gewezen patiënt, de 56-jarige los-werkman C. W., die onder zijn behandeling is geweest ter zake van een ongeval, hem gedreigd heeft het leven te benemen. Gisterenavond is de man aangehouden en werden op hem bevonden een ongeladen revolver en tien scherpe patronen. W. ver klaarde het wapen gekocht te hebben van het geld, dat hij voor het verpanden van zijn horloge had gekregen. Hij erkende volmondig het oogmerk te hebben den dokter te dooden, omdat deze gezegd had, dat hij te lui was om te werken. W. deelde nog mede, dat hij een ongeval op een schip had gehad en sedert aanmerkelijk in krachten was afgenomen. Het advies van den arts was oorzaak geweest, dat zijn hooger beroep op den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering niet ontvankelijk werd verklaard en het gevolg van een en ander zon zijn, dat hij broodsgebrek moest gaan lijden. En de dokter, zei W„ was de oorzaak hiervan. Voorloopig is de gevaarlijke patiënt in bewaring gehouden. Bij het wegstuwen van vaten spiritus aan boord van de in den Haringvliet liggende stoomboot „Stad Tholen", had de ^5rjarige, dekknecht Johannes Dekkers, wonende te Bergen-op-Zoom, het ongeluk met zijn rechterdijbeen tusschen twee dier vaten beklemd te geraken, tengevolge waarvan hij zich zóódanig inwendig be zeerde, dat hij per rijtuig naar het Zieken huis moest worden vervoerd, alwaar hem heelkundige hulp werd verleend. Bij eenige firma's te dezer stede kwamen de brieven in, welke in de mail waren van den bij Ottersberg verongelukten trein van Hamburg naar Keulen. Sommige enveloppen waren met bloed bevlekt en in het vuil waren menschenharen zichtbaar. Op de couverten staat een blauw stempel, vermeldende in het Duitsch: „Beschadigd wegens spoorwegongeluk". Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Menigeen in Zierikzee lijdt, en kan genezen worden zooals deze Vlissinger. De Heer J. OSSEL, Lange Zelke 136 E le Vlissingen, meldt onsSedert ruim drie jaren klaagde ik over de nieren, ik had steeds verschrik kelijke pijn in den rug en in de lendenen en was immer aangedaan met een door en door vermoeid, afgemat gevoel, hetgeen zich reeds 's morgens bij het opstaan openbaarde. Mijn eetlust was zeer verminderd en ik was zeer neerslachtig en moedeloos, toen men mij opmerkzaam maakte op Foster's Rugpijn Nierenpillen. Op aanraden van een vriend begon ik deze onmiddellijk in te nemen en dit was mijn geluk, want na een paar dagen gevoelde ik reeds dat ik opknapte en veertien dagen later was de pijn geheel en al verdwenen. Uit erkentelijkheid zal ik steeds gaarne de uit stekende hoedanigheden van uw pillen bekend maken en ik geloof dat ik daardoor tevens velen nierlijders een dienst bewijs. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken óp elke wijze, die u goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nierenpillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. POLAK, gedipl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. POTTER, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Uit Stad en Provincie. Zierikzee. De beperking van het met beladen voertuigen berijden der kunstwegen is, ingevolge de door Gedep. Staten dezer provincie gemaakte bepaling, opgeheven, met ingang middernacht tusschen den 5en en 6en dezer. Naar wij vernemen, zal in deze maand nog, in de Concertzaal alhier, een bal-masqué gegeven worden, dat op dezelfde leest als in de groote steden geschoeid zal zijn. So| I Nj-O O) O Is». aar). Tot. 189 266 455 ZIP 811 530 ■S >85 C 241 CO CO LD CM 281 O» S- -oun 214 in rf lO o> 249 H£,I§Ü m 1 8» Op de Staatsbegrooting voor 1907 is een bedrag van f 2000 uitgetrokken voor de examens ter verkrijging van diploma's als schipper en stuurman ter visscherij. Aan het einde van de. cursussen te ljmuiden zullen de eerste examens ge houden worden. Zonnemaire, 5 Jan De heer A. A. Beekman uit 's-Gravenhage hield gisteren avond voor de leden van 