KINDER- -MEEL. Raateilting tan 26 Ipril 1.1. le Wissenkerke. De ramp van de Harwichboot. H. M. de Koningin heeft Haar voornemen te kennen gegeven om, onvoorziene om standigheden daargelaten, met Z. K. H. Prins Hendrik op nader te bepalen dagen in September Zeeland te bezoeken. Dit bezoek zal vermoedelijk drie dagen duren en het plan bestaat, dat het vorstelijk echtpaar dit van uit Middelburg tot Vlissingen en ook tot Schouwen wel licht ook Goes en tot Zeeuwsch- Vlaanderen zal uitstrekken. Nadere regelingen zullen later gemaakt worden. Wij twijfelen niet, of deze mededeeling zal door zeer velen in de provincie met groote ingenomenheid worden vernomen. Af. Cf. De kommies te water 2de klasse C. J. Bijnagte te Lobit is met ingang van 1 Juni a.s. als zoodanig verplaatst naar Hansweert. Voorts is met ingang van 16 Mei verplaatst D. C. Verpoorte, kommies 2de klas, van Ter Neuzen naar Brielle; ingang 1 Juni D. v. Poelje, kommies te water le klas, van Hansweert naar Rotter dam. Ingetrokken is de verplaatsing van den kommies 3de klas E. J. Prak van Sas van Gent naar Philippine en J. Quist van Philippine naar Sas van Gent. Noordgouwe. De liberale kiesvereni ging „Noordgouwe en Kerkwerve" heeft op hare vergadering van 26 April j.l. met algemeene stemmen tot candidaten voor de Provinciale Staten gekozen de aftredende leden, de heeren J. H. C. Heyse, M. Bolle en C. J. Hocke Hoogenboom. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden aangewezen de heeren L. de Vlieger. J. van Splunder, M. Boot Jz. en S. M. Hanse. Als bestuurslid vacature Wortman werd gekozen de heer L. de Vlieger. De secretaris-penningmeester, de heer A. Prinse, gaf verslag van den financiëelen toestand der vereeniging, welk verslag verre van rooskleurig mag genoemd worden. Schouwen, 28 April, 't Was er nu bij tal van vrienden, kennissen en particulieren op gezet, dat men heden met bloembollen- dag naar het Westen van Schouwen zou trekken. Tientallen van fietsen waren netjes klaargezet, Zaterdag reeds. Doch heden kwam een vrij krachtige wind en ijzige koude bij velen het plan in duigen werpen. Toch, de overgroote meerderheid zette door, en daar zweefden tal van vroolijke gezelschappen op 't gevleugeld wiel in de richting onzer bekoorlijke duindorpen, waar zich het oog in de telken jare nieuwe kleurenpracht ging verlustigen, waar 'men het eigenaardig schoone der duinstreken alweder kon bewonderen. De avond zag de feestgangers met bebloemde vehikels en getooid kleed huiswaarts keeren, waar het grage oor der familieleden den lof der schoone natuur indronk en de handige vrouwehand de huiskamer met Flora's kinderen een lachend aanzijn gaf. Westelijk Schouwen, Zondag 28 April. Een stevig koud briesje uit het Noord westen. De zon zich telkens verschuilend achter bonkerige wolken. Af en toe een regenvlaagje, waardoor het stof op den weg wordt vastgelegd. Er behoorde tieren moed toe, een jeugdig hart en groote lief hebberij, om een bezoek te brengen aan de uitgestrekte bloembollenvelden. Jammer, dat ook op dien dag de bloemen niet geheel open waren. Toch hebben velen zich door het weer niet laten weerhouden om het tochtje over Renesse, Haamstede en Burgh naar Westen- schouwen te ondernemen. Zoo druk als het verleden jaar was, is het dit jaar niet geweest. Naar schatting niet meer dan de helft bezoekers van het vorige jaar. Stavenisse. Dank zij de loffelijke pogingen van eenige Amsterdamsche heeren, die giften voor hem hebben bijeengezameld, is schipper J. Dane van hier, wiens scheepje eind Februari 1.1. door aanvaring op het Y zonk, thans afdoende geholpen. De schipper heeft thans een goed ijzeren schip het vorige was een houten kunnen koopen voor f 2650, waarop eene hypotheek bleef staan van f 1850. In de 1.1. Vrijdag alhier gehouden gemeenteraadszitting had plaats de aan bieding van het gemeenteverslag over 1906. Een verzoek van het Bestuur der Fairbank I alhierom het stukje gemeentegrond waarop de weegbrug geplaatst is, door koop in eigendom te verkrijgen, werd wegens staking der stemmen, aangehouden tot een volgende vergadering. St.