AANBESTEDING. Achter de Kachel. ADVERTENTIE!!. R. van der Kleijn, Motorrijwiel 3 P.K., J. VAN PAGÉ Waar de hoeveelheid stalmest totaal onvoldoende is, waar sommige andere meststoffen al schaarscher en duurder worden, komt de Peru-Guano weer haar oude plaats heroveren. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Van belang voor Zierikzee. Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slapeloos heid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nierenpillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig filtreeren en zoodoende een terug keer der kwaal voorkomen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nierenpillen een blijvende genezing. Mejuffrouw C. KAMP, Gr. Armhuis te Oud- Beierland, meldt ons: Sedert ruim een jaar klaagde ik over de nieren, steeds had ik veel pijn in den rug en in de zijden, gepaard met hoofdpijn. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en 's morgens leek het wel, alsof ik meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine was steeds erg vuil en bevatte veel bezinksel en aanslag. Ik was doorloopend zwaar vermoeid en afgemat, en bij het minste wat ik deed, moest ik erg transpireeren en loopen kon ik haast heele- maal niet meer. In dit stadium van mijn ziekte, raadde men mij aan eens een proef te nemen met Foster's Rugpijn Nierenpillen en ik heb er werkelijk geen spijt van dat ik hiertoe overging, want na een paar dagen bekwam ik reeds een beduidende verlichting en nadat ik uw voor treffelijke pillen drie weken lang had ingenomen, was ik beter dan in langen tijd het geval geweest was. De pijn was bijna geheel verdwenen, ik sliep weer goed, mijn eetlust was beter en thans zal ik nog eenige weken de behandeling voort zetten, teneinde van algeheele genezing zeker te zijn. Ik zal het inmiddels mijn plicht rekenen om eventueele nierlijders omtrent mijn bevinding nader in te lichten. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Let er op, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke echte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van james foster. t\) zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bii den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. RECHTSZAKEN. Adv.-gen. jhr. mr. Rethaan Macaré, bij den Hoogen Raad, nam Maandag conclusie in de zaak van C. J. en J. C. B., rijwiel- herstellerste Kruiningen, doorhetgerechtshof te 's-Gravenhage veroordeeld respectievelijk tot 5 en 3 jaar gevangenisstraf, wegens poging tot zware mishandeling op ambte naren in de rechtmatige uitoefening hunner bediening en medeplichtigheid daaraan. In cassatie was o. a. aangevoerddat de uit aanwijzingen verkregen omstandigheid, dat er gemikt is op de beenen van één der veldwachters gebruikt was als bewijs middel voor het opzet van den eersten requirant om zwaar lichamelijk letsel toe te brengen; zoodat hier een aanwijzing door een andere aanwijzing bewezen is verklaard, hetgeen niet geoorloofd is. Adv.-gen. achtte dit middel gegrond en concludeerde op grond daarvan tot ver nietiging van het arrest en verwijzing der zaak naar een aangrenzend gerechtshof. Uitspraak Dinsdag 2 April. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden heeft conclusie genomen in de zaak van den geneesheer te Appinge- dam, die, tengevolge [van |een vergissing van den scheepsapotheker aldaar, het oog van een jeugdige patiënte inspoot met sublimaatpoeder, in plaats van met calomel, waardoor deze het oog heeft verloren. Dp vader Heeft daarop- den dokter aange sproken tot betaling van f 5000 schade vergoeding. De rechtbank te Groningen had den vader zijn eisch ontzegd, doch de procu reur-generaal concludeerde tot vernietiging van dat vonnis en alsnog den dokter te veroordeelen tot schadevergoeding, echter beperkt tot f 600 en alle kosten. IV. Eenige zuchten, en we zaten er weêr. Nog één van den Prinsendijk, jongens! en we hebben ze Goddank weêr gehad; 't is dan raak ook van 't jaar. Ja, zegt er één, als je er niet wezen moest, dan ging je er niet naar toe, maar je kunt soms niet weten, of er geen koopje te doen is, enNeen, roept een ander, dat weet je wel beter, dat kan niet, gaat het maar eens na, als 'r een boer „uitgespannen" wordt, dan wordt er lang zooveel geld niet gemaakt, dan wanneer men, zooals hier, niet gedwongen wordt, niet waar, dat 's toch aardig? 'kZeg neen, dat is raar, aardigs kan ik daar nu weinig aan vinden, zoo min als aan een koopdag zelf, je bent er nog niet of je verveelt je, en dan dat liederlijke zuipen; neen, dan moest je vroeger gezien hebben M'n vrienden zetten allen 'n gezicht als 'n vraag- teeken, en denken, dat er één van de vijf bij me op den loop is, doch ik druk den wijsvinger van m'n rechterhand tegen m'n voorhoofd, en zeg, dat het klein beetje verstand, dat daar altijd zat, nog aanwezig is, en dat de drankwet, wat publieke ver- koopingen betreft, verscheidene menschen in een toestand brengt, die verre van nuchter te noemen is. Hoe dat nu komt, moge ieder voor zich zelf uitmaken, doch een feit is het zeker, dat men op iedere verkooping op 't laatst dronken personen ziet rondloopen, en 't zou wel een wonder zijn, dat alleen op boerenverkoopingen water, koffie, enz. dezelfde uitwerking deden als spiritus. Vroeger mocht men vrij met 'n glaasje voor zich zitten, nu is dat uit, en verboden vruchten schijnen ook op 'n koopdag smakelijk te zijn. Nog belachlijker is het met vérkoopingen van vast goed twee uren te voren niet tappen't kan nog eenigszins, doch wat nu de bedoeling van den wetgever was met het tappen te verbieden tot twee uren na den afloop, zie, daar kan ik niet bij. Wanneer men tegenwoordig een krant of boek in handen neemt, kan .men bijna zeker zijn, dat er iets in starat van dat „vergif", dat de mensch, zelfs bij matig gebruik, vroegtijdig in 'i graf helpt, en wanneer ik nu zeg, dat ik menschen ken en gekend heb, die dagelijks hun elf uurtje nemen of namen tot op 80- a 90-jarigen leeftijd, dan vraag ik me zelf af, hoe oud men wel zou worden wanneer dezulken eens geheel hun leven dat. „Vergif" niet gebruikt hadden? 'k denk wel van 150 a 200 jaar. Maar 'k ga volkomen meê met velen, die zeggen, dat te veel niet goed is, niet alleen het te veel gebruik van alcohol, doch ook van vleesch, groente, zuiverings zout, enz. enz. enz. En waar men nu wijst op de ellende in de groote plaatsen, die het mistyuik maken van sterken drank meebrengt, Wan zeg ik met hen, dat het misbruik veel ellende na zich kan slepen, vooral in de groote steden, doch een matig gebruik niet, en ik vind het belachelijk, dat men de groote steden tot maatstaf neemt bij het daarstellen van een wet zooals deze, omdat, waar vele bepalingen voor laatstgenoemde plaatsen goed mogen zijn, sommige 'er van op 't platteland niet deugen, en velen met mij de schouders doen ophalen. Resumé: Rekening houden met het zielen tal en de naard van die zielen zou aan bevelenswaardig zijn, daar nu bijvoorbeeld op 'n koopdag Jongens, drommels wat is 't laat geworden. Na acht I Wissenkerke. WITTE HAGE. Brieven uit Berlijn. Van onzen Correspondent). Kempinski overtroefd. Berlijn, 21 Februari '07. In mijn hoedanigheid van lid der ver leden jaar opgerichte vereeniging van buitenlandsche dagblad-correspondenten te Berlijn, werd mij onlangs een