KOSTELOOS. toegejuicht. Zoowel den muzikanten als den rederijkers komt het woord van hulde, dat de heer R. A. Gaanderse, voorzitter der vereeniging, aan het einde namens het bestuur en als tolk van het publiek uitsprak, ontegensprekelijk toe: zij hebben hun beste krachten geschonken en veel genoegen verschaft. Ook den heer Jongmans komt een woord van hulde toe voor de uit stekende leiding. Tholen, 25 Jan. Heden is hier aan het veer het vermakeiijkste schouwspel te zien wat men zich denken kan. Door het vele drijfijs wordt de overtocht zoodanig bemoeilijkt, dat men een nieuw systeem van overzetten heeft toegepast. Men heeft n.l. twee lijnen gespannen over de „Een dracht", die door een blok rondloopen en aan de veerboot bevestigt zijn. Voor het einde der lijn is een paard gespannen. Moet er nu een overtocht plaats hebben, dan wordt het paard vooruit gedreven op den Rijksweg, en naarmate het paard hard loopt, (nog steeds wordt het geholpen door de vele toeschouwers) vliegt de veerboot door de ijsschotsen heen, zoodat ze in een oogenblik met passagiers aan de overzijde is, en ook weder terug. Al de bewoners komen naar dit vreemdsoortig en hier nog niet bekend overzetten zien, maar intusschen wordt het reizend publiek voor veel koude bewaard door dit practische overzetmiddel. Oud-Vossemeer. Vrijdagavond werden ten huize van den heer M. J. Ampt door een zevental werkende leden, waaronder één dame, van het rederijkersgezelschap „Eendracht" een tweetal blijspelen opge voerd, waarvan „In Politiek" zeer in de smaak viel van de talrijke aanwezigen, talrijk althans in verhouding tot de op komst zooals die eenige jaren geleden het geval was. Door twee der bovengenoemde leden werden nog eenige voordrachten ten beste gegeven, die een groot succes hadden. Door het welslagen van dezen avond, zal de animo der werkende leden om meer zulke avondjes te organiseeren wel gestegen zijn. Een gezellig bal besloot den avond. Rilland-Batb, 26 Jan. Tengevolge van den watervloed en den woningnood zijn alhier nog verscheidene personen genood zaakt verblijf te houden in de houten barakken, 'door het Watersnood-Comité aldaar destijds geplaatst. Onnoodig te zeggen, dat de felle kou zich aldaar ge ducht laat gevoelen. Op last van den voorzitter van genoemd comité wérden door den secretaris en den penningmeester de bedden aldaar geïnspecteerd en naar voorkomende behoefte een kleine veertig dekens verstrekt. Middelburg. Gisteren (Zondag) heeft de wed. Lievense, verpleegde in het gasthuis alhier, haar 100ste jaardag herdacht. De bewoners van de Noordpoortstraat en het Noordplein hadden de driekleur uitgestoken en ook uit het gasthuis zelf wapperde de vlag. De oude vrouw, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, ontving natuurlijk vele blijken van belangstelling. Zondag werd alhier op de vesten verbazend veel schaatsen gereden. Duizen den profiteerden daar van de ijssport. Het ijs was goed, hoewel het in den laten middag minder werd en voor uitstekende banen was gezorgd. Schier alie rijders voldeden aan het verzoek om rechts te rijden. De opleiding tot milicien-korporaal en milicien-sergeant zal van af dit jaar, in verband met het wegzenden van het blijvend gedeelte, zoodanig worden geregeld, dat de korporaals op 15 Juli en de sergeanten op 1 November zijn aangesteld. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Oud-Vossemeer. Alhier is aanbesteed de levering van 180000 K.G. of meer superphosphaat waarvoor het minst is in geschreven door de heeren: P. J. Scheele te Ter Neuzen (bij loting aangewezen), voor f 2,71voor 36200 K.G. chili-salpeter, door I. J. Joppe te Steenbergen voor f 12,895; voor 11000 K.G. Thomas-phos- phaat, door de Dordtsche Kunslmest- maatschappij voor f2,23; voor 24800 K.G. amm.