Brief uit Scheveningen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIE!!. Een steenen Landbouwschuur boekweit eenigszins stiefmoederlijk te behandelen, wat de bemesting betreft. Gewoonlijk wordt het gewas nuchter gezaaid, of althans met zeer weinig zorg voor de bemesting van den bodem. Het komt me voor, dat, als ook de boekweit kreeg, wat ze noodig heeft, het resultaat gunstiger zou zijn. De boekweit wordt op lichtere gronden gezaaid, die uit den aard der zaak arm aan kali zijn. Toch vraagt de boekweit kali. In het stroo b.v. komt ruim 24°/0„ kali voor, bij slechts 13 °/00 stikstof en 60/00 phosphorzuur. Het is dus blijkbaar verkeerd, boekweit te zaaien op een grond, die geen of weinig kali bevat en het is noodzakelijk om een goeden boekweitoogst te hebben een kali bemesting te geven. Men kan dat het best doen, door een zak patentkali per gemet te geven. Die patentkali kan kort voor of ook nog na het zaaien op het land uitgestrooid worden. Er is nog iets anders. Het is bekend, dat de bijen de boekweit bestuiven. De boekweitboeren moeten dus bijen houden. Slechts bij aanwezigheid van een genoeg zaam aantal bijen, kunnen alle bloemen vruchten geven. Wanneer aan bovenstaande voorwaarden voldaan wordt, ml er geen reden meer zijn, om te klagen over een kleinen boek weitoogst. Iets over garnalen. De ook bij ons algemeen bekende gar naal (Crangon vulgaris) behoort, evenals de kreeft, tot de schaaldieren. Zij komt in alle Europeesche zeeën voor en bevolkt met milliarden al deze uitgestrekte wateren. Zij wordt ook wel aangetroffen in tal van binnenwateren. Daar zijn de garnalen gewoonlijk iets kleiner dan die in zee voorkomen. De kleur is iets witter en de schalen zijn blijkbaar iets weeker dan bij de zeegarnaal. Het diertje is voorzien van voelsprieten en pooten, waarmee het tamelijk snel over den zeebodem kan voortkomen. De garnaal bereikt een lengte van ten hoogste 7 c.M. De huidkleur dezer zeebewoners is grijs- achtiggrauw, doch er worden ook wel eens aangetroffen van een eigenaardig roseachtige kleur. Aan de Engelsche kust komt deze soort meer voor dan bij ons en zij wordt door onze visschers wel eens „Koningsgarnaal" genoemd. De garnaal schijnt voortdurend sterk voort te telen. Dit mag ook wel nood zakelijk worden geacht, als men bedenkt hoe talloos vele zeebewoners jacht maken op de kleine schaaldieren, welke ook voor de menscnen een lekkernij heeten. Zelden worden er garnalen gevangen, waarbij men bij de vrouwelijke geen kuit aantreft. Deze eitjes, van een doorschijnend vlies omgeven, dragen de garnalen aan den buik tusschen de pooten mede. De garnaal kan, evenals de kreeft, den staart ver naar voren ombuigen en dan snel door het water schieten. Bij de garnalen, die levend in kokend water gestort zijn, is die ombuiging van den staart wel het meest waar te nemen. Naar men weet, is het gebruikelijk om de garnalen levend in kokend water te doen. In verschen staat ter markt gebracht, gaat het vleesch der doode garnalen spoedig tot bederf over. Bij het koken nemen zij, evenals kreeften, een eenigszins roode kleur aan. Hoe klein dit schaaldier ook moge zijn, toch voorziet het grootendeels in het be staan van vele visschers. Op sommige kustplaatsen, ook in ons vaderland, is de garnalenvisscherij de hoofdbron van be staan geworden voor een deel der visschers- bevolking. Er wordt vooral sterk naar garnalen gevischt in de Zeeuwsche stroomen, op Texelstroom en het Marsdiep en in de Zuiderzee. Deze visscherij geschiedt met een kornet. Langs het strand wordt daaren boven ook nog door menigeen naar gar nalen gevischt met het schep- of treknet. Terwijl de garnalenvisscherij op de Zuiderzee gewoonlijk in de zomermaanden wordt uitgeoefend, geschiedt die in de stroomen en zeegaten meestal gedurende de wintermaanden. Zelden