uitnoodi- ging toegezonden tot bijwoning van een gastmaal, waarmede een enorm nieuw wijnrestaurant feestelijk zou worden geopend. Geen vriend zijnde van dergelijke reclame-„symposia", waaraan de pers qualitate qua niet moest deelnemen, en op een volkomen vrij standpunt wenschende te blijven, antwoordde ik met enkele beleefde regels, dat ik principieel van de uitnoodiging geen gebruik zou maken. Doch ik nam me gelijktijdig voor, bij gelegenheid de inrichting in oogenschouw te gaan nemen, welke als een nieuwe bezienswaardigheid der hoofdstad door de Berlijnsche bladen geroemd wordt. En dat is ze ook werkelijk, naar mij gisteren bij een eerste bezoek is gebleken. Elk tourist, die korteren of langeren tijd in Berlijn doorbracht, zal ten minste eens een bezoek hebben gebracht aan het wijnrestaurant Kempinski, Leipziger Strasse, in heel Duitschland even bekend als de wintertuin van „Kras" dit is in heel Holland. En wie niet zelf in Berlijn ver toefde, kent uit romans of novellen het populaire wijnrestaurant: Wo man für wenig viel erhalt. Und deshalb ist j'a amts Kempinski Volksküche für die bess're Welt, zooals de satyricus Weber in zijn bundeltje „Berlin und der Berliner" zingt. Sedert een vleugel vóór aan de straat na verbouwing eveneens in gebruik werd genomen, is in deze rijkversierde „volks keuken voor den gezeten man" gelijktijdig plaats voor 2000 hongerigen ién dorstigen. Een respektabel getal, niet waar? Maar we leven hier vlug in Berlijn. Wat van daag nieuw is, is morgen al weer verouderd. De bevolking neemt voortdurend snel toe en met haar de Kempinski's „goedkoope heele en halve porties" verwende massa van uitgaande Berlijners en doortrekkende gasten uit provincie en buitenland, die allen steeds wat nieuws willett zien, en er als de kippen bij zijn, wanneer een nieuwe, nog mooiere inrichting wordt geopend, vooral als daar eveneens Kempinski's principe wordt gehuldigd en men „waar krijgt voor z'n geld". Het wemelt tegenwoordig van wijn restaurants, het ééne nog rijker gemonteerd dan het andere, waarvan de allergrootste, gelijktijdig de goedkoopste: Kaiserkeller (Friedrichstrasse)Trarbach (Behren- strasse), Traube (Leipzigerstrasse), Roland von Berlin (Postdammerstrasse) alle geheel op de leest zijn geschoeid van Kempinski, welks eigenaar (een Pool evenals „Kras") jarenlang het rijk alleen had, en vele millioenen verdiend heeft. Met de opening van het allernieuwste wijnrestaurant Rheingold (Bellevuestrasse) zijn alle concurrenten vooreerst overtroefd en „overdonderd", totdat over een paar jaar wellicht ook dat nieuwste milieu op culinarisch gebied in pracht en praal van interieurs wordt geslagen door een nóg schitterender en nóg grooter concurrent. De concurrentie tusschen de Berlijnsche restaurants doet me bijna denken aan den woedenden wedloop tusschen de groote mogendheden bij den bouw harer pantser kolossen; successievelijk 5000 tons, 7000 tons, 11000 tons, 14000 tons, heden „Dreadnoughts" van 18000 tons, over een paar jaar misschien „Formidables" of „Irresistibles" van 21.000 en meer ton inhoud Terwijl de exclusieve voorname restau rants Dressel, Hillen, Borchardt, Astoria, Reiehshof en de restaurants van de eerste klas-hotels Kaiserhof, Bristol, Hötel de Rome, Palasthótel, Savoy, Continental, waar de dames in groot avondtoilet, en de heeren in rok of smoking verschijnen, volstrekt niet hechten aan het aantal der gasten, doch des te meer op de qualiteit der te leveren exquise spijzen en kostbare wijnen, wordt in de bovengenoemde restaurants Kempinski, Kaiserkeller, Trar bach, Traube, Roland v. Berlin en nu laatstelijk in Rheingold, waar een