Wie deze zaak bestudeert, kan niet twijfelen omtrent de slotsom, waartoe hij komen moet, en moet wel verbaasd staan dat in een land als het onze, en in een tijd als deze, een zoo dringend noodzakelijk waterstaatswerk nog steeds op zich laat wachten. De klachten te dien aanzien zullen dan ook niet ophouden en steeds dringender worden. Want tengevolge van de voort durende uitbreiding der schipperij, wordt het daarbij betrokken belang steeds grooter. Om een beeld van den omvang, dien deze allengs gekregen heeft, te geven, herinner ik er aan, dat in 1905 het kanaal van Zuid-Beveland bevaren werd door pl.m. 50.000 schepenwelke voor het overgroote deel kwamen van of bestemd waren naar den weg door het Hellegat. Wanneer men nu nog daarbij voegt de schepen van de Zeeuwsche en Zuid- hollandsche eilanden, die niet door het Zuid-Bevelandsche kanaal gaan, maar wel langs het Hellegat, dan kan men zich een begrip vormen van den omvang, dien thans de schipperij heeft gekregen. Bedenkt men tevens, dat die schepen gemiddeld 4 a 5 opvarenden tellen, dan beseft men voor hoevelen in Nederland dat Hellegat, met zijn omineusen naam, nog steeds vormt een plaats der verschrikking, en bij slecht weer een voortdurend gevaar. Bij honderden liggen daar de schepen onder het zand gewoeld, en wie zal de menschenlevens tellenj, de levens van mannen, vrouwen en kinderen, die daar in den loop der jaren in bange stormnacht een graf in de golven vonden? En dit zal blijven voortgaan, totdat de Regeering er een eind aan heeft gemaakt. Zij heeft dit in haar macht; zij mag den toestand niet laten voortbestaan. Ik dring er dus bij den minister op aan, dat hij deze zaak ter hand neme en wel met spoed, want ben ik goed inge licht, dan heeft de natuur reeds het halve werk gedaan. De stroomen en bedding veranderen daar voortdurend. Door de wijziging in de toestanden is het oogen- blik thans gunstig om dat werk aan te leggen met veel minder kosten dan tot dusver geraamd werden. Men benutte dan echter ook dit gunstige oogenblik, want op dezelfde wijze als het gekomen is zal het stellig ook verdwijnen in die wateren, waar de bedding steeds verloopt. Daarom dring ik er bij den Minister op aan: geef ons dat werk, kan het zijn zonder een fort, moet het zijn met een fort, maar in elk geval geef het spoedig. De heer Kraus, Minister van Waterstaat: Mijnheer de Voorzitter! Het blijft noodig een anderen vaarweg te kiezen, ook al mochten, naar ik hoop, de voorgestelde baggerwerken in den weg langs het zeegat van Ooeree blijvende resultaten opleveren. Het Slijkgat toch, waar de tegenwoordige waterweg naar zee uitmondt, heeft slechts een diepte van 54 d.M. bij laag water. Derhalve kan de bestaande waterweg, ook na de voorgestelde verbetering, niet zijn wat ik Dordrecht zou toewenschen. Daarvoor is noodig verbetering van het Hellegat, waardoor ongetwijfeld de belangen van de binnenscheepvaart mede zullen worden gebaat, ook in verband met de behoefte aan een vluchthaven of veilige reede tusschen de Dordtsche Kil en Wemeldinge, welke reede gedacht is achter den geprojecteerden dam in het Hellegat. De bezwaren, die tegen dat werk bestaan, zijn bekend, en door den geachten afgevaardigde uit Dordrecht even aan gestipt. Ik meen dus, dat het niet noodig is deze op dit oogenblik te releveeren. Tot directeur der gemeentewerken, tevens leeraar aan de burgeravondschool te Roosendaal is benoemd de heer M. Vergouwen, architect aldaar. Met dezen stonden op de voordracht de heeren W. A. E. van der Pluijm (geb. te Zierikzee), C. Doets te Rotterdam en B. Helleman te Venlo. Bij prov. blad no. 162 maken Qedep. Staten van Zeeland bekend, dat een afschrift van het verslag van Oedep. Staten van Noord-Brabant en Zeeland omtrent eene aanvraag om vergunning tot indijking van gronden in het Slaak, ten noorden van den Slaakdam, in de gemeenten Steenbergen (Noord-Brabant)en St.