NESTLE3 KINDER- -MEEL. overgestelde zijde weder boven, waar een andere schipper er in slaagde hem met een haak naar zich toe te trekken en in zijne boot te nemen. De man bleek in het minst niet gedeerd te zijn, zoodat hij er met den schrik en het verlies van zijne roeiboot is afgekomen. Edam, 5 Nov. Op de Zuiderzee is dezer dagen des nachts een ongeval gebeurd, dat gelukkig betrekkelijk goed is afgeloopen. Terwijl een Volendammer visscher met zijn zoon aan het kwakken was(d. i. visschen met den kwakkuil) viel de zoon overboord. De vader, die dit vernam, snelde naar de plecht, maar viel van den schrik in onmacht. De schuit maakte, doordat zij niet meer bestuurd werd, eene verkeerde wending; het kwakhout stiet tegen den grond, doch juist hierdoor was de drenkeling in de gelegenheid om te grijpen. Daarvan gebruik makend, wist hij zelf weder aan boord te komen en slaagde hij er na eenige moeite in zijn vader weder tot bewustzijn te brengen. Amsterdam, 5 Nov. üisterenavond is hier ter stede een ernstig tramongeluk gebeurd.- Ongeveer te 12 uur zijn op het kruispunt van het Weteringplantsoen en de Vijzelgracht de tram van lijn 10 (komende uit de richting Frederiksplein) en van lijn 4 (komende van de Vijzelgracht) op elkaar geloopen. De motorwagen van laatstgenoemde lijn kwam met volle vaart tegen den tweeden bijwagen van lijn 10 aanrijden, zoodat deze bijwagen uit de rails gezet en zoo goed als verbrijzeld werd. Lijn 10 de zoogenaamde Carré-tram had vele passagiers, en zoo was dan ook de aangereden tweede bijwagen vol, zoowel binnen als op de balcons. De balcon-passagiers werden op de straat geslingerd, zij die in den wagen zaten op hevige wijze door elkaar geschud en daar te gelijkertijd de ruiten van den wagen ingedrukt werden, werd menigeen ook gevoelig door glasscherven verwond. Toch bleken deze passagiers er nog het best te zijn afgekomen, hoewel velen bulten of gaten in het hoofd, meer of minder diepe, schoon niet ernstige glassneden over het gezicht of de handen bekomen hadden, terwijl bij anderen ook ongevaarlijke been verwondingen geconstateerd werden. Ernstiger verwond waren enkelen van hen, die van de balcons geworpen waren. Onder dezen bevonden er zich, die een rib of een been gebroken hadden, terwijl eene passagier, helaas, het ongeval met den dood heeft moeten bekoopen. Deze, de 24-jarige onderwijzeres Julia Lenain, stond met haar vader op het voorbalcon van den aangereden wagen, en 't schijnt dat zij zich juist bevond op of nabij het punt waar het samentreffen van de twee wagens plaats had. Het arme meisje werd, naar de omstanders beweerden, de borstkas ingedrukt en daarna van het balcon geslingerd. Op de straat stond zij nog even op, maar zakte onmiddellijk ineen. Zij werd in allerijl met de politie-bran- card naar het Binnen-Oasthuis vervoerd, maar bij aankomst aldaar bleek de ongelukkige reeds overleden te zijn. Haar vader had een beenwonde gekregen, welke in het Gasthuis verbonden werd. Natuurlijk waren de verwarring en de ontsteltenis der eerste oogenblikken groot. De verwonden werden in het tramhuisje zoo goed en zoo kwaad als 't ging ver bonden, hetgeen geschiedde door politie van het nabijgelegen bureau Ferdinand Bolstraat, die in haar pogingen ijverig geassisteerd werd door den heer Content, lid van de vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken". Deze heer zag zijn belange- looze hulp wel slecht beloond, want toen hij één der patiënten buiten het wacht huisje geleidde, maakte iemand van de verwarring gebruik om zijn verbandkist te stelen. De meeste geblesseerden werden even wel behandeld in de apotheek van den heer Hempenius, Nieuwe Vijzelstraat 3. Deze en zijne assistente zijn tot halftwee vannacht met