubbelzinnige wijze bij zijn 25-jarig jubileum, toen hij een fraaie stoel met zilveren incriptie mocht ten geschenke ont vangen, waaraan naast de ingezetenen, ook al zijne vorige superieuren hebben bijge dragen. Eerst als maréchaussée te paard, vervolgens als Rijksveldwachter, heeft Van 't Hof thans ruim 47 jaren de politie gediend, en heeft in die jaren menige „kampslag" bijgewoond. Laat ons hopen, dat deze straks 72-jarige beambte, die zich van zijne plichten zoo uitnemend heeft gekweten, nog menig jaar van welverdiende rust mag genieten, in het genot van een door den gemeente raad toegekend pensioen van f200. St.-Fiüpsland, 10 Sept. 't Is maar weer zaak geen gerooide aardappelen op het land te laten liggen. Van Zondag op Maan dag zijn hier ten minste de noodige weer verdwenen. Speciaal schijnt men voor zulk soort werkzaamheden den nacht van Zondag op Maandag te houden. Slaakdam, 10 Sept. De werkzaamheden aan den nieuwen polder schieten zóó goed op, dat zonder twijfel met October het geheele werk klaar zal zijn. Scherpenisse, 10 Sept. Tengevolge van het bezoek' van de Koningin en den Prins der Nederlanden aan Zeelandzal de secretarie a.s. Vrijdag gesloten zijn; ook de onderwijzers en onderwijzeressen hebben dien dag verlof, indien ze genegen zijn dien dag ergens heen te reizen. Ierseke, 9 Sept. Gelijk gevreesd werd, is van de dienstbode, die Vrijdag onder deze gemeente op een boerenhoeve door een dorschmachine gegrepen werd, het meest gekwetste der ledematen, n.l. de rechterarm, tot den elleboog moeten afgezet worden. De toestand der ongelukkige is tot heden bevredigend. Zij is o. a. vrij van koorts. Haar ouders wonen te Ierseke en daar is zij nu thuis. Uit dit ongeluk blijkt weer hoe nuttig het zou zijn, als de landbouw in de ongevallenwet werd opgenomen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Renesse, 10 Sept. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo zijn ten verzoeke en op de hofstede van den heer C. P. Dalebout, publiek verkocht: een 12-jarig ruinpaard voor f 201, kalf- vaarzen voor f 208, f 224, f 222, f 220, f 185, f 218, f 212, f 207, f 183, f 180, f 203, f 179, f 181 en f 200; l|-jarige ossen voor f 88 en f 85; een stierkalf voor f 52. Scherpenisse, 10 Sept. Dinsdagmorgen werd aanbesteed de legplaatsen voor het opstapelen der suikerbieten. Voor de le plaats was inschrijver M. D. Geuze voor f 28; de 2e M. P. Vroegop voor f 26.50; de 3e M. Kleppe voor f 25 en de 4e voor f 40 door J. Duijnhouwer. Voor de levering van petroleum ten behoeve van de gemeente, zijn 2 biljetten ingeleverd n.l. van P. Noordijke voor 9\ cent en K. Suurland voor 9£ cent de liter. Aan den laagsten inschrijver is de levering opgedragen. Voor de levering van steenkolen zijn geen biljetten ingekomen. Een nieuwe aanbesteding zal de volgende week plaats hebben. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zmider dat het noodig is, dat de patiënt ooit bew>eft te weten waaraan hij zijne redding te dankef heeft. Het COZA POEDER heeft het Huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle Apotheken en in het volgende Depot te Zierikzee Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. Tholen: W. POTTER, Kerkstraat. Onze Depothouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die ér aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt u direct naar Londen. 62, Chancery Lane, Londen 440, Engeland. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Landbouw en Veeteelt. Bij de hengstenkeuringen zijn er Donder dag te Cortgene aangegeven 5, voorgebracht 5, goedgekeurd 5; Vrijdagvoormiddag te Zierikzee resp. 8, 7 en 7; en des nam. te St.