Uit Stad en Provincie. gekomen. Vooreerst het arbeidscontract, dat de in onze dagen moeilijke verhouding tusschen patroon en werkman regelt. Ons Burgerlijk Wetboek bevat omtrent dit onderwerp drie artikelen. Artikel 1638 bepaalt, dat bij een geschil met den werk man het woord van den werkgever des- gevorderd met eede versterkt geloofd wordt. Die bepaling is onrechtvaardig. Aan het arbeidscontract, waarvan Prof. Drucker de vader is, liggen recht en billijkheid ten grondslag. In de Tweede Kamer stemden alle partijen er vóór. Maar het rapport der Eerste Kamer luidt hoogst ongunstig, zoo dat verwerping door haar voor de hand ligt. Het heerschend onrecht wil zij dus bestendigen. Men ziet hieruit, dat met de tegenwoordige meerderheid der Eerste Kamer geen land te bezeilen is. Op landbouwgebied, zeide de spreker verder, is het tiendrecht, dat van Karei de Oroote dagteekent, afgeschaft. Overal in Europa waren de tienden opgeheven, behalve in Rumenië en in Nederland. Deze regeering nu heeft onmiddellijk bij haar optreden de tienden afgeschaft, een maatregel allerminst revolutionair,omdat elke tiendheffer wordt schadeloos gesteld. In de Tweede Kamer werd die wet met algemeene stemmen aangenomen. Daarop behandelde spreker zeer uit voerig het met de Eerste Kamer gerezen conflict over de afstemming der oorlogs- begrooting, tengevolge waarvan Minister Staal tot aftreden genoodzaakt werd. Door die afstemming is het legervraagstuk plotseling op den voorgrond getreden. De inkrimping en wegzending van het blijvend gedeelte zouden aan den Staat een besparing geven van f 650,000. In de Eerste Kamer werden drieërlei gronden tegen het voorstel van Minister Staal aangevoerd. De Minister zou gehandeld hebben in strijd met de Grondwet en de militiewet. Spreker ont kent dit pertinent. De heer Vermeulen heeft beginsel tegen over beginsel gesteld. Hij zag in het voorstel van Staal een stap naar het volksleger, terwijl hij is voor een leger van soldaten. Hij vergat één ding, namelijk dat onze Militiewet van 1901 reeds is een schrede op den weg naar het volks leger. Anderen vreesden, dat de wegzending van het blijvend gedeelte niet zoude zijn in het belang van de rust en orde. Staal heeft gezegd, dat, afgezien van de troepen, die nog ter beschikking staan, hij binnen 24 uur het weggezonden blijvend ge deelte in de kazernes kan terug hebben. De historische nacht, waarin Staal de Begrooting van Oorlog verdedigde, werd in gloedvolle taal door spreker geschetst, zoodat de vergadering in een geestdriftvol applaus losbarstte. Nu wil men ons wijsmaken, dat het ging om een technische kwestie. Spreker, die zich doet kennen als een vurig voorstander van een volksleger, verklaart, dat wij ons moeten oefenen om te worden een weerbaar volk. Onher roepelijk moet afgesneden worden, wat onnoodig is. Het blijvend gedeelte moet weg, daar corveediensten en allerlei dienstverrichtingen voor den persoon van den officier niet meer passend zijn voor onzen tijd. Evenals in 1901 en 1905 wordt nu bij de Statenverkiezingen wederom de anti- theseleuze, die voor de politieke aktie is uitgedacht, aangeheven. Spreker herinnert er aan, dat dr. Kuyper in 1898 het land afreisde, om stemming te maken voor de radikalen. De ex-premier erkende, dat hij in 1893 dat bondgenootschap met de radikalen gesloten heeft, maar het beviel hem niet, en daarom zegde hij de politieke firma op, en ging een nieuwe firma aan met de katholieken. Maar spreker vraagt, waar was de antithese, toen Kuyper de bondgenoot van de radikalen was. Maar 't is duidelijkdat met een Christelijke vlag de politieke lading gedekt werd. In een bezielend slot wekt spreker de kiezers op hun stemmen op de vrijzinnige kandidaten uit te brengen; in de eerste plaats om het misbruik van de antithese, en in de tweede plaats om de reactionaire, clericale meerderheid in de Eerste Kamer te doen vervangen door mannen van vrijzinnige richting. Als een ieder hier zijn plicht doet, is de uitslag niet twijfelachtig. Het is te hopen, dat men in geheel Nederland het voorbeeld volge van dit wakkere eiland. (Donderd applaus). Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Alleen werd een inlichting gevraagd. De voorzitter betuigt namens de ver gadering den spreker dank voor zijn boeiende rede. Naar aanleiding van die rede wijst hij er op, dat het onze plicht is zorg te dragen, dat dit vaste district vast blijve, dat de candidaten met groote meerderheid herkozen worden. (Levendige toejuiching). Zierikzee, 7 Juni. Programma van het op Zondag a.s. te geven concert in de Sociëteit „Ons Genoegen": 1. Trompettes en Avant, pas redoublé. G. Desramault. 2. Ouverture de Con cours F. van Herzcelc. 3. Alma. Tyrolienne p. trombone-soloC. Falier. 4. Grande fantaisie. BoccaceC. Bender. 5. L'Aurore. Ouverture. A. Friebis. 6. L'Arrivée de la Poste. Morceau caractéris- tiqueR. Eilenberg. 7. Undouxrève.Grande valseR. Eilenberg. 8. La Porphyrure, fan taisie de Concours F. J. Schweinsberg. Wij maken belangstellenden opmerk zaam op de landbouw-tentoonstelling te Tholen op a.s. Woensdag. De tentoonstelling zal gedurende vier dagen geopend zijn. Kerkwerve, 5 Juni. Heden werd, tegen den avond, te Nieuwerkerk in Schouwen, onder deze gemeente, een bejaarde vrouw door een fietsrijder omver gereden, met het gevolg, dat écn der schouders ontwricht werd. Naar men ons mededeelt, lag de schuld niet aan den wielrijder, maar had als aanleidende oorzaak het achteruit treden van de overredene, terwijl ze een gesprek voerde. Haamstede. De wegsverharding, in het afgeloopen najaar door den Polder Westeren Ban aanbesteed, is reeds voor een groot gedeelte tot stand gekomen. De nieuwe bestrating van den Kloosterweg, aanvan gende aan de bestaande straat ten N.W. van het dorp Haamstede, en loopende over eene lengte van 1680 Meter tot de vlakke duingronden, is reeds aangebracht. De vol gende week zal een aanvang worden ge maakt met het leggen der bestrating over den Hoogeweg naar Westen-Schouwen tot het verscheurde wekken. Bovendien zijn de daartoe bestemde wegen in den Polder Burgh en Westland reeds begrind, zoodat weldra eene ver harding zai zijn tot stand gebracht van af het dorp Burgh met het gehucht Westen- Schouwen. Voor den landbouw in het bizonder, en voor het plaatselijk verkeer in het algemeen zullen deze wegsverbeteringen van groote waarde blijken te zijn. Dank zij de krachtige samenwerking van polders, gemeenten en particulieren, zullen alzoo weldra spoedig betere verkeerswegen in deze streek zijn tot stand gebracht. Maar ook dank zij het renteloos voorschot uit de provinciale kas voor de bestrating ver kregen. Dat tot het verkrijgen van dit renteloos voorschot de heeren Bolle, Heijse en Hocke Hoogenboom zoo krachtig hebben medegewerkt, mogen de kiezers vooral van Westelijk Schouwen de volgende week wel in herinnering houden. Bruinisse, 7 Juni. Gisteren werd door den raad dezer gemeente eene vergadering gehouden tot het opmaken van eene voor dracht voor een lid van het College van Zetters in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. Zoeter. Daarop werden geplaatst de heer Jac. Goudzwaard als no. 1 en de heer Z. Hoogerheide als no. 2. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend dat op 10 Mei, omstreeks 2 uren des namiddags, in hei Zijpe, dwars van den provincialen steiger, op ongeveer 35 M. uit den oever, onder de gemeente Bruinisse, een houten tjalk is gezonken, genaamd „Maria Cornelia", groot 46 scheepston, geladen met zand, en gevoerd wordende door G. den Braber, te St.-Philipsland, en dat krachtens de artt. 1 en 2 der wet van 23 Juli 1885 (Stbl. no. 151), voor zooveel noodig, het vaartuig en de lading van Rijkswege zullen worden opgeruimd. Zijpe. Donderdag 1.1. omstreeks 4 uur is op het krammer omhoog gevaren het Belgische plezierjacht „Bianca" van Gent. De opvarenden zijn door de stoomboot „Telegraaf", komende van Antwerpen, op genomen. Nog denzelfden avond is het jacht vlot geworden en om 10J te Zijpe binnengebracht. St.-Filipsland, 6 Juni. Heden- is ook het tweede gedeelte der Slaakschorren, ter grootte van 303 gemeten geheel omkaad, zoodat nu de geheele polder, eroot 800 gemeten, drooggelegd is. 7 Juni. Met het heiwerk voor de uitwateringssluis in den nieuwen Slaak- polder is men vóór eenige dagen gereed gekomeneen 140 tal palen van respectabele lengte zijn daarvoor gebruikt. Nu kan met den bouw der sluis begonnen worden. Stavenisse, 6 Juni. Heden avond werd alhier een openbare vergadering van de antirevolutionairen gehouden, llh grooten getale, zoowel voor- als tegenstanders, was men opgekomen. Ds. van der Valk (Oud- Beierland) opende de vergadering met gebed, waarna de heer mr. De Wilde (Goes) optrad. Hij begon op kalme, waardige en bezadigde wijze mede te deelen, waarom hij de candidatuur tegen jhr. De Casem- broot had aangenomen. Hij stond niet als persoon tegenover onzen afgevaardigde, maar hij beschouwde het als zijn plicht te strijden tegen de liberale beginselen, als brengende verderf aan het land. Ons volk is altijd christelijk geweest, zeide hij, maar in al dien tijd, dat de liberalen het roer van Staat in handen hadden, hebben zij weinig of niets aan sociale wetgevingen gedaan. Alles heeft men te danken aan de kerkelijke regeeringen! Ons volk is gemo derniseerd gewordentengevolge van de benoemingen van die liberale professors enz., dus een gevolg van de liberale regee ring. Alleen het ministerie-Kuyper heeft gewerkt en tot stand gebracht, wat geen liberaal ooit heeft kunnen doen. Hij evenals ds. v. d. Valk gaf een omschrij ving der beginselen van de revolutionaire partij, die kolossaal uitgemeten en verheer lijkt werden: „Gods woord moet ook schijnen op het gebied der Staatkunde". Volgens spreker's rede waren de beginselen van „Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap", door de libe ralen steeds zoo hoog geprezen, door dezen steeds met voeten getrapt. Hij, nl. ds. v. d. Valk, vertelde, dat de vrijheid van verga dering, van onderwijs, van godsdienst enz. steeds door de liberalen was tegengewerkt, maar alleen te danken was aan zijn partij. Als een echt ambtenaar van het Openbaar Ministerie somde hij alle fouten der liberale partij op, zoodat deze partij ge- teekend werd als bestaande uit de slechtste menschen der wereld. Al het goede, dat er in de laatste jaren tot stand is gebracht, zou men alleen te danken hebben aan hun partij en totaal niets aan de liberalen of vrijzinnigen. (Zoover gaat men bij hen, dat men bij een ander niets goeds opmerkt). Als debater treedt op de heer de Muralt van Zierikzee. Spreker zal zich voornamelijk bepalen tot het weerleggen van tal van onjuistheden door den heer mr. De Wilde te berde gebracht. Dominé Van der Valk heeft zóó