Sociëteit QËËiMerriepaard, zwaar 8-jarig Esschen Hakhout, MIDDELBURG- ZIERIKZEE. ADVERTENTIE!!. AUG. VAN DYCK—PETIT. R. van der Kleijn, Advertentiebureau. „Belle=vue", Geldersche Wagen, 9-jarig Esscheu-, Elzen- en Ypen-Hakhout, wilt, tot in het meest afgelegen hoekje van ons land, overal ziet ge verandering. Vruchtopvolging, bewerking van het land, behandeling van het vee en honderd andere dingen meer hebben wijziging en verbetering ondergaan. Niet het minst ook de wijze van bemesting van het land. Het gebruik van kunstmest, van kalk, stikstof- houdende meststoffenphosphatenvan Stassfurter kalizouten neemt op merk waardige wijze toe. Vooral het gebruik der laatste is in de laatste paar jaar ont zaglijk gestegen. Gebruikte men vroeger bijna geen kalizouten, later slechts op veen- en lichte zandgronden, in den laat- sten tijd ziet men ze ook reeds gebruiken op zwaardere en betere bodemsoorten, op zavel- en kleigronden. Werd vroeger slechts aan enkele gewassen kali gegeven, tegen woordig zijn er bijna geen weiden, die geen kaïniet, geen hakvruchten, als rapen, wortelen, aardappelen enz., die niet even eens kaïniet of zwavelzure kali krijgen. Er is dus wel verandering en vooruitgang, maar die vooruitgang is toch in de hoogste en voornaamste mate in den landbouw te bespeuren; op de weide en het bouwland, daar vooral. Het ware echter ook gewenscht, dat deze veranderingen zich in dezelfde mate vertoonden in den tuinbouw, n.l. in den boomgaardden moestuin en den bloementuin. Ziedaar op velerlei gebied nog drie misdeelden. En het is over deze misdeelden, dat ik in een drietal artikels het een en ander wenschte mede te deelen. Achtereenvolgens zal ik over de behande ling van 1°. den boomgaard, 2°. den moestuinen 3°. den bloementuin eenige mededeelingen doen, die, naar ik hoop, mijn lezers niet onwelkom zullen zijn. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—; elke regel meer f 0,20. Het grootste gevaar voor vrouwen. Iemand uit Rotterdam vertelt het ver haal van haar ziekte en genezing. Mejuffrouw L. WESSELMANN, Tweeleeuwen- steeg 5 te Rotterdam, deelt ons medeNu ik volkomen genezen ben door het gebruik van Foster's Rugpijn Nierenpillen van een ellendige nierziekte, waarmede ik reeds zes jaren gesukkeld had, kan ik niet nalaten u mijn oprechten dank te betuigen. Ik heb er jaren mede gedokterd, zonder dat ik een merkbare verbetering kon waar nemen. Steeds had ik zware pijn in den rug en in de zijden, ik sukkelde aan hoofdpijn, duize lingen en was altijd aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel, vooral 's morgens wanneer ik op moest staan. Alles was mij te veel en bij het minste werk moest ik hevig transpireeren, wat mij nog meer afmatte. Mijn eetlust was zeer slecht en mijn slaap onrustig. De urine zag er steeds vuil en bewolkt uit en liet een geel be zinksel achter. Juist in dit slechte stadium van mijn ziekte, maakte ik kennis met uw pillen, reeds dadelijk bekwam ik hierdoor beterschap, en ik heb uw kuur toen hardnekkig voortgezet. Thans, nu ik zes doosjes heb ingenomen, ben ik totaal van mijn oude kwaal genezen en ik weet niet hoe ik u mijn dankbaarheid moet betuigen. Waar ik kan zal ik ze aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze, die u goeddunkt. Onthoudt de naam van Foster's Rugpijn Nieren- pillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat u niets anders in uw handen stoppen. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bii den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Brieven uit Berlijn. Van onzen Correspondent). Berlijn, 20 Dec. 1906. „Derde verdieping, rechtsom door het magazijn van huishoudelijke artikelen, vervolgens door het magazijn van porselein en aardewerk, dan recht door!" luidt het gejaagde antwoord der surveil- lante, die op het eerste podium der dubbele trap aan het eind der hooge hal staande, aan den voet van het reusachtige vrouwenbeeld, onop houdelijk met vragen van den onweerstaanbaren „gaanden en komenden man" bestormd wordt. Wij volgen haar aanwijzing, en beginnen onzen klim naar de speelgoed-afdeeling. Een zwaar gegons en onbeschrijfelijk geraas van ontelbare stemmen, en dubbel zoovele klimmende, dalende, schuifelende, haastig loopende voeten, vervullen de wijde ruimte, waar het genie den wereldhandel in het klein op schier elk gebied organiseerde, en tot één geordend geheel vereenigde, dat slechts door weinige getrouwen kan worden overzien en bestuurd, terwijl de overige duizende mede werkers slechts evenzoovele spaken vormen der kamraderen van het gecompliceerde uurwerk. Het gansche reuzengebouw, waarin m,en uren lang kan ronddoolen zonder het punt van uitgang weer te bereiken, lijkt met zijn kriebelende menigte van ontelbare bezoekers wel een mieren hoop in het groot. Wie voor het eerst komt, duizelt van het ontzaglijk gewoel, en vraagt zich verbaasd af, hoe het mogelijk is, dat het personeel van eenige duizende mannelijke en vrouwelijke bedienden, te midden van deze „broehaha", zijn vijf zinnen bij elkaar houdt. In welke afdeeling van het complex van gebouwen men belandt op welke verdieping ook in het groote restaurant in de elegante thee salons in den koelen wintertuin met wuivende hooge palmen, waterval en fontein in de enorme hallen gelijkvloers, waar het publiek tusschen de „stands" woelt en schuifelt, en aan vier zijden de groote glazen lifts, beladen met bezoekers, onophoudelijk als spoeltjes in een weefgebouw op en neer schieten in de majes tueuze Oostersche zaal met hare hooge kerkramen en prachtige étalage van op het parket opge stapelde en uitgespreide kostbare Oostersche en Perzische tapijten, overal krioelt het van ontelbare kleine en groote menschen. Wanneer de statistiek uitmaakte, dat het ont zaglijke Waarenhaus Wertheim in den Kersttijd dagelijks van 's morgens vroeg tot 's avonds 8 uur door eenige honderdduizende personen wordt bezocht, zou me dit niets verbazen, hoe paradox het ook moge klinken in de ooren van hen, die Berlijn nog niet bezochten, en dus niet weten, dat Wertheim tegenwoordig een even onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefent op de geboorte- en geldaristokratie als op den „minderen man" der bevolking van ruim 2l/s millioen zielen. En het meerendeel der tallooze bezoekers „betaalt zijn tribuut", niet zoozeer, omdat het zooveel goedkooper terecht kan dan elders (bij Wertheim is het volstrekt niet goedkoop), maar hoofdzakelijk, omdat in een dergelijke gigantische bazaar alles te krijgen is, voor „elk wat wils", zoowel een kostbaar ameublement als garen en band, zoowel een ijsbeervel, echte en onechte bontwerken als tapijten en linoleum, zoowel een elektrische kroon als een kaars, zoowel sport artikelen als levensmiddelenzoowel gansche kamer-interieurs als heeren-, dames- en kinder- confectie, zoowel „Trousseaux" en volledige huishoud-uitzetten als poppen en kinderspeelgoed, als zilver- en nikkelwaren, kunstvoorwerpen, boeken, reproducties, etsen en schilderijen, zoo wel kostbare toiletten van duizende mark als plaatskaarten voor bijna alle schouwburgen en concertzalen van Berlijn, zoowel reiskoffers in verschillende grootte en qualiteit voor poppen als voor de „groote menschen", zoowel een volledig menu met wijn ter restaureering van den inwendigen