KOSTELOOS. Gasthuiskweslle le i het eiland Marken. Maar om de kroon op alles te zetten, was de wijdvermaarde kapitein van Köpenick in eigen persoon met de goedgevulde geldtasch tot bij woning van dit bal-masqué overgekomen. Het was hem hier met St.-Nicolaasfeest zóó goed bevallen, dat hij den directeur der gevangenis verlof had gevraagd dit bal te mogen bijwonen. En deze had hem een permissie-biljet gegeven. Natuurlijk dat hij de algemeene aandacht trok. Het was een stoet van 50 gemaskerden, die wij te aanschouwen kregen. Op een sein van den heer Joh. F. A. Theewis weerklonk de dansmuziek, en Terpsichore liet zien, hoe zij op de maat er van zich bekoorlijk en vol afwisseling bewegen kon. Tegen half twaalf was het démasqué. Toen konden allen aan het bal deelnemen, dat, naar wij vernemen, tot laat in den nacht duurde. Het bal-masqué is en dan zeggen wij niets te veel uitnemend geslaagd. De ontwerpers er van, de heeren J. J. van de Ven, J. linger, Joh. F. A. Theewis en P. A. A. Klok, hebben eer en voldoening van hun werk. Zij hebben allen, die in de Concertzaal waren, een hoogst aan- genamen avond verschaft. Een bootwerker te Terneuzen kreeg bij het lossen van balken twee balken op het lijf, waardoor de man zeer ernstig werd gewond. Goes. Uit de vroeger vermelde voor dracht is met 107 van de 183 stemmen benoemd tot waterbouwkundig ambtenaar van het waterschap „de Breede Watering bewesten lerseke" de heer M. P. de Looff te Scharendijke. Het besluit om een leening aan te gaan tot een bedrag van f 150.000, is door Gedep. Staten goedgekeurd. Het voorstel van de directie om zich neer te leggen bij het voorstel van Gedep. Staten tot wijziging van artt. 16 en 18 van het algemeen reglement voor de polders en waterschappen vond geen instemming. Integendeel, er waren er, die meenden, dat die wijziging niet wenscheiijk is. Een pensioensregeling zal worden ge troffen voor den opzichter, een machinist, een griffier en later vaste opzichters. In een volgende bijeenkomst zal worden beslist over het voorstel—Kloosterman om eiken bezitter van minstens 4 H.A. grond in het waterschap stemgerechtigd te maken. lerseke, 19 Jan. In deze gemeente cir culeert eene lijst onder de ingezetenen om het noodige bedrag te verzamelen tot aankoop van een wagentje op veeren voor iemand, die van af zijne geboorte niet in staat is geweest zijne beenen te gebruiken. Als eerste bijdrage heeft H. M. de Koningin f 30 geschonken. Middelburg, 19 Jan. Ongeveer vier weken geleden werden op het s.s. „Duitsch- land" der Maatschappij Zeeland te Vlissingen diefstallen gepleegd van koperen voor werpen. Een onderzoek, destijds zoowel daar als te dezer stede ingesteld, leverde geen resultaat op. Vrijdag gelukte het de politie alhier den opkooper op te sporen, bij wien de gestolen voorwerpen waren verkocht, en den vermoedelijken dader, zekeren P. B. aan te houden. Beiden, zoowel de opkooper J. d. H. als de verdachte, zijn ter beschikking gesteld van den commissaris van politie te Vlissingen. Vlissingen, 19 Jan. De bemiddeling, door de Kamer van Arbeid, voor de bouw bedrijven, op verzoek der stakers bij den timmerman Anker, verleend, heeft tot gevolg gehad dat de staking bij dien patroon, in October begonnen, thans is geëindigd. Buiten de drie weder aangenomen stakers zijn ook weder bij den heer Anker aan het werk gegaan de overige timmerlieden, die ter wille van de stakers besloten hadden gedurende de staking niet te zullen werken, zoolang hun vanwege het stakings comité het geheele weekloon werd uit betaald. De heer Anker heeft niet alle stakers kunnen terugnemen, wijl hij zich gedurende de staking van andere werklieden had voorzien. Een vijftal bij de staking betrokkenen zijn thans nog werkloos. De gemeenteraad alhier besloot bij de behandeling der gemeente-begrooting voor 1907 de jaarwedden van den burge meester en den secretaris te verhoogen van f 2000 op f 2500. Thans is op dit besluit de Kon. goedkeuring verkregen. De jaarwedden zijn nu gelijk met die van den burgemeester en secretaris van Mid delburg. De bevolking van deze gemeente bedroeg op 31 December 1897 17846 zielen, en was op 1 Jan. 1907 gestegen tot 20253 en telde deze gemeente ruim 1000 inwoners meer dan de Zeeuwsche hoofdstad, daar de bevolking van Middel burg op 1 Januari 1.1. 