Veemarkt AANBESTEDING. Gemengd Nieuwe. ADtfERTENTIEN. Ambachtsschool Zierikzee. Vrijdag 12 October 1906. Het bouwen van een Woon huis, nabij de Tramhalte te Oosterland. Bij inschrijving voor 7 jaar te pachten: Een goed Werkpaard, Een prachtige open Kaard, Grove harde BRIKKEN samengesteld, welke commissie blijkens mede- deelingen veel sympathie ondervond De vergadoriog werd bijgewoond door ruim 50 personen, ondor wie de heeron De Meester en J. A. Frederika uit Middelburg en jhr. Yan Doorn van Koudekerke, Smit en Kalbfleisch uit Vlisaingou. De voorzitter, de heer D. F. Scheurleer, betreurde het in zija openingsrede dat neg geen samensmelting met de Amsterdameche commissie verkregen is. Wel zgo met dia groep besprekingen gebonden om tot samen- smeltirg te geraken, doch tot nu toe zonder resultaat, daar het comitié niet gemaehtigd was zich in da Amsterdameohe gro?p op te lossen gelijk deze voorstelde. De voorzitter stelde verder ean de ver gadering het volgende voor: de sanwezgen conatitueeren zioh als hoofdcomité en benoemen een comité van uitvoering hetwelk io opdracht ontvangt: 1°. om te trachten eene samen smelting te verkrijgen met oommiesies welke hetzelfde doel beoogen; 2°. om zoo noodig meerdere leden tot het hoofdcomité of het uitvoerend comi'é ta assumeeren; voorts om des gewensoht te komen tot benoeming van een eere-oomité en een eere-voorzitter3°. om to traohten op te richten plaatselijke commissies, speciaal met het oog op Ylissingen en Amsterdamwaar een bizondere huldiging moet plaats hebbenverder worde het gemachtigd om in Nederland en elders bijdragen te vorkrijgen voor een waardige hulde. Het heeft daarbij dan te onderzoeken de uitvoerbaarheid van vereohillende plannen als: oprichting te Ylissingen van een gebouw voor de zeevaarteehool, een tentoonstelling, een vlootrevue, een waardige hulde aan De Roytar te Ylissingen en te Amsterdam op zijn graf; het herdenken van zgo geboortedag in kerken en sohoien, en het daarvoor toestaan van gelden uit de ingekomen bijdragen. Tot leden van het uitvoerend oomité werden, op voorstel van den voorzitter, benoemd de heeren A. G. Ellis, oud-Minister van Marine, J. v. d. Eist, bestuurslid van «Onze Vloot", oud-zeeoffioier, J. H. Eet jen, secretaris van «Het Nederlandech Zeewezen", oud-zeeoffioier, C. J. Leis, reeder te Rotterdam, mr. J. C. van Orervoorde, archivaris te Leidm, F. Piake, Den Helder, bestuurslid van de »Ned. Marine- vereeniging, mr. J. Smit Az. te Ylissingen, J. B. baron van Wasseneer van Rosande, oud-zeeoffioier, Den Haag, dr. D. J. Wijoaendts Francken, Den Haag. Op voorstel van ééi der leden werd ook de heer. D. F. Scheurleer bij acolamatie tot lid van het uitvoerend oomité benoemd. Dit oomité zal samenwerking trachten te verkrijgen met het Amsterdamsohe comité zioh leden assumeeren en trachten eene regeling te krijgen betrfflbnde een eere-comité Ook werd eene geeohiedkuodige oommiseie benoemd, die moet traohten de mogelijkheid te onderzoeken van een papieren hulde te brengen aan De Royter, ia dea vorm van een biograpbie geheel up to date, en daartoe desnoods onderzoekingen te doen instellen io buitenlandsohe arohieven. Ia die commissie werden benoemdprof. Blok te Leiden, prof. Brogmans te Amsterdam, prof. Heeres te Leiden, E. W. Moes, directeur van 'a Rijks prentenkabinet te Amsterdam, mej dr. Joh. Naber te Amsterdam, W. P. van Stookum Jr. te Den Haag en H. J. baron van Asbeok, zeeofficier te Den Hasg, benevens de heer D. F. Scheurleer. Financiöele