dat werk bezig geweest en hebben naar schatting wel een twintigtal menschen geholpen. Van het trampersoneel schijnt niemand verwond te zijn geraakt. Nadat de noodige zorg aan de passagiers was gewijd, werd begonnen met de ver wijdering van den vernielden tramwagen. Deze was niet meer te herkennen. Zoo goed als alle ruiten waren stuk, het voor balcon was geheel ineengedrukt, waaruit blijkt, dat daér het ontmoetingspunt van de beide wagens geweest is, terwijl ook het onderstel zwaar beschadigd was. Het ontredderde voertuig werd door werklieden van de tram op een kar geladen en toen naar de werkplaats gebracht. Aan het politiebureau in de Ferdinand Bolstraat liggen verschillende hoofddeksels en parapluies van passagiers, welke deze in de groote verwarring van het eerste oogenblik verloren hebben. Natuurlijk js een ernstig onderzoek gaande omtrent de oorzaak van het ongeval. In afwachting daarvan is de wagenbestuurder van lijn 4 geschorst. Mr. J. N. van Hall, wethouder van onderwijs, zal tegen 1 Jan. a.s. zijn ontslag als zoodanig en als lid van den gemeente raad nemen. De heer Van Hall, die in 1878 in dienst van de gemeente kwam als hoofd-commies van de afdeeling Algemeene Zaken, heeft inzonderheid voor het onderwijs in deze stad zeer veel goeds gedaan. Hij was het oudste raadslid, ook de oudste wethouder, waardoor hij dikwijls waarnemend burge meester was. Zaterdagagavond omstreeks tien uur werd de O.Z. Armsteeg alhier in rep en roer gebracht door gegil en geschreeuw en het lossen van een schot in perceel 3. Eenige politie-agenten drongen het huis binnen en kwamen weldra terug met een man in hun midden, dien zij naar het nabijgelegen politiebureau in de War moesstraat leidden. Daarna kwam een rechercheur met een door hem in beslag genomen revolver naar beneden. Even later verscheen een inspecteur, die, na met een lampje nauwkeurig de straat voor het perceel te hebben beschenen, een plat geschoten kogel van den grond op raapte en dien hij bij zich stak. Ten slotte vertoonde zich een zenuwachtig snikkende juffrouw, die door den inspecteur verzocht werd even mee naar het bureau te gaan. Wat was er gebeurd Een moordaanslag?- Naar alle waarschijnlijkheid wel, ofschoon niet met zekerheid te zeggen. Naar men vertelde, zou de man, nadat hij boven gekomen was, onverwacht op de vrouw hebben geschoten. De vrouw, met wie de man volgens enkele Armsteeg-bewoners vroeger moet hebben samengeleefd, liet zich echter nog juist bijtijds van de trap vallen. Het schot miste en zij bleef ongedeerd. Nog langen tijd werd het geval op straat door groepjes menschen druk besproken. 's-Gravenhage, 6 Nov. De Tweede Kamer besloot Donderdagochtend aan te vangen met de behandeling van de Indische begrooting. De toestand van de verwonde dienst bode van „Villa Elisabeth" alhier, op wie Zaterdag een moordaanslag gepleegd was, is niet zoo gunstig als men aanvankelijk meende. Zondag werden de familieden van elders ontbonden. De kogel is nog niet verwijderd. Zaterdagavond kwartier na tien werd alhier de brandweer gealameerd voor een zwaren uitslaanden brand in een pakhuis achter „De Haagsche Verfhandel" op de Houtmarkt. Met het oog op de aanwezig heid van een massa licht ontvlambare producten in het magazijn en in de aangrenzende Centraal Automobile-Carage, rukte de brandweer dadelijk met veel materiaal, onder welke een stoomspuit, aan. Zoo spoedig mogelijk werd overgegaan tot de verwijdering der aanwezige automobielen en den voorraad benzine en carbid. Met een aantal slangen op de waterleiding, gelegd door de aangrenzende perceelen, werd het vuur in het verfpakhuis van drie kanten tegelijk aangetast en was 't gevaar spoedig geweken. De stoomspuit behoefde niet in werking te worden gesteld. In den ouderdom van 60 jaren is te 's-Gravenhage overleden de heer P. Polvliet, oud-directeur van het post kantoor aldaar, vroeger te Utrecht en te Middelburg. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Rotterdam, 5 Nov. Vannacht 4 uur kwam alhier het stoomschip „Elve" van Hamburg aan de Boompjes nabij de lig plaatsen der „Batavierbooten 4 en 3" aan. Bij het aan wal stoomen commandeerde de kapitein met de telegraaf naar de machinekamer „achteruit". In plaats daar van stoomde het schip vooruit en wrong zich tusschen de „Batavier 4" en den kaaimuur. De kaaimuur werd over 20 meter ingedrukt en drong het stuurboordsanker van de „Batavier" aan stuurboordzijde in de boeg van de „Elve" en veroorzaakte daar een gat van ongeveer 3 nieter In het vierkant. De beide „Batavier"-booten sloegen door de drukking los van de trossen en raakten op drift. Ter hoogte van de Maasbrug lieten zij hunne ankers vallen. Langszijde van één der „Batavier"-booten lag de stoomboot „Victor", van den Luikschen dienst, alsmede de Walepont „Fraternité", De „Victor" sloeg tegen de pijlers van de spoorbrug en zonk in diep water bij de Oosterkade. De opvarenden werden gered. De kapitein bekwam een kwetsuur aan de rechterheup. De Walepont sloeg lek, doch werd behouden de Wijnhaven binnengebracht. Beide schepen waren geladen met groote partijen zink en vaten zinkwit. De „Batavier"-booten kregen beide averij, doch niet van beteekenis. In een boerderij aan den Schulpweg no. 208 te Charlois (gemeente Rotterdam), bewoond door de 82-jarige weduwe Neeltje Delfgrauw en haar zoon C. Delfgrauw, is vannacht een hevige brand ontstaan. De schuur en de woningen, geheel van hout op een steenen fundeering en met een rieten dak, werden geheel een prooi der vlammen, alsmede de voorraad hooi, stroo, paarden- boonen, haver en aardappelen. Drie paarden zijn omgekomen. Van de inboedels is een klein gedeelte gespaard gebleven. De brand werd eerst hedenmorgen ge- bluscht door twee spuiten en de stoomspuit van Charlois. Alles was verzekerd, doch laag. Aan het postkantoor alhier is aan gehouden de 50-jarige E. E. V. D., zich noemende „reiziger in medische boeken" te Parijs, die aan een juwelier op de Hoogstraat alhier een dreigbrief had geschreven, daar hij hem anders een on aangenaam bezoek zou brengen. Een rechercheur begaf zich naar het postkantoor, alwaar hij den juwelier zou opwachten, en trof ter bestemder plaatse den briefschrijver aan. Men twijfelt aan 's mans geestvermogens, zoodat hij voorloopig ter observatie naar het ziekenhuis is gebracht. Middelharnis. De concurrentie tusschen de stoombooten Middelharnis—Rotterdam, die op marktdagen gevoerd wordt, schijnt nog niet te verflauwen. Op de „Padang" is thans opnieuw de prijs voor de retour- kaarten verlaagd en wel wanneer men in de haven aan boord komt op 15 cent, en aan het hoofd op 10 cent. Niemand zal durven beweren, dat dit duur is voor ruim 6 uur varens! Ingezonden Mededeelingen. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Melkvoedsel voorKinderen«iZieken.| Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 7 Nov. Met het oog op een dwaling, die in een ander orgaan voorkomt, verzoekt men ons in dit blad te vermelden, dat mej. Z. F. Papeveld, die aan de Burger-Bewaarschool alhier als volontair werkzaam is, in het bezit is van een akte Handwerken, en een hoofdakte van Bewaarschoolhouderes. Daarentegen is aan de bizondere Bewaarschool niet één verbonden, die in het bezit van een akte is. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand Oct. 1906. In deze maand viel alhier in 11 regen dagen 59,5 m.M. water. In 1905, 1904, 1903 en 1902 viel er in dezelfde maand respectievelijk 118,5, 32,3, 114,3 en 38,8 m.M. Er werd 3 maal mist, 6 maal nevel en 3 maal weerlicht opgeteekend. De luchtgesteldheid was pCts. gewijs genomen: 2 dagen helder; 5 dagen licht bewolkt; 10 dagen bewolkt; 9 dagen zwaar bewolkt en 5 dagen betrokken. Windrichting; 1 dag Noord; 2 dagen N.O.; 2 dagen Oost; 3 dagen Z.O.; 7 dagen Zuid; 5 dagen Z.W.; 9 dagen West en 2 dagen N.W. Het stormsein stond 2 maal bij. Zaterdag vond men te Bruinisse bij het verplaatsen van een muurkastje, dat voor de verbouwing in het post- en tele graafkantoor in den weg stond, binnen in den bodem ervan een plankje getimmerd, waarop bij het bouwen van het kantoor, ongeveer 15 jaren geleden was aangeteekend „De eerste steen en de nok werden gelegd zonder één spatje". Waarschijnlijk hebben de timmerlui dit heugelijk feit aan het nageslacht willen bekend maken. Af. Cl. Bij beschikking van den Gouv.-Gen. van Ned.-lndië is benoemd tot controleur bij de openbare werken in Ned.-lndië de ambtenaar W. W. G. A. Elenbaas (geb. te Bruinisse), met bepaling dat hij geplaatst zal worden in de Westerafdeeling van Borneo. Goes. Wegens de beweerde infor maliteit bij de laatste loting voor de Nationale Militie (het niet deelnemen daar aan door den loteling Van der Vliet) hebben een 25-tal lotelingeu een adres aan den Minister van Oorlog verzonden om die loting te vernietigen en een nieuwe uit te schrijven. Heel veel zal dit adres niet uitwerken, want er is gebleken, dat de voogd (A. den Boer) domicilie heeft te Rotterdam, D. v. d. Linde alhier is slechts toeziende voogd. Van een onregelmatigheid is, voor wat Goes betreft, dus geen sprake. De ver gissing heeft te Rotterdam plaats gehad. De heer F. H. Mannhardt, gedurende een reeks van jaren, onder-directeur van „Euphonia" en directeur van de Symphonie- vereeniging alhier en bovendien directeur van het fanfare-gezelschap te Kloetinge, heeft wegens drukke bezigheden zich genoodzaakt gezien die betrekkingen neer te leggen. Een meer ijverig man zal moeilijk te vinden zijn. Proces-verbaal is opgemaakt tegen eene winkeljuffrouw, die iemand beneden de 16 jaar toegelaten heeft in haar winkel, waar ook sterke drank in 't klein wordt verkocht. s'-Gravenpolder, 5 Nov. Het dijkwerk aan den Boonepolder is afgeloopen en dezer dagen door den heer F. Sturm, opzichter bij den provincialen waterstaat, goedgekeurd. Over de volle lengte van 1071 M. is de verhooging aangebracht tot 3.35 M. boven hougwaterpeil met een tonrondte van 10 cM. daarboven. De dijk heeft een kruinbreedte van 1 M.; een buitenbeloop van 2j op 1 M. en een binnenbeloop van I J op 1 M. Op voorstel van den dijkgraaf, den heer J. Woutersen, werd het werk onderhands aanbesteed aan den heer L. Hoekman. De werken tot verzwaring en ver hooging van den buitendijk van den Nieuwen Olzendepolder zijn Zaterdag, naar men uit lerseke schrijft, door de directie opgenomen en goedgekeurd. Middelburg. Zondag is hier ter stede overleden de heer L. Vogel. Alhier geboren den 9 Februari 1828, werd de overledene in het smids- en kachelmakersvak opgeleid bij zijn eveneens hier wonenden vader, den heer J. Vogel. Op bescheiden schaal na zijn vestiging als zelfstandig patroon begonnen, nam hij, na den zwaren brand op den hoek van de Langedelft en Burcht in 1857 toen hem bleek dat de toen vervaardigde brand kasten alles behalve voldeden aan hetgeen zij moesten geven een proef om de constructie ervan te verbeteren. Die proef slaagde zoo goed dat hem weldra bestellingen toevloeiden, eerst uit de omgeving en later van buiten af. Zijn zaak ontwikkelde zich daardoor allengs en langzamerhand werd de bekende brand- kastenfabriek een industrieele onderneming van beteekenis. Op verschillende nationale en inter nationale tentoonstellingen werd zijn