KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. TEL Ingezonden Mededeelingen. 9 Brief uit Scheveningen. 2e pr.D. de Vos, M. v. d. Velde, mej. Van Vessem; 3e pr.: N. Koppens, J. C. Cannoo; 4e pr.D. Versteeg Pz. (Minne- broerstraat)wed. J. Wetting; 5e pr. D. Versteeg (Lammermarkt), J. C. Cannoo. Fuchsia. le pr.mej. Van Vessem, W. Mensch, D. de Vos; 2e pr.J. M. v. d. Vate, D. Versteeg Pz. (Minnebroerstraat)3e pr. wed. J. Wetting, mej. Van Vessem, J. Ver meulen; 4e pr.J. M. v. d. Vate, D. de Vos. Anjelieren (slecht). le pr.niet toegekend; 2e pr.: idem; 3e pr.: W. Mensch; 4e pr.: T. v. Aken, J. Vermeulen. Enkele Knolbegonia's. le pr.J. C. Cannoo, le pr.idem; 2e pr.idem; 2e pr.idem; 3e pr.: niet toegekend4e pr.J. C. Cannoo, T. A. v. Be veren; 5e pr.J. C. Cannoo, J. Ver meulen; 6e pr.J. C. Cannoo, 6e pr.id. Leden. Salvia. Niet toegekend. Dubbele Knolbegonia's. Niet toegekend. P e 11 a t u m. le pr.: niet toegekend; 2e pr.idem; 3e pr.mej. Van Bortel; 3e pr.: idem. -Varen. Niet toegekend. A u c u b a. Niet toegekend. Voor het tentoongestelde van groenten en vruchten werden bekroond: Jhr. Van Citters te Noordgouwe met een verguld-zilveren medaille voor de inzending van groenten en vruchten; de heer M. Leijdekker te Zierikzee met een zilveren medaille voor de inzending van groentende heer P. P. de Crane te Zierikzee met een zilveren medaille voor de inzending van vruchten; de heer Van Hekke te Noordgouwe met een eervolle vermelding voor de inzending van vruchten; mej. de weduwe Olree te Zierikzee met een eervolle vermelding voor de inzending van groenten; de heer Hansen te Middel burg met een zilveren medaille voor de inzending van dahlia's en vruchten. Met het oog op het wettelijk verbod een loterij te houden, had het bestuur een tombola zonder nieten georganiseerd, die veel aftrek vond, en zeer in den geest van het publiek viel. Vrijdagavond j.l. gaf het muziek gezelschap „Kunst en Eer" onder leiding van zijn directeur, de heer S. Klimmerboom, in de tent op het Havenplein een concert. Een talrijke menigte woonde wederom de mu^ickulivuciiug bl], Uic Uil nog hierdoor kenmerkt, dat toen de buurtcommissie uit de Verrenieuwstraat met haar nieuw vaandel, dat haar door den vervaardiger, den heer Verton geschonken was, en waarop de Oranjeboom was afgeschilderd, voor de tent aankwam, het „Wilhelmus" gespeeld werd. Hierop trok de buurtcommissie met het vaandel, door honderden gevolgd, naar de Oude Haven, waar voor de woning van den burgemeester werd halt gehouden en het „Wien Neêrlands bloed" en andere nationale zangen werden aangeheven. Wij maken belanghebbenden opmerk zaam, dat de Feestwijzer, die door de firma De Mooij Mommaas wordt uitgegeven, morgen, Dinsdag algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. Wij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen in de voor het aanstaand bezoek van H.H. M.M. de Koningin en den Prins gerestaureerde lokalen van ons Stadhuis. De aannemer, de heer P. Beuzen- berg, mr. schilder alhier, heeft zich, onder toezicht van den Gemeente-bouwmeester, den heer Swartbol, uitstekend [van zijne taak gekweten, zoowel door het te voorschijn brengen van het oorspronkelijke als door het aanbrengen van naar de natuur nage bootste schilderwerken. Zeer zeker zal een en ander meer tot zijn recht komen, als de bedoelde lokalen gestoffeerd zijn en het oude, eerwaardige nog meer in het oog vallen zal. Het in ons vorig nommer mede gedeelde omtrent het 60-jarig bestaan der firma S. Ochtman Zoon, boekhandelaars alhier, kunnen wij aanvullen met de mede- deeling, dat de betrokken familie buiten gewoon veel bewijzen van belangstelling zoo van hier als van elders heeft ont vangen. De in het groen gelegde bewijzen van onderscheiding aan het étalage-raam der firma bewijzendat zij in den loop der jaren steeds „Excelsior" heeft voor oogen