wetten. De fioanciëele wetten, aangekondigd in de Troonrede, zijn gedeeltelijk ingediend, te weten 1°. betreflende de registratiebelasting. Het strekt om ook den inbreng van zaken in naamlooze vennootschappen met het recht van registratie wegens eigendomsoverdracht onder bezwarenden titel te belasten, zoomede om weg te nemen de gelegenheid tot ontduiking, hierin bestaande, dat verkoop van vast goed van een naaml. vennootschap wordt omgezet in een inbreng in een zoodanige vennootschap. Ook de inbreng in coöp. vereenigingen wordt met hetzelfde recht belast. De Min. van Fin. raamt de opbrengst van de voorgestelde be lasting op 2 ton per jaar; 2°. verhooging van het zegelrecht van sommige effecten, met uitzondering van de aandeelen in premieleeningen, reeds vrij hoog belast, wordt voorgesteld het recht van aan deelen in buitenlandsohe maatschappijen en dat van binnenlandsche pandbrieven met 10 oent van elke f 100 te verhoogen en dat van alle andere stukken met 20 oent van elke f 100. Het recht zal dan voortaan voor pand brieven 2 pCt. en voor de andere soorten van effecten 4 pCt. bedragen. Die pandbrieven worden dan lager belastgdan de overige binnen landsche effecten, aandeelen in buitenlandsche ondernemingen zullen door het voorstel op dezelfde wijze balast zijn als obligatiën in buitenlandsohe geldleeningenalle binnen- en buitenlandsche effecten van dezelfde soort zullen voortaan aan éénzelfde recht zijn onder worpen en er zullen ten aanzien van het zegelrecht slechis drie categoriën van effecten zijn. Van de nieuwe regeling wordt een ge middelde hoogere opbrengst van ruim f 1,000,000 'sjaars verwacht; 3". betreffende den acoijns op de suiker. Ten einde dit voedingsmiddel te brengen onder het bereik ook van kringen der bevolking, die zich daarvan thans moeten spenen, wenscht de Min. van Finanoiën niet te volstaan met aocijnsverlaging met 3 a 5 gulden per 100 E.G., maar meent hg, ten einde te voorkomen, dat een geringe accijns verlaging meer den debitanten dan den verbruikers zou baten, een verlaging met niet minder dan f 10 te moeten voorstellen, waarmede een aanzienlijke ver hooging van den acoijm op het gedistilleerd gepaard gaat. Als gevolg der aocijnsverlaging in Nederland verwacht de Minister, dat het gebruik per hoofd komt de verlaging io 1907 tot stand van 1906 tot 1908 met 18 pCt. zal toenemen en komt bij tot een opbrengst voor 1908 van f 15,350,000, voor 1911 tot f 16,300,000, in ieder geval verwacht de Min., dat althans de vereisohte opbrengst van f 15,000,000 in 1911 ruimschoots zal wordeu verkregen. Tevens worden in do Suikerwet nog andere verbeteringen voorgesteld. De zoogenaamde witgemaakte ruwe suiker wordt met name in de wet genoemd. Yoor ruwe suiker wordt voorgesteld onder gehalte te verstaan het getal polarisatie-percenten zonder eenigen aftrekvoorts opent het ont werp de mogelijkheid, om ook niet-afgewerkte melasse of stroop uit beetwortelsuikerfabrieken of raffinaderijen uit te slaan, wordt de opslag van niet-afgewerkte binneolandeche melasse en stroop in entrepót toegelaten. Een ander art. maakt het mogelijk, alle goederen, naar hft buitenland uitgevoerd, te bereiden met suiker, waarvan de acoijns vooraf niet is be taald of in geval dit laatste wel is geschied, van dien betaalden acoijns teruggaaf te ver krijgen. Ook zal vrijdom van acoijns kunnen worden verleend voor de suiker, gebezigd voor de bereiding van goederen, niet bestemd tot inwendig gebruik door den mensch, b.v. bij de vervaardiging