De ramp van de Harwichboot. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Op Woensdag 29 Mei zal aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed lo. het verrichten van baggerwerk op het Neder- landsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de buitenhavens te Terneuzen. Raming f 5250 2o. het ver richten van bestratingen op den Rijks grooten weg der le klasse no. 3 op Tholen. Raming f 4000. Landbouw en Veeteelt. Bij de Meikoopdagen, welke thans in Zeeland worden gehouden, blijkt 't duidelijk hoe duur thans de paarden en het hoornvee betaald worden. Zoo werd o.a. te Zaamslag voor een boerenwerkpaard f 900 betaald, de andere paarden brachten van f 500 tot f 700 op. Melkkoeien werden verkocht van f 250 tot f 315. Te Biervliet werden op een verkooping voor paarden prijzen besteed van f 500 tot f 665 en voor melk koeien van f 240 tot f 275. Ook kalveren worden duur betaald. Te Kloosterzande (gemeente Hontenisse) waren de prijzen schier nog hooger. Rechtszaken. Voor de Rotterdamsche rechtbank eischte de vorige week de Rijks-advocaat een geld boete van f 2316 tegen E. B., kapitein van het stoomschip „Julia", die terecht stond, omdat hij 9 zakken ruwe beetwortel suiker, wegende netto 858 K.G., had achtergehouden en niet op de generale verklaring had vermeld. Een brandmeester, die voor de recht bank te Amsterdam terecht heeft gestaan wegens het veroorzaken van den dood eener oude vrouw door het onvoorzichtig rijden met een auto-brandspuit, werd vrij gesproken, op grond dat het wettig en overtuigend bewijs van zijn schuld niet was geleverd. J. R. te Wageningen, die aan De W. te Arnhem 10 kistjes sigaren a 100 stuks verkocht, maar die grootendeels bleken opgevuld te zijn met tabaksstelen, is wegens oplichting veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. KERKNIEUWS. De Classis Zierikzee der Geref. Kerken heeft benoemd tot afgevaardigden ter Prov. Synode de heeren Laman en Staal, pred. te Zierikzee en te Oosterland, en de ouderlingen Mulder en Bastmeijer (van Zierikzee en Bruinisse) primivoorts de pred. De Jager en Baaij en de ouder lingen Abrahamse en Bij de Vate, secundi. DJ- rïnps der Gcrpf Kerken is geëxamineerd en tot de Evangelie bediening toegelaten de heer F. J. van den Ende te Wolfaartsdijk. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Overijsel is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer H. O. Roscam Abbing (uit Middelburg), candidaat in de godgeleerdheid aan de Universiteit te Utrecht. Ds. D. Pol te Heerjansdam, die het beroep aannam naar de Geref. Kerk (A) te Vlissingen, hoopt 9 Juni afscheid van zijn gemeente te nemen en 16 Juni intrede te doen te Vlissingen, na bevestigd te zijn door ds. H. Dijkstra, predikant der Geref. Kerk (A) te Smilde. Predikant-Kamerlid. Door de predikanten J. L. Pierson te Hengeloo en P. Blaauw te Wehl is, naar aanleiding van het besluit van de synode der Ned. Herv. Kerk van het vorig jaar, dat het lidmaatschap van een der Kamers der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten onvereenigbaar is met het ambt van predikant in de Ned. Herv. Kerk, het volgende voorstel aan de classicale ver gaderingen gezonden Art. 3 van het Synodaal Reglement voor de Kerkeraden worde aldus gelezen: De vereischten der predikanten zijn aan gewezen in het Reglement op de Vacaturen. De kerkeraad eener gemeente heeft liet recht zijn predikant of predikanten te ver gunnen het lidmaatschap van een der Kamers der Staten-Generaal en dat der Provinciale Staten te aanvaarden, mits hij hiervan schriftelijke mededeeling doe aan het classicaal bestuur, waaronder hij ressorteert, en tevens daarbij aantoone, dat op voldoende wijze in het gemeentelijk werk van dien predikant of predikanten wordt voorzien. De ouderlingen en diakenen enz. Het classicaal bestuur is bij machte enz. De voorstellers