onaf gebroken va-et-vient is van vele honderden gasten van allerlei slag, die geen van allen extra-toilet gemaakt hebben, in de eerste plaats het principe gehuldigd, het eerst door Kempinski in praktijk gebracht: „De massa moet 't 'm doen Vóór de verbouwing was bij Kempinski gelijktijdig plaats voor ruim 1500 gasten, na de verbouwing voor ruim 2000; als een echte Dreadnought in zijn soort neemt de nieuwe concurrent Rheingold een flinken sprong, en biedt in zijn talrijke schitterend gemonteerde zalen gelijktijdig zitplaats aan 4000 gasten! jyie weet of niet over een jaar een restaurant „Bourgogne" een nog grooter spurt neemt, en met gelijktijdige zitgelegenheid aan tafeltjes voor 10,000 gasten het record slaat. Zooveel is zeker, dat in Berlijn op dit gebied de ultima ratio nog niet is bereikt. Weinig in overeenstemming met het principe der „Massenabfütterung" is de vorstelijke pracht en praal der verschillende „Rheingold'-interieurs en de buitensporige weelde, welke bij den bouw en de inrichting heeft voorgezeten, alsof het kapitaal volstrekt geen rol behoefde te spelen. Zooveel is zeker, dat men niet op een millioentje meer of minder mocht kijken, wanneer men in den woedenden wedloop aan alle in aanmerking komende concurrenten een gevoeligen slag wilde toebrengen. Wanneer men nagaat, dat zelfs in het naburige twee jaar geleden geopende 6/ez-restaurant „Alt Bayern" (Postdammer strasse), de wanden der prachtige hooge kaisersaal, eerder geschikt tot het houden van deftige congressen, dan als milieu van den luid pratenden, zuurkool met Eisbein verorberenden en vele glazen bier verschalkenden „Jan en alleman"—), geheel bekleed zijn met kostbare mozaieken, gevat in echt brons, zal men begrijpen, dat Rheingold nog met andere pracht en praal voor den dag moet komen om den Berlijnschen bourgeois tot zich te trekken en de tallooze „Verhaltnis"-paartjes te imponeeren. De eigenares, de bekende biermaat schappij „Aschinger", wier over de geheele stad verspreide tallooze toonbanklokalen, waar de gaande en komende man vlug eenige tien-pfennig-broodjes met eenige tien-pfennig-bieVtjes of likeurtjes naar binnen speelt om dan weer voor anderen plaats te maken, wilde blijkbaar toonen, dat zij ook de pecuniaire capaciteiten bezit om zich met wijn-concurrenten van den eersten rang te meten. Op een peperduur terrein in de onmiddellijke nabijheid van het brandpunt van het westen, in de Bellevuestrasse vlak naast het bekende hoekcafé vanlosty, Potsdammerplatz, verrees het prachtig gebouw, welks ernstige gevel van graniet, versierd met uitgehouwen cyklopenfiguren onder de lijst van het hooge koperen dak, eerder aan een somber plechtigen muziektempel doet denken dan aan een vroolijk wijnrestaurant voor de groote massa. Waarschijnlijk heeft de eigenares aan den architekt volkomen plein pouvoir gegeven en deze, de bekende beeldhouwer- architekt Bruns Schmitz, o. a. ook de schepper van het cyklopische Barbarossa- monument op den Kyffhanser, liet zijn phantasie vrij spel, en deed een tot aan de Postdammerstrasse reikend gebouw verrijzen, dat den bezoeker door het ver bijsterend aantal zalen, daaronder een reusachtige hal met hoog in de lucht een reusachtig strijkorkest, den rijkdom en pracht der gebruikte materialen aan marmer en houtsoorten, de architektonische ver sieringen en den schat van Perzische tapijten perplex doet staan. Het nieuwe restaurant is buiten kijf een beziens waardigheid, naar mijn smaak te weinig intiem om gezellig te zijn. En de con sumptie? Daarover oordeele de bezoeker zelf! K. Gemengd Nieuws. Het ontzettende scheepsongelnk op onze kust is lang niet