overdreven, en de liberalen zóó als honden geteekend en afgeschilderd, dat hij diens rede niet gevaarlijk acht. Wel acht hij mr. De Wilde ^gevaarlijk, omdat deze de onjuistheden op kalmen toon uitsprak. Waarom, zoo gaat de heer De Muralt voort, moet een geacht lid van Gedeputeerde Staten, jhr. mr. De Casembroot, een echte Tholenaar, die steeds de Tholenaren een warm hart toegedragen heeft, hier plaats maken voor mr. De Wilde. Het hoofd argument is blijkbaar dat de liberalen niet zouden regeeren volgens de Christelijke beginselen. De heer De Wilde zeide, „de liberalen zijn geen Christenen". Debater ontzegt aan mr. De Wilde het recht een dergelijke uiting te doen. Hij is wel niet zoo geleerd in den bijbel als ds. Van der Valk, doch hem is toch wel bekend, dat er geschreven staat: „oordeelt niet, opdat ge niet geoordeeld zult worden". God zal uitmaken of wij liberalen al of niet Christenen zijn, roept spreker uit, doqjt niet de heer De Wilde. Spreker gaat verder na, en toont aan met officiëele stukken, dat het liberaal Ministerie- De Meester, voor zooverre betreft „het regeeren naar Christelijke beginselen", absoluut niet onderdoet voor de z. g. n. clericale regeering. Hij wijst er op, dat het Minister Fock, een liberaalis, die het eerst den rechtstoestand van de Christenen en inlanders in Indië op krachtige wijze heeft willen verbeteren. Merkwaardig zegt spreker, dat het een anti-revolutionair, graaf Van Bylandt is, die in de vergadering van de Tweede Kamer, 8 Nov. 1906, den liberalen Minister Fock dank zegt, dat hij aangaande de christelijke zending in Indië, dezelfde be ginselen is toegedaan als zijn anti revolutionaire ambtsvoorganger. Het is onder het vrijzinnig Kabinet-De Meester dat het wetsontwerp tot regeling en be strijding van den z. g. n. meisjeshandel werd ingediend en wet werd. Blijkt hieruit dan niet, zegt spreker, hoe krachtig de liberalen optreden tegen de zedeloosheid, hoe ook zij doordrongen zijn van de Christelijke beginselen. Was het niet de liberale Minister Cohen Stuart die een circulaire uitvaardigde om de schepelingen meer in contact te brengen met predikanten, over tuigd als hij was, dat de Godsdienst en de Christelijke beginselen in het volk ge handhaafd moeten worden. Wij loopen met den Christusnaam en met den Godsnaam niet te koop, roept de debater uit, doch die naam leeft in ons doen en laten, en niet minder ook in onze harten. Is de heer De Casembroot dan zoo'n Godloochenaar, vraagt hij aan de vergadering? Spreker heeft daarvan nog niets gemerkt en ziet dan ook uit het oog punt van een beter regeeren naar Christe lijke beginselen de noodzakelijkheid niet in, dat De Casembroot er uiten De Wilde er in moet. Op dit gebied staan zij gelijk, doch op sociaal gebied staat de liberaal ver bovenaan. Beide spiekers hebben zich beklaagd, dat de liberalen in 50 jaren niets hebben gedaan. Vóór 50 jaren was de sociale wetgeving niet in de mode. In latere jaren wel, en toen hebben de liberalen gegeven: de ongevallenwet, de woningwet, de ge zondheidswet, de leerplichtwet en nu ook het arbeidscontract. Dr. Kuyper, die juist in het bloeitijdperk van de actie voor sociale wetgeving aan het Bestuur was, gaf letterlijk niets voor de arbeiders. Wat betreft dien Franschman Viviani, die gezegd moet hebben „de lichten des hemels te willen uitdooven", met dat ploertig gedoe, indien dit werkelijk slecht bedoeld was, gaan de liberalen in ons land niet mede. Van Houten, die aan geen God gelooft, behoort niet bij de liberalen, eer'wat zijn conservatisme betreft, bij de clericalen. Dit heeft hij