-superphosphaat, door dezelfde voor f 7,16; voor 3300 K.G. kaïniet door Schippers te Oud-Vossemeer (bij lotiug), voor f 2,25; voor 600 K.G. zwavelz. amm door W. Bolier te Poortvliet voor f 15,14; voor 4700 K.G. Peru-guano, door G. J. Ampt voor f 10,60 en voor 3200 K.G. paardenboonen, door Schippers te Oud- Vossemeer voor f 8,30 en 4460 K.G. maïs, door denzelfden voor f 6,12. St.-Maartensdijk, 24 Jan. Ten overstaan van notaris Meulenberg werd hedenavond alhier in tweede veiling publiek verkocht: Gemeente St.-Maartensdijk Ten verzoeke vandeervenwed.J.'Hagec.a.: a. een huis, erf en tuin; b. een huis, erf en tuin a en b gecombineerd toegewezen voor f 1750. c. Een schuur en erf, groot 2 Aren 30 c.A., voor f 650. d. 41 Aren 42 c.A. bouwland en zijkant weg, voor f 1310 per Blooisch gemet. Ten verzoeke van de erven A. Boogaart Een huis, erf en tuin, groot 3 Aren 85 c.A., voor f 820. Ten verzoeke van den heer C. Kloet Az. Een huis, schuur en erf, achter bosch, groot 1 Are 99 c.A., opgehouden voor f 1050. Poortvliet, 24 Jan. Bij de gisteren gehouden aanbesteding, door de vereeniging „Vooruitgang zij ons Streven", van kunst meststoffen, waren de minste inschrijvers voor: Peru-Guano, J. Kostense, Kruiningen, f 11,36; Chili-Salpeter, W. Bolier, Poortvliet, f 12,88; Superphosphaat, P. J. Scheele, Terneuzen, f 2,72; Super van 18 pCt., Dordtsche Kunstmest-Maatschappij, f 3.80; Amm. Super, idem, f7,17; zwavelz. Amm., Maatschappij tot verkoop van Hulpmeststoffen, Dordt, f 14,80; Landbouw- kalk, idem, f 0,90; KaliMagnecia, Ph. Monteau, Poortvliet, f 6,60. KERKNIEUWS. Kerkwerve. Aanstaanden Donderdag avond om half zeven ure, hoopt de heer C. Vrooland alhier in de kerk een spreek beurt te vervullen in het belang van de zending. O N D E R W IJ S. Te Vlissingen is door Burgem. en Weth. een voorstel aan den Raad gedaan om met 1 September 1908 een gemeente lijke H. B. S. met 3-jarigen cursus te openen. Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken zal daartoe een jaarlijksche subsidie van f 7500 gevraagd worden. Renesse. De onderwijzers der afdeeling „Westen-Schouwen" van het Ned. Onder wijzers-Genootschap |hielden Zaterdag eene vergadering. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken, leidde de heer G. J. Barendse, van Serooskerke, bij zijne hoorders in: „Het aanstaande De Ruyter- jubiléum op 23 Maart". Kunnen in groote plaatsen aan den herinneringsdag passende feestelijkheden verbonden worden, de vraag doet zich voor, op welke gepaste en meest doeltreffende wijze kan op het platteland, dus in kleine gemeenten de herinneringsdag aan de geboorte van den grooten zeeheld gevierd worden? Op de inleiding volgde een aangename gedachtenwisseling, zonder dat men tot een vast plan van uitvoering kon komen. De .volgende vergadering op 23 Februari gesteld zijnde, sluit de voorzitter de bijeenkomst. MARKTBERICHTEN. Gent, 26 Jan. Vlas. In Russisch waren de zaken van weinig belang. In beste soorten, te velde geroot, was het aanbod gering en de prijzen stegen. Voor te water geroot waren de prijzen minder vast gestemd. Van inlandsch vlas was de markt minder voorzien dan de vorige week; de handel was levendig en de prijzen waren zeer vast gestemd. St.-Maartensdijk, 26 Jan. Uitslag der heden gehouden aanbesteding van de levering van kunst meststoffen, door de „Vereeniging tot onderlingen aankoop van kunstmeststoffen": alhier. Inschrijving per 100 K.G. Inschrijvers. I. Hage Glerum A Co. A. Snelleman Firma Krijger 1. I. Joppe J. Ko Woonplaats. Super- phosf. 