den dag door den burgemeester met eene gave verrast, terwijl aan de schooljeugd der beide gemeenten tegen Dinsdagmiddag een feestje is bereid. Moge het den heer Bolle gegeven zijn nog vele jaren de- belangen der gemeenten Haamstede en Burgh te behartigen. Oosterland, 19 Maart. Dinsdagavond hield jhr. De Muralt, ingenieur van het Waterschap Schouwen, in het Dorpshuis te Oosterland eene voordracht over „zee weringen van gewapend beton". Nadat hij meegedeeld had, wat „beton" en wat „gewapend beton" is, kwam hij op zijn eigenlijk onderwerp. Op de hem eigen aangename en duidelijke wijze zette hij uiteen, hoe dit gewapend beton, wat zijn weerstandsvermogen betreft, als duin- en dijkglooiing, als waterkeeringsmuur en als zinkstuk verre te verkiezen is boven basalt. Bovendien is het belangrijk goedkooper, omdat met eene zekere waarde beton eene grootere uitgestrektheid kan gedekt worden, dan met eene gelijke waarde basalt. Voor den arbeider heeft het vervaardigen van zeeweringen van gewapend beton nog dit voordeel, dat een grooter deel van het geld verdiend wordt ter plaatse, waar het werk geschiedt. Met aandacht volgde het publiek de rede van het begin tot het einde, wel een bewijs, dat de geachte spreker de kunst verstaat, zijne toehoorders te boeien. Na afloop vertoonde hij ter verduidelijking nog eenige lichtbeelden, welke afbeeldingen gaven van zeeweringen, volgens zijn systeem vervaardigd, in verschillende perioden harer wording. Bruinisse, 20 Maart. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeente raad werd de nieuwbenoemde secretaris ontvanger, de heer A. Boers van Klaaswaal, als zoodanig beëedigd. Zoowel door den burgemeester als door den heer Boers werd eene korte toespraak gehouden. Colijnsplaat, 19 Maart. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing van een lid van den gemeenteraad is gekozen de heer A. J. Ridder (1.) met 154 van de 239 uitgebrachte geldige stemmen. De heer A. Kole (a.-r.) verkreeg 69 stemmen. Oud-Vossemeer. Reeds vroegtijdig kwam Maandagmorgen een span paarden voor een boerenwagen de Molenstraat ingehold; op de hoogte van het armhuis der Ned. Herv. Gemeente werd de wagen gestuit door een ijzeren hekje, maar de vaart was zóó groot, dat de disselboom door de blinden, door de ramen en zelfs door een binnenmuur stootte; een paar oude zieltjes in het armhuis bestierven het bijna van schrik. De paarden waren intusschen voortgehold, sprongen over een hekje aan het einde van de straat en werden daar gestuit door een muur. Alleen materieele schade ontstond aan bedoeld armhuis, maar een en ander bracht heel wat ont steltenis bij de goe-gemeente. Goes. In een vergadering der Centrale Vrijzinnige Kiesvereeniging zijn tot defini tieve candidaten voor de verkiezing van vier leden voor de Prov. Staten in het kiesdistrict Goes gesteld de heeren W. Kakebeeke, J. D. Fransen van de Putte, beiden te Goes; P. Tazelaar te Kolijnsplaat en Jac. Welteman te Krabbendijke. In het bestuur der centrale liberale kiesvereeniging werd gekozen de heer H. J. Dorst te Stavenisse. De rekening en verantwoording werden accoord bevonden. De partijdag der vrijzinnigen zal plaats hebben op Maandag den tweeden Pink sterdag en niet, zooals eerst het voornemen was, op den tweeden Paaschdag. Zondagmorgen ontstond in de Gere formeerde Kerk alhier een kleine en alles behalve stichtelijke consternatie. Toen de voorlezer een psalmvers afge lezen had, zweeg het orgel. De orgel trapper riep: „Is de organist er niet?" Zeg hij noemde den naam van iemand kon je zoon niet komen spelen?" De bewuste persoon kwam, en het gezang kon doorgaan. Maar een poos later zweeg het orgel weer onder het zingen; en wel omdat nu de orgeltrapper zijn werk vergat. Wien toen door den waarnemenden organist met een