bedoelen met dit voorstel 1°. Het recht der kerkeraden te hand haven, die zelf hebben te beslissen over den dienst hunner predikanten; 2°. te voorkomen, dat predikanten geheel naar eigen believen zouden beslissen, of zij al dan niet predikant en kamerlid enz. kunnen zijn; 3°. Het goede voorbeeld van den Staat te volgen, die voor zijn ambtenaren een staat van non-activiteit in het leven roept, bij afvaardiging tot het Kamerlidschap. Bij beëindiging van hun mandaat wordt aldus voorkomen, dat goede krachten verloren zouden gaan; 4°. het recht der kerk te herkrijgen, om, bij monde van haar dienstdoende leeraars, de geestelijke en stoffelijke belangen van ons volk te bepleiten in onze volksvertegenwoordiging. Het voorstel wordt ondersteund door de heeren predikanten dr. P. J. Kromsigt te Rotterdam, J. H. Ledeboer te Breedevoort, G. H. Wagenaar te Rotterdam, J. C. E. van Herwerden te Brummen, A. W. Ippius Fockens te Hemmen, dr. Ph. J. Hoede- maker te Amsterdam, dr. T. F. Westrik te Zutphen, J. Barbas te Geesteren, dr. J. Ch. Kromsigt te Wageningen, H. C. Hogerzeil te Vorden, dr. W. van den Beke Callenfels te Warnsveld, H. J. C. Pierson te Ressen en C. van der Voort van Zijp te Doesburg. Noordgouwe. Door diakenen der Ned. Herv. Gemeente is op Zondag j.l. een extra gift van 20 gulden gecollecteerd. Dank aan den gever of de geefster. PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Dui veland. Donderdag 9 Mei 1907 (Hemelvaartsdag). Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure: ds. Laman.1 Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Kerkwervè: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: Geen dienst. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jonge van Zonnemaire. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Griend. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: ds. Ruysch van Dugteren. Geref. Kerk. te Oosterland: Geen dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Avonds acht ure: Gewone samenkomst. O N D E R W IJ S. De 62e algemeene vergadering van 't Nederl. Onderwijzers-Genootschap zal gehouden worden 1, 2 en 3 Augustus te Apeldoorn. VoG' Je c luvuluito van LU1ÜCI- wijzer aan de 1 Sept. te openen openbare school voor meer uitgebreid lager onder wijs te Baarn hebben zich 308 sollicitanten aangemeld. In de 62e algemeene vergadering van het Ned. Onderwijzers-Genootschap, zal o.a. in behandeling komen een voorstel van de afdeeling Krabbendijke, luidende: „De algemeene vergadering spreke de wenschelijkheid uit, dat in de wet op het lager onderwijs een artikel worde opgenomen van ongeveer den volgenden inhoud: Bij ongevraagd ontslag als onderwijzer heeft de ontslagene het recht zich op een scheidsgerecht te beroepen". Post en Telegrafie. Met ingang van 13 Mei a.s. zijn de openstellingsuren op werkdagen van de hieronder genoemde hulp-telegraafkantoren als volgt geregeld Anna-Jacobapolder 8.30 tot 10.30, 11.30 tot 12.30, 1.30 tot 2.30, 5.30 tot 6.30; Burgh 8.30 tot 12.30, 1.30 tot 3, 5.30 tot 7; en St.-Philipsland 8.30 tot 10.30, 11.30 tot 12.30, 1.30 tot 2.30, 5.30 tot 7. Het bepaalde omtrent de diensttijden op Zon- en feestdagen blijft onveranderd. Verkiezing Provinciale Staten. De anti-revol.-kiesvereenigingen op Schouwen—Duiveland hebben met groote meerderheid van stemmen tot candidaten voor de Prov. Staten gestefd de heeren Mr. D. Engelberts en A. Timmerman Cz. Ééne plaats was opengelaten voor de chr.-historische partijdie tot canditaat stelde Jhr. J. C. F. Hoeufft, burgemeester van Dreischor. Voorts is overeengekomen, dat de anti- rev. en de chr.