Thoolsche Landbouwfeesten. is door de Zutfensche rechtbank veroor deeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf, onder aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch was 4 jaar. De rechtbank te Amsterdam wees een vonnis, waarbij werd uitgemaakt dat de pachter van het jachtrecht ook bevoegd is vergunning tot jagen aan derden te geven. In de vroegere rechtspraak werd wel eens een andere opvatting gehuldigd. KERKNIEUWS. Ds. C. Kunst, pred. bij de Herv. Gem. te Heerenveen, die, wegens benoeming tot directeur eener levensverzekering-maat schappij te Amsterdam, met ingang van 1 Augustus ontslag had aangevraagd, is op aandrang zijner gemeenteleden op die aanvrage teruggekomen en blijft predikant te Heerenveen. St.-Filipsland, 15 Juni. Gekozen tot notabele bij de Herv. Gemeente, A. Padmos. Tweetal voor Ouderling-Voorganger bij de Oud Geref. Kerk te St.-Filipsland, 1. M. Neele; 2. W. van Dommelen. De heer F. A. Kerstens, pastoor te Terneuzen, heeft Zaterdag zijn 40-jarig priesterjubileum herdacht. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Eikerzee, 15 Juni. Uitslag van de heden door de landbouwvereeniging „Scharen- dijke" gehouden aanbesteding van minstens 47 H.L. zaaiwikken, levering franco voor den wal aan de haven te Scharendijke. Ingeschreven werd door de heeren Wijnne Co. te Groningen f 8,30 J. Spits te Eikerzee8,30 D. van Donge te Dreischor. 8,30 W. <S J. C. Ribbens te Zierikzee. 7,94 Gegund aan den laagsten inschrijver. IV. Donderdag: Algemeene Vergadering, Rijtoer en gemeensch. Maaltijd. A. De vice-voorzitter der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt, de heer C. A. H. Wagtho, leidt de ver gadering en heet allen hartelijk welkom, in de eerste plaats zich richtend tot den heer Commissaris der Koningin en tot jonkhr. Mr. E. A. O. de Casembroot, hun dank brengend voor hunne belangstelling, en wat den laatsten heer betreft, speciaal voor het vele, dat hij reeds voor den land bouw heeft gedaan. De secretaris, de heer G. A. Vorsterman van Oyen, doet eenige mededeelingen waaruit blijkt, dat de oogst te velde er thans best voorstaat, dat het landbouw onderwijs (verleden jaar 27 winter-cursussen en 16 voor volwassenen) vooruitgaat, maar het oordeel over den cursus in paarden kennis is minder gunstig. Het kassaldo bedroeg f 2093,07®. Daarna komt aan de orde„de Paardenfokkerij in Zeeland", door den heer Vorsterman van Oyen voor noemd. Hij trachtte een helder inzicht te geven in het doel der paardenfokkerij en ried het groote belang aan om een zelfde fokinrichting te volgen. Geeft men de voorkeur aan een zwaar, een licht of een inlandsch paard, goed! Laat men zijn gang gaan, maar steeds in dezelfde richting en gebroken met de verkeerde handelwijze van het onberedeneerd kruisen van allerlei rassen, zooals nog helaas! al te veel geschiedt. Wil de paardenfokkerij vooruitgaan, dan is daarvoor meer kennis noodig, dan waar over velen kunnen beschikken. Die kennis kan verkregen worden door het bijwonen van cursussen in paardenkennis, die iederen winter kosteloos worden gegeven. Wanneer van een paardenfokker bekend is, dat hij naast goede merries steeds gebruik maakt van hengsten van goeden naam, en die zijn in alle deelen van Zeeland, dan zullen de prijzen, die hij voor veulens, jaarlingen enz. kan bedingen, de meerdere dekkosten meervoudig terugbetalen. De inleider werd luide toegejuicht. Daarna kwam aan 't woord de heer C. Zwagerman, zuivelconsulentvoor Zeeland, die inleidde: „De veehouderij in verband met melk- en zuivelproductie in Zeeland". Spreker wenschte dit onderwerp te be schouwen voor de Zeeuwsche toestanden, in verband met het algemeen geopenbaard streven de veestapel te verbeteren, en de productie te verhoogen. Het streven tot verbetering van het melkvee moet o. a. ten doel hebben den aanleg tot het produceeren van veel melk, van vette melk en van goedkoop produceeren te doen toenemen. De middelen, hiertoe aan te wenden, moeten gebaseerd zijn op