J Algemeen Overzicht. Coza Institute, Uit Stad en Provincie. welke hun door de commandanten van de torpedobooten of de andere daartoe aan gewezen ambtenaren of beambten zullen worden gegeven. 35. In bijzondere gevallen, te hunner beoordeeling, kunnen de laatstgenoemde commandanten, ambtenaren of beambten afwijkingen van bovengenoemde bepalingen toestaan, voor zoover zij de scheepvaart betreffen. 36. Van de verbodsbepalingen, bovenvermeld sub 3, 5, 6, 8, 9, 18, 24 en 26 zijn alleen uit gezonderd de in geregelden dienst varende stoombooten, welke dienst doen tot geregeld vervoer van personen, welker vaarweg door de vermelde vaarwaters voert, of die in de vermelde havens hun aanlegplaatsen hebben, met dien verstande, dat zij zich op Vrijdag 13 September 1907 tusschen acht uur des voormiddags en het tijdstip, dat het Koninklijk vaartuig gepasseerd is, niet mogen bevinden tusschen de voormalige Middelburgsche haven en Cortgene, en dat zij, ook op de Zandkreek, zorg hebben te dragen voor nakoming van de bepalingen sub 10 en 11. 37. Zoolang het Koninklijk vaartuig binnen 200 M. afstand van andere vaartuigen is, moeten de vuren zoodanig geregeld zijn, dat zoo min mogelijk rook uit den schoorsteen komt, terwijl van sirene, stoomfluit, scheeps klok of andere geluidsignalen alleen In geval van noodzakelijkheid gebruik mag worden gemaakt. Op het laatste wordt bijzonder de aan dacht gevestigd. Middelburg, 30 Augustus 1907. De Commissaris der Koningin in Zeeland, DIJCKMEESTER. De deels stakende deels uitgestotene dokwerkers te Antwerpen hebben door de wandaden van ruw geweld en brand stichting, die zij bedreven hebben, hun eigen glazen ingeworpen, want zij verbeuren er mede de sympathie van allen, die op het behoud der orde prijs stellen. En die sympathie bezaten zij in volle mate. Schier de geheele burgerij van Antwerpen en zelfs de overheidspersonen stonden aan hun zijde. Zij hadden de kalmte, die zij gedurende de drie weken der uitsluiting bewaard hebben, niet moeten verliezen, maar de bezadigdheid blijven behouden, die hen tot dusverre gekenmerkt had. Maar in stede daarvan vernielden zij de verhuiswagens, waarin het beddegoed en andere benoodigdheden voor de ontbodene vreemde werklieden vervoerd werden, en staken zij de houtloodsen in brand, zoodat Antwerpen een ware vuurzee geleek. De brand was zóó hevig, dat men op de Nieuwe Haven alhier niet alleen de lucht roodgekleurd zag door den gloed der vlammen, maar ook de vlammen duidelijk met het bloote oog kon waarnemen. En het is nog niet bekend, of de brand geheel gebluscht is, want volgens de laatste telegrammen heeft men de brandweer van Brussel en Gent ter hulp geroepen, omdat de brandspuitgasten van Antwerpen ten gevolge van oververmoeidheid het werk niet meer af konden. Men kent het geschil. De werkgevers wilden het loon der graan- en houtlossers van zes franc per dag brengen op 5 franc. Wanneer men nu bedenkt, dat deze werk lieden gemiddeld twee-en-een-halven dag in de week werk hebben, dan is hetgeen zij voor hun levensonderhoud verdienen, niet overdreven te noemen. Intusschen al ware dit ook zoo, al ware het loon van vijf franc per dag meer dan voldoende, dan zou het toch in deze het verstandiger zijn geweest het gerezen geschil, gelijk voorgesteld is geworden, te onderwerpen aan een scheidsrechterlijke uitspraak dan onbedachtzaam de lock-out, de algemeene uitsluiting uit te spreken, waardoor vijftien duizend werklieden op straat werden geworpen. En wat den toestand verergerd heeft is, dat men 3000 buitenlandsche werklieden (Engelschen en Duitschers), die juist niet tot de beste elementen der arbeidende klasse kunnen