2,20 2,20a* 6,15 6,20 J. Kostense Kruiningen. 2,72 7,28 14,47 Maatschappij Dordrecht Dordrecht. 2,92 7,27 14,75 Groosmanjjzendijke. 11,41 Dordtsche Maatschappij. Dordrecht. 2,71' 7,14"' 14,94 13,14 P. J. ScheeleTerneuzen. 2,f j. KempAmerongen. 3, Bin—SchelRotterdam. I. J. v. d. HaveRotterdam. 7,28 Koenen Schoenmakers Uden. 2,76 7,27 P. J. v. Ardenne Dordrecht. 2,88 7,19 InternationaleZwijndrecht. 2,78 BoogerdMiddelburg. 7,21 P G Adriaanse Bergen-op-Zooin. 2,74 7,25 14,73 W. BolierPoortvliet. 2,67a 7,12a 15,17 11,20 13,16 L. EversdijkKapelle. 2,71 7,23 14,97 - 13,05a WijkmanBreskens. 2,71 De cijfers, gemerkt a, duiden het bedrag aan, waarvoor de betreffende inschrijvers aannemers zijn geworden van de meststof in die kolom voorkomende, toegewezen bij loting. 2,69' 2,68 2,78* 2,72 2,92 Amm. super. 7,20 7,25 7,29 7,28 7,27 Zwa velz. amm. 14,45a 14,66 14,85 15,33 14,89 Peru- guano 10,05a 11,24 10,60 11,69 Chili- salp. 13,15 13,23 13,28 13,05 Kaï niet. 2,30 2,34 2,24 2,27* Kali. 6,07a 6,85 Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. OVERTUIG U ZELF mm ER IS EEN REDEN tm Duizenden danKen hunne geneatlng aan KYLETS. het beroemde doktersmiddel, dal werhelIJK eeneest en nooit faalt In gevallen van slechte spijsvertering, maagcatarrh, maagzuur, leverzlehte, galziekte, duizeligheid, verstopping, winderigheid, misselijkheid, geelzucht, zenuwhoofd pijn. vrouwenziekten, zenuwstoringen, slapeloos heid, en andere ziekten uit slechte spijsvertering voorkomende. Prijs Fl. 0.50 en Fl. 1.50 per doos. Zoo gU aan een of meerdere van deze ziekten lijdt, schrijf ons dan per omgaande, daarbij de naam en het adres van uw apotheker of drogist op te geven en wij zenden U een g'ratis proef van Kylets, benevens interessante brochure. Schjjft terstond aan: KYLETS, Damrak 39 HAmsterdam. Ook echt verkrijgbaar bij M. S. POLAK, Nieuwe Haven, Zierikzee. ZIERIKZEE LUISTERT. Wij luisteren er naar wanneer een buurman spreekt. De Heer C. HAGENS, Poststraat te Steenbergen, deelt ons medeHet is thans reeds ongeveer twaalf maanden, dat ik zeer veel last had van een benauwde pijn in de borst en rug; speciaal wanneer ik diep ademhaalde, was deze pijn on uitstaanbaar en ik had eveneens steken in de rechterzij. Meermalen was ik voor deze ziekte reeds onder geneeskundige behandeling geweest, doch ik kwam hiermede niet veel verder. Af gaande op de gunstige berichten over „Foster's Rugpijn Nieren Pillen", wilde ik deze ook eens probeeren en ik was zeer blij toen ik reeds dadelijk na het gebruik verlichting bekwam en nadat ik een doos in één week tijds geledigd had, was ik zoo goed als genezen en kon ik niets meer van de vroegere pijn waarnemen. Ik ben u ook zeer verplicht voor uw prachtig geneesmiddel, dat ik gaarne zal recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Het waren de échte „Foster's Rugpijn Nieren Pillen", die den Heer HAGENS genezen hebben. Verzeker u dat gij het échte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipt. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Landbouw en Veeteelt. Noordgouwe. De campagne van de cichoreifabriek alhier, die 75 dagen duurde, is geëindigd. Er .zijn ongeveer 400.000 K.G. cichoreiwortelenverwerkt. Dezehebben na gedroogd te zijn, opgeleverd 96195 K.G. bootten en (3036 K.G. mul. De uitkomst mag ook dit jaar weer bevredigend genoemd worden. Op wedertoelating van ons vee in Duitschland zal blijkens de Memorie van Antwoord op Buitenlandsche Zaken op het gunstig oogenblik worden aan gedrongen. RECHTSZAKEN. Een voor ons postvervoer belangrijke quaestie werd Vrijdag voor den Hoogen Raad behandeld, de vraag n.l. of, wanneer een aangeteekende brief door de post