Coza Institute, Dienst, A. C. de Graaf, G. C. Haeck, A. van Nieuwenhuijze en J. P. Quakkelaar. Stavenisse. L.I. Vrijdagmiddag hield de afd. Tholen van het Nederl. Onderwijzers- Genootschap hare gewone 3-maandelijksche vergadering te Scherpenisse. In weerwil van het ongunstige weder waren 11 dames en heeren opgekomen. De heer C. v. d. Graaft van St.-Annaland nam, wegens zijn a.s. vertrek naar Leiden, afscheid als lid en tevens als secretaris. Welverdiende woorden van dank voor zijn gedane diensten en de beste wenschen voor zijn verder leven werden hem door den voor zitter, namens de afdeeling, toegesproken. In zijn plaats werd als tijdelijk secretaris benoemd de heer J. Hage van St.-Maartens- dijk. Op de voordracht voor een bestuurslid van het ondersteuningsfonds werden ge plaatst de heeren L. K. v. Dijk, Buijze en j. Hage, terwijl mej. C. A. Hartog benoemd werd als lid der propaganda-commissie. Als afgevaardigde naar eb1 algemeene vergadering te Apeldoorn werd benoemd de heer Buijze en als plaatsvervanger de heer W. C. Crucq. Bij een herstemming voor drie leden van de weerstandskas verkregen de meeste stemmen de heeren Meijer, Happee en Thodik van Velzen. Als spreker trad op de heer Buijze, die tot onderwerp had: „Een praatje over het rekenonderwijs naar aanleiding van het feit, dat de vorderingen in het praktisch rekenen tegenwoordig minder zijn dan vroeger". Naar aanleiding hiervan had een aange name, en naar wij hopen nuttige discussie plaats. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—; elke regel meer f 0,20. Het grootste gevaar voor vrouwen. Iemand uit Rotterdam vertelt het ver haal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw L. WESSELMANN, Tweeleeuwen- steeg 5 te Rotterdam, deelt ons medeNu ik volkomen genezen ben door het gebruik van Foster's Rugpijn Nierenpillen van een ellendige nierziekte, waarmede ik reeds zes jaren gesukkeld had, kan ik niet nalaten u mijn oprechten dank te betuigen. Ik heb er jaren mede gedokterd, zonder dat ik een merkbare verbetering kon waarnemen. Steeds had ik zware pijn in den rug en in de zijden, ik sukkelde aan hoofdpijn, duize lingen en was altijd aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel, vooral 's morgens wanneer ik op moest staan. Alles was mij te veel en bij het minste werk moest ik hevig transpireeren, wat mij nog meer afmatte. Mijn eetlust was zeer slecht en mijn slaap onrustig. De urine zag er steeds vuil en bewolkt uit en liet een geel be zinksel achter. Juist in dit slechte stadium van mijn ziekte, maakte ik kennis met uw pillen, reeds dadelijk bekwam ik hierdoor beterschap, en ik heb uw kuur toen hardnekkig voortgezet. Thans, nu ik zes doosjes heb ingenomen, ben ik totaal van mijn oude kwaal genezen en ik weet niet hoe ik u mijn dankbaarheid moet betuigen. Waar ik kan zal ik ze aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Onthoudt de naam van Foster's Rugpijn Nieren- pillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat u niets anders in uw handen stoppen. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bii den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Dronkenschap bestaat niet meer. Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, TheeMelk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodigis, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo onopgemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Tholen, 23 Maart. Bij de gisteren alhier door het bestuur van het waterschap „De vrije polders onder Tholen" gehouden aanbesteding van het verhoogen en ver zwaren van de zeedijken, ter lengte van 5700 meter, werden ingeleverd 51 biljetten. Laagste inschrijver voor de 5 gecom bineerde perceelen is de heer J. Duijn- houwer te Scherpenisse voor f 68.100. De gunning zal later plaats hebben. Door de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij is aanbesteed