n De jaarlijksche contributie is van f 5,25 verlaagd tot t 3,60. Voorts worden in de circulaire de beginselen, het doel en de werkzaamheid der Maatschappij uitvoerig medegedeeld. Gewezen wordt tevens op de twee nuttige instellingen van het Departement: de Spaarbank en de Volks bibliotheek, en op de vaste bijdragen, die het Departement jaarlijks verleent aan de Volksbibliotheek, Onderling Hulpbetoon, de plaatselijke Wijkverpleging, en de Bewaarschool voor minvermogenden. Wij vinden in die circulaire aanleiding de bevolking op te wekken tot het Departement Zierikzee als lid toe te treden, opdat het wakkere Bestuur er van in staat gesteld wordt het terrein zijner heilzame werkzaamheden krachtig uit te breiden. Wij maken het publiek opmerkzaam, dat de grondbelasting en de personeele belasting in Juni voor de helft moeten zijn betaald. De heer H. C, van Arenthals, dijkbaas van Schouwen aan den Zuidhoek, is be noemd tot bouwkundige aan het handelshuis van de firma P. Buwalda te Samarang (Ned.-Indië), op een aanvangssalaris van f 2400 's jaars. Genoemde heer zal in Indië worden belast met de uitvoering van oever- werken in gewapend beton, zooals uitge voerd aan de zeeweringen van Schouwen. Onderstaand drukken wij af uit een Amerikaansche courant. Hij reisde 12000 mijlen om te trouwen. Pieter de Jonge, die de vorige week met de „Potsdam" te Hoboken aankwam, was heel uit Soerabaya, Oost-lndië gekomen om te huwen met Miss Anna Johanna Lucretia Contant, dochter van ds. Contant te Lodi. De Jonge en Miss Contant hadden elkander als kinderen gekend toen ze te Biezelinge woonden en samen waren ze opgegroeid. Toen ds. Contant lt jaren geleden naar Amerika kwam, namen de beide families van elkaar afscheid. Zes jaren geleden ging Miss Contant voor pleizier naar Nederland en de familie De Jonge werd niet vergeten, die zich toen te Middelburg had gevestigd. Niet lang na Miss Contant weer teruggekomen was ging De Jonge voor de „Dordtsche Olie Co." naar de Oost om oliewellen te boren. Hij sloot een contract voor vijf jaren en nu die vijf jaren om waren, ging hij weer naar Nederland terug en vandaar vertrok hij spoedig naar Amerika en kwam in de beste gezondheid bij ds. Contant aan. Binnenkort zullen de jongelui door ds. Contant in den echt verbonden worden, waarna het plan bestaat om naar lndië terug te keeren om zijn werk voor de Dordtsche Maatsch. weer te hervatten. Kerkwerve, 21 Juni. Alhier zijn aan de Deurt van arireaing voor leaen van aen gemeenteraad de heeren C. den Boer en C. D. v. d. Linde. Zonnemaire, 20 Juni. De heeren M. van Putte, Joh.s Verseput en M. Hooze treden dit jaar af als leden van den gemeenteraad. Bommenede. Heden vergaderden de ingelanden van den polder Bommenede en werd besloten, nu de aanbesteding van de ophooging van den zeedijk met grond mislukt was, die ophooging uit te voeren met een muur van gewapend beton. Westelijk Schouwen. In debloembollen- streek alhier is men reeds begonnen met het rooien der bollen. Tengevolge eenige zeer heete dagen in het laatste der maand Mei, zijn de bladen en stengels wel is waar vroeger gestorven dan op andere jaren, doch niettemin zijn de bollen fiink ontwikkeld, gaaf en goed gezond. De teelt zal ook dit jaarweervrij bevredigend zijn. Dreischor. De Raad besloot aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres te richten, houdende verzoek om het wetsontwerp tot invoering van den Middel- Europeeschen tijd niet aan te nemen, omdat de invoering van dezen tijd in strijd wordt geacht met de belangen van den landbouw en de vlasindustrie. Nieuwerkerk. Het muziekgezelschap „Oefening