De regeering stelt zich voor na goedkeuring der Kamers den Midden- Europeeschen tijd in te voeren op 1 Mei 1908. Renesse, 16 April. De bekende Zeeuwsche Neeltje Lokerse trad hedenavond voor een talrijk opgekomen publiek op. Het eenvoudig schetsen van diep treurige, ongelukkige, zeer verdorven toestanden in de hedendaagsclie maatschappij; het aan halen van menig verregaand onzedelijk leit uit het leven van jeugdige menschen en gehuwde mannen; het herhaaldelijk aan- toonen, waardoor het komt, dat de ge vangenissen, de huizen van ontucht en de krankzinnigengestichten zoo vol zijn; het wijzen op de hooge, dringende noodzakelijk heid, dat er spoedig een krachtige wet op het onderzoek naar het vaderschap tot stand kome en in werking gesteld worde; het bespreken van de verachtelijke leer van het Malthusianisme; de strijd, dien zij heeft aangebonden om zooveel in haar vermogen is, de onzedelijkheid tegen te gaan en de moreel gezonkenen weder op te heffen uit den poel van ontucht en ellende; de dringende oproep om aan dien strijd mede te helpen, ziedaar de hoofd punten, waaruit haar interessante lezing bestond, die met groote belangstelling en spannende aandacht gevolgd werd. St.-Filipsland, 15 April. Eenschippers- jongen, die ook wel eens paard wilde rijden, beklom een klepper, die in de wei liep. Spoedig verloor hij zijn evenwicht, viel er af, en brak een arm. Wegens de vele arbeiders, die aan de indijking van 't Slaak werken, zijn de loonen der veldarbeiders aanmerkelijk hooger. Bij sommige landbouwers is 't loon 50 °/0 gestegen. 17 April. Zondagavond had zekere D.uit het eiland Tholen, een minder prettige ontmoeting. Met de tram van 's morgens 10 uur naar hier gekomen, stapte hij aan den Noorddijk uit. Toen hij 's avonds 6 uur weer van daar wilde vertrekken, reed de tram door, ofschoon hij in 't bijzijn van nog een 3-tal personen, door 't opsteken van zijn hand bij tijds waarschuwde. Nu moest hij naar hier loopen, zich door den veerman naar den Holaren-polder overlaten zetten en mocht verder naar huis voeteeren en dat alles met een retourkaartje in den zak! Scherpenisse16 April. De burge meester alhier noodigt de ingezetenen dezer gemeente uit om op den verjaardag van zijn Koninklijke Hoogheid Prins Hen drik, uit sympathie voor den betoonden heldenmoed bij de redding der schip breukelingen aan den Hoek-van-Holland en als blijk onzer verknochtheid aan het Huis van Oranje, uit de woningen de nationale driekleur te laten wapperen. Burgemeester en wethouders alhier maken bekend, dat van Woensdag 17 April 1907 af tot en met 30 April 1907 voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zijn afgesloten de Spuidam- straat en dat als anderen doorgang is aangewezen de Kleine Loo en de School straat. De burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat een openbare vergade ring van den raad is belegd tegen Vrijdag den 19 April 1907, 's namiddags 2 uur. St.-Maartensdijk. Den 26sten Mei a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de heer N. Polderman tot burgemeester dezer gemeente werd benoemd. Door een aantal ingezetenen, welke gevolg gegeven hadden aan een uitnoodiging bij advertentie tot de burgerij gericht, werd hedenavond een commissie gekozen, die de organi satie van een feest bij die gelegenheid op zich zal nemen. Wissenkerke. Tot groot genoegen van velen kan gemeld worden, dat „Apolio" met Pinksteren een festival wil houden, waaraan eventueel zullen deelnemen de muziek- en zanggezelschappen op ons eiland. Jammer echter, dat, naar wij vernemen, onze burgemeester geen toe stemming gaf voor den 2en Pinksterdag, wel Dinsdag daaropvolgende. Waar men nu weet, dat onze gemeente wellicht de eenige is waar het sluitings uur op Chr. feestdagen gesteld wordt op 10 ure, en daarom misschien het festival op dien 2en dag wordt verboden, kan uw verslaggever maar niet begrijpen, dat nu op den volgenden dag de herbergen om 12 ure gesloten moeten