Jammer, dat het in de zaal zoo vinnig koud was, en dat alleen zij, die nabij de kachel zatenzich behoorlijk konden verwarmen. De voorzitter betuigde mevrouw Arntzen- Wafelbakker den dank der vergadering voor den aangenamen avond, dien zij aan haar leden en de dames heeft verschaft. Zaterdagavond vergaderde in de koffiekamer der Concertzaal het Departe ment Zierikzee der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De voorzitter, jhr. R. R. L. de Muralt, opende de vergadering en deelde, nadat door den secretaris, den heer F. H. Dikschei Jz., de notulen gelezen waren, die onveranderd werden goedgekeurd, aan de in verhouding tot anders vrij talrijk opgekomenen het doel medewaar voor deze vergadering belegd was. Er was namelijk een schrijven ingekomen van het Bestuur der Spaarbank alhier, waarvan voorlezing werd gedaan door den secretaris, en waarin werd voorgesteld artikel 9 van het reglement der Spaarbank in dien zin te wijzigen, dat aan de inleggers in plaats van 3 pCt. voortaan 3(c0 pCt. zal worden uitgekeerd. Het Bestuur adviseerde tot aanneming van het voorstel. Namens het Bestuur van de Spaarbank werd de voor gestelde reglementswijziging door mr. Cau toegelicht. Het Bestuur achtte een rente- verhooging noodzakelijk, omdat onder scheidene inleggers de Spaarbank hadden verlaten, wijl de rente elders hooger dan hier was. De finantiëele toestand van de Spaarbank liet de verhooging tot 3,6D pCt. toe. Er zijn 2700 inleggers. Het tegoed der Spaarbank bedroeg f 875.000. Zij bezat een waarde van f 982.000, zoodat zij een reserve had van f 107.000. De reglementswijziging werd met alge- meene stemmen goedgekeurd. Bij de rondvraag verzocht de heer Rensen het bestuur om in het vervolg niet op Zaterdagavond, maar op een anderen avond te vergaderen. De voorzitter beloofde het verzoek in gunstige overweging te zullen nemen. Geklaagd werd, dat het op de Nuts- avonden gewoonlijk zou koud in de Concertzaal is. Bij de lezing van mevrouw Arntzen—Wafelbakker haddeu zelfs eenigen op dien grond de zaal verlaten. Besloten werd een brief tot het bestuur der sociëteit te richten, waarin zal worden verzocht het euvel te verhelpen. Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. Bij Kon. besl. van 8 dezer is aan mr. G. W. Th. baron van Dedem, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 Maart, eervol ontslag verleend als ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Zierikzee, ter standplaats Zierikzee. Door de Gedeputeerde Staten dezer provincie is, bij het thans op nieuw inge vallen dooiweder, andermaal beperkt het met beladen voertuigen berijden der kunstwegen, met ingang middernacht tusschen 11 en 12 dezer. Wij vestigen de aandacht op de 16de jaarlijksche verloting van paarden, hoornvee, landbouwwerktuigen en huis houdelijke artikelen (goedgekeurd bij Kon. besluit van 24 Januari, no. 36). Deze verloting, uitgaande van de Vereeniging „Landbouwbelang" in Noord-Beveland wordt gehouden bij gelegenheid der voor- jaars-vee- en paardenmarkt te Kortgene. De hoofdprijs is, zooals men reeds uit een advertentie bespeurd heeft, een met één paard bespannen Utrechtsch wagentje. De prijs der loten is f I.— per stuk. Bij de directe belastingen, enz. is verplaatst, met 11 Februari a.s. C. den Toom, kommies 2e kl. van Veere naar Assendelft (tijd.) Dit jaar zullen geen landweer oefeningen worden gehouden, doch in 1908, en wel binnen het tijdvak 18 Mei— 18 Juli. De verkoop van de weldadigheids postzegels heeft opgebracht f 47.058.62. De halve opbrengst komt hiervan aan de Amsterdamsche vereeniging ten goede, zoodat, na aftrek der kosten, voor de tuber- culose-bestrijding f 22.000 overblijft. Zonnemaire, 9 Febr. In plaats van den heer Broedelet uit 's-Gravenhage, die door ziekte verhinderd was, traden gisterenavond voor 't departement „Zonnemaire" op de heeren Koevoets uit Zierikzee. die door de keus der