Berlijn, 14 Jan. Aan de politieoverheid in alle groote steden en badplaatsen is dezer dagen een gelithografeerde ambtelijke lijst gezonden, waarop ongeveer duizend namen voorkomen van mannelijke en vrouwelijke personen, die als valsche spelers of als hazardspelers van beroep bekend staan, benevens de beschrijving van hun persoon, van hun levensloop en van de kunstgrepen, die zij in het bizonder in toepassing brengen. Deze internationale opgave zal regelmatig elk jaar aangevuld worden, ook wat betreft de gewoonten en de vroeger opgelegde straffen der gesigna leerde spelers, De lijst bevat o. a. de groepen der spelers van beiderlei kunne, die zich op spoorwegen en in hotels als voorname reizigers voordoen, en is de uitkomst van een iuternationale studie der politie gedurende vele jaren. Uit Berlijn wordt aan de Liberté te Parijs gemeld, dat keizer Wilhelm en de Tsaar overeengekomen zijn, wanneer de vredesconferentie in Den Haag bijeenkomt, alle beraadslagingen over vermindering der oorlogstoerustingen van het program te doen afvoeren. Op haar sterfbed heeft de ex-koningin van Hannover twee millioen gulden aan de armen vermaakt. De herhaalde aanvallen op reizigers, die in den loop der laatste maanden in Duitschland en helaas dikwijls met succes werden ondernomen, hebben den minister van verkeer aanleiding gegeven tot een zeer kostbaren maatregel. Al de spoorwegrijtuigen zullen geleidelijk worden veranderd in rijtuigen met een gang, en de conducteurs zullen zich gedurende de route telkens door de gangen moeten bewegen en toezicht houden. Allereerst zal deze veiligheidsmaatregel worden toe gepast op de sneltreinen, waar de lange tijdsduur tusschen de verschillende halten de gelegenheid voor dieven te gemakke- Aan de officieele opening van de nieuwe zeehaven van Brugge, die op 1 Maart a.s. in tegenwoordigheid van koning Leopold van België zal plaats hebben, zullen ook vreemde oorlogsschepen luister bijzetten. In de stad zelf bereidt men een schitterende feestviering voor. NEDERLAND. Arnhem, 14 Jan. Zekere H. Hoogkamp, een 56-jarige gehuwde slager en vilder, te Dieren, had bij een boer 't vel van een aan ziekte gestorven koe gedaan, en daarbij geen acht geslagen op een wondje aan zijn hand. Hij kreeg bloedvergiftiging en reeds eenige uren daarna zwollen hand en arm onrustbarend op en stierf de man weldra onder vreeselijk lijden. De geneesheer constateerde dat hij over leed aan miltvuur, pustula mangna. Amsterdam, 15 Jan. Alhier heeft een gauwdief een handig stukje uitgehaald: De koetsier Jan Van Dijk liet zijn rijtuig, met een bruin vosje bespannen, even onbeheerd aan het Rokin staan. Van deze kortstondige gelegenheid wist een tot nu toe onbekend man gebruik te maken, om op den bok te springen en met paard en al er van door te gaan. Den ontstelden koetsier konden voorbij gangers alleen mededeelen, dat zij zijn bakje in de richting Spui hadden zien wegrijden. Tot nu toe is er geen spoor van terug gevonden. Alkmaar, 14 Jan. Drie Alkmaarsche rederijkers zullen den 22sten Januari alhier terecht moeten staan wegens opzettelijk inbreuk maken op eens anders auteurs recht, door „Allerzielen" op te voeren. Als getuigen zijn o. a. gedagvaard Herman Heijermans Jr., Marie Ternooy Apèl en een lid van de uitgevers-firma C. A. J. van Dishoeck te Bussum. Rotterdam, 14 Jan. Zondagnacht is alhier de 67-jarige wachtsman J. W. de V., wonende te Vlissingen en dienstdoende op het s.s. „Santunus", liggende in het Prins Hendrikdok te Oud-Charlois, onopgemerkt in het droogdok gevallen, waardoor schedelbreuk ontstond. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch was bij aankomst aldaar reeds overleden. Zaterdagavond om 10 uur kreeg <Je 57-jarige schoenmaker Q. v. d. Berg in zijn woning aan de Zandstraat twist met zijn vrouw, de 57-jarige Maria C. Simmers, die in den daaraanvolgenden nacht met een zware verwonding aan het hoofd in het Ziekenhuis werd opgenomen, waar men haar toestand als zeer ernstig bevond. Zij verklaarde dat haar man haar met een hamer op het hoofd geslagen had. De man, hierover door de politie ondervraagd, beweerde daarentegen, dat zijn vrouw met het hoofd op de kachel was gevallen, waar door de wond zou ontstaan zijn. De politie heeft den man echter in voorloopige bewaring gesteld en tevens den hamer in beslag genomen, waaraan bloed en haren kleefden. De toestand der vrouw laat nog niet toe, haar verder in verhoor te nemen. Bij de politie alhier meldde zich aan de Duitscher A. K., assistent op het haven kantoor te Munster, die voortvluchtig was, na een bedrag van 12,000 mark te hebben verduisterd. Het grootste gedeelte van het geld was nog in zijn bezit. De man bevindt zich voorloopig op het hoofdbureau van politie in bewaring. De doofstomme 23-jarige C. W. U., wonende Doelstraat 10/3, moeder van een meisje van twee maanden, was gisteren avond uitgegaan en had de zorg voor haar kleine opgedragen aan de 45-jarige grootmoeder Christina W. Toen de jonge moeder vannacht thuis kwam, lag groot moeder zwaar beschonken haar roes uit te slapen op het jeugdige wichtje, dat onder de zware vrouw als het ware verpletterd was. Aan de kleederen van de vrouw waren bloedvlekken zichtbaar. De radelooze jonge moeder bracht het lijkje naar het politie-bureau Lange Torenstraat. Het zal gerechtelijk worden geschouwd. De grootmoeder kon geen opheldering geven, daar zij in verregaanden staat van dronkenschap verkeerde. 15 Jan. Hedenmiddag te 12 uur is in de Oldenbarneveldstraat een 5-jarig meisje M. M. H., die juist heden jarig was uit school komende onder de electrische tram geraakt, die naar Delftshaven rijdt. Het hoofdje werd in tweeën gespleten. Het kind was op slag dood. Ook is gisterenavond alhiér in het zieken huis per brancard overgebracht de 26-jarige zeeman E. P., die door een misstap op het stoomschip „Plitvice" in het ruim gevallen was. Reeds een half uur na aankomst was hij overleden. De vorige week is te Homberg een afschuwelijk misdrijf gepleegd op twee Rotterdammers, den 69-jarigen Petrus Claassen en zijn dochter, de 40-jarige Johanna Claassen. In verband daarmede zij herinnerd, dat Claassen, die schipper was op het Rijn schip „R. S. R. 2" van de Nederlandsche Stoombootreederij te Rotterdam, een knecht in dienst had, wonende aan den Oudedijk alhier, die tijdens zijn vertoef in Duitschland van een kameraad een som gelds men zegt 100 mark had gestolen. En daar deze diefstal aan boord was gebeurd, stelde schipper Claassen daarvan de Duitsche politie in kennis. Dit had tot gevolg, dat de bewuste knecht werd aangehouden en ook naar men zegt tot een jaar, maar in allen gevalle tot vrij langdurige gevangenisstraf werd veroordeeld, zoodat hij eerst dezer dagen uit de gevangenis te Keulen werd ontslagen. Dit feit schijnt zooveel kwaad bloed gezet te hebben, dat hij onmiddellijk op weg getogen is om zich op schipper Claassen te wreken, en diens schip te Keulen niet vindend, zou hij het zijn gaan zoeken tot hij het in Homberg tegenover Ruhrort vond. Met een tweetal kameraden moet hij des avonds omstreeks elf uur aan boord van de „N. S. R. 2" gegaan zijn. Hij heeft toen aan de kajuit aangeklopt, zeggende, dat hij Klaas was, schipper's andere knecht, van wien hij vroeger gestolen had, en die nog altijd op het schip werkte. De schipper schijnt toen zonder argwaan het deurtje geopend te hebben, waarop de moordenaars, die zich met zoogenaamde dekstoppers, ijzeren staven, van meer dan een halven meter lang, gewapend hadden, onmiddellijk op hem lossloegen. Zoo woest gingen ze daarbij te werk, dat overal rondom den kajuitingang deuken en gaten in het dek waren. Maar