19183 zielen bedroeg. Sinds 1 Januari 1899 is de bevolking van Middelburg slechts toegenomen met 541 personen. Het stoomschip „Tjikini" voor de Java-China-Japan-lijn, gebouwd op de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" alhier, zal deze week in de binnenhaven alhier de kompassen stellen, waarna de proeftocht wordt gehouden. Het stoomschip „Haakon Vil", dat op de werf „De Schelde" alhier van machines en ketels is voorzien, zou Zater dag gaan proefstoomen. Vrijdag konden evenwel, wegens den mist, de kompassen niet gesteld worden, zoodat de proeftocht moest worden uitgesteld. Het buiten diens* gestelde rijks reserve-lichtschip „Noord-Hinder" alhier zal met de tot den inventaris behoorende goederen binnenkort publiek worden ver kocht. Wegens den zeer dikken mist lagen Vrijdag op de reede alhier tal van schepen geankerd, die onmogelijk konden opgaan. Door den buitengewoon dikken mist kwam de dagboot „Duitschland" hier Vrijdagavond eerst te half negen uur voor de haven, waar zij aan den Oostberm aan den grond geraakte, doch met behulp eener sleepboot spoedig los kwam. Met extra-treinen werden passagiers en post vervoerd. De nachtboot „Koningin Regentes" kwam, om de bekende reden, vandaag hier even voor twaalf uur binnen. De postsloep van den Prov. stoom- bootdienst, hedenmorgen naar Breskens terugkeerende op sleeptouw van het stoomschip „Zuid-Beveland", kwam met genoemd stoomschip in aanvaring, ten gevolge waarvan de boot omsloeg. De bemanning geraakte te water, doch allen werden gered. Wij vernemen, dat in het vervolg de booten van de Deutsche Ost-Afrika- Linie met bestemming naar Zuid-Afrika (Kaapdienst) Dover zullen aandoen voor het opnemen van passagiers. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te 's-Gravenhage ver hoogde Donderdag de straf van 8 maanden gevangenis, met aftrek van het ondergane voorarrest, opgelegd bij vonnis der recht bank te Dordrecht aan C. W. K., stuurman, Hansweert, gemeente Kruiningen, (thans gedetineerd) wegens oplichting van een muntbiljet van f 10, tot een jaar gevange nisstraf zonder aftrek van liet ondergane voorarrest. Tegen L. K., 30 jaar, arbeider te Terneuzen, door de rechtbank te Middel burg tot 1 maand gevangenisstraf veroor deeld wegens diefstal van 9 damplanken, toebehoorend aan het rijk beklaagde beweerde die planken te hebben gekregen van een opzichter bij den waterstaat, het geen echter door dien opzichter, als getuige gehoord beslist werd weersproken werd Donderdag voor het gerechtshof te 's-Hage door adv.-gen. mr. Reitsma bevestiging gevorderd. Uitspraak over 14 dagen. Het Op. Min. bij de rechtbank te Middelburg heeft 6 maanden gevangenis straf geëischt tegen den ontslagen lading- meester van de Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen, wegens diefstal in zijne betrekking. De beklaagde legde een volledige be kentenis af. De rechtbank te Middelburg heeft bekrachtigd het vonnis op 16 November 1906 bij verstek gewezen, waarbij E. v. d. B., commissionnair te Hontenisse wegens frauduleus bankroet werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Wegens openbare schennis van de eer baarheid werd L. S. v. d. B., werkman te Terneuzen, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Nog werd veroordeeld P. M., spoorweg arbeider te Sas-van-Gent, wegens het doen ontstaan van gevaar voor verkeer door stoomvermogen, tot f 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De man en de vrouw, die onlangs in een goudsmidswinkel