-hist. kiesvereenigingen wederzijds elkanders candidaten zullen steunen. Het Vad. verneemt, dat, met het oog op de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland, een Centraal- Comité uit de drie vrijzinnige groepen is ingesteld, bestaande uit de heeren A. Plate, Mr. H. Goeman Borgesius en Mr. H. L. Drucker. Secretaris van dit comité is Mr. L. N. Roodenburg, Banstraat 9, 's-Gravenhage. Naar men verneemt, is de Neder- landsche directie te Amsterdam van de „Eerste Oostenrijksche Algemeene Ver- zekerings-Maatschappij tegen Ongelukken" overgegaan tot uitbetaling van de schade, veroorzaakt door de schipbreuk van het stoomschip „Berlin", zonder het wettig bewijs van overlijden der getroffenen te vorderen. Te Rockanje is een lijk aangespoeld in verregaanden staat van ontbinding, zoodat 't niet meer vervoerd kon worden; het had geen kleedingstukken aan dan alleen een paar schoenen het was geheel onkenbaar. Ten kantore van de firma John Hudig, agenten van „Lloyds", is Donderdag door den vertegenwoordiger J. Franklin Adams, de zilveren medaille van „Lloyd" uitgereikt aan Gerrit Jansen, Jan van Rees, Martin Sperling en Klaas Ree. Wegens het storm weder was Jansen aan den Hoek-van- Holland gebleven. Aan Klaas Ree, die wegens een operatie in het ziekenhuis aldaar ligt, werd de medaille aldaar uitgereikt. Deze medaille bestaat sedert 1837 en werd sinds dien tijd aan 114 personen toegekend. Gemengd Nieuws. De café-houder M. te Winterswijk heeft een rat gevangen die 3 ooren en een staart van bijna 1 M. had. Een voerman heeft het dier als curiositeit meegenomen. Twee lompensorteersters te Haarlem vonden onder de lompen een bankbiljet van 40 gulden. De beide meisjes hebben elk 10 gulden van den patroon gekregen. Inbraak. Gisterennacht hebben in brekers zich toegang verschaft tot het pak huis en het kantoor, aan het Korte Groene- wegje, van den heer Johs. Sillivis, verte genwoordiger der American Petroleum Company te 's-Gravenhage. Vermoed wordt, dat twee mannen schuldig zijn aan deze inbraak. Zij zijn waarschijnlijk door een poort aan den Stationsweg gekomen op een achter het Korte Groenewegje gelegen stuk weiland en van daar geklommen over een ijzeren hek, dat een open terrein, gren zende aan het pakhuis, van het weiland afscheidt. Zij hebben daar een laddertje weggenomen en dit geplaatst tegen de pakhuisdeur, waarvoor zij vervolgens zand hebben gestrooid, om het geluid te dempen van de neervallende scherven van een ruit, die zij ingeslagen hebben. Toen de ruit was ingeslagen, hebben zij zich door de opening naar binnen gewrongen. Ook de ruit van een raampje tusschen kantoor en pakhuis hebben zij ingeslagen, konden toen de hand door dit raampje steken en de aan de binnenzijde zijnde knip afschuiven en zijn toen naar binnen geklommen. In het kantoor zijn ccn tweetal lessenaars open gebroken, verschillende laden geopend en bevuild, doch geen geldswaarde kon hier worden weggenomen, alleen twee kistjes sigaren werden vermist. De inbrekers zijn toen blijkbaar meer in het pakhuis aan het zoeken gegaan, hebben de deur, die toe gang gaf tot het bovengenoemde open terrein aan de binnenzijde kunnen openen en hebben zich toen met de twee kistjes sigaren en met twee rijwielen, die in het pakhuis stonden, uit de voeten gemaakt. De politie, die hedenochtend een nauw keurig onderzoek ter plaatse instelde, vond in het weiland één der rijwielen en een kistjes sigaren terug. De staking in het Oldarnbt. De burgemeester van Finsterwolde maakt bekend, dat zij, die willen werken, op aanvrage beschermd zullen worden. Hij spoort de stakers aan geen pressie uit te oefenen, niemand te hinderen of te be dreigen, noch zich op wegen te verzamelen. Nader seint men nog aan het N. v. d. D. Te Finsterwolde wordt de brigade maréchaussées tijdelijk versterkt met vijf maréchausées te paard. Te Beerta zijn drie rijks-veldwachters gedetacheerd. Hedenmiddag trekken de werkstakers te Beerta gezamenlijk over Nieuw-Beerta naar Drieborg, waar niet gestaakt wordt, en de stakers van Finsterwolde over Oudedijk naar Drieborg, waar geen vergaderlokaal is