gehad, en wij koesteren de over tuiging, dat de tegenwoordige beheerder der zaak, de heer L. Ochtman, alles zal aanwenden om den naam der firma Ocht man in den boekhandel in eere te houden. Wij vernemen van de Centrale Feest commissie, dat zij de diverse Buurtcom- missies uitgenoodigd heeft a.s. Dindagavond te acht uur gezamenlijk met haar een rondgang door de versierde buurten te maken, begeleid door de muziek van „Kunst en Eer". De stoet zal zich op het Havenplein in beweging stellen, en allen zullen zooveel mogelijk voorzien zijn van lampions. Het lijkt ons een aardig plan, en wij verwachten, dat bij gunstig weer de stoet zeker een groot aantal volgelingen zal hebben, eveneens gewapend met lampions, zoodat het een heele lichtstoet worden zal. Nu onze gemeente met het oog op de a.s. komst van het Vorstelijk Paar in feestdos gehuld wordt en een ieder zich beijvert aan de stad een zooveel mogelijk fraai aanzien te geven, is het gewenscht, dat een ieder zich onthoude papieren op de straat te werpen. Het zoontje van een geacht ingezetene, een aanvallig kind van vier jaren, ge raakte Zaterdag ongelukkigerwijze onder een bloemwagen, tengevolge waarvan het zijn armpje brak, en eenige kneuzingen ontving. Het kind werd bij dr. Van der Hoeven binnengedragen, die onmiddellijk geneeskundige hulp verleende. Onze stadgenoot* de heer A. Velsink, heeft de vorige week, bij te Langweer en te Lemmer gehouden zeilwedstrijden, met zijn kielboot „Waterlelie" respectievelijk de premie en den 2den prijs behaald. Door het hoofdbestuur der schippers- vereeniging „Schuttevaer" is aan den Minister van Waterstaat het verzoek gericht, in algemeenen zin den brugwachters, die instructies te willen geven, welke er toe kunnen leiden, dat schippers van kort op elkander varende schepen worden gewaar schuwd, of zij een te passeeren brug nog kunnen doorvaren dan wel moeten stoppen en dat, indien een schip binnen een bepaalden afstand van de brug zonder waarschuwing te hebben ontvangen, is genaderd, de brug, voor een voorgaand schip geopend zijnde, niet mag worden gesloten. Door den Minister van Oorlog is aan den 2e luitenant bij de landweer J. Hekkert als standplaats Terneuzen aangewezen, met verlof evenwel te Tholen te kunnen blijven wonen. Een uit het krankzinnigengesticht te Medemblik ontvluchte verpleegde legde te voet over Antwerpen den weg naar zijn geboorteplaats Koewacht af. Daar werd hij aangehouden en onder politie-geleide naar Medemblik teruggevoerd. Zonnemaire, 6 Sept. Ter benoeming van een dijkgraaf in het Waterschap Nieuw Bommenede is het volgende drietal opge maakt: J. A. Bolle Cz., J. A. van der Bijl en G. van der Bijl. Kerkwerve. Evenals in verschillende andere gemeenten hield de heer Bolier van Bruinisse 1.1. Zaterdagavond ook hier een lezing over Volksweerbaarheid, waarbij hij doel en streven dier vereeniging uiteen zette. Na afloop boden zich op aanvraag een twaalftal personen uit het niet heel talrijk opgekomen publiek aan als lid. Tot het stichten van een afdeeling en schiet- vereeniging kwam men nog niet. Wel zou getracht worden dit doel te bereiken, door meerdere leden aan te werven. Nieuwerkerk, 9 Sept. Zaterdagavond kwam het 11-jarig zoontje van den heer L. alhier thuis met zeer verminkte rechter hand. Hij had in een schuur gespeeld en was met de hand tusschen een dorsch- machine geraakt. Op verschillende plaatsen is het lichaamsdeel gekraakt en vier vingers zijn zoo goed als af. Onmiddellijk is het knaapje op advies van dr. Vleugels Schutter naar het ziekenhuis te Noord gouwe vervoerd. Bruinisse. De toebereidselen tot het feest zijn thans in vollen gang. Is men met het knippen van rozen, guirlandes enz. ongeveer gereed, nu is men druk bezig met alles gereed te maken voor het groenen. Naar het zich laat aanzien, zal ons dorp prachtig versierd zijn. Ver schillende fraaie poorten zullen worden geplaatst. Aan de halte, waar Hare Majesteit enkele minuten vertoeft, zal een prachtige poort worden opgericht, met verschillende attributen der visscherij. Voor den optocht en den lichtstoet die zullen gevormd worden is voldoende deelneming toegezegd, terwijl ook voor het bloemencorso, en de volksspelen zich een genoegzaam aantal deelnemers hebben aangemeld. Het volgende programma is verschenen le dag, 13 Sept. 7 u. 