voordrachten en de wijze van uitvoering toonden meer dan dilettanten te zijn. Hun komt, evenals den heer Schouten, die de voordrachten op de piano begeleidde, een woord van lof toe. Heden werd op de ijsbaan van de IJsclub „Zonnemaire" een ringrijderij en draadjesknippen voor dames gehouden, waarvoor aardige prijzen waren uitgeloofd. Haamstede, 9 Febr. Zaterdag hield de Vereeniging „Westelijk Schouwen" voor bloembollencultuur hare gewone jaarver gadering. Na rekening en verantwoording over 1996 werd als secretaris in de plaats van den heer L. Olree, die wegens vertrek had bedankt, gekozen, de heer W. J. Boot Wz. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. Bolle. Besloten werd verder geen groene veiling te houden. Over het houden van een droge veiling zal later worden beraad slaagd. Stavenisse. I« de plaats van den heer A. van Dalen, die bedankt heeft als voorzitter van den opgerichten Kolenbond, is nu benoemd de heer H. J. Dorst, Zaterdag 1,1. vergaderden alhier de ingelanden van het waterschap „Stavenisse". Vastgesteld werd de begrooting voor den dienst 1907/8, in ontvangst en uitgaaf op f 22043.50'. In een gemeenschappelijke vergadering van bovengenoemde ingelanden met die van den Nieuwen polder (annex- Stavenisse) en den Zuidmoerpolder werd besloten aan Gedep. Staten dezer provincie mede te deelen, dat er tegen het ontwerp besluit tot wijziging van artt. 17 en 18 van het Algem. Reglement voor de polders en waterschappen bezwaren bestaan, omdat het, ook met het oog op de hooge kosten, niet wenschelijk wordt geacht, dat de polderbesturen door genoemd college kunnen worden verplicht de daarbij be doelde binnendijken te verhéógen en te verzwaren. St.-Filipsland, 8 Febr. Onder vele blijken van belangstelling herdacht C. Reijngoudt heden den dag, waarop hij vóór 25 jaar tot dijkbaas van den Ouden Polder werd aangesteld. Tal van gelukwenschen mocht deze ijverige ambtenaar ontvangen, terwijl hij ook verscheidene stoffelijke blijken van ingenomenheid met zijn zilveren jubilé ontving. Het voltallige polderbestuur kwam hem persoonlijk gelukwenschen en bood hem een cadeau onder couvert aan. De diefstalkroniek in onze gemeente is in de afgeloopen week weer aangevuld met 2 nieuwe feiten. Op een hofstede werd 's nachts 1 H.L. erwten gekaapt, terwijl op een andere een respectabel aantal bossen stroo verdwenen zijn. Men zegt 140 Tholen. Vrijdagavond gaf de gymnastiek vereniging „Olympia" alhier hare vijfde uitvoering in het gebouw der bewaarschool, daartoe welwillend door het gemeente bestuur afgestaan. Door den voorzitter, dhr. W. C. G. Kosters, werd de eere-voorzitter, de Burgem. Van Stapele, met een hartelijk woord toegesproken. Hij wees er op, dat, ZEd. na een gevaarlijke operatie wederom het geluk mocht smaken in het publiek te verschijnen, en dat het juist deze de eerste uitvoering was, waarop hij verschenen was. Ook bracht hij een woord van dank aan de beschermvrouw „mevrouw Moelker" voor haren geldelijken steun. De uitvoering werd opgeluisterd door eenige stafmuzi kanten van het 3e reg. inf. Reeds dadelijk maakte de club een flinken indruk met „voorstellen der turners" een op com mando opgebouwde pyramide die met een daverend applaus werd begroet. De aspiranten voerden de stok- en later de rek- en brugoefeningen zeer correct en kranig uit. Ook zij beloven onder de degelijke leiding van hunnen directeur, den heer G. Wierz, flinke turners te worden. De oefeningen der turners, scherm- en plaatsoefeningen, rek- en brugturnen vol deden aan het publiek ten zeerste. Twee der turners, beiden meester op den degen, gaven een partij schermen te zien. De vrije- en brugpyramiden waren eenig mooi. De korte bevelen van den directeur werden zóó stipt en juist uitgevoerd, dat in eenige oogenblikken een geheel werd gevormd, dat getuigde van goeden smaak, zelf- beheersching en zelfvertrouwen. Marmer- groepen, voorstellende