te Amsterdam, voorgevende ringen te willen koopen, twee ringen wegkaapten, zijn door de Amster- damsche rechtbank ieder tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dit vonnis maakte een hevigen indruk op hen. De vrouw zonk op de knieën, en krampachtig de gevouwen handen in de hoogte heffend, gilde zij: „Moeder I Moeder!" De rechtbank te Leeuwarden deed Zaterdag uitspraak in de zaak tegen P. H. R.deskundige op Nieuw Malthusi- aansch gebied, aan wie ten laste was gelegd het veroorzaken van den dood eener dienstbode door schuld. Zij werd, overeenkomstig den eisch van den ambtenaar van het O. M.veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, het maximum voor dit misdrijf. Zaterdag was de laatste dag verstreken van den termijn binnen welken, in de strafzaak Le Fèvre De Montigny en De Geer, hooger beroep kon worden ingesteld tegen het vonnis van de Rechtbank, waar bij de beklaagden zijn veroordeeld resp. tot 4.J en 4 jaren gevangenisstraf (met aftrek van een half jaar voor de preven tieve hechtenis). Bekl. De Montigny berust in het vonnis en heeft geen hooger beroep ingesteld. Zaterdag, op het uiterste oogenblik, heeft bekl. De Geer dit wel gedaan. De Officier van Justitie heeft nu ook, zooals de usance is, hooger beroep in gesteld en wel tegen het vonnis van beide beklaagden, zoodat de zaak nu opnieuw voor het Gerechtshof in behandeling komt. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. OVERTUIG U ZELF n ER IS EEN REDEN mt Duizenden danken hunne genezing aan KYLETS. het beroemde doktersmiddel, da! werKeiyK geneest en nooit faalt In gevallen van: slechte spijsvertering, maagcat&rrh, maagzuur, leverziekte, galziekte, duizeligheid, verstopping, winderigheid, misselijkheid, geelzucht, zenuwhoofd* Pijn, vrouwenziekten, zenuwstoringen, slapeloos* held, en andere ziekten uit slechte spijsvertering voorkomende. Prijs FI. 0.50 en Fl. 1.50 per doos. Zoo gU aan een of meerdere van deze ziekten lijdt, schrijf ons dan per omgaande, daarbij de naam en het adres van uw apotheker of drogist op te geven en w(j zenden U een gratis proef van Kylets, benevens interessante brochure. Schljft terstond aan s KYLETS, Damrak 39 HAmsterdam. aW Ook echt verkrijgbaar bij M. S. POLAK, Nieuwe Haven, Zierikzee. Steenbergen uit zich. Zulk een verslag telkens weer te lezen, is aanmoedigend. De heer J. KOEVOETS, Dam A 75 te Steen bergen, meldt ons: Het is thans reeds acht maanden dat ik aangedaan ben geweest met een bedroevende nierziekte, waardoor ik onophoudelijk een vlijmende pijn in den rug had. De pijn was van dien aard, dat ik nauwelijks meer kon bukken en wanneer ik mij dan wilde oprichten, moest ik mij moeite doen, om het niet uit te schreeuwen. De urine was immer erg troebel en wanneer zij eenigen tijd gestaan had, bevond zich een laagje bezinksel op den bodem. Ik werd ook veel ge plaagd door duizelingen en gevoelde mij steeds lusteloos en vermoeid; toen mij overal zulke gunstige resultaten ter oore kwamen door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wenschte ik hier ook een proef mee te nemen. Ik was zeer gelukkig toen ik reeds na de eerste week een groote beterschap kon waarnemen en toen ik twee doozen gebruikt had, was mijn pijn verdwenen. Na zulk een voorspoedige genezing, voel ik mij gedrongen u mijn dankbaarheid te toonen, door deze merkwaardige pillen aan elk nierlijder ten zeerste aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uitdrukkelijk foster's en gij zult de goede hebben. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee. Men verzoekt ons te rectifi- ceeren onze opgave betreffende de in schrijving bij de aanbesteding van het rechtsgebouw en het huis van bewaring alhier. Ingeschreven werd voor het rechtsgebouw door den heer M. van der Linden voor f 1164, en door den heer J. van der Valk Lz. voor f 920; voor het huis van bewaring door den heer J. van der Valk Lz. voor f 1259, en den heer M. van der Linden voor f 1173. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is het bouwen van een gebouw voor mechanische technologie, voor werktuig- en scheepsbouwkunde, op een terrein tusschen de Nieuwe Laan en de Ezelveldlaan te Delft, opgedragen aan de firma J. M. van Ditmars Zoon te Oostkapelle (bij Middelburg), voor f 524.663. Kortgene, 19 Jan. Deze waek werd in het lokaal van den heer De Regt alhier door de vereeniging „Landbouwbelang" aanbesteed de levering van 370500 K.G. superphosphaat. Hiervoor was ingeschreven door: L. Eversdijk, Kapellevoor f 2,70 Aardenne, Dordrecht- 2,84 J. Kostense, Kruiningen- 2,74 Kunstmest Dordrecht2,77' Maatschappij Hulpmestst. Dordrecht - 2,94 P. G. Adriaansens, Bergen-op-Zoom - 2,75 P. J. Scheele, Terneuzen 2,69 Firma Gebr. Krijger, Krabbendijke- 2,68 P. Schippers, Kortgene - 2,68' Intern. Guano-werken Dordrecht. - 2,62 17900 K.G. ammoniak-superphosphaat: L. Eversdijk, Kapellevoor f 7,34 Aardenne, Dordrecht- 7,24 I. Kostense, Kruiningen- 7,45 Kunstmest Dordrecht7,40 P. J. Scheele, Temeuzeir- 7,29 Firma Schippers, Kamperland7,30 Internationale Guano-werken - 7,25 24300 K.G. Chili-salpeter: L. Eversdijk, Kapellevoor f 12,79 Firma Schippers, Kamperland - 12,84 J. Kostense, Kruiningen- 12,88 Kunstmest Dordrecht- 13,27 Hulpmeststoffen Dordrecht- 12,95 P. G. Adriaansens, Bergen-op-Zoom -13,18 Firma Gebr. Krijger, Krabbendijke. - 12,90 Anth. Kole, Kolijnsplaat- 12,74 Gegund aan de laagste inschrijvers. Visscher ij- Berichten. Dezer dagen heeft men gelegenheid, naar uit Kiel gemeld wordt, waar te nemen welk een groote strijd in de diepten der zee gevoerd wordt. Eensklaps toch zijn, terwijl den geheelen winter door de haring zich niet liet zien, geheele drommen van deze zeevisschen in de Oostzee zichtbaar geworden. Gelijktijdig vertoonen zich in het Kattegat en Skagerrak groote scholen schelvisch. Daarbuiten toch, in den Atlan- tischen Oceaan en in de Noordzee, jagen de kattehaaien de schelvisschen op, die op hun beurt de haring voor zich uit jagen §n naar de binnenzeeën verdrijven. Landbouw en Veeteelt. Eikerzee, 19 Jan. Als bewijs, dat er met de petroleum-motor-dorschmachine „Ellemeet en Eikerzee" heel wat werk kan worden verricht in korten tijd, diene, rdat bij den heer St. Gaanderse alhier in 2\ uur niet minder dan 43J H.L. marktschoon is gedorschen. 21 Jan. Naar wij vernemen, heeft het nieuwe bestuur der landbouwvereeni- ging „Scharendijke" zijn functie's aldus verdeeld: voorzitter de heer Jb. van den Bout Tz.vice-voorzitter de heer P. Goe- mans; penningmeester de heer J. van den Bout Fz.2e penningmeester de heer A. Berrevoets; secretaris de heer P. Hanse; 2e secretaris de heer N. A. Boogerd. Donderdag vergaderde te Middelburg het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Wegens ongesteldheid van den heer Hennequin fungeerde de heer C. A. H. Wagtho als voorzitter. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering worden behandeld en daarna vastgesteld de statuten der Maat schappij. Voorts wordt het dagelijksch bestuur gemachtigd, een commissie te vormen voor de samenstelling van een huishoudelijk reglement. Naar aanleiding van een reeds vroeger door de afd. Tholen ingediend voorstel, om adhaesie te verleenen aan het tot de regeering gericht adres van den Bond der Nederl. suikerfabrikanten in zake zwaarder belasting der sacharine, stelt het bestuur voor, geheel in het midden latende het al of niet nadeelige van sacharine, den minister te verzoeken, de sacharine te belasten met een accijns, overeenkomend met haar zoetmakend vermogen, dus 300 A 500 maal hooger dan suiker. Op voorstel van den heer Collot d'Escurie wordt echter besloten tot indiening van een adres in meer algemeene termen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen het voorstel om bij de Juni- keuringen uit te loven 10 aanhoudings- bijdragen