wetje daaronder rangschikken wil. Onze Regeering heeft in de twee jaren, dat zij aan het roer is, gegeven de tiendewet en hef arbeidscontract. Na nog de belastingwetten van dr. Kuyper en die van deze Regeering te hebben besproken, eindigde spreker zijn rede met deze opmerking: Zorg dat wij in 1907 krijgen liberale Prov. Staten, opdat wij bij een periodieke aftreding van leden der Eerste Kamer of bij ontbinding bekomen een liberale Eerste Kamer. (Levendig applaus). De voorzitter dankte den spreker onder toejuiching der vergadering voor zijn boeiende rede, en riep hem een tot „weer ziens" toe. Wij maken onze lezers opmerkzaam, dat de Concertzaal, waarin mr. R. J. H. Patijn Donderdagavond ten 8 ure zijn politieke rede zal houden, toeganke lijk is voor alle kiezers. Vrijdagavond viel alhier een jongen van 8 jaar van J. Boogerd in de Nieuwe Haven. Gelukkig werd dit opgemerkt door één der bootwerkers van den heer Ribbens aan de andere zijde. De heer Van Almkerk, het geroep hoorende, snelde met zijn knecht te hulp, en bracht met veel moeite den jongen op het droge. De te Middelburg zoo zeer in den smaak gevallen „Klappermarsch" van den Heer Jan Morks, waarbij de muzikanten door 1000 klapperende jongens en meisjes werden begeleid zal dit jaar opnieuw worden uitgevoerd, indien het noodige aantal jon gens en meisjes zich voor medewerking aanmelden. Voor dit laatste behoeft echter geen vrees te bestaan. De kinderen zijn er dol op om mee te doen. Het eenige is maar dat er velen in beslag genomen worden door den eveneens dezen zomer uit te voeren „trommelmarsch". Schouwen. Tijdens het kort maar hevig onweer, dat zich Vrijdagavond omstreeks 10 ure boven ons eiland ontlastte, sloeg de bliksem in de woning van den land bouwer L. v. d. Zande te Westen-Schouwen. De muur werd gespleten en in de woon kamer richtte het hemelvuur eenige schade aan. Gelukkig bleven de bewoners, die in de kamer waren, ongedeerd. Onder Renesse werden door een wind hoos een stapel hooi omvergehaald en eenige mutsaards van een houtklamp afgerukt en weggesmeten. Onder Kerkwerve werd een koe van Js. v. d. Bos getroffen en gedood. Door den schrik van het felle licht en den krachtigen donderslag geraakten eenige koeien en paarden in de sloot; van angst vluchtte het in de weide loopend vee, dat door den donker misleid eveneens in de slooten terecht kwam. Renesse. Bij het te Arnhem gehouden examen voor kommies bij 's rijksbelastingen olnj/rHo (V m Ho Vion» 1-4 Stavenisse. Volgens den alhier vanwege het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te D<- Din u:j ui.wi.t gcpirtdisien icgonmeter viel er in Mei l.l. 53,1 m.M. regen (in 10 aftappingen), tegen 88,1 in 1906 en 44,6 in 1905. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 768, de laagste 746 m.M. Wissenkerke, I Juni. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. T. C. Swenne als hoofd der openbare school in functie trad. Tevoren reeds had zich een commissie gevormd, om te zorgen, dat die dag niet onopgemerkt zou blijven. Door de treurige omstandigheden, die het gezin in den laatsten tijd troffen, werd het voornemen gevormdzich slechts te bepalen tot een schoolfeestje. De schoolkinderen vulden, in feest dos het schoollokaal, dat netjes was versierd met groen en bloemen. Te 10 ure traden de jubilaris en echtgenoote, in gezelschap van familie, het schoollokaal binnen, hiertoe door drie commissieleden uitgenoodigd. Een sierlijk bouquet (samen gesteld door den tuinman Joh. Wisse), werd door het dochtertje van den heer Beekman aan mejuffrouw Swenne aan geboden. Hierop hieven onder leiding van de onderwijzeres, mej. v. d. Weele, de kinderen het welkomstlied aan. Nadat allen hadden plaats genomen, werd door den heer J. J. Verhulst, le onderwijzer, namens 't onderwijzend personeel en de leer lingen een keurige toespraak gehouden, die zoowel