Doctor DE WILDE, Officieel Marktbericht. MIDDELBURG -ZIERIKZ ADVERTENTIE AUG. VAN DYCK-PETI' Arts voor Huidziekten er diverse Kunstmeststoffen e Krachtvoeder-Artikelen. ft De Deurwaarder J. DE RE OLr^y te Zierikzee zal, op Dinsdag HJw' Augustus 1907, des namidd twee uur, in de Concertzaal te Zierik: publiek verkoopen i Canapé, Fauteuil en 6 Stoel 30900 kilo SuperpliospW, lev. eerste heli! S kilo Kaïniel, levering eerste belli Nov. P R EDI KBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 25 Augustus 1 9 07. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman SPREEKBEURT in het gebouw Nobelstraat, op Zondag 25 Augustus, aanvang des avonds ten half zeven urespreker de heer C. Taanman, èvangelist te Zierikzee. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorin, half tien ure: ds. Blankert. (Naafloop der godsdienstoefening verkiezing van een notabel). Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven (Doopsbediening). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Onnekes van Ursem. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Onnekes van Ursem. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruin. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Wisse. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dank zegging); 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Griend. (Doopsbediening. Beide keeren collecte voor de Generale Kas). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. De Haas van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden (Collecte voor het orgel). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Ruysch van Dugteren. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ureLeeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg. (Voor bereiding H. Avondmaal). Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk en 'snam. twee ure: ds. Kamsteeg van Sirjansland. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en'savonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Geerts van Schevenlngen. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 'savonds half acht ure: Gewone samenkomst. Landbouw en Veeteelt. Bruinisse. Alhier komt onder de varkens weder de zoozeer gevreesde ziekte voor. Verscheidene dezer dieren zijn reeds be zweken, wat vooral voor hen, die niet in den Varkenshond zijn, een groote schade is. Stavenisse. De handel in aardappelen is alhier weder in vollen gang. Reeds eenige duizenden H.L. zijn er verscheept. De prijs is thans f 2 per H.L. De kwali teit is goed en de opbrengst bevredigend. O N D E R W IJ S. Geslaagd voor het Fransch, acte lager onderwijs, de heer J. Vijverberg, vroeger onderw. te Oosterland, thans te Rotterdam. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—; elke regel meer 10,20 Gevonden door een inwoner van Vlissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Zierikzee, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelende huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De Heer E. VISSER, Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt ons: Ofschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnigen huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te hou den. Toen ik vernam dat zoovéél menschen door Foster's z-xlf geholpen waren, liet ik een doos komen; dadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik verzachting en toen ik de behandeling veer tien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al verdwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recommandeeren. Ik öndergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zie toe dat gij de échte Foster's Zalf bekomt, hetzelfde soort dat de Heer VISSER gehad heeft. Ze is te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Bij aankomst van het Kon. Echtpaar te Breskens op 14 September, zal een aubade worden gebracht door een gemengd koor en door de schoolkinderen. Na het bezoek aan Oostburg keeren de vorstelijke personen weer te Breskens terug om dan verder de reis naar Terneuzen en Hulst voort te zetten. Het genoemde koor te Breskens zal dan een afscheidslied doen hooren. In de gemeente zullen des middags verschillende volksspelen worden gehouden. Tijdens het bezoek van het Koninklijk Echtpaar aan Zeeland zullen 4 torpedo booten in de Zeeuwsche wateren vertoeven. Gemengd Nieuws. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben twee Duitschers hun voorloopige gevangenis te Oud-Vroenhoven (Limburg) weten te ontvluchten. Toen Zaterdagmorgen, als naar gewoonte, de veldwachter den menschen hun ontbijt kwam brengen, waren de logés verdwenen. Van de brits hadden ze een tweetal ijzeren scharnieren gebroken; en met deze ijzers hebben zij een opening weten te breken in het plafond der cel. Vervolgens heeft een hunner zich door de ontstane opening (25 c.M. in het vierkant) gedrongen, heeft turf afgegooid van een zoldertje, om zoodoende een verhevenheid te vormen voor zijn kameraad; daarna hebben zij van het dak enkele pannen genomen, en zijn zoodoende buiten gekomen. De maan begunstigde hun uitbrekerswerk. Dit is thans de tweede maal, dat er in Oud-Vroenhoven vreemdelingen ontvluchten uit hetzelfde arrestantenlokaal. De eene Duitscher, Oelbke, moet een berucht dief en inbreker zijn, die reeds meerdere malen met den strafrechter in aanraking is geweest. De raad van Oud-Vroenhoven heeft Maandagavond in een spoedeischende vergadering besloten een deskundige een plan met begrooting voor een nieuw arrestantenlokaal te laten maken. De behandeling van kamerplanten. Reeds zoo dikwijls is over dit onderwerp geschreven en gesprijfcen, zoo de heer A. Lebbink in Onze Tuinen dat men zou gaan meenen, dat wel iedereen weet hoe zijn kamerplanten tc behandelen, om ze zoo mooi mogelijk te krijgen of te houden. Dat het niet zoo is, kan men bijna da gelijks in zijn omgeving zien palmen met verdroogde gele bladeren, verschrompelde Cyperus, een paar ongelukkige varentjes, men treft ze nog te dikwijls in een huis kamer aan. Gelukkig niet overal, want er zijn lief hebbers genoeg, wier planten gezien mogen worden; het is dan ook niet voor hen, dat het onderstaande geschreven is. We willen geen afzonderlijke planten bespreken, doch slechts eenige hoofdpunten aangeven, waarop gelet moet worden bij het kweeken van kamerplanten. Ie. Het licht: overdag doet men het best zijn planten dicht bij een raam te zetten, zoodat zij zooveel mogelijk licht kunnen opvangen; bladplanten echter niet in de volle zon, daar de aarde anders te veel uitdroogt. Des avonds, wanneer de lamp brandt, is het vrijwel pnverschillig waar ze staan. Wel is het van belang wat men brandt. Gewoon gaslicht is min of meer nadeelig voor de planten, daar ge woonlijk een deel van het gas niet vol komen verbrandt en in de atmosfeer komt, dus in aanraking met de planten. Gasgloei licht heft dit bezwaar grotendeels op; petroleumlicht is onschadelijk voor den plantengroei, terwijl bij electrisch licht de planten zelfs blijven assimileeren. 2 e. De lucht: de plant houdt niet van een droge atmosfeer, zooals die meestal in een vertrek, waar des winters gestookt wordt, heerscht. Dit is alzoo een groot bezwaar; voortdurend een bakje met water op de brandende kachel te hebben, is aan te bevelen, daar er dan ten minste wat waterdamp in de lucht komt. 3e. Het gieten of sproeien: dit veroorzaakt echter veel last en wordt ook dikwijls veronachtzaamd. Men moet de plant gieten, voordat de aarde geheel verdroogd is; bij eenige oefening ziet men aan de kleur der aarde reeds dikwijls of ze droog is; ook klopt men wel met een metalen voorwerp tegen den pot: is de klank, dien men dan hoort, hol, dan heeft de plant water noodig. Veel beter is het echter voor leeken, de plant, in plaats van haar te begieten, eens in de week ('s winters om de 14 dagen) met den pot geheel onder water te zetten gedurende 10 h 15 minuten, totdat de aarde geheel van water verzadigd is. Schoteltjes of bakjes onder de potten voor het lekken is natuurlijk goed; af te raden echter is, ze voortdurend met water te vullen, daar de onderste wortels in de pot verrotten, en de plant gaat kwijnen en ten slotte sterft. Ook moet men eenigs- zins letten op de temperatuur van 't water, waarmede men giet; ongeveer dezelfde temperatuur als die in de kamer heerscht, is vereischte. Koud water houdt den plantengroei tegen; warm water maakt de planten te gevoelig. 