het maken van kunstwerken en het bouwen van het stationsgebouw voor de stoomtram Middel- harnis—Ouddorp. Elf biljetten waren ingeleverd. Laagste inschrijver P. M. Panny te Zierikzee voor f 67874. Oosterland, 22 Maart. Door den notaris J. Franse werden heden alhier voor den heer J. J. Beije in het openbaar verkocht: paarden voor f 600, f 802, f 500, f 385, f 200, f 531, f 370 en f 156; koeien voor f 190, f 240, f 197, f 240, f 234, f 177 en f 196; een stiertje voor f 22. Zonnemaire, 23 Maart. Door den notaris J. Franse werden heden alhier voor den heer J. Meerse in het openbaar verkocht: een os voor f 115, een stier voor f 70 en een vaars voor f 72. St.-Maartensdijk, 23 Maart. Heden avond werd alhier door het Bestuur van het Waterschap St.-Maartensdijk aanbesteed a. de levering franco op den havenwal van 900 M3. grint. Inschrijvers de heerenJ. P. Greijs, St.-Maartensdijk, voor f 2,25; A. Hartog Az., Scherpenisse, voor f 2,15. Laatstgenoemde gegund. b. Het vervoer van 835 M3. grint naar de wegen. Inschrijver de heer C. M. Polderman, St.-Maartensdijk. Bij nadere overeenkomst gegund voor den tijd van 7 jaren aan den heer C. M. Polderman vtjjor f 1. c. De levering van 100 M3. waalbrikken. Inschrijvers de heeren: H. Larooij, Scher penisse, voor f 1,795; W. M. Verheij, Werkendam, voorf 1,79; firma van Koppen- hage, Utrecht, voor f 1,74. Laatstgenoemde gegund. d. Het schuieren van 600 Ms. zeezand. Gegund aan J. Bazen, St.-Maartensdijk, voor f 0,40. De inschrijving van alles per M3. CONCERTNIEUWS. De driehonderdste gedenkdag van de geboorte van onzen beroemden zeeheld Michiel Adriaansz. de Ruyter ging ook hier niet onopgemerkt voorbij. In de Concertzaal n.I. werd de Kindercantate „M. Az. de Ruyter" voor soli, koor, piano en orchest, op woorden van W. H. Hasselbach en muziek van A. Lijsen, leeraren aan de Rijks- Kweekschool voor onderwijzers te Middelburg, door een 80-tal kinderen opgevoerd, onder leiding van den heer S. Klimmerboom op 22 en 23 Maart 1.1. De uitvoering werd geopend met een Feest- ouverture voor orchest van J. van Hamm. Daarna volgde een opwekkende Feestmarsch voor orchest en kinderkoor van den heer Klimmerboom, waarin hij op zeer gepaste wijze het bekende lied „In een blauw geruite kiel" had gevlochten. Als no. 3 van het programma stond boven genoemde cantate vermeld. Aangaande het werk zelve worde opgemerkt, dat de woorden van het gedicht recht kinderlijk, gemoedelijk en dan weer ernstig en gespierd zijn, en dat de zang zeer bevattelijk voor kinderstemmen is geschreven en nergens de grens te buiten gaat. Er komen ver scheidene zeer mooie koren in voor. Wij willen slechts de voornaamste aanstippen: in nos. 3 en 4 van het eerste; in nos. 1 en 4 van het tweede en in nos. 1, 2, 3, 4 en 5 van het derde gedeelte. De componist had in no. 3 van het laatste ge deelte een gelukkig oogenblik, toen hij de ouder- wetsche pijpers en tamboers ten tooneele voerde (fluit en trommel). Deze koren zijn nu een-, dan twee- en drie stemmig geschreven, doch in de laatste was de le stem doorgaans te zwak van toon. Echter werden ze alle flink en met vuur gezongen. Men kon zoo zien en hooren, dat de kinderschaar er geheel in thuis was en er in meeleefde. Één koor worde nog met eere genoemd, n.I. „Uit de diepten der ellenden", dat a capella gezongen werd en uitstekend in toon bleef. Een waar proefstukje. Van de soli worden in de 'eerste plaats genoemd die van Michiel (jongejuffr. De B.); vervolgens die van de moeder (jongejuffr. De J.); van den vader (jongejuffr. J.); van de „Barre Bruinvisch" (jongejuffr. I.) en van Mevr. De Ruyter (nogmaals jongejuffr. De J.) voortreffelijk. De cantate werd voortreffelijk begeleid door orchest en piano, waardoor het werk op ver dienstelijke wijze wordt geïllustreerd. Een bizonder woord van lof komt den tamboer toe, zoowel als aan mej. Klimmerboom, die de solo's op de piano