den aangesprokene, als al de aanwezigen diep trof; door de jongejuffr. Betsy v. d. Weijde werd de jubilaris gefeliciteerd, en hierop door A. Kramer het geschenk der leerlingen aangeboden, bestaande uit een Swan-vulpenhouder met zilver gemonteerd en inscriptie in fraai étui, benevens een eikenhouten album étagère. Ten zeerste- geroerd betuigde de heer S. zijn dank; daarna volgden weer een paar zangstukjes uit volle borst, waarop de heer C. Flipse, als spreker namens de aanwezige commissie, en op tredende voor oud-leerlingen, ouders en belangstellenden, in flinke en gepaste woorden den jubilaris hartelijk geluk wenschte, en hem, namens hen, een fraaie boekenkast (eikenhout) aanbood. De heer S. dankte voor dat alles, waarna hij te kennen gaf, dat zijn vrouw hem verlof had gevraagd, de aanwezige kinderen te mogen tracteeren, en daarna begon de smul partij der kleinen. Vergezeld door den Secretaris traden hierop Burgem. en Weth. binnen; bij monde van den Burgemeester gecomplimenteerdbood Z.Ed.Achtbare, volgens een door den Raad genomen besluit namens de gemeente, een geschenk aan onder couvert. De heer S. dankte, en nam het aangeboden geschenk in ont vangst, met het verzoek zijn voorloopigen dank hiervoor aan den Raad te willen overbrengen. Nog werd door den heer C. N. v. d. Heijde (mede commissielid) een album aangeboden met de namen van de medewerkers der aangeboden geschenken, vergezeld van een hartelijke félicitatie. Een liedje nog door de kinderen gezongen, die hiermee dankten voor het door hen genotene, en 't schoolfeest was geëindigd, nadat de heer S. nog had gezegd, dat in zijn huis dien dag ieder welkom zou zijn. De jubilaris met de commissieleden trok ken naar zijn woning, waar ook Burgem. en Weth. met den Secretaris zich vervoegden, om daar onder gezelligen kout nog eenigen tijd te vertoeven. In den namiddag kwamen vele collega's hunne felicitaties brengen, en boden ook namens collega's buiten 't eiland een massief eikenhouten kleeren-standaard aan. Die welgemeende joviale toon, die er heerschte, zal zeker zoowel bij den jubi laris, als bij vele anderen, steeds in aan gename herinnering blijven. Kortgene, 31 Mei. Daar kofnt ook hier eenig leven in de politieke brouwerij. Van vrijzinnige zijde was reeds een spreker te Wissenkerke, het brandpunt van clericalisme in ons eiland, opgetreden. Deze week zal, naar wij vernemen, het Kamerlid De Klerk op een 4-tal plaatsen zich doen hooren. Moge er het succes op volgen, dat de lauwen, en die zijn erhier velen, worden aangevuurd tot levendige belang stelling in den komenden strijddat de onverschilligen, en hun getal is groot, leeren tasten, wat groote belangen op het spel staan; dat van onze zijde alle man in 't geweer moet komen, want de mannen van rechts zullen ook nu weer wel zorgen, dat hun aanhangers de kiezers in stilte, doch met kracht 'naar de stembus drijven. Goes. De liefhebberij van knapen, dik wijls nog kinderen, om paarden naar de wei te brengen, heeft Vrijdagavond een slachtoffer geëischt. Terwijl zoo'n jeugdige „ruiter", geheel ongeoefend natuurlijk, op een paard zat, werd het dier door andere jongens opgeschrikt. De jongen werd af geworpen en kwam met het hoofd op de steenen terecht. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Nuttig en noodig was 't, dat berijden van paarden door kinderen te verbieden. In dit hoofdkiesdistrict zijn 6906 (6697) kiezers voor de Tweede Kamer en 8217 (7954) voor de Provinciale Staten. De getallen tusschen haakjes geplaatst zijn die van 1906. In concurrentie met de reeds bestaande schoQltiTöfmdè" schóót worden gebouwd. Het terrein is reeds sedert lang aangekocht, en de Hervormde schoolvereeniging verkeert financiëel in bloeienden toestand. Naar men zegt, zullen een honderdtal leerlingen van de ééne school met den bijbel naar de andere overgaan. Of deze tweede school