het eenige, dat de stommen der laatste dagen hebben veroor zaakt, al is het wel verreweg het ernstigste. Overal vandaan komen berichten van meer of minder zware schipbreuken. De ergste is die van een grooten driemaster, die op de kust van Jutland werd stukgeslagen, waardoor de bemanning, die achttien koppen telde, omkwam. Bij het eiland Creta verging de groote boot „Imperatrix", den 19en Februari van Triest naar Bombay vertrokken. Melkrevolutie geëindigd. Uit Egmond-aan-Zee schrijft men De boeren van Egmond-aan-Zee hebben he) gewonnen door hunne melk in plaats van 7 cent op '8 centen te brengen, en iedere visschersvrouw koopt thans weer melk bij hen. De vrouwen hebben echter dit gewonnen, dat de melk veel beter is geworden, want tot dusver liet dat veel te wenschen over. De melk zal nu voort aan worden gemeten door melkmeters, hetgeen veel verbetering zal aanbrengen. Te Drouwenermond (Gr.) overleed dezer dagen een man van 60 jaren, die ongeveer 25 jaren in eenzaamheid heeft doorgebracht. Hij leefde, zoo niet armoedig, dan toch zeer bekrompen. Op zijn borst werd f 500 gevonden; zijne bezittingen worden op ruim f 16,000 geschat. Volgens de Nieuwe Koerier heer- schen er in Limburg bij het spoorwegper soneel toestanden, waardoor de veiligheid van verkeer in ernstig gevaar is. Dienst tijden van machinisten van 18, 20 en 22 uur zijn verre van zeldzaam. En één dezer dagen heeft een machinist 24 uren, zegge vier en twintig uren, ach tereenvolgens dienst gedaan. En een hoofdconducteur, aan wien evengoed als aan den machinist, de zorg voor de veiligheid is opgedragen, had een diensttijd van zes en twintig uren. Als ons niet man en paard genoemd was, zouden ook wij moeite gehad hebben het te gelooven, al was de bron onzer inlichtingen nog zoo betrouwbaar, voegt het blad bij deze mededeelingen. Abraham Afieras te Oudenbosch en E. Groeneveld'te Fijnaart, beiden doofstom, hebben zich ter gemeente-secretarie ver voegd om in den echt te worden verbonden. In de maag van eene dezer dagen te Nieuwer-Amstel geslachte koe vond men 17 spijkers, 2 rechte stukken ijzerdraad, een groote bakerspeldeen medaille een stuk caoutchouc, 7 centen en 5 halve centen. Het dier was gevoerd met aardappel schillen en groente-afval uit Amsterdam afkomstig. Aanvaringen. De dikke mist in het Kanaal en op de Noordzee heeft heel wat ongelukken op zijn rekening gekregen. Zondagmorgen had een aanvaring plaats, nabij de Goodwin Sands, tusschen de Fransche goelet „Berthe Marie", van Saint Malo naar Londen en de Engelsche stoom boot „Lady Corry Wright" naar Cardiff bestemdde zwaar beschadigde goelet werd in zinkenden toestand naar Ramsgate gesleept en daar op strand gezet. Het gerucht liep Zondagavond te Dover, dat de Nederlandsche mailboot van Vlis- singen, die nog niet te Queensboro was aangekomen, in den mist een stoomboot, wier bemanning gered werd, in den gfond had geloopen. Vermoedelijk ontstond dat valsche gerucht doordat de geheele Neder landsche mail 's avonds met de Belgische mailboot „Prince Albert" over Oostende is verzonden. Twee Duitsche stoomschepen, de „Mar sala" en de „Helena", zijn bij Dover met elkaar in aanvaring gekomen. De „Helena" is gezonken en de opvarenden zijn gered. De Redstarboot „Vaderland", die Zon dagavond op de Goodwin Sands liep, is bij hoog water zonder hulp vrij gekomen. Uit Cuxhaven wordt gemeld dat een Britsche boot „J. M. Smith" van Huil naar Hamburg werd ingeloopen door een stoomtrawler „Schillingshoern". De aan gevaren boot zonk; de bemanning werd gered. Ter hoogte van Eastbourne liep de „Geelong" uit Sydney in op de Noor- weegsche stoomboot „Frogner", die