mensch na het vermoeiende rondloopen en inkoopen doen, als een smakelijk belegd broodje en een glas bier, als een zijden japon, een dames-theaterhoed of heeren-toilet- artikelen. Kortom, „es ist alles da!" wat men in een debietzaak zou kunnen mogen verwachten. Er behooren organiseerende talenten van de bovenste plank toe, een dergelijke reuzenzaak te besturen, nieuwe artikelen in te koopen, het duizendvoudig magazijn voortdurend te completeerenen het enorme raderwerk zoodanig te regelen, dat geen enkel radertje zich afzondert en oneerlijkheid pleegt, op gevaar door de „kam van een grooter rad gegrepen", en ter verantwoording te worden geroepen. Het spreekt van zelf, dat ook het be zoekende publiek ter dege op de vingers wordt gekeken door speciaal daartoe aangestelde, niet- geuniformeerde stille politie-agenten, wier ambt waarlijk geen sinecure is. Kleptomanen worden ook onder de aristokratie aangetroffen, adres aan prinses Wrede, en hare „ziekelijke" voorliefde voor het tafelzilver van eerste-rangs-hótels Daar zijn we eindelijk in de speelgoed-afdeeling beland. Wat wij, twee jonggezellen, daar eigenlijk hebben te zoeken? Ik wil mijn vriend, aanstaand echtgenoot en, naar we hopen, toekomstig vader, bijtijds den weg wijzen naar dit dorado voor ouders en kinderen, en hem op eenige nieuwe snufjes attent maken. Eer we het weten, zijn we in een krijgshaftigen hoek. Terwijl vele ouders en jongeluidjes, welke spoedig deze waardigheid deelachtig hopen te worden zich bij voorkeur ophouden in den hoek, waar rammelaars, blatende schaapjes en dergelijke attributen der eerste levensjaren ver kocht worden, zien we hier in de groote afdeeling voor jongensspeelgoed minder jongeluidjes maar meer resolute ouders van middelbaren leeftijd, wier aankomende jongens al vroeg met de ver dediging des vaderlands vertrouwd moeten worden gemaakt. Het Duitsche volk is een „Volk im Waffen", welks krijgshaftige aard zich dan ook terdege afspiegelt in het speelgoed voor de jeugd, en wel op zulk een frappante wijze, dat een Hollandsche „anti-militarist-pur-sang", zooals er zoo menigeen in de Tweede Kamer wordt aangetroffen, groen van ergernis zou worden, wanneer hij het zag. Ja, de krijgshaftige geest is zelfs in het Semitische deel der bevolking gevaren, niettegenstaande zijn jongelingschap van rijken huize tot dusver de hoog aangeschreven post eens reserve-luitenants niet deelachtig kan worden, een waardigheid, welke in het militaire land Pruisen in veler oog meer geldt dan de professorstitel. Naast me staat een elegante joodsche mama in prachtigen pelsmantel en grooten vederhoed. Op de verlanglijst van haren jongen staat o. a. een adelborstendolk, en nu onderzoekt mama met kritisch oog en schuchter tastenden vinger het veel te scherpe lemmet. De zaak komt haar toch te bedenkelijk voor; men kan nooit weten. En terwijl ze den dolk weer in het ivoren heft steekt, besluit ze liever een imitatiedolkje te nemen, dat de geduldige juffrouw haar toont, en dat met zijn stompe, afgeknotte punt niet zoo'n gevaarlijk speelgoed zal zijn in de handen van haren jongen, die nog meer moordtuig „en miniature" heeft gewenscht. Hoe komt hij zóó uit den aard te slaan! Aanzien doet gedenken. Achter de glazen schuifkasten zijn alle attributen der tallooze Duitsche uniformen en wapens in verschillende kinder-grootten uitgestald, echte helmen en Tschapka's, kurassen, sabels, geweren, zelfs heele wapenrustingen, kortom een arsenaal in het klein. Want aan kanonnen is evenmin gebrek. Dat een ontzaglijke keus aan platte en massieve tinnen en looden paarden- en voetvolk voorradig is, spreekt eveneens van