wordt, uitgereikt aan een verkeerde persoon, die' met de kennisgeving zich ten postkantore aanmeldde, de post dan bij wijze van schade vergoeding den geldswaardigen inhoud heeft te betalen aan den geadresseerde. Iemand te Alblasserdam had per aangeteekenden brief f 250 naar Rotterdam verzondendie brief werd ten postkantore uitgereikt, maar niet aan den geadresseerde of zijn gemach tigde, welke nu den staat aansprak tot schadevergoeding van f 250. De staat beriep zich hierop, dat art. 12 der Postwet, van 1891 den afzender alleen schade-p vergoeding toekent in geval van verlies en in geval van vermissing van den inhoud of een gedeelte daarvan; in casu was noch het één noch het ander het geval. Doch de rechtbank te 's-Gravenhage, op grond van de woorden en de geschiedenis van art. 12 besliste dat onder „verlies" mede/ te begrijpen is het niet terecht komen van een brief aan zijn adres, doordat hij aan een ander, dan den geadresseerde is uit gereikt. Tegen die uitlegging kwam de staat in cassatie; voor hem werd gepleit door den landsadvocaat mr. W. Thorbecke, voor den geadresseerde door mr. J. Limburgh, terwijl adv.-gen. mr. Ort over 14 dagen zal conclusie nemen. De rechtbank te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de reeds vroeger ver meide zaak van den deurwaarder bij het kantongerecht aldaar, S. v. d. W.be schuldigd van het door schuld iemand wederrechtelijk van de vrijheid beroofd doen blijven. De beklaagde heeft in den nacht van 28 op 29 October j.l. den heer J. T., koopman, in gijzeling gesteld krachtens een vonnis van den kantonrechter. Toen de vrouw van T. eenigen tijd later in dienzelfden nacht zich bij den beklaagde aanmeldde met f 250 aan bank papier, teneinde haar man onmiddellijk uit de gijzeling ontslagen te krijgen, heeft hij geweigerd het aangeboden geld aan te nemen, tengevolge van welke weigering T. niet uit de gijzeling is ontslagen en van de vrijheid beroofd is gebleven. Het O. M. eischte schuldigverklaring aan bovengenoemd ieit, met veroordeeling tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis. De rechtbank heeft uit de wettige bewijsmiddelen niet de overtuiging ver kregen van de schuld van den beklaagde en hem vrijgesproken. Strenge winters. Menigeen zal dezer dagen wel belang stellen in vroegere strenge winters. De Zutph. Crl. geeft daarvan het volgend overzicht Alle geschiedschrijvers melden, dat in ■860 de geheele Adriatische zee was dicht gevroren en dat in 1132 de Po van Cremona tot aan haar mond met ijs bedekt was. Evenzoo kon men de Rhöne bewandelen. Zelfs in de beste kelders bevroor de wijn in het vat. In 1246 waren de lagunen van Venetië één groote ijsvlakte, waarop men arrevaarten en maskeraden hield. De kou in 1290 was van dien aard, dat het geheele Kattegat dichtvroor, terwijl men 15 jaren later met steden uit Dantzig over 't ijs naar de Deensche eilanden ging. In 1334 waren de meren van Opper-ltalië alle dicht gevroren. Groote schade werd er aan de zuidvruchten toegebracht. In Holland sneeuwde het in 1433 veertig dagen en nachten achtereeneen zoo groote sneeuw massa had men nog nooit gezien. Op Kerstdag 1493 gebeurde wat nooit te voren is geschiedde haven van Genua vroor toe en vier jaren daarna hadden de bewoners van Marseille dezelfde verrassing. In 1658 ging Karei X met zijn leger, de geheele artillerie en den trein, over het ijs van de Kleine Belt. De strengste winter, dien men kent, is die van 1739 op 1740. Het begon toen einde September te vriezen en de vorst hield aan tot einde Juni. De lucht was bij tijden door de koude zoo dicht, dat men nauwelijks het luiden der klokken kon hooren. In vele landen konden