dadelijk zonk. De opvarenden werden door de „Geelong" opgenomen. Nog meer berichten zijn er van onbekend gebleven booten. Als eigenaardige bizonderheid der Bath-orde, die dezer dagen aan Prins Hendrik is geschonken, zij vermeld, dat niet, zooals bij de Nederlandsche orden, aan de erven van den drager de verplich ting is opgelegd tot teruggaaf van de insigniên der Bath-orde aan het Engelsche gouvernement, maar dat de zoon of klein zoon, dochter of kleindochter, die dat vrijwillig doet en daarvoor naar Londen overkomt, gedurende drie weken de gast is van Z. M. den koning van Engeland, op zijn kosten te Londen logeert en een -ids te zijner of harer beschikking krijgt, :ie hem of haar alle merkwaardigheden laat zien. I Sneeuw. Uit Duitschland komen van alle zijden berichten over sneeuw. In het Harz-gebergte zijn drie passagiers- en twee d ederentreinen in de sneeuw blijven steken, tl ik in Savoye is veel sneeuw gevallen. Nabij Modano bleef een trein met 500 l^liaansche landverhuizers in de sneeuw. Te Crue is één en te Curienne zijn twee huizen door de sneeuwvracht ingestort. Men vreest voor overstroomingen. Het Lahndal staat reeds voor een groot deel onder water. ZIERIKZEE. Tijd van Hoogwater en van Laagwater. Maart. Maans- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 6. 23 voorm. 6.36 j nam. 7. 3 0.20 7. D. n i voorm. 7.19 0.46 y. i v. nam. 7.51 1.14 8. 25 voorm. 8.16 1.48 nam. 8.54 2.14 9. 26 voorm. 9.39 2.59 nam. 10.29 3.38 10. Zo. 27 voorm. 11.29 4.30 nam. 5.11 11. 28 voorm. 0. 2 5.57 1 nam. 0.45 6.25 12. 29 voorm. 1.13 6.56 nam. 1.50 7.17 13. 30 voorm. 2. 8 7.41 nam. 2.40 7.55 Tijd van H. W. te Dordrecht 3.15 uur later. L. W. 5.30 Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgroot moeder en Tante, Jacoba Oole laatst Wed. C. Eijke, in den ouder dom van bijna 92 jaar. Dreischor, 6 Maart 1907. Uit aller naam P. RIETDIJK. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van ons geliefd Zoontje en Broertje M ARTINUS, in den aanvalligen leeftijd van negen maanden. Zierikzee, 7 Maart 1907. W. VOGELAAR. J. J. VOGELAAR—Bienefelt. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden vat onzen geliefden Echtgenoot, Vader, ZootB en Broeder, betuigen wij onzen hartelijker dank. Zierikzee, 8 Maart 1907. Uit aller naam, Wed. W. J. VAN DE VELDE, geb. van Oeveren. ZWAMMERDAM, levert prima Goudsche Kaas van 4—43/q KiliN tegen f 0,40 per Va Kilo; ook prima Edammer: f 1,50 per stuk of f 2,80 per 2 stuks, franco pe post tegen rembours. Voor H.H. winkeliers speciale prijzen en conditiën Ondergeteekende zal namens zijn princi paal op den 19en Maart a.S., des na middags ten 2 uur, in het Kuffiehui „Halte Stoomtram", van Mejuffrouw d Wed. M. Franken te Steenbergen, trachten aan te besteden: Het bouwen eener Graan- en Vee schuur, op de Bouwhoeve „Hout rust", bewoond door Mejuffrou' de Wed. A. W. VAN NIEUWEN HUIJZEN te Nieuw-Vosmeer. Bestek en teekeningen zullen per ste ;1 f 2,— verkrijgbaar zijn van af dei 8en Maart a.s.ten kantore van de Architect, Spuiweg No. 8 te Dordrech alwaar dagelijks van 10—12 ure voor middag, inlichtingen te bekomen zijn. ANTHONIE EK A.JzOON, Architect. magneet-ontsteking, model 1906, zoo goe als nieuw, loopt prachtig, door afschaffin voor billijken prijs te koop. Brieven lett. M, Bureau dezer Couran „niuiuu Aetherische Oliën, Essencen, Vruchte Aroma's, giftvrije kleuren, enz., voor Heeren Apothekers, Confiseurs Fabrikanten van Limonade, Alcohol vrij en Alcohol houdende Dranken, enz. Voor deugdzame waar wordt ingestaa door den vertegenwoordiger voor Zeelant MIDDELBURG.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 6