zelf. Stapels doozen met de bezetting van gansche vestingen. Staan wij, Hollanders, in het buitenland als een krijgshaftig volk genoteerd, als een „Volk in Waffen?" Ik moet zeggen helaas neen. En dit negatieve antwoord op de vraag, of men ons in het buitenland als een volk beschouwt, dat zich met het zwaard in de vuist zal weten te ver dedigen, spiegelt zich ook eenigszins hier in den speelgoedhoek af. „Hebt u ook Hollandsche soldaten, juffrouw?" Het bleeke juffie schudt lachend neen met haar hoofd. Een anti-militaristische landsman, die me hierheen gevolgd was, zou bij dit antwoord weer eenigszins van zijn ergernis zijn bekomen. We dwalen verder door kolossale poppen- afdeelingen, langs poppen-linnenkasten en trous seaux, poppenkamers en poppenscholen, langs tot in de kleinste bizonderheden aan de werkelijk heid der kinderwereld ontleende groote en kleine „poppenwerelden". Verder, langs elektrisch speel goed, snorrende auto's, op een gegeven oogenblik uit elkaar vallend met een knal, en zoodanig geconstrueerd, dat men ze weer in elkaar kan zetten, langs een speciale phonograph-afdeeling achter glazen wanden, welke het snurkende, door dringende geluid der verschillende opgewonden phonographen wel dempen, doch niet geheel smoren. En overal honderde en honderde menschen, koopend, onderhandelend, rondkijkend en lang zaam voortschuifelend. Met één der glazen lifts omlaag. Op elke ver dieping dreunt de „boy" zijn lesje af, en noemt de voornaamste afdeelingen der verdieping. Gelijk vloers belanden we ten slotte in een afdeeling, waar het stil is en geen Kerstmis-inkoopers worden aangetroffen. Want zelfs in het rijke Berlijn zijn degenen, die met Kerstmis aan vrouw lief een geheel interieur cadeau doen, zeldzaam. We treden een groote hall binnen, waar een fonteintje droomerig klatert in een bekken van tegels. Zware zetels links en rechts van een schouw, waarnaast een Hermes-beeld de wacht houdt. In den kring, rondom de Hall, een serie van 16 rijke interieurs, eetkamers, studeerkamers, salons, een muziekkamer in licht gesneden kersenhout, een prachtige slaapkamer in mahoni- hout. Eenzaam wandelt de surveilleerende juffrouw door de mooie stille vertrekken, waar zij wellicht luchtkasteelen bouwt hier in het rijke milieu, „abseits vom Wege", maar toch vlak bij de branding van het woelige Waarenhaus. K. 383ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 4e klasse van 7, 8, 9 en 10 Januari 1907. Pr ij zen van 65,— 1838 8332 8437 8509 10476 12219. 1850 8339 8482 8528 10477 12225 1851 8342 8490 10462 12139 12226 8323 8353 8500 10469 12147 12244 8328 8427 8501 10471 12217 12249 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 4 Jan. Een zoon van A. Kloote en C. Kaan. 4 „I. Kwaak en M. Boogerd. 5 W. P. van Dienst en A. W. de Jager. 8 A. C. Bolle en E. Fondse. 8 dochter C. J. Vermunt en A. H. J. den Boer. 10 zoon A. Logmans en P. C. Sanderse. Gehuwd: 8 Jan. A. P. L. J. Paulussen, 26 j., j.m. en M. C. Zevenboom, 25 j., j.d. Burgerl. Stand van Zonnemaire. 4de kwartaal 1906. Geboren: 1 Oct. Gerrit Adriaan, z. van M. L. Schilperoort en F. de Roo. 12 Lena, d. van J. v. Dijke en J. den Boer. 12 Eliza, d. van K. v. d. Meer en G. Hoekman. 25 Lena, d. van W. de Oude en K. Fondse. 26 Johannes, z. van M. Hartog en A. Voshol. 7 Nov. Johannes, z. van J. A. v. d. Bijl en T. M. van Schelven. 10 Jan Leendert, z. van J. Ganzeman en Vink. 12 Pieter Leendert, z. van J. J. Voshol en A. v. d. Have. 12 Leendert, z. van S. v. Almkerk en G. v. d. Boogaard. 15 Johanna Josina, d. van A. van Almkerk en A. Vis. 17 Maatje Adriana, d. van J. Berman en A. Boogerd. 