van^glycerine- of transparant- zeep en dit voornamelijk om den binnenland- schen zeepfabrikant de concurrentie tegenover den buitenlandschen mededinger mogelijk te maken. Vrijdom wordt ook verleend voor de suiker tot voedering van het vee en van de bijen; 4°. verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Het wetsontwerp verschilt met het gelijksoortig in 1905 ingetrokken voorstel hoofdzakelijk ten aanzien van het bedrag der verhooging, die een equivalent moet opleveren tot dekking van het tekort, voortvloeiende uit de verlaging van den suiker-accijns. Met weer legging der bezwaren, die tegen het vorige Regeeringsontwerp tot verhooging van den gedistilleerd-accijns waren aangevoerdver dedigt de Min. zijn voorstel om den accijns van f 63 tot f 90 per H.L. te verhoogen. Van de voorgestelde maatregelen verwacht hij duurzame afneming van het jeneververbruik. De stijging der opbrengst van den acoijns door de verhooging raamt de Min. op f 7,200,000 boven de f 25,200,000 voor 1906 geraamd, verwachtende hij, dat het verbruik na de verhooging niet minder zal bedragen dan 360,000 H.L. en dus per hoofd der bevolking ongeveer 6,3 6,4 L. ad 50 pCt. De verhoo ging treft slechts den aocijns, die na de invoering der wet invorderbaar wordt. Stuivertj «s. In de Memorie van Antwoord nopens de wetswijziging tot vervanging van het zilveren stuiverstuk door een ander stuk van dezelfde waarde, verklaart de Minister van Financiën, dat de direotie der Nederlandsche Bank is gehoord, dat in weerwil van baar ongunstig advies de Regeering persisteert bij het ontwerp. Verschillende andere lichamen (Kamers van Koophandel bijv.) drongen aan op de invoering van een doelmatig vijf-oents-stuk. Tegen het gebruik van 2'/a-cent-stukken in gevallen, waarin anders van 5-cent6-8tukken gebruik zou worden gemaakt, oppert de Memorie het bezwaar, dat het niet met 1-cents-stukken tot 5 cents is te combineeren, ook dat er zooveel 2l/2-oent-stukken aan de circulatie worden onttrokken door de muntgasmeters. (Te Amsterdam in 1905 alleen 46 millioen stuks). Reeds wordt al het redelijke gedaan om de spoedige verspreiding van die stukken in de gewone circulatie in de hand te werken. Brons was oorspronkelijk gekozen, 1°. om het stuk niet te zeer (e doen gelijkeD op de munt van ongeveer dezelfde waarde bij onze naburen in gebruik (met het oog op den strijd tegen de vreemde pasmunt aan de grenzen) en 2°. om het voldoende te onderscheiden van de kwartjes. De argumenten van het voorloopig verslag hebben den Minister echter toch ten slotte doen komen tot het voorstel van een nikkelen stuiver, door dikte enz. voldoende afwijkende van het kwartje. In dien zin is het wetsontwerp dan ook nu gewijzigd. Exemplaren zijn ter bezichtiging voor de leden der Kamer gesteld. De doorsnee zal zijn 12 m.M., het gewicht 4.5 gram. Wellicht zal later het voorstel worden gedaan tot invoering van eeD nikkelen dubbeltje. Een vandaal. Uit minnennijd vernielde zekere v. D. te Heer (Limb.), in dronkenschap met een dikken knuppel in een café aan den Gronsvelderweg het volgende: schilderijen, portretten, spiegels, glazen, lampen, stoelen, kortom, alles wat reilde en zeilde in de woning. Daarna kwam de bloementuin aan de beurt. Vervolgens werd een bezoek gebracht bij D.'s dochter, waar voortzetting der vernielzucht; ook daar werd totaal alles vernield, met een woede, die menige Rus hem zou benijden. Tot slot hield hij een geregeld bombardement met straatkeien op de ruiten der huizen in de