-Maartensdijk 6, 6 en 5, terwijl er 1 is afgekeurd. De verplichte hengstenkeuringen in Zeeland zijn hiermede afgeloopen. In het geheel werden eraangegeven 139, voorgebracht 132, goedgekeurd 102, goedgekeurd ondanks cornage 2, uitgesteld 10 en afgekeurd 18. De collectieve inzending voor de Haagsche inzending van het Stamboek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaard telt 37 paarden: 12 hengsten van 3 jaar en ouder, 4 hengsten van 2 jaar, 12 merries van 3 jaar en ouder, 5 merries van 2 jaar en 4 merries van 1 jaar. Schouwen. Hoe ongelukkig de herfst achtige zomer ook was voor vele onder nemingen, hoe ongunstig het weer ook leek voor den oogst van hooi en koren, waardoor de producten later, veel later dan gewoonlijk konden worden binnengehaald, toch valt de opbrengst zeer mede en is het beschot boven aller verwachting. Was de oogst bij velen vóór een week reeds binnen, van de laatste zonnige, warme dagen maakten de overigen, wier oogst nog ten deele op het land stond, naarstig gebruik, zoodat ook hun graan gewassen, die nog niets of althans zeer weinig geleden hebben, thans in de schuur zijn opgeborgen of aan den stapel gezet zijn. Lagere veeprijzen. - Door het heerschen van het mond- en klauwzeer wordt in Friesland het rundvee, dat er overvloedig is, goedkooper. Reeds is door de slagers de prijs van het vleesch met 10 ct. per kilo verlaagd. St.-Filipsland, 10 Sept. Dat 't verbouwen van witte ajuin niet altijd even mooi gaat, blijkt wel uit het volgende: Eenige klein-landbouwers hadden dit voorjaar met een handelaar gecontracteerd, waarbij bepaald was f 3.50 voor le soort, f 2.25 voor 2e en f 1 voor 3e per baaltje. Nu 't op oogsten aanging, voldeden de uitjes niet aan de gestelde eischen en werden daarom niet geaccepteerd. De agent zou echter in het belang der ver bouwers ze trachten te verkoopen. Dit werd goedgevonden, en nu ontvingen ze voor eenige dagen de afrekening, waarbij ze tot de conclusie kwamen, dat ze 50 ets. per baaltje opgebracht hadden; rekent men hier 't geleverde zaad af, dan komt men voor sommigen tot een opbrengst van 20 cent per baaltje. Mond- en klauwzeer uitzieken? In de jongste vergadering van de af- deeling Haarlem der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft de voorzitter, de heer Frans Lieftinck, zijn afkeuring geuit over de bestrijdingswijze van het heerschende mond- en klauwzeer. Spr. achtte 't best mogelijk, dat die ziekte over twee jaar misschien nog zal heerschen en vergeleek de bestrijding met een krijgertje spelen tusschen de veeartsen en het mond en klauwzeer. Hij oordeelde 't beter, dat van het uitbreken der ziekte dadelijk aan gifte gedaan wordt en men de ziekte dan geheel laat uitwoeden. De tegenwoordige bestrijdingswijze noemde spreker nutteloos en kostbaar. Zijn woorden vonden onder de aan wezigen krachtige instemming. Hooge graanprijzen. De prijzen voor graan, vooral voor rogge en gerst, blijven nog steeds stijgen. Bovendien is het aanbod van deze artikelen zeer gering, wat in dezen tijd van het jaar des te meer moet verwonderen, daar na den oogst het aanbod het grootst is. Amerika koopt bijna dagelijks zijn ladingen, die in September en October moesten verscheept worden, weer terug en dat tegen zeer hooge prijzen. De stapelplaats van Nederland, Rotter dam, is op dit oogenblik slecht voorzien, zoodat de consument de hoogere prijzen zal moeten betalen. Over 't algemeen levert het graan een mooi gewas, zoodat dit alles bij elkaar genomen, voor den landbouwer een mooi buitenkansje is. RECHTSZAKEN. Het O. M. te Amsterdam eischte tegen den 20-jarigen sigarenmaker G. A. K., die uit minnenijd een poging tot moord op zijn voormalige verloofde deed, door haar met een mes zwaar aan het hoofd te verwonden, 2 jaar gevangenisstraf. De Krijgsraad te 's-Hage veroordeelde den milicien-soldaat van het 4e regiment infanterie te