en Uitspanning" alhier, dat deelnam aan het Woensdag te Vlissingen gehouden festivalhad het geluk bij loting den eersten prijs ad f 25 te trekken; als zijnde het verstkomende gezelschap kreeg het ook nog een premie van f 10. Bruinisse. De collecte voor 100 weduwen en weezen, oude en gebrekkige visschers te Pernis, bracht in deze gemeente f 50,30 op. De vertegenwoordiger der commissie, voor dat doel te Pernis bestaande, de heer L. H. Rubens betuigde zijnen hartelijken dank voor den hier ondervonden steun. De collecte voor den gewapenden dienst bracht f 12.90 op. Stavenisse. Aan de beurt van aftreding voor leden van den gemeenteraad zijn de heeren J. van Putte en C. Broodman. Tot candidaten zijn gesteld de heeren J. van Putte (aftr. lid) en A. van 't Hof. Eenige weken geleden werd alhier opgericht een afdeeling „Tholen" van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingen en Vacantiekolonies. Thans hebben 49 personen zich als lid aangemeld, waarvan 30 alleen uit Stavenisse. Spoedig zal er een definitief bestuur worden gekozen. Goes. Nadat de Roomsch-kathoüeken, anti-revolutionairen en christel.-historischen eerst den heer D. van 't Westeinde (r.-k.) hadden willen candideeren, en de vier overige zetels aan de liberalen overlaten, hebben ze nu den heer P. v. d. Ven (r.-k.) candidaat gesteld. Als de liberalen tegenover dezen geen candidaat hadden gesteld, dan was er geen stemming noodig geweest. „Vooruitgang" is met vijf candidaten van liberale richting uitgekomen, n.l. de heeren mr. J. G. de Witt Hamer (wethouder), W. Temperman en J. F. v. d. Leeuw (allen aftredend). Het vierde aftr. liberale lid, de heer A. E. Janssen en de anti-revol. heer Duvekot hadden bedankt. In hun plaats nu werden candidaat ge steld de heeren von Schmidt auf Altenstadt, ontvanger van 's rijks directe belastingen enz. en Van Vlissingen, ingenieur van den rijks-waterstaat. De heer von Schmidt was in zijn vorige standplaats, Leerdam, ook raadslid, en heeft in die kwaliteit daar de aangenaamste herinneringen achtergelaten. Middelburg, 20 Juni. Naar wij ver nemen, zal het Bad-Hötel, met dépendance en Strand-HStel met bijbehoorende terreinen te Domburg, thans eigendom van den heer H. J. Vreeburg, met November as. in eigendom overgaan aan de heeren E. W. Hendrikse en P. W. M. Hoegen alhier, met de bedoeling hiervan een naamlooze vennootschap te vormen. Na dien blijft de heer Vreeburg toch voorloopig als directeur aan het hoofd der onderneming. Met belangstelling wordt de uitslag der herstemming voor de Prov. Staten in dit district tegemoet gezien. Tot voor enkele jaren gold het voor een vast anti revolutionair district, doch in het begin van 1906 hebben de vrijzinnigen bij een tusschentijdsche verkiezing hun candidaten gekozen weten te krijgen. Bij de herstem ming kunnen de vrijzinnigen twee zetels winnen of één zetel verliezen. Hoe de uitslag zal zijn valt niet te voorspellen, doch wij hebben goeden moed, dat' de vrijzinnigen twee hunner candidaten zullen gekozen zien. Er wordt van beide zijden hard gewerkt, en het is bekend, dat reeds vertrokken kiezers voor rekening van de partij, waar toe zij behooren, naar hier zullen komen om hun stem uit te brengen. Vlissingen. Ter herdenking van den 150sten geboortedag van den Zeeuwschen dichter Jacobus Bellamy, en tevens ter viering van het 30-jarig bestaan van „Vlissing's Mannenkoor", werd hier Woens dag een muziekfestival gehouden, dat goed geslaagd is. 16 muziek- en zanggezel schappen, uit alle deelen van Zeeland, namen hieraan deel. De officiëele ontvangst had plaats in het concertgebouw, waar de .uvuiiivi *«ii ui.il CHUW3I.IIC1I z.angers- bond „Zang Veredelt" een toespraak hield, en wees op de beteekenis van het feest. Hij sprak zijn dank uit voor de groote deelneming aan het feest, en gewaagde met genoegen van de van het gemeente bestuur ondervonden medewerking. Na afloop hiervan werd door de vrouwe lijke leden van den Bond „Zang Veredelt" een cantate gezongen: een huldebetuiging aan de nagedachtenis van Bellamy. Verder werden door de verschillende zangvereenigingen nog enkele nummers uitgevoerd, terwijl de muziekgezelschappen op enkele plaatsen in de stad zich lieten hooren. Op de Groote Markt werd des middags een propaganda-uitvoering gegeven, uit gaande van den Walcherschen Turnbond. Na afloop van deze turn-uitvoering werden de prijzen uitgereikt aan de zang- en muziekgezelschappen. Elke vereeniging ontving een herinnerings-medaille, terwijl verder de uitgeloofde medailles bij loting werden toegekend aan de zangvereeniging „Uitspanning door Inspanning" te Oost en West-Souburg; het harmonie-gezelschap „St.-Cscilia" te Vlissingen, en de fanfaren „Eendracht maakt Macht" te Serooskerke (W.) De premie's vielen ten deel als volgt: f 25 fanfare „Oefening en Uitspanning" te Nieuwerkerk (bij Zierikzee), f 15 zang vereeniging „Zang en Vriendschap" te Wissenkerke, en f 10 fanfare „Oefening na den Arbeid" te Vlissingen. Bovendien ontving de .fanfare te Nieuwerkerk nog een premie van f 10 als het v^rstkomend gezelschap. De uitreiking der prijzen geschiedde bij monde van den heer Winkelman, na afloop waarvan hij allen dank bracht, die door hun komst naar Vlissingen hebben willen medewerken om het feest zoo goed te doen slagen. De feestelijkheden werden des avonds nog voortgezet met openbare muziek uitvoeringen en soirée's in de beide concertzalen. Sas-van-Gent, 19 Juni. Heden is hier omtrent het Zondagavond gebeurde een onderzoek ingesteld door den substituut officier van justitie uit Middelburg en het parket uit Gent. Na het onderzoek is het lijk van De Decker gekist en verzegeld. De ingewanden zijn door het parket van Gent medegenomen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Poortvliet. Hedenavond werd door den notaris Meulenberg van St.-Maartensdijk, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen J. C. de Bruijne, in de herberg van J. Noom alhier, de volgende perceelen ingezet le perceel, voor afbraak, schuur en varkenshok door A. Reeders voor f 370. Een perceel weide en tuin, groot I gem. 471 roede, onderdeel van het eerste perceel, door J. Kleppe voor f 910; 2e perceel, voor afbraak, woonhuis en keuken door A. Reeders voor f 310. Een perceel boomgaard, groot 1 gem. 39 roeden, onderdeel van het tweede perceel, door A. Goudzwaard voor f 880; 3e perceel, voor afbraak, een wagenhuis door D. Uijl voor f 60. Een perceel tuin, groot 67 roeden, onderdeel van het derde perceel, door Joh. de Bruijne voor f 560. St.-Maartensdijk, 20 Juni. Door het Bestuur van 't Waterschap St.-Maartensdijk werd heden alhier aanbesteedhet ver- hoogen en verzwaren over 675 M. lengte van den zeedijk van den polder Oudeland, met aanleg van binnenberm. Inschrijvers waren de heeren: P. Bezuijen, Scharendijke, voor f 6150 C. L. van Dalen, Stavenisse, 6088 V. C. P. Bolier, Scherpenisse, 6086 M. Kleppe, idem, 6079 C. Poot, St.