ook den ouden schipper raakten ze zóó, dat hij tot onherkenbaar wordens toe verminkt en met een ernstige schedelbreuk gevonden werd. Ook zijn dochter hebben de schurken zoodanig toegetakeld, dat beiden dezer dagen overleden zijn. De oude man is niet meer bij kennis gekomen, maar de dochter heeft nog verklaard, dat zij in één der misdadigers den vroegeren knecht herkend had. Na het plegen van hun misdrijf hebben de schurken een portemonnaie met eenig geld en een horloge gestolen, maar ander geld hebben ze blijkbaar niet kunnen ontdekken, althans dat vond de politie onaangeroerd. Of nu de misdadigers gestoord zijn ge worden, dan wel dat hun toestand van spanning en de duisternis het zoeken onmogelijk maakten, de gewezen knecht heeft zijn schoenen aan boord laten staan en is bij een kastelein te Homberg het horloge te koop gaan presenteeren om zich voor. het geld nieuwe schoenen te verschaffen. Deze kastelein heeft naar men zegt de politie belangrijke inlichtingen ver schaft en moet hier ter stede reeds ver hoord wezen. De daders van het laaghartig misdrijf zijn gevlucht naar hier, vermoedelijk allen, maar in alle geval de als hoofdschuldige verdachte, die zichzelf de vorige week op één der politiebureaux alhier is komen aanmelden wegens het stelen van een roeiboot, waarvoor hij in bewaring is gesteld. De man heeft vermoedelijk gedacht op die manier aan de attentie der naar de moordenaars van Homberg zoekende politie te ontsnappen, wat hem, zooals men ziet, niet gelukt is, denkelijk wel allereerst door de verklaring der vermoorde vrouw. De politie alhier heeft thans de zaak in onderzoek en o. a. ook eenig goed van den verdachte, dat nog in het pakhuis van de Nederlandsche Stoombootreederij stond, in beslag laten nemen. Ook de twee andere van het misdrijf verdachten zijn haar bekend en men tracht ze dus op te sporen. Wat den vermoorde betreft, deze was een goed en flink man, al jaren in dienst van de Ned. Stoombootreederij. Waalwijk, 14 Jan. Gisteren heeft alhier een ontploffing plaats gehad in de gas fabriek, staande in de kom der gemeente. Één der zuiveringskisten was uit elkander gesprongen, en door den kolossalen lucht druk werden de muren uit elkander gedrukt, het dak afgeworpen, de ramen, kozijnen en deuren van de tegenovergelegen woningen ingedrukt, de lampen van de zolders geworpen, dit alles over een afstand van wel 50 meter; 't was een groote verwoesting. Brandweer en politie waren spoedig ter plaatseomdat groot gevaar voor een hernieuwde ontploffing bestond, daar nog in hetzelfde lokaal een tweede zuiverings- kist aanwezig was; gelukkig werd dit afgeweerd, en de brand in een paar uur gebluschl. Wonder dat er op het drukke uur, 's middags omstreeks half vijf, juist niemand voor de fabriek was, en ook geen werk man in dit gedeelte der fabriek; alleen werden eenige personen in de tegenover gelegen woningen door glasscherven ge wond. De oorzaak is nog niet bekend men denkt aan lekkage. Assurantie dekt de schade. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. De Heer J. M A R T H E Baanstraat Q 293 te Middelburg, meldt ons Nu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hen zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrik kelijke pijn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoelalle pogingen om van deze ziekte genezen te worden, waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen dat de uitwerking boven alle verwachting was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik openhartig zeggen dat mijn ziekte geheel geweken was. Uit dank baarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die den Heer MARTHE genezen hebben. Verzeker u dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe'.', Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel tl