fabrikaat met eerste prijzen bekroond en meer dan eens bleek dat Vogel's brand kasten met glans de vuurproef konden doorstaan. Naast die fabriek stichtte de heer Vogel ook zijn bekend magazijn van haarden en kachels in de Langedelft. Vele jaren lang wijdde de heer Vogel zijne krachten ook aan de brandweer. Achtereenvolgens werkzaam als onder brandmeester en brandmeester, klom hij op tot adjunct opper-brandmeester en als zoodanig maakte hij sedert 1895 deel uit van het bestuur over de brandweer. Wij meenden aan de nagedachtenis van dezen selfmade, ijverigen en bekwamen man, op wien Middelburg's industrie trotsch mag wezen, en wiens naam, zoowel in als buiten Zeeland, ja in het gansche land, een goeden klank had, deze woorden wel te mogen wijden. (M. Cl.) De gemeenteraad kwam heden bijeen ter verdere behandeling van de gemeente- begrooting. De begrooting kon de vorige week niet worden afgehandeid, omdat de stemmen staakten over het voorstel van Burgem. Weth. oni een subsidie van f 300 toe te kennen aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer. Dit voorstel werd nu aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. De gemeente-begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 659.607.12 met een post voor onvoorzien van f 1881.62. De hoofdelijke omslag is bepaald op f 142000. Vlissingen. Voor het examen van zeeloods voor de zeegaten der Ooster- en Westerschelde is geslaagd de loods- kweekeling C. de Poorter van het Ned. loodswezen alhier. Landbouw en Veeteelt. Rilland-Bath, 5 Nov. Dat de Zuid- Bevelandsche fruit en vooral die van den heer J. Q. C. Wabeke, gemeente-secretaris alhier, in alle opzichten kan wedijveren tnet die uit andere streken van ons vader land, blijkt uit het volgende: Van de 12 inzendingen, die genoemde heer deed op de tentoonstelling der Neder- landsche Pomologische Vereeniging, ge houden te Utrecht den len en 2en Nov. j.L, werden niet minder dan 8 bekroond, en wel met 6 eerste en met 2 tweede prijzen. Bijna overal werden de inzendingen van den heer Wabeke bekroond. In Friesland is dezer dagen een melkkoe naar Amerika verkocht voor niet minder dan f 650. Eenige andere koeien werden verkocht voor gemiddeld f 475 per stuk en hokkelingen voor gemiddeld f 250. Al deze dieren zijn stamboekvee. Wegens het heerschen van mond en klauwzeer in het Noorden van Frankrijk is de invoer van Fransch hopvee en schapen in België verboden. ONDERWIJS, Geslaagd te Rotterdam voor de acte vrije- en orde-oefeningen mej. J. A. Vooren van Zierikzee. Goes. De heer N. Zandee, onderwijzer aan school B alhier, hoofd de heer A. van Schelven, en assistent-leeraar in hej teekenen aan de B. A. S., is benoemd tot onderwijzer aan het rijksopvoedingsgesticht de Kruisberg bij Doetinchem. De heer J. van Loo, onderwijzer aan dezelfde school, staat no. 1 op de voor dracht voor onderwijzer met verplichte hoofdacte te Capelle aan den IJsel. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 6 Nov. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens: mishandelinggepleegd door een minder jarige, die den leeftijd van 18 jaren nog niet heeft bereikt: C. J. Azn., 16 jaar, arbeider te Tholen, tot f 15 boete, bij niet betaling der boete te vervangen door plaatsing in eene tuchtschool voor den tijd van één maand het opzettelijk en wederrechtelijk ver nielen van eenig goed dat aan een ander toebehoort: D. de V„ 43 jaar, arbeider te Zierikzee, tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis diefstal: K. M., huisvrouw van J. G. van B„ 33 jaar, veldarbeidster te Poortvliet, tot f 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis; wederspannigheidC. J. S. Czn., 18 jaar, visscher te Tholen, tot één maand gevangenisstraf strooperijgepleegd door twee of meer vereenigde personen J. van N., 59 jaar, slachter, en H. van N., 28 jaar, broodbakker, beiden Ie St.