't departement van 't Nut en geïntroduceerden eene belang rijke en leerrijke verhandeling over den watervloed van 12 Maart a. p., die met alle aandacht werd aangehoord. Als candidaten voor de a.s. stemming voor een lid van den gemeenteraad zijn bij den burgemeester opgegeven de heeren M. P. Hocke en J. A. van der Bijl Jacz. Noordwelle. Bij het snijden van vee voeder op de hofstede van den heer N. L. de Oude onder deze gemeente, had een jeugdige arbeider het ongeluk met zijn arm in de machine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel werd gebroken. Dadelijk na het ongeval bracht men den gekwetste ter behandeling naar het Ziekenhuis te Noordgouwe. Naar wij vernamen laat de toestand zich voorloopig gunstig aanzien. St.-Filipsland, 5 Jan.. Met het indijken der Slaakgronden zal, zoodra het weer maar eenigszins handzaam wordt, spoedig begonnen worden. De aannemer schijnt van plan te zijn, eenige honderden mannen aan 't werk te zetten. Voor hen, die van elders komen, zullen de noodige keeten op den Slaakdam geplaatst worden. Goes. De heer D. J. Oggel te Axel, dit jaar aan de beurt van aftreding ais lid der Prov. Staten voor het district Goes, moet niet voor een eventueele herbenoeming in aanmerking wenschen te komen. Middelburg. De afdeeling Middelburg van den Ned. Schildersbond heeft aan de patroons verzocht met ingang van 1 Maart het minimum-loon der schildersgezellen te verhoogen tot 19 cent per uur met een maximum-werktijd in den zomer van 10J en in den winter van 8 uur. Vlissingen. Het is thans zeker dat de militaire bakkerij alhier den 1 April a.s. wordt opgeheven. Het brood voor de garnizoenen Middelburg en Vlissingen wordt dan te Bergen-op-Zoom gebakken. Het lichtschip „Schouwenbank" is alhier binnengebracht om verschillende voorzieningen te ondergaan. Hr. Ms. pantserschip „Koningin Regentes", dat de volgende maand uit Oost-lndië hier te lande kan worden terug verwacht, zal verschillende reparatiën aan schip, machines en ketels moeten ondergaan. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bij de aanbesteding van de dijksver- hooging en verzwaring van den Wilhel- minapolder, 19 Dec. gehouden, was de laagste inschrijver voor beide perceelen de heer J. A. de Bourgraaff te Wemeldinge ad f 14.199. Het werk werd toen niet gegund. Thans is het bij onderhandsche inschrijving gegund aan den heer D. van Hiele te Tholen, voor f 12.876. Mcrotn J I •9 «r g s 1 i£ 15 l 15 I l i£. 9 ©I "0(?i - ïeoI I I co w a -f OM Is |g£§§g8S8£ So I ©4 ©4 3 of» -rST C J "H 2 .E "5 7! .SO S i «li f.- -jt! 1 g- - s sa ■s IjfS i S3 s-gflsa S--S Stal s .a 3 "O a.s 03 ,e f BH lllll 53 a> Irt e 6CiO ©4 £**4 s'o- <;s<s S S S «ris 8**1 J? KJ L-llsi m I" S aSï -i3< I<S.s 151-1 |"jt3 g e Si ïiJHïifNi i J S «-Ö s S-TJ a.2 «O -2 JS _5 j=»aj jj, 5 "o o© 2 2 SÜg .Q °g umua. 3 Landbouw en Veeteelt. Veeziekte. Te Hulst is een geval van mond- en.klauwzeer onder rundvee gecon stateerd. Als een bewijs, dat in de aangrenzende Belgische provinciën het mond- en klauw zeer op tamelijk ernstige wijze woedt, meldt mendat volgens het jongste door het Ministerie van Landbouw uitge geven bulletin in de vorige maand in de provincie Oost-Vlaanderen waren aangetast 645 stuks vee, in West-Vlaanderen 286 en in Brabant 264. Oost-Vlaanderen is het meest besmet van al de provinciën van België. In Zeeuwsch-Vlaanderen is dank zij den genomen maatregelen de gezond heidstoestand van het vee uitstekend. Noordgouwe. Dat het gebruik van kunstmest en krachtvoeder nog steeds toeneemt, blijkt hieruit, dat door de Land- bouwsocieteit in 1906 voor f 16534,16s, tegen f 10346.025 in 1905, van die stoffen is aangekocht. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 7 Jan. Hedennamiddag werd uit Rotterdam naar het Huis van Bewa ring alhier overgebracht, P. J. B., 23 jaar, zonder beroep, geboren en wonende alhier, verdacht van diefstal hier ter stede gepleegd. Amsterdam. Tegen den oud-kolonel M. M., beschuldigd op 20 October 1906 een thans gehuwde vrouw, met wie hij vroeger 12 jaren omging, met voorbedachten rade, door messteken van het leven te hebben willen berooven, dus van moord aanslag, werd, nadat 15 getuigen gehoord waren, door den ambtenaar van het O. M., wegens zware mishandeling, 4 jaren geëischt. Uitspraak 18 Januari. De Amsterdamsche rechtbank deed Zaterdag 1.1. uitspraak in de zaak van Le Fèvre de Montigny en De Geer. De rechtbank veroordeelde den eersten beklaagde tot 4 jaar en 6 maanden, den laatsten tot 4 aar gevangenisstraf; beide met aftrek van 6 maanden preventieve hechtenis. De eerste beklaagde bleef na het uit spreken van |ic.t vonnis uiterst kalm; hij scheen tevred'en. De Geer daarentegen was hevig ontroerd, hij weende hevig en zat voorover met het hoofd in de handen. Naar men verneemt, zal de zaak tegen den gewezen notaris F. Bland van den Berg, voormalig directeur van de Zuid-Hollandsche Hypotheekbank, Donder dag 31 Januari in openbare behandeling komen voor de rechtbank te Rotterdam. Van de zijde van het O. M. zijn 22 getuigen gedagvaard. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in het proces van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers" en de gemeente Schiedam. Met vernietiging van de beslissing van den kantonrechter te Schiedam werd de Bond op alle punten in 't gelijk gesteld en de gemeente Schiedam veroordeeld tot betaling van hoofdsom, rente en in de proceskosten. De rechtbank heeft als juist gehuldigd het standpunt van den Bond dat tijdelijke diensten wel degelijk medetellen voor de salaris-verhooging wegens dienstjaren. teekenen aan de gemeente-teekenschool te Rozendaal de heer J. H. Ochtman, leeraar aan de R. H. B. S. te Bergen-op-Zoom. KERKNIEUWS. Zierikzee, 7 Jan. Gisterenavond werd in de Kleine Kerk alhier dr. J. Helder, onlangs van Amsterdam naar hier verhuisd, bevestigd tot predikant der Herv. Gem. door zijn ambtgenoot, ds. Van den Berg, die in hoedanigheid van consulent dat werk ve.rrichtte. De bevestiger herinnerde in zijn "kotje maar warme toespraak aan het feit, dat dr. Helder, na ruim 41-jarige Evangeliebediening, waarvan ruim 20 jaren te Zierikzee, en na ongeveer één jaar afwezigheid, als geordend predikant in deze gemeente terugkeerde. Op zijne uit- noodiging zong de zeer talrijk opgekomen gemeente den bevestigden predikant toe uit Gez. 91 3. Deze hield een in stille aandacht gevolgde toespraak naar aan leiding van Mark. 16 15 „Gaat heen in de geheele wereld en predikt het Evangelie aan alle schepselen", en dankte ten slotte den kerkeraad, de colleges van bestuur en de gemeente voor de belangstelling, hem in zoo ruime mate bewezen. Noordgouwe. Gekozen tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Gem. alhier de heeren H. Dekker, aftredend, en H. Akkerdaas; tot diaken de heer D. Dalebout. St.-Filipsland, 6 Jan. De in de Herv. Kerk gehouden collecte voor den kerkbouw te Oud-Vossemeer heeft opgebracht f 8,97 Herkozen tot notabelen bij de Herv. Gem. de heeren C. Clarisse en J. Verkerke. Bedankt voor het beroep bij de Herv. Gem. te Leilens (Overijsel) door den heer S. Ybema, hulpprediker te Kamperland (N.-Beveland). Men schrijft uit Krabbendijke Donderdag overleed alhier de heer J. de Koning, predikant bij de Geref. Gem., in den ouderdom van ruim 80 jaar. Mocht deze eerwaardige grijsaard zich steeds in een goede gezondheid en krachtig gestel verheugen, ?podat hij kort geleden nog spreekóetirlF".' cLTlts'vervulde, vóór weinige dagen werd hij opeens zeer ernstig aan getast. Hij was ruim 30 jaar inwoner van Krabbendijke, en sedert enkele jaren emeritus. Met hem is één onzer meest geachte burgers heengegaan. Zijn sterven zal niet alleen worden gevoeld in eigen familie, in engen kring onder zijn geestverwanten, maar alom in onze gemeente zal deze achtenswaardige persoon worden gemist. Verdraagzaam