's morg. Muzikale wandeling door het dorp door de beide Muziek gezelschappen. 8—8| Opening van het feest door het luiden der beide klokken. 8 Uitreiking eener feestgave in de conferentiekamer aan de armen. 9.1 Samenstelling van den op tocht en kinderstoet in de Molenstraat en opmarsch naar Zijpe. Bij aankomst van het Vorste lijk Paar muziek, gevolgd door het „Welkomstlied" der schoolkinderen. Bij aankomst aan de Halte muziekge volgd door eenige zang nummers, te geven door de Zangvereeniging „Euphonia". Na het vertrek van H. M. terugmarsch van Zijpe naar de Molenstraat en tijdelijke ontbinding van den optocht. 1^ u. 's nam. Opnieuw opstellen van den optocht en de schoolkinderen; vertrek naar Zijpe. Bij vertrek van het Vorste lijk Paar, de „Afscheidsgroet" der schoolkinderen, gevolgd door muziek en zang. 31 Terugtocht naar het dorp en rondgang door de gemeente. 7 u. 's av. Ontsteking der illuminatie en zanguitvoering door „Eu phonia", op de Oude Straat in de muziektent. 8—9 Cbncert in de muziektent op de Oude Straat. 9 Lichtstoet door de gemeente. 11 Afsteking van het vuurwerk aan het einde der Oude straat met muziek. 2e dag, 14 Sept. 10 u.'s morg. Bloemencorso, optocht met versierde fietsen; 5 geld prijzen voor de mooist ver sierde fietsen. 1 u. 's nam. Schoolfeest. IJ Wandeling derschoolkinderen door het dorp met muziek en terug naar school, waar het feest voortgezet wordt. Ongev. 4 Volksspelen met muziek. a. Wedloop met hinder nissen, voor jongens van 12 tot 16 jaar (8 prijzen). b. Tonnetjesteken, voor jongens of mannén boven de 16 jaar (8 prijzen). c. Koekhappen, voor jon gens en meisjes beneden de 13 jaar (13 prijzen). 5£ Oplating van luchtballons. Stavenisse. In de 1.1. Vrijdag alhier gehouden vergadering van ingelanden van den polder Oud-Kempenshofstede, werden benoemd als vertegenwoordigers van dien polder in den dijkraad der waterkeering van bovengenoemden polder, de heeren N. Kodde, C. Steendijk en L. Hage, die met 1 Nov. a.s. periodiek moeten aftreden. Poortvliet, 7 Sept. Als een hooge zeldzaamheid kan van hier worden vermeld, dat een appelboom, welke dit jaar reeds vrucht heeft gegeven, thans opnieuw in vollen bloei staat en prijkt met zijn gewone prachtige voorjaarskleed. Heden voormiddag had de opperman J. Anthonisse, werkzaam bij Joh. Krijger, metselaar alhier, het ongeluk van een stelling te vallen. Met gebroken arm werd hij huiswaarts gebracht, waarna direct geneeskundige hulp noodzakelijk was. Wissenkerke, 6 Sept. Door ingelanden van den Wissenkerkepolder werd heden tot dijkgraaf van genoemden polder met 8 stemmen gekozen de heer C. H. van den Berg; de heer Jac. de Kam Cz. bekwam 4 stemmen. 7 Sept. Bij het hedenavond gehouden concert door „Apollo" in de muziektent, werden uitgedeeld de behaalde prijzen verkregen bij den schietwedstrijd, die naar aanleiding van den Koninginne-jaardag hier gehouden werd. Maximum punten 120; le prijs P. M. den Boer, eere-medaille met 108; 2e prijs A. M. van Damme, met 105; 3e prijs G. de Regt, met 100; 4e prijs dr. Fret, met 96; 5e prijs Th. Wolse, met 95; 6e prijs C. Flipse, met 95; 7e prijs A. T. C. Swenne, met 95; 8e prijs H. J. Hubregtse, met 93; 9e pr. J. Sturm, met 92 punten. Hierna volgde uitreiking van prijzen voor het ringsteken met fietsen, welke als volgt werden toegekend: le prijs Jac. Tazelaar; 2e prijs Jac. Priester; 3e prijs A. M. van Damme; 4e prijs A. P. van