-Philipsland (Zeeland) gedurende veertien dagen ter inzage van een ieder ligt op de secretarie der gemeente St.-Philipsland en op de provinciale griffie. Te Oostburg (Zeeuwsch-Vlaanderen) is op oudejaarsdag een drie-jarig jongetje, terwijl de moeder uit hare woning afwezig was, in de bedstede in brand geraakt en omgekomen. De politie stelt een onderzoek in. Eenige jaren geleden is in hetzelfde gezin een dergelijk ongeluk voorgekomen. De „Federation archeologique et historique de Belgique", welke den 6 Aug. haar jaarvergadering te Gent zal houden, zal een uitstapje naar Aardenburg maken, waar een bezoek zal gebracht worden aan het weeshuis, de havenpoort en de protes- tantsche kerkeertijds toegewijd aan den H. Bavo. Herhalingsoefeningen in 1907. Het plan bestaat in 1907 de lichtingen 1900, 1902 en 1904 voor herhalings-oefeningen onder de wapenen te doen komen; die van 1900 van 29 Juli en 5 Aug. tot 17 Aug., dus 21 en 13 dagen: de lichting 1902 van 19 en 26 Aug. tot 14 Sept., dus 26 en 20 dagen; de lichting van 1904 van 19 Aug. tot 21 Sept. en van 28 Aug. tot 14 Sept., dus 35 en 20 dagen. Zij die voor een minimum aantal dagen moeten opkomen zijn zij die in hun eerste dienstjaar ingevolge art. 19 der Militiewet onder de wapenen zijn gehouden. Varkensvieesch voor de soldaten. Volgens bepaling van den Minister van Oorlog moet het varkensvieesch, ten behoeve van de soldatenmenages, door de zorg van de commandeerende officierenuitsluitend bij als solied bekend staande varkens slachters worden aangeschaft. Het moet afkomstig zijn van varkens, welke zijn voorzien van het stempelmerk van één der gemeentelijke abattoirs hier te lande of van een gemeentelijken keurmeester. In garnizoensplaatsen, waar zich geen abattoir bevindt, noch een gemeentelijke keurmeester is, mag aan de soldaten- menages geen varkensvieesch worden verstrekt. Het varkensvieesch moet worden ge leverd in de stukken en den vorm, waarin het zal worden gebraden. Is het voor gehakt bestemd, dan mag het eerst worden fijn gemaakt, nadat het door den officier, met de keuring belast, is goedgekeurd en in ontvangst genomen; het fijnmalen ge schiedt onder toezicht van den menage meester. Worst mag niet worden geleverd. Noordgouwe. Volgens den alhier ge plaatsten regenmeter is over 1906 in 131 regendagen 674.8 m.M. regen gevallen. De meeste regen viel in Januari 93.3 m.M., de minste in April 24.6 m.M. Het jaar 1905 telde 129 regendagen met 813.1 m.M. regen; toen viel de meeste regen in October 158.3 m.M. en de minste in Januari 30.3 m.M. Brouwershaven, 1 jan. Vrijdag den 28sten December vergaderde alhier, in het Hotel „Kloet", de afdeeling Schouwen— Duiveland van de Schippersvereeniging „Schuttevaer". De voorzitter, de heer H. de Rijke, opende de wegens den sneeuw storm en de wegens dientengevolge ontstane stagnatie in het verkeer schaars bezochte vergadering. Slechts elf leden waren op gekomen. Terugziende op het afgeloopen jaar, deed hij uitkomen, dat dit voor de binnenschipperij als gunstig kon worden aangemerkt. De vloot bleef voor bizondere rampen gespaard. Herdacht werden de heer Ymker, lid van het hoofdbestuur, en de heer Jumelet van Bruinisse, lid van het bestuur der afdeeling Schouwen—Duive land, die beide door den dood ontvallen waren. De heer W. Jumelet werd geschetst als een ijverig bestuurslid, een schipper, rijp door ervaring, wiens degelijke adviezen zeer op prijs werden gesteld. Aangenomen werden de volgende voorstellen 1°. van den heer Joh. van de Linde, om aan te vragena. dat de roode lantaarn van de Steenbergsche Vliet, die op eenigen afstand bijna niet te zien is, vervangen worde door een licht van grooter sterkte, zoodat het op grooten afstand zal zicht baar zijn; b. dat een roode sector aange bracht wordt in den lantaarn aan den noordkant van het Zierikzeesche haven hoofd; 2". van den heer P. Beekman, om twee roode tonnetjes te vragen, teneinde de drie bermen te verkennen, die tusschen de Ossesluis en de batterij liggen; 3". van den heer Braam, om aan te vragen, dat de bestaande ducdalven niet worden opgeruimd. 