wordt daar vóór November met dat werk begonnen en slechts enkele visschers oefenen in Juni nog het bedrijf uit. Op tal van garnalenschuiten staat een fornuis met een grooten ketel er op, vaak van 1 H.L. inhoud, onder een houten af dak. Men zorgt, dat het water in dien ketel, van een hoeveelheid zout voorzien, kookt, als de pas gevangen garnalen uit gezocht en gezeefd zijn- De diertjes gaan dan zoo in den ketel. Na gekookt te zijn, worden de garnalen uitgespreid op van openingen voorziene zinken platen om af te koelen. Vervolgens worden de gekookte diertjes nog eens gezeefd en daarna met eenig zout doormengd, om dan in manden gepakt te worden van 17 tot 40 K.G. inhoud. Verreweg de meeste gekookte garnalen gaan ter markt naar Londen en Parijs. De mandjes van 17 tot 20 K.G. gaan naar Parijs; de grootere worden verscheept naar de Engelsche markten. Zendingen voor het binnenland komen meer van de Zuiderzeevisschers. De voor garnalen in het buitenland bedongen prijzen zijn zeer afwisselend. Soms 'wordt in Frankrijk 4 J 5 francs betaald per 5 K.G., terwijl in Engeland voor dezelfde hoeveelheid wel eens 3 a 4 shilling wordt besteed. Gewoonlijk echter is de opbrengst niet veel hooger dan i shilling of J franc per K.G. De verzending van garnalen uit ons vaderland kan veilig op een millioen gulden per jaar geraamd worden. Men schat toch, dat alleen door de visschers van Den Helder, Wieringen en Texel nagenoeg f 200,000 per jaar voor hunne zendingen garnalen wordt ontvangen. Niet alle visschers koken aan boord de vangst. Sommigen leveren de vangst aan kokerijen aan den wal, waar men het werk meer nauwlettend kan verrichten dan in de beperkte ruimte der schuiten, bij alle wind en weer. Behalve de garnalenvisschers verdienen ook enkele mandenmakers aan de verzending der garnalen hun brood. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den, Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Steenbergen meldt ons. De échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de hulp die ze noodig hebben, zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergiften, die eiwitverlies, waterzucht, stoornissen van de urine, graveel, rheumatiek, steen, heupjicht, zenuw achtigheid slapeloosheid en neerslachtigheid teweegbrengen en zij neutraliseeren de verkeerde uitwerking van thee, bier en spiritualiën. Mejuffrouw A. DE BRUI|N, Kadestraat A 149 te Steenbergen, meldt onsHet is thans reeds vier maanden, dat ik niet geweten heb, wat het beteekent verlost te zijn van een aanhoudende, hevige pijn in d(en rug en lendenen. De pijn was zoo hevig, dat 'ze mij veel hinder bezorgde bij mijn werk en vooral het wasschen kostte mij zeer veel moeite. Ik had eveneens veel pijn in de maagstreek en mijn eetlust werd met den dag minder, terwijl ik mij bij het minste wat ik ver richtte, zeer afgemat gevoelde. Voortdurend klaagde ik over duizelingen en schemeringen voor de oogen en kreeg plotselinge benauwdheden, die door huiveringen gevolgd werden, juist alsof ik de koorts had. Ik gevoelde dat mijn toestand achteruitging en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen ik zooveel goeds hoorde vertellen van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is mij een ware vreugde u te kunnen melden, dat ik na het gebruik van één doosje een groote beterschap bekomen heb. De pijn was bijna geheel ver dwenen en mijn geheele gestel was er door verkwikt. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten, die op een dergelijke wijze lijdt, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen van uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Pas op dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Zij zijn te Zlerikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. ii. De zon heeft ten slotte overwonnen, en zij' laat niet na met hare stralen de aardkorst en alles wat daar in en op leeft het warmteverlies te vergoeden. Van dezen gunstigen ommekeer maken velen gebruik om hier van zee en bosch te komen genieten. De vreemdelingenlijst wordt dagelijks grooter. Deze week vonden wij er namen op van personen, dife onze badplaats niet elk jaar herbergt. Het zijn gemachtigden voor de Vredesconferentie, afgestapt aan Palace- en Grand Hotel. Ten getale van ongeveer 200, vertegen woordigende een 50-tal staten, zullen de hooge heeren hunne beraadslagingen houden, waarmede allicht een paar maanden kunnen heengaan. De Haagsche Ridderzaal is tot dat doel ingericht. Deze inrichting en de verlichting met zoovele electrische lampjes zijn geheel in overeenstemming met het waardige doel der bijeenkomst. Buiten deze zaal vinden de heeren na afloop der zittingen genoeg gelegenheid tot verpoozing, en de trek zal wel zijn Scheveningen. Zelfs van rijkswege wordt verwacht, dat het verblijf der conferentie-mannen hier drukte zal geven, althans de telegraafdienst op het Kurhauskantoor wordt uitgebreid. De nieuwe dirigent van het Kurhaus- Orkest, Dr. Kunwald, heeft bij de leiding van zijn eerste Symphonie-Concert een welverdiend succes behaald. Natuurlijk, alles wat nieuw is, moet nog wennen; dit is ook het geval met orkest en dirigent, met dirigent en publiek. Waar door beide partijen naar volkomen eenheid gestreefd wordt, bestaat geen gevaar voor niet-slagen. De toegevoegde klapstoeltjes in de Con certzaal schijnen algemeen in den smaak te vallen. Ze geven dan ook een aangenaam gevoel van rust met hun gemakkelijke rug- en armleuningen. Doch 't schijnt dat men ook hieraan nog moet gewend raken, want 't komt voor, dat iemand vergeet, terwijl hij plaats neemt, de zitting vast te houden. Ze klapt dan terug en dit kan tot vallen aanleiding geven. De strandstoelen genieten de laatste dagen reeds druk gebruik, niet minder de zandheuveltjes en kuilen, een dorado voor de kleinen, ook wel voor de grooten. De limonade- en andere tentjes langs 't strand hadden deze dagen reeds veel aftrek. Het Wiener-café aan 't eind van den Boulevard (de lezers kennen het wel), ook genoemd Boeren-café ter herinnering aan de grappige Tyroler-boertjes, die er twee jaar geleden muziek en grappen maakten, dit café opent 15 dezer. Dan komt er een „Toppschlager"- gezelschap, allemaal koddige luidjes. In het rotonde van liet Wandeihoofd speelt een dames-orkest er lustig op los. De Pier blijft steeds een attractie van Scheveningen. Geen wonder, 't is een genot bij warm weêr boven de verkoelende zee te kunnen wandelen of zitten. De Scheveningsche Wielerbaan is gereed. Ze maakt een zeer goeden indruk en wordt door kenners geroemd, vooral omdat hier een groote snelheid is te verkrijgen. Dit houdt verband met de bochten, in een hoek van 45 graden oploopend. Reeds wordt er druk op geoefend voor de eerste wed strijden, welke Zondag worden gehouden. Houdt het weder zich goed, dan zal de belangstelling groot zijn. Zoowel rijders uit het Buitenland als Nederlanders hebben zich aangemeld. De baan is gelegen nabij de Gevangenis (haar bewoners zullen er een mooi gezicht op hebben). De toegangswegen zijn nog niet gereed, zoodat dit wel eenig klauteren en zandtrappen kost. Evenwel daaraan zijn we hier gewend. De Pompstationsweg of het Belgische Park lijken mij het meest geschikt om de baan te bereiken. Gemengd Nieuws. Uit den verkiezingsstrijd. Te Dor drecht hebben zeven onderofficieren der pontonniers niet aan de stemming voor de Prov. Staten kunnen deelnemen. Het korps hield een oefening te 's-Gravendeel en hoewel de onderofficieren eergisteren en gisteren herhaaldelijk vroegen om verlof om te gaan stemmen, werd hun dit niet verleend. Te Dordrecht terug gekomen tegen vijf uur, werd