Romelnsche zwaard vechters, opgesteld door den heer Hekkert, waren nog nooit alhier vertoond en maakten een prachtig effect. Verschillende voor drachten, die zeer verdienstelijk ten tooneele werden gebracht en wel in den smaak van het publiek vielen, brachten een prachtige afwisseling te weeg. Na afloop van de uitvoering werd door den burge meester een woord van dank gebracht aan den voorzitter voor het door hem gesprokene wat zijn herstel betrof. Den lOen Januari zou hij nooit vergeten, toen hij na de operatie weer in aanraking kwam met zijne kinderen, zijne familie, zijne vrienden, zijne bekenden, ja, hij was blij dat hij Tholenaren zag. Dien dag be schouwde hij als de aangenaamste dag zijns levens. Met den wensch dat „Olym pia" onder haar tegenwoordig bestuur mqge bloeien, sloot hij zijn toespraak, na ook den dank voor het gesprokene gebracht te hebben namens de beschermvrouw. De voorzitter bedankte Z.Ijd. voor de hartelijke woorden, met den wénsch dat hij nog lange jaren eere-voorzitter van onze Vereeniging mocht zijn, zoowel wat de Ver eeniging tietreft als wat de geheele burgerij van Tholen aangaat, waarop een daverend applaus volgde. Hierna begaven zich bijna allen naar de sociëteit „Non Semper", waar een zeer gezellig bal tot slot van de uitvoering werd gegeven. Men schrijft ons uit het district Tholen Het aftredend lid van de Prov. Staten voor dit district, de heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, is reeds door enkele liberale kiesvereenigingen opnieuw candi- daat gesteld. Van anti-rev. zijde wordt genoemd de heer I. van Es, burgemeester van Scherpenisse. Er zijn echter vele anti revolutionairendie tegenover den heer De Casembroot geen candidaat willen stellen, ja, zelfs zijn candidatuur helpen bevorderen. Hoewel het district anti-liberaal is, is de kans op herkiezing van den heer De Casembroot zeer groot. De algemeene achting, die hij op het geheele eiland Tholen geniet, geeft hem op eiken anderen candidaat een groote voorsprong. St.-Annaland, 8 Febr. Het muziek gezelschap „Accelerando" gaf van avond zijn zes-en-dertigste uitvoering. De voor zitter opende met een kort woord van welkom aan het talrijk publiek de ver gadering en riep de toegevendheid in, daar pas voor enkele weken één der leden, die een hoofdpartij blies, bedankt hadwaardoor een verschikking der stemmen noodzakelijk was geworden. Ik kan tot tn'n blijdschap vol lof zijn, èn over den taktvollen directeur, èn over de leden, èn over de uitvoersters en uit voerders van de tooneelstukjes. De openings-marsch „Entre-Nous" van Werkman, werd onberispelijk geblazen. Niet de tonen „met franje",_die we zoo vaak bij dilettanten-gezelschappen hooren. Rythmus en dynamiek lieten ook niets te wenschen over. Anders was het met no. 2: „Elévatior" van Baumann. Dergelijke ernstige nummers zou ik zoo min mogelijk willen uitvoeren, want hier komt alles op de voordracht aan, en daarvoor is muziek begrijpen in de eerste plaats noodig, en muziek voelen in de tweede plaats. Dit zijn eischen, te zwaar voof dilettanten. Een pluimpje mogen we geven aan de heeren J. Soeters en Elenbaas voor het voortreffelijk uitvoeren hunner solo's in „Brignola" van Bascolli. Vooral den heer J. Soeters komt alle lof toe, daar hij een solo-partij, en een zware, vervulde op de piston, welk instrument hij door boven genoemde verschikking pas sedert kort blaast. Hij is een nauwgezet muzikant. Laat mij de volgende stukken maar kortaf meer dan voldoende noemen. De tooneelstukjes heetten„Zoo heb ik de vrouwtjes gefopt" en „Een kandidaat voor de Tweede Kamer". Mag ik het eerste nog wat nader bespreken? Alle speelsters en spelers m'n compliment. Doch niet nalaten mag ik, vooral de dames J. J. Polderman en H. Ph. van Gorsel (een leuke tante!) te prijzen voor haar uitnemend „stil" spel. De heer Bergers speelde z'n moeilijke rol ook best, evenals