Vlissiipi, Middelburg en Rollerdam. ADVERTENTIEN. zing bizonder rijk is aan schilderachtige I 5' nog hooger mate moet het zestig, zeventig geleden het geval zijn geweest, toen nog :al van stoombooten het waterbeeld ver- ligden en verschillende imposante oever wen nog niet bestonden. Geen wonder dat Potgieter, die kort na den tiendaagschen icht voor handelszaken naar het noorden k en in Zweden twee jaar doorbracht, in Doeiend reisverhaal „Het N o o r d e n" in kken en tafereelen" zich door de ligging et koninklijk paleis laat inspireeren. in die dagen werd er levendig verkeer houden tusschen de door verschillende boezems van elkaar gescheiden drukke gedeelten. De grappige, vlugge, laag op het liggende haven- en veerbootjes, welke nu Ie richtingen van 's morgens vroeg tot 12 s nachts en later de wateren klieven en als loeltjes in een weefgetouw heen en vv^er en in rustelooze bedrijvigheid, waren nog zoeken. t liet zich roeien van het ééne punt naar jmdere en ofschoon hiervoor toch blijkbaar armen vereischt werden, schijnt dit beroep uitsluitend door vrouwen te zijn uitgeoefend, schijnlijk huisden deze pootige dames in vrijen tijd in de op den buitenkant osbron der oude stad uitloopende nauwe en en stegen, welke wat veiligheid betreft, vat te wenschen zullen hebben overgelaten, eter is op de vrouwelijke „Charons" heel t te spreken, maar hij maakt van den hood ieugd. ij ergert u er aan, dat vrouwen ons roeien, zij hier den -ganschen dag voor luttel ingen die riemspanen het water doen klieven, .oudt u nog meer ergeren, zoo gij hare taal ondt en begreept, hoe verdierlijkt zij zijn, aar geen woord er over, zie rond. Welk een natheotes! Natuur en kunst hebben elkander rlijk de hand geboden, aan Stockholm komt itel van hoofdstad toe, al waren al hare re buurten slechts voorsteden. Wij drijven vaarts, en de kust die wij verlaten, wordt iedere golfbreedte grooter afstands, schilder- ger. Daar strijkt, vergun mij de beeldspraak, reusachtige zwaan met uitgespreide vlerken ie hoogste der granietrotsen neder. Het is koninklijk paleis, zooals het voor dé ver- ling der beide Nicodemussen Tessin stond, Is het dankbare Zweedsche volk het voltooide, Karei XI en Karei XII waren te kort ^ïoten". ezeer zou onze „veelgelezen" dichter en ^schrijver nu in verrukking geraken, wanneer 5 avonds aan boord van één der rappe veer- jes had kunnen genieten van de prachtige iffekten, welke door de ontelbare lichtjes jevers rondom, door veelkleurige lichten van omende en vertrekkende booten door het nseï der maan op het kabbelende watervlak en getooverd. Dergelijke heerlijke natuurlijke linaties en „Venetiaansche, nachten", welke eiken avond als gevolg der onvergelijkelijke ng der stad den verrukten vreemdeling len geboden, kunnen nimmer door de meest wikkelde vuurwerken en kunstmatige illumi-. s worden geëvenaard. ens op een dag" zegt Max Nordau, „nam een stuk van een Schotsch zeedistrict, een i van het Napelsche strand, eenige Ibyerische ;den, ettelijke bergmassa's uit den granietketen j den Oeral, een stuk van een Kanadeesch )osch en eenige stadskwartieren van Parijs, dde alles flink door elkaar en goot het er eenige regelmaat uit aan den oever van Oosterzeeboezem, waar het heden de hoofd- van het koninkrijk Zweden uitmaakt en kholm genoemd wordt". De bekende schrijver e zich eenige dichterlijke vrijheden veroorloofd >en, in werkelijkheid bieden de door hem nmerkte oevers van het Malanmeer zóóveel issende afwisseling, dat zich een dergelijke re beschrijving heel goed laat rechtvaardigen, jna de gansche stad is op het hoog en laag den roodbruinen purperen granietbodem >uwd, welke aan de zuidkust, waar de roode ;n steil uit het water zich verheffen, vooral avonds bij Het ondergaan der zon prachtige effekten teweegbrengen. Op verschillende tsen moesten voor het doorbreken van nieuwe en, het