de erfelijkheid van aanleg, zoowel van vaders- als van moederszijde. Het vereenigingsleven: con trole-, fok- en stieren-vereenigingen doen in deze veel. Ook deze inleiding werd zeer toegejuicht. De heer Lovinck, die ook ter vergadering tegenwoordig was, zegt, dat de Regeering met groote belangstelling de werkzaam heden dezer Maatschappij gadeslaat, en haar adviezen op hoogen prijs stelt. Tevens spreekt hij de beste wenschen uit voor een spoedig en totaal herstel van den voorzitter, Mr. P. C. J. Hennequin, onder wiens leiding deze Maatschappij zich zoo krachtig heeft ontwikkeld. Met een hartelijk woord sluit de heer Wagtho de vergadering. B. Rijtoer. Zooals het programma ver meld had, werd den leden der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij kosteloos een rij toer aangeboden. Ongeveer 2 ure bevonden de rijtuigen circa 70 in getal zich op de Kade, en vandaar ging de tocht met ongeveer 200 gasten naar Oud-Vossemeer en de overstroomde polders. Natuurlijk is nu nog zeer duidelijk te zien de groote schade, aan die landerijen door den waters nood van 12 Maart 1906 aangebracht. Niet minder aan de boomen en verder houtgewas, wat bijna alles dood is. Van daar reed men naar den huize Wagtho, hoeve „Luchtenburg", waar alle gasten door den humanen vice-voorzitter, den heer C. A. H. Wagtho, op tintelend en schuimend vocht werden onthaald. Daarna reed men weer naar Tholen terug. C. Gemeenschappelijke maaltijd. In het schoollokaal werd deze maaltijd gehouden. Naar men verneemt hadden 76 personen zich aangemeld, maar circa 110 namen er aan deel. Een gevolg hiervan was, dat de bediening veel te langzaam ging, en de voorraad niet voldoende was. De hoedanig heid van het opgedischte werd overigens geroemd. Ook de heeren Commissaris der Koningin, Lovinck, Jhr. De Casembroot en verdere autoriteiten zaten aan. Verschillende officiëele en officieuse toasten werden uit gesproken. Een en ander hield de aan- zittenden een paar uren bijeen. Na afloop er van gaf „Concordia" nog een muziek uitvoering op de markt, waarna men zich aan de armen van Morpheus kon toe vertrouwen, om nieuwe kracht te zoeken voor den volgenden dag. V. Vrijdag (Tentoonsteliingsdag). Al was de lucht des morgens ook eenigszins dreigend, en zou men gaan wanhopen aan gunstig weêr, dat voor een tentoonstelling in de open lucht zoozeer gewenscht is, al spoedig betrekkelijk klaarde de lucht op, en heerlijk weder begunstigde de duizenden, die naar het stedeke Tholen zouden komen, otn daar een bezoek te brengen aan de Landbouw tentoonstelling, of zouden willen genieten van de tonen der verschillende muziek gezelschappen, die uit Zeeland en Noord- Brabant waren opgekomen, om daar aan het Festival deel te nemen. Per rijtuig, per fiets, per stoomboot of te voet, waren de bezoekers in zoo grooten getale opge komen dat de stoutste verwachtingen in deze verre overtroffen zijn. Op de tentoonstelling (de bekroningen zijn reeds per telegraaf in het vorig nummer gemeld) was duidelijk te zien, dat men gebroken heeft met den sleur en de gedachte: „Zooals mijn grootvader deed, zal ik ook maar doen". Hier kon men ruimschoots opmerken, wat er in de laatste jaren op het gebied van landbouw, paardenfokkerij en veeteelt is gedaan. De inzendingen van vee (stieren niet mede- gerekend, want hiervan waren verscheidene goede exemplaren) gaf zeker geen duide lijke afspiegeling van hetgeen er op dat gebied in het eiland Tholen te vinden is. Er waren weinig stuks rundvee ingezonden, en vele der ingezondene dieren konden den grooten toets niet doorstaan. Men moet evenwel bedenken, dat de afstanden van vele dorpen alhier naar Tholen een groot beletsel is, om goede melkkoeien daar heen te zenden. De afdeeling paarden ook hengsten was rijk in aantal. Duidelijk kon men daar zien den grooten vooruitgang, dien de Thoolsche landbouwer in de laatste jaren op het gebied van paardenfokkerij gedaan heeft. De afdeeling machineriën was rijk ver tegenwoordigd, en tijdens de