te krijgen en daarom op den publieken weg de veldarbeiders worden toegesproken. Lutje te Meeden, de leider, wordt ver wacht. Morgen vergaderen te Finsterwolde de vrouwen, daarna de mannen. Omtrent de gisterenavortd gehouden bijeenkomst van landbouwers, waarvan de uitslag nog geheim gehouden wordt, ver nemen wij, dat aan de eischen der arbeiders vooralsnog niet zal worden voldaan. Te Drieborg zijn ongeveer 250 stakers samen op den openbaren weg. Er worden toespraken gehouden, waarin de wensche lijkheid wordt uitgesproken, dat, als de landbouwers binnenkort niet toegeven, de eischen verhoogd zullen worden. Politie en maréchausées zijn aanwezig. De aannemer van den sluisbouw te Nieuwe-Statenzijl heeft een klacht gedaan bij de maréchausées te Nieuweschans, dat de stakers zijn werklieden, die 16 cent per uur verdienden, hinderden. Zij dringen bij hen aan op staken uit solidariteit. Het bijgeloof in Rusland. Hoe treurig het nog met de beschaving in Rusland gesteld is, moge blijken uit de volgende staaltjes: In het dorp Fedjakina, district Smolensk, was een tachtigjarige vrouw wegens „tooverij" gedood, onder de volgende omstandigheden Eenige dronken boeren gingen naar het huis waar de „heks" inwoonde bij een boerin, en vorderden van deze, dat zij haar zou uitleveren. Maar het oudje was niet thuis. Toen zij terugkeerde, drong één der boeren de hut binnen, wierp haar van de bank bij den haard en sleepte haar de straat op. Hier ranselde hij de stumperd af voor het oog der kalm toekijkende boeren. Van uit sommige huizen moedigde men den ellendeling zelfs aan, die ten slotte een plank greep en „de heks" dood sloeg. Toen de zaak voor het gerecht kwam, konden de getuigen, onder hen de zoon van de vermoorde, slechts aanvoeren, dat de doode een „boozen roep" in het dorp en de omstreken had genoten, en dat men in de omgeving al lang er van ge sproken had, dat de oude Protassowa gedood zou worden. Op de vraag, of zij dan werkelijk aan heksen geloofden, gaven de getuigen ontwijkende antwoorden. Getuige Nikitia, in wiens huis de oude vrouw gewoond had, kon slechts zeggen, dat hij en vele anderen zich er over verheugd hadden dat men de „heks" gedood had. Maar het mooiste komt nog: de moorde naar werd, nadat de gezworenen drie minuten beraadslaagd hadden vrij gesproken. Iets over Congonegers. De negers bouwen hun hutten meestal van aan elkaar gevlochten leangos, de biesachtige stengels van den papyrus, welke in de omstreken van Boma en over het algemeen in alle moerassige streken wordt aangetroffen. Het dak is vervaardigd van meteba, de bladeren van een soort waaierpalm, welke ook tot vele andere doeleinden gebruikt worden, zooals het vlechten van matten, graszakken enz. Huisraad hebben zij niet veel. In elke hut vindt men een houten brits, waarop een matje ligt. Verder eenige aarden potjes en een koelkan en gewoonlijk een fetisch- (afgodsch-)beeldje. Deze beeldjes zijn van hout gesneden en hebben, al naar gelang hunner bestem ming, verschillende gevormde of misvormde ledematen of andere lichaamsdeelen. In den buik bevindt zich gewoonlijk een stuk spiegelglas. Het geheel is met allerlei vod den en veeren opgesierd en ingesmeerd met een roode kleurstof, „lakoela" genaamd. De stammen aan de rivier tusschen Boma en Vivi, zoowel aan deil rechter- als aan den linkeroever, zijn wel te onderscheiden van de Mayumba's, Mussurongo's of Mus- hicongo's. Zij hebben geheel andere ge- woonten. Een der eigenaardigheden is de zooge- daamde N'Kimba. De N'Kimba is een fetisch, of een soort van geheime broederschap. Ieder man moet daarin opgenomen worden. Gedurende den tijd, dat de nieuwelingen daar ingewijd worden, leeren zij een vreemde taal, waar schijnlijk een soort van dieventaal, en klee- den zij zich op een zonderlinge wijze in een ruimen zak van gras, waar slechts het hoofd uitsteekt. Hun