gerekend worden, ter vervanging van de uitgeslotenen deed overkomen. Dit deed de deur dicht. Ondanks de aansporing der leiders rustig te blijven, barstte, na drie weken van ontbering, de bom der opgekropte ver bittering los. De vreemde werklieden werden ruw aangevallen, waardoor tusschen- komst der politie noodig was, die met den blanken sabel de samengeschoolde stakers uiteen moest jagen. Vervolgens stak men de houtloodsen in brand. Door een onrechtmatige daad versterkt men zijn beweerd recht niet. Nu is, tot handhaving der orde, en ter voorkoming van verdere baldadigheden en onheilen, de burger wacht onder de wapenen geroepen. De burgemeester van Antwerpen, Hertogs, en de minister Hubert, hebben een verzoenings voorstel van den volgenden aard gedaan. De werklieden zouden den arbeid op het loon van vijf francs per dag hervatten, maar met 1 Januari zes franc ontvangen. Maar dit bemiddelingvoorstel, dat door de uitgeslotenen werd aangenomen, werd door de Fédération maritime verworpen, alhoewel daarin een sterke minderheid ten gunste van dit voorstel was. In den Marokkaanschen toestand is geen noemenswaardige verandering ge komen. De Fransche generaal Drude heeft met een groote troepenmacht uit Alcemada een verkenningstocht gedaan, die door de vloot ondersteund werd. Deze troepenmacht werd door drommen Arabische ruiters aangevallen. Na een hardnekkig gevecht, waarin de Arabieren dapper streden, werd de aanval afgeslagen. De havensteden zullen nu deels door Fransche deels door Spaansche troepen bezet worden, daar een inlandsche politie macht ontbreekt. Mac Lean is nog steeds de gevangene van Raisoeli. Deze beschikt thans ten gevolge van de toestrooming der berg stammen over een aanzienlijke troepenmacht. De sultan heeft te Fez de oelama's bijeengeroepen, teneinde zijn broeder, Moelai Hafid, die tot sultan is uitgeroepen, tot oproermaker (rogi) te verklaren. In Parijs heeft zich het geval voorge daan, dat een juffrouw, die vroeger gouvernante in Engeland was, en later als naaister in Parijs haar brood trachtte te verdienen, tengevolge van den zwaren strijd om het bestaan (zij verdiende vijftien stuivers daags, als zij van 's morgens 4 uur tot middernacht doorwerkte) een mis daad wilde begaan, waardoor zij in de gevangenis kwam. Met dit doel heeft zij een waardevol schilderij in het Louvre vernield door met een schaar de oogen van de daarop voorkomende figuren uit te prikken. Gevangen genomen, verklaarde zij, dat zij nu voor hongerlijden een tijd lang gevrijwaard was, want dat men haar wel een geduchte straf zoude geven. De Duitsche Keizer, die veelzijdig ontwikkeld is, die generaal, admiraal, denker, dichter, zanger, musicus en wijsgeer is, predikt af en toe ook, dat wil zeggen, niet van den kansel, want dat ware een wellicht ongeoorloofde concurrentie aan heeren geestelijken, maar wanneer het zoo voorkomt. Zoo heeft hij ook bij gelegenheid van zijn bezoek aan Munster in Westphalen een preek gehouden, waarvan de hoofd gedachte is verdraagzaamheid jegens elkander. In Rusland is de Zwarte Honderd heer en meester van den toestand. De revolutie is onderdrukt, de reactie heerscht er met wreed geweld. Dit ondervindt men niet in het minst in Odessa onder het bloedbewind van generaal Kaulbars, waar de Zwarte Bende met stilzwijgende toestemming van de regeering ongestoord rooft en moordt. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Dronkenschap besiaat niei meer. Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbareeigenschapom tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle Apotheken en in het volgende Depót te Zierikzee Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. Tholen: W. POTTER, Kerkstraat. Onze Depóthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt u direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Zierikzee, 6 Sept. Woensdagavond gaf het muziekgezelschap „Kunst en Eer" een concert op de Oude Haven, in de ge- improviseerde muziektent, die, naar wij hopen, weldra door een vaste zal vervangen worden. Een talrijke menigte woonde de uitvoering bijdie nu en dan door bengaalsch vuur, ontstoken aan de zijde van de sociëteit „Concordia", die ook met een gas-illuminatie prijkte, werd opgeluisterd. Drommen volks trokken na afloop van het concert, Oranjeliederen zingend, door de stad. Gaven wij zooeven uitdrukking aan onzen wensch, dat de geïmproviseerde muziektent weldra door een vaste moge vervangen worden, er bestaat, tot ons innig genoegen, veel kans, dat die wensch zal vervuld worden. Vanwege 't Centraal- Comité voor de Feestviering circuleeren namelijk lijsten ter verkrijging van een vaste muziektent, die als een blijvende herinnering aan het gewaardeerd bezoek van Hare Majesteit de Koningin en Haar Gemaal aan onze gemeente, zal worden opgericht. Wij verheugen ons over het initiatief, dat het Centraal Comité der Feestviering in deze genomen heeft, en koesteren de verwachting, dat deze lofwaardige poging met een gunstigen uitslag moge bekroond worden. Een ieder teekene dan ook naar zijn krachten op die lijst, en werke op die wijze tot de verrijzenis van een vaste muziektent mede, die een getuigenis zal zijn van de verknochtheid der bevolking aan haar Koningin, en als een herinnering aan het Vorstelijk bezoek, een blijvend monument. Wij vernemen, dat aanstaanden Dinsdag de „Feestwijzer" bij alle boek handelaren en brievengaarders verkrijgbaar zal zijn. Namens de Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingenverkeer verwijzen wij onze lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie van de Reederij „Arie Smit" te Slikkerveer, be treffende de reis, die zal worden gemaakt met de Willemstadsche boot „Thor", ter gelegenheid van het Vorstelijk bezoek aan Zierikzee, op Vrijdag 13 dezer. Dinsdag j.l. werd ten huize van den heer Adriaanse door belangstellenden in de zaak „Volksweerbaarheid", een vergadering gehouden, waar op verzoek de heer Bolier van Bruinisse tegenwoordig was, die dien aangaande de gewenschte inlichtingen gaf, waarna tot oprichting eener afdeeling „Volksweerbaarheid" werd overgegaan onder den naam van „Oranje-Nassau". Alte aanwezigen traden toe. Verder werd uit de vereeniging „Volksweerbaarheid" een schietvereeniging onder den naam „Prins Fredrik Hendrik" tot stand gebracht. Beide vereenigingen kozen hunne besturen. Om meerdere toetreding te krijgen zal na latere bekendmaking de heer Bolier in een algemeene vergadering een lezing houden. De Nederlandsche Tooneelvereeniging zal, na een vijftal jaren de Zierikzeesche kermis niet te hebben bezocht, dit jaar ter gelegenheid van de kermis tusschen 1 en 8 October weêr een achttal voor stellingen hier geven. Naar Het Centrum verneemt, zullen spoedig ook nikkelen 10-centsstukken wor den uitgegeven. Het model is geheel als van de nikkelen stuivers, doch iets grooter. Noordgouwe. De begrooting dezer ge meente over 1908 is aan den Raad aan boden met een ontvangst en uitgaaf ten bedrage van f 8513,30s. Door burgemeester en wethouders is tot brandspuitmeester benoemd de heer Jan van der Werff. Zonnemaire, 3 Sept. In de heden gehouden raads-vergadering werd de heer M. v. Putte, met algemeene stemmen op één na, tot wethouder herbenoemd. Stavenisse. Bij beschikking van den Min. v. Oorlog is verleend: lo. aan het gezin van