noodig is? Vele voorstanders van de bizondere school zullen daarop een ontkennend antwoord geven. Het aantal vereenigingen hier ter stede (hoeveel zijn 't er wel?) is met één verminderd: „het Hervormd zangkoor" is ter ziele. Maar een nieuwe is er bijgekomen: één voor het organiseeren van een tentoon stelling voor huisindustrie. Die tentoon stelling zal zeker een heel belangrijke zijn, omdat „huisindustrie" zich te Goes bepaalt tot het uitzoeken van erwten. Bij een weduwe, wier man pas is overleden, heeft men door het opschuiven van een raam zich toegang verschaft tot het inwendige der woning. Bij afwezigheid der bewoonster heeft de inbreker zich van 4 guldens en van een muntbiljet van f 10 meester gemaakt. De politie had den inbreker spoedig te pakken. Een concert met hindernissen. Tijdens een concert op de Groote Markt zakte een toehoorder in elkaar. Hij werd opgenomen en gebracht in de apotheek van den heer La Porte, waar hij door dr. v. d. Harst weer in orde werd gebracht. Daarna zakte iemand, die den eersten patiënt had bijgestaan, ook in elkaar. De naamlooze vennootschap De Kanter Hordijk's bank mag zich in toenemenden bloei verheugen. Over 1906 is het dividend 71 pCt. tegen 6 pCt. over 1905. Het kapitaal wordt vermeerderd tot 5 ton. Tot chef van het bijkantoor te Middel burg is benoemd de heer J. M. de Witt Hamer van Amsterdam. De heer D. J. Dronkers aldaar had eervol ontslag genomen. Te Oudelande is een meisje van anderhalf jaar in een put verdronken. Vrijdagmorgen is van de werf „Zeeland" der Gebr. Ribbens C. Bakker te Hans- weert met goed gevolg van stapel geloopen een stalen sleepkast van pl. m. 1100 ton voor rekening van schipper J. van Maare te Middelburg, terwijl de kiel werd gelegd voor een sleepkast van pl. m. 650 ton voor rekening van schipper H. Leunis te Neuzen. lerseke, 1 Juni. Gisteren vertrokken wederom 25 ingezetenen van hier naar Noord-Amerika. Gunstige berichten van vroeger vertrok kenen geven aanleiding tot groote land verhuizing van hier. Vlissingen. Vrijdag had alhier een ont zettend ongeluk plaats. De heer B. Stof kooper (zoon van den heer W. Stofkooper uit „de Oude Vriendschap"), oud 22 jaar, bewoner van het concertgebouw aan de Rommelkade, stond op een trapladder om gordijnen op te hangen of af te nemen en had het ongeluk dat de ladder uitschoot, zoodat hij kwam te vallen en wel voor over op een opgestapelde hoop stoelen, waarvan er ook met de pooten naar boven staken, met het ongelukkig gevolg, dat hij deerlijk gewond werd opgenomen en kort daarop aan die verwondingen is overleden. De onlangs met enkele mailbooten genomen proeven met de onderwaterklok- signalen, zijn niet gunstig uitgevallen. Het geluid van de geplaatste bel was namelijk wel wat zwak. Eerlang zullen nu de proeven worden herhaald. Zaterdag is hier het badseizoen geopend. Sinds het vorige jaar is de bad plaats heel wat veranderd en verbeterd tevens. Men tracht tegenwoordig het verblijf hier zoo aangenaam mogelijk te maken, en men-hoopt' op deze wijze, dat Vlissingen langzamerhand een eervolle plaats zal kunnen innemen in de rij der Nederlandsche badplaatsen Het getal vreemdelingen, dat hier des zomers tijdelijk vertoeft, wordt ook jaarlijks grooter en de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer krijgt vele aanvragen van personen, die geschikte pensions zoeken. Aan pensions nu is hier werkelijk gebrek en reeds vroeger is hierop gewezen. In de week van 25 tot 31 Mei werden inet de mailbooten der Maatsch. „Zeeland" vervoerd 2539 passagiers, waar van 1640 met de nachtbooten en 899 met de dagbooten. Voor het Belgisch loodswezen te Vlissingen is een nieuw loodsvaartuig in dienst gesteld, dat zal varen onder no. 10. Biervliet. Onze vorige burgemeester, de heer De Bats, was van zeven polders dezer gemeente ontvanger-griffier, en boven dien nog van drie polders in