21 Leendert Gilles, z. van J. A. v. d. Bijl en T. Padmos. 21 Dec. Janna Neeltje, d. van J. M. Geleijnse en M. v. d. Sande. 26 Hendrika, d. van P. Malepaard en M. J. Kloet. 30 Janna Adriana, d. van P. Nuijens en D. L. de Munnik. Gehuwd: 30 Oct. K. W. den Boer, j.m., 30 j. en A. K. Ganzeman, j.d., 29 j. 31 A. Bouw, j.m., 22 j. en M. van Almkerk, j.d., 30 j. 16 Nov. H. Barendregt, j.m., 29 j. en j. Viergever, j.d., 24 j. Overleden: 20 Oct. Gerrit Adriaan Schilperoort, oud 3 weken. 12 Nov. Krina Maatje v. d. Plas, oud 31 jaar. 14 Johannes Hartog, oud 3 weken. 25 Lena van Dijke, oud 6 weken. Burgerlijke Stand van St.-Filipsland. December 1906. Geboren: Cornelis Hubertus Adrianus, z. van J. A. Stols en E. P. Stoutjesdijk. Abraham, z. van M. Nelisse en M. A. v. d. Meer. Leendert, z. van J. Verstraate en J. Koetz. Getrouwd: M. T. v. Staalen, 41 j., weduwn. van P. H. Elen- baas, en G. v. ElsScker, j.d., 22 j. Overleden: P. A. v. Puivelde, 82 j., weduwn. van M. E. Rens. J. Faasse, 31 j., echtgenoot van N. Westbroek. Burgerl. Stand van Scherpenisse. December 1906. geboren: 9 Dec. Jan, z. van G. Feijtel en J. de Graaf. 27 David Adriaan, z. van D. J. Hartog en T. Keizer. 28 Karei, z. van A. Bijnagte en C. Suurland. overleden: 10 Dec. Levenloos kind van H. v. d. Werff en J. C. v. d. Velde. 17 J. Feitel, 6 jaar, z. van G. Feijtel en M. Jansens. Weekmarkt te Zierikzee 10 Jan. 1907. BoterprijzenDe boter is verkocht voor 0,50, 0,62 J en 0,65 de 5 H.G. Kip-eieren: De Kip-eieren zijn verkocht voor I,—, 1,50 en 1,62J de 25 stuks. STOOMBOOTDIENST Januari. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'umorg. 'stnidd. Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 7,30 Dinsd. 15 7,30 Woens. 16 7,30 Dond. 17 7,30 Vrijdag 18 7,30 Zaterd. 19 7,30 1,30 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 Van Zierikzee: 'smorg. Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 6,15 Dinsd. 15 7,- Woens. 16 7,30 Dond. 17 6,30 Vrijdag 18 7,30 Zaterd. 19 7,30 'smidd. 1,30 1,30 1,30 1,30 2,- 1,30 1,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Getrouwd: ANDRÉ PAULUSSEN en MARIE ZEVENBOOM, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 8 januari 1907. Ondertrouwd: JAN VAN GILST Pz. en LENA BEEKMAN Ad., Bruinisse, II Januari 1907. Getrouwd: M. J. STOUTJESDIJK C.H.Az. en T. A. GELUK J.Ad., die, mede namens wederzijdsche familie, dank betuigen voor de blijken van belang stelling, bij hun huwelijk ontvangen. Tholen, 10 Januari 1907. Geboren: LOVINA JACOB A Dochter van JOH.» CONSTANDSE en AAGTJE CONSTANDSE-Van Beveren. Gorinchem, 7 Januari 1907. Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze geliefde Vader en Behuwd- vader J. SOONS Jz., in den ouderdom van bijna 72 jaren. St.-Maartensdijk, 9 Jan. 1907. Uit aller naam, CORNELIA VAN OOST—Soons. C. VAN OOST. Heden overleed te St.-Maartensdijk, onze geachte Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer JACOB SOONS, in den ouderdom van circa 72 jaar. Brouwershaven, 9 Januari 1907. C. SOONS. J. SOONS—Geelhoed. Heden overleed, na een langdurig en geduldig lijden, in den ouderdom van 63 jaar en 7 maanden, onze geliefde Echtgenoote, Zuster, Behuwd zuster en Tante, Mej. ELIZABETH LETTE, geb. Hallinose. Nieuwerkerk, 7 Januari 1907. Namens de Familie, J. LETTE. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, betuigen wij onzen innigen dank. H. M. DEN BOUWMEESTER. ?pel' S. J. P. C. DEN BOUWMEESTER- door"Haman. Wirasari (lava). F. J. DEN BOUWMEESTER. V Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Behuwd- broeder, den Heer L. VERVEEN Jz. te Harderwijk, betuigen wij onzen hartelijken dank. Den Haag, 10 januari 1907. Mejuffrouw G. VERVEEN. A. C. LUDOLPH—Saraber. M. M. E. SARABER. v A. LEEUWE, Korporaal Instructie- Bataljon, betuigt aan familie, vrienden en kennissen, zijn vriendelijken dank, voor de gelukwenschen op 1 Januari 1907. Kampen, 9 Januari 1907. Magazijn van Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Slijp- steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. ZWAMMERDAM, levert prima Goudsche Kaas van 4—47« Kilo tegen f 0,40 per '/t Kilo; ook prima Edammers f 1,50 per stuk of f 2,80 per 2 stuks, franco per post tegen rembours. Voor H.H. winkeliers speciale prijzen en conditiën. Al is uw tafel rijk voorzien Van fijne spijs, ja wijn misschien, THOMSON's PUDDING ontbreekt er aan, Ge gaat van tafel, onvoldaan. Prijsvraag 23 Dec. 1905. Advertentiën en Abonnementn voor de Zierikzeesche Nieuwsbode en alle andere, zoo binnen- als buitenlandsche Couranten, worden aangenomen door Boekh. KROM, Havenplein, Zierikzee. Aanzuivering1 van het Dijkge.schotde PachtenErfpachten enz. over 1906verschuldigd aan het Waterschap Schouwenwordt dringend verzocht. De Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen, D. VAN DER VLIET. Mb Het B E S T U U R der Land- bouwvereeniging Vooruitgang zij ons streven" te Scherpenisse zal trachten aan te besteden, op Woensdag 23 Januari 1907, voorm. 11 uur, bij C. Rijstenbil te Scherpenisse, de levering van minstens: 80200 K.G. Superphosph. van 14pCt. 7600 „18 1900 Echte Peru-Guano. 5100 Chili-Salpeter. 7100 Zwavelzure Ammoniak. 25900 Amm. Superphosphaat. 3600 Landbouwkalk. 100 Zwav. Kali-Magnesia. Levering vóór of op den lóen Febru ari 1907. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Secretaris J. VAN GORSEL te Poortvliet. i De Notaris J. FRANSE zal, Vrijdag 18 Januari 1907, 's middags 12 ure, voor Mej. de Wed. en Erven van den Heer W. KANAAR, in het te veilen perceel, publiek verkoopen De sinds vele jaren bestaande en gunstig bekende aan de Nieuwe Haven te Zierikzee, Kadaster Sectie B no. 1773, groot 02 A. 60 c.A. De Gebouwen dezer Sociëteit, voor eenige jaren geheel vernieuwdbe vatten twee zeer nette, ruime en goed verlichte zalen 1 bovenzaal voor de socië teit en 1 benedenzaal voor vergaderingen. De kooper, die met 1 Maart op het gebruik kan komen, moet den Inventaris overnemen voor den getaxeerden prijs, T. De Notaris H. J. VAN NOU- HUYS te Zierikzee zal, Vrijdag 718 Januari 1907, te 10 uren, aan het Schutje, gemeente Kerkwerve, openbaar verkoopen: Een aftands 2-jarige vette Os, lj-jarige halfgemeste Os, 2 Osjes en Stiertje van 7 maanden, jaarling Stier, dito Os en dito Vaars, 3 Loopvarkens, 6 Biggen, een groot jaarling Schaap, drachtige Geit, voorts: Tilbury, Hondenkar, Windmolen, Hooihark, Steekkar, 3 Waschmachines, Moesmaker, Ploeg, Petroleumstel, Kookstel, Tafels, Stoelen, Kleerrek, verschillende Deuren, alsmede pi. m. 10 duizend K.G. Tarwe- stroo, eenige partijtjes Stroo, Klaver, Kanthooi en Jaapjespeeën. De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zal, op Vrijdag 18 Januari 1907, des voorm. 11 ure, in het Bosch van Haamstede, publiek verkoopen Eene groote partij lang en zwaar waaronder geschikt voor Bakens. De Notaris Mr. J. C. VAN DER BS* LEK DE CLERCQ zal, ten ver- Kfa&sF zoeke van den Hoogwelg. Heer Jonkheer Mr. J. W. D. SCHUURBEQUE BOEIJE, op Zaterdag 19 Januari 1907, des voorm. 10 uur, op de Buitenplaats „Mon Plaisir" onder Noordgouwe, publiek verkoopen: EENE GROOTE PARTIJ waaronder zeer geschikt voor bakens. Puilt vertrouwd. aan Ie bevelen om afkomst en kwaliteit. EIGEN TEELT. Te bekomen bij P. CREZEE, Ooltgensplaaf.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 6