lichaam wordt geheel wit- geverfd. Deze N'Kimba's leven gedurende eenigen tijd op een afgelegen plaats in een bosch, waarin geen vreemdelingen geduld worden. Indien men niettegenstaande hun waarschuwingen toch daarin zou willen doordringen, zou men het waarschijnlijk met zijn leven moeten betalen. De hoofd zaak schijnt te zijn de jongens te onder wijzen, hoe zij zich als man te gedragen hebben. Andere fetisches zijn de O'Benza, N'Kösi, enz. Deze komen onder andere namen ook bij de Cabinda's voor en bestaan in 't ver bod om sommige spijzen te gebruiken, welke schadelijk geacht worden, zooals \tarkensvleesch, kippen, enz. Het is zonderling, dat zij zich tegenover Europeesch varkensvleesch niet aan den „kizille" storenHam en Europeesch spek is volgens hun zeggen niet van een varken afkomstig. Al deze stammen hebben een groote liefhebberij om de eene of andere kwestie in het openbaar te behandelen en zeker hebben zij daartoe aanleg. Zulk een bijeen komst (fundagao d'uma palavra) is zeer merkwaardig. Niet zelden gaat het er heftig toe en worden de laatste woorden van den redenaar door het geheele gezelschap „in koor" herhaald. Men moet in deze streken op zijn hoede &ijn, daar zij zeer veel houden van zulke palavers met de blanken te beginnen, welke bijna altijd eindigen moeten met het een of ander te betalen. Dit is altijd regel ge weest schuldig of niet, de blanke betaalt. Het is trouwens een vreemde karaktertrek van den neger, dat, als men hem met het een of ander helpt, hij altijd op den koop toe een „matabiche", een glaasje rum, bij wijze van betaling verlangt. De Mushicongo's wonen niet aan den oever der rivier. Het zijn eigenlijk bewoners van het koninkrijk Congo, met de hoofd plaats San Salvador, hetwelk trouwens niets meer dan eenig ander negerdorp is en, volgens oordeel van personen, welke daar geweest zijn, niet één van de netste. Zij hebben de eigenaardige gewoonte om hun hoofdhaar tot allerlei kapsels te vor men. Sommigen vlechten het bij wijze v touwtjes te zamen, anderen vereenigen al te zamen op de kruin van hun hoofd weer anderen maken er met klei pak van, zoodat zij er uitzien alsof hun hoe in plaats van haren schubben had. Bove dien breken zij de twee snijtanden uit bovenkaak weg en misvormen zoo h gelaat. Zij hebben ook een zekere voorlie om zich met zwier te kleeden. Hun pan wordt, als 'teenigszins mogelijk is, dr en meermalen om het lichaam geslagen buitendien dragen zij een andere bij wi van shawl over den schouder. In plaats van te rooken, snuiven zij. hun land groeit een slechte soort tab Deze wrijven zij op een steen fijn en v mengen poeder met wat houtasch. iV ziet hen dan gewoonlijk met neus en bov» lip vol van dit geelbruine goedje. De Zombos, welke ivoor te koop breng verpakken dit op zonderlinge wijze maken n.l. een geraamte van takken, waa de tand past en stevig vastgebonden woi Waarom het ivoor zulk een waarde v den Europeaan heeft, kan een negeéi niet goed voorstellen. Hij denkt dat ei: iets anders achter moet steken en is op denkbeeld gekomen, dat de blanken teg< woordig de zielen van negers koopen, dan in de holte van olifantstanden op sloten zitten en in M'Puto (Europa, land der blanken) aangekomen, daaruit vrijd worden om als slaven dienst te do Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. een plaatsje voor het ont staande in uw veelgelezen blad. In verband met het op den 2en Pinkster alhier te houden zang- en muziek-festival, w mij dezer dagen door een geacht ingezetene gemeente de opmerking gemaakt, dat het fanf; corps „Luctor et Emergo" een grove onbiliijkl beging, door bij die gelegenheid ook van contribueerende leden entrée te vragen en als gevolg daarvan het ledental aanmerkelijk verminderen. Naar mijn bescheiden meening is dat niet g ingezien. Immers, het festival, op touw gezet en gerej door een