buurt. Binnen niet te langen tijd smaakte v. D. het genoegen 58 glasruiten te hebben hooren rinkinken. In een half uur tijds had de anders vreedzame buurt het aanzien van een door kozakken geplunderd gehucht; v. D. zal zich eerlang voor zijn manhaftig optreden voor de rechtbank hebben te verantwoorden. De heer T. K. te Noordeloos ontving een aangeteekenden brief, afkomstig uit Breda. In plaats dat daarin eenige mededeeling wordt gedaan, bevonden er zich niets anders in dan een bankbiljet van f 300 en een van f 200, De heer K. verklaart niet te weten waar voor hij dit geld heeft ontvangen. Yoorwaar een aardig buitenkansje! Eea zekere mevrouw Z. te Friedonaa (Duitscbland) ontving op een goeden dag een ansicht, waarop een bontgevederde, graant jee pikkende haan wae afgebeeld. Daaronder stonden de woorden: «Dom, lui, vraatzuchtig en verwaand". De afzendster, een «goede vriendin" van mevrouw Zwerd wegens beleediging tot 20 mark boete of vier dagen gevangenisstraf veroordeeld. Een geheel gezin door gas vergiftigd. Te Mfetek, ia het Russische district Ratibor, is een geheel gezin, uit 8 persoden bestaande, dat van den vleesohhouwe? Witte, bewusteloos in de woning gevonden, die, door eea lek in de gasbuis, gedurende de naoht vol gestroomd was m?t gas. De vrouw van Witte en 5 kinderen rijn reeds overleden. De meer en meer gebruikelijke weg. Die weg is volgens do Vossische Ztg. reeds lang Kotreden. Ia het Leipziger Intelligenzblalt van 12 Mei 1812 staat de volgende advertentie «Vier fatsoenlijke, zeer lieve meisjes van 18 tot 24 jaar, uit goede familie ten plattenlande, met een huwelijksgift van 3000 gulden per hoofd, wensohen te trouwen om in de stad ti kaonen wonen. Zij gelcoven, dat zij zioh goede huisvrouwen mogeu noemen, omdat zij met allen hntselijken arbeid vertrouwd ego. Zij ziau meer op de reohteobapenheid en den goeden naam der aspiranten dan op rijkdom. Manoen beneden 40 jaar en zonder lichaams gebreken kuniseu nadere ioliohtingen bjj de direotie van dit blad io winnen". Omstreeks dienselfden tijd verscheen te Müiohen het volgende eigenaardige huwelijks aanzoek: »Yolgens de tijdrekening ben ik 60 jaar oud, mtar ik voel mij als 25 De vrouw, die met mij trouwen wil, moet 16 tot 20 j»ar zgo, met mooi haar, goede tanden en kleine voeten. Zij moet ocbssproken zija en nit een braaf gezin komen. Zij moot z;oh verstandig kieeden, want ik wil niat, dat eg oorbellen, kettiugeo, ringen, pantoffels of nachtmutsen draagt. 0<>k hcü ik niet van lobj ea of vahch haar. Zij mag zioh niet naar da mode klesdeo, want niets is akeliger dan die mode-apen. Zij behoort dus kleeren te dragen naar den persoonlijken smaak zonder zioh te storen aan drgenen. die de mode volgen. Zij moet kunnen rijden of het willen loeren. Borduren mag zij niet, want zoo iets dient toch maar om gebrek aan verstand ta bedekken. Ook most zij uit stekend in de muziek bedreven zgo. Iu roija huis wordt zij een onbeperkte meesteres en het zal mijo plicht zga al baar niet onver standige wenschen te vervullen, war t het lijkt mij afsohuwelgk, dat de vrouw de slavin wordt vau den man. Zij moet op al mijn reizen met mij meegaan, want hot is een eohande, als de man dag eu nacht in de kroeg zit en de vrouw zioh alleen thuis moet vervelen. Als ik het woordje «most" gebruik, ie er geen sprake van onderworpenheid aan hare egde. Bij de bruiloft krijgt zij 3000 gulden uitbetaald als jaargeld, maar zij verplicht zich dat bedrag iader jaar geheel te besteden, watt niets is hatelijker