hun te kennen gegeven, dat zij konden gaan stemmen, maar toen was het te laat. RecherdiewerkAls een bewijs hoe dieven, die zich maar al te dikwijls in den vreemde veilig achten, bedrogen uitkomen, moge het volgende staaltje dienen ln den nacht van 6 op 7 November werd te Arnhem op zeer geheimzinnige wijze ingebroken bij den horlogemaker Van Eerden en werden meer dan 30 gouden horloges gestolenAlle pogingen, door de recherche in het werk gesteld om den dief of de dieven te vatten, waren tevergeefs. Eenige dagen geleden echter werd de politie te Nijmegen door de Hamburgsche politie verwittigd, dat daar een Duitscher was aangehouden, die in het bezit was bevonden van een gouden horloge. Het kostbaar uurwerk werd onderzocht en al spoedig bleek het der Duitsche recherche, dat het klokje afkomstig was van een horlogefabriek uit Zwitserland. Onmiddellijk werd den fabrikant verzocht, telegrafisch mede te deelen, aan wien hij het horloge verkocht had. De fabrikant sloeg zijn boeken op en kon de Duitsche recherche weldra verwijzen naar een Nij- meegschen grossier, die verklaarde het horloge verkocht te hebben aan.... den Arnhemschen winkelier, bij wien men in den bewusten nacht had ingebroken. De heer van Eerden deelde hierop mede, dat het horloge inderdaad onder de door hem vermiste voorwerpen behoorde. Een ijzingwekkende daad volbracht een huisvader in het Czechische dorp Groot-Kionsch: hij overgoot zijn slapende vrouw en 4 kinderen met petroleum en stak die aan. Daarna verwijderde zich de man. Toen de buren den brand ontdekten en het huis binnendrongen, vonden zij slechts de verkoolde lijken. De man werd weldra aangehouden, en hij bekende onmiddellijk zijn misdaad, waarvan hij als oorzaak opgaf, dat hij zijn gezin niet langer onderhouden kon. Moord op een Belgischen zendeling. De Belgische pater Polet, zendeling te Mushenge Lukengo, is in het dorp Bombaï aan de Congo in Afrika, vermoord geworden. 's Morgens wag hij, in gezelschap van 3 zijner mannen én 7 dragers, van Lukengo aangekomen, 's avonds te 6 uur zag hij eensklaps in het dorp de inlanders hem naderen, die eeltige pijlen naar hem afschoten, waarvan één hem trof in de borst. De pater trok het ijzer uit de wonde en loste toen eenige revolverschoten, doch zonder uitslag. Zijn boy had tezelfdertijd een lanssteek gekregen in den rug. De mannen, die hem vergezelden, droegen den pater in de hut, welke hij bewoonde, en legden hem op zijn bed. Hij bezweek na weinige uren. Middelerwijl trokken de inlanders terug, daar men hun zeide, dat de pater nog-in leven was, en ging vuur geven. De dienaars der missie hebben als over tuigingsstuk zijn schoenen medegenomen. Een hunner droeg het albinigeweer en de patronen mede. welke de boy droeg, dien ze nog levend in het dorp hebben achtergelaten. Begunstigd door de duisternis zijn de metgezellen van den pater vertrokken. Een congres van dikzakken wordt thans te Edinburg gehouden, op initiatief van de doctores mrs. Lewis, zelf ook een dame van gewicht. Dikkerts van allerlei leeftijd en uit verschillende deelen van Engeland hebben aan haar oproeping ge hoor gegeven. Onder hen merkte men er één op, 40 jaar oud, die 584 pond woog. Het graafschap Lincoln had er één gezon den, die 6 voet in omvang was; 7 menschen van gewone gestalte konden in zijn jas gewikkeld worden. Uit Londen was een jonge dame gekomen, 20 jaar oud, met het respectable gewicht van 450 pond. Zij was 6 voet en 5 duim lang en precies even dik. Het congres was zeer geanimeerd. Allereerst werd een protestmotie aangeno men tegen de spoorwegen, die geweigerd hadden, den congressisten tegen halve vrachtprijzen te vervoeren wel wat onrede lijk, want deze congresleden namen plaats in voor 3 en hadden gewicht voor 4. Vervolgens werden de grondslagen gelegd om een bond