-Filipsland, 27 April. Te 's-Hage slaagde voor het eerste gedeelte van het examen voor Adspirant-Gemeente-Secre- taris, de heer C. van Bendegom, werkzaam ter Secretarie alhier. St.-Maartensdljk. De anti-rev. kiesver- eeniging alhier besloot bij de a.s. verkiezijng voor een lid der Prov. Staten candidaat te stellen den heer I. van Es, burgemeester te Scherpenisse, tegenover het aftredend lid, den heer De Casembroot. Kolijnsplaat. Aan den dijk, vlak bij de kom der gemeente, heerscht hier tegen woordig weder een ongewone drukte. Een 15-tal Hollandsche werklieden zijn daar bezig met het maken, van wiepen voor de drie zinkstukken, die aan den Nieuw-Noord-Beveland-Polder moeten ge zonken worden. Dit werk is aangenomen door den heer J. Roskam van Dordrecht. Het voornemen bestaat om het eerste stuk te zinken op Vrijdag 3 Mei a.s. en het tweede op Maandag d. a. v., zoodat te verwachten is, dat de bedrijvigheid daar weer spoedig zal zijn afgeloopen. Goes. De heer J. J. van Gorsel zal in de maand Augustus e.k. zijn 25-jarig jubilé vieren als burgemeester der gemeente Rilland-Bath. Vijf raadsleden, de gemeente arts en de gemeente-secretaris hebben zich in een commissie vereenigd om dien dag feestelijk te gedenken. Aan een 25-tal in- j^fezetenen uit verschillende deeien dier gemeente is medewerking gevraagd. Nu, daaraan zal het niet ontbreken. Na een kortstondig bestaan is het vrijwillige brandweer-corps ontbonden. Gelukkig heeft het door gebrek aan branden niet veel direct nut kunnen bewijzen, maar indirect heeft het in zijn kortstondig bestaan veel goeds gedaan; de gemeente is sedert in het bezit gekomen van een uitnemende motor-brandspuit, terwijl zeer zeker ook de goede geest onder de brandspuitgasten er niet op achteruit zal gegaapt .zijn. Het batig saldo der vereeniging Kil verdeeld worden tusschen de commissie voor de spijsuitdeeling en die voor werkverschaffing. De werklieden-vereeniging „Eigen Hulp" gaat nog steeds in ledental vooruit, van 1 Januari tot 31 Maart steeg het van 327 tot 333. Dat kwartaal was evenwel voor de kas der Vereeniging minder gunstig, want tegenover een ontvangst van f 589 staat een uitgaaf van f 963, waaronder f 785 uitkeering aan leden wegens ziekte en f 60 aan de nagelaten betrekkingen van 2 over leden leden. Daardoor liep het kapitaal der vereeniging terug van f 3763 op f 3389. De reserve bezit ruim f 200. Middelburg. Wegens den Hemelvaarts dag zal de wekelijksche marktdag alhier de volgende week in plaats van Donderdag op Woensdag worden gehouden. Vlissingen. Gisteren is door het breken van de trap de heer M. v. B., stukadoor, die in de roomsche jongensschool aan het plafond aan het werk was, van een aan zienlijke hoogte gevallen. De heer v. B. had verschillende kneuzingen opgeloopen en veel pijn. Hij moest per brancard naar zijn woning vervoerd worden. Hedenmiddag 2 uur werd van de werf der Kon. Mij. „De Schelde" te water gelaten de torpedoboot „Zeeslang", in aanbouw voor 't departement van koloniën. Dit schip moet 1200 paardekracht kunnen ontwikkelen, en op den proeftocht 23 mijl loopen. De ketels, welke