de gemeente IJzendijke. In de Biervlietsche vacaturen zijn in de Mei-vergaderingen der ingelanden voorzien. De tegenwoordige burgemeester, de heer P. W. Maarleveld, kreeg van de zeven er vijf. Hij werd ontvanger-griffier van de Elisabeth-, Zoute-, Geertruida- en Amelia- polders en van het Biervlietsche Waterschap der zeven vereenigde polders. De heer V. Hendrikse te IJzendijke werd als zoodanig benoemd van den Helenapolder, en de heer G. A-Uc Uitrekking' va::"en Sint-Pieterspolder. In den toren der Ned. Herv. Kerk nestelden spreeuwen. De klokkenist was daarop niet gesteld, en haalde het nest met jongen naar beneden. De kinderen van den landbouwer Van der Slikke, die een half uur van de kom woont, werden met de jonge spreeuwen verblijd, die bij de thuiskomst op de erve in een kooi werden geplaatst. Reeds den anderen dag zag men het ouderpaar af- en aanvliegen om de jonge vogels te voederen, op vrij wat lager standpunt dan te voren. Ingezonden Mededeelingen. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Het grootste gevaar voor vrouwen. Iemand uit Rotterdam vertelt het ver haal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw L. WESSELMAN, Tweeleeuwen- steeg 5 te Rotterdam, deelt ons mede: Nu ik volkomen genezen ben door het gebruik van Foster's Rugpijn Nierenpillen van een ellendige nierziekte, waarmede ik reeds zes jaren gesukkeld had, kan ik niet nalaten u mijn oprechten dank te betuigen. Ik heb er jaren mede gedokterd, zonder dat ik een merkbare verbetering kon waarnemen. Steeds had ik zware pijn in den rug en in de zijden, ik sukkelde aan hoofdpijn, duize lingen en was altijd aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel, vooral 's morgens wanneer ik op moest staan. Alles was mij te veel en bij het minste werk moest ik hevig transpireeren, wat mij nog meer afmatte. Mijn eetlust was zeer slecht en mijn slaap onrustig. De urine zag er steeds vuil en bewolkt uit en liet een geel be zinksel achter. Juist in dit slechte stadium van mijn ziekte, maakte ik kennis met uw pillen, reeds dadelijk bekwam ik hierdoor beterschap, en ik heb uw kuur toen hardnekkig voortgezet. Thans, nu ik zes doosjes heb ingenomen, ben ik totaal van mijn oude kwaal genezen en ik weet niet hoe ik u mijn dankbaarheid moet betuigen. Waar ik kan zal ik ze aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Onthoudt den naam van Foster's Rugpijn Nierenpillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat u niets anders in uw handen stoppen. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bi| den Heer W. POTTER, Gliaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee. Heden (Maandag) werd ten Raadhuize aanbesteedHet uitvoeren van de gedeeltelijke vernieuwing van een ge deelte kaaimuur aan de zuidzijde der Oude Haven. Minste inschrijver was de heer M. v. d. Linden, voor f 2327. De gunning is aangehouden. Door het bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen werden Vrijdag te Bergen-op-Zoom verpacht ver schillende oesterperceelen op de lersche oesterbank en Wester-Schouwen, benevens het recht tot weghalen van mosselzaad nabij de Oude Hoeve. De Yersche bank bracht thans f 25.349, de Wester-Schouwsche f 131 en de Oude Hoeve f 277 op. De cijfers van de vorige pacht bedroegen voor de perceelen respec tievelijk f 26,369, f 94 en f 296. Te Oud Vossemeer werd Vrijdagavond verkooping gehouden van de in dit blad per advertentie medegedeelde verkooping van de lucern-klaver in den Sluispolder. De ongeveer 33 gemeten oppervlakte werd geveild in 15 perceelen, wisselende in prijs van f51 tot f78 per Blooisch gemet. Kortgene, 31 Mei. Door het bestuur van den „Stadspolder" alhier werd heden aanbesteed: het graven en dempen eener waterleiding met te maken brug en duiker. Raming f 3017. Ingeschreven was door: H. J. Hubregtse, Wissenkerke, voor f 3100; H. Jansen, Middelburg, voor