jegens andersdenkenden, had hij zich ook in die kringen vrienden ver worven, welke prijs stelden op die vriend schap en die ook hem met leede oogen grafwaarts zullen zien dragen. Familie en geestverwanten zullen treuren om dezen beminden doode; een troost zij hun, dat de gansche gemeente mede zal gevoelen en steeds in dankbare herinnering aan hem zal terugdenken. De overledene heeft gewerkt zijn geheele lange leven èn voor zijn gezin èn voor de maatschappij naar zijn beste weten en innige overtuiging: hij ruste in vrede O N D E R W IJ S. Benoemd tot leeraar in het bouwkundig Post en Telegrafie. De bekende Amsterdamsche teringzegels hebben ook al weer aanleiding tot onge noegen gegeven. Ze worden n.l. ten bate der Amsterdamsche vereeniging tot bestrij ding van de tuberculose ook verkocht te Den Haag en Rotterdam. De vereenigingen daar achten zich nu benadeeld en zijn bij de Amsterdamsche vereeniging gaan protes teeren. Gemengd Nieuws. Tegen straatverlichting. In een oud nummer van een bekend blad van 28 Maart 1819, zoo vertelt de Dordr. Crt., worden de volgende bedenkingen tegen straatverlichting geuit: 1. Zij druischt in tegen de goddelijke ordening der natuur. Volgens deze ordening is de nacht bestemd voor de duisternis, die alleen door het maanlicht getemperd wordt. Wij, menschen, mogen niet in het wereldplan ingrijpen en den nacht in den dag veranderen. 2. Zij legt een belasting op aan hen, die niet op verlichting gesteld zijn, omdat zij er geen voordeel van hebben en er zelfs nadeel van kunnen ondervinden. 3. Zij is in strijd met de hygiëne, want de verbrandingsproducten werken nadeelig op zwakke menschen en zoo wordt de grond gelegd voor vele ziekten, wien het 's nachts op straat gemakkelijk en gezellig wordt gemaakt, waardoor zij zich hoest of verkoudheid op den hals halen. 4. Zij is verwerpelijk op philosofisch zedekundige gronden, omdat het kunstlicht den afkeer voor de duisternis verjaagt, die toch menigeen van het kwade afhoudt. Drinkers durven daardoor langer in de kroeg blijven en jonge paren worden er door aaneengekoppeld. 5. Zij maakt de paarden schichtig en dieven stoutmoedig. 6. Zij eischt groote sommen, die den maatschappelijken rijkdom verminderen. 7. Zij doet schade aan het nationaal gevoel, dat vooral verhoogd wordt door illuminatie bij gewichtige feesten; deze illuminaties nu maken veel minder indruk, als er eiken avond verlichting is. Daarom geniet de plattelander veel meer van een illuminatie dan de stedeling. Ook in Italië treft men weieens koude spoorwegwagons. Dat was de vorige week o. a. het geval in den sneltrein Milaan—Venetië. Aan het eerste het beste station, waar de trein stopte, werd er geklaagd, maar zonder resultaat. Aan het volgende station echter zou het niet afloopen. Alle reizigers stapten uit en weigerden hun plaatsen weer in te nemen. Toen het personeel met doorrijden dreigde, stelden zich vijftig man voor de machine en verkozen daar niet weg te gaan voor de wagens verwarmd waren. Dit geval staat niet op zichzelf, maar is een dwang middel, dat hoe zonderling ook meer is toegepast in Italië gedurende de laatste dagen. Ingezonden Stukken. Zierikzee, Januari 1907. Mijnheer de Redacteur! In de N. Rott. Ct. van Zondag 1.1. zag ik onder de Rechtszaken vermelddat door de Rotterdamsche Rechtbank tegen een veedrijver eene gevangenisstraf van 14 dagen was geëischt, omdat hij op noodeloos wreedaardige wijze een koe geschopt had. Deze beklaagde was reeds vroeger wegens hetzelfde feit tot 7 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Ieder, die zooals ik, altijd op de haven ben, kan zien hoe hier bij het lossen en laden van koeiende dieren onnoodig worden geslagen en geschopt, zelfs zóó, dat de arme dieren dikwijls niet meer kunnen begrijpen hoe en wat zij moeten. Het is daarom, dat ik bovenstaand bericht breng onder de aandacht onzer politie, opdat ook zij aan de noodelooze dierenkwelling aan onze haven een einde make. Dank voor de opname, jan. St.