den milicien-verlofganger I. Hoek f 0,50 vergoeding voor eiken dag verblijf onder de wapenen (voor herhalings oefeningen): 2o. aan het gezin van A. Keur f 0,70 idem idem per dag. Enkele dagen geleden herdacht de heer W. de Bie (van Stavenisse) zijn 25-jarig ambtenaarschap aan de staats spoorwegen. Circa 4 jaar is hij nu stations chef te Wijchen. Onder voorzitterschap van den heer burgemeester aldaar had zich een feest commissie gevormd, teneinde den jubilaris blijken te geven van de groote toegenegen heid der inwoners ten zijnen opzichte. Van het personeel ontving hij een prachtige regulateurklok met het rijkswapen, van de ingezetenen een zeer mooi salon ameublement (nieuwste stijl), benevens een album met de namen der gevers. Van particulieren ontving de jubilaris nog een bloemenstandaard, koperen bloem bakken en meer diversen. Een en ander werd na woorden van waardeering aan geboden, terwijl de „Harmonie" des avonds met fakkeloptocht een serenade bracht. Alles getuigde ten volle, hoe genoemde heer De Bie daar als mensch en als ambtenaar bekend staat. St.-Filipsland, 5 Sept. In verband met een alhier ter teekening liggend adres aan den Minister van Financiën, om bij verkoop der gronden in den nieuwen polder, zulks in kleine perceelen te doen, werd onze gemeente deze week bezocht- door de heeren Löhnis, inspecteur van den land bouw, en Kakebeek, rijks-landbouwleeraar voor Zeeland. Op verzoek van den Minister stelden zij hier een onderzoek in, om advies uit te brengen omtrent de verkaveling en de wijze van verkoop. Zooveel mogelijk in gelicht door den heer Jb. Dorst, rustend landbouwer alhier, werden tevens gegevens verzameld omtrent den staat van arbeiders en klein-landbouwers, die in aanmerking zouden kunnen komen voor aankoop van grond. De heer B. J. Quist, die tot dusverre zijn reizen als beurtschipper op Rotterdam per zeilvaartuig deed, stoomde dezen middag met zijn pas gebouwde motor schuit „Mosselkreek", voor 't eerst onze haven binnen. Natuurlijk had het net afgewerkte vaar tuig, dat den bouwmeester, den heer Boot, te Alfen aan den Rijn alle eer aandoet, veel bekijk. Herkozen tot wethouder de heer Jb. Mol. Scherpenisse, 4 Sept. Burgem. en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat eiken werkdag des v.m. van 9 tot 11 uur ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing ligt: le. De regeling van de scheepvaart en andere maatregelen in het belang voor de handhaving der orde bij gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin aan Zeeland en Z. K. H. den Prins der Neder landen in September 1907 2e. Het programma van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan Zeeland op 12, 13 en 14 September 1907. Tholen. In de Ned. Herv. Kerk alhier hingen voorheen tal van wapenborden, wat zou blijken uit een boek in folio, bevattende de afteekening van al de wapens, die men er vond. Op het titelblad staat: „De wapens, hangende in de preek-, wandel en choorkerk te Tholen, uitgeteekend en gemaakt door Mij ondergeschrevene Gead mitteerd Landmeter; afgezet met couleuren als dezelve hebben vercierd. Tholen, 1 Juli 1785. K. Bestebroer". Wij willen ons er niet in verdiepen, waar die wapenborden zijn gebleven, maar alleen herinneren aan dat van Elias Beek man, waarop in het Latijn vermeld stond: „Aan de gedachtenis van den edelmoedigen en dapperen heer Elias Beekman gewijd. 