van f 100 ieder, voor merriën van 3 jaar en 20 idem van f 100 benevens een zilveren medaille voor merriën van 4 tot 8 jaar; deze laatste uit te betalen, nadat de merrie met haar veulen het volgende jaar op een keuring in Juni vertoond is, en aan de plaatsvervangster uit te keeren, wanneer, om welke reden ook de merrie zonder veulen of in 't geheel niet vertoond wordt. De plaatsvervangsters komen daarbij in aanmerking naar de volgorde, die zij bij de keuring hebben verkregen en na met haar veulen vertoond te zijn. Voorts wordt aangenomen het verzoek van de afd. Oostburg, om pogingen aan te wenden tot aanvulling van het K. B. van 6 Nov. 1905, om voor motorwagens en motorfietsen een bepaald gekleurd licht voor te schrijven. Een crediet van f 20 wordt toegestaan ter bestrijding der kosten voor het nemen van grondmonsters in de in Maart 1.1. overstroomde polders. Van den heer E. van den Bosch te Goes is bericht ontvangen dat hij het lidmaatschap der Commissie voor de tentoonstelling in 1907 te 's-Gravenhage aanneemt. Verder zijn in die commissie door de afdeelingen aangewezen de heerenC. Zuidweg, Heinkenszand, H. J. Dorst, Tholen, P. C. W. Swemer, Noord-Beveland, L. J. Rogge band, Oostburg, F. C. O. M. Hombach, Hulst, J. C. v. d. Have, Oosterland, J. J. Mol, Kruiningen, J. Polderdijk, Walcheren, P. van Dixhoorn, Axel. Ten slotte wordt met applaus aangenomen het voorstel van den waarnemenden voorzitter, om den heer Hennequin het volgend telegram te zenden: „Het hoofd bestuur der Z. L. M., vergaderd te Middelburg, heeft met leedwezen uwe ongesteldheid vernomen en wenscht u een spoedig herstel toe". Daarna wordt de vergadering gesloten. KERKNIEUWS. Ds. J. C. Kars te Ouwerkerk hoopt Zondag 17 Februari voor het laatst in zijne gemeente op te treden, en 3 Maart zijn intrede te doen in Stolwijk. Door de classis Goes der Geref. Kerken is tot de bediening des Woords toegelaten ds. J. Koelewijn, beroepen predikant te Kruiningen. O N D E R W IJ S. Zierikzee. De heer J. Pot heeft tegen 1 Febr. e. k. ontslag gevraagd uit zijn betrekking aan de Rijks-normaallessen alhier (lezen en Nederl. taal). Voor de betrekking van onderwijzeres aan school C te Zierikzee hebben zich 19 sollicitanten aangemeld. De voordracht voor directeur-leeraar aan de zeevaartkundige school te Vlieland bestaat uit de heeren S. A. van Ofen, te ZaandamG. A. Hurenkamp, te Brouwers haven en H. J. Bastelings, te Amsterdam. Tot hoofd der christelijke school te Meliskerke (bij Middelburg) is benoemd de heer P. B. Dijkema, onderwijzer te Rotterdam. Men schrijft ons uit Middelburg: De directeur van het gasthuis heeft een adres aan den raad gericht, waarin hij een uiteenzetting geeft van de reden van het ontslag van één der leerlingen, gevolgd door een verzoek om ontslag van 6 andere zusters. De directeur zegt, dat de brutale houding en het plichtsverzuim van bedoelde leerling tegenover de hoofdverpleegster is voorgevallen op 1 November, en dat hij daarvan wegens uitstedigheid eerst den 6den November kennis heeft kunnen geven aan gecommitteerden. Door 8 leerlingen werd den 8sten Novem ber een schrijven aan het bestuur der Gods huizen gezonden, waarin werd gezegd „Ondergeteekenden, zusters van het ge sticht no. 1 alhier, wenden zich tot u met „een beleefd verzoek, hopende u zoo goed „zult zijn dit uwe aandacht te schenken. „Heden morgen had naar onze meening „de volgende onbillijke behandeling plaats „in het gasthuis. Zuster S. ging om 7 uur „naar beneden om kolen te halen voor de „kinderzaal, waar zij werkzaam was. Halver- „wege ontmoette genoemde zuster de lioofd- „verpleegster, zuster O., die haar staande „hield en vroeg waar ze heenging. Zuster „S. antwoordde dat ze kolen ging bestellen, „daar de kachel niet kon branden en de „kinderen over kou klaagden. Het antwoord „was, dat zij dit niet had te doen en direct „naar de zaal moest