geheel buiten het muziekcorps staa feestcommissie, ter gelegenheid der onthul van aan die vereeniging en aan het zanggezelscg door hunnen eere-voorzitter geschonken vaanc is geen uitvoering van „Luctor et Emergo' wordt daaraan alleen door die vereeniging, e\ als door alle andere medegewerkt. En, waar mijn geachte zegsman zelf bewet dat voor het feest groote, ja, naar zijn inzien te groote kosten werden gemaakt, zou het mijn gevoelen meer van onbillijkheid getui indien door het muziekcorps werd bedonge geëischt dat hare betalende leden vrijen toeg zouden hebben tot een feest, dat volstrekt van hen uitgaat. Ik mag dan ook niet ontkennen dat wat dienaangaande werd toegevoegd, eenigszins aangenaam aandeed, hoewel ik er dadelijk voeg stellig overtuigd te zijn dat de spreker werkelijk bestaande meening van somm overbracht. Immer beijvert de vereeniging zich steeds ontwikkeling en beschaving te bevorderen, lu medeburgers, zooveel dat -billijk mag veria worden, genoegen te doen, weet verdienste eeren en waardeeren, feestvreugde te verhoc en komt steeds flink, haren eere-voorzitter waar voor den dag, en is het daarom mijns bedunl een eer indien men zijn naam op de lijst contribueerende leden van „Luctor et Eme mag vinden. En mocht het nu evenwel toch nog zijn, enkele contribueerende leden ergernis nemen de regeling van het feest te hunnen opzie welnu, dat zij dan, hoewel mij dat zeer spijten, hun ontslag nemen. Mogelijk dat „Luctor et Emergo", zich stelle onder de hoede van hare machtige beschern die zij zich gelukkig met onzen hooggeac burgemeester aan het hoofd heeft weten te werven, dan toch nog wel finantiëele kr genoeg zal blijken te bezitten om zich staa te houdep en mocht de zaak zóó hoog woi opgenomen dat werkelijk de donkere profetï vervulling komt en men gedwongen het bi er bij moet neerleggen, zal het bewustzijn, st< het goede te hebben voorgestaan en naar r en billijkheid in dezen te hebben gehanc onze troost zijn. Hartelijk hoop ik echter, dat het festival in deelen zóó moge slagen en naar genoegen der leden moge afloopen, dat èn „Vooruit^ zij ons Streven" èn „Luctor et Emergo" hoe lai zoo meer zich in den steun der burgerij mc verheugen en een paar vrome wenschen, o.a plaatsen van een vaste muziektent op het d spoedig in vervulling mogen treden. Aan de zuster-vereenigingen en het publiek Schouwen—Duiveland opgedragen daartoe Pinksterdag door flinke medewerking en ta bezoek zooveel mogelijk mede te werken en steentje bij te dragen I U dankend voor de opname, hoogachtend UEd. Dv. Dienaar, M. SCHOOFF Sr., Directeur van „L. ei Renesse, 6 Mei 1906. Vonken onder de asch. Wanneer onze burgervader eens wist of w kon hoe groot het aantal ingezetenen hier in de is, die teleurgesteld zijn omdat, Z.E.A. weig om met 2en Pinksterdag een festival te hou dan zou hij weten dat niet alleen neringdoei doch ook zeer velen die financiëel hiermee r te maken hebben, onder die teleurgestelden personen die op hun dorp, waar toch al weinig gepaste ontspanning is voor het voll een muziekuitvoering niets zedekwetsends personen die weten dat zeer waarschijnlijk in ééne gemeente zoo'n verzoek zou worden gewei| Ieder weet ook dat de tijden veranderen, \v vroeger op 'n 2en Pinksterdag toch het „e volk" op 't dorp bleef, daar is dat nu zoo meer, daar de meesten nu ook hun gemeente rug toekeeren en die dag zonder twijfel stiller belooft te zijn dan een gewone Zater In het sluitingsuur dat op christelijke feestdé door den burgemeester een paar jaar geleden be is tot 10 ure 's avonds, is zonder eenige zw van ontevredenheid door geheel de burgerij be wijl ze wist dat de burgervader het in zijne m had om hierop ten alle tijde een uitzonderin maken. Z.E.Achtbare's weigering nu toont duid aan dat een gepaste ontspanning op 'n dag wa;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2