4°. van den heer H. de Rijke, om te verzoeken, dat de bakens aan den oost kant van het haventje van Viane ver vangen worden door zwarte tonnen, en de bakens tusschen den Anna-Jacoba-Polder en de Mosselkreek door roode tonnen. 5°. van den heer A. van der Linde, om het plaatsen van meerpalen te vragen op het jaagpad van het buitengat van Dintel, en van stoppalen aan beide kanten van de Steenbergsche brug aan den kant van het jaagpad. Genoemde heer stelde ook voor, het gemeentebestuur van Seroos- kerke te verzoeken, het havengeld weer zoo spoedig als dit mogelijk is terug te brengen op het oude tarief. In behandeling was gekomen een voorstel van den heer H. de Rijke, om aan de algemeene vergadering op te dragen, dat zij opruiming verzoeke van een wrak, zijnde een tweemastschip, ge laden met kolen, en gezonken in het West-Hellegat. Herkozen werden als bestuursleden de heeren Van de Sluis en Ribbens, terwijl in de plaats van wijlen den heer W. Jumelet gekozen werd de heer M. Jumelet Wz. te Bruinisse. Door een commissie, bestaande uit de heeren O. Vleeschhouwer en Abr. van der Linde, werd de rekening van den penning meester nagezien en in orde bevonden, zoodat zij, sluitend met een batig saldo van f 41,07 werd goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de te Sommels- dijk te houden algemeene vergadering werden gekozen de heeren W. Ribbens en M. Pannekoek. Hierop werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Schippers-Vereeniging „Schutte vaer" zal haar jaarlijksche algemeene vergadering houden te Sommelsdijk, aan vangende Woensdag 30 Januari. Bruinisse. Bij het verrichten van eenige werkzaamheden had een vrouw in deze gemeente het ongeluk door de gladheid uit te glijden. Zij brak dientengevolge haar been boven den enkel. St.-Maartensdijk. Door de vereeniging „V. Z. O. S." alhier werd Donderdagavond j.l. hare vroeger aangekondigde opvoering gegeven van een drama en een blijspel. Waarschijnlijk tengevolge van den ongun- stigen toestand van weer en wegen was de opkomst, vooral van buitenmenschen, niet zoo talrijk als verwacht had kunnen worden. Het publiek was over het spel zeer voldaan; hierin mogen de leden een spoorslag vinden op den ingeslagen weg voort te gaan. Wij, voor ons, kunnen verder het pro en contra dezer vereeniging te bespreken overlaten aan de inzenders. Oud-Vossemeer. Zondagmorgen reed de landbouwer Heestermans met zijn vrouw en zoontje naar de vroeg-mis, toen door gladheid of anderszins bij het afrijden der hoeve paard, rijtuig en inzittenden terecht kwamen in de diepe drinkingsput voor het vee, met het gevolg, dat het ijs brak en allen onder water raakten. Gelukkig wisten de personen op het droge te komen, maar het duurde meer dan een uur, voor er voldoende hulp was om paard en rijtuig er uit te halen. Tot heden hadden nóch personen nóch paard nadeelige gevolgen van deze ijs-waterdouche. Alhier begint de Eendracht vol ijs te geraken, waardoor de veerdienst wordt bemoeilijkt. Goes. Sneeuw, sneeuw, alles sneeuw! Treinen geen enkel op tijd, enkele de kleinigheid van vier uren ten achter. Sneeuw, de groote pret voor de jeugd. Waar in een minimum van tijd de sleden van allerlei maaksel, vorm en leeftijd van daan gehaald werden, is niet te zeggen. Wel liet de burgemeester omroepen, dat de sneeuw voor Vrijdagavond van stoepen en straten moest verwijderd zijn, maar dat gebod bleek onuitvoerboer en de sneeuw ligt fer nog. Enkele burgers, die de sneeuw opgeruimd hebben, blijken daarmee meer kwaad dan goed gedaan te hebben. Want oorspronkelijk lag ze egaal over de straten verspreid, en nu ligt ze hier en daar op hoopen, waardoor het gaan wordt bemoeilijkt. Waarom de Ver eeniging van Werkverschaffing