zijn. Is het dan soms nog Pinksterdag? Zouden dan voor één enkelen keer onze neringdoenden, zooals in alle andere gemeenten, niet eens bij uitzondering nog in de gelegenheid gesteld mogen worden om iets te verdienen? En waar men dat voordeel doorgaans aan de herbergiers toekent, wordt in overweging gegeven of dat voordeel wel enkel de herbergiers betreft. Neen, immers. Want wanneer executanten na een voor hen vermoeienden dag ook eens willen profi- teeren om eenige rust en ontspanning te genieten, dan klinkt hetslaap, kindeke, slaap! Middelburg. De commissie voor de Zondagavond-concerten heeft wederom circulaires verzonden tot inteekening op deze concerten, te geven door het muziek korps der d.d. schutterij. Het voornemen bestaat 4 5 5 concerten te geven, waarvan het eerste voorloopig is vastgesteld op 2 Juni. Het is nu reeds het 12c jaar dat deze concerten worden gegeven, en schier elk jaar winnen zij in populariteit, want de tuin van het Schuttershof is bij elke uit voering overvol. De prijs is trouwens zoo billijk mogelijk gesteld: f 1 voor een geheel gezin, en f 0,50 voor personeele kaarten voor al de concerten te zamen. Nu de vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" haar voornemen om met Pinksteren festival te houden wegens te geringe deelneming heeft opgegeven, worden van particuliere zijde pogingen in het werk gesteld om toch nog op dien feestdag een festival te organiseeren. Vlissingen, 15 April. De politie alhier heeft aangehouden en naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht een 24-jarig persoon uit St.-Josse-ten-Noode (Brussel), wiens aanhouding door den rechter-commissaris te Brussel was verzocht. De verdachte heeft bekend zich ten nadeele van zijn patroon, een wisselagent, te hebben schuldig gemaakt aan verduis tering van tusschen de 20.000 en 25.000 francs, welk bedrag hij grootendeels met spel en speculatie verloren heeft. Zijne uitlevering zal langs diplomatieken weg worden geregeld. Zaterdag zal van de werf .der Kon. Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen, te water worden gelaten de torpedoboot „Zeeslang", in aanbouw voor het Departe ment van Koloniën. Terneuzen, 15 April. In zake den waar borg voor de schadevaring door het Noorsche stoomschip „Farmand" aan de spoorbrug te Sluiskil, bestond verschil tusschen de assurantie-maatschappij, die het bedrag van f 60,000 wilde storten bij de bank te Antwerpen, terwijl de aannemers vorderden, dat dit zou geschieden bij de bank te Brussel. Thans is evenwel door partijen overeengekomen den waarborg te storten bij de Nederlandsche bank, en is het stoomschip naar zee vertrokken. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Gevonden door een inwoner van Vlissingen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Zierikzee, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkelende huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht genezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende openhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De Heer E. VISSER. Marinestraat 230 te Vlissingen, meldt ons: Ofschoon ik hiertegen reeds verschillende middelen gebruikt had, was het mij niet mogen gelukken verlost te worden van een vinnigen huiduitslag op de beenen. Het was zeer lastig vooral wanneer ik warm werd, de jeuking was dan dikwijls niet om uit te houden. Toen ik vernam dat zooveel menschen door Foster's Zalf geholpen waren, liet ik een doos komendadelijk bij aanwending hiervan bekwam ik verzachting en toen ik de behandeling veertien dagen had volgehouden, was tot mijn groot geluk mijn uitslag geheel en al verdwenen. Bij voorkomende gelegenheid zal ik dit afdoend geneesmiddel gaarne recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Zie toe dat gij de échte Foster's Zalf bekomt, hetzelfde soort dat de Heer VISSER gehad heeft. Ze is te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipt. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Brouwershaven, 16 April. Heden werd alhier openbaar verkocht ten over staan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee Onroerende Goederen. Gemeente Duivendijke: 64 Aren 60 c.A. bouwland in het Kerk- bevang tegen f 850 per gemet. Gemeente Brouwershaven: 44 Aren 40 c.A. bouwland in het Zuider Nieuwland tegen f 1000 per gemet. 8 Aren 65 c.A. tuin (Siereveldsboogerd) voor f 280 de massa. Het huis en erf in de Molenstraat, sectie C 670, groot 97 centiaren, bewoond door J. Bolkenbaas, voor f 526. De schuur met erf daarnaast, groot 5 Aren 80 c.A., voor f 700. Stavenisse. Door het bestuur van de coöp. roomboterfabriek „De Koe" alhier is aanbesteed de levering van 62 kar vlam- en vetkolen. Inschrijvers waren de heeren A. J. Ver- straate alhier, ad f 18,44r'J. C. de Wolff en Co., Rotterdam, ad f 17,93sDe Graaff Van der Stel, Oud-Vossemeer, ad f 17,34, en G. J. van Doorn Thz., Krabbendijke, ad f 16,65. Den laagsten inschrijver is de levering gegund. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq zijn d.d. 17 April 1907 verkocht: 63 Aren 20 Centiaren tiendvrij bouwland, aan den Kadeweg te Zierikzee, voor f 900; 70 Aren 90 Centiaren dito, daarnaast, voor f 875; 73 Aren 80 Centiaren dito, daarnaast, voor f 885; 73 Aren 50 Centiaren dito, daarnaast, voor f 920; I Hectare 96 Aren 60 Centiaren weiland, aan Koskensweg onder Kerkwerve, voor f 695. Alles per 41 A. 68 Centiaren. RECHTSZAKEN. Vijf militairen van het 3e reg. infanterie, S. A. V. K., M. H„ R. W. K„ A. Th. en J. J. M. R., beklaagd van de bekende diefstallen van militaire goederen te Mid delburg, zijn door den krijgsraad te 's-Hage veroordeeld de eerste en tweede respec tievelijk tot vijf en tien maanden gevange nisstraf, de derde tot een jaar gevangenisstraf en twee maanden militaire gevangenisstraf en de vierde en vijfde ieder tot zes maanden gevangenisstraf. Aan allen is het recht om te dienen voor vijf jaar ontzegd. Door J. A. P., opzichter bij de Naam- looze Vennootschap „Houthandel voorheen G. Alberts Lz. Co." te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij hij wegens het door schuld aan een ander veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel is veroordeeld tot 7 dagen hechtenis. KERKNIEUWS. Dr. J. Riemens, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, vroeger te Middelburg, zal wegens voortdurende ziekte tegen 1 Juli zijn emeritaat aanvragen. Hij kan ook niet meer zijn catechisaties her vatten. Op het tweetal voor pred. bij de Geref. Gem. te Halfweg komt voor: ds. H. J. Heida te Yerseke. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Scharendijke door den cand. J. W. van den Bosch te 's-Gravenhage. Burgh. Wegens vertrek uit de gemeente heeft de heer J. den Boer zijn ontslag genomen als notabele en ouderling bij de Ned. Herv. Gem. alhier. In zijn plaats is benoemd tot ouderling de heer Joh. Bijkerk. Door kerkvoogden en notabelen is de rekening van de kerkvoogdij over het jaar 1906 vastgesteld, in ontvang op f 1160.48 en in uitgaaf op f 1113.78, alzoo meteen goed slot van f 46.70. St.-Filipsland, 15 April. A. Reijngoudt, sedert jaren ouderling in de Oud Geref. Kerk alhier, heeft als zoodanig zijn ontslag genomen. O N D E R W IJ S. Akte-examens in Zeeland. Dinsdag werden geëxamineerd 8 manne lijke candidaten. Hiervan slaagden de heerenJ. C. de Meijer, P. de Vos, J. de Bruijn, P. H. van Overbeeke, W. Tlessen, K. Spruit, D. M. Emeis en J. Ruisaard, allen te Middelburg. Benoemd tot onderwijzeres aan de christelijke school te Nieuwerkerk (Z.) mej. M. Lindhout te Oud-Vossemeer. De voordracht voor onderwijzeres te Biggekerke bestaat uit de dames: M. E. S. Roosendaal te Schoondijke, M. P. de Hullu te Biervliet en C. C. M. van der Schaaf te St.