tentoonstelling werden verscheidene der geëxposeerde voorwerpen verkocht of nabesteld. Van varkens, schapen, geiten enz. waren slechts kleine inzendingen. Het ingezondene was evenwel goed. Boter was slechts door 3 fabrieken in gezonden; aan het inzenden van z.g. „boereboter" had niemand zich gewaagd. Op het terrein der tentoonstelling had men ook een afdeeling bloemen en planten der jonge tuinbouwvereeniging te Tholen. Ook deze heeft alle eer van haar werk, en in aanmerking nemende den korten duur van haar bestaan nog maar, kan men gerust zeggen, dat bloementeelt en vruchten- kweekerij in Tholen een goede toekomst hebben. De verschillende inzendingen wed ijverden met elkander om den voorrang. Geen wonder, dat het geëxposeerde in en vóór de tent aller bizondere aandacht trok. Niet gaarne zouden wij vergeten hierbij nog even te vermelden het prachtig ter opluistering ingezonden stuk door mevr. Pot—Meijer, een stuk, rijkelijk beladen met heerlijke druiven, aardbeien enz., in één woord, het was om iemand te doen watertanden. Ook zag men in die afdeeling nog eenige fleschjes honig, een bewijs, dat men ook in die richting op het eiland Tholen werkzaam is. Tijdens den duur der tentoonstelling gaf jhr. Van Vredenburgh aan de leden met hunne dames de gelegenheid tot een wandeling door zijn keurig aangelegden, en zoo schoon onderhouden tuin. Natuur lijk maakten zeer velen hiervan een dank baar gebruik. Een aardige verrassing werd aan de dames mevr. Van Stapele en mevr. Snijder bereid, door het aanbieden, door de jonge dames Wagtho, van een prachtig bouquet. Is er ooit een tentoonstelling geslaagd, heeft ooit eenig bestuur succes van zijn vele werk gehad, dan is het voorzeker 1.1. Vrijdag geweest. Naar men verneemt, waren er 's middags om 3 uur meer dan 1500 entréekaarten verkocht. Een woord van dank aan het bestuur der afdeeling „Tholen", en ook aan de velen, die het bestuur bijstonden in de moeielijke taak, om een dergelijke zaak voor te bereiden en uit te voeren. Niet minder dank aan de telegraafambtenaren, die het de pers zoo gemakkelijk maakten. Tijdens de tentoonstelling vereenigden zich aan het veer tegen 12 uur in den voormiddag de verschillende opgekomen muziekgezelschappen, en na den stoet geformeerd te hebben, hielden zij, gevolgd door een zeer groot aantal menschen, een muzikale wandeling door de stad, om op de markt terecht te komen. Daar werden den bestuursleden enz. de eerewijn in het repetitielokaal van „Concordia" aan geboden. In den namiddag werd het festival ge houden. Beurtelings toonde ieder gezelschap op de markt, die keurig versierd was, en daarna op het terrein zijn beste krachten. Te begrijpen is het, dat een en ander een zeer vroolijke, maar gepaste stemming onder de feestvierenden bracht. Des avonds werd er op de markt nog een muziek-uitvoering door „Concordia" gegeven. Op verschillende plaatsen waren bals georganiseerd, een carrousel hielp mede draaien, poffertjes- en wafelkramen trachtten de ledige maag eenigszins te vullen enz. enz. enz., en zoodoende kwam men aan het slotstuk der tentoonstelling, n.l. een prachtig vuurwerk, aangeboden door den voorzitter der afdeeling, jhr. Van Vredenburgh te Tholen. Aan de overzijde van het veer werd een en ander afgestoken. Alles liep goed van stapel en vormde een waardig slot der feesten. Al was nu ook het feest zelve afgeloopen, het feestvieren nam daarom nog geen einde. Alle gelegenheden waren vol, een plaatsje over was er niet meer, en nog lang bleef men, langzamerhand wel in hoeveelheid verminderende, vroolijk bijeen. En daar mede behooren die feesten, waar zoo veel werk aan is geweest, ook weder tot het verledene, maar laten wij hopen, dat de hoofdzaak er van, n.l. het bevorderen van alles, wat tot het gebied van landbouw en veeteelt behoort, in de eerste plaats er het gevolg van moge zijn. Verbetering en aanvulling van het per telegram gemelde. In afdeeling 7 is gemeld le prijs aan J. L. Mol, Driewegen, dit moet zijn aan J. A. Stols, St.