opgesteld aan boord staan, hebben een gezamenlijk ver warmend oppervlak van 2400 vierkanten Eng. voet en een stoomdruk van 200 l.bs. (pond). Donderdagavond bemerkte een brood bakker in de Palingstaat alhier, dat een onbekend persoon met de geldlade uit zijn toonbank zijn winkel verliet en hij achter volgde hem. De vreemdeling, zich ontdekt ziende, wierp de lade in de Hooikade en vluchtte door de Baljuwstraat weg. De bakker ging met een intusschen met de zaak in kennis gestelden agent van politie den dief na, en de laatste arresteerde hem nabij het Tonnenmagazijn. Het bleek te zijn de 35-jarige losse werkman K. F. H. S., die reeds verschil lende malen wegens diefstal werd veroor deeld en in Maart j.l. uit de gevangenis te Arnhem is ontslagen, waar hij twee jaar gevangenisstraf had ondergaan, hem door de rechtbank te Middelburg opgelegd. Van anti-rev. zijde zijn in het district Vlissingen candidaten voor de Prov. Staten gesteld de drie aftredende leden de heeren P. J. Siegers, P. Merckens en K. Houterman. Deze candidaten zullen door de katho lieken gesteund worden. Zondag 5 Mei zal te Vlissingen, uitgaande van de afdeeling der S. D. A. P. en enkele andere vereenigingen een feest avond worden gehouden, ter herdenking van den 1 Meidag. Als feestredenaars treden op de heeren mr. G? W. Sannes te Middelburg en J. Ossewaarde te Ierseke. Landbouw en Veeteelt. In een vergadering van den kring Tholen en St.-Philipsland der afdeeling Zeeland van de vereeniging „Het Njderl. Rund vee-Stamboek" is besloten pogingen aan te wenden om fok-vereenigingen öp te richten, waarvoor uit elke gemeente twee personen zijn aangewezen, die met den zuivelconsulent in Zeeland samenspreking zullen houden, om tot dat doel te geraken. In de exportslagerijen voor varkens in het noorden des lands is het slachten voorloopig gestaakt. De opgekochte varkens worden nu naar Vlissingen getransporteerd en daar geslacht, om dan aan de Londensche markt te worden gebracht. Stad aan 't Haringvliet, 27 April. Uit de rekening van de Boerenleenbank alhier blijkt, dat aan spaargelden in 1906 is ontvangen f 4841, terwijl aan voorschotten is uitgegeven f 14920. De toestand was op 31 Dec. 1906, dat was ontvangen f 25853.04, uitgegeven f 25558.26 en mitsdien in kas was f 294.75. Door de Boerenleenbank is besloten de rente voor gedeponeerde gelden te brengen van 3 op 3J pCt., terwijl de rente voor geleend kapitaal is gebracht van 4J op5pCt. Tot kassier der Boerenleenbank is be noemd de heer J. Koert Mz., alhier. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Ellemeet, 26 April. Ten overstaan van Notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke en op de hofstede ,,l' Entreprice" van den heer C. Hanse Pz. publiek verkocht: Een 5-jarig ruinpaard voor f 370; een aftands merriepaard voor f 193; melkkoeien voor f 151, f 181, f 157, f 193 en f 185 een kalfvaars voor f 129; jaarling ossen en vaarzen voor f 112, f80, f 90, f 85, f 61kalveren voor f 44, f 41, f 20,50 en f 20. Goes. Door den heer C. Laban is aan besteed het afbreken van een zomerhuis aan den Oostwal, en het daarvoor in de plaats bouwen van een woonhuis. Architect de heer D. de Koning. Daarvoor waren acht inschrijvers. Laagste de heeren A. Blanker C. Vaes te Goes voor f 2424, aan wie het werk-is gegund. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. ;neoZieken. Ondervinding van een inwoner van Middelburg. Mejuffrouw A. VROONLANDBeenhouwers- singel K 76 te Middelburg, meldt ons: Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesukkeld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgd; ook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijn kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik 's morgens opstond, was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor onder behandeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk dat ik met Foster's Rugpijn Nieren- pillen bekend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerkte ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met uw pillen doorgaan en hoop u binnenkort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Nierziekte is gevaarlijk, omdat zij zoo ongemerkt aankomt. Zij heeft veel verschijnselen en menig maal wordt ze voor een andere ziekte gehouden. Hoofdpijn, een zenuwachtige prikkelbare toestand, onregelmatig hart, slapeloosheid, duizelingen, een voortdurend vermoeid gevoel, dit zijn even goed kenteekenen van nieraandoening als rugpijn, waterzucht, onregelmatige urine, rheumatiek, graveel, zwakte der blaas, enz. Nierziekte kan soms jaren in het gestel zijn, vóórdat de oorzaak van het kwaad vermoed werd. Dat is het gevaar. Foster's Rugpijn Nierenpillen zijn een speciaal geneesmiddel voor nier- en blaasziekten. Let er op dat gij de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. KERKNIEUWS. Ds. H. W. Lenderink, pred. bij de Evang. Luth. Gem. te Zierikzee en beroepen naar Kampen, hield j.l. Zondagvoormiddag zijne afscheidsrede naar aanleiding van Efeze 3 14—16. Na het uitspreken van den zegen werd den scheidenden leeraar door de gemeente een afscheidslied toegezongen, wijze Gezang 108. Eikerzee, 28 April. Namens den kerke- raad der Ned. Herv. gemeente alhier, werd heden met dankbaarheid vermeld, dat in elk der twee collecten, de vorige week ge houden, een tienguldenstuk was ontvangen. O N D E R W IJ S. Mej. S. Verburg te Goes (pas geëxami neerd) is benoemd tot onderwijzeres aan de school met den bijbel te Heinkenszand. Scharendijke, 27 April. De bizondere school alhier wordt met 1 Mei a.s. geopend. Kerkwerve, 29 April. Door den ge meenteraad is aan mej. C. Willemsen, met ingang van 1 Mei a.s., eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Voor het examen ter verkrijging van het diploma voor polder-opzichter, ingesteld door den „Bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland", en van 23—26 dezer gehouden, hadden zich 24 candidaten aangemeld. Daarvan zijn geslaagd de heeren D. C. Coppoolse, Middelburg, M. W. Ferdinandusse, Biezelinge, L. Francke, Oostkapelle, A. P. Hoogenboezem, Dor drecht, P. J. Hubregtse, Leeuwarden, J. Michael, Borne (O.), L. Minderhoud, Middelburg, P. J. Nieuwdorp, Wilhelmina- dorp, A. de Poorte, Vlissingen, P. de Regt, Middelburg, W. Roelse, Oost-Souburg, A. Visser. Hontenisse en J. N. de Witte, Vlissingen. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de met 1 Mei a.s. te openen Chr. school te Scharendijke, de heer H. Eykel- boom, van Utrecht. Tegenwoordig alle leden. Allereerst worden onderzocht de geloofs brieven van het nieuw gekozen lid, den heer S. J. de Regt, tot welk onderzoek worden aangewezen de heeren Van Dainme, Schkjpers en Nieuwdorp, die met den secfljtaris zich hiervoor verwijderen. Bij terugkomst wordt door den heer Van Damme gemeld, dat alles in orde werd bevonden, en wordt tot toelating besloten. Na goedkeuring der notulen deelt de voorzitter mede, dat, bij opneming der kas van den gemeente-ontvanger op 9 April, die in orde werd bevonden, daarin aanwezig was f 884,31 Eenige van Gedep. Staten' ingekomen stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Met algemeene stemmen wordt tot onderwijzer aan de openb. lagere