-Maartensdijk. Post en Telegrafie. De verplaatsing van den heer C. J. Hage, klerk-telegrafist, van Kruiningen naarVenloo, is ingetrokken en veranderd in een over plaatsing naar Tilburg (ingang 16 April). Algemeene Vergadering VAN HET Waterschapsbestuur van Schouwen, in 's Landskainer te Zierikzee, op Maandag 15 April 1907, des morgens ten 10J uur. Vervolg). De voorzitter heropent de geschorste vergadering, en biedt den leden een exem plaar van het gedrukte jaarverslag over 1906 aan. Aan de orde is de begrooting over het jaar 1907. Van de gelegenheid algemeene opmer kingen te maken wordt door niemand gebruik gemaakt. Bij monde van haar rapporteur, den heer J. Gast Cz., verklaart de begrootings- commissie bij art. 1 van hoofdstuk I der uitgaven, „nadeelig slot der rekening van het dienstjaar 1906 5 f 13500", dat het vermoedelijk tekort over het dienstjaar 1906 aan de commissie zorg heeft gebaard. De buitengewone werken, noodig geworden door - en uitgevoerd na den stormvloed van 12 Maart 1906, aangevuld en goed gekeurd door de Algemeene Vergadering, verklaren echter dit cijfer. Bij art. 1 van hoofdstuk II vraagt de commissie, of de peilbooten nu compleet zijn, daar nu een bedrag voor een nieuwe peilboot aan den zuidkant wordt voorge dragen, terwijl ook het vorig jaar voor den zuidkant een nieuwe peilboot is voorge dragen. De voorzitter antwoordt, dat de peil booten nu compleet zijn. Hoofd-ingeland Moolenburgh vindt, dat voor de grindbergplaatsen veel geld besteed wordt, n.l. f 2500. Voor het maken van een grindbergplaats in Borrendamme f 1200, en voor de grindbergplaatsen in Scharen dijke f 1300. De voorzitter antwoordt, dat dit een gevolg is van den toestand waarin de dijk gekomen is tengevolge van de jarenlange berging van grint. Heemraad Van der Weijde doet uitkomen, dat de betonvlakten blijken nog te klein te zijn voor de berging. Hoofd-ingeland Moolenburgh, de ver hooging van den Langendijk besprekend door het maken van een betonmuur, keurt het niet goed, dat alles van beton gemaakt wordt. Hij begrijpt het, dat, waar onze ingenieur de eerste geweest is, die het beton heeft toegepast. Is het bestuur echter van oordeel, dat beton de proef doorstaan heeft Door deskundigen wordt verschillend geoordeeld. Zij willen wel een proef doen, maar zijn huiverig alles van beton te maken. En hier is van geen proefneming meer sprake. De voorzitter: ln het vorig jaar werd van het nemen van een proef gesproken, maar in de September-vergadering is gezegd, dat het nu geen proef meer is, en dat men de nieuwe werken met beton gerust kan maken. Wij hebben nu een zeer strengen winter achter den rug, en het beton heeft zich overal uitstekend gehouden, hoewel het met Argusoogen bekeken werd. De strijd over het beton is nu beslist. Het Dagel. Bestuur is in zijn geheel zeer ge neigd om beton te beschouwen als het dijksmateriaal van de toekomst. Wij zien er niet het minste bezwaar in om het beton voor Schouwen toe te passen, 't Is best mogelijk, dat er deskundigen zijn, die het er niet mede eens zijn. Hij heeft een paar weken geleden de twee hoogste autoriteiten op waterbouwkundig gebied in Zeeland ge sproken, den hoofd-ingenieur van den Rijkswaterstaat en dien van den Provincialen Walerstaat, die in vleiende termen over de toepassing van het beton spraken. Ook heeft hij èn in binnenlandsche èn in buiten- landsche tijdschriften zeer waardeerende artikelen over het beton en de toepassing er van op waterbouwkundig gebied gelezen. Afbrekende kritiek heeft hij tot dusverre nog niet gelezen. Hoofd-ingeland Moolenburgh spreekt dit niet tegen. De heeren, die de voorzitter noemde, zijn deskundigen van de bovenste plank. Hij zegt niets ten nadeele van beton, maar wenscht alleen te waarschuwen, dat, als er iets aan het beton hapert, dat dan de verantwoordelijkheid hiervoor komt op het Dagel. Bestuur, en niet op de Algemeene Vergadering. Er zijn ingenieurs, die er kennen, dat een zeker succes door den ingenieur behaald is, maar die toch tot voorzichtigheid raden. En alhoewel onder de ingenieurs ook wangunst bestaat, moet men toch voorzichtig zijn met alles in gewapend beton te laten