ingevolge art. 25 der statuten tot het nazien der boeken en bescheiden benoemd, en bestaande uit de heeren mr. Th. I. B. Hiltermann, F. Th. Everard en A. S. M. J. Méeus, werden de inkomsten-rekening en de balans goedgekeurd en de directie décharge verleend van het gevoerde beheer. Besloten werd het winstsaldo ad f 21,186.10.1 te benutten tot het doen der volgende afschrijvingen en wel: op effecten en bloot eigendom, het disagio door koersteruggangf 5,736.35 oprichtingskosten6,500.— meubilair en inventaris 4,025.23', onroerende goederen 1,358.92 diverse debiteuren426.60 verder te bestemmen als reserve voor onroerende goederen 408.— 4 pCt. rente over onverplichte stortingen op aandeelen te vergoeden1,504. waarna 4 pCt. dividend (no. 10) aan aandeelhouders kan worden uitgekeerd. Noordgouwe. De aan den gemeenteraad aangeboden rekening en verantwoording over 1906 sluit met een batig slot van f 513,20. De inkomsten hebben bedragen f 9087,03; de uitgaven f 8573,83. Gedachtig aan: „alle goede dingen bestaan uit drieën", hebben de ingelanden van den Noordgouwepolder voor de derde maal het besluit genomen, en ditmaal met 11 tegen 4 stemmen, om den straatweg, loopende door genoemden polder, in eigen beheer te nemen. Zonnemaire, 25 Juni. In de vergadering van ingelanden van 't Waterschap Nieuw- Bommenede deelde de voorzitter, de heer J. J. v. d. Bijl, mede, dat hij ontslag als dijkgraaf zou nemen. Renesse. De heer 1. Risseeuw, kommies 2de klasse bij 's Rijksbelastingen, is met ingang van 1 Juli als zoodanig verplaatst naar IJzendijke, terwijl aan den heer Jansen van Brouwershaven Renesse als standplaats is aangewezen. Schouwen, 25 Juni. Woeste stormvlagen gieren over onze velden en kille regen buien striemen wat er zich op bevindt. Ongewone koude kleumen allen daar buiten en dat in 't hart van den zoeten zomertijd. De landbouwer ziet met ernstige bezorgd heid zijn korenvelden en teere gewassen meedoogenloos murw slaan; zijn tarweveld midden in den bloeitijd wordt vreeselijk geteisterd. In korten tijd wordt groote schade aan 't gewas toegebracht. Ook de vlasser ziet bezorgd zijn zwaar gewas zich ter neder richten, en vreest voor rotting. Moge eindelijk toch de lang verbeide zomerzon zich weer eens gaan vertoonen. Wij wachten haar met ongeduld. Stavenisse. In de Vrijdag j.l. alhier gehouden vergadering van Ingelanden van het waterschap „Stavenisse" werd goed gekeurd de rekening en verantwoording over 1906/7. De inkomsten bedroegen f 19182,35, de uitgaven f 12372,05J dus een goed slot van f 6810,29). Het dijkgeschot blijft op f 21,29) per H.A. De rekening van het reservefonds was: inkomsten f 9850,70), uitgaven f 9817,85, goed slot f 32,85). De grootte van het reservefonds is thans, zonder de loopende rente, f 69,800 3 pCt. Inschrijving Grootboek N. W. S. Tot tijdelijke voorziening in de behoefte aan kasgeld werd besloten tot het aangaan eener geldleening van f 5000. Uitgebracht werd het jaarverslag, bedoeld in art. 100 van het algemeen reglement op de waterschappen en polders in Zeeland. Opgemaakt werd een staat van aanbe veling voor een gezworene. Hierop werden geplaatst de heeren A. H. v. d. Slikke (aftredende), J. Hage Jzn. en J. de Rooy. Voorts werd nog besloten toe te treden tot de Risico-Verzekeringsmaatschappij voor polders en waterschappen in Zeeland, voor de ambtenaren en werklieden, ingevolge de ongevallenwet 1901. Dinsdagmorgen kwam een sleepboot met 3 vaartuigen achter zich van Wemeldinge hierlangs met bestemming naar Duitschland. Circa 10 uur geraakte één der ijzeren aken, genaamd „St. Antonius", schipper J. de Ronde, geladen met 112 