- Maartensdijk, ieder tot f 5 boete, subs, een week hechtenis voor ieder hunner mishandeling: M. P. N., 33 jaar, arbeider te St.-Filipsland, tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis. Vrijgesproken: H. J. Pzn., 19jaar,arbeider te Tholen, beklaagd geweest van diefstal. Goes. In zijne zitting van Maandag 5 Nov. sprak de kantonrechter 25 veroor deelingen uit in zake overtreding der Leerplichtwet, 16 in zake jachtwetover treding en 16 wegens fietsen zonder licht. De Haagsche rechtbank heeft Maan dag l.i. Gerard Vleeschenbeek veroordeeld tot tien jaren gevangenisstraf wegens doodslag van Henricus Hubertus van der Kwast, op 27 Augustus j.l. in de Van Ostadestraat, en Nicolaas Jan Heyer, wegens mishandeling, tot 2 jaar. Het vonnis overwoog, dat de dagvaar ding in dien zin moet worden opgevat, dat Vleeschenbeek het voornemen had Van der Kwast opzettelijk van het leven te berooven of opzettelijk te mishandelen. De rechtbank achtte het opzet bewezen door de omstandigheid, dat Vleeschenbeek het slachtoffer een steek heeft toegebracht in de borst en door het buitengewoon geweld, waarmede die steek is toegebracht. De eisch was voor V. 6 jaar, en voor H. 2 jaar. De rechtbank te Leeuwarden heeft den oppasser in het krankzinnigengesticht te Franeker, Sytze B., die in het magazijn van dat gesticht, met behulp van een valschen sleutel, uit de kist van zijn kameraad Th. Fennema ongeveer 8 gulden aan zilvergeld heeft weggenomen, wegens diefstal veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De eisch was een jaar. Voor de rechtbank te Winschoten heeft terecht gestaan Dirk Albertus W„ 39 jaar, agent van politie te Winschoten, wegens mishandeling van een door hem voor dronkenschap aangehouden persoon. Het Openbaar Ministerie eischte 1 maand gevangenisstraf. De strafzaak Le Fèvre de Montigny en De Geer. in de jongste zitting van deze strafzaak werd, zooals men zich herinneren zal, de getuige Van Hengel scherp aangevallen door de beide beklaagden. Deze getuige verzoekt thans mede te deelen, dat hij zich tegen dezen aanval niet heeft verdedigd, niet omdat hij niets te zeggen had en dus om een antwoord verlegen was, maar omdat hij bij het eindigen van zijn verhoor reeds weer van achter het hekje der getuigen naar de banken achter in de zaal was verwezen en bovendien geheel in de war wegens zijn dien eigen dag uitgesproken faillissement. De getuige wiï den schijn niet op zich laden, alsof hij berusten zou in hetgeen de beklaagden omtrent hem gezegd hebben en verzocht, dit, ter wille van de onpartijdigheid, te ver melden. De behandeling van de strafzaak tegen de beklaagden Le Fèvre de Montigny en De Geer, die Dinsdag zou worden voortgezet, is, met het oog op den gezond heidstoestand van den eersten beklaagde, uitgesteld. Ook Donderdag zal de verdere be handeling niet geschieden, omdat dien dag een andere strafzaak voor de vierde kamer der Rechtbank dient. Post en Telegrafie. Het ligt in de bedoeling der Regeering met 1 Jan. 1907 het port van alle per mail naar Nederland en elders buiten Ned.-lndië verzonden wordende brieven te brengen op 12 J cent per 15 gram en voor brief kaarten op .5 cents per enkele kaart, het geen een derving aan inkomsten van f 78.000 zal geven. Ook in het binnen landse!] port wordt wijziging gebracht, n.l. in plaats van 10 ets. voor 15 gram, 10 ets. voor 20 gram en 7i ets. voor elke volgende 20 gram. Dat veroorzaakt een derving van f 23,000, waarbij komt derving door de afschaffing van de surtaxen, of een totale derving van f 118.000 's jaars.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2