niet in den arm genomen? Menigeen heeft met sneeuw scheppen een aardigen duit verdiend. Ongetwijfeld zou „Werkverschaffing" de burgers beter ep goedkooper bediend hebben. Eene opvoering gevende vereeniging werd op den tweeden kerstavond door de sneeuw gedupeerd; de bestelde muziek voor den dans kon uit Bergen-op-Zoom niet aankomen. Toch werd er lief hebberij- muziek gemaakt, en het dansen was er niet minder opgewekt door. Sneeuw en vuur gaan niet best samen. Toch hadden we Vrijdagavond dat schouw spel. Natuurlijk door onbekende oorzaak ontstond brand in het hotelletje De Wolf in de Lange Vorststraat, in de onmiddellijke nabijheid der prachtige winkels van Bitter en De Ligny. Het talrijk opgekomen publiek had den meesten schik door de dikke sneeuwvlaag, menigeen werd eens flink met sneeuw gewasschen, „om de oogen open te houden voor den brand". Binnen 't uur was de brand gebluscht, na nog al wat scha te hebben aangericht. Maar het zaakje is verzekerd. Voorzichtig! Een meisje, bezig met het stoppen van kousen, prikte zich daarbij in den vinger. De hand zwol danig op, en de ingeroepen dokter verklaarde een begin van bloedvergiftiging. Gelukkig kon deze, omdat men hem tijdig had ingeroepen, erger voorkomen. Getrouw aan de traditie van niet- in-orde-zijn (een voorstel tot verbetering was laatst door den raad verworpen) maakte de stadsklok met dertien slagen een eind aan 't jaar 1906. We hopen, dat 13, het ongeluksgetal niet profetisch zal blijken te zijn. Een paar St.-Sylvester- schoten (iets ongewoons in deze gemeente) knalden 1906 uit en 1907 in. Het oude was voorbij gegaan: 'tls alles nieuw geworden I De meest hartelijke gelukwenschen voor 1907 komen voor in onderstaanden Nieuw- jaarswensch, die voor civielen prijs, maar hoe meer hoe liever en a contant, zonder eenige korting, hoe ook genaamd, door de beambten van den reinigingsdienst den ingezetenen is aangeboden. De Nieuwjaars- wensch van Thomas en Pieternel is er niets bij. Hoort: Driewerf! geluk gij, waarde Stadgenooten, Op dezen dag, den dag van 't nieuwe jaar, Dat God zijn helt weer voor U wil vergrooten, In naam van Zijnen zoon, die U in 't leven s[ftar. Geniet dit jaar, met al Uw huisgenooten, Een ruimen zegen, uit dien Heilfontein Van ongemengd genot, en laat den lof vergrooten Met allen, die 0 lief en dierbaar zijn. Geniet ook bovenal, des Heeren besten zegen, Gezondheid, voorspoed, welvaart, op uw wegen, In handel en bedrijf, in voor- of tegenspoed, Ontvang het alles, met een blij en vol gemoed. Nu rest ons nog, gij goede Burgervader Ook onzen wensch te bien, opdezen blijden stond, Opdat U weer, Uit jaar in rijken zin ervare, Wat eerbewijzen U dit jaar weer ondervond. Van volk, en raadsleen, al te gader. Nu dan, waarde Stadgenooten, Wij vatten onze taak blijmoedig aan Met het oog op reiniging, van straat en baan, En hopen weer, een kleine hulp van Uwe hand Als oud gebruik in ons gezegend Vaderland. Het woord „hulp" in den voorlaatsten regel is een dichterlijke vrijheid voor „gift". Ernst of kortswijl"? is men bij 't lezen van enkele strofen van dit gedicht geneigd te vragen. Maar, dat daargelaten, de dichter is een waardig stadgenoot van den beroemden Goesenaar Johannis Antonides van der Goes. Het grootste verlies, dat onze gemeente in 1906 heeft geleden, is zeker wel veroorzaakt door het overlijden van dr. G. H. Leignes Bakhoven, den algemeen geachten directeur der R. H. B. S. Uit een 32 tal sollicitanten naar de betrekking van waterbouwkundig ambtenaar bij het waterschap „De Breede Watering", bewesten lerseke, heeft de directie een 5-tal uitgezocht, dat tot een drietal zal worden teruggebracht, waaruit een keuze zal worden gedaan. De diphtheritis in deze gemeente wil niet wijken. Al zijn 't gelukkig nog slechts sporadische gevallen, men heeft zich toch verplicht gezien de R.