4 e. Warmte: deze is bij onderscheidene planten nog zeer verschillend; maar bij de gewoon voorkomende kamerplanten neemt men een vasten maatstaf aan, nl. de gewone gemiddelde kamerwarmte. Des zomers heeft men hier geen omkijk naarzorg slechts dat de planten niet op den tocht staan. Des winters houdt men zijn planten in een vertrek, waar gestookt wordt 's nachts moet de temperatuur lager zijn dan over dag. Wordt gedurende den nacht niet ge stookt, neemt de planten dan voor het raam weg of beschermt ze met eenige couranten. Een factor, waar des winters vooral geen rekening mee gehouden wordt, is het stof afnemen in de kamer. Zet gedurende die bewerking uw planten in een andere kamer en bescherm ze met couranten of doeken; anders zet het stof zich op de bladeren, dringt tot in de poriën en belet zoodoende uitwaseming, ademhaling enz. Kortom bijna de geheele levensverrichting van de plant. Het niet groeien of kwijnen van de planten kan natuurlijk nog andere oorzaken hebben dan bovengenoemde, bijv. het staan in te kleine of groote potten, waardoor de aarde uitgeput is of verzuurd; beide ge vallen verhelpt men door verpotten. Ook kunnen er wormen in de potten zitten; deze verdrijft men door begieting met kalkwater. Weet men de oorzaak van 't achteruitgaan zijner planten niet, men hale er den bloemist bij. De kinematograaf moet telkens wat nieuws brengen om het publiek te boeien, in Denemarken heeft men nu een leeuwen jacht gekiekt. Terwijl drie fotografen ieder hun toestel lieten werken, speelde er zich Maandag op een eiland in de buurt van Roskilde, het volgende af: een hok werd geopend en een leeuw kwam er uit, liep wat rond tot hij een geitje zag. Met één sprong was de leeuw op het onnoozele dier, sloeg het met den klauw om, nam het in den bek en ging er mee heen. Daar bespeurde de leeuw een paard. Hij liet het geitje vallen en met een geweldigen sprong zat de leeuw met vier pooten op den rug van het paard. Toen knalde een schot van één der verdekt opgestelde schutters, en het paard, door een dumdum-kogel getroffen, stortte neer. Toen kreeg de leeuw een kogel door den kop en nog een paar in het lijf, en met een kort gebrul was zijn lijden uit. Een tweede hok werd geopend, en traag sloop daar weer een leeuw uit. Toen het beest, uitgehongerd waarschijnlijk evenals de eerste leeuw, het paard zag liggen, rende hij er op af en met één sprong zat hij er op. Een schot trof den leeuw, en het gewonde dier vluchtte, het water in. Daar kreeg hij het genadeschot. De politie had het wreede bedrijf verboden, maar was verschalkt. Nu zal het publiek eerdaags aan het schouwspel zijn hart kunnen ophalen. Misschien volgt weldra het voederen van slangen met konijnen en duiven; of het slachten van runderen en varkens. 'n Zekere Wasser, te New-York woon achtig, was wegens het onzedelijk leven, dat hij leidde, sedert meer dan 5 jaar van zijn vrouw gescheiden. Dezer dagen nu zocht hij zijn vroegere echtgenoote op en vroeg haar, of ze voortaan weer samen zouden leven. Toen de vrouw dit voorstel van de hand wees, haalde hij een revolver te voorschijn en loste een schot. De oudste dochter uit het gezin, die sedert den dood van haar echtgenoot met moeder samen woonde, haalde toen een revolver uit haar kamer, en juist toen de vader voor den tweeden keer mikte, loste ook zij een schot. Op 12 pas afstands van elkander wisselden vader en dochter verscheiden kogels. Het vijfde schot deed den man dood ter aarde storten. Eenige uren later overleed ook zijn vrouw aan de bekomen wonden. De dochter werd op een stoomboot gearresteerd. Ze ver klaarde geen moordenares te zijn, doch slechts de wreekster harer onschuldige moeder. De stad Kassei en omstreken is sedert eenige dagen het tooneel