begeleidde. rl Met volle recht mag gezegd worden, dat de uitvoering uitmuntend slaagde, dank zij de vele moeiten en groote kosten, door den heer K. daaraan besteed. Eere, wien eere toekomt. Aan het einde der uitvoering werd hem namens het koor een fraai geschenk en een bloemstuk met toepasselijke woorden aangeboden, waarna de heer K. een woord van dank richtte tot het koor, het orchest en het talrijk opgekomen publiek, met een opwekkend woord tot de ouders om te willen medewerken, dat een dergelijke uitvoering een volgend jaar wederom mogelijk wordt. Wij hopen dit met hem. Het is hem ten volle toever trouwd. De Concertzaal, die weder veel te klein en te ongeriefelijk bleek te zijn, was eenvoudig, maar smaakvol versierd. Een portret van Michiel ware zeker op zijn plaats geweest. Zierikzee, 25 Maart 1907. L. De Ruyter-herdenking te Vlissingen. Het hoofdnummer van de feestelijkheden van Zaterdag was zeker de intocht van De Ruyter. Wat was dat pakkend, de sloepen kwamen statig aangevaren, geroeid door krachtige handen. Een imposant oogenblik. Aan de walzijde een dichte haag van menschen, donker afstekende bij de kleurige stoffage op het water. Want de 17e eeuwsche vlootvoogden zagen er prachtig uit. Toen de statiesloep van De Ruyter aankwam, was Prins Hendrik al lang op het balkon van het Raadhuis, vanwaar hij dit grootsche nummer had gadegeslagen. Zoodra De Ruyter, gevolgd door zijn onder hem staande bevelhebbers, op de Houtkade verscheen, werd hij luide toe gejuicht. Er ging slechts één roep uit over den kranigen indruk, dien de heer Muskeijn, kapt. van het algemeene depót van discipline, maakte. Dit was niet te verwonderen ook. Die flinke figuur, dat kalm en waardig optreden teekende ons den grooten zeeheld, die wars van ijdel vertoon, destijds ieders eerbied afdwong. Gedurende de toespraken van den baljuw en den raadpensionaris, stond De Ruyter, met zijn admiraalsstaf in de hand, te luisteren. Van alle kanten waren de oogen op hem gericht, en de fotografen stonden hem maar te „kieken". Bij deze ontvangst werden door het De Ruyter-vendel verschillende exercities verricht, en toen De Ruyter de troepen ging inspecteeren, commandeerde de hop man, de heer M. van der Beke Callenfels, „Vendel presenteert". Wederom een emo- tiëel oogenblik; trouwens de geheele dag was rijk aan emoties. Terwijl De Ruyter het vendel inspec teerde, speelde de op den rechtervleugel opgestelde muziek oud-vaderlandsche liederen. Na afloop der inspectie werden verschil lende der hoofdfiguren aan den Prins voorgesteld en tevens de bij Kon. besluit toegekende onderscheidingen door Z. K. H. uitgereikt. Daarna begon de optocht door de stad. Overal hadden zich de duizende vreemdelingen opgesteld om een goed plaatsje machtig te worden, en door den langen weg, dien de optocht aflegde, was iedereen in de gelegenheid hem te zien. De Ruyter vielen op dezen weg zoo her haaldelijk toejuichingen ten deel, dat hij maar niets anders had te doen, dan deze te beantwoorden. Bij aankomst op het Beursplein werd daar door „Vlissing's Mannenkoor" a capella een feestmarsch gezongen, nadat vooraf De Ruyter in enkele dichtregelen was toegesproken door den heer J. F. Op den Zieke. Ondertusschen was de Prins naar het Grand-Hötel des Bains gereden, alwaar te half zeven het diner aanving. Ook De Ruyter en de andere vloot voogden hadden een „maeltyt in 't huys genoemt „hotel Albion", staende an de Koningsweg tot Vlissingen". Na den langen afmattenden marsch door de stad en de inspanning van den geheelen dag, werd aan desen maeltyt op recht oud-Hollandsche wijze gesmuld. Aan speechen ontbrak het ook niet, en daar door waren de aanzittenden ook vol „zoeten wijns". Aan het diner in het Grand-Hótel hield de heer mr. J. Smit de volgende toespraak: Koninklijke Hoogheid! Uwe deelneming aan den gedenkdag van heden en aan de eerste steenlegging van de