van dikzakken op te richten, die hun gemeenschappelijke belangen moet behartigen. Een raadselachtige ontvoeringsgeschie- dehis. Zeven jaren geleden werd in het Silézisch district Ratibor een 12-jarig meisje ontvoerd, Hedwig Tittelbach genaamd. Alle nasporingen bleven vruchteloos en algemeen was men van meening, dat het kind door Zigeuners was gestolen. Dezer dagen kwam te Gros-Gorzütz in Ratibor een Roemeensche berenleider, Petrowicz genaamd, die een vrouw bij zich had, welke hij als zijn 19-jarige echtgenoote te Stana voorstelde. Een boer meende in deze Stana de vermiste Hedwig Tittelbach te herkennen en waarschuwde de overheid, waarna een confrontatie plaats had tusschen een oudere zuster van Hedwig Tittelbach en Stana Petrowicz. Eerstgenoemde her kende terstond haar zuster, maar Stana ontkende met evenveel beslistheid elke verwantschap tusschen haar en de familie Tittelbach en weigerde Petrowicz te verla ten, met wien zij wettig getrouwd zeide te zijn. Daarna kwam de moeder van Hedwig en ook zij herkende haar kind, viel haar om den hals en smeekte haar naar het ouderhuis terug te keeren. Stana bleef onverzettelijk; loochende ook nu alle verwantschap en verklaarde nogmaals, dat zij bij haar man wilde blijven. De boeren uit den omtrek werden hierover zóó woedend, dat zij te hoop liepen en Petrowicz ernstig mishandelden, zoodat de gewapende macht hem moest ontzetten. De overheid stond machteloos tegenover de formeele ontkentenis der gewaande Hedwig Tittelbach en, om verdere onge regeldheden te voorkomen, zette zij den berenleider en zijn vrouw over de grenzen der provincie Silezië. De spoorweg bestolen. Het spoor- wegbestuur van Brussel heeft zich door een slimmen Italiaan laten beetnemen. Hij kwam met zijn vrouw uit Parijs, voorzien van een grooten reiskoffer, dien hij daags nadien kwam afhalen. Het was een man met een grooten baard. Hij zeide zijn verzendingsbulletin verloren te hebben, maar, daar hij, door nanw- keurig den inhoud op te geven', bewees de eigenaar van de kist te zijn, gaf men ze hem mee. Twee dagen later kwam een ander Italiaan, ditmaal zonder baard en voorzien van de noodige bewijsstukken, naar den koffer vragen. De bedienden vielen uit de lucht en verhaalden wat er gebeurd was. Dan ben ik bestolen I riep hij uit. Ik ken den dief. Had hij niet een grooten baard De spoorweg was verantwoordelijk en moest 2000 fr. vergoeding betalen voor de gestolen reiskist. Maar na een paar dagen werd 't bestuur verwittigd, dat de man met den baard en de man zonder baard één en dezelfde persoon is. Het parket deed opzoekingen en vond hem, gelogeerd op een rijk appartement van de Zuidlaan, waar hij erkend werd als zekere Jozef Coco, een bandiet van de ergste soort. Op één der booten van de Cunard Line had de volgende sensationeele redding plaats. Midden op zee ontdekte de wacht, ge durende een hevigen sneeuwstorm, een bootje, waarin zich een man bevond. Daar de zee te onstuimig was om een sloep uit te laten, bood één der matrozen, een zekere Breen, aan, naar het bootje te zwemmen. Onder luid gejuich der passagiers volbracht hij het stoute waagstuk. De man in de boot was bewusteloos en Breen moest zonder zijn hulp er in klauteren en ver volgens naar het schip roeien. Nadat de doctoren uren met hem bezig waren, kwam de geredde bij. Hij verklaarde Louis Vallet uit St.