school (kom) benoemd de heer T. A. van Overtveld, de eenige sollicitant, thans onderwijzer aan de openb. lagere school te Camperland. Op zijn verzoek wordt eervol ontslag aan laatstgenoemde school aan dien heer verleend. Benoemd wordt tot onderwijzeres in de nuttige handwerken voor Geersdijk, mej. T. F. C. Sanders van Cortgene. Tot lid van de plaatselijke school commissie (vacature ontstaan door het vertrek van den heer H. Meulenberg) wordt benoemd de heer S. J. de Regt met 7 stemmentot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim het aftredende lid de heer N. Filius. Voorts worden benoemd de leden voor 't stembureau voor de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten, en eventueel voor de aanstaande gemeenteraadsver kiezing. Van Gedep. Staten is ingekomen een lijst, betreffende de regeling der salarissen van burgemeester en secretaris; het minimum salaris bedraagt voor deze gemeente (boven 3000 zielen) f 950; dit kan gebracht worden tot f 1200. Burgem. en weth. achten het minimum echter voldoende. Nog wordt gebracht een wijziging in de Begrooting, betrekking hebbende op de gratificatie, toegekend aan den heer J. Robijn wegens verplichte storting in het weduwen- en weezenpensioenfonds, welke post niet dient in aanmerking te komen voor afschrijving van onvoorziene uitgaven volgens Gedep. Staten. Een beredeneerd verslag over den toe stand der gemeente zal den leden ter inzage worden toegezonden. Bij omvraag geeft de heer Schipper den voorzitter in overweging, om het plakbord te Camperland te doen bespannen met ijzergaas, daar nu de publikatiën, daar aangeplakt, dikwijls direct daarna worden afgescheurd. Volgt sluiting. WITTE'HAGE. Uit Hellevoetsluis meldt men Naar wij vernemen is aan elk der redders van de „Berlin", behoorende tot de bemanning van de stoomloodsboot „Hellevoetsluis", uit de voor de redders bijeengebrachte gelden voorloopig uitge reikt een spaarbankboekje met een bedrag van f 360. Het spaarboekje bevat echter de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de bezitter er van maandelijks niet meer dan tien gulden mag opvragen. Gemengd Nieuws. Schelvischduivel. Een zeer eigen aardig vischje werd dezer dagen bij Stavoren gevangen in de haringnetten door den visscher C. Mulder. Bij de visschers, ook bij hen, die wel aan de loggervangst op de Noordzee deelnamen, was het onbekend, en waar het moeilijk te determineeren viel, werd het opgezonden naar Artis" ter fine van onderzoek. Het bleek te zijn een pitvischje of schelvischduivel (callionymus lyra). De directeur, dr. C. Kerbert, schreef, dat het soms levend in het Aquarium wordt gehouden en dan zeer de aandacht trekt der bezoekers door zijn fraaie kleuren. De hoofdkleur is goudbrons met gerijde, blauwe vlekjes aan de zijden. Opmerkelijk zijn ook de voorste vinstralen van de rugvin, die wel 1 d.M. lengte halen. Deze visch behoort tot de zeegrondels en is o. a. verwant aan de prietaal. De schatrijke jonge Engeischman Abbott is eenigen tijd geleden te Saloniki door roovers weggevoerd. De familie heeft nu een brief ontvangen, meldende, dat de heer Abbott het goed maakt en in vrijheii zal worden gelaten, zoodra een losgelc van f 288,000 wordt gezonden. Een dappere Engelsche heeft di Parijsche politie op het spoor ?an eei dievenbende gebracht. Miss Nelly Corthy» uit Londen, was te Parijs gekomen on een betrekking als gouvernante te zoeken Op straat verdwaald geraakt, vroeg z een dame naar den weg, die haar zee bereidwillig te woord stond, en haar ver gezelde. Zij kwamen in deruedeRambuteai waar de vriendelijke dame zeide te