-Philipsland. In afdeeling 42 moet staan: 2e prijs aan de firma Franken Van Weel, Goes. Nog een eervolle vermelding aan De Troye, Middelburg, voor een „ver beterde wanmolen", en een prijs aan Iz. Cappon, Heinkenszand, voor den besten en doelmatigsten ploeg, door Zeeuwsche ambachtslieden vervaardigd. Voor bekroningen van modellen hoef ijzers, gemaakt door leerlingen van de hoefsmidscursussen in Zeeland, kwamen in aanmerking: C. J. Kesteloo, Stavenisse; C. J. Rombouts, Tholen; E. W. Gilijamse, Ouwerkerk; P. Leijnse, Zoutelande; G.Koch, Heinkenszand en P. v. Sighem, Westkapelle. Coalitie-Candidaten. Men schrijft ons uit Zeeland: De verkiezing in het district Hulst heeft de bizondere aandacht getrokken, doordat in dat katholieke district alleen een anti- rev. dadelijk is gekozen, terwijl de drie aftredende katholieken zich allen aan herslemming moeten onderwerpen. Wanneer wij de cijfers van alle gemeenten uit het district Hulst nagaan, dan zien wij dat In de vier protestantsche gemeenten: Terneuzen, Axel, Hoek en Zaamslag vele anti-revolutionairen liever een liberaal dan een katholiek slemden. Wij zullen ter overtuiging de cijfers noemen: Terneuzen de anti-rev. Moes, (candidaat van de coalitie-partijen) 590 stemmenhet hoogste cijfer van den katholiek 348; Axel de anti-rev. 407, de katholiek slechts 254; Hoek respectievelijk 170 en 60 en Zaamslag respectievelijk 345 en 189. Alzoo in de 4 protestantsche gemeenten de anti-rev. coalitie-candidaat 1512stemmen en de kath. coalitie-candidaat dan nog het gunstigste cijfer genoemd slechts 851 stemmen. In het katholieke Hulsterblad van Zaterdag komt dan ook een ingezonden stuk voor, waarin op dit feit wordt gewezen en o. a. het volgende wordt gezegd „Wij (d. z. de katholieken) hebben het „vuur uit onze sloffen geloopen en „gestemd ook voor de anti-rev. Moes. „Wij hebben met onze stemmen Moes „dadelijk gekozen gekregen. Doch de „coalitie, juister gesproken de anti-rev. „zoogenaamde bondgenooten, lieten meeren- „deels onze katholieke aftredende leden „in hun hemd staan, zoodat deze slechts „in herstemming komen". Vredesconferentie. Zaterdagnamiddag te drie uren zijn te 's-Gravenhage de afgevaardigden der Regeeringen van de 45 Staten, welke deel nemen aan de Tweede Vredesconferentie, in vergadering bijeengekomen in de Grafe lijke Zaal op het Binnenhof. De Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. Van Tets van Gourdriaan, hield de openingsrede, waarin hij, in naam van H. M. de Koningin, de afgevaardigden welkom heette, verklarend dat H. M. gaarne er in heeft toegestemd dat Hare Residentie wederom gastvrijheid bood aan deze luister rijke samenkomst. In opdracht der Nederlandsche Regeering betuigde de Minister de gevoelens der Regeering van diepen eerbied en van op rechte erkentelijkheid jegens den Czaar, die het initiatief tot de Conferentie heeft genomen. Constateerend dat sinds 1899 het toen op de eerste Conferentie aange vangen werk vorderingen heeft gemaakt, meende de Minister dat het paste in deze ure niet te verzuimen dank te betuigen aan den President der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, president Roosevelt, die ^krachtig heeft bijgedragen tot het doen ontkiemen van het zaad, gezaaid door den ontwerper dezer samenkomsten, bijeenge roepen om nauwkeuriger vast te stellen de regels van het internationaal recht, welke, gelijk de Staten de eersten zijn om te erkennen, hunne betrekkingen moeten be- heerschen. Ondanks de strenge beoordeeling van de resultaten van het werk der Eerste Vredesconferentie en de daarop gevolgde gebeurtenissen, welke volgens eenige pessimisten de onvruchtbaarheid van het streven der Conferentie zouden hebben bewezen, is de stemming ten gunste van het werk dier Conferentie niet ernstig ver zwakt. Het beste bewijs daarvoor scheen den Minister de bereidvaardigheid, waar mede de Mogendheden hebben geantwoord op de oproeping totdezeTweedeConferentie. Hij zag hierin een goed voorteeken, een