Delft, F. A. d. C., die, toen de sergeant der week hem wegens luid ruchtig gedrag in het belang der orde gelastte met dezen mede te gaan, zijn jas uittrok en met opgeheven vuist op dien meerdere toeliep, zeggende„dan moet er gevochten worden", wegens insubordinatie door het met gebaren dreigen van een meerdere in rang, tot zes maanden militaire detentie, hierbij in aanmerking nemende het ongunstig verleden van beklaagde, die reeds meermalen wegens dergelijke in- subordinaire handelingen werd veroordeeld. K E R K NIE U WS. Ds. N. M. de Ligt, predikant bij de Herv. Gem. te Middelburg, herdacht Dinsdag 1.1. den dag, dat hij vóór 25 jaar tot predikant bij de Herv. kerk werd bevestigd. Zeer vele blijken van belangstelling ontving Z.Eerw., die op Zondag a.s. een gedachtenisrede hoopt te houden. Beroepen bij de Geref. Gemeente te Zonnemaire ds. C. Dekker te Ooltgensplaat. Zondag was het èn voor de Gerefor meerde kerk van Middelburg (A) èn voor haar predikant, den heer A. Littooij, een feestdag. Hij herdacht toen zijn veertigjarigen Evangelie-arbeid te dier stede. Des morgens trad als feestredenaar op de heer R. J. v. d. Veen te Goes, die tot tekst had 2 Cor. 4 15 en 16a. Aan het einde der godsdienstoefening sprak deze den jubilaris namens kerkeraad en ge meente toe, waarna hem staande een paar psalmverzen werden toegezongen. De jubilaris trad 's avonds, blijkbaar onder den indruk van het voor hem zeer gewichtige feit, op en hield een gedachte nisrede naar aanleiding van Cor. 15 10. Als afgevaardigde van de Gereformeerde kerken van Zeeland sprak de heer R. J. v. d. Veen nog eenige hartelijke woorden, om den heer Littooij de gelukwenschen der Zeeuwsche kerken over te brengen, hem de verzekering gevenddat heel Zeeland op dezen dag met deze kerk blijde feest viert. Namens de classis Walcheren bracht de heer G. H. Toebes, predikant te St. Laurens, de zegebede en gelukwensch over. Veel belangstelling viel Zondag en Maandag den grijzen jubilaris te beurt. Benevens vele andere geschenken werd hem namens de gemeente een enveloppe overhandigd. Maandag was er in de consis toriekamer der kerk receptie voor de ambtsbroeders en den kerkeraad, en Dinsdag voor de gemeente. Den 18 September van het volgend jaar zal paus Pius X zijn gouden priester feest vieren. Het plan bestaat, den paus alsdan een groot aantal priestergewaden, altaarlinnen en andere benoodigdheden voor. arme kerken aan te bieden, waarvoor hier te lande een commissie gevormd is. Visscher ij- Berichten. Naar men verneemt, zullen deze week de heeren Troelstra en Hugenhoitz leden der Tweede Kamer, eenige dagen op de Zuiderzee vertoeven in gezelschap van eenige visschers, teneinde na tc gaan, welke hoeveelheid nest door hei kuilnet wordt weggevangen en of garnalen ook zonder kuil te bemachtigen zijn. Vrijdag zal met een gelijk doel het lid der Tweede Kamer, Duymaer van Twist, in samenwerking met het bestuur der Vereeniging tot bevordering der belangen van de Zuiderzee-visscherij, op de Zuiderzee vertoeven. Daarbij zullen een Volendamnier en Harderwijker visscher den wonderkuil en den dwarskuil doen werken. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Het gevolg van H. M. en den Prins bij het bezoek aan Zeeland zal bestaan uil mevrouw de barones van Hardenbroek van 's Heeraartsberg en Bergambacht, geboren gravin Van Limburg Stirum, grootmeesteres, mevrouw A. J. Junckema van Burmania| barones Rengers en jonkvrouw I. G. barones Sloet van Marxveld, hofdames, J. E. N, baron Sirtema van Grovestins, grootmeester, C. A. baron Bentinck, opperstalmeester, E. F. C. H. J. baron van Tuyll van Serooskerken, adjudant-generaal, jhr. P. j, Vegelin van Claerbergen en jhr. W. F. H, van de Poll, kamerheeren, jhr. F. M. L, van Geen, particulier