uitvoeren. Hoofd-ingeland D. Hocke deelt mede in de Fransche illustratie van 15 September 1906 gelezen te hebben, dat een huis van vijf verdiepingen hoog, aan de ééne zijde op moerassigen grond gebouwd, tien graden uit de loodlijn afwijkt, en zonder eenig scheurtje in gewapend beton gezet is. De ingenieur De Muralt kan het wel begrijpen, dat hoofd-ingeland Moolenburgh 't eenigszins gevaarlijk vindl te veel van gewapend beton te maken. Hij persoonlijk ziet er echter niet het minste gevaar in. Bij art. 2 van hoofdstuk VI merkt hoofd ingeland D. Hocke op, dat voor een stoomfiets ten behoeve van den ingenieur niets is uitgetrokken. De voorzitter deelt mede, dat deze niet op de begrooting is gebracht, omdat zij niet zoo veelvuldig gebruikt wordt als vroeger. Maar het Dagel. Bestuur stelt voor, omdat de ingenieur toch nog een stoomfiets noodig heeft, hem daarvoor jaarlijks f 100 te verstrekken. Dit voorstel wordt goedgekeurd. Bij art. 1, hoofdstuk VII, onderhoud van gebouwen wordt het abonnement van den bode van f 180 op f 225 gebracht. Bij hoofdstuk X doet het Dagel. Bestuur het volgend voorstel. Sedert jaren is de voorzitter bezig met het schrijven der geschiedenis van Schouwen van 1600 af tot 1900, beginnend met het einde van het boekje van Cau. Hij heeft voor de samen stelling er van het archief en allerlei andere bronnen geraadpleegd. Het is een lijvig werk geworden, in druk bedragend 640 bladzijden. Het Dagel. Bestuur heeft het in het belang van Schouwen geacht aan de Algemeene Vergadering het voorstel te doen het werk voor rekening van Schouwen te laten drukken, met dien ver stande, dat een deel der kosten uit de begrooting van dit jaar, en het andere deel uit die van het volgend jaar zullen ge vonden worden. Het zal een tien a twaalf maanden duren, eer het werk afgedrukt is, zoodat dit jaar een gedeelte en het volgend jaar het andere gedeelte verschijnt. Het werk zal niet slechts van historisch belangmaar ook praktisch van be- teekenis zijn, omdat bij eventueele kwesties met omliggende polders men niet naar de bronnen behoeft te zoeken, daar men deze in het werk zal vinden. Ook uit dat oog punt is de uitgaaf der kosten, die f800 a f 900 zullen bedragen, gewettigd. Hoofd-ingeland Moolenburgh wist, dat de voorzitter met dat werk bezig was, en verheugt zich, dat dit nu voleindigd is. Zijns inziens is dit werk zoowel voor de historie als voor de praktijk van groot belang. Men behoeft zich niet meer in de notulenboeken te verdiepen om wat te weten te komen. In het werk zal men den loop der kwesties vinden. Hij kan zich ten volle met het voorstel vereenigen, en wenscht er een woord van hulde aan vast te knoopen aan den voorzitter, den samen steller van het werk. Hij heeft niet het minste bezwaar om die gelden over twee jaren te verdeelen. De voorzitter deelt verder mede, dat de bij het werk belioorende kaarten niet veel zullen kosten, omdat zij niet in kleurendruk komen. De raming daarvan is f 100. Elk lid der vergadering zal een exemplaar van het werk ontvangen. Honderd en-vijftig exemplaren zullen gedrukt worden. Hoofd-ingeland Hocke stelt er hoogen prijs op hulde te brengen aan de werk kracht van den voorzitter, die ondanks zijn veelomvattende bezigheden nog tijd heeft kunnen vinden voor de samenstelling der geschiedenis van Schouwen. Spreker her innert hetgeen de voorzitter voor Schouwen gedaan heeft bij den grooten val aan het Hoofd. Geen woord van hulde werd destijds hem gebracht. Wij stonden toen op den rand van een proces met Zierikzee, en het is aan hem te danken, dat een proces voorkomen werd, en dat Zierikzee toen j betaald heeft. Te meer stelt hij het nu op prijs hem in den vorm, dat het werk op kosten van het waterschap zal gedrukt worden, te huldigen. De voorzitter: Juist wat in 1890 gebeurt is, gaf hem aanleiding tot het schrijven van het werk. Heemraad Van der Weijde deelt mede, wat het overschrijven van het archief indertijd gekost