f 3035; J. L. de Troye, Middelburg, voor f 2988; A. Foudraine, Goes, voor f 2875; L. M. Geluk, Tholen, voor f 2800; L. Maas, Wissenkerke, voor f 3080; A. Verburg, Kolijnsplaat, voor f 3059; Joh. de Jonge, Middelburg, voor f 2929; J. Wolfert, Hoek. voor f 2890; A. Jacobs, Goes, voor f 2880. Landbouw en Veeteelt. Door den tuinier J. van der Walle te Hulst zijn de eerste nieuwe aardappelen uit den kouden grond gewonnen, en aan H. M. de Koningin aangeboden. In de maand April van dit jaar was onze paardenhandel met België weer bizonder levendig, voornamelijk door de hooge prijzen, die tegenwoordig in Duitsch- land voor uitstekende paarden betaald worden. Wijl thans het Zeeuwsch-Belgische trekpaard op dezelfde gunstige voorwaarden in Duitschland ingevoerd mag worden als het Vlaamsche, kwamen voor het eerst Duitsche kooplieden naar Zeeland om paarden op te koopen. In België werden ingevoerd 2625 werk paarden, 1267 slachtpaarden en 197 veulens. De veulens kwamen meest uit ons land, de werkpaarden uit Frankrijk en Nederland, de slachtpaarden uit Engeland. De uitvoer bedroeg 2370 paarden en 18 veulens, waarvan er ruim 200 paarden en 12 veulens naar ons land werden gezonden. ii. Jv t „c_ ...«««Jon i'in dit jaar werden naar België gezonden 8831 dienst paarden en 1143 veulens tegen 7640 dienstpaarden en 508 veulens in hetzelfde tijdvak van 1906. In de Neder-Betuwe is het gewas van kersen dit jaar overvloedig. De pluk is aangevangen. Er wordt 8 cent perK.G. besteed. De veilingsvereeniging „Zuid-Be veland", te Goes, heeft onder voorzitterschap van den heer H. A. Hanken, eene algemeene vergadering gehouden, waarin besloten is in het vervolg per kilo netto en per stuk of aantal in colli te verkoopen, maar geen bruto- of getaxeerde hoeveelheid zooals vroeger. De eerste veiling in het nieuwe gebouw werd vastgesteld op Dinsdag 11 Juni. Het ledental is thans geklommen tot 300. Wij ontvingen den feestwijzer van de algemeene vergadering der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij te Tholen, van 12—14 Juni a.s. Wij teekenen er uit aan dat Woensdagavond den leden op het Marktplein een muziek uitvoering wordt aangeboden door het fanfare-gezelschap „Concordia". De rijtoer, die den volgenden dag plaats heeft, zal gaan langs de in 1906 over stroomde polders van Oud-Vossemeer, over Luchtenburg, waar de deelnemers door den vice-voorzitter der Maatschappij, den heer C. A. H. Wagtho, zullen worden ontvangen. 's Avonds heeft weder een muziekuitvoering plaats. Voor den dag der tentoonstelling, Vrijdag, is een festival uitgeschreven, waaraan door zeven gezelschappen wordt deelgenomen, die op het Marktplein en het terrein der tentoonstelling zich zullen laten hooren. 's Avonds wordt weder muziek gegeven en tot slot der feesten zal een groot vuur werk worden ontstoken, aangeboden door den voorzitter der afdeeling Tholen van de Maatschappij, den heer jhr. J. van Vredenburgh. Deze stelt Vrijdag verder zijn tuin open voor de leden met hunne dames. Dien dag zullen extra-trams rijden in aansluiting met de tram te Tholen en den trein te Bergen-op-Zoom. Van laatstgenoemd station zal te 12.45 's avonds een extra- trein naar Goes vertrekken, stoppende aan alle tusschenliggende stations. Brouwershaven. De inenting voor varkens tegen vlekziekte is alhier geëindigd. Niet minder dan 79 varkens zijn door den heer Gasille, rijksveearts te Noordwelle, ingeënt. Gedurende de oprichting der vereeniging is niet één der ingeënte varkens door de ziekte aangetast. Schouwen, I Juni. Weldadige regen buien hebben onze diepdroge wei- en bouwlanden met heerlijk levenwekkend vocht gedrenkt. De menschen hebben in t hun regenbakken nieuwen voorraad zien toestroomen, een bezit, waarvan zij dan slechts de waarde eerst recht kunnen schatten, wanneer zij het gemis levendig gevoelden als in den laatsten tijd. Wanneer I nu de warme zomerzon onze landen komt koesteren, zal er zich enorme groeikracht gaan ontwikkelen. Doch tegelijk zal het nog sluimerend onkruid in zoo'n sterke mate opwassen, dat de verstandige land bouwer er nu reeds op bedacht is, het I gevaar van „onder het vuil te komen" met kracht te keer te gaan. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Hoogvliet door den heer F. J. van den Ende, cand. te Wolfaarlsdijk. Bedankt voor het beroep naar de Holl. Geref. Gem. te Paterson (N.-Am.) door ds. H. Roelofsen te Goes. Oud-Vossemeer. Door de kerkvoogdij is besloten hel gebouw der Ned. Herv. Gem. af te breken en een nieuw gebouw te plaatsen, ondanks de raadgeving van den rijksingenieur voor het opnemen van monumenten, om bedoeld kerkgebouw te restaureeren. Zooals bekend is, acht men bedoeld gebouw voor herstelling niet meerS vatbaar: O N D E R W IJ S. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Zierikzee, Mej. S. S. A. v. d. Berg, aldaar. De heer K. Oudshoorn te Oosterland is benoemd tot hoofd der school te Sir- Jansland. Serooskerke. Benoemd totonderwijzeres, ingang half Juni, Mej. Vooren te Zierikzee. Benoemd tot onderwijzeres te Kloetinge mej. Kruys Voorberge te Driewegen, no. 3 der voordracht. Post en Telegrafie. Tot len klerk bij het hoofdbestuur dei posterijen en telegraphie is benoemd dt heer J. Bethe, thans 2e klerk. Aan het postkantoor Zierikzee en del daaronder ressorteerende, hulppostkantorerl werd gedurende de maand Mei 1907, itl de rijkspostspaarbank ingelegd f 6803,7'I en terugbetaald f 5703,16. Het laatste, door dat kantoor uitgegevenl boekje draagt het nummer 5772. Het Rijkstelephoonkantoor te Brouwers haven, alsmede de aan dit kantoor recht streeks aangesloten of nog aan te sluitei pprppplpn pn nppnhare spreekcellen, worder opgenomen in het telephoonverkeer me de Belgische plaatsen welke tot de telephoon gemeenschap met Bruinisse zijn toegelaten De prijs van een enkelvoudig gesprei zal f 1.45 bedragen. Verkiezing Provinciale Staten Goes. In dit district zijn door de S. D A. P. definitief tot candidaten voor dl Prov. Staten gesteld de heeren J. Osse waarde te lerseke, J. A. Pieterse vail Wijck te Vlissingen, mr. G. W. Sannes er C. van der Weel, beiden te Middelburg;- Kon. bezoek aan Zeeland. Nu het officiéél vaststaat dat het Konl Echtpaar op 12, 13 en 14 September eei bezoek aan Zeeland zal brengen en he eveneens bekend is dat behalve Walcheren ook Goes, Zierikzee, Oostburg, Terneuzer en Hulst bezocht zullen worden, blijkl hieruit, dat het bezoek aan deze plaatseil slechts van korten duur zal zijn. Voor het bezoek aan Zierikzee en aai Zeeuwsch-Vlaanderen zal gebruik worder emaakt van de stoomboot „Wester chelde" van den prov. stoombootdiens op de Wester-Schelde. TELEGRAMMEN. Vlissingen, 3 Juni. Hedenmorgen is op de werf „De Schelde' alhier een werkman in het ruim van he in aanbouw zijnd stoomschip „Kawi" dood gevallen. De familie van den Belgischen lood! B., uit Vlissingen, heeft bericht ontvangen dat hun zeventienjarige zoon op reis vai Antwerpen naar Bilbao is verdronken. Rotterdam, 3 Juni. GRANEN. Buitenlandsche stiller. Meet f 11.75, kalm. Binnenlandsche Tarwe f 9 a f 10.90. - Rogge, f 6.50 a f 6.75 Haver, f 8.50 5 f 9.25. Bruint Boonen, f 7 a f 8.75. Erwten, f 8 i 8.75. Mais, f 1.36. Kanariezaad f 7.50 a f 8.75. Was. Aanvoer op het land 1076 steer blauw a 42 stuivers; 655 steen wit, 35 38 stuivers, afgedaan. Aardappelen. Weinig aanvoer. Zeeuwsche f 3.20 a f 3.30, Geldersche, f 2.80 a f 2.90 veel vraag. Eieren. Zeeuwsche f 3.30 4 f 3.50 Overmaassche f 3.60 a f 3.80. VEE. Aanvoer 330 Runderen, 33 4 4C et-, matig. 330 Kalveren, 42£ 4 55 ct. matig. 489 Schapen of Lammeren, 30 35 ct., redelijk. Lammeren, 37 4 40 ct 1135 Varkens, 20 a 221 ct., lichte, 21 4 22 cf., vlugge handel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 10