dan de gierigheid. Zg mag niet dansen, want ik lind het onaangenaam mijn vrouw als een geit te zien rondspringen. Als zij soms rijk mooht zijn, houdt zij de beschikking ov6r haar geld, eohter moet zij de rente verteren, want het is oliedom om voor anderen te sparen: Mijn lenze is: geniet van het leven". Zju dezs zestiger in 1812 nog een vrouw gekregen hebben? De koningin van Rumenië en haar blinden kolonie. De koningin van Rumenië heeft, in de Weener Neue Freie Pr esse, onder haar pseudoniem Oar mm Sylva, een zeer oorspronkelijk denkbeeld ontwikkeld, dat, zoo het te verwezenlijken i?, verdient te worden aangenomen in alle beschaafde landen. Ten einde de 20 000 blinden, die in Ramenië wonen, en waarvoor geen voldoende onder komen in gestiohten gevonden wordt, te helpen, heeft zij bedaoht do etiohting van een blinden- kolonie. Deze zullen daar een vak leeren, dat hen in staat stelt in huo behoeften te voor zien, en met hun gezin to leven. Het werk dezer ongelakkigen zal niet uitsluitend handen arbeid zgo, maar ook geestelijke arbeid kan door hen verricht worden, dank zij een nieuwe uitvinding van den partionlieren seoreta*is der koningin, zelf eeu blinde, Theodoreeon genaamd. Deze heeft een maohine uitgevonden, waarmee men gelijktijdig schrijven en drukken kan, en daardoor beter is dan de boste tot hoden bekende Amerikaaasohe schrijfmachines. Deze laatste tooh vorderen veel oplettendheid, en men kan er slechts één exemplaar tegelijk op vervaardigen, terwijl de maohine Tboodorescu veel gemakkelijker werkt en duizenden exemplaren tegelijk kan afleveren ia het blindensohriff. Zij stelt ook in staat, wetenschappelijke geschriften te vervaardigen met meetkundige figuren en muziek-partituren. Men zou dus, met behulp vau deze machine, voor de blinden kunncu drukken en tegen matigen prijs alle wetenschappelijke en litteraire werken onder huo bereik brengen. De blinde geleerden en letterkundigen zouden er zioh, van hun kant, van kannen bedienen, om hun denkbeelden op sohrift te brenger. C*rmen Sylva zegt z;oh er van overtuigd, dat de blinden weldra een booge trap van ontwikkeling zouden bsreiken, want deze kunnen gemakke lijker han gedachten eonoentrceren, daar zij door niets worden afgeleid en ook de woelingen des levers grootendeels buiten hen omgaan. De blindenstad, zooals Carmen Syha zich die voorstelt, zal ook in sooiaal opzicht beter georganiseerd zga dan alle bestaande steden, vooral doordit de moeders en de gezinnen er een veel gewiohtiger rol zullen spelen. Zjj zal dus met bet volste reoht dea naam kunnen dragen, dien de koningin hear toedenkt: Yootra Luminnosa (de liohthaard). Aanteekeningen van een z lf moordenaar. To Badapeei heeft zioh do 26 jarige f dipirant procureur generaal Daumann, in een der zalen van het Openbaar Ministerie dood- geeohoten. Op zijn cohrijftafel had bij de volgende lakocieke aas toe ken i ogen achtergelaten «Tijd van mija zelfmoord: 27 September, 's avonds 7,30 uur. Motief: Liefde en geld. (Bedoeld zal zgo: liefde en geldgebrek). Ik was waanzinnig ver liefd op een mooie toont el speelster, di9 me niet begreep. Ik ondervind een zoodanige ziele- bevrediging, dat ik ze niet besohrgven kan. Nu kan ze zieD, hoezeer ik haar liefheb. Ouders: Ik smeek u, vergeef me, maar ik kon niet anders. De politie: Vriendelijk veizoek, niet ia mija corpus rond te peutersD. Vriend Arthur: Do revolver, waarmee ik me doodschoot, vermaak ik aan jou. Onze vriend N. heeft onlangs vijf pop van me geleend. Neem jg dit