-K. meisjes school voor eenige dagen te sluiten. De lokalen zullen worden ontsmet. Middelburg. Naar aanleiding van het in handen van Burgem. en Weth. gesteld adres van P. C. Labrijn en C. D. Nagtglas Versteeg, houdende verzoek om aansluiting van Domburg aan de Middelburgsche duin waterleiding, hebben Burgem. en Weth. over de mogelijkheid van het voldoen daaraanuit een technisch oogpunt, het advies ingewonnen van den heer J. Schotel te Rotterdam. Uit dat advies blijkt, dat technische bezwaren in verband met de capaciteit der waterleiding niet bestaan. Er blijft dan over de financiëele zijde van het verzoek te beschouwen. Adressanten wenschen het water te verkrijgen tegen hoogstens 15 cent per Ms., dat is dus 5 cent per M3. minder dan de gewone prijs, welke te Middelburg wordt gevraagd. Waar nu de gemeente zich groote offers heeft getroost voor de inrichting en de exploitatie der waterleiding, bestaat er, naar Burgem. en Weth. meenen, geen enkele reden om aan personen buiten de gemeente, die nimmer in de lasten bijdroegen, het water goedkooper te leveren dan aan de ingezetenen en komt hun dus dat bod van 15 cent veel te laag voor. Derhalve stellen Burgem. en Weth. aan den Raad voor, daarmede geen genoegen te nemen. Daar er echter in beginsel tegen voldoen aan het verzoek geen bezwaar is en Burgem. en Weth. alleen de geboden prijs te laag voorkomt, stellen zij aan den Raad voor, aan adressanten te berichten, dat de Raad bereid is hun water te leveren tegen het volgende tarief: Bij een verbruik van 10000 M3. per jaar f 0,40 per M3., voor de in datzelfde jaar daarboven verbruikte hoe veelheid: voor de eerste 5000 M3. f 0,35 per M3., voor de volgende f 0,30 per M3. en verder onder verschillende voorwaarden. Een der bepalingen dezer voorwaarden behelst, dat adressanten of hunne recht verkrijgenden zich verbinden tot een mi nimum-verbruik van 5000 M3. en een maximum-verbruik van 17500 M3. per jaar. De Raad van Beroep voor de On gevallenverzekering te Middelburg heeft Maandag jongstl. uitspraak gedaan in zake W. C., Middelburg en J. B., Oost-Souburg, waarbij de beslissingen der Rijksverzeke ringsbank werden bevestigd en aan klagers de vorderingen ontzegd. Vernietigd werd de beslissing der Bank en het bestuur der Bank veroordeeld om de genees- en heel kundige behandeling voor zijn rekening te nemen in zake N. P. B. te Vlissingen. In zake K. M. R., St.-Philipsland, werd klager in zijn vordering niet-ontvankelijk verklaard en de beslissing der Bank ver nietigd. Voorts werd het beroep niet-ontvankelijk verklaard in zake J. B. v. d. V. te St. Jan Steen, omdat de klager niet had voldaan aan de uitnoodiging van den voorzitter om een gepleegd verzuim te herstellen. RECHTSZAKEN. Zierikzee27 Dec. Door den heer kantonrechter zijn heden de volgende vonnissen gewezen tegen onderstaande personen en wonende als hieronder ver meld: Te Zierikzee: Overtreding motorwet: J. J. de G., tot f 3 boete, subs. 1 week tuchtschoolstraf; Overtreding art. 426 Wetboek van Strafrecht P. D. en W. G.ieder tot f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis en C. A. v. B. tot f 3 boete, subs. 1 week tuchthuisschool Overtreding art. 460 Wetboek van Strafrecht M. H. B., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; Overtreding leerplichtwet: H. van W., tot f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis; C. F. en C. van der M.ieder tot f 6 boete, subs. 4 dagen hechtenis, en E. P., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hech tenis; te Kerkwcrve: Jachtovertreding: H. J. de V.vrijgesproken te Ouwerkerk: Jachtovertreding: J. de V., tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis; te Haamstede: Jachtovertreding; J. C. van der W.tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; Overtreding leerplichtwet: A. S. en W. van der H., ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te Dreischor: Overtreding art. 460 Wet boek van Strafrecht: H. van den