last lijnzaad en lijnkoeken, door het breken van een tros los, en geraakte daarna, door het breken van het roer en de moeielijke zeeën, die er stonden, op den Oostberm alhier. Veel water sloeg over en in, zoodat de lading erg beschadigd is. Het meubilair werd evenals de bemanning, die bestond uit schipper, vader, vrouw en zoon, met behulp van de schippers C. Boomsluiter, C. van Sluys en P. Riedijk, met veel moeite aan wal gebracht. Een en ander vond een goed tehuis bij Hubr. Smits. In den middag kwam de sleepboot terug, en bracht het vaartuig naar de tramhaven aan het Zijpe. Schip en lading zijn wel -, de inboedel niet - bij een Rotterdamshe firma geassu reerd. Een en ander wacht nu op een expert. St.-Maartensdijk, 25 Juni. In de heden gehouden vergadering werd het laatst ge kozen lid, de heer J. Bastiaanse, geïnstal leerd. Voorts werd tot wethouder benoemd met 4 van de 7 stemmen, de heer Chr. Hoek Mz.; op den heer A. Kloet waren 3 stemmen uitgebracht. Tot leden van het stembureau voor de periodieke aftreding van 2 raadsleden werden aangewezen de heeren J. Bastiaanse en W. Kloet. Goes. Oud porselein. Een individu met borden, kommen enz., alles echt porselein, familiestukken, afkomstig van zijn overgrootouders, tracht dit antieke spul voor een prikje van de hand te zetten. Dezer dagen maakte hij een ingezetene gelukkig met twee borden voor den civielen prijs van negen guldentjes. Ongelukkig voor den kooper bleken de borden slechts zooveel centen waard te zijn. Mogen wij den antiquaar aanbevelen in de attentie van oudheids-liefhebbers? Een liefhebberij van enkelen is 'torn een lijstje aan te leggen van personen, die op 't punt staan om failliet te gaan. Voor een 14 dagen werden een vijftal geachte ingezetenen aangeduid als vrij zeker te zullen „springen". Dit is gelukkig gebleken enkel fantaisie te zijn. Maar één, van wien niemand het vermoedde, heeft het hem fijntjes geleverd. Hij ver kocht zijn goederen beneden inkoopsprijs, hetgeen de aandacht trok van zijne leveran ciers te Middelburg, die eeft f 600 van hem te goed hadden. Toen zij zich aan zijne woning meldden, was v. d. R. met vrouw en 5 kinderen naar Amerika. Zoover was hij evenwel nog niet: de „Statendam", waarmee hij de reis naar de nieuwe wereld zou ondernemen, lag nog te Rotterdam. Fluks dus een advocaat er op afgezonden. Maar te vergeefs: het faillissement was wel aangevraagd, maar niet uitgesproken, en daarop kon de „Statendam" niet wachten: zij vertrok met v. d. R., en de advocaat had er het na kijken van. Middelburg. Het is zeker wel een heugelijk verschijnsel, dat de vrijzinnigen bij al de nederlagen, die de jongste stembus strijd heeft opgeleverd, in ons district één zetel wisten te veroveren, trouwens de eenige zetel, die in het geheele land werd genomen. Het moet echter gezegd worden, dat deze zetel niet cadeau is gegeven, want er is gewerkt op een wijze, die eerbied afdwingt. De leiders van beide partijen hebben al het mogelijke gedaan om de kiezers in zoo groot mogelijken getale naar de stembus te krijgen. Door de 4916 kiezers werden dan ook niet minder dan 4591 geldige biljetten ingeleverd. Te Veere werden door de 186 kiezers 180 geldige stemmen uitgebracht; te Domburg respectievelijk 238 en 230; Vrouwepolder 78 en 75; Gapinge 130 en 124; Aagte- kerke 141 en 137; Grijpskerke 189 en 184; St.