van zonderlinge manifestaties, die haar oorsprong schijnen te hebben in godsdienstwaanzin. Deze betoogingen zijn het eerst begonnen in het lokaal van het „Blauwe Kruis", en hebben vervolgens de naburige dorpen aangestoken; ten slotte werd het schandaal zoo groot, dat de overheid heeft gemeend, tusschen- beide te moeten komen. Het betreft hier een ware besmettelijke epidemie van fanatieke verrukking, zooals sommige Amerikaansche secten er he( weinig benijdenswaardige monopolie van schijnen te hebben. De bezetenen vereenigen zich in sommige lokalen, waar zij preeken aanhooren, be lijden daarna met luide stem hun zonden, en beginnen vervolgens kerkelijke liederen te zingen. Het Kasseier Tageblalt geeft van deze vreemde plechtigheden de volgende be schrijving: Het is je reinste charlatanisme. Het begint met aansporing tot boetedoening, en het vervolgt met een oorverdoovend geraas van kreten, gillen en zuchten. En als er een in extase neervalt, en zich languit neervlijt op den grond, het lichaam sidderend onder krampachtige rillingen, verheugen de anderen er zich over, want zij zien er de manifestatie van den heiligen geest in. Vervolgens wordt de gansche vergade ring door den waanzin aangegrepen. Mannen en vrouwen werpen zich, in een aanval van geestesverukking, op den grond, klappen in de handen, en stooten kreten van krankzinnige vreugde uit. Vervolgens komen de plotselinge bekeeringen. Een heer doet zijn boord en manchetten af, en deponeert ze op het kleine tooneeltje, als blijk van verzaking. De dames zetten haar hoeden af, om gemakkelijk opge wonden te kunnen zijn. De bekeerden vatten elkaar bij de schouders en dansen als gekken rond, tot een algeheele uitputting hen belet voort te gaan. Ten gevolge van deze voorvallen heeft de Kasselsche politie het lokaal van het „Blauwe Kruis" gesloten, maar deze vasten- avond-tooneelen spelen zich thans af in de naburige dorpen. Het schijnt dat twee Zweedsche dames deze zonderlinge prak tijken hebben ingevoerd, en als voorzitsters bij de ^zittingen" fungeeren. In de nabijheid van Rijssel werd een huis van zeven verdiepingen gebouwd, dat moest dienen als korenmagazijn. Het was een enorm gebouw, en omdat het zeer spoedig klaar moest zijn waren er vele arbeiders aan het werk. Woensdag middag hoorde een ploeg werklui opeens een geweldig gekraak en, onraad ver moedende, renden zij het huis uit, zooveel mogelijk de kameraden waarschuwende. De meesten hunner kwamen er ook nog bijtijds uit; maar toen het gebouw met een donderend geraas ineenstortte, bevonden zich toch nog dertien ongelukkigen daar binnen, die de waarschuwing der kameraden niet hadden vernomen. Het plafond der bovenste verdieping was ingestort, had den vloer ingedrukt, en zoo was de massa, steeds zwaarder wordende, de zeven ver diepingen naar beneden gevallen. De dertien werklieden waren dadelijk onder het puin begraven, en reeds vijf hunner zijn dood te voorschijn gehaald. Van de werklieden, die nog konden vluchten, zijn sommigen gewond. Een dief heeft uit het mineralogisch- geologisch museum te Dresden 33diamanten, acht stukken goud en vele edelgestecnen weggenomen. Hij werd op heeterdaad betrapt, maar wist te ontvluchten. Laatste Berichten. Parijs, 22 Aug. Te Casablanca maakten de Marokkanen gebruik van den mist om gisteren in den morgen een aanval op het kamp der Franschen te doen. Toen de mist opgetrokken was, bracht geschutvuur van de land- en zeezijde hun groote ver liezen toe. Om 2 uur hadden de troepen van Drude de bergruggen op meer dan 5 K.M. van het kamp bezet, en beschoten zij de Marokkanen met geschut, waarop dezen de vlucht namen. Ingezonden'Stukken. Rotterdam, 21 Augustus. Mijnheer de Redacteur/ Verzoeke beleefd deze regelen te plaatsen in uw veelgelezen blad. Controle bij de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij. Maandag 12 Augustus j.l. reizende op de lijn Steenbergen—Anna-Jacobapolder stapte een per soon in den trein, gekleed als marskramer. Op zichzelf is dit niets bizonders, maar wel, toen bedoelde