stentorstem, welke door de kerk klonk, werd aangeroepen. „Toe vent! vergeet je nou te pompen?" Hierna begon het orgel weer te spelen. Hansweerd18 Maart. Het schip „Voyageur", schipper Janssens, dat door de sleepboot „President Krüger" werd gesleept, kwam Zondagmiddag met zoo'n vaart in de groote sluis alhier, dat de schipper de achtertros niet kon vastzetten en zoodoende 't schip tegen de sluisdeuren aanbotste. De stuurman van de „President Krüger" kreeg het voortouw tegen de borst en werd over het dek geslingerd, zonder echter ernstige verwondingen te bekomen. Het schip moest een borgstelling storten voor de aangebrachte schade aan de sluis deuren en kon toen de reis voortzetten. Vlake, 19 Maart. H. M. monitor „Reinier Claeszen, welke hier heden voormiddag passeerde op zijn reis naar Vlissingen, kwam tengevolge van den hevigen storm in aanraking met de openstaande spoor wegbrug en het remmingwerk daarvan. Daardoor werden een paar ijzeren steun balken van de brug verbogen en ook het remmingswerk werd beschadigd. De schade beloopt naar raming circa f 250. Het schip is, in afwachting van gunstiger weer, voorloopig bij de Schorebrug blijven liggen. Middelburg. Zaterdagavond is na een zeer korte ongesteldheid overleden de heer C. A. Kouion, eerste deurwaarder bij de rechtbank alhier, welke betrekking ruim 35 jaar door hem werd bekleed. De heer Kouion was in geheel Zeeland een zeer bekende persoonlijkheid en zijn onverwacht heengaan zal zeker algemeen met leed wezen worden vernomen. De afdeeling Middelburg der Schippers- Vereeniging „Schuttevaêr" verliest in den heer Kouion haar ijverigen secretaris penningmeester en ook nog in enkele andere vereenigingen was de overledene nuttig werkzaam. Op 21 dezer worden bij het 2e bat. 3e reg. infanterie alhier aangesteld tot sergeant de korporaals Minderhoud, Rube- ring en Waare, allen van dat bataljon; de korporaal De Lange, mede van het 2e bataljon, wordt op dien datum aan gesteld tot korporaal-fourier, bij het le bataljon te Bergen-op-Zoom. Vlissingen. Van de dagboot Engeland is op de Noordzee de krukpen gebroken. De passagiers zijn naar Queenboro terug gebracht. De boot is hierheen door een sleepboot teruggebracht. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Ouwerkerk, 19 Maart. Bij de heden ten overstaan van den notaris Franse voor den heer D. A. H. Snaauw gehouden ver- kooping van melkkoeienwerden de volgende prijzen besteed: f 185, f 240, f 232, f 171 en f 198. Zierikzee, 20 Maart. Ten Overstaan van den notaris J. Franse zijn hètlen de vol gende perceelen visscherij in de Schelde en Zeeuwsche Stroomen in het openbaar verpacht, als: in de Grevelingen: no. 71a voor f 75; no. 715 voor f 1no. 106 voor f 30; no. 107 voor f 17; no. Ill voor f 2; no. 112 voor f 2; no. 118 voor f 26; no. 119 voor f 3; no. 124 voor f 10; no. 127 voor f 50; no. 128 voor f 14; no. 129 voor f 58; in de Hammen no. 11 voor f 31 in de Ooster-Schelde no. 312d voor f 10. Nieuwerkerk, 20 Maart. Alhier werd heden ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee, openbaar ver kocht: Een woonhuis met erf aan den Rolklootschendijk te Nieuwerkerk, kad. sectie M no. 1496, groot 1 Are 36 c.A., voor f 1120. 3 050517 o ÏÏ7 1 o v O) m n a g1 o- o 0 o •o 3 E M 00. 5 clOr Or* o7 S;> A w V 01 1 >0 "i 2 1 o 01 'dra se - B "O o» *o o •o csj o. o „o ba "3 c E g E -5 S Is i «- s Q I e1 0 11 .r f <U C u <u O c if tz CJ Q H KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep, naar de Doopsgezinde Gemeente te Middelburg, door ds. P. H. Veen te Boven Knijpe. Ds. G. Doekes, beroepen bij de Geref. Gem. te Nieuwdorp, werd 1.1. Zondag voormiddag aldaar bevestigd door ds. Van Anken van Heinkenszand met eene rede naar aanleiding van Ez. 8 17, en hield des namiddags zijne intrée-rede naar Job 33 21—24. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Meliskerke door ds. Mackenzie te Dirksland. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Harlingen, door deiï cand. L. de Bruijne te Vlissingen. Aan ds. J. A. Klercq, pred. bij de Geref. Gem. te Huizen (vroeger te Bruinisse), is met 25 Maart a.s. eervol emeritaat verleend. Op het tweetal voor pred. bij de Geref. Gem. te Soest komt voor ds. M. M. Horjus te Brouwershaven. O N D E R W IJ S. Zierikzee. Na heden gehouden examen zijn de volgende jongelui tot de Rijks normaallessen alhier toegelaten tot de le klasse: J. J. Bartels, Zierikzee; J. v. Splunter, Noordgouwe; M. C. Leeuwe, Zierikzee; T. M. v. Westen, Zierikzee; K. P. Moerland, Oosterland; P. J. Bijls, Dreischor; C. M. Roozemond, St.-Philips- land en J. C. v. d. Linde voorwaardelijk, 2 afgewezen; tot de voorbeiklasse: C. de Glopper, Zonnemaire; Jan M. v. Malland, Zierikzee; M. L. Groenewege, St.-Annaland; Ch. L. Verbeke, Zierikzee; Jac. v. d. Baan, Zierikzee; H. M. Kingmans, Zierikzee; N. P. Potappel en 1 afgewezen; één voor de 3e klasse afgewezen. Goes. Uitslag overgangs-examen op de avondschool voor ambachtslieden: Van de le kl. naar de 2e zijn bevorderd 26, niet bevorderd 18 leerlingen. Van de 2e kl. naar de 3e zijn bevorderd 14, met her-examen 4, niet bevorderd 11 leerlingen. Van de 3e kl. naar de 4e zijn bevorderd 12, met her-examen 3, niet bevorderd 5 jongelui. De heer J. J. Nijssen, onderwijzer te Bruinisse, staat no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school te Goes. Landbouw en Veeteelt. Rotterdam, 19 Maart. De heden ge houden veetentoonstelling werd begunstigd door koud, doch droog weêr. Zij had dan ook, vooral in den namiddag, zeer druk bezoek. De conclusie dezer tentoonstelling is, dat inzake de verbetering van den vee stapel in deze provincie nog heel wat te doen valt, terwijl de paardenfokkerij krachtig dient ondernomen en gesteund te worden. Er was vooral uit Zeeland prachtig vee aangevoerd. Bekroond werdengemest vee. Voor den fijnsten en zwaarsten os, uitsluitend met hard voeder gemest: le prijs f 60, C. W. Hanse te Ellemeet; 2e prijs f 40, J. Flohil te Eikerzee; 3e prijs f 20, J. G. Simmers te Zierikzee; 4e prijs f 10, C. W. Hanse te Ellemeet; voor den fijnsten en zwaarsten os, niet ouder dan 3 jaar: le prijs f 40, A. Berrevoets te Ellemeet. De ossen, die met den lsten en 4den prijs bekroond werden en afkomstig waren van den heer C. W. Hanse te Ellemeet, waren door de veekoopers J. Willemse en A. Frenk te Zierikzee aangekocht. Niet gemest vee. Voor den besten os (geboren in 1904) le prijs f 25, J. Lanen te Nieuw-Vosmeer; 2e prijs f 15, P. v. d. Doel te Dinteloordvoor den besten rijstier (geb. in 1905), 2e prijs f 30, L. Struijk te Sirjansland. In de jaarvergadering der sociëteit voor „Landbouw en Handel" te Goes werd de rekening over 1906 vastgesteld. De uitgaven bedroegen f 464,70 en de ont vangsten f 504,50, dus een goed slot van f 39,80. Van den dienst 1907 is beschikbaar f 544,435. Posten komen daarop voor: voor de tentoonstelling van zaaigranen in 't voor- en najaar, en voor de bekroning van paarden op de a.s. paardenmarkt. Keurmeesters daarvoor zijn de heeren G. Luyk te Vlake, W. L. de Vrieze te Nisse en S. Paal te 's-Gravenpolder. De heeren C. de Wilde te Kattendijke en P. J. Poleij te Ierseke werden als be stuursleden herkozen. RECHTSZAKEN. Middelburg, 18 Maart. Bij de heden gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de Ongevallen- Verzekering, werd in zake C. S. te Zierikzee, de vordering van klager ontzegd en de beslissing der Rijksverzekeringsbank be vestigd. De Hooge Raad verwierp Maandag 1.1. het cassatie-beroep van A. d. F.j, 24 jaar, landbouwer te Neuzen, door het Kanton gerecht aldaar veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het, zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen over eens anders land. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde beide gerants van de z.g. sociëteit „Zum Loewen" in de Warmoesstraat, wegens het weigeren aan politie om con- tróle uit te oefenen op strafbare handelin gen in hun perceelelk tot een maand gevangenisstraf. Bij het opsporen van het hazardspel moest de politie, zooals men zich herinneren zal over de daken klimmen. Dierenmishandeling. Voor de Haagsche rechtbank werd Maandag de zaak behandeld betreffende de 9 Februari te Zoetermeer gepleegde ergerlijke dierenmishandeling, waarbij eenige personen een hit zoodanig geslagen hadden, dat twee ribben gebroken waren en het dier dientengevolge van de zware mishandeling is gestorven. Tegen elk der beklaagden M. P., L. W. te Zoetermeer, J. D. N. v. D. en A. J. v. d. W. te Zegwaart en E. De la B. te Rotterdam, werd 2 maanden gevangenis straf geëischt, terwijl voor N. A. B„ wegens gebrek aan bewijs, vrijspraak gevraagd werd. De Ruyter-Herdenking. Vlissingen. Aan de lunch, die door het gemeentebestuur aan Z. K. H. Prins Hendrik wordt aangeboden, zullen behalve de leden van den gemeenteraad ver schillende genoodigden aanzitten. Het diner, dat des avonds in het groot Badhotel door het Bestuur der Vereeniging „Zeevaartschool" aan den Prins wordt aangeboden, zal ongeveer 60 couverts tellen. Bij gunstig weer zal het vendel piekeniers en musketiers reeds Donderdag avond een wandeling, in uniform, door de stad maken. Dien avond zal n.l. op plechtige wijze door een dames-comité aan het De Ruyter-vendel een vaandel worden uitgereikt. Gisteren (Dinsdagavond) werd als inleiding tot de De Ruyterfeesten in het Concertgebouw een feestavond gegeven aan de leerlingen der hoogste klassen van de openbare en bizondere scholen. Ruim 600 kinderen zaten in de groote zaal ge zellig bijeen. De feestavond werd geopend met het zingen van het: „Wien Neêrlands bloed", waarna door den voorzitter, den heer J. G. van Niftrik Jr., in het kort het doel van dezen avond werd uiteengezet. Vervolgens werd door den heer Herman Snijders, leeraar aan de R. H. B. school te Middelburg, op bevattelijke wijze ge sproken over het leven en de daden van den grooten zeeheld. Door een serie licht beelden werd het geschiedkundig overzicht zeer duidelijk toegelicht. De kinderen, die bij afwisseling ver schillende vaderlandsche liederen zongen, werden op enkele versnaperingen verrast. Ter aanvulling van hetgeen in ons vorig nommer werd medegedeeld omtrent do,feestelijkheden, die Zaterdag te Vlissingen plpats zullen vinden, laten wij nog eenige bizonderheden volgen omtrent den optocht door de stad, die omstreeks 4 uur van het stadhuis vertrekt. Hoofdnommers daarvan zijn de stafmuziek van het 3e regiment infanterie, herauten te paard, een vendel voetvolk, waarop volgen de baljuws en schepenen, de eerste geleidende M. A. de Ruijter, de overigen, de luitenant-admiraals, schout-bij-nachten en kapiteins in zijn gezelschap. Verder een afdeeling matrozen, dragende schilden, waarop de voornaamste zeeslagen, waarin De Ruyter streed, een afdeeling zeesoldaten en een muziekkorps. Aan de uitvoering der feestcantate in de Groote Kerk, onder leiding van den heer M. H. van 't Kruys, wordt mede gewerkt door een koor van 350 dames en heeren en een kinderkoor van 150 kinderen; als soliste treedt op mej. CL van Starrenburg uit Den Haag. De belangstelling voor het zeer net uitgevoerde feestprogramma is zóó groot, dat de oplaag door den uitgever geheel is uitverkocht en er een nieuwe ter perse gaat. Naar wij vernemen, zal de nederlegging van een zilveren krans met gouden linten vanwege de Hongaarsche Hervormde Synode op het praalgraf van