tijden lang de dooden niet begraven worden, daar de grond metersdiep een harde aardklomp was. In Maart was het ijs in de Elbe nog twee el dik. Tot midden April kon men bij Spandaw nog met wagen en paard over 't ijs. Een boer, die in de buurt van Salzwedel halfdronken van zijn paard viel en op de plaats in slaap viel, vond men 's morgens met bevroren handen en voeten. En toch wees de kalender aan, dat 't 10 Juni was! In den winter van 1819—20 waren de Donau, de Theems, de Rijn, de lagunen van Venetië bevroren. Toen zijn als laagste, temperaturen opgenomen te St.-Petersburg (18 Jan.) —32»; Berlijn (10 Jan.) —24.4"; Maastricht (id.) —19.3»; Metz —16.3"; Parijs (11 Jan.) —14.3° Celsius. De winter 1829—30 was de langste en vroegste van alle winters uit de eerste helft der 19e eeuw en heeft veel schade aangericht aan den landbouw in de noorde lijke streken. De kou heeft toen veel ellende veroorzaakt te St.-Petersburg was 'top 19 Dec. —32.5°; te Bazel op 3 Febr. —27°. In Frankrijk stapelden de ijsschotsen zich op sommige plaatsen op tegen de bruggen tot een hoogte van 5 Meters. In den winter van 184041 vroor het te Parijs 27 dagen achtereen en wel van 5 Dec. tot 1 Jan. Den 15en Dec. werd de zuil van Napoleon van St.-Helena te Parijs door de Are de Triomphe binnen gevoerd. De thermometer was dien dag tot —14" gedaald. Een groot aantal per sonen, de nationale garde van Parijs en van de naburige gemeenten, waren van des morgens tot des namiddags twee uren in de Champs Elysées opgesteld en leden vreeselijk van de koude. Velen vielen dood neder door het drinken van brandewijn, anderen vielen uit de boomen, daar zij de kracht misten met hun bevroren ledematen de takken vast te houden. Als laagste temperatuur van dien winter vinden wij vermeldSint-Bernard (22 Jan.) —23.3»; Genève (10 Jan.) —17.8»; Metz (17 Dec.) —15.3"; Parijs (id.) -13.2". De winter 1853—54 was ook in Zuidelijk Europa zeer streng en duurde van November tot Maart; laagste temperaturen waren: Clermont (26 Dec.) —20"; Chaions-sur- Marne (id.) —20"; Brussel (id.) —16.1°. In den winter van 185455 duurde de vorst in het oosten van Frankrijk van 28 April. Ook de winter 186465 was zeer streng. Toen werd o. a. 7 Februari te Haparanda een thermometerstan'd waargenomen van —33.4°. De winter van 1870—71 behoort even eens tot de zeer strenge. Vooral de maanden December en Januari waren bizonder koud. Tijdens het beleg van Parijs vroren een aantal gewonden en soldaten, die de wacht hielden in de voorposten, dood. Den 12en Februari was te Kopenhagen de thermo meter —22°. Hoewel de winter van 1871—72 niet zoo bizonder streng was, daalde den 9en December in Frankrijk de thermometer zoo sterk, dat de wijn bevroor in de kelders en geheele wijngaarden in eenige uren tijds bevroren. Dien dag was het te Vichy 27 graden onder nul. De koudste winter dezer eeuw was voo Frankrijk die van 187980. Vreemd i het, dat dien winter de laagste temperature niet gevonden werden in Rusland c Siberië, maar in Frankrijk en Oostenrijk Den 20en December was de temperatuu te Parijs —25"te Weenen —25°te Ben 15", terwijl te Tromsoë in Zweden o| een breedte van 69 graden de thermomete juist op het vriespunt stond. Ook t Utrecht, Kopenhagen, Christiania, Nizz; Napels en Constantinopel stond de thermo meter dien dag op 0°. Te Napels heerscht de temperatuur als op de kusten vat Noorwegen en Zweden. Te St.