getoond, toen hij met de rechter zijde mede hielp den Minister van Oorlog (Staal) te verjagen, Staalden man die de drukkende militaire lasten van het volk wilde verlichten. Nadat debater in den breede nog het onjuiste van het clericale blok in het licht heeft gebracht, wekte hij de vergadering op hunne stemmen niet uit te brengen op mr. De Wilde, maar trouw te blijven aan jhr. mr. De Casembroot, een man, die door de rechtsche meerderheid van de Provinciale Staten van Zeeland zóó geëerd wordt, dat zij hem zelfs tot lid van Gedeputeerde Staten benoemden, een man die nog bij den laatsten waters nood getoond heeft rechtvaardig, de rechte man op de rechte plaats te zijn, een man, een Tholenaar, waarop Tholen bouwen kan. Met Gods woord en Gods naam is u zooeven door de beide sprekers toe gelicht, dat ge beter doet mr. De Wilde te stemmen, past op, dat diezelfde God, die ook voor ons waakt, u eveneens straft voor het verjagen van De Casembroot op een onwaardige, onverdiende wijze. (Luid applaus). De debater werd allereerst beantwoord door mr. De Wilde, die meende, dat de heer De Muralt al zeer on-liberaal was door het werk van Viviani als ploertig gedoe te qualificeeren. Hij zelf heeft mede lijden met Viviani, doch geeft hem het recht zich vrij uit te laten. Spreker wijst er op, dat de Leerplichtwet niet, zooals de heer De Muralt zegt, is aangenomen met de hulp van de Christelijk-Historischen, wel stemde Schaepman voor. De heer Van der Valk was het ook met de weerlegging van jhr. De Muralt geheel oneens. Al zijn argumenten zijn als 't ware in 't water gevallen, zegt spreker. Ze moesten het liberalisme maar levenslang in de gevangenis zetten voor zijn part. Niets, niets deden de liberalen voor het volk, Nadat ds. Van der Valk nog in den breede trachtte aan te toonen, dat de door den heer De Muralt gebezigde argumenten geen steek hielden, sloot hij, onder dank betuiging, de vergadering. Poortvliet, 5 Juni. Hedenavond werd een vergadering gehouden in de Geref. Kerk, waar als sprekers optraden de heeren mr. A. J. de Wilde van Goes en ds. Prins van St.-Maartensdijk. Door ds. Prins werd de vergadering met gebed, en het zingen van Psalm 68 vers 1, geopend. Door beide heeren werd, in verband met de a.s. verkiezing voor leden van de Prov. Staten, het standpunt der anti-rev. uiteen gezet. De vergadering, die tamelijk was bezet, werd door ds. Prins met dankgebed en het zingen van het laatste vers van Psalm 72 gesloten. St.-Maartensdijk, 6 Juni. Bij de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 85 stuks van verschillenden leeftijd. De handel was vrij levendig. Ruim 20 paarden werden verkocht. Prijzen werden besteed als volgt: Voor jaarlingen van f 200 tot f 250 2-jarige van f 300 tot f 400 3-jarige tot f 540; werkpaarden van f 400 tot f 610; aftandspaarden tot f 290. Voor de gehouden ringrijderij met tilburys hadden zich 8 deelnemers aangemeld; ook waren 8 prijzen uitgeloofd. Deze vielen ten deel als volgt: ~P" R E D l K B in onderstaande gemeenten van Zondag 9 Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds hall zes ure: ds. Laman. Herv. Kerk te Kerkwerve: Nam. twee ureds. Schouten van Noordgouwe. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. haif tien ureds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen. (Collecte voqr de Vereeniging tot steun). Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. haif tien ureds. Japchen. Geref. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Eikerzee 'sVoorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Elkerzce: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure:ds. Staal van Colijnsplaat. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ureds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: de heer v. d. Ende, candidaat te Wolfertsdijk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ureds. Schouten. Ie prijs: 12 zilveren lepeltjes met étut mej. S. Hoek Gd.; 2e een reisdeken, mej. P. Hage ld. 3e een nikkelen theekomfoor me ketel, mej. H. Polderman; j 4e een solar-fietslantaarn, mej. C Noom Cd.; 5e 2 nikkelen presenleerdoosjes me blad, mej. L. Kodde; 6e een zilveren bedelketting, mej. P Goedegebure 7e een zilveren ceintuurgesp, mej B. Mannetje; 8e een dito, mej. C.' Westerweel Vlissingen. Donderdagavond kwam he Kon. Engelsche jacht „Victoria and Albert' op de haven alhier en meerde aan dt zuidelijke ponton. De kruisers „Antrim" „Devonshire", „Natal" en „Cochrane' kwamen op de reede ten anker. Het Deensche koningspaar zal heder (Vrijdag) middag om 4.51 per extra-treir hier aankomen. Bij de aankomst zal he Kon. Echtpaar namens onze Koningin ver welkomd worden door Hr. Ms. vertegen woordiger, baron Sirtema de Grovestins, Na de inscheping der bagage zal he jacht de haven verlaten en dan gevolge worden door bovengenoemde kruisers. Donderdag j.l. werden de proeftochtei beëindigd met de torpedoboot „Zeeslang" in aanbouw bij de Kon. Maatsch. „dt Schelde" te Vlissingen, voor rekening vaim het departement van koloniën. De resul taten waren uiterst gunstig; immers, waai volgens contract een snelheid van 23 mij per uur was voorgeschreven, werd op der I proeftocht een vaart van 24,08 mijl behaald Het schip is aan de fabriek teruggekeerd I om voor de aflevering te worden gereecI gemaakt. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Dreischor. Heden werd alhier de ver- hooging van den Noord-Zeedijk over eer lengte van 3850 Meter aanbesteed. Inschrijvers waren C. Vaasse, St.-Filipslandf 740C D. van Popering, Bruinisse 8211 1. Douw, Zierikzee8445 J. Dekker, Brouwershaven 890C P. Bezuijen, Scharendijke 879Ci C. L. van Dalen, Stavenisse. 904C J. H. Berrevoets, Zierikzee795C I H. van der Doe, Dreischor843dl J. Wolfert, Hoek680C I A. van Hemst, Woensdrecht 733sl J. Fondse, Zierikzee730CJ J. de Jonge, Middelburg 8282^ J C. de Voogd, Scharendijke 8873 I P. J. Dubbelman, Dordrecht 8926 I Toewijzing na goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Staten. 14 inschrijvings-biljetten. Gemengd Nieuws. De Kamper Courant schrijft: Een kostelijke bijdrage voor het tegen woordig traditioneel praatje over den Tijts (Tijd met een hoofdletter) wordt ons door de eigen stad geleverd. Wij verwachten, dat prof. Hubrecht te Utrecht warm voorstander als hij is van de M. E. T„ niet zal nalaten hulde te brengen aan schepenen en raad der stad Kampen van 1646. Over den verstandig ondernomen aanplant van biesvelden is men bijna jaloersch op ons heden; om bedoeld besluit van dik drie eeuwen ge-I E U R T E N Schouwen en Duiveland. Juni 1907. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Wisse. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. v. d. Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: dr. Helder van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5,15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Ruysch van Dugteren. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. fwee ure: ds. Staal; *savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Kamsteeg. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 'savonds half acht ure: Gewone samenkomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2