f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 13 Jan. In het vorig jaar zijn in onze haven binnengekomen 1152 vaartuigen met een tonneninhoud van 224.292 en uitgevaren 1143 vaartuigen met een tonneninhoud van 221.233. Zeeschepen geene. Door dr. H. C. Volgraff werd in één der zalen van de academie van beeldende kunsten te Rotterdam een voordracht met lichtbeelden gehouden over de jongste opgravingen op Kreta. Aan het slot van zijn voordracht bracht hij hulde aan onzen stadgenoot, den architect Van der Piuijm, die zich heeft beschikbaar gesteld voor het in kaart - en teekening brengen van de gebouwen en plattegronden te Argos. Het was hem bij zijn eerste optreden in het openbaar na zijn terugkeer uit Grieken land een behoefte openlijk dat woord van hulde en waardeering te spreken. Wij vernemen, dat de bekende tenor, de heer Jac. v. Kempen, onze vroegere stadgenoot, van plan is met een zangeres van naam alhier in Februari een concert te geven. Deze mededeeling zal voorzeker velen groot genoegen doen. De heer Van Kempen zal voor het eerst na zijn ziekte te Nijmegen in l;et Oratorium „Paulus" van Mendelssohn optreden. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Terneuzen Mr. M. P. Sipkens, thans griffier bij het kantongerecht te Vianen. Voorzien van 10.000 handteekeningen is een adres verzonden aan H. M. de Koningin, waarin, naar aanleiding van het verzoekschrift der heeren Korthals Altes c. s. tot afschaffing van de loting voor de Nationale Militie, wordt verzocht hierop niet in te gaan. Aan den Minister van Waterstaat zal een adres verzonden worden, met verzoek tot betere verlichting van het haventerrein te Breskens. Het is juist vandaag een halve eeuw geleden, dat onze gemeente voor het eerst met gas werd verlicht. Wij meenden deze voor ons stadje belangrijke gebeurtenis niet onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan, en besloten tot herdenking daarvan in ons blad af te drukken, hetgeen nu vijftig jaar geleden daarover in de Zierik- zeesdie Nieuwsbode werd geschreven Zierikzee, 16 Jan. Heden is voor het eerst onze stad met gaz verlicht. Met gespannen verwachting werd zoowel door het gemeente bestuur ais door de ingezetenen de avond verbeidde uitslag overtrof zeker de stoutste verwachting. Slechts ééns, den vorigen avond, was bij wijze van proef het gaz in de pijpen gelaten, en heden reeds leverde de fabriek een bijzonder voldoend zuiver licht door de geheele stad. De onder neming is tot stand gebragt voor rekening der gemeente, en de fabriek is gebouwd door de gunstig bekende 's Gravenhaagscbe firma L. J. Enthoven Co., vertegenwoordigd door den heer Hagedoom, die vo'gens het oordeel van bevoegden, op eene uitstekende wijze aan zijne verpliglingen heeft voldaan. De straten waren vervuld met eene nieuws gierige en belangstellende menigte, die zich vooral verzamelde bij de smaakvolle illumi- natiën met gazlicht, aangebracht aan eenige openbare gebouwen en pleinen, voor het huis van den burgemeester mr. B. C. Cau en voor dat van den heer J. H. Ochtman Johz., lid van den raad. Laatstgenoemde heeft zich, door den onvermoeiden ijver, waarmede hij zijn tijd en zijne kennis ten dienste der ge meente heeft gesteld, tot het ontwerpen en tot stand brengen der fabriek, aanspraak verworven op de dankbaarheid zijner mede burgers. Op het dinér, dat de burgemeester aan de leden van den raad en den secretaris aanbood, werd dan ook in de eerste plaats door Z. E. A. aan den heer Ochtman in welsprekende taal eene hulde gebragt, waar mede alie aanwezigen zich vereenigden. De muziek der schutterij bragt eene serenade ten huize van den burgemeester, van den hr. Ochtman en aan het logement van den hr. F. J. van Oppen, alwaar de hr. Hagedoom en de civiel ingenieur v. d. Made logeren; buiten verwachting schoon weder begunstigde de