-Petersbur; en te Moskou vroor het nauwelijks. In den nacht van 9 op 10 Decembe stond de thermometer te Langres 30 grade onder nul. Frankrijk en Duitschland ware met een dikke sneeuwlaag bedekt. Oo de winter 189091 telt mee onder de gurt De laagste temperatuur in Nederland sedert men geregeld waarnemingen doe —2.44 graden geweest, in Frankrijk —31.: in Engeland —20.6, in Denemarken Zweden en Noorwegen —55, in Itali 17.8, in Spanje en Portugal 12.8, ii Duitschland —35.6, in Rusland —43.' graden. Buiten Europa heeft men nog lager temperaturen waargenomen. Zoo heeft met in Britsch-Amerika eene temperatuur vat —60 graden waargenomen (kwik bevries reeds bij —40 graden). Kapitein Parr; beweert, dat men, mits goed gekleed zonder wind gemakkelijk —48" kan ver dragen, is er wind bij, dan is een zöi lage temperatuur doodelijk. Ook bij d Noordpool-expeditie onder dr. Snellen me de „Varna" heeft men dezelfde ondervinding opgedaan. Gemengd Nieuws. Te Fijnaart is bij de coöperatieve boter fabriek „Fijnaart" ingebroken en 763 pont boter verduisterd. Honger en publieke belangen. Ui de raadsvergadering te Schoonhoven De voorzitter: „Dan is aan de orde d instructie van den opzichter". De heer J. W. Valk (wethouder): „I moet zoo zoetjes aan gaan eten". De voorzitter: „Ik ook, maar als mei voor de publieke belangen opkomt, voe men geen honger". Te Heteren kwam de bejaarde L met zijn pijp in den mond te valler waarbij het mondstuk hem in de kec drong, zoodat hij aan de verwonding i bezweken. Terwijl de bereden politie va Winschoten Woensdag te Oude Pekel; inzake een onderzoek, de woning va J: W. binnentrad, vond ze er vijf klein kinderen van een half tot acht jaar allee te huis. 't Jongste wicht lag in 'n kist, o wat lompen, kreunende. De kachel gaf gee warmte, de ruiten waren ingeslagen, d wind gierde er door. Op 'n vraag van de politie wist 't oudst knaapje, pas uit school gekomen en d; bibberende bij de koude kachel kroop dat vader en moeder 's morgens ruzi hadden gehad, dat vader met de tang d ruiten daarna had ingeslagen dat h toen was weggeloopen dat moeder oo was weggegaan dat ze den geheele dag alleen waren geweest dat ja dat wij 's avonds zes uur het wijf nog i Winschoten zagen zwerven. Drama op de Schelde. Onder dit opschrift schrijft een Belgisc btad „Dinsdagavond heeft er, terwijl Ik hevig vroor en een sterke Noord-Oosten wind blies, op de Schelde een dram plaats gehad, dat, zonderling genoeg, eers nu bekend werd. De loodsoverste M. Verstraete, een rond doende met de „Police de la Rade' hoorde achter den hoek geschreeuw e hulpgeroep. Hij ging op zoek en vom nabij de boei 72 een lichter, de „Succes' van Papendrecht, waarop twee jong vrouwen, die hem vertelden, dat hun vadet Piet de Jong, 65 jaar, schipper en eigenaa van genoemde schuit, verdronken was. D lichten willende uithangen, was hij dool het ijs, dat zich op het schip had vast gezet, uitgeschoven en overboord gevallet- Onmogelijk was het haar, hem hulp t bieden, want haar broeder en de knech waren met de boot naar de stad en it den nevel hadden zij haar ouden vade zien wegdrijven, die zeker moest verl drinken. De loodsoverste ging dan verde den omtrek verkennen; hij voer tot aai de Pijp Tabak en ging aan wal, waar h op den dijk drie man ontmoette, wier boo tegen den wal lag. Het waren de stuurman en twee matrozei van de stoomboot „Australia", ook achte den hoek geankerd. Dezen vertelden hem dat ze met hun boot naar de stad varendt onderweg een persoon zagen drijven, no; zwemmende en er in gelukten hem ui het water op te nemen. Niet wetende wat er mede aan te vangei besloten ze terug naar boord te roeien doch de wind en de stroom waren zoi hevig, dat ze verder van de boot weg dreven. Onderweg is de drenkeling doo de groote koude in hun boot gestorve en zij hebben toen het lijk naar het hui van den lichtwachter overgebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2