Damme Jr.; 5e prijs Jac. de Ridder. Voor het eier-rijden behaalden Jan Sturm den le prijs; H. van Pagee 2e prijs; Betsy v. d. Heijde 3e prijs; Jac. Priester 4e prijs en P. A. van Damme 5e prijs. Er was veel publiek op de beenen „Appolo" gaf, behalve eenige uitstekend uitgevoerde stukken, bij de uitreiking der prijzen de noodige fanfare's. Ierseke. Vrijdagmiddag werd op een hoeve een half uur buiten deze gemeente een negentienjarig dienstmeisje door een dorschmachine gegrepen met het gevolg, dat zij aan armen en beenen ernstig ge kneusd werd. Een arm zal misschien geheel of gedeeltelijk moeten afgezet worden. Middelburg. Gisteren (Zondag)middag is in de Langedelft een voor een rijtuig gespannen paard op hol geslagen. De koetsier was niet bij machte het dier te houden en kwam dit terecht in den nieuwen gebouwden sigarenwinkel van de firma J. M. van Heusden. Groote schade werd hier veroorzaakt. Een deur werd vernield, een groote spiegelruit in gruizelementen ge slagen en is de étalagekast eveneens heel wat beschadigd. Bovendien waren overal bloedsporen te zien, daar het paard vree- selijke wonden opliep. De twee zich in het rijtuig bevindende dames kwamen met den schrik vrij. Tijdens het gisterenavond door het Middelburgsch Muziekkorps gegeven Zon dagavond-concert in het Schuttershof, welk concert evenals altijd door een overtalrijk publiek werd bijgewoond, werd aan den directeur, den heer Jan Morks, door den heer K. S. Frederiks aangeboden, een door hem geschilderd portret op glas van den directeur als luitenant-kapelmeester van de vroegere schutterij-muziek. De heer Frede riks had dit portret aangeboden als blijk van oprechte waardeering voor al hetgeen de heer Morks reeds heeft gedaan en nog doet tot opluistering van alle feestelijkheden. De heer Morks, door dit blijk van hoog achting aangenaam verrast, bedankte met eenige hartelijke woorden, terwijl het korps door fanfares bewees dat het deze attentie op prijs stelde. De illuminatie aan de vergaderzaal der Prov. Staten op de Groenmarkt wordt Donderdag ontstoken, op welken dag het Kon. echtpaar deelneemt aan het door de Prov. Staten aangeboden diner. De gou- vernements-gebouwen in de Abdij worden Vrijdag geïllumineerd. Voor de Groen markt zijn 4000 en voor de Abdij 13000 vetpotjes noodig. Ook het gerechtsgebouw op het Hofplein en het postkantoor in de Noordstraat worden met vetpotjes geïllumineerd. Vlissingen. Zaterdag werden op de reede alhier proeven genomen met onder- water-kloksignalen. De bel was gehangen in de buitenhaven en het ontvang-apparaat aan boord van het gastransportvaartuig „Vlissingen". Tot op ongeveer drie mijlen kon men de bel hooren. De proeven werden genomen in tegen woordigheid van vertegenwoordigers der maatschappij „Zeeland". Men meldt uit Vlissingen: De staking te Antwerpen is nog steeds van nadeeligen invloed op de scheepvaart. Slechts enkele schepen kunnen dadelijk opvaren; de meesten evenwel moeten hier korter of langer tijd op de reede ten anker komen, alvorens order te krijgen dat mag worden opgestoomd. Sommige schepen hebben reeds een paar dagen moeten wachten en ook hebben al enkele schepen order gekregen, dat zij naar andere havens moesten vertrekken. Opmerkelijk is het zeker, dat nog geen enkel schip hier is binnengevallen. Zaterdag konden drie van de alhier liggende schepen opvaren in verband met plaatsruimte te Antwerpen. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Dankbaarheid van een Rotterdamsche. Mejuffrouw W. POTTERS, Dirksmitstraat 20 te Rotterdam, meldt ons: Het is thans reeds vijf jaren, dat ik veel geleden heb aan onuitstaanbare pijn in den rug en in de lendenen en hevige steken in de zijden, welke pijnen voortsproten uit een ongesteldheid der nieren. Vooral wanneer ik bukte was de pijn verschrikkelijk, en ik kon me dan haast niet oprichten. Ik had voortdurend een zwaar gevoel van vermoeidheid en luste loosheid, en mijn werk was mij een straf geworden. Mijn urine liet veel bezinksel achter en was steeds troebel, terwijl ik veel last had van dikke voeten en enkels en duizelingen. Aan alles had mijn ziekte tot nu toe weerstand g«oden, doch toen ik met Foster's Rugpijn Nieien Pillen begon, kwam hiern dadelijk veranderig, en één doosje was reeds voldoende om mf een beduidende verlichting te verschaffen. Van de pijn voelde ik haast niets meer en ik was er als het ware geheel van opgekwikt. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw onwaardeerbaar geneesmiddel en zal dit gaarne aan diegenen aanbevelen, die in den zelfden toestand verkeeren, als ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijke rug, rheumatische pijn, zwelling der ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slape-.. loosheid, onregelmatige hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Landbouw en Veeteelt. Dreischor. De vlassersbond „Luctor et Emergo" alhier zal op de a.s. Landbouw tentoonstelling te 'sGravenhage exposeeren: monsters vlaszaad; vlas, geteeld op ver schillende grondsoorten in de omgeving; ongereept en gereept vlasgeroot, gebleekt, gebraakt en gezwingeld vlas, enz. Hierbij zullen nog gevoegd worden een paar werktuigen, bij de bewerking in gebruik, benevens een vijftal fraaie, duidelijke photo's, een voostelling gevende van de werkzaamheden van den vlasser, welke photo's vervaardigd zijn door den heer Ochtman te Zierikzee. De heer H. M. v. Beem, godsdienstleeraar bij de Israëlitische gemeente te Middelburg, heeft tegen 1 Januari e.k. ontslag gevraagd, wat hem op de meest eervolle wijze is verleend. Viertal voor predikant bij de Herv. Gem. te 's Heer ArendskerkeDe Voogd te St.-Annaland, Van Dis te Zaamslag, Homburg te Groede, en Geyskes te Kats. Op het de vorige week te 's-Hage gehouden Oud-Katholieken-congres is be sloten de volgende verklaring te richten tot de reform-katholieken in alle deelen der wereld: „Het 7e internationaal congres der oud- Katholieken, vergaderd te 's-Gravenhage, heeft, God dankend, kennis genomen van de ernstige pogingen van godvruchtige en geleerde mannen in Duitschland, Frankrijk, Italië en de andere landen, om in de onder den Paus staande R.-K. kerk een zuivering van de leer, van de inrichtingen en van godsdienstige vormen voor te bereiden, Maar hoe oprecht dit congres ook aan deze pogingen succes toewenscht, zoo kan het zich toch, vooral met het oog op de Decreten van het Vaticaansch Concilie en op den nieuwen Syllabus van 4 Juli 1907, de mogelijkheid niet voorstellen dat een verbetering van den toestand kan te weeg gebracht worden, als de vrienden van hervorming zich niet uit de jurisdictie van den Roomschen Paus losmaken. Het internationaal oud-Katholieken-con- gres smeekt daarom alien vromen, denkenden Roomsch-Katholieken zich niet door den schijn van een uiterlijke oud-katholieke éénheid te laten verblinden en vasthouden, Als zij zich aansluiten aan de O. K. kerk, die het pand des geloofs en de grond wettige inrichting der ongedeelde katholieke kerk ongeschonden met onverbrekelijke trouw bewaart, dan zullen zij de éénheid van de katholieke kerk onder haar eenig hoofd, Jezus Christus, waarlijk bevorderen, maar dit is niet het geval, als zij onder het Pausdom blijven, dat door het aan nemen van de zijn wereldheerschappij dienende geloofsartikelen van de onfeil baarheid en oppermacht des Pausen, zoowel in geloofszaken als in het bestuur der kerk, den bodem van de oude, ééne, heilige katholieke en apostolische kerk heeft verlaten". ITn d e r Wi j& Renesse. Zaterdag hielden de leden der afdeeling „Westelijk Schouwen" van het N. O. G. eene vergadering. De heer G. J. Barendse van Serooskerke, gaf als afgevaar digde naar de Algemeene Vergadering, die op 1, 2 en 3 Aug. te Apeldoorn gehouden was, een keurig en getrouw verslag van zijne bevindingen aldaar. De volgende vergadering der afdeeling werd bepaald op 19 October e.k. Zierikzee, 6 Sept. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens 1°. Strooperij, gepleegd door 2 of meer vereznigde personen J. P., 25 jaar, en J. R„ 18 jaar, arbeiders te Zierikzee, bij verstek, ieder tot f 5 boete, subs. 1 week hechtenis; 2°. Vernieling van eenig goed dat aan een ander toebehoort: A. van den H., 53 jaar, bierhuishouder te Zierikzee, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 3°. Mishandeling: D. van de V., 25 jaar, werkman te Tholen, tot f 20 boete, subs. 1 maand hechtenis.; 4°. Mishandeling: M. L. S., 16 jaar, arbeider te Zierikzee, tot f 10 boete, subs. 14 dagen tuchtschool; 5°. Mishandeling: J. van O., 15 jaar, arbeider te Oud- Vossemeer, tot f 3 boete, subs. 1 week tuchtschool. Vrijgesproken 1°. M. van der W., 23 jaar, boerenknecht te Schuddebeurs; 2°. C. P., 21 jaar, arbeider te Oud-Vosse- meer, beiden beklaagd geweest van mishandeling. Visscherij-Berichten. V - ff' Bruinisse. Door den visscher A. Ver- I spoor alhier is een rog gevangendie I 1 M. lang en 80 c.M. breed was. Het dier woog 7,5 K.G. XIV. Te Scheveningen, zoo lees ik, werd de p Koninginnedag op de gebruikelijke wijze gevierd. De berichtgever heeft wellicht bedoeld herdacht, hetgeen ad libitum kan worden uitgelegd. Ieder zal op 31 Aug. wel eens aan den verjaardag onzer beminde Koningin hebben gedacht. Van eene publieke viering heb ik niets ontwaard. De rijks- en gemeente-gebouwen waren natuurlijk met vlag en wimpel getooid; hier en daar had een ingezetene zijn driekleur uitgehangen. De eenige attractie waren de versierde tramwagens. Dat was eens iets nieuws, iets dat aller aandacht trok, en door iedereen kon worden genoten. De directie kan met blijdschap het welslagen dezer proef constateeren. Het was een feestelijk gezicht, telkens weer een vol afwisseling opgemaakten wagen te zien voorbijrollen. De versiering bestond in hoofdzaak uit groen, bloemen, oranje- en vlaggedoek. Ook was zeer aardig de met vischnetten, tonnetjes, visschen enz. opgetuigde wagen. Van de zever laan vier een 1 guldens toegekt J denkbeeld een v I op nog gr20ter I m Den Haag I wijze 31 August 's Morgens de [Maliebaan, ditm; «Voor velen is bij te wonen. S echt voor gesc tenten en tribu I groote Landbouv i6 tot 22 Septei ij Verder was kinderfeest en ee En 's avonds Haagsche Bosch Dat is en b I ware. En dat is nadert flikkeren hoe verder ge v is de omgeving waaruit r~~4 duizenden eerst terug Velen verheuj van dé Vredes-r Eenige statis zaken ter will begeerden 1 Wel is in statistiek wen he c 1 welke diner iten ied Ch iede 1 eene diners, gegeven. Men Aantal dine eenigde Staten en Frankrijk 5, China 3, en Turkije Kuba ieder beliepen tussch duurste menu f 20. De ve vorderde bij so Dit zijn dan er zal ook nc de klei-ne-re, werden gegeve 't Is jammer, ieder jaar plaa menige ton d En dat stelt i wellicht nog i om tot „vredi geraken. En als wij, i enkel voordeel belasting erdo tevreden. Nederland rijker gewordei met verlangen handig een stu betalen. De ou en gaven aanlij Doch de niei heeft het mun het richt al sc hier voor een stuivers; 't kos dezes, die gis etablissement ontving in de kwartje en ee Gelukkig ontd 't was geen o[ bij een kenni stekend. Aan uiterlij geldstuk mijns is mooier afge iets is, ik vrei sleten zal zijn in, hoewel 't Ik had liever voorzien van vergissing of Het Septem De lezer vu Rotte GRANEN. Meel, f 13.25 Binnenlandse! Rogge, f 6.25 a f 8.50. f 9.25; Zome\ liergerst f 9 Mais, f 1 f 7.75 a f 8 f 16.65. Vlas. Aan Lijnzaad, f Aardappele, a f 2.30; bo kralen, f 2.50 vraag. Eieren. Ze ©vermaassch VEE. Aan ■Ct-, traag. - traag. 148 33 ct.Lam, Varkens, 2A\ vlugge hande

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2