De Ruyterschool zal in den lande alsnu worden gewaardeerd als een bewijs van Uwe groote belangstelling voor de zee en de zeevarenden. Nog niet lang geleden heeft Uwe Koninklijke Hoogheid van deze belangstelling een treffend bewijs gegeven, dat ons geheele volk en de Zeeuwen in het bizonder, van bewondering voor Uwe Kon. Hoogheid heeft vervuld. Ons allen voorgaande bij de herdenking van den 300sten geboortedag van Neer- lands grootsten Vlootvoogd heeft Uwe Koninkl. Hoogheid heden blijk gegeven, dat ook de opleiding van de zeevarenden voor hun beroep U ter harte gaat. Namens de Vereeniging „Zeevaartschool", die zoo gelukkig is aan den disch vereenigd te zien bijna allen, die tot de stichting en den bloei der school hebben bijgedragen, zij mij de eer vergund Uwe Kon. Hoog heid te verzekeren, dat wij Uwe tegenwoor digheid hier op hoogen prijs stellen en U daarvoor van harte dankbaar zijn. Mijne Heeren, wilt met mij een dronk wijden aan het welzijn van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. Daarna werd het woord gevraagd door den heer mr. N. J. Dijcknieester, Commis saris der Koningin in Zeeland en eere voorzitter van het De Ruyter-comité. De heer Dijcknieester zeide „Uw Kon. Hoogheid zal mij vergunnen aan dezen disch een woord te spreken. De komst vat) Uwe Kon. Hoogheid in Zeeland geldt wel in de eerste plaats de geboorteplaats van den grooten Admiraal; dat bezoek wordt niet minder elders in de provincie gewaardeerd. Zeeland vergeet niet, dat het heden een jaar geleden is, toen H. M. de Koningin door Uwe Kon. Hoogheid vergezeld, in den morgen te Vlissingen aankwam om van hieruit zich van den nood in Zeeuwsch- Vlaanderen persoonlijk te overtuigen. Toen werden deelneming en bemoediging ge schonken aan de in have en goed zwaar getroffenen, thans wordt hulde gebracht aan den Zeeuwschen zeeman. Thans hoogtijd en feestvreugde. Maar zullen in later tijd deze Gedenkdag en de komst van Uwe Kon. Hoogheid worden herdacht, evenzeer zal het herhaald bezoek aan de in 1906 door den storm vloed geteisterde plaatsen met diep gevoelde erkentelijkheid in het geheugen worden geroepen. Nog een oogenblik moge ik van uwe aandacht vergen. Op de graftombe, die op kosten van den Staat, tot erkentenis van de groote daden en trouwe diensten van De Ruyter, boven zijn graf werd opgericht, is op last der Staten een Latijnsch grafschrift uitgehouwen. Na de vermelding van de 15 groote slagen, door den Admiraal geleverd, volgen dan deze treffende woorden: „minder in magt, in dapperheid gelijk, in beleit en geluk meerder". Opwekkende, bezielende woor den. Ook nu nog geschikt om ons allen en velen met ons geestdriftig te stemmen, waar wij op dezen dag, eerbiedig den Admiraal gedenkende, in de eerste plaats onze oogen richten op Onze Vloot, op Hr. Ms. zeemacht. Wel zijn de toestanden en verhoudingen na De Ruyters tijdvak aanmerkelijk gewij zigd het is hier niet de plaats dit te ontwikkelen maar wij weten allen, dat ook nog heden ten dage onze marine hoog staat aangeschreven, dat ons korps zee-officieren, in ons land en elders een hoog standpunt inneemt, dat ons vlag vertoon in dit werelddeel en daarbuiten wordt geëerd. Zal deze Gedenkdag iets meer opleveren, dan een snel voorbijgaand gevoel van verlevendigde trots, dan feest klanken en volksgejuich, zoo mag worden verwacht, dat ons volk in toenemende mate belangstelling aan den dag zal leggen in ons zeemacht, dat de belangen dier zee- nfkcht en van haar personeel een ieder ter harte gaan en dat nu die belangstelling 'duurzaam blijkt. Zoo zal deze Gedenkdag opleveren wat De Ruyter zelf zou hebben gewrochteen blijvend voordeel voor 's lands vloot. Ik stel u een dronk voor op Hr. Ms. zeemacht en op hare vertegenwoordigers a^n dezen disch, allereerst op Z. K. H. den Prins der Nederlanden". Verder werd nog gesproken door den burgemeester van Vlissingen, den heer jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke. Na afloop van het diner, dat opgeluis terd was geweest door het strijkorchest van het 6e reg. infanterie uit Breda, keerde Z. K. H. de Prins terug naar het station. De verschillende oorlogsschepen waren toen fantastisch verlicht en de zoeklichten wierpen hun lichtbundels tot ver in de donkere stilte, na op hun weg eerst de inenschenoogen in helder daglicht te hebben geplaatst. Ook het op de reede liggend Duitsche slagschip „Lothringen" was prach tig geïllumineerd. Om half negen verliet de extra-trein het station, nadat de Prins eerst van de ver schillende autoriteiten afscheid had ge nomen, terwijl de Commissaris der Koningin den Prins tot Middelburg vergezelde, waar de trein even stilhield, om mr. Dijckmeester te laten uitstappen. In de beide groote zalen in de stad, de zaal—Stofkoper op de Groote Markt en het Concertgebouw op de Rommelkade, werden volksconcerten gegeven, die mede druk bezocht waren. Het vuurwerk, dat op de Rotonde bij het standbeeld van De Ruyter werd af gestoken, was een waardig slot .van den feestdag, die, dank zij het prachtige weer, door duizenden en duizenden uit alle deelen van Zeeland werd meegemaakt. De Ruyter-herdenking te Amsterdam. De hoofdstad vierde Zaterdag 1.1. weer feest ter eere van één der groote mannen uit de 17e eeuw, van den grootsten zee held van zijn tijd, Michiel Adrzn. De Ruyter. Er werd betrekkelijk flink gevlagd, vooral in drukke verkeerswegen en enkele deelen van grachten. In den vroegen ochtend stroomden al veel genoodigden, vooral officieren, in groot tenue, naar de Nieuwe Kerk, waarin het hoofdmoment der gedachtenisviering van den 300sten geboortedag van den zeeheld zou plaats grijpen. HH. MM. de Koningin en Koningin- Moeder met gevolg, kwamen te 10.17 per flollandsche Spoor uit Den Haag aan, en berden aan 't Centraal-Station door den burgemeester en enkele autoriteiten op gewacht. Onmiddellijk werd naar de Nieuwe Kerk gereden, waar de voorzitters van het Amsterdamsch Comité en van de Regelings commissie, de heeren De Booy en mr. Guepin, nazaat van De Ruyter, de Hooge Bezoeksters ontvingen. Onder het gaan naar Haar plaatsen tegenover den predikstoel, speelde het orgel het Wilhelmus en daarna werd door Ant. Averkamps 5 capellakoor den 90sten Psalm van Sweelinck en vervolgens een lied van Valerius gezongen, welk gezang schoon door de hooge gewelven weerklonk en blijkbaar diepen indruk maakte. Hierna trad de feestredenaar, de heer Charles Boissevain, voor den voorlezers lessenaar, die een lange rede hield, in den aanvang waarvan hij den dag van heden een krachtwekkenden noemt, die het hart van heel het Nederlandsche volk omhoog beurt, maar toch dankbaar en met den diepsten eerbied wordt gevierd, zoowel door de afstammelingen van den held als door de erfgenamen zijner glorie, n.I. de marine, de zeemacht van den Staat, waartoe zeker ook behooren de gezagvoerders en varensgezellen ter koop vaardij, onze schippers en loodsen, de bemanning van de reddingsbooten en de visschers van ons strand. En ook in deze één zich gevoelend met Haar volk en Haar marine is de Koningin met H. M. onze Koningin-Moeder heden opgegaan tot deze gewijde plaats, wa; de De Ruytertombe rijst, om te herdenke wat het vaderland te danken heeft aa den nobelen vlootvoogd, die te zaam mi Willem den Derde van Oranje het vadei land gehandhaafd en gered heeft. Hierna gaf spreker een uitvoerig overziet van het leven en de heldendaden va den held, die was een man hoog va karakter, een echt type van een echte Nederlander, onafhankelijk, vrijheidlieven! eenvoudig, godsdienstig. Die, te kampe hebbende met al te dapperen, als Cs. Trom en anderen, die laf en onhandelbaar ware toch allen ontzag en eerbied wist in boezemen. Breedvoerig werden De Ruyter's-helder daden ter zee, en die van Prins Willem I te land uitgemeten, toen Franschen