secretaris, jhr. H. A, van Reigersberg Versluijsordonnans officier, allen van H. M. de Koningin, en baron Van Asbeck, adjudant van den Prins der Nederlanden. De heer Rugette, gouverneur van - West-Vlaanderen, die het Kon. Echtpaar, namens koning Leopold van België, bij zijn verblijf in Zeeland zal begroeten, wordt heden (Woensdag)middag met de trein van 4,40 te Middelburg verwacht De heer Rugette is door den Commissaris K Burgerl der Koningin in Zeeland, den heer mr. 11 J. Dijckmeester, uitgenoodigd bij Zijne, Excellentie te dineeren. De >yjjpor kant de heeren van Peter Schoonho1 M A I Rottere waren aa magere - e 124 nucht varkens e Koeien 28 tot 35 c i24| tot 2( f' Melkkoi f 180 a f f65 a f vaarzen I biggen f f 40 A f Nuchter slacht- f i Biggen g Eerste gevoerd met voldo kalveren andel. agere an vorig Melk- anvoer ei alveren 1 ijk vlug liggen i. 'aardenha r>„ 11 - De otterdam als volgt: eendeneie 19.700 stu Schied; teurs 12J. Zaterdag maakt H. M. de Koningin I de reis van Terneuzen naar Hulst enl terug met den galatrein van Koning Leopold, I die dezen daarvoor ter beschikking heefll gesteld. Onder den titel Ambtelijke spoed, schrijft' de Zutph. Crt.: „Er gaat een verhaal van een ministerie-91 ambtenaar, die, bij 't opbiechten van zijn ambtelijke zonden, verklaarde dat er drie soorten van afhandeling van stukken bestaan„met spoed", „met grooten spoed" en „heden". Als de chef er „heden" op zet doet hij dat met de bedoeling, hel stuk nog dienzelfden dag af te handelen, maar zelfs zulke documenten had de ambtenaar nog wel eens drie weken zien liggen slingeren op de tafel vanhemj zelf of van een ander. Men kan dan ongeveer nagaan, hoe langen tijd stukken zonder „spoed" op de bureaux blijven, Dat verhaal schiet ons te binnen nu ons het volgende staaltje van ambtelijken spoed wordt meegedeeld, waaruit blijkl, dat in onzen tijd van haastig jagen en jachten de in traagheid ontaardende oud- Hollandsche deugd van bedaardheid nog in hooge eere wordt gehouden bij de regeeringscolleges. Ten behoeve van de op 21, 22 en 2) Augustus 1907 te houden (gehouden) land bouwtentoonstelling te Varsseveld werd bij H. M. de koningin een buitengewone vergunning aangevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein, boven hel vastgestelde maximum. Bij koninklijk besluit van 30 Juli 1901' werd aan burg. en weth. van Wisch machtiging verstrekt, de bedoelde vergun ning te verleenen. Afschrift van dit kon. besluit werd gezonden aan gedeputeerde staten dezet provincie, ten einde burgemeester en wet houders van Wisch van het kon. besluit in kennis te stellen. De missive van dl college, hierop betrekking hebbende, werd| uit Arnhem verzonden op20 Augustusl 1907, dus bijna 3 weken na dagteekeninjJ van het kon; besluit, en arriveerde pas den eersten dag der tentoonstelling. Gevolgfj hiervan was, dat van de buitengewone vergunning geen gebruik kon wordeif gemaakt. Wij vermelden ten slotte nog, dat dt inspecteur in de tweede drankwet-inspectie had geadviseerd tot afwijzende beschikking. Ter waarschuwing. Te Barendrechl (Z.-H.) is het twaalfjarig zoontje va» C. Huyskens in een pruimepit gestikt. Marinus, Jacobus J. C. R Maria At E. Geei Johannis K. P. Leendrina Neeltje, d Jacobus, Janna, dc Duuren Adriaan en J. P< Le Zoon van Zei 10 Sept. Donderd. 12 Vrijdag 13) Zaterd. 14 Maandag 16 Dinsdag 17 Woensd. 18 Hede bericht, onze ge P te Meri smarteli overledi 79 jaar ST.-JV JC A. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage11 September. Blijkens een uit Nederlandsch-Indiëj ontvangen telegram is Pangeran Ratoe den lOden dezer bij den controleur van Moeara Tebo (residentie Djambi) in onder-1 werping gekomen. Hedei droefhei onze gi Broeder in den ZlERll Wed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2