-Malo te zijn, die twee maanden geleden op 'tzeilschip „LaMimosa" voor vischvangst naar New-Foundland vertrokken was. Den 26sten Mei moest hij met een kameraad in het roeibootje netten uitgooien. Een orkaan dreef hen van hun schip weg. Zijn metgezel werd door een windhoos over boord gegooidhij zelf bleef zonder eenig voedsel op den Atlantischen Oceaan rondzwalken. Van wat er verder gebeurde, herinnert hij zich niets, daar hij dagen lang bewusteloos was. De man is door angst en ontbering zó< verzwakt, dat men hem waarschijnlijk nie in 't leven zal kunnen behouden. Een candidaal in den kruiwagen. „Als men geen kruiwagen heeft, komt mei er niet" zoo dacht ook de candidaa der volkskiesvereeniging te Beverwijk, bi de Dinsdag gehouden stemming voor der gemeenteraad. Op een bespannen wagen was een krui wagen geplaatst en daarin reed de hee Vellema, candidaat der werkliedenpartij naar de stembus met een hoogen hoed o| en een hooge staande boord om den hals om zijn kiezersplicht te vervullen. Het bespottelijk tooneel wekte den alge meenen lachlust op en omstuwd door eei groote menigte slapte hij aan het stembureai af. Vervolgens werd hij in den kruiwagei onder algemeene hilariteit naar de stem bus gereden. Onderweg ontving dez£ vreemdsoortig candidaat een bouquet van eenige werklieden De dood eens spelers. Verledei en dézen winter vormde een zekere hee Henneberg de „sensatie" aan de speelban.' te Monte Carlo wegens zijn hooge en vasl spelen. Hij was des morgens de eerstele 's nachts dikwijls de laatste in de speelzaal waar hij altijd „Trente et Quarante" speetdi en steeds met het maximum 12000 fr. Dik wijls hoopten zich de banknoten, wannee een serie kwam, tot de hoogte van eei halven meter op, en soms ook verslonk ii korten tijd de stapel, waarna de heer H een andere tafel opzocht. Soms had hi wel een kwart millioen over de verschil lende tafels verdeeld in het spel. In dei loop der beide winters moet de heer H miliioenen gewonnen hebben. Thans verluidt uit Nizza, dat de heer H zich daar wegens het verlies van zijn ver mogen heeft doodgeschoten! Het ontzet tend einde eens spelers, gelijk dat vandaa wel reeds honderd maal werd bericht. Recept tegen de muizen. Hebj ge in schuren of in huizen, Vrienden overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood Peinst gij soms met somber zwijgen Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint gij zelfs op gif en dood; Strooi, op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten, Frissche wilde kruisemunt. 'k Wed dat gij, na weinig dagen, Van de gansche horde ontslagen, Gif en katten missen kunt. BOTER 0,55 en 0,60 per 5 H.G. KIP-EIEREN 0,85 en f 0,95 per 25 stuks EEND-EIEREN ƒ1,— 25 Zierikzee, 20 Juni 1907. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. N.B. De hoogste markt der Eieren, zijnd 1,—, is heden niet genoteerd. STOOMBOOTDIENST Juni. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee 'smorg. 'amiild. Zaterd. 22 7,30 4- Zaterd. 22 Zond. 23 7,30 6,— Zond. 23 Maand. 24 7,30 4,— Maand. 24 Dinsd. 25 7,30 4,— Dinsd. 25 Woens. 26 7,30 4,— Woens. 26 Dond. 27 7,30 4,— Dond. 27 Vrijdag 28 7,30 4,30 Vrijdag 28 Zaterd. 29 7,30 4,30 Zaterd. 29 Des Zondags 'smorg. '»midc 7,30 3,— 6,30 4,30 7,30 3,- 7 - 3,- 7,30 3,- 6,30 3,- 7,30 3,- 7,30 3, zullen Retourbil jetten worden afgegeven, geldig voor d terugreis op denzelfden dag. Middelburg, Zierikzee v. v. lste klasse f 1,50; 2de klasse f 1,—. Tusschenveren v. v. lste klasse f 1,20; 2de klasse f 0,80. Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, b den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boo (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voo den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Heden overleed te Goes, zacht en^ kalm, in de vaste hoop des Eeuwigen levens, na een lijden van slechts enkele dagen, onze inniggeliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, Johanna Klazina Ruitenbeek van Driel, Zierikzee, 20 Juni 1907. Nobelstraat. Uit aller naam, C. VAN DRIEL. Eenige en algemeene kennisgeving. Te koop: te Brouwershaven, met open grond, voo 1500 gulden, naar verkiezing met gedeelte lijke hypotheek. Adres F. J. R O O IJ Bergweg 140, Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 6