-Maartensdijk, Januari 1907. Mijnheer de Redacteur! In het nummer van Donderdag 3 Januari j.l. wordt in uw blad een kritiek geleverd op de besluiten van de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad alhier. Treurig moet het volgens den criticus tegenwoordig hier gesteld zijn met de behartiging der algemeene belangen. Zij schijnen totaal verwaarloosd te worden, 't Is voor een burger om koud van te worden. Bij het lezen dier kritiek krijgt men zoo den indruk, dat de vriend van recht en billijkheid maar liefst het geheele boeltje zou opruimen, met den voorzitter incluis, en dan de raadsstoelen, geheel ontsmet, doen bezetten door een 8-tal nieuwe heeren van ander kaliber, die de kunst beter verstaan te letten op de algemeene belangen. En dan zeker liefst meer jolige broeders, niet zulke druilooren, maar echte jongens van Jan de Wit, die weten, wat een mensch toekomt. Ónze treurige wetgeving laat dat echter niet toe om de heeren zoo maar in massa naar huis te sturen en daarom zit er niet anders op, dan bij gelegenheid eens te profiteeren van eene tusschentijdsche of periodieke vacature om er ander bloed in te brengen. Gelukkig, dat er zich spoedig weer zoo'n buiten kansje voordoet en de vriend van R. en B. heeft niet nagelaten, daarop reeds de aandacht te vestigen. Men behoeft niet beslist molenaar te zijn om spoedig te voelen, uit welken hoek de wind waait. Doch ter zake. Het le punt, dat aan kritiek onderworpen wordt, betreft het besluit om het advies in te winnen van de gezondheidscommissie tot stichting van een ziekenhuis op het kaadje, voor het geval, dat het eens mocht gebeuren, dat in een of ander groot of klein logement eens een vreemdeling aan besmettelijke ziekte mocht komen te lijden, wat intusschen in een lange reeks van jaren niet heeft plaats gehad en wel waarschijnlijk ook in 't vervolg zelden zal voorkomen. In ieder geval het kan voorkomen en daarmede dient rekening te worden gehouden, zooals de raad dan ook deed. Nu moeten de lezers weten, dat de door den vriend van R. en B. zoo zeer gewraakte plaats is buiten devkom der gemeente, waar wel is waar een nieuwe rij huizen zal worden ge bouwd, doch dat nog altijd een afstand van ongeveer 30 meters overblijft, die niet meer door den raad beschikbaar is gesteld, en bij het plaatsen van zoo'n gebouw toch zeker nog een 25 meters afstand van het naastbijzijnde huis ter eene zijde zal overblijven en aan de andere zijde in 't geheel geen woningen staan. Nu vragen wij toch, of uit hygiënisch oogpunt de practische gevaren daar zoo groot kunnen zijn. Zeker, kon men zoo'n gebouw midden in een polder plaatsen, geïsoleerd op grooten afstand van elk menschelijk wezen, dat zou volmaakter toestand zijn. Doch ook een gemeenteraad is in vele gevallen niet in staat het ideaal zijner wenschen te vervullen. Laat de vriend van R. en B. eens een reisje maken en op dit gebied kennis verzamelen, waar in de meeste steden de ziekenhuizen gebouwd zijn, waar zelfs nog kort geleden in 't naburige Tholen de zieken-barakken geplaats waren. De ondervinding zal hem wel leeren, dat de voorgestelde plaats hier den toets der vergelijking met die plaatsing in andere gemeenten glansrijk kan doorstaan. Het 2e punt betreft de wed. Knuist, die bedankt heeft wegens haar gebrekkigen lichaamstoestand als vuilnisverzamelaarster. Die vrouw zal toch zeker niet ten pleiziere van den gemeenteraad zich in dienst der gemeente gesteld hebben; haar eigen belang zal ook wel voorgezeten hebben. Zoo dom en onnoozel is dat mensch ook niet, dat zij om Godswil heerendiensten voor de gemeente zal hebben verricht. Ep waar zij zelve betuigde, dat haar gebrekkige lichamelijke toestand niet meer toelaat haar werk naar behooren te verrichten en zij daarom bedankte, daar behoeven wij naar geen andere motieven voor dat bedanken te