de heeren Slager, Duyzer, Burgers en Soeters. Één opmerking slechts: mevrouw Dikhof kan amandeltaartjes eten, die in een andere kamer liggen, dan waarin ze zich bevindt! Door telegrafie zonder draad? Enfin zoo'n misgreep hoort nu eenmaal er bij. We zijn „Accelerando" dankbaar voor 't goede werk en bij een volgende uit voering zullen nóg meer gehuwden zijn dan thans. Ook den „chocolade-meetingers" komt een woord van lof toe. M'n buik doet nóg pijn van 't lachen Oud-Vossemeer. Vrijdag is men van wege het weezen-armbestuur alhier weder begonnen met de uitdeeling van brood (éénmaal per week), tot welke handeling genoemd bestuur door heeren Gedeputeerde Staten is gemachtigd. Hoewel in den laatst verloopen zomer door den arbeidersstand bij de werken tot verbetering der zee wering veel is verdiend, zelfs meer dan in gewone jaren bij ruimen veldarbeid, toch kan men begrijpen, dat die meerdere ontvangst is gebruikt geworden voor schulddelging van in voorgaanden winter gemaakte schuld, of wel voor aanschaffing van nieuwe meubels enz. en waar thans bijna geen schuurwerk, bestaande in het dorschen van granen, boonen, erwten enz., bij de landbouwers te vinden is, laat zich begrijpen dat het in menig gezin, vooral met een talrijk kroost, begint te nijpen en dat men van de gelegenheid door het Weezen-Armbestuur mogelijk gemaakt gaarne gebruik maakt. Waar het bovendien thans langen tijd wintert, de koude zich duchtig doet gevoelen, zal bij velen elke tegemoetkoming in een kommervollen tijd welkom zijn. Goes. De R.-K. werkliedenvereeniging „St.-Jozef" bestond dezer dagen 25 jaar, welk herinneringsfeest opgeluisterd werd door de tegenwoordigheid van den heer pastoor-deken en den heer kapelaan. Onder de leden bestaat een tooneelclub, die niet weinig bijdraagt tot het onderling prettig samenzijn der leden. Een slechte kans voor de deelnemers aan de loting der nationale militie. Er zijn dit jaar slechts 63 ingeschrevenen of 16 minder dan in 1906. Onze politiemacht is weer compleet. In plaats van den agent 3e klasse J. Alewijnse, naar Nieuwpoort vertrokken, is benoemd J. van Antwerpen, onbezoldigd rijksveldwachter te Hoedekenskerke. Een amateur-meteoroloog heeft volgens zijn zeggen bevonden, dat de nacht van Vrijdag op Zaterdag de koudste is geweest van dezen winter. Zijn thermometer heeft in dien nacht het laagste cijfer sedert Kerstmis aangewezen. Twee jongelui zijn op het ijs te 's-Heerenhoek op geweldigewijze met elkander in botsing gekomen. Eén van hen beiden is zóó op het ijs terecht gekomen, dat hij al een paar dagen buiten kennis is. Natuurlijk is terstond geneeskundige hulp ingeroepen. Wemeldinge9 Febr. De Duitsche goederenboot „Ristelheuber no 4", welke deze week bij Dintelsas was gestrand, is Vrijdagavond hier met twee sleepbooten binnengebracht en op 't droge gezet. Daar het schip gebroken is, zal men hier trachten het zoo ver te herstellen, dat het met behulp van sleepbooten de reis naar Antwerpen kan voortzetten. Middelburg. Binntn enkele weken zal alhier in gebruik worden genomen het gebouw van de Vereeniging „Kinderzorg", ingevolge de Kinderwetten gesticht door de Ned. Herv. Diaconieën in Zeeland. Het zal het eerste gebouw van dien aard in ons land zijn. Terneuze». Er zijn weer ernstige plannen aanhangig voor een stoomtramverbinding van Oostelijk met Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. De communicatie tusschen deze twee deelen van Zeeland is thans nog allertreurigst. Reeds is het een en ander aangaande deze plannen mede gedeeld. Wij vernemen dat het hoofddoel is het leggen van een stoomtram Terneuzen- IJzendijke met een mogelijke zijlijn van Filippine naar Sas-van-Gent. Oostburg, 9 Febr. In een gisterenmiddag gehouden zitting van onzen gemeenteraad, dealde de heer Van Houte, burgemeester dezer gemeente, mede, dat hij tegen 1 April zijn eervol ontslag heeft aangevraagd. De heer