enkele inschrijving ia ingekomen, ia de in- I sohrijving opengesteld op een 4 pCts. geld- I leening van f 56000, tegen den koers Tan ten minste k pari. Benease. Begunstigd door praohtig weer I hielden de kinderen der openbare school alhier Vrijdagavond een optocht met lampions over het dorp. Voorop ging het fanfarecorps Loc tor et Emergo", dat door zijne vroolijke tonen terstond een feestelijke stemming wekte. Door een bgdrage Tan een panr milde in gezetenen, die meer getoond hebben kinder- vrienden te zjjn, werden de onderwijzers in staat gesteld de kinderen op melk, koekjes en ohocolade te onthalen. Het spreekt Tan zelf, dat bij deze gelegen heid het zingen Tan Ttderlandsohe liederen niet Tergeten werd. Haamitede. Koninginnedag werd bier 's aTonds feestelijk herdacht. De mnziek «Witte Tan Haamstede" speelde eenige nummers op Bnrgh en op Haamstede, en er Tormde zich achter de muziek een optooht Tan fraai getooide fietsen. Zei la het nieuwe vervoermiddel de automobiel was fraai Tersierd in den optocht aanwezig. Eenige zevenklappers en ander klein vuur- werk voltooiden het feest. Nienwerkerk, 1 8ept. De verjsardag Tan H. M. de Koningin is hier niét onopge merkt voorbijgegaan. Het fan fare-corps gaf in een fraai Tersierde muziektent op liet schoolplein, dat met lampions was afgezet, een oonoert, dat door Telen, ook uit andere gemeenten, werd bijgewoond. Ook werd een aardig Tnnrwerk afgestoken, dat goed slaagde. Praohtig weder begunstigde het feest. Des namiddags gaf een geaoht iogezetene op het plein Toor de sohooljengd een nit- Toering met zjjn gramophone, terwijl de kinderen door den Burgemeester werden ont haald op een Tersnapering. Dank aan beiden Toor het genot aan de jengd bereid, dank aan de mannen, die wederom zich beijverd hebben om het feest te organ iaeeren en ten slotte dank aan het muziekgezelschap dat zioh zoo flink heeft geweerd. Brninisse. Bij de Vrijdsg gebonden stemming voor een lid Tan den gemeenteraad werden nitgebraoht 348 stemmen, Tan on waarde waren 18 etemmon, zoodat het aantal geldige stommen 330 bedroeg. Hiervan ver kreeg de heer M. Jameiet W.Mzliberaal, candidaat der kieavereeniging «Burgerplicht", 205 stemmen, de heer W. Otte, candidaat der anti-rev. kiesvereeniging, 73 stemmen, en de heer Joh. de Waal Rz., buiten de kies verenigingen om candidaat gesteld52 stemmen. De heer Jameiet is aldas met groote meerderheid gekozen. Op het terrein der eohietvereeniging «Christiasn de Wet" had Zaterdagmiddag een wedstrijd plaats in het maetklimmen, De le prijs werd daarbij behaald door P. Verspoor, de 2e door St. van den Berge, de 3e door Jao. Weetdorp en de ie door J. Padmos. Om 5 uur had daarna de eobietwedstrijd plaats, waarbij D. Voorbeijtel de le, D. C. de Koning de 2a, A. Jameiet de 3e, J. Hteok de 4e. 8t. Otte de 5a, Job. Jameiet de 6a, Joh. Padmos de 7e, M. Beekman de 8e, L. Olree de 9a en Joh. d. Berge de 10e prijs behaalden. Zij hadden reep. 53, 47, 54, 51, 51, 45, 47, 42, 36 en 34 punten behaald. De eere-prijs, ontvangen van het hoofdbestuur van Volkeweerbaarheid, werd behaald door A. Jameiet met 54 panten. Beide wedstrijden werden door vele be langstellenden bijgewoond. De schietwedstrijd werd opgeluisterd door de nitvoering van verschillende muzieknummers door de muziek- vereesiging «Nu met Hope", dir. de heer Jongmans. Na afloop trokken de leden der schiet vereenigiog met het mnziekoorpe door het dorp, gevolgd door een groote menigte, die den tocht medemaakte. Door de geheele gemeente heersohte daardoor eene groote drnkte. Nadat het oorps nabij het gemeente huis het «Wilhelmus" en het «Wisn Neerl. Bloed" had ten gehcore gebraoht, werd de stoet ontbonden. Stavenisae. Volgens den alhier van wege het K. N. M. Icstituut te De Bilt bg Utrecht geplaateten regenmeter, viel er in Angnetns 1.1. alhier 73.1 m.M. regen (in 9 aftappiogen), tegen 1521 in 1905 en 44 9 in 1904. De hoogste barometerstand in de laatste maand wae 770, de laagste 751 m.M. St.-Filipaland, 1 Sept. «Kan ik niet allen bevallen, laat 't dan weinigen zgn, want velen te bevallen is moeilijk". Zoo kan onze kermis ook wel spreken. Als kermis beteekent ze niet veel mser, want een draaimolen en een paar kramen ziedaar waaruit ze bestaat. Maar de jengd vermaakt zioh een paar dagen, zet de noodige oenten in snoepgoed en aan verwante artikelen omde jongelingschap maakt een carré of polka, of wandelt 'e avonds bg praohtig manesohijnweer, zoobIs we nu haddenen zweert bij eenwige liefdo en onkreukbare trouw, terwijl do oudere van dagen vaoantie hebben, en ieder op zija manier het vette dor aarde geniet. Zoodoende brengen de kermisdagen wat poëzie in ons anders zoo prozaïsoh leven, als men dit alles ten minste poëzie belieft te noemen. Toch ie de algemeene indruk, d«t ooze j vermarkt erg aan 't tanen is. Kwamen vroeger velen nit omliggende plaatsen om hier hoogtij te vieren, na trekken versoheidene irgezetenen er nit- De tram heeft ook een goed deel van onze bevolking tot eosmopolieten hervormd. Ze zgn er niet veel meer, die nog nooit ban voeten op vreemden bodem gezet hebben, en die er nog zgn beginnen ook al sterke neiging te gevoelen om eens een uitstapje csar Zierikeee of Steen bergen te ondernemen. In 't kort, met de kermisdagen gaan er tegenwoordig meer ingezetenen naar den vreemde, dan dat er vreemden naar hier komen, waardoor natuur- lijk het kermisbezoek en de zoo eigenaardige kermisdrukte minder worden. Bij 't gisteren alhier gehouden scbiet- ooncours was de nitelag als volgt: Geweer model '95, afetand 450 M., militaire sohgf: le pr. C. Bondeling, 2e pr. J. H. v. j Strien, 3e pr. M. Guiljim, 