'Door een ongeval heeft een geweldige dood den telg uit Beekman's geslacht ge veld, die de kracht, de steun en de eer van Aardenburg was. Wij stichten hem een gedenkteeken. Dixmuiden zegge vrij: „hij is gestorven"; hij blijft toch leven door de jaarboeken en door de geschiedenis. De beroemde held, die vijf jaren na de dappere verdediging van Aardenburg, te Dixmuiden in een tweegevecht verraderlijk werd ge dood, schijnt dus te Tholen te zijn begraven en zijn degen, thans berustende op het stadhuis te Aardenburg, had mede in de kerk te Tholen boven zijn graf gehangen. Hoe deze daar verdwenen is? Bekend is alleen dat mr. Daniël Rademacher, heer van Nieuwerkerk, hem in 1781 aan Aar denburg schonk, met een bijschrift van den bekenden dichter Bellamy, en er wordt dan bijgevoegd, dat dit gedenkstuk waarschijn lijk door zijn grootmoeder toekwam. Oud-Vossemeer, 6 Sept. Woensdag middag kwam een windhoos door den Hikkepolder, nam water uit de Kreek mede, slingerde hooi en graan heel hoog de lucht in, zwiepte de boomen, maar zonder be paalde schade aan te richten verdween het verschijnsel. Er waren ook een tweetal „nikkestaarten" in de lucht waar te nemen, maar voor de gevolgen daarvan werden wij gelukkig gespaard. St.-Annaland. In de j.l. Dinsdag gehouden raadsvergadering werden de herbenoemde ledende heeren A. J. Bierens en B. Kodde, beëedigd en ge ïnstalleerd. Vastgesteld werd de gemeente-begrooting voor 1908, in ontvang en in uitgaaf op f 17500,39s. De kosten van het onderwijs zijn geraamd op f 6890.30, terwijl voor rente, afiossing en uitgaaf is gebracht f 1743,75. De jaarwedde van het hoofd der school is verhoogd, en gebracht op f 1100, en zijn vergoeding voor gemis van vrije woning en tuin bepaald op f 225. Poortvliet, 4 Sept. Hedenmorgen had alhier een ernstig ongeluk plaats kunnen hebben. Toen de chauffeur van Jhr. van Vr. uit Tholen met zijn automobiel kwam aanrijden, had één der schoolkinderen, zekere M. v. S., die ook dezen weg moest passeeren, de onvoorzichtigheid vóór den automobiel den weg over te steken. Hij werd echter gevat en geraakte onder den auto. Door vlug sloppen wist de chauf feur den auto tot stilstand te krijgen. Met eenige ontvellingen aan het aangezicht en eenige kneuzing aan zijne beenen, werd het knaapje per auto naar huis gebracht. Middelburg. Door de politie is proces verbaal opgemaakt tegen den 11-jarigen P. I. N. terzake van het afrukken van een gouden danies-horloge op Zaterdagavond jl., tijdens de muziekuitvoering op de Markt alhier, welk horloge toebehoorde aan mej. K., wonende Kinderdijk alhier. Eene waarschuwing voor de vele dantes, die hare horloges zoo op de borst open en bloot dragen, Donderdagavond werden de ver schillende gastoestellen, welke in verband met het Koninklijk bezoek zijn geplaatst, geprobeerd. De proef werd genomen, teneinde na te gaan, of de gasfabriek in slaat zal zijn het benoodigde gas te leveren, vooral, omdat nog nooit zooveel gas- illuminatie geleverd behoefde te worden. Het is bij deze proef gebleken, dat de volgende week nog meer druk wordt ver- eischt, want zoolang de toestellen waren ontstoken, brandde het gaslicht overal slecht. Benoemd tot inspecteur der registratie le klas te Amsterdam, dhr. C. Wiersma, inspecteur 2e klas le Middelburg, vroeger te Goes. Vlissingen. Het in orde brengen de provinciale stoomboot „Westersche waarmede het Koninklijk echtpaar volgende week over de Zeeuwsche wa wordt vervoerd, is opgedragen aan heer A. J. H. van Schaik alhier. De nieuwbenoemde majoor L heeft het bevel over het 4e bat. 3e inf. alhier aanvaard. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Zoo goed als het de v week ging voor den landbouwer me binnenhalen van den oogst, zoo treur het deze week. Geen schoof kon wo binnengehaald vanwege het donkere en de vele regens. Wel i? waar oogst verleden week bij verschill landbouwers reeds goed binnengeh toch zijn er nog wier oogst voor grootste deel op het veld staat. De regens zijn daarvoor niet voordeelig. andere gewassen als uien, peeën, mar enz., komt het vocht goed te pas. men zegt valt de oogst dit jaar niet te Goes. Vrijdag werd alhier de zoj vergadering gehouden van de „Comm belast met het toezicht op de proefve in Zeeland". Het hoofddoel der vergadi onder voorzitterschap van den heer Voorbeytel te Noordwelle, secretari: heer G. A. Vorsterman van Oyen te denburg, was het vaststellen van de pla voor 21 proefvelden voor het jaar 1 waarvan verscheidene zullen dienen on onderzoek in te stellen naar de wer van verschillende stikstofbemestinger die met elkander te vergelijken, nl. zw; zure ammoniak, salpeterzure kalk, stik kalk en Chili-salpeter. Tevens zal een proefveld aange worden voor het onderzoek van een z soorten eetaardappelen ter vervanging de watjes of wadden, die door de krulz dit jaar zoo zijn aangetast, dat de c daarvan in 't vijfde district nagenoeg totaal mislukt kan aangemerkt worder Evenals het vorige jaar zullen ook 8 schoolproefvelden worden aangelegé Men meldt uit Oud-Vossemeer: In de verdronken polders is dit jaar meer koolzaad uitgezaaid dan in 1906, wordt beweerd, deels omdat het gew: zoo goed gedijde, deels omdat de prijs het zaad zoo hoog is geweest. Dit la zal wel tot gevolg hebben, dat ook el veel meer zaad wordt geteeld dan gemeei Waar einde Augustus als zaaitijd w beschouwd en juist in dien tijd de gewenschte regen vielmag een g< opkomst van het zaad verwacht wor Op de koolzaadvelden is het gevallen dan ook zoo sterk ontwikkeld, dat he sommige plaatsen wel een groen wei gelijkt. Stavenisse. Blijkens de in dit voorkomende advertentie, zal er bij gen zame deelneming, in den kring Thol St.-Philipsland, een cursus in veeke gehouden worden. St.-Filipsland, 5 Sept. Reeds is hier druk aan 't rooien der winter-a appelen. Een paar opkoopers hebben r eenige partijen gekocht. De prijs, die steed wordt, is f 2,20 per 70 K.G. De beetworteloogst. Naar uit M denburg gemeld wordt, kunnen de voo zichten voor den beetworteloogst, n aanzienlijke verbeteringen in den s gedurende de beide laatste weken, vol de thans Ingekomen productie-raming vrij gunstig beschouwd worden. De vankelijk sterke achteruitgang bij het v gaande jaar is in sommige deelen Europa meer dan ingehaald, in an aanmerkelijk verminderd. Voor Duilschland wordt, ingeval alt het weder in September niet al te ongu wordt, in September 1906 was toename buitengewoon klein en blij dus niet veel meer in te halen deskundige kringen de opbrengst van voorgaande jaar, zijnde circa 45.00C certner, verwacht. O N D E R W IJ S. De Staats. Ct. no. 206 bevat een besluit, waarbij wordt bepaald, dal gratificatie voor uitrusting aan hen, na de dagteekening van het tegenwoi besluit door den Minister van Kolonië beschikking van den Gouverneur-Gen; van Ned.-lndië worden gesteld om da; lande te worden benoemd tot onderw der 3de kl. bij het openbaar onden bedraagt f700 voor hen, die tijdens vertrek naar Ned.-lndië in het bezit van de akte als hoofdonderwijzer en f voor hen, die die akte alsdan niet bezi terwijl die bedragen worden verhoogd f 100 voor het bezit van een akte voo Fransche taal en met f 75 voor het t van elke andere volgens de wetten op middelbaar en op het lager onderwijs krijgbare akte, met uitzondering van voor de vrije en orde-oefeningen gymnastiek en die voor schoonschrij met dien verstande, dat voor twee of r akten in hetzellde vak die verhoo slechts éénmaal wordt toegekend. Poortvliet. Benoemd tot onderw aan de O. L. School te Haamstede, de J. A. Hubregtse alhier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2