feestviering. Moge de nieuwe onderneming voor de gemeente en voor de ingezetenen de voordeelige resultaten opleveren, die de ontwerpers er zich van voorstellen. Wij voegen er aan toe, dat de heer Couvée de eerste directeur van onze gas fabriek is geweest, die zoolang hij deze functie bekleedde, met onverdroten ijver heeft gewerkt aan den bloei der onder neming, zoodat zij voor de gemeente schitterende resultaten heeft opgeleverd. Thans wordt de gasfabriek gedirigeerd door den heer Bolt, onder wiens leiding zij verbouwd en uitgebreid werd. Zonnemaire, 15 Jan. Bij de heden ge houden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature D. Hocke Dz.) werden uitgebracht 90 stemmen. Daarvan vereenigden de candidaten de heeren M. P. Hocke Dz. en J. A. v. d, Bijl Jacz. respec tievelijk op zich 56 en 33 stemmen. I stem was van onwaarde. Gekozen aldus de heer M. P. Hocke Dz. Het aantal kiezers voor den gemeenteraad bedraagt 113. Wissenkerke. De heerKleppe, aannemer van de verzwaring van den dijk Thoorn- polder, werd Zondag 1.1. onaangenaam verrast door de ontdekking, dat men getracht had één of meer dammen door te steken, wat gedeeltelijk is gelukt. Naar den dader(s) wordt door de politie een ijverig onderzoek ingesteld. Goes. De heer mr. Lucasse, lid van de Prov. Staten voor het district Goes, hoopt den 26 April den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren voor het eerst als zoodanig gekozen werd. Afloop van het onderzoek naar militaire bekwaamheid enz. om als vier- maander in aanmerking te komengeslaagd voor militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid 6; voor militaire bekwaamheid 3; voor lichamelijke geoefendheid 2. Één kreeg getuigschrift voor het reserve-kader. Drie werden afgewezen. De tooneeluitvoering te Goes, door eenige onderwijzers en onderwijzeressen uit Rotterdam, heeft, ten voordeele der bonds-instellingen, een bate afgeworpen van f 65. Ongelukken. Een paard voor een driewielskar gespannen, ging aan den haal, liep een paal omver. Een jongetje viel van de kar en werd zoodanig gewond, dat de dokter er aan te pas moest komen. Te Borsele overkwam dat zelfde een paard, dat voor een tilbury was gespannen. De geheele geschiedenis geraakte te water. Te Kwadendamme is een fietser slecht terecht gekomen. Om erger te voorkomen, sprong hij van zijn fiets, maar ongelukkig tegen een muur; geneeskundige hulp was dringend noodig. Te Wilhelminadorp brandde een kind zich deerlijk aan een schaal met kokend vet. Ook daar was geneeskundige hulp noodig Rilland. Zaterdag had hier een vrij ernstig ongeluk plaats. Door middel van een huifwagen werd het lijk van een ge storven vrouw, woonachtig in de houten keeten, bewoond door getroffenen van den watervloed, grafwaarts gevoerd. Nabij het kerkhof gekomen, werd nadat de kist uit den wagen was genomen, met den wagen gedraaid, teneinde den terugtocht te aan vaarden. Hierbij geraakten de leidsels in het ongereede, wat tengevolge had, dat de huifwagen met paarden en voerman in den sloot terecht kwam. De voerman M. K. geraakte daarbij tusschen de paarden en wagen bekneld, waardoor hij vrij ernsti werd verwond. Op een kruiwagen moes de getroffene naar zijn woning wordei vervoerd. De heer Moree, arts, verleend direct geneeskundige hulp. De paardei bekwamen geen letsel, en de wagen wa in geringe mate beschadigd. Middelburg. Tot voorzitter van di Kamer van Koophandel en Fabrieken i! benoemd de heer J. P. Fokker, tot vice- voorzitter de heer H. P. den Bouwmeester Vlissingen. De bevolking dezer ge meente bestond op 31 Dec. 1.1. uit 995' mannel. en 10299 vr. of 20253 personen zij vermeerderde in het afgeloopen jaar mei 250 personen. In den laatsten tijd werden hier in de stad dan hier en dan daar koperen voorwerpen vermist, bijvoorbeeld aanslui tingen of kranen van