De Ruyter Zaterdag geschieden door een deputatie van drie Hongaarsche studenten van de Utrechtsche universiteit, wier voorzitter is de heer A. Kins von Hegymeg. Meer en meer neemt de plechtigheid in de Nieuwe Kerk, ook door deelneming daaraan van deputaties van elders, een officieel karakter aan. De hooge burgerlijke en militaire autoriteiten zullen dan ook daarbij in gala verschijnen. Het te Vlissingen verwacht wordende Duitsche slagschip „Löthringen", comman dant de kapt. ter zee Von Semmelen, zal op de reede ten anker komen, wijl het schip wegens zijn groote afmetingen niet geschut kan worden. De Minister van Marine is voornemens Zaterdag met zijn adjudant te Amsterdam de plechtigheid ter eere van De Ruyter bij te wonen, waarbij ook een deputatie van de Kon. Ned. Marine zal vertegenwoor digd zijn. De Paus heeft, ter gelegenheid van de De Ruyterfeesten op Zaterdag 23 Maart, voor al de zich op dien dag te Vlissingen bevindende Katholieken, dispensatie ver leend, zoowel voor de vasten- als ont- houdingswet. Naar wij vernemen, zullen H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder a.s. Zaterdag te 10.17 uur, stadstijd, met een extra-trein uit de residentie aan het Centraal-station te Amsterdam aankomen ter bijwoning van het De Ruyterfeest in de hoofdstad. H. M. de Koningin zal zich met groot gevolg aanstonds naar de Nieuwe Kerk begeven, waar de reeds vroeger vermelde plechtigheid zal plaats hebben. Te 1 uur heeft in het Koninklijk Paleis op den Dam een officieele lunch plaats van tachtig couverts, waaraan vele autori teiten zullen aanzitten. Mogelijk dat de Vorstinnen na den lunch nog een rijtoer maken. Het vertrek uit de hoofdstad is bepaald op 's middags 3.45 uur, stadstijd. Laatste Berichten. St.-Petersburg, 19 Maart. De Rijks- doema is heden voormiddag om 11 uur geopend in de zaal van den Raad van Adel. Stolypin las de ministeriëele ver klaring voor, die door de meerderheid zwijgend ontvangen werd. De socialist Toereseli valt de regeering aan en verwijt haar de oprichting van de veldkrijgsraden en het muilbanden van de pers. Hij verwijt de regeering, dat zij het volk tot het uiterste drijft, en daardoor den gewapenden opstand bereidt. Dolgoroekof leest een door de kadetten ingediende eenvoudige motie van orde voor. Beurinski stelt een motie voor, welke vertrouwen in de regeering uitspreekt en de vroegere Doema laakt. De voorzitter verklaart dat hij geen crïtiek op de vori Doema kan toelaten. Een voorstel om den spreektijd tot minuten te beperken, wordt met algemee stemmen aangenomen. Stolypin verklaart, dat de regeering h noodig acht te zeggen, dat, volgens wet, de Doema niet uit rechters, en <1 ministerbank niet uit beklaagden besta;! Na een levendig debat over de verklarii van Stolypin, wordt met groote meerde! heid een eenvoudige motie om tot orde van den dag over te gaan, aangenomel Morgen 11 uur de volgende bijeenkom TELEGRAMMEN. Vlissingen, 20 Maart. Het Engelsche driemastschip „Monjl barns" is heden bij hevigen storm tl Rammekens gestrand. Bij hoog water zulll de sleepbooten trachten het schip vlot jil krijgen. De „Monkbarns" was te voren I aanvaring geweest met de Noorsche bal „Parknook", waardoor dit schip zwal averij aan het achterschip bekwam. I De sleepboot „Ludwig" is naarQueenbo vertrokken om de daar met defecte machii liggende dagmailboot naar hier te slepe Het Duitsche slagschip „Lotharingei zal Zaterdag gepavoiseerd worden, 101 saluutschoten lossen. 