geld maar op en koop er voor mijn gedachtenis potjes bier voor. SehnldoisohersMaar gijlieden, weent en jammert thans. Zooveel ia zeker, wanneer niemand om me weent, dan zult gglieden het althans doen?" Stormen. Beriohten uit Minsk deelen mede, dat io dit Russische district een vreeee lijke storm ia losgebroken, die grocte schade aan de landerijen heeft tosgebraoht. Er zga 5 mensohon gedood door den bliksem, waardoor eveneens talrijke branden zijn veroorzaakt. Ia 7 dorpen zgo versobgdece huizsn verwoest Te Tobsubbnizi woei de kerk in. Eon hevige storm heeft veel schade toa- gebraoht aan de faotorg M*r Cbica, nabij Meilla, in Marokko. Een inlander kwam om en verscheidene zga verwond. De rivier Eert is buiten haar oavers getreden en heeft een groote uitgestrektheid laad overstroomd. De beek van Biskra, ia Algerë, is buiten baar oevers getreden. Vele iaboorliegen, die drijfhout wilden opvissohen, werden door de golven medegesleurd. Zeren hunner verdronken. Een tel igram uit Nieuw Orleans msldt, dat het fort Mac Crae, gelegen aan de Gulf Cosst, nabij Penaacob, geheel verwoest is door een wervelstorm. Alle offioierer, hun gezinnen en de artilleristen kwamen om, met uitzondering van eenige, die een toevlaobt vonden in de batterij Het deerniswekkende tooceel vöu de soldaten en vrouwen, die worstelden tegen de hooge golven, kon door verrekijkers vac het fort Barancos aan de overzijde van de baai worden waargenomen. Het laatst zag men eenige soldaten, die de batterij beklommen. Hulp kon niet worden verleecd. Verscheidene booten zga io de golf vergaan en omstreeks een honderdtal oi8Dechec omgekomen. Ia een gehuoht aan den weg van Zant voorde naar Oomiaes ie een verschrikkelijke misdaad gebeurd. Daar etaan twee huisjes, toebehoorende aan een 77 j irige weduwe, die in het ééae woont en het andere verhuurt aan haar 34 jarigen getrouwden zoon. Donderdagavond zat de zoon voor zgo deur, toen eensklaps een sohot klonk. Zgo vrouw, die binnen b^zig was het eten klaar te maken, snelde naar buiten en vond haar mm met een vreoielijke word ia het onderlijf bewusteloos op den grond liggen. Hij overleed kort daarna zonder een woord te hebben kunnen uiten. Daar de vrouw had meenen te zien dat er iemand het andere huifje bianenvluohtte viel haar vermoeden op de moeder, die ook reeds herhaaldelijk haar zoon bedreigd had. Zij wilde dat bij het huisje zou verlaten, maar hij had een huuroontraot en weigerde, waardoor hij den haat van zga moeder had opgewekt, die als een koppige, gierige vrouw wordt beschreven. De justitie heeft haar huisje doorzooht en er eeu geweer gevosden dat zeer kort geleden afgesohotsn was. De kruitluoht was nog ste>k. De moeder zei echter slechts«Ik weet niets", en bij het lijk van haar zoon gebracht ze! ze onverschillig«Hij is dood, en goed dood". Ze is eohter in arrest gehouden. Te Gaardia, in Lombardi, was een zekere Miohele Ptroiello als reservist uit zjjn garnizoen in zija dorp teruggekeerd. Hij werd verliefd op een jonge knappe bo aren dochter en trouwde met deze. Dit alles was niet naar den zin der geb/oeders Juno, den oudsten waarvan zij een blauwljt htd laten loopen. Met hun vader aan het hoofd, zwoeren zij zioh op Paroiello te wreken". En zoo gingen de vader met zijn vier zoons den dag na den bruiloft naar Paroiello's huis, gewapend mot bijlen, en hakten den ongelukkige vóór de oogen zijner vrouw letteilijk aan stukken. De odfle Juno is gepakt; de broers zjjn voortvluohtlg. Burgerlijke Stand van Zonnemaire. 