terugkeeren. Het ééne „woord volgde het andere, zoodat er van „weerszijden beleedigingen werden geuit. „Om 9 uur werd zuster S. ontboden bij „den directeur. Deze zeide: zuster S., u „zijt brutaal geweest tegen zuster O., daarom „geef ik u voor straf keukendienst. Hierop „vroeg zuster S. wanneer ze haar ontslag „kon krijgen, 't antwoord luidde over 3 „maanden. Zuster S. nam hiermede ge noegen, en begaf zich weer naar hare zaal. „Directrice was bij dit onderhoud tegen woordig. Een kwartier later werd zuster S. „weer bij den directeur geroepen. Hij zei „zuster S.directrice en ik hebben besloten, „dat gij onmiddellijk uw koffer pakt en „vertrekt. Zuster S. antwoordde, ik neem dat „ontslag niet aan. 's Avonds is zuster S. naar „de directrice gegaan om te vragen welke „dienst zij morgen had. Antwoord: Je weet „wat de directeur gezegd heeft, verwijder je „onmiddellijk. Zuster S. antwoordde, met „dit ontslag ben ik niet tevreden. Ant woord Houd je brutalen mond, je komt „morgen op geen zaal". Nu is ons beleefd „verzoek of u zoo goed wilt zijn, geachte „Heeren, om deze zaak nader te onderzoeken, „daar ieder onzer aan een dergelijke behan- „deling bloot staat. Zuster S. had schuld, „maar zuster O. meer, daar deze, wat vaak „gebeurt, het eerst begon te beleedigen. „Niet alleen onze toekomst, maar ook de „bloei van 'I Gasthuis staat hier op 't spel". De directeur laat de onjuistheden in dezen brief daar, zij die dezen brief onder teekenden, hebben daardoor, vervolgt de directeur, getoond dat zij zijn van een hoogst valsch en leugenachtig karakter, welke meening hij nader uiteenzet. Wat den bekenden brief aan de directiën van andere gasthuizen gezonden betreft, zegt de directeur: Wij schreven een brief om andere directiën te waarschuwen niet om deze meisjes uit deze verpleging te stooten dat wij hier iets hadden te zeggen, voordat ze deze leerlingen aan stelden. Ze moesten daarom in ieder geval ook informeeren bij ons of bij den voor zifter, die geen advies geeft in dergelijke zaken, zonder den directeur te hooren. Die raad was in het belang der meisjes zelve en der ziekenverpleging. Personen met zulk een valsch, huichelachtig karakter hebben een afzonderlijk toezicht noodig, daarom moet een directrice die met hen begint daaromtrent zijn ingelicht. De houding van den gecommitteerde, den heer Verheijde, aangenomen in zake de ontslag-aanvrage van zuster S., deed ons vreezen, dat zijn inlichtingen niet volkomen waar konden zijn, daar hij bovendien ook blijkens zijn schrijven aan den raad zich aan groote overdrijving schuldig maakt. Toen ik 1 November, aldus vervolgt de directeur, uit de stad ging en nog geen ge legenheid had gehad heeren gecommitteer den met de ontslag-aanvrage van zuster S. in kennis te stellen, verscheen hij reeds op het Gasthuis en hield de volgende dagen in (en buiten?) het Gasthuis besprekingen met de leerling-verpleegsters, daarbij steeds de directrice (hoofd der verpleging en getuige) stelselmatig passeerende. Direc trice vond het zelfs noodig, terwijl ik afwezig was, mij met deze houding in kennis te stellen, mij verzoekende terug te komen, daar ze haar prestige niet langer kon handhavende brutaliteit vierde hoogtij, zelfs onder het lager personeel braken wanordelijkheden uit, de toestand werd zóó ernstig, dat mej. Blaauw en ik een brief zonden aan den voorzitter, dat wij ons niet langer voor den goeden gang van zaken aansprakelijk konden stellen. In de vergadering van het bestuur werd de heer Verheijde door een motie van afkeuring getroffen. Die motie werd ons (directeur en directrice) gezonden zonder gebruiks aanwijzing. Alleen is mij (directeur) mon deling aangeraden haar in het Gasthuis voor te lezen. Wij meenden dus die motie te mogen gebruiken, zooals wij dit wen scheiijk achtten en op het gasthuis voorgelezen heb ik ze niet. (Hiermede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2