's-Gravenhage, 20 Maart. Benoemd tot burgemeester van Oostbu de heer H. S. Gratama, met eervol ontsl als burgemeester van Hoofdplaat. Ingezonden Stukken. Een paar weken geleden stond het volgen in de Arnhemsche Courant, aangaande het eer: optreden van den heer Van Kempen daar ter sted Geen van de velen, die door welwillen medewerking het concert ten bate van „Armenzorg" mogelijk maakten, zal het ons kwade duiden, dat we dit verslag aanvangen n een hartelijken gelukwensch aan den heer V Kempen. We behoeven zeker niet in herinneri te brengen de zeer onrustbarende berichten, voor eenigen tijd omtrent zijn gezondheid vt spreid werden, evenmin hoe met blijdsch vernomen werd, dat zij gelukkig niet zoo erns bleken als eerst gemeld werd. En het zal zel< een ieder, evenals ons, genoegen hebben gedas dat hij gisterenavond hier weer optrad, even fli en frisch als vroeger. Zijn stem heeft gelukli niets geleden, zij klinkt nog even vol en wa en leent zich nog evenals vroeger voor I weergeven van alle stemmingen, die de kunsten; innerlijk voelt. Maar meer dan door zijn mol geluid, heeft Van Kempen weer vreugde gegev aan de velen, die hem mochten hooren, door innige muzikaliteit, die zijn voordracht kenmer het spontaan-warme, dat daaraan een ongemee bekoring geeft, het teedere, dat hij met evenvi sentiment weergeeft, als forsche accenten n stralend geluid. Die eigenschappen stempeld de voordracht van de door hem gekozen lieder tot momenten van groot genot, en het warn langdurige applaus, dat nog toenam, toen hi bloemen werden aangeboden, zal Van Kemp wel gezegd hebben, dat men hem hier n vreugde heeft teruggezien en dat men h<] spoedig weer hoopt te hooren. EEN KUNSTLIEFHEBBER. Den heer G. A. Vorsterman van Oye Secretaris der Prov. Keurings-Commissie U hebt me vroeger wel eens voorgehoud dat ik meer moest doen, als zeker dier, wanni het uit 't water komt; werkelijk u geeft hier e paar goede voorbeelden. 1. U verbeeldt u, dat wij u iets aanwrijv» met die „drukke keuringsweek en den aankh van dien", waar u ons toch volgens uw schrijv zoo roerend ontzien hadt met geen namen plaats te noemen, evenals of wij nu niet genoodzac waren, dat zelf te doen, of wat u misschi liever geweest was, u alleen aan 't woord te latt 2. Van al het overige in mijn schrijven he gij u af met te zeggen: in '98 was er nog ge regelings-commissie en was ik nog niet aan keuring verbonden; eilieve u begint in uw eer schrijven met 1857, met oneindig veel meer re( had ik kunnen zeggen, dat ik toen nog niet was geboren. Werkelijk, waarde heer Van Oyen, het lust i niet, opnieuw uwe a-b-c-vragen te beantwoord* wijl zulks reeds ongeveer gebeurd is in m vorig schrijven, terwijl ik belangstellenden d ook opnieuw verwijs naar no. 8430 van dit bi; Verder blijf ik steeds Uw dw. J. W. VAN OEVEREN. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 19 Maart. Op de veemar waren aangevoerd: 36 paarden, 11. magere en 600 vette runderen, 196 vet 1162 nuchtere kalveren, 894 varkens 278 biggen. Koeien 28 tot 37 ct., ossen 29 tot 39 c stieren 25 tot 33 ct., kalveren 42) tot 55 c varkens 23 tot 26 ct., alles per 1 kilo Melkkoeien f 150 a f 250, kalfkoei f 175 a f 290, stieren f 120 a f 200, pink f 65 a f 130, vaarzen f 75 4 f 140, all mager vee; biggen f 9 a f 16, paard f 60 a f 190. Nuchtere kalveren: fok- f 12 4 f slacht- f 6 4 f 11. Vette runderen met ruimen aanvoer redelijken handel; enkele puike beest werden nog iets boven noteering verkoel Vette kalveren met tamelijken aanvoer vrij goeden handel, enkele beste werd tot 2) ct. boven noteering verkoc Nuchtere kalveren ruim aangevoerd, hand zeer goed. Er werd weder veel opgekocl voor Engeland en België. Fokkalveren n veel aangevoerd, handel kalm. Biggen rr flinkefi aanvoer en goeden handel. Op de magere markt was er niet v^, handel, melkkoeien werden duur verkoc' met vrij goeden kooplust. In jong vee w de handel iets beter dan in de vori week. Paarden duur, met tamelijken hand De prijzen hedenmorgen aan Rotterdamsche Eierenveiling besteed, z

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2