wonen en zij noodigde het meisje uit bij haa binnen te treden. Nauwelijks evenwel wa de deur der woning achter Miss Nell dicht, of 2 mannen kwamen te voorschij j en eischten, dat zij alles, wat zij bij zie had, zou afgeven. De Engelsche haald onverwacht een revolver te voorschijn e loste 2 schoten, waardoor de beide manne getroffen werden. De politie, die op lit geraas der schoten toesnelde, vond haa worstelend met de „vriendelijke dame en nog een vrouw. De 2 vrouwen werde naar het bureau, en de mannen, die vi ernstig gewond waren, naar het hospital gebracht. Het bleek, dat men een bend te pakken had, die er haar werk vai maakt, vreemdelingen in een valstrik t lokken en uit te plunderen. Het drankverbruik in Nederland i in 1906 7.43 L. per hoofd geweest; i 1880 was dat 9.87 L. per hoofd. Een kranige baas. Op het congrel tot bestrijding der tuberculose, te Oport' gehouden, werd een man van 118 jaa] gedemonstreerd. Francisco Jose, misschien de oudst man ter wereld, werd in 1788 geborerl Hij diende in het Portugeesche leger e I trok in 1810 tegen Napoleon te veldf Thans oefent hij nog verschillende beroepe I uit en is nog steeds een kranig scherp! schutter. Gedurende zijn geheele leven was h I nooit ernstig ziek. Wijn of alcohol hee hij nimmer geproefd. De doctoren, di hem onderzochten, verklaarden geen spoc van ouderdomszwakte. Laatste Berichten. Middelburg, in de heden Maandag middag gehouden openbare terechtzittin van den Raad van Beroep voor de onger vallen-verzekering, heeft de Raad zie onbevoegd verklaard kennis te nemen vaj het klaagschrift inzake C. de K. te Sir Jansland, gemeente Oosteriand. TELEGRAMMEN. Goes, 29 April. Benoemd tot schoolhoofd te Kloetingl de heer Kloosterman van Amsterdam. Middelburg, 29 April. De Centrale Anti-Revolutionaire Kieil vereeniging heeft heden candidaat voil de Provinciale Staten gesteld voor Middel burg de heeren mr. P. Dieleman, L. van Voorthuysen te Domburg en Louwerse te Oostkapelle. Gisteren is in een alhier gehoude vergadering definitief besloten tot de opricf ting van een Zeeuwschen Bond van Katll Kiesvereenigingen. Akte-examens in Zeeland. Geëxz mineerd 8 mannel. candidaten. Geslaagf A. P. J. Verdonk van Hoofdplaat, A. Schijv van Nieuwvliet; J. L. Stofberg van Sluis; J. C. P. Jansen Verplanke van Hengstdij J. R. de Jonge van Axel; C. Stoffels val Zaamslag. Rotterdam, 29 April. GRANEN. Buitenlandsche stil. Mee f 11,25, handel beperkt. Binnenlandse! Tanve, f 8 a f 10,10. Rogge, niets. - Haver, f 8,25 a f 8,60. Bruine Boonei f 7 a f 8,60. Erwten, f 8 A f 8,25. - Mais, f 1,25. Kanariezaad, f 7 a f 8,7, Vlas. Op het land bevredigenden hande Aanvoer op de markt 2528 steen blauv 40 a 44 stuivers, alles verkocht; IOC steen Groninger, onverkocht; 1880 stee geel, 45 a 46 stuivers, grootendeels ve kocht; 2975 steen wit, 33 a 35 stuiver] veel opgehouden. Aardappelen. Weinig aanvoer, prijze] als voren. Eieren. Zeeuwsche f 3,10 a f 3,3( Overmaassche f 3,30 a f 3,50. VEE. Aanvoer 401 Runderen, 30 a 37 cti traag. 355 Kalveren, 40 a 50 ct., traa 315 Schapen of Lammeren, 30 a 35 c vlug. Lammeren, 32 a 37 ct. 91 Varkens, 24 a 25j ct.lichte 23 a 24 cl vlugge handel. 's-Gravenhage29 April. Overvalling van een bende in Kass (Celebes en onderhoorigheden). Gesneuvelj een Europeesch militair beneden den ran van officier en drie Amboineesche mart chaussees en gewond drie Amboineesch maréchaussees. Het bendehoofd sneuveld met 14 zijner volgelingen, terwijl nog 1 hunner zich hebben onderworpen. Zes-en twintig vuurwapenen werden buitgemaak

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2