heeft, toen daartoe in een vergadering van Schouwen in 1767 werd last gegeven, en hoelang dat geduurd heeft. Het voorstel van het Dagel. Bestuur wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij art. 7 van hoofdstuk XIV, exploitatie van het stoomgemaal, verklaart de com missie, dat het voor haar een teleurstelling is te vernemen, dat nu weder f 1800 noodig is, hoofdzakelijk om de oude sedert kort grondig gerepareerde schepradmachine te onderhouden. Over dit onderwerp ontspon zich een breede discussie. Onze ruimte gedoogt niet deze in haar geheel weer te geven. Alleen zij vermelddat het nieuwe stoom gemaal, niet het minst wegens zijn kolen- verbruik, aan vele leden niet is medegevallen, waartegen de ingenieur opmerkt, dat het stoomgemaal goed voldoet, maar dat men van een machine niet het omogelijke mag eischen. Het kolenverbruik zou minder wezen, ware het peil niet verlaagd. De voorzitter doet uitkomen, dat de financiëele gevolgen van het nieuwe stoomgemaal niet zijn medegevallen, maar dat het in niemands bedoeling ligt daarvan den ingenieur een verwijt te maken. Hoofd-ingeland Moolenburgh: Niemand had de bedoeling den ingenieur iets onaan genaams te zeggen. Het gaat niet aan zich bij een begrootings-debat gevoelig te be- toonen. Een ambtenaar van Schouwen is gehouden het gevoelen van ieder uit deze vergadering te respecteeren. Kan men dat niet, dan zou hij den voorzitter willen verzoeken den ingenieur tot het bijwonen der vergaderingen slechts uit te noodigen, als het noodig is. Hij wil spreken over de cijfers der begrooting. Dit is een recht, dat niemand ontnomen mag worden. Hoofd-ingeland Boogerd legt zich neer bij de uiting van hoofd-ingeland Moolen burgh. Men had niet de bedoeling den ingenieur te krenken. Het voorstel van hoofd-ingeland D. Hocke, om art. 13 van hoofdstuk XIV, toelagen aan ontslagen kantonniers, van af 1 Januari 1907 met f 100 te verhoogen, wordt ver worpen. De begrooting wordt, nadat de inkomsten nog behandeld zijn, bij hoofdelijke stemming met algemeene stemmen aangenomen in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 197585,15J, met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 3836,681. Bij de omvraag wordt door "verschillende hoofd-ingelanden nog het woord gevoerd, o. a. door hoofd-ingeland Schuurbequc Boeije, die vraagt, of het niet mogelijk zou zijn om op verschillende punten der dijken bij eventueele calamiteiten van draad- looze telegrafie gebruik te maken. De voorzitter merkt op, dat dit een heel duur zaakje zou zijn. Heemraad Van der Weijde meent van den vorigen ingenieur, den heer Van der Vegt, gehoord te hebben, dat dit wel f 10,000 zou kosten. De voorzitter gelooft, dat het beste zou zijn, dat het Dagel. Bestuur eens een onderzoek instelde omtrent een telefonische aansluiting van de dijkbazen. Misschien dat dit, met het oog op het publiekrechte lijk belang, mogelijk is. Nog werd de strijd van den ingenieur jhr. De Muralt met den ingenieur Cooman ter sprake gebracht. De algemeene opinie is in deze aan de zijde van den heer De Muralt, die bereid is in een volgende ver gadering de denkbeelden van hem en die van Cooman tegenover elkander te plaatsen. Geen college is er, die het met Cooman eens is. Heemraad Locker de Bruijne gevoelt zich genoopt met Augustus zijn ontslag als heemraad bij de Koningin in te dienen, zoodat deze vergadering vermoedelijk de laatste zal zijn, die hij als heemraad bij woont. Het zal dan 35 jaar zijn, dat hij die betrekking vervult. Het is het belangrijkste tijdperk van het waterschap Schouwen geweest. Wij zijn een vrije polder geworden. Hij is de eenig overgeblevene uit de vroegere periode. Om zijn leeftijd gaat hij heen, wijl hij niet meer zoo arbeiden kan als hij wenscht. Hij hoopt, dat het aan het waterschap wel moge gaan en dat het Bestuur blijve werken tot heil van Schouwen. De voorzitter zwaait heemraad Locker

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2