waterleidingen, ook al eens een waterketel, onder meer een van een in het dok liggend schip, ook zelfs deurkrukken, enz.; telkens werd er aangifte bij de politie gedaan, wie het au is gelukt de dieven in handen te krijgen. Het zijn een drietal jongens waarvan, "éin nog school gaat, zijnde 12 jaar oud. De politie heeft bij den koperslager S. eenige voorwerpen teruggevonden en kwam alzoo op het spoor der jeugdige dieven. Z. K. H. Prins Hendrik heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van het eere-comité voor de feesten ter herdenking van De Ruyter en heeft f 100 geschonken aan de historische commissie voor die herdenking. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. 's-Gravenhage, 15 Jan. Door het Ministerie van Justitie werd heden aan besteedhet driejarig onderhoud, aan-' vangende 1 Januari 1907 en eindigende 31 December 1909, van het rechtsgebouw en het huis van bewaring te Zierikzee. Minste inschrijver was: voor het rechts gebouw, de heer M. v. d. Linden, voor f 920 en voor het huis van bewaring, idem, voor f 1173. Voor de strafgevangenis te Goes was minste inschrijver de heer A. Jacobs, 1 aldaar, voor f 2270. Landbouw en Veeteelt. Bevroren aardappelen. In Onze Tuinen, het geïllustreerd weekblad voor amateurs tuiniers, lezen we het volgende actueele stukje Één van de ongemakken, die de winter vorst met zich brengt, is het bevriezen (of vaak z.g.n. bevriezen) van aardappelen. Werkelijk bevroren aardappelen gaan, zoodra ze ontdooien, tot rotting over, en zijn. dan natuurlijk voor de consumptie ongeschikt geworden. Gewoonlijk evenwel spreekt men ook reeds van „bevroren" aardappelen, wanneer ze ten gevolge van de koude den onaan- genamen zoeten smaak hebben bekomen. Dit euvel is zeer gemakkelijk te ver-!' helpen. Laat ons eerst nagaan, wat er in S den z.g.n. bevroren aardappel is geschied. Een aardappel is een levend wezen, en 1 dat leven wordt evenals het onze onder-1' houden door de ademhaling, door het verbruik van zuurstof dus. waarbij het opgehoopte reservevoedsel (zetmeel I aardappelmeel) langzamerhand vermindert, iets wat in het voorjaar niet moeilijk is te constateeren. Intusschen kan het zetmeel niet direct I voor de ademhaling dienst doen; het moet daarvoor eerst in suiker veranderen. Inj] gewone omstandigheden, n.l. als de tempe ratuur hoog genoeg is, wordt de gevormde I suiker terstond bij de ademhaling verbruikt (verbrand). Daalt evenwel de temperatuur tot bij het vriespunt, dan gaat wel het eerste proces door, n.l. de suikervorming de ademhaling staat dan echter zoo goed als stil. Om zulke zoete aardappelen weer ge-1 schikt te maken voor de consumptie, is het voldoende, ze één of twee dagen aan verhoogde temperatuur bloot te stellen kamertemperatuur is voldoende. De adem haling wordt daardoor bevorderd, en weldra is de opgehoopte suiker verdwenen. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad deed Maandag uitspraak in de zaak van de firma Van Duysen Co. te 's-Gravenhage, door de rechtbank daar veroordeeld tot f 50 boete wegens over treding der Loterijwet 1905, door verkoop! van aandeelen in de 3 pCt. Nederlandsche Effecten-premieleening, zijnde een loterij I waartoe de vereischte toestemming niet was verleend. Het beroep werd verworpen. Naar De Nederlander verneemt, gaat Jhr. De Geer, de veroordeelde bank directeur, in cassatie. De Hooge Raad verwierp Maandag 1.1. het cassatie-beroep van W. P. v. 't H„ huisvrouw van J. B. en F. v. d. V., huisvrouw van A. D. te Brouwershaven, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot geldboeten, respectievelijk 4 maal f 0,50 en 2 maal f 0,50, wegens het door haar kinderen beneden de 12 jaren doen verrichten van arbeid, bestaande in het Dellen van garnalen voor de Brouwersche nmakerij te Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2