3e kwartaal 1906. oeboren: 4 Juli. Sa&rtja Johanna, d. van M. Akkerdaas en C. v. d. Wei II. 23 Klaayje, d. van L. van Ast en P. de Wit. 3 Aug. Jan Adriaan, z. van A. Geelhoed en D. Plaating. 17 ii Jacobu*, z. van J v. Steijn en A. Barendse. 29 Geertruida, d van A. van Ast en P. Hoekman. 9 Sept. Adriaan Johannes, z. van A. Deist en A. J. v. d. Stolpe. 11 Maartje, d. van J. C. den Boer on J. G. v. d. Bijl. 15 Klas ine, d. van J. Nuijens en C. Steenland. 18 Johanna Aaltj-», d. van K. v. Klooster en K. Pince. 23 Leviua Maria Katarina, d. van L. K. v. d. Have en K. v. d. Linde. gehuwd: 7 Juli. Pieter Nuyens, j.m., 20 j. en Dina Levina de Munnik, j.d,, 20 j. overleden: 30 Juli. Pieternella Kornelia van Nieuwenhu'ze, 32 j echtgenoot van H. Th. Klooster (Dreischor), Burgerlijke Stand Tan Poortvliet. O eer de maand September 1906. geboren: Cornelia, d. van M. Doijahouwer en C. L. Andriesse. Jacob, z. van J. Bevelander en C. de Wilde. Geertruida, d. van W. Anthonisse en C. Plantsoen. gehuwd: JohanDis Pot, j m28 j., van St.-Maartensdijk en Sara Cornelia Mol, j d., 26 j., van Poortvliet. overleden: Christiaan de Rijke, 30 j., echtgenoot van Adriana Saartje Bergers. Jocob Cornells Feijtel, 3 m., z. v. W. Feijtel en M. L. de Jager. Dina Maria Bolier, d. v. W. Bolier en J. Uyl. Adriaan Karei Stokman, 13 m., z. van P. Stokman en E. C. Deurloo. Inschrijving voor den SCHILDER-CURSUS. JONGELIEDEN, die den Wintercnrsns in 't Schilderen aan de Ambachtsschool wensohen te volgen, kunnen zich vóór of uiterlijk op den lOen October aanmelden bij don Direoteur. Aaovarg van den Cursus Maandag den 15 an October, 's morgens 9 uur. De Direoteur, C. BOOGERT. te St.-Maartensdijk De beer C. ZEILER te Oosterland zal, op Vrijdag 12 October a 8des namiddags 3| ure, in de herberg van den heer J. J. Beije aldaar, traohten aan te besteden: Bestek en teekeuing van af Woensdag a.s., tegen betaling van f 1,50, te verkrijgen bij den Bouwkundige W. BROUWER Joh.z. te te Nieuwerwerk, bij wien tevens de verlangde ioliohtingen zijn te bekomen. a. de Zeedijk van den Polder Ootterland, van af de haven van Sirjaneland tot aan den Polder »Bruinis9«"; het daar aan sluitend perceel Zeedijk onder Nieuwer- kerk, en het daar aansluitend perceel Binnendijk, gelegen tussohen de Polders «Oosterland" en «Bruiniese" b. het voorliggend Schor; c. de aangrenzende Aanwassen; d. de Zijkanten der wegen onder Sirjansland alles tot November 1906 in paoht bij den landbouwer Jan de Rijke. De sub a vermelde peroeelen Zeedijk mogen alleen worden gemaaid. Het sub a vermelde pereeel Binnendijk mag worden gemaaid en met sohapen en hoornvee beweid. De eub b, c en d omsohreven peroeelen mogen worden gemaaid en met sohapen beweid. Het aangespoelde vaak komt aan den paobter. Het sub a vermelde is gesplitst in 5 peroeelen. Inschrgvingsbiljstten voor afzonderlijke of geoombineerde peroeelen worden vóór 14 Oct. e. k ingewaobt te Zierikzee, ten kantore van de Heeren 8CHUURBEQUE BOEIJE, waar nadere aanwijzing van de peroeelen en de voorwaarden is te verkrggen. T© liOOp bij P. GROENEWEQE, Landbouwer, onder St.-Maartensdijk. Te lioop. Van stonden aan weer te bekomen: Esschen Tronken en Spaanders, Mutsaards, Knuppelt, Tolhouten, Boon- stekken, willigen Staken enz., hij W. VAN DER HAVE Dz.Oosterland. To Roopi met nikkel, zoogoed als nieuw bij J. DE BRkAL, Nieawerkerk. (halve steen) a f 1,per soheepslast, asn de iu slooping zijnde Suikerfabriek te Oadenbosoh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 6