zoeken. Dat haar opvolger een salaris van f 50 geniet spruit voort uit eene wijziging der werkzaamheden, betreffende den reinigingsdienst. Het schoonmaken van tusschen de 60 en 70 verlaatputten, benevens de ver plichting aan de huizen der ingezetenen het vuil in ontvangst te nemen, behoort thans ook tot de werkzaamheden van den verzamelaar, wat vroeger niet het geval was. Het 3e punt betreft de benoeming van P. M. als vuilnisman. Hierbij wordt gewraakt, dat er geen officieele oproeping van sollicitanten heeft plaats gehad. Eilieve, laat de vriend van R. en B. eens plaatsen aanwijzen vande grootte van St.-Maartensdijk, waar voor dergelijke baantjes publieke oproepingen worden gedaan. Als er een gemeentebode, lantaarnopsteker, klokkenist, vuilnisman, grafdelver, keurmeester of dergelijke sterft of wil bedanken, dan weet dat op een kleine plaats ongeveer iedereen en vooral zij, die op zoo'n baantje azen. Zij weten dan best, wien zij daarvoor moeten opzoeken; en dit was ook nu het geval. Er waren meer sollicitanten. Maar uit het oogpunt van het meest voordeelige voor de gemeente was P. M., naar het oordeel van de raadsleden, de verkieselijkste. En ook hierin hebben zij niet misgeziende vriend van R. en B. behoorde om daarover te kunnen oordeelen, de behandeling dier zaak en de beperking der sollicitanten nader te kennen. Wij zouden op het schrijven van een vrieud van R. en B. niet zoo uitvoerig zijn ingegaan, ware het niet, dat door hem, waarschijnlijk met het oog op de a.s. raadsverkiezing, eene zoo scheeve toelichting van het behandelde in de I laatste raadszitting was gegeven. Dit vonden wij I minder nobel; laat ieder op eerlijke wijze de l candidatuur van den persoon, dien hij het liefst I gekozen zag, bevorderen, maar dat men vermijde, I door onedele kritiek, partij trekkende van 't geloof I der lichtverleidbare schare, een geheel college I verdacht te maken. EEN INGEZETENE. Eiland Tholen. Mijnheer de Redacteur! Waar de bewoners van Oud-Vosmeer zoo luide hun dank hebben betuigd, en met reden, aan het Provinciaal- en aan het Thoolsch—Oud-Vosmeersch Watersnood- Comité, daar had m.i. door hen ook niet mogen vergeten worden, wat inzonderheid de gemeentebesturen van Poortvliet en St.-Maartensdijk voor hen hebben gedaan. Misschien is het in de betrokken vergade ring herdacht, doch naar buiten is daar niets van gebleken. In Poortvliet toch is de openbare school en in St.-Maartensdijk |E de bewaarschool weken gesloten geweest, begaan als men was met het lot der arme slachtoffers, die geen onderkomen, geen voedsel, geen dekking hadden, en in beide gemeenten op de meest hartelijke en gulle wijze van alles voorzien werden. Men kan natuurlijk niet overal aan denken, maar dat op onbekrompen wijze lenigen van den eersten nood moet hen, dunkt mij, toch wel aangegrepen hebben. TELEGRAMMEN. Brouwershaven, 7 Januari. Bij de heden alhier gehouden aanbe steding werd het maken van een dijks- verhooging op den Oosthavendijk niet gegund. De dijksverhooging op den West- havendijk is gegund aan den heer C. Berrevoets te Zierikzee voor f 597.50. *s-Gravenhage, 7 Januari. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer P. de Bruijne Jzn. te Cadzand, als voorzitter der waterkeering van het calamiteuse waterschap Tienhonderd en Zwaarte In de provincie Zeeland. Rotterdam, 7 Januari. GRANEN. Buitenlandsche traag. Meel, f 10,25, kalm. Binncnlandsche geen noteering opgemaakt. Was. Op het land levendige handel. Aanvoer op de markt 15891 steen blauw, 43 a 50 stuivers; 3700 steen Groninger, 38 k 44 stuivers; 620 steen geel, 45 a 49 stuivers; 5580 steen wit, 37 a 40 stuivers, grootendeels opgeruimd. Lijnzaad. Aanvoer ruim, f 9 a f 12. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 2,40 k f 2,60; blauwe f 2,60 k f 2,80; kralen f 3 a f 3,25. Ajuin. Aanvoer 3000 balen, prijs dooreen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2