aanwijzing dat deze Conferentie een stap zal zetten in de goede richting en dat zij niet de laatste zal zijn die te 's-Gravenhage zal bijeenkomen met hetzelfde doel. Een ander gunstig verschijnsel is de toeneming van het aantal vertegenwoordigde Staten, dat bijna verdubbeld is. Het Huis ten Bosch, waar de eerste Conferentie werd gehouden, was niet groot genoeg voor zulk een Wereld-congres. Vandaar dat deze eerwaardige zaal is ge kozen, waarvan de Minister de geschied kundige beteekenis schetste. Thans zal zij slechts in de vaderlandsche, doch ook in de algemeene geschiedenis vermaardheid verkrijgen nu het meest volledig vertegen woordigend lichaam van de Staten der wereld, dat ooit bijeengekomen is, binnen hare muren zal beraadslaagd hebben. De Minister stelde ten slotte voor: lo. om den Czaar een telegram van eerbiedige hulde aan te bieden; 2o. om het voorzitter schap der Conferentie op te dragen aan den ambassadeur van den Russischen keizer, Z.Ex. De Nelidow. Beide voorstellen werden bij acclamatie aangenomen. Vervolgens nam de heer Nelidow op den voorzitterszetel plaats en hield hij een toespraak, waarin hij zijne erkentelijkheid betuigde voor de hem bewezen eer, be schouwende deze als een hulde aan zijnen souverein. Hij schetste het tweeledig doel der Conferentie: conflicten te voorkomen en de gevolgen van den oorlog te verzachten. Wat 't laatste gedeelte betrof, achtte hij onjuist de meening, dat verzachting van den oorlog onmogelijk is. Wat het ander deel betrof, ook al beschouwde men de reeds tot stand gekomen beslechting van geschillen enkel als gevallen van inter nationaal vrederecht, dan kon daarvan de beteekenis niet worden miskend. Sedert de eerste Conferentie werden 33 arbitrage-verdragen gesloten, 4 ernstige ge schillen door het Hof van Arbritage beslecht, terwijl in één geval, dat gevaarlijke gevolgen kon hebben, een commissie van onderzoek het gevaar afwendde. Dit alles, meende de voorzitter, mocht reden zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan, al zou er ook een reeks gevallen overblijven, waarin de mogendheden geen ander gezag zouden erkennen, al zou de vrede onder alle volken wel steeds een ideaal blijven. Naar dit ideaal behoorde gestreefd te worden; en deed de Conferentie dit, dan kon zij aanspraak maken op de erkentelijk heid der menschheid. Op voorstel van den voorzitter werd daarop het Eere-presidium van de Confe rentie opgedragen aan den Minister van Buitenlandsche zaken, jhr. Van Tets van Goudriaan, en tot vice-president benoemd de eerste Nederlandsche gedelegeerde mr. W. H. de Beaufort. Voorts werd als secretaris-generaal aan gewezen mr. dr. Doude van Troostwijk, minister-resident, als adjunct-secretaris generaal de heer Prozer, staatsraad, gezant van Rusland te Rio de Janeiro, technisch gedelegeerde. Af. Cf. 384ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse van 14 Juni 1907 (eindtrekking). Prijzen van 70: Nos. 2052, 3851. NIETEN: 2076 6444 6994 15472. Ingezonden Stukken. Zierikzee, 17 Juni 1907. Mijnheer de Redacteur Mag ik u vriendelijk verzoeken het onderstaande in uw blad op te nemen. Ik geloof, dat u dat niet zult weigeren, daar u steeds heeft getoond een voorstander te zijn van een nieuwe regeling in' de prijsopname op onze botermarkt. Verleden Donderdag vervoegden zich de heeren Smallegange en Boot van Haamstede bij mij om hetzelfde voorstel te besprekendat de heer Smallegange in een ingezonden stukje beschreef in uw blad van Vrijdag. Ik moet zeggen, ik vind het voorstel edel en royaal, hij toont te zijn een mensch, die niet alleen zijn eigen voordeel betracht, maar ook degelijk denkt aan het voordeel voor een winkelier, en dat heb ik hem dan ook direct gezegd; niet alleen ik, maar alle winkeliers waren erg ingenomen met zijn voorstel. Maar bij nadenken kwam de gedachte bij mij op: zullen alle boter-produceerende landbouwers er zoo over denken, en de tweede gedachte was: is het wel uitvoerbaar. En op beide vragen durf ik neen -te zeggen. Want er is veel vóór, maar ook zeer veel tegen te zeggen. Het vóór zal ik hierbij maar achterwege laten, daar men allicht denken zou, dat ik alleen op eigen voordeel bedacht was. Maar het tegen zal ik trachten aan te toonelfc Er is nu eenmaal besloten de laagste mark steeds door één en dezelfde persoon opgegeven niet meer te schrijven, en de winkeliers hebbet dat goedgevonden, hoewel ik het aardiger had gevonden, als de Maatschappij van Landbouw bij die bespreking ook de belanghebbende winkeliers gehoord had. Het gevolg is geweest, dat men nu de laatste marktdagen slechts een verschil had van 5 cent j tusschen den laagsten en hoogsten prijs. Om nu het voorstel van den heer Smallegange uit te voeren, zou men uitbetalen de middelmarkt min een halven stuiver, en dat is in dit geval de laagste markt. Niet één landbouwer zal daar genoegen mede nemen, en daar is ook reden toe, men kan bezwaarlijk vergen, dat de landbouwers voor hunne goede waar den laagsten marktprijs nemen, en de gewoonte is steeds de middelmarkt, en verminderen wil men niet gemakkelijk. De kwestie echter is deze, als onze nieuwe marktopnemer zuiver belangloos is, en niet aan handen en voeten gebonden, dan geloof ik, dat het voorstel van den heer Smallegange, hoewel het geheel mijn sympathie wegdraagt, niet direct noodig is, en ik stel daarom voor, dat voorstel voorloopig aan te houden, en vooreerst kalm het verloop af te wachten, wat èn markt èn markt opnemer opleveren zullen. Blijkt het voor de één of de andere partij onhoudbaar, dat men dan een vergadering belegge van landbouwers en winkeliers om een overeen komst te treffen aangaande de boter en eieren. U dankzeggende voor de plaatsing, Mijnheer de Redacteur, teeken ik met de meeste hoogachting, W. MERLE. TELEGRAMMEN. Middelburg, 17 Juni. In de zomer-zitting van de Provinciale Staten zal de verkiezing plaats hebben van vier leden voor Gedeputeerde Staten. Behandeld zullen o. a. worden de voor stellen van Gedeputeerde Staten: tot verleening van eervol ontslag aan den heer M. B. G. Hogerwaard, als hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat tot toekenning van een renteloos voor schot van ten hoogste f 3300 aan de gemeente Krabbendijke, voor het herstellen van de haven en de havendijken; tot toekenning van een subsidie, respec tievelijk van f 450 en f 375 aan de ge meenten Nisse en Veere, in de kosten der huishouding voor 1907; tot toekenning van een renteloos voor- schot, ten hoogste van f 9000, voor wegs- verbetering aan de gemeente Aagtekerke; tot toekenning van een subsidie van f 200 voor 1908 aan de Vereeniging „Vereenigde Handwerkslieden" te Ter neuzen voor haar avondschool; tot toekenning van een renteloos voor- 1 schot van ten hoogste f 17000 voor wegsverbetering aan den polder Walcheren.! Met de mailboot zijn gisterenavond van Vlissingen vertrokken de kroonprins en de kroonprinses van Griekenland. Rotterdam, 17 Juni. GRANEN. Buitenlandsche vast. Meel, f 11.50, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8.50 h f 10.25. Rogge, f 6.60 a f 7.50. Haver, f 8.60 a f 9. Bruine Boonen, f 8 a f 9.50. Erwten, f 8.50 f 9. Mals, f 136 f 137. Kanariezaad, f 7.50 a f 8.75. Vlas. Aanvoer op het land 800 steen Groninger, 200 steen wit; Groninger tot vorige prijzen afgedaan. Aardappelen. Redelijke aanvoer en vraag, prijzen onveranderd. Eieren. Zeeuwsche f 3.50 a f 3,60; Over- maassche f 3.80 a f 4. VEE. Aanvoer 186 Runderen, 40 k 42 ct.,! matig. 351 Kalveren, 42J k 47 ct., matig. 559 Schapen of Lammeren, 30 k 33 ct., matig. 788 Varkens, 22 k 24 ct., lichte 21 a 23 ct., redelijke handel. EIERENVEILING Veilingsvereeniging „Walcheren". Gegarandeerd v e r s c h e Inlandsche Eieren. Deze eieren zijn voorzien van hel merk I V. V. WT] MARKTBERICHT. Kippeneieren van f 3,44 tot f 3,76 p. 100 st. Eendeneieren 3,80 4,— Ganzeneieren 6,— Kalkoeneieren Middelburg, 13 Juni 1907. De Administrateur, W. J. JONOEPIER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2