-Laurens 135 en 133. In Middelburg zeil is eveneens zeer druk gestemd. Er zijn 2800 kiezers in de hoofdstad van Zeeland, waarvan er 2584 een geldig biljet inleverden. Deze stembusstrijd is voor het district Middelburg dan ook wel een krachtmeting geweest, en opnieuw is gebleken, dat het op enkele stemmen aankomt. De vrijzinnige candidaat, mr. F. J. Sprenger, die gekozen is met 2277 stemmen, had slechts 16 stemmen meer dan de gekozen anti-rev., de heer L. J. van Voorthuysen. De heer mr. P. Dieleman, lid van Gedep. Staten, die niet herkozen is, behaalde 2236 stemmen. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Gevonden door een inwoner van Vlissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Zierikzee, die met een verdrietige huidziejrte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelenden huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom bemoedigend nieuws zijn. De Heer E. VISSER, Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt ons: Ofschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnigen huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel ntenschen door Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komen; dadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik verzachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al verdwenen. Bij voor komende gelegenheid zal ik dit afdoend genees middel gaarne recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Zie toe dat gij de échte Fosters Zalf bekomt, hetzelfde soort dat de Heer VISSER gehad heeft. Ze is te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer w. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Colijnsplaat, 25 Juni. Door den notaris M. Noordijke alhier werd gisteren verkocht, ten verzoeke van de wed. en kinderen van wijlen Jan de Smit, de volgende onroerende zaken, alles gelegen in deze gemeente, als lo. een woonhuis met schuur, verdere timmering en erf, groot 3 Aren 90 c.A. Kooper P. van der Weele voor f 1415 plus f 10 voor losse goederen en f 10 strijkgeld. Onkosten 8) pCt. 2o. een woonhuis met schuur, tuin en erf, groot 3 Aren 71 c.A. Kooper II. Visser voor f 1130, strijkgeld en onkosten als voren; 3o. een perceel bouwland in den Nieuw- Noord-Bevelandpolder, groot 1 H.A. 73 c.A. Koopster de wed. Jan de Smit voor I 440 per gemet, strijkgeld en onkosten als voren. Landbouw en Veeteelt. Voor de Juni-keuringen van paarden in Zeeland werden in de afgeloopen week aangegeven en voorgebracht: Merries van 4—8 jaar te Kruiningen 17 en 13, Goes 11 en 8, Cortgenc 10 en 9, Zierikzee 17 en 15, St. Philipsland 6 en 7, St. Maartens dijk 9 en 8; merries geb. in 1904, Middel burg 3 en 3, Kruiningen 14 en 12, Goes 2 en 2, Cortgene 8 en 7, Zierikzee 9 en 9, St. Philipsland 2 en 2 en St. Maartensdijk 9 en 7; hengsten geb. in 1905, Middelburg 1 en I, Kruiningen 1 en 1, Zierikzee 2 en 1, St. Maartensdijk 2 en 1; hengsten geb. in 1906, Middelburg 1 en 1, Kruiningen 2 en 2, Cortgene 1 en 1, Zierikzee 2 en 2, en St. Philipsland 1 en 1merries geb. in 1906, Middefburg 5 en 5, Kruiningen 18 en 14, Goes 20 en 17, Cortgene 6 en 2, Zierikzee 15 en 12, St. Philipsland 6 en 6, en St. Maartensdijk 9 en 8. In het geheel werden aangegeven en voorgebracht te Middelburg 10 en 10, Kruiningen 52 en 42, Goes 33 en 27, Cortgene 25 en 19, Zierikzee 45 en 39, St. Philipsland 15 en 15 en St. Maartensdijk 30 en 24. Naar wij vernemen zal door ver schillende omstandigheden de vergadering van het Ned. Rundvee-Stamboek niet den lOen maar Zaterdag den 6en Juli te Zierik zee gehouden worden. De heer I. G. J. Kakebeeke, directeur der iandbouwwinterschool te Goes en rijks-landbouwleeraar voor Zeeland, is benoemd tot lid der Commissie voor het examen middelbaar of lager landbouw onderwijs. Sirjansland, 24 Juni. In onze gemeente doen zich eenige gevallen voor van varkens ziekte, één lag dood in 't hok, en de ander werd geslacht. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad wees Maandag af het verzoek om herziening van het arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage d.d. 27 Juli 1893, waarbij is bevestigd een vonnis van de rechtbank te Middelburg, houdende veroordeeling van Ch. Ph. de L., expediteur te Vlissingen, tot 2 jaar gevangenisstraf wegens het plegen van strafbare handelingen met een dertienjarig meisje. In de zaak tegen N. J. H.beschul digd van medeplichtigheid aan moord of mishandeling met doodelijken afloop van H. H. v. d. Kwast te 's-Gravenhage, is door het O. M. bij de rechtbank te 's-Gravenhage, wegens gebrek aan bewijs, vrijspraak gevraagd. De rechtbank te Breda veroordeelde Donderdag den stations-assistent te Roosen daal, ter zake van het bekende daar voor gevallen spoorwegongeluk, overeenkomstig den eisch, tot 14 dagen gevangenisstraf. /ongen of meisje? Het Gerechts hof te Amsterdam gaf Donderdag arrest in dit meer dan 4J jaren aanhangige proces. De Rechtbank had als haar meening te kennen gegeven, dat het meisje uit de cou veuse inderdaad het kind was waarvan de vrouw van het echtpaar Vermey het leven had geschonken, die het daar als jongetje ter verpleging zoude hebben aangeboden. Het Hof deelde de overwegingen, welke de Rechtbank hadden geleid tot het vonnis van niet-ontvankelijkheid van den eisch tot schadevergoeding wegens verwisseling van een knaap in een meisje en bevestigde dit vonnis met veroordeeling van de kos ten van het geding voor de verliezende partij, groot f 80, Gelijk men weet zijn de ouders reeds lang overleden. Onverbeterlijk student. Een reeds drie keeren wegens mishandeling ver oordeeld student de eerste maal tot f 100 boete of 2 dagen hechtenis, vervolgens tot 2 dagen gevangenisstraf en laatstelijk tot 2 maanden gevangenisstraf, welk vonnis nog moet worden uitgevoerd heeft weder voor de rechtbank te Amsterdam terechtgestaan. Hij wilde thans de woning binnendringen van een vrouw. Toen de man dier vrouw hem gelastte de woning te verlaten, weigerde hij. Tegen een daarop ontboden politie-agent verzette hij zich, hij sloeg den politie-agent met een stok en later begaf hij zich weder naar de woning der vrouw en pleegde andermaal huisvredebreuk. Het O. M. eischte 4 maanden gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde hem tot 2 maanden gevangenisstraf, wegens huis vredebreuk tweemaal gepleegd, mishande ling van een ambtenaar en wederspannigheid. ONDERWIJS. Om gezondheidsredenen is aan mej. E. C. v. d. Werff—Sauer, onderwijzeres aan school 1 te Wemeldinge, tegen 1 Sep tember a.s. eervol ontslag verleend. Bevorderd te Amsterdam tot doctor in de rechten op stellingen, de heer M. C. M. Voorbeitel, redacteur van het Algemeen Handelsblad, geboren te Bergen-op-Zoom. K E R KNI E UVVS. Zierikzee. De op heden gehouden classicale vergadering werd bijgewoond door 21 predikanten en 22 ouderlingen. Als lid van 't Provinciaal Kerkbestuur werd gekozen in plaats van het aftredend lid C. v. d. Hooft, oud-ouderling te Terneuzen, de heer P. Landsman te Vlissingen, en als diens secundus werd herkozen de heer H. J. P. Beaufort te Bruinisse. Als leden van 't Classicaal Bestuur werden herkozen met groote meerderheid de aftredende leden-predikanten, Waarden burg, De Jager, v. d. Linden, De Voogd, Steinz, Kamsteeg en de altredende ouder lingen: v. d. Vlugt en Schoof. Als quaestor werd herkozen ds. C. Waardenburg en als dien secundus ds. v. d. Berg. Na de stemming werd een aanvang gemaakt met de besprekingen der synodale voorstellen. Het synodale voorstel, dat de Kerkeraad van elke gemeente een gemeentelijke zendings-commissie