-Maartensdijk, 5595 J. Knuist, Idem, 5575 F. P. J. Polderman, idem, 4860 J. v. Oost Az., idem, 4848 Laatstgenoemden is het werk gegund. Landbouw en Veeteelt. Nieuwerkerk. Naar we vernemen wordt het te velde staande vlas tegen buitengewoon hooge prijzen opgekocht. Sommige perceelen gingen voor meer dan f 200 per Duivel. Gemet. Schouwen, 21 Juni. Onze vlassers zijn in deze dagen druk in de weer. leder tracht eenige gemeten vlas te koopen. Dit jaar begonnen ze er wel heel vroeg mee; reeds toen het immers nog zoogenaamd onverkoopbaar was, wijl het er nog ver van was, dat het in de bollen stond. Intusschen, de steeds grooter concurrentie drijft de koopers het land op. En de boer maakt daar natuurlijk gebruik van om stevige prijzen te eischen voor zijn gewas. Zoo hoog is schier overal de vraag, dat er nog zeer weinig zaken zijn afgedaan. De vlassers toch zijn niet toeschietelijk om f 200 en daarboven per Schouwsch gemet te besteden. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 21 Juni. Het O. M. bij de arrond.-rechtbank alhier vorderde heden tegen L. S.29 jaar, arbeider te Zonne maire, wegens bedreiging met een misdrijf tegen het leven gericht en eenvoudige be- leediging van een ambtenaar ter zake van i««U4*"<v*ïgo |iUoo(«««i~g ■•'jnor KoHianitiQ, een gevangenisstraf van vier maanden. De Rotterdamsche rechtbank veroor deelde Donderdag P., wegens den dubbelen moord op schipper Claassen en diens dochter te Homberg, gepaard met diefstal, tot 15 jaar gevangenisstraf. De eisch was levenslang. Inzake den aanslag van P. op den Minister van Justitie vorderde de ambtenaar van het O. M. bij de Haagsche rechtbank ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proeftijd van hoogstens één jaar. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Waarder (Z.-H.), ds. P. de Looze te Oud-Vossemeer. Door ds. G. H. Blanken (vroeger te Zierikzee) is tegen 1 October a.s. emeritaat aangevraagd. Poortvliet. De alhier beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem., ds. A. M. den Oudsten van Kockengen, hoopt Dinsdag avond 6 ure voor deze gemeente in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Aangenomen het beroep bij de Doopsgezinde Gemeente te Enkhuizen door ds. J. Spaans te Goes. O N D E R W IJ S. Bij kon. besl. is o. a. aan de volgende gemeenten subsidie verleend voor de inrichting van het lager onderwijsBurgh f 1000; Driewegen f 450; Krabbendijke f 1400; Nisse f 850; Schore f 720; Serooskerke (Schouwen) f 425 en Waarde f 550. Benoemd tot hoofd der Chr. school te Kruiningen, de heer C. Hollestelle, onderwijzer te Delft. De herstemmingen voor de Prov. Staten zullen plaats hebben: Noord-Brabant, Vrijdag 21 Juni. Gelderland, Woensdag 26 Zuid-Holland, Vrijdag 21 Noord-Holland, Dinsdag 25 Zeeland, 25 Utrecht, 25 Friesland, Maandag 24 Overijsel Dinsdag 25 n Groningen, Maandag 24 Drente, Vrijdag 21 Limburg, 21 n Verkiezing Provinciale Staten. In de tusschentijdsche verkiezing te Raalte (Overijsel) is gekozen mr. H. de Bie (Chr.-Hist.) met 2387 van de 3235 uitgebrachte geld. st. De heer J. van Marie (lib.) had 830 stemmen. PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Zondag 23 Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorin, half tien ure: ds. Blanker!. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorin, half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Japchen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Driemaal leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. haif tien ureds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. haif tien ure en 's nam. twee ure: de heer Guillaume van Rotterdam. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Rispens, pred. te Enter (O.) Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer Meijer, cand. te Middelburg. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ureds. Schouten. Schouwen en Duiveland. Juni 1 907. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure 'savonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: ds. Schouten van Noordgou' Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. Ruysch van Dugteren Oosterland. j rtfrv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee u ds. Van der Linden (Bediening H. Avondmaal; Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avoi 5,15 ure: Leeskerk. Herv.- Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: ds. Ruysch Dugteren; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee u ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Kamsteeg. (Orgelcollecte). Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf u Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure 's avonds half zes ure: de heer Remeijn van Sfl Filipsland. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee 4 Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht uf de heer Korporaal van Rotterdam. TWEEDE KAMER. In de Donderdag gehouden zitting werd de behandeling van het wetsontwerp betreffende het onderzoek naar het vader schap voortgezet. De Minister van Justitie lichtte de laatstelijk aangebrachte regeeringswijzi- gingen toe, waardoor de kantonrechter bevoegd wordt verklaard een kind ver gunning te verleenen tot kostelooze procedure en tevens een rechtsvordering kan worden ingesteld voor den kantonrechter, indien er alleen geschil is over het bedrag der uitkeering. De heer Van Idsinga stelde een amende ment voor, om het proces niet toe te laten als ook ten genoege der moeder voldoende door den verwekker voor het kind gezorgd wordt. L/e neer van uoorn onizegae aan ae regeering het recht, door hare regeling van gratis procedure, vrije mannen te kunnen dwingen kosteloos werk te ver richten. De Minister en de heer Heemskerk ont kenden, dat aan de balie nieuwe lasten worden opgelegd. Het amendementVan Idsinga werd, na bestrijding door den Minister, aangenomen met 39 tegen 33 stemmen. Met 33 tegen 32 stemmen werd ver worpen het artikel, waarbij de kantonrechter bevoegd werd verklaard om, indien bij hem niet de geringste twijfel bestaat dat de vordering zal worden toegewezen, voorloopig een uitkeering te geven aan den voogdijraad in geval er noodtoestand bestaat. Gemengd Nieuws. Een rooverhoofdman. Omtrent den rooverhoofdman Andreas, wiens laatste heldendaad was het ontvoeren van onzen landgenoot baron Van Heemstrawordt door den correspondent van Het Vad. te Konstantinopel het volgende gemeld. Hij is geboren te Lamba in Griekenland, ver moordde met bijlslagen, twaalf jaar geleden een zijner ooms in een twist over een erfenis, vluchtte naar Smyrna en vestigde zich te Boudja. Zeven jaren later verloofde hij zich met een jong meisje, maar in een geschil met haar zwager, over eenige guldens, doodde hij ook dezen en vluchtte tpgn naar de bergen. Bij verstek tot 15 jaar dwangarbeid veroordeeld, stelde hij zich aan het hoofd van een bende, die de schrik werd van het geheele district Smyrna, bedreigde de rijkste ingezetenen en zette hun op allerlei wijze geld af. In het jaar 1905 vermoordde hij een AlbaneesSalih genaamd. Kort daarna overrompelde hij een huis, verwondde een jong meisje en stal 250 pond. Voor een weggevoerden houtvester kreeg hij daarna 600 pond. Thans ligt hij in het hospitaal te Smyrna zwaar gewond, maar dood is hij nog niet. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 21 Juni. Blijkens een uit Nederl.