persoon herkend werd door eenige reizigers. Deze herkenden in bedoelden mars kramer een controleur der R. T. M., gekleed in oude jas, versleten hoed, doos bij zich, waarin poetspommade en het gelaat vermomd door een baard. Wie zou in deze persoon een controleur der R. T. M. herkennen? Dat de Maatschappij zich zou verlagen om met zulke middelen haar personeel te controleeren kunnen wij slecht gelooven. Wel, dat bedoeld^ persoon dit op zichzelf doet, om zich verdienstelijk te maken. Wij echter vinden dit feit een unfaire hande ling van dezen controleur. Controle is noodig, maar dan met eerlijke middelen. Wij hopen, dat de Maatschappij dit ook inziet, zoodat het publiek in het vervolg verschoond blijft van zulke ergerlijke staaltjes van dienstijver. EENIGE REIZIGERS. Meerdere stukken zijn ons over deze aangelegenheid toegezonden, die wij echter, 1 omdat zij te persoonlijk waren, en tot een strafrechterlijke vervolging konden leiden, niet opnamen. Ook in dit stuk hebben wij den naam van den betrokken controleur geschrapt. De Redactie. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD. 2T Aug. De barge „Pegasus", kapt. A. Crix, van Pruisen naar Engeland, geladen met cementplaten. BOTER 0,62) en 0,70 per 5 H.G. KIP-EIEREN ƒ1,05 en 1,15 per 25 stuks. Zierikzee, 22 Augustus 1907. De Marktopnemer, J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST AUGUSTUS. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Zierikzee 'amort;, i 4,- Zaterd. 24 7,30 5,30 Zond. 25 6,30 4,30 Maand. 20 7,30 4,30 Dinsd. 27 7,30 4,30 Woens. 28 7,30 4,30 Dond. 29 6,30 4,— Vrijdag 30 7,30 4,- Zaterd. 31 7,30 Zaterd. 31 11,30 Des Zondags zullen Retour jetten worden afgegeven, geldig vo( terugreis op denzelfden dag. Middelburg, Zierikzee v. v. lste klasse f 1,50; 2de klasse f 1,-j Tusschenveren v. v. lste klasse f 1,20; 2de klasse f 0 Indien reizigers van Zierikzee naar Goj den Agent te Zierikzee, vóór het vertrekjtf Van Middelburg: 'smorg. 'amidd. Zaterd. 24 7,30 Zond. 25 7,30 Maand. 26 7,30 Dinsd. 27 7,30 Woens. 28 7,30 Dond. 29 7,30 Vrijdag 30 7,30 Zaterd. 31 7,30 (tijdig voor de ochtendreizen op denl gaand» gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nei den wagen van Catsche veer, zal om wagen naar Goes worden getelegrafeerd. ii e d* Voor de vele bewijzen van bel stelling, gedurende de ongesteldheid, deelneming ondervonden bij het overli van onze geliefde Dochter en Zi MARIA LOUISA, betuigen wij 01 oprechten dank. Zierikzee, 23 Augustus 1907. M. F. DE VOS Cz. J.a DE VOS—van Gastj en Kinderen. V Mevrouw SPOOR—Keller, bet haren hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling 21 d ontvangen. Bij mijn wederom vertrek i Noord-Amerika, roep ik aan alle fam vrienden en bekenden een harte vaarwel en een tot weerziens toe. JOB VAN WESTEf Magazijn van Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantel Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen Bruggen, Sluizen en Gebouwen, SI steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoi Maaskade 8 ROTTERDAM De Landbouw-Vereenig „SCHARENDIJKE" zal tract: aan te besteden de levering van Voorwaarden verkrijgbaar bij den Secret P. HANSE. met rood bekleed (notenhout met terracot Canapé en 6 Stoelen (mahoniehout zwart bekleed), mahon. Buffet, dito K 2 groote Stoelen, mahon. Speelta j. ovale Tafel, staande Spiegel, Klo .j| 2 houten Ledikanten, Ledikanthen I] Veèrenbed met Peluw, Ressor-Mati li Waschtafel, geëncadreerde Pig, Pianino, Piano-Stoeltje, Gordijn Draperie (groen en rood), Petrolei: hanglamp, Schemerlampje, Qanglantaa Keukenkachel, Kolenbak, Haardstel, Ori mentjes, Lijsten, Kapstokken en lietgi overigens zal worden geveild. Te bezichtigen op den dag van verkc van des vóórmiddags 10—12 ure. Koopen beneden één gulden contr Vereeniging „LANDBOU BELANG" te St.-Maartensc zal, op Zaterdag 31 Augustus 191 voormiddags elf uur, bij M. POLDERM trachten aan te besteden, de levering minstens: Voorwaarden te verkrijgen bij t Secretaris KODDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2