e Britten op ons losstormden, om ten slot het tragisch einde te vertellen, en na; het graf heen wijzende aldus besloot: „Daar rijst de tombe van De Ruyter Dat heldengraf spreekt tot ons val zelfverzaking ter wille van het vaderlanc Laat die roepstem ons te allen tijc onweerstaanbaar zijn. Laat ieder jongeman, die zich geree maakt tot het scheppend, handhaven werk des vredes, op zijn tijd en beurt i de borstweer van het land plaats neem deze gewijde plaats bezoeken. Hij z haar niet ,verlaten, zonder een opwellir van verjongde vaderlandsliefde en van edelste, reinste eerzucht. Na deze rede, welke in diepe stil aandachtig werd aangehoord, zong h zangkoor nog twee liederen van Valeriu waarna de Hooge Bezoeksters Zich na het koor begaven, later gevolgd do een breede schare van hoogwaardis heidsbekleeders, afgevaardigden van ve eenigingen en corporatiën, vreemde gezant! enz., om een hulde te brengen aan d( zeeheld op diens graf. De Koninklijl hulde bestaat in een eenvoudigen marmers steen, welken H. M. onthulde, geplaat onder het opschrift op de graftombe t waarop in het Latijn gebeiteld is: „E deugd der voorvaderen is de roem v] het nageslacht". Na het verrichten van deze daad kreg< binnen- en buitenlandsche deputaties g legenheid om hulde-bewijzen uit te brenge Portugal een zilveren anker, waart werd aangeboden een fraai gebonden versierd hulde-album, op de eerste bladzij' waarvan de Koning van Portugal zi handteekening geplaatst heeft. Een ander geschiedde uit naam van Geografische Vereeniging te Lissabon. Groof-Brittanië en Duitschland een kra namens de Britsche en Duitsche oorlog marine. Spanje en Frankrijk idem. België namens het Belgische leger, Denemarken een massief gouden beuke tak, voorzien van het Deensche wapen een toepasselijke inscriptie. Hongarije een krans van zilver en t de bladen er van zijn gegraveerd i namen der door De Ruyter uit de galei; bevrijde Hongaarsche predikanten. Op e gouden band staat diens naam met e opdracht in het Latijn en Jesaja XLV (Ik heb hem verwekt in gerechtigheid al zijn wegen zal Ik recht makenhij i Mijne stad bouwen en hij zal mijn g vangenen loslaten, niet voor prijs noch vo geschenk zegt de Heer der Heirscharei Nadat alle geschenken en een 15-1 kransen waren neergelegd, verlieten bei Vorstinnen de kerk voor den lunch t Hove, waaraan 80 genoodigden deelname Aan den lunch dankte H. M. de Koning de vertegenwoordigers der vreemde mogen heden voor hun aanwezigheid en belan stelling hunner souvereinen of staat hoofdendie mede luister aan plechtigheid gaven, hopende, dat de plechtigheid mocht bijdragen de gevoele van broederschap tusschen de zeemacht! die deelnemen aan de hulde aan on groote Marine- en Mijnvloot gebrac mocht consolideeren. Ik drink op de g zondheid der souvereinen en staatshoofd! Tot de Nederlandsche gasten zeide H. A Waar Ik op dezen gedenkwaardigen d met Mijn Marine ben opgegaan naar I graf van Neerland's grooten zeeheld zijn onsterfelijken naam eere toe te brenge daarmede tevens het roemvolle verled van Ons Vaderland te huldigen, die z nauw en saamgevlochten met de histo en traditie Onzer vloot, houd Ik Mij ovi tuigd, dat lk zoowel Mijn wenschen die van Mijn volk uit, wanneer Ik dez dronk instel op het welzijn der Koninklij Marine, die deze traditiën tot haar erfd mag rekenen. Onderscheidingen. Door H. M. de Koningin zijn ter ei van de De Ruyter-herdenking toegeke de volgende onderscheidingen benoemd tot ridder in den Nederlandsch Leeuw jhr. mr. A. A. van Doorn v Koudekerke, burgemeester bevorderd in de Oranje Nassau-orde officier met de zwaarden G. J. P. Thomson, kapitein der marechaussee; benoemd zijn in dezelfde orde: tot ridc met de zwaarden de kapiteins W. F. Reede, van het 3e reg. inf., H. J. L. Muskei commandant, en de le luitenant T. Bretschneider, beiden van het depot v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2