J. jvan Baal te Rotterdam is benoemd tot dagelijksch opzichter bij het bouwen van een nieuw raadhuis alhier. RECHTSZAKEN. A/oor de rechtbank te Rotterdam is Donderdag behandeld de zaak tegen den 23-jarigen J. A. D.bediende bij het filiaal der incasso-bank aldaar, die op 30 Octo ber j.l.na een bedrag van f 4864.20J in ontvangst te hebben genomen, op de vlucht was gegaan in gezelschap van den 20-ja- rigen boekdrukker S. d. J. Deze laatste stond ook terecht wegens heling, daar hij een bedrag van f 1500 ten geschenke had aangenomen. De eisch tegen ieder hunner luidde anderhalf jaar gevan genisstraf. De kantonrechter te Middelburg heeft enkele personen wegens hinderlijk volgen van niet-stakers in verband met de werkstaking bij Anker te Vlissingen veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was 10 dagen. Voor de arrondissements-rechtbank te Middelburg stond Vrijdag terecht de 27-jarige F. F., arbeider, geboren en wo nende te St.-Jansteen. Hem werd ten laste gelegd dat hij den 4 Januari j.l. ter zitting dier rechtbank in een strafzaak tegen A. Poppe, ten gunste van dezen, een valsche verklaring onder eede heeft afgelegd. Van de zijde van het O. M. waren drie getuigen gedagvaardals yerdediger trad op mr. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Na het getuigenverhoor erkende bekl. een valsche verklaring te hgbben afgelegd. Hij is hiertoe gekomen omdat hij bang was voor de wraak van Poppe, die ge dreigd had het hem betaald te zetten, als hij door F's toedoen in de gevangenis kwam. De ambtenaar van het O. M. hield Poppe niet voor iemand, die zoo'n grooten invloed op beklaagde zou uitoefenen. Het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen achtende, vorderde hij schuldigverklaring van den beklaagde aan meineed en zijn veroordeeling tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger wees in zijn pleidooi op de oorzaak, die beklaagde tot meineed geleid heeft: de vrees voor Poppe. Deze staat als een gevaarlijk mensch bekend, beklaagde is daarentegen een op passend arbeider, die nooit met de politie in aanraking is geweest. Pleiter hoopte dat de rechtbank met een en ander rekening zal willen houden. Uitspraak over 8 dagen. KERKNIEUWS. Op het drietal van pred. bij de Evang. Lutli. Gem. te Kampen komt voor ds. H. W. Lenderink te Zierikzee. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Scharendijke door den cand. J. de Vries te Warffum, die het beroep naar Schoondijke heeft aangenomen. Zaterdag herdacht de heer H. M. van Beem zijn vijf-en-twintigjarige ambts vervulling als voorganger bij de Israelie- tische gemeente te Middelburg. Hij ontving vele blijken van waardeering en belangstelling en vanwege tal van gemeenteleden werd hem een enveloppe met waardevollen inhoud overhandigd. Hij werd te zijnen huize door den presi dent van het kerkbestuur en den thesaurier van dat college gecomplimenteerd. KUNSTNIEWS. Zierikzee. Met genoegen vernemen wij, dat de bekende tenor, de heer Jac. van Kempen, op Maandag den 25sten dezer maand in de Concertzaal alhier een concert zal geven. Mej. Hermine Scholten, mezzo sopraan, van Haarlem, en de heer Willem Andriessen, pianist, zullen hunne mede werking verleenen. Post en Telegrafie. Stavenisse. Als postbode alhier is be noemd J. Wesdorp, thans hulpbode. Voor het vervolg zal bij de posterijen verplaatsing op verzoek, van adsistenten, hoofdbestellers, kantoorknechts en bestel Iers, behoudens buitengewone gevallen, niet meer geschieden, tenzij de betrokken beambte gedurende minstens drie achter eenvolgende jaren op zijne tegenwoordige standplaats werkzaam is geweest. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Een boodschap van Steenbergen. De ziekten der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begrepen worden liet is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg, wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz.), wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden, wat intusschen de nier ziekte tijd geeft zich te ontwikkelen in rheumatiek, waterzucht, suikerziekte, eiwitverlies enz. De heer J. GLADD1NES, Veststraat E 416 te Steenbergen, deelt otvs mede: Gedurende negen jaar waren mijn nieren aangetast; als gevolg hiervan had ik zeer veel pijn te doorstaan in den rug en de lendenen. De pijn verplaatste zich tot in de rechterzij, waar ik dan hevige steken had, net alsof ik voortdurend met spelden werd ge stoken. Ik sliep onrustig en wanneer ik's morgens opstond, was ik reeds buitenmate vermoeid en afgemat. Ik was totaal lusteloos en moedeloos de urine kwam met een branderig gevoel, liet veel bezinksel na en had een onaangename lucht. Ik wist niet wat ik moest gaan beginnen. Ik liet op aanraden van een mijner kennissen een doosje Foster's Rugpijn Nierenpillen komen en het spijt mij, dat ik dit uitstekend geneesmiddel niet eerder gekend heb, want hieraan heb ik het te danken, dat ik mijn gezondheid weer terug be komen heb. Nadat ik één doosje geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenenten einde echter zeker te zijn van een volkomen genezing zal ik nog eenigen tijd met uw Pillen doorgaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer gij Foster's Rugpijn Nierenpillen koopt, dan zal- er geen vergissing plaats hebben. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,voor 6 doozen. O N D E R W IJ S. Eikerzee, 9 Febr. Benoemd tot onder wijzer aan de bizondere school te Scharen dijke de heer N. de Regt van Vorden. De onderwijzers van een der open bare scholen te Baarn hebben een onder zoek ingesteld naar het rooken der schoolkinderen. Het bleek hun, dat van de 125 jongens tusschen 6 en 12 jaar niet minder dan 67 rookten, dat is dus ruim 53 pCt. Om dit kwaad te beteugelen, hebben zij zich tot de doctoren gewend, met het verzoek hun oordeel te zeggen. Allen lieten zich er ongunstig over uit en nu is het voor nemen der onderwijzers de ouders per circulaire met de meeningen dier doctoren bekend te maken. Drie onbemiddelde onderwijzeressen of gewezen onderwijzeressen kunnen voor rekening van het Van Anrooy-Presburg- fonds kosteloos een 6-tal weken in het badhuis van Laag-Soeren verpleegd worden. Mej. C. Willemsen, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kerk- werve, komt als no. 1 voor op de voor dracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Groede. Voordracht voor hoofd eener school te Schiedam de heer B. van Bochove te Rotterdam, P. La Moré te Benschop, J. H. Klein te Rotterdam en J. v. d. Weele te Sirjansland. Aan het vergelijkend examen werd deel genomen door 51 sollicitanten. St.-Filipsland, 8 Febr. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de school in den Anna-Jacoba-polder heeft zich één sollicitante aangemeld. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 11 Febr. Ten huize van den heer Verwer vergaderde Zaterdagvoor- middagde Landbouwvereeniging „V. Z. O. S." De voorzitter, de heer J. C. van der Maas, opende de vergadering. Nadat de notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer L. Koopman Cz., waren goed gekeurd, werd door den penningmeester den heer J. E. van den Bout, rekening en verantwoording gedaan van het door hem over het jaar 1906 gehouden beheer. Tot het nazien der rekening en bescheiden werden de heeren P. Aalbregtse, en F. <XL£T\S DIT MIDDEL GENEEST BESLIST. KYLETS geneest slechte spijsvertering en alle stoornissen der maag, lever. Ingewanden en zenuwen, waaronder zuur, gal, wind, slijm, verstopping, braah, enz. Prijs Fl. 1.50 en Fl. 0.50 per doos, bU apotheken, drogisten of by ons. GRATIS PROEF benevens inter. Brochure op aanvrage. ER IS EEN REDEN. Schrijf aan KYLETS. Damrak. H 39, Amsterd. Ook echt verkrijgbaar bij M. S. POLAK, Nieuwe Haven, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2