benoemen zal, werd aangenomen met bijna algemeene stemmen, evenals het voorstel dat voortaan geen bevestiging van nog ongedoopte lidmaten zal plaats hebben zonder voorafgaande toediening van den Heiligen Doop. Het voorstel lot uitbreiding van het getal der leden van de synode en wijziging in de wijze van hun verkiezing werd met groote meerderheid van stemmen verworpen. De voorgestelde wijziging van art. 3 van 't reglement van kerkelijk opzicht en tucht werd aangenomen, evenals de toevoeging van een 3e alinea aan art. 12 van 't regle ment op het hooger onderwijs. Voor de toevoeging aan art. 27 al. 3 van 't regle ment op 't examen, werden 21 stemmen uitgebracht. Ds. S. Spaans te Goes heeft Zondag morgen aan zijn gemeente medegedeeld, dat hij het beroep naar Enkhuizen heeft aangenomen. PROVINCIALE STATEN. G. van den Berg en M. van den Berg, veerschippers in het overzetveer van Viane op Stavenisse, verzoeken een subsidie uit de Provinciale fondsen, teneinde dat veer te kunnen blijven bedienen. Bedoeld veer, eigendom van de ambachts gerechtigden van „De Vier Bannen van Duiveland", vormt eene verbinding tusschen de eilanden Duiveland en Tholen en was vroeger vfij belangrijk. Na den aanleg evenwel van de stoomtram van Brouwers haven naar Steenbergen en het in verband daarmede exploiteeren van een stoomboot- dienst tusschen Stavenisse en Zijpe is het veer in verval geraakt. Hoewel Burgem. en Weth. van Ouwerkerk instandhouding van het veer zeer gewenscht achten, omdat er van tijd tot tijd door eenige personen gebruik van moet worden gemaakt en het dus in eene bepaalde behoefte voorziet, meenen Ged. Staten, dat het veer niet van genoegzaam gewicht is, om het van Provinciaal belang te achten. Zij stellen daarom voor, het verzoek af te wijzen. Gemeenteraads-Verkiezingen. Kerkwerve, 25 Juni. Bij de heden gehouden verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad alhier zijn tot candidaten gesteld de heeren H. Beije, C. den Boer en C. D. van der Linde. De beide laatste zijn de twee aftredende leden. Noordgouwe, 25 Juni. Bij candidaat- stelling herkozen de heeren M. Schikker en A. Viergever. Zonnemaire, 25 Juni. Voor de ver kiezing van 3 leden van den Gemeenteraad alhier zijn de volgende candidaten gesteld: M. v. Putte, J. Verseput (beiden aftredend), J. H. Goemans, H. de Rijke en J. A. v. d. Bijl Jacz. Het aftredend lid, de heer M. Hooze, wenscht niet meer in aanmerking te komen. Brouwershaven, 26 Juni. Bij de giste ren alhier gehouden verkiezing voor twee leden van den Raad, wegens periodieke aftre ding, is nevens de heeren Cent van Schelven en K. van der Linden, aftredende leden, candidaat gesteld de heer P. Ringeiberg, waarvan het gevolg is, dat er op Woens dag 3 Juli a.s. alhier eene stemming moet plaats hebben. Eikerzee, 25 Juni. Bij de heden alhier gehouden verkiezing van twee leden van den gemeenteraad zijn herkozen de heeren Jacob van den Bout en B. J. Bij de Vaate. Haamstede, 25 Juni. Bij de heden gehouden verkiezing van 2 leden van den Gemeenteraad zijn de aftredende leden, de heeren W. Vis en P. Steur, bij enkele candidaatstelling benoemd verklaard. Nieuwerkerk. Bij enkele candidaat stelling zijn bij de verkiezing voor twee leden in den Gemeenteraad herkozen de heeren Johs. Lette en R. A. Gaanderse. Oosterland, 26 Juni. Bij candidaat stelling zijn tot leden van den Gemeente raad herkozen de heeren J. Bonman J. M. de Weeze. Bruinisse. Voor de stemming op Juli a.s. voor twee leden van den Gemeen raad zijn candidaat gesteld: door de ar revolutionaire Kiesvereeniging de heet D. van den Berg Wz. en L. Zoeter; dr de Kiesvereeniging „Burgerplicht"de heei C. Bolier en J. Goudzwaard, aftr. led' en bovendien is nog een lijst ingediei waarop voor de twee plaatsen drie nam voorkomen, n.l. van de heeren J. van d Berg Johz., Wolf Otte Cz. en Joh. Waal Rz. Stavenisse, 26 Juni. Officiéél zijn hed als candidaat voor den Gemeenteraad alh gesteld de heeren C. Broodman, J. v Putten (beiden aftredend), A. van 't F en A. J. Verstraate. St.