aanleggen van stadswijken, het leggen fundamenten der kolossale zware huurpaleizen, rin de woningen naar verhouding nog meer „doen" dan in Berlijn, rotsmassa's door lel van dynamiet uit den weg worden geruimd, aar op één plaats heeft ook deze stad, of- on op een rots gebouwd, haar zwakke punt, drassigen bodem en wel juist daar waar s kort een nieuw monumentaal staatsgebouw errezen. In dit opzicht mag Amsterdam, dat den bouw der nieuwe Beurs zulke treurige ringen opdeed, zich troosten. Stockholm t ook haar „Schmerzenskind", en wel in het hfige nieuwe gebouw van den Rijksdag, dat het kleine eilandje Helgeands-Holmen werd ericht. in een theoretisch en „künstlerisch" stand- beschouwd, was een mooie punt voor het we milieu der Tweede Kamer en den in 1861 initiatief van den Zweedschen minister de r (afstammeling eener in de 16e eeuw naar den geëmigreerde Hollandsche familie), op andsche leest geschoeide Eerste Kamer en de achter gelegen nieuwe rijksbank niet denk- r; het eilandje vormt als het ware de schakel chen het naburige groolere eiland Staden met koninklijke slot aan de eene zijde en het tav-Adolf-plein met de Opera aan de andere e, waarmede het links en rechts door de umentale N o r r b r o (Noordelijke brug) in kte verbinding werd gebracht, aar hier bleek bij uitzondering de bodem gszins drassig te zijn. En niet door ervaring geworden, zooals elders (I), schijnt men aan heien der palen en aan de fundeering niet noodige zorg te hebben besteed. Ten minste eb me door deskundigen laten vertellen, dat in de muren van het prachtige uit graniet etrokken gebouw scheuren vertoonen. aten wij voor de arme belastingbetalers en, dat de scheuren niet steeds grooter en oter zullen worden, totdat herstelling onmoge- zou blijken, zooals twee jaar geleden in urlijken zin het geval was met de breuk ,chen de beide geünieerde volkenwier egenwoordigers in het oude Rijksdag-gebouw schijnbaar eendrachtig samenwerkten! K. Gemengd Nieuws. ïen niet geheel denkbeeldig gevaar voor kers is de gewoonte van vele sigaren- kers om vóór de kleefstof aan het areneind te plakken den vinger even den mond te brengen. Dat is on- 'iënisch èn voor den sigarenmaker èn rr den rooker. De Amsterdamsche sigaren- rikant A. A. van der Meulen heeft langen gezocht naar een middel om dit nadeel weg te nemen, en dat hij hierin na de 156e scheikundige proef geslaagd is, mag wel openlijk vermeld. Hij heeft een metaal oplossing gevonden, waarin de punt van de afgewerkte sigaar gedoopt wordt. De sigaar krijgt dan een metaalpunt, die, blijkens deskundige attesten, zonder schade in den mond kan worden genomen. De bewerking is goedkoop, en geschiedt snel, want in een uur kunnen zesduizend sigaren door één persoon behandeld worden. Reeds is op de uitvinding in de voor naamste landen patent aangevraagd. Nog steeds maakt de handel in blanke slavinnen slachtoffers. Maar weinig heeft het gescheeld, of ook te Nijmegen waren weer twee meisjes verongelukt. In een verdacht huis waren n.l. twee fatsoenlijke meisjes van Duitsche afkomst buiten haar weten terecht gekomen. Gelukkig voor haar was daar een kolo niaal aanwezig, die er een glas bier dronk en het hart nog hoog genoeg droeg, om de twee geen kwaad vermoedende meisjes van een wissen ondergang te redden. Hij waarschuwde de politie, die de beide meisjes uit het huis verwijderde. Zij zijn naar haar land teruggekeerd. Geweigerde er. te weigeren adver tenties. Aan het Rotterdamsdi Nieuwsblad werd het volgend verzoek gericht: „Aangezien de zon met haar tegen woordige positie niet content schijnt te zijn, alle dagen te laat komt en dan met zoo'n betrokken gezicht zich aan de aarde vertoont, of zij den geheelen nacht in uitspattingen heeft doorgebracht; aangezien dit voor de maatschappij ge vaarlijk mag worden geacht, en zij het vertrouwen, zoo lange jaren in haar