-lndië ontvangen telegram overviel kapitein Christoffel op den 17en dezer opnieuw de schuilplaats van den priestervorst Singamanga radja. Deze sneuvelde met twee zijner zoons en vier volgelingen. Tweede Kamer. Aan de agenda is toegevoegd een Suppletoire Marine- begrooting, waarin vervat is een reorgani satie van het korps mariniers. Voortgezet wordt het onderzoek naar het vaderschap. Ondanks de bestrijdi van den heer Van Vuuren wordt gehati haafd de bepaling, dat het ontwerp ge terugwerkende kracht heeft. De Minister diende ter ondervangi van de bezwaren, geopperd tegen gisteren aangenomene bepaling omtrt provisioneele uitkeering aan het kind de moeder, nadere wijzigingen voor. De heer Sasse van Ysselt, hierin zien een reageeren tegen het kamervotum, laa! de houding van den Minister, en stel verdaging van het debat tot Donderdag vo Dit voorstel werd verworpen. De heer Sasse van Ysselt stelde op regeeringswijziging een amendement vo hiertoe strekkende, dat de kantonrech alleen dan bevoegd is voorloopige il keering toe te kennen, indien verweert erkent en de kantonrechter niet twijfelt a de toewijzing der vordering. Volgens regeerings-redactie is één dezer tw motieven voldoende voor provisionei uitkeering. Het amendement van den heer Sas Ysselt wordt aangenomen. Blijkens een uit Nederlandsch-lnd ontvangen telegram werd 20 dezer e groep onder een Europeesch sergeant een marsch-bivak te Keumaharaja[(Atj en Onderhoorigheden) aangevallen do een groote overmacht, bestaande uit v andelijke benden, vereenigd met kampon lieden. De vijand maakte twee gewere model '95, buit, en liet vijftien dood liggen. Gesneuveld zijn twee, zwaar g wond vijf, licht gewond één, en onbedi dend gewond twee inlandsche militair beneden den rang van officier. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U opname van mijn schrijv| in uw blad van heden. Volgens uw verslag van de laatst gehoud zitting van den Gemeenteraad is door den he Voorzitter pertinent verklaard, dat het besl onjuist is, dat Bossaert voor ontsmetting geld z hebben gevraagd. De heer De Vrieze liet zich door deze verklari intimideeren, krabbelde terug, maakte excuses verschool zich achter zijn zegsman. Dat hij hiermede een droevig figuur maakte, zijn eigen schuld: als hij aan de waarheid zijn mededeeling had getwijfeld, had hij haar kunn controleeren. Nu mijn naam in 't debat is gebruikt, ben verplicht man en paard te noemen. In een gesprek met den heer De Vrieze O1 den in Zierikzee m. i. slecht geregelden ontsm J tingsdienst, deelde ik hem o. a. mede, dat het i bekend was, dat Bossaert bij den heer Reijnhoi. in het Vischslop voor ontsmetting en wegbrengt van besmette goederen had gevraagd en gekregi vijf gulden voor zich en zijn helper. De or smettingsmiddelen zijn afzonderlijk aan d apotheker betaald. De ontsmetting was geschied op last of 1. minste op aanwijzing van den heer Mr. H. 1 Moolenburgh, toen waarnemend burgemeester. Het was volstrekt mijne bedoeling niet, c Bossaert hiervan een verwijt te maken, doch o te trachten de zaak wettig in eene instruct geregeld te krijgen om willekeur te voorkome Dat den heer Voorzitter van den Gemeenterat bovengenoemd feit, zelfs na opzettelijk onderzoe onbekend is gebleven, wat ik uit zijne pertinen verklaring moet afleiden, komt mij vreemd voc doch het is mogelijk. Nu hij de naakte waarheid kent, verwacht van hem, dat hij zijn spreken van eene beslis onjuistheid, waarmede hij langs den heer L Vrieze heen mij trof, zal rectificeeren; te met waar dit is geschied op eene plaats, waar ik n zelf niet kan verdedigen. Uw Dw. Dien., Dr. VAN DER HOEVEN. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 20 Juni. De aanvoer beston hoofdzakelijk uit tarwe, andere artikele

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2