-Annaland, 25 Juni. Herkozen enkele candidaatstelling tot leden van C Gemeenteraad de heeren A. J. Bierens B. Kodde. St.-Maartensdijk, 25 Juni. Heden it den candidaat gesteld voor 2 zetels ii{( Gemeenteraad de heeren Chr. Hoelq I (aftr.), N. J. Nelisse en W. M. Rijnix De heer P. Charpentier (aftr.) had, it als vroeger gemeld, verzocht voor e herbenoeming niet meer in aanmerking komen. Oud-Vossemeer, 25 Juni. Bij cam daatstelling zijn als raadsleden herbenoer de heeren J. Aarnoudse en M. A. Verm Tholen, 25 Juni. Bij candidaatstelli herkozen als lid van den Gemeentera de heeren C. A. H. Wagtho, J. M. Waf maker, J. Kegge en B. A. Overman. Wissenkerke, 25 Juni. Bij enkele ca didaatstelling zijn als raadsleden alh herkozen de aftredende leden, zijnde heeren A. Abrahamse, J. M. Marcus M. Maris en J. W. van Nieuwenhuijzt Biervliet, 25 Juni. Heden zijn candid, gesteld voor 2 leden van den Gemeen raad de heeren Th. Buysse, aftr. lid, Wadde van Roon, aftr. lid (wethouder) J. Bliek. Verkiezing Provinciale State De herstemmingen in Friesland bebben de winst aan de socialisten bezorf Eén hunner (de heer v. d. Zwaag) tr af, en zes kwamen er in de Staten teru 5 uit Schoterland en 1 uit Leeuwardf zoodat de S. D. A. P. thans door 8 led in de Staten zal vertegenwoordigd zijn. De Friesche Statenvergadering wordt aldus samengesteld22 vrijzinnigen, kerkelijken en 8 socialisten, zoodat de laatsten in het vervolg den doorslag geve FRIESLAND. Franeker. De 5 liberalen gekoze Schoterland. Gekozen 4 s.-d. GRONINGEN. Groningen. Gekozen 3 lib. (aft en I s.-d. B e d u m. Gekozen 4 lib. Oude-Pekela. Herkozen 1 s.- 1 anti-rev., 1 lib. en gekozen 1 lib. Winschoten. 1 lib., 1 v.-d. en 1 s.- Z u i d h o r n. Gekozen 1 lib, en 1 v.- Hogezand. Gekozen I lib. Appingadam. 1 v.-d., 1 lib. en 1 c.- NOORD-HOLLAND. De uitslag der herstemmingen voor i Prov. Staten is als volgt: Amsterdam II. Gekozen Goedkoi (lib.) en Smeenge (lib.). Amsterdam III. Gekozen Wiba (s.-d.) en Pothuis (s.-d.). Amsterdam V. Gekozen Wijnmah (aftr. lib.) en Jos Ingenohl (aftr. v.-d.). AmsterdamVI!I.GekozenFabius(a.-r Amsterdam IX. Gekozen Ketela (v.-d.) en Vliegen (s.-d.). Haarlem. Gekozen 't Hooft (lib.) t v. d. Mersch (lib.). Haarlemmermeer. GekozenJ. f van Meetelen (a.-r.). Helder. Gekozen Zur Miihlen (lib Zaandam. Gekozen De Boer (lib en Ferf (lib.). OVERIJSEL. Zwolle. Gekozen De Herder (afr. v.-c en Loehnis (lib.). Enschedé. Gekozen Bennink (s.-d Elhorst (a.-r.) en Tijhof (s.-d.). M a r k e I o. Gekozen Heiligersig (lil en Ter Horst (lib.). UTRECHT. Utrecht 1. Gekozen mr. G. H. te Bolhuis (aftr. lib.), F. H. Coblijn (aftr. lib J. H. Th. O. Kettlitz (lib) en mr. D. Rag, (aftr. lib.). Utrecht II. Gekozen H. van And (aftr. a.-r.), jhr. mr. C. A. J. van Sas van Ysselt (r.-k.) en mr. M. Mendels (s.-d ZEELAND. Middelburg. Bij de Woensdag g houdene herstemmingen voor leden vz de Prov. Staten is herkozen jhr. D. J. J. van Teylingen (lib.) met 2414 stemmen, zijn gekozen de heeren mr. F. J. Spreng (lib.) met 2296, en L. J. van Voorthuijse (chr.-hist.) met 2263 stemmen. De heeren mr. P. Dieleman (aftr. a.-r had 2234, S. Louwerse 2221 en J. Polderdi 2154 stemmen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2