gesteld, misbruikt aangezien onmogelijk onder gezegde omstandigheden zij in haar betrekking gehandhaafd kan worden, verzoeken onder- geteekenden beleefd aan de redactie van het Rotterd. Nieuwsblad onderstaande advertentie te plaatsen, daar haar bekend is, vorenvermeld blad onpartijdig en on baatzuchtig de belangen van de maat schappij voorstaat en overal gelezen wordt: Gevraagd voor direct in dienst te treden een met de theorie en in de practijk ervaren zon, die op zich kan nemen, zonder invloeden van buiten, de taak, welke aan een behoorlijk onderlegde zon kan worden gesteld, te aanvaarden. Goede referentiën worden vereischt. Voorkeur hebben die zonnen, welke in de landstreken van Italië proeven van haar bekwaamheid hebben afgelegd. Noorderzonnen komen niet in aanmerking, daar deze zonder vooraf opzegging van diensttermijnen eclipseeren. Salaris naar bekwaamheid. Aan te melden bij Het Comité van Onderzoek naar de slechte weersgesteldheid". De redactie drukt dit verzoek af en antwoordt het volgende: „De redactie deelt mede, dat de adminis tratie bezwaar maakt aan bovengedrukt verzoek te voldoen, daar de Vereeniging tot Onderzoek naar de slechte weers gesteldheid verzuimd heeft de koninklijke goedkeuring op haar statuten te vragen, en dus niet als rechtspersoon kan erkend worden, noch bezittingen kan hebben, uit welker opbrengst de onkosten van adver- teeren kan worden bestreden". Geld zonder borg. 't Wordt herhaaldelijk in de courant aangeboden. Vaak vliegen argelooze menschen er in, alhoewel het bedrog er dik boven op ligt. Het bekende schippersblad Schuttevaêr verhaalt het volgende geval Daar was een flinke varensgast, een eerlijke, trouwe borst. Hij was bekwaam in het varen, had een paar centen over gespaard, had kennis aan een meisje gekregen, en wilde wel schipper worden schipper worden en trouwen. Maar hij schoot nog wat geld te kort. Daar las hij in een blad het woord Geld. Dat was een uitkomst. De advertentie uitgeknipt, netjes bewaard in de tabaksdoos. Een brief opgesteld en gepost, 't Antwoord kwam vlug, veel vlugger dan hij had durven verwachten. En dat antwoord? Klaar, hoor! Geld? Zooveel hij verkoos. Dat is te zeggenals zijn persoon goed was. Daarnaar moest eerst worden geïnformeerd. En dat moest vijf-en-twintig gulden kosten, welke hij vooraf moest overmaken. Nu ze mochten hem óveral kennen. De informatiën moesten goed zijn. Dus maar vijf-en-twintig gulden gestuurd; met een postwissel. Onze vriend met zijn meisje ze hadden al een schipin gedachten althans. De man van de letters zoo en zoo zou berichten als hij de informatiën binnen had. Dat duurde wat lang. Die postwissel zal toch niet zoek zijn geraakt? 't Was misschien niet kwaad zelf eens naar dien mijnheer toe te gaan. 't Zou wel een gróóte boel zijn Een groote boel was 't niet, in 't geheel niet. De postwissel Ja, die was ontvangen. Maar, 't speet mijnheer, dat hij 't zeggen moest, hij had 't hem juist willen schrijven de informaties waren van dien aard, dat mijnheer niet op de zaak kon ingaan De informatiën slecht? Van hém? Dat kón nietl Wel neen slécht, dat was het woord niet. Maar de zaak kon toch geen verderen voortgang hebben. En de vijf-en-twintig gulden dan? Die zijn verwerkt; die kunnen niet terug worden gegeven. Of hij dan die informatiën eens zien mocht. Neen, dat kon niet. Dergelijke zaken moesten discreet worden behandeld. Het schippertje kon gaan. Hij was zijn f 25 kwijt. Zie je, die geldaanbieders zonder borg zijn uit de familie van een, twee, drie, klaveraas. Ze werken met kwartjesvinders handigheid. Ontvoering van een meisje per auto. De Brusselsche politie is weer op stang door een ontvoering, die meer sensatie wekt, nu uit alle oorden der wereld een bedenkelijke toename van aanslagen op kinderen wordt gemeld. Daar is namelijk een achtjarig meisje, Louise Van Hertrock, door een paar automobilisten in hun rijtuig gezet en ontvoerd. Vriendinnetjes hebben het bericht aan de ontstelde ouders ge bracht, en deze hebben dadelijk door de politie alle nasporingen doen instellen, doch tot heden tevergeefs. Een zekere Charles Hall, te Lewis- ham bij Londen, eigenaar van een hon derdtal paarden, werd veroordeeld tot 'n boete van 50 pd. St., en vijf guineas wegens het insmokkelen van „paarden- koeken" hem door een firma uit Haarlem gezonden. Niet minder dan drieduizend dezer zoogenaamde koeken bleken holle kartonnen doozen te zijn, ieder inhoudende dertig sigaren. De verdediging voerde aan dat 't een geschenk der firma was, gege ven in de hoop op een goede bestelling. De Engelschen, die met zooveel vreugde te keer gaan over de onthullingen in zake de toestanden in de Amerikaansche vleeschpackeries, kunnen ook eenige leer rijke oogenblikken hebben na lezing van het jaarlijksch rapport van de fabriek- inspecteurs. In het bizonder wordt geklaagd over de jamfabrieken. „Met enkele uitzonderingen" wordt van alle jamfabrieken in Engeland gezegd dat zij onzindelijk zijn. De vloeren gelijken op „gekarnde modder". De lokalen, waarin de flesschen gewasschen worden, hebben een zware, warme atmosfeer en het verblijf daarin wordt haast onmogelijk gemaakt door den stank van het water in de waschtanken. Het water in die wasch- tanken wordt ongeveer eenmaal per week ververscht. De potten en flesschen worden daar gewasschen in een donkere, kwalijk riekende soep. Een inspectrice zag in een jamfabriek, in een lokaal waar 'zoetigheden gemaakt worden, festoenen van zware, zwarte spin ragdraden, welke draden eveneens te vinden waren in de gangen, wasch- en bewaar plaatsen, die, evenals de vloeren, overal met vuil en afval bedekt, bewezen, dat de meest elementaire maatregelen van zinde lijkheid verwaarloosd worden! Men hoort dikwijls beweren dat de Engelsche jams een zekere „liaut gout" bezitten, welke de Nederlandsche jams missen. Men heeft nooit recht kunnen uitleggen waaraan die bizondere smaak lag. Een vermoeden rijst nu of die smaak ook in verband staat met Zou het niet verstandiger zijn in Nederland Nederlandsche jams te eten? Een engelen-zegen. Een huisgezin van Waerloos bij Contich is op bizondere manier door den hemel gezegend. Daar werd eerst een tweeling geboren, toen een drieling, toen weer een tweeling. En verleden week is het gezin nog met een tweeling vergroot. Het zijn allen meisjes. En allen zijn nog in leven. Als daar nu eens een broertje bij kwam, wat zou die het dan goed hebben! De Brusselsche bladen maken melding van een zonderling incident. Bij Landelier was door achteloosheid een rail van 9 meter op de lijn blijven liggen, toen de sneltrein Parijs—Keulen naderde. Door de locomotief schijnt de rail te zijn opgewipt en drong toen als een speer in den bagage wagen, vloog aan de achterzijde eruit, drong in den eersten personenwagen, sloeg daar door de zoldering en bleef steken. Een passagier in het eerste com partiment werd daardoor in zijn hoekje opgesloten, gelukkig zonder dat hij e letsel bekwam. De conducteurs, die gespaard werden, brachten met de nood rem den trein tot stilstand. In Troppau moet de politie ontdekt hebben dat met 33 schoolmeisjes tusschen den leeftijd van 8 tot 13 jaar onzedelijke handelingen zijn gepleegd. Een gepension- neerd kapitein, de rentmeester van een landgoed en een koopman zijn gearresteerd en andere aanhoudingen zullen volgen. Laatste Berichten. Casa-Blanca. Volgens den correspon dent van de Daily Mail hebben de Franschen in het gevecht van 10 Augustus 4 officieren en 15 man verloren. Een telegram uit Tanger meldt, dat de gouverneur van Casa-Blanca gevangen is aan boord van een Fransch oorlogsschip. Belfast. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn opnieuw bloedige onlusten uitgebroken, die geheel het karakter van een burgeroorlog aannamen. Ter aanvulling van de korte berichten, daaromtrent door Reuter geseind, kan nog worden gezegd, dat het oproer begon met een aanval op de kazerne. Na de wettelijke sommaties schoten de troepen. Een vrouw is bezweken aan haar wonden. Twee mannen en een jongen werden ernstig gewond. Een 50-tal gearresteerden zijn allen gekwetst. De kazerne is verwoest. TELEGRAMMEN. Middelburg, 14 Augustus. De Voorzitter deelde in de zitting van den gemeenteraad mede, dat van den Commissaris der Koningin een schrijven was ontvangen, dat het Hare Majesteit de Koningin en Prins Hendrik aangenaam zal zijn om op den eersten dag van Haar bezoek des namiddags ten vijf ure den gemeenteraad, den burgemeester en den secretaris te ontvangen. De gemeenteraad van Middelburg heeft hedenmiddag betreffende het legaat van f 100,000 voor een muziekschool be sloten tot aanneming der schenking op nader te regelen voorwaarden. 's-Gravenhage, 14 Augustus. Benoemd aan de Rijks Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus te Zierikzee, tot directeur en leeraar: de heer J. A. de Bruyne, directeur aldaar; tot leeraren: de heeren C. A. de Looze, L. Bouter, J. Pot, A. Velsink, J. J. Meijerink, C. J. S. Tetterode, Mej. J. Valeton, en tijdelijk de heeren J. J. Lecker en A. Verhage. Ingezonden Stukken. De resultaten, die in onze omgeving verkregen zijn met het besproeien der aardappelen met bouillie-bordelaise, loopen nogal uiteen en dit is zeer verklaarbaar. In de eerste plaats heeft de één tweemaal besproeid en de ander (ongelukkig de meesten!) maar eenmaal; dan was het tijdstip van besproeiing niet overal gelijk (de meeste leden der vereeniging „Eendracht Bindt" moesten tegen hun wil later besproeien dan wenschelijk was) en eindelijk waren de bereiding en de samen stelling van de pap niet overal dezelfde. In ieder geval is voor dengene, die zien wil, duidelijk het bewijs geleverd, dat bij goede uitvoering de resul taten der besproeiing schitterend zijn. Velden, die tweemaal met een tusschenruimte van 14 dagen behandeld zijn, staan nu nog groen en steken scherp af bij de zwarte door de ziekte geteisterde perceelen. De groote beteekenis hiervan is, dat de groene planten nog voedsel opnemen en verwerken kunnen, dat de knollen nog groeien en de opbrengst derhalve grooter wordt. Wanneer op sommige akkers bij- en tengevolge van de besproeiing het loof bruine vlekken kreeg, moet dit worden toegeschreven aan de bouillie, die dan bijtend (zuur) werkte. Op andere plaatsen heeft men dit jaar hetzelfde verschijnsel waarge nomen en steeds, waar men gebruik had gemaakt van in den handel gebrachte pasklaar voor het gebruik gemaakte mengsels van kopersulfaat eii soda. Waarschijnlijk is de verhouding in die mengsels niet juist, zoodat de bijtende werking van het koper-vitriool niet voldoende geneutra liseerd wordt door de sodaloog. Het zelf bereiden van de bouillie uit chemisch zuivere bestand- deelen volgens de bereidingswijze, zooals die in de vroeger reeds door mij genoemde handleiding van den heer Rijkslandbouwleeraar Nobel is aangegeven, acht ik het zekerst. En wanneer iedere landbouwer, die aardappelen voor den handel verbouwt, dan nog een eigen sproeiwerk- tuig, b.v. een Velmorel Eclair 14l/2 L., een Besnard Soleil 13' L. (bij Blass en Groenewegen te De Bilt, Utrecht), een Stout 13'7s L. of een Carl Platz 167; L. aanschaft, zijn we op den goeden weg. Nieuwerkerk. W. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 13 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd: 51 paarden, 1080 magere en 564 vette runderen, 256 vette-, 118 nuchtere- en 411 graskalveren, 7 schapen of lammeren, 907 varkens, 213 biggen. Koeien en ossen 35 tot 39 ct., stieren 29 tot 35 ct., kalveren 35 tot 40 ct., varkens 22 3 25} ct., alles per kilo. Melkkoeien f 160 3 f 270, kalfkoeien f 170 a f 305, stieren f 90 a f 180, pinken f 65 a f 150, graskalveren f 22 A f 58, vaarzen f 85 a f 185, alles mager vee; biggen f 6,50 a f 14,50, slachtpaarden f 40 a f 180, paarden f 50 a f 250. Nuchtere kalveren: fok- f 13 a f 20, slacht- f 9 3'f 12. Biggen f 1,10 3 f 1,70 per week. Vette runderen met tamelijken aanvoer en vooral voor de beste soorten veel kooplust. Over het algemeen werd alles vlug verhandeld. Vette kalveren ruim aan gevoerd, met zeer tragen omzet. In stieren was veel bedrijvigheid en groote aanvoer. Magere osseft tamelijk aangevoerd en met redelijken handel. Melk- en kalfkoeien ruim aangevoerd. Omzet in melkkoeien middelmatig. Kalf koeien beter gewild, ook voor 't buitenland. Naar jong vee was weinig vraag. In nuchtere-, fok- en slachtkalveren ging weinig om, prijzen minder. Graskalveren ruim aangevoerd en zeer weinig handel. Handel in biggen ongunstig. In slacht paarden was de omzet vlug, overigens matig. De prijzen, hedenochtend aan de Rotterdamsche Eierenveiling besteed, zijn als volgt: Voor kippeneieren f 3,75 3 f 4,90, eendeneieren f 3.95 3 f 4,05, per 100 stuks. Aanvoer 23.800 stuks. Burgerlijke Stand van St.-Filipsland. Juli 1907. Geboren: Cornells Andries, z. van W. Quist en M. Verwijs. Willemina Pieternella, d. van P. Westbroek en W. Faasse. Johan Diederich Antonius, z. van J. E. Heerekaart en A. Reichwein. Janneke Marina, d. van C. S. Faasse en A. Geense. Pieter, z. van J. Verhage en H. C. v. d. Ree. Neeltje en Adriaan Cornelis, d. en z. van W. Kunst en J. Poulisse. Ondertrouwd: Willem Pieter Rotscheid, j.m., 35 j. en Jannetje Aarnoudse, j.d., 29 j. Gehuwd: Bovenstaand paar. Overleden: Jannetje, 11 weken, d. van M. Kaashoek en C. Moeliker. Adriaan, 19 m., z. van M. C. Giljam en J. van Noord. Johannis Manneke, 84 j., weduwn. van F. Faasse. Z I E R I K Z E E. Tijd van Hoogwater en van Laagwater. Augustus. Maans- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 14. 6 voorm. 5.46 11. 8 nam. 5.55 11.37 15. 7 voorm. 6.19 11.52 nam. 6.32 16. V. voorm. 7. 0 0.16 9.25 n. nam. 7.14 0.42 17. 9 voorm. 7.45 1. 4 nam. 8. 1 1.36 18. Zo. 10 voorm. 8.40 2. 2 nam. 9. 9 2.41 19. 11 voorm. 10. 2 3.14 nam. 10.40 4. 3 20. 12 voorm. 11.31 4.43 nam. 5.32 21. 13 voorm. 0.12 5.59 nam. 0.43 6.35 STOOMBOOTDIENST AUGUSTUS. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vlissingen. Amsterdamsche Tijd. Donderd. 15 Vrijdag 16 *Zaterd. 17 Maandag 19 Dinsdag 20 Woensd. 21 'sm. 8,— 8,- s,- 8,— 8- - 8,- 's m. 9,30 "9,30 ö- 9,30 9,30 9,30 's m. 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 N.B. Op Zaterdag 17 Augustus wordt bij gelegenheid van de Rotterdamsche Kermis, om 5,— van Vlissingen en om 6,— uur van Middelburg gevaren, en worden over het geheele traject RETOURKAARTEN afgegeven tegen tarief enkele reis, geldig tot en met Zaterdag 24 Augustus. Ondertrouwd: JOH. L. STROOBAND, Weduwnaar van A. J. van Bezooijen, en ALLEGONDA MARIA VAN BEZOOIJEN. Zierikzee, 14 Augustus 1907. Eenige kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Dochter en Zuster, Maria Louisa, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17 jaar. Zierikzee, 13 Augustus 1907. M. F. DE VOS Cz. J.a DE VOS—van Gastel en Kinderen. Heden ontvingen wij het treurige bericht, dat te Lancester County Holland Nebraska box 46, Noord-Amerika, op 24 Juli is overleden mijn geliefde Broeder, de Heer Huibrecht Vermaas, in den ouderdom van 75 jaren. Scherpenisse, „Malland", 12 Augustus 1907. Heden overleedtot onze diepe droefheid, na een lijden van acht dagen, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Jannetje Hartog Cd., Weduwe van Joh. Wessels Lz., in den ouderdom van 69 jaar en ruim 10' maanden. Scherpenisse, 13 Aug. 1907. i L. WESSELS. Sommelsdijk. M. FREDERIKS— Wessels. i C. WESSELS. Scherpenisse. j WESSELS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 3