D.tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te Noordwelle: Overtr. wegenreglement: S. van 't H., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; Overtreding leerplichtwet: P. P. en K. B., ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; vrijgesproken: J. M. K.; te Eikerzee: Overtreding leerplichtwet: J. M. N., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te Duivendijke: Overtred. leerplichtwet: N. A. T., G. D. M. en K. van der W., ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te Bruinisse: Overtreding leerplichtwet: A. B., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; Overtreding motorwet: J. G., tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; te Boudiante (Belgie): Overtreding Scheldereglement: P. V. en S. B., ieder tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; te ZonnemaireOvertreding motorwet: W. van T., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te NieuwerkerkDronkenschap: L. van den B. en J. van W., ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te AmsterdamDronkenschap: A. J. W., tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; te Oosterland: Overtreding leerplichtwet: J. van der Z., J. S., A. J. van 't N. en J. van der A.; ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. De Rechtbank te Leeuwarden zal den 9 Januari behandelen de zaak van den deurwaarder S. v. d. W., beschuldigd van in den avond van Zondag 28 October jl., na afloop van de Harmonie-voorstelling, den Heer T., manufacturer, in gijzeling genomen en naar het Huis van Bewaring overgebracht te hebben. De Heer T. diende tegen den deur waarder een aanklacht in wegens weder rechtelijke vrijheidsberooving, welke zaak, na gehouden onderzoek, naar de openbare terechtzitting is verwezen. De arrondissements-rechtbank te Amsterdam veroordeelde den 43-jarigen scheepsmaker, die den 23sten September l.l. in de Gerard Doustraat zijn in ontucht levende vrouw, welke hij te vergeefs op den goeden weg had trachten te houden, in een vlaag van woede met een mes een aantal wonden toebracht, wegens doodslag met voorbedachten rade tot vijf jaren gevangenisstraf, met aftrek van de geheele preventieve hechtenis. De eisch was twaalf jaar gevangenisstraf wegens moord. Voor het Gerechtshof in Den Haag stond Donderdag terecht de gewezen con cierge van het Gerechtsgebouw te Rotterdam, J. H. S., door de Rechtbank aldaar wegens den bekenden diefstal van gelden uit het Gerechtshof, door middel van een valschen sleutel, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Bekl., die ook thans zijn onschuld vol hield, zeidejhet geteekende geld, dat zich op de tafel van den President der Recht bank bevond, van beneden te hebben medegenomen. De vraag, of bekl. dan zijn vrouw verdacht, beantwoordde hij weifelend. De Raadsheer-rapporteur, mr. Aberson, wees bekl. er op, dat hij van uit de ge vangenis een brief had geschreven, waarin de woorden voorkomen„met een berouw vol hart kom ik thans tot U.E.A. met de bede, mij tot een milde straf te veroor- deelen". Bekl. beweerde dien brief ge schreven te hebben op aanraden van den bewaarder der gevangenis, die een vriend van hem was. „Zijn hoofd was op hol". Adv.-gen. mr. Reitsma, verklarende zeer beslist te weten, dat bekl.'s vrouw het feit niet gepleegd had, wees er op, dat bekl. een goed bezoldigde betrekking had en er hier van verleiding geen sprake was. Met het oog op een en ander achtte adv.-gen. de straf te gering, weshalve hij strafverzwaring vorderde tot één jaar ge vangenisstraf. De toegevoegde verdediger, mr. F. W. R. Wttewaal, advocaat te 's-Gravenhage, betoogde, dat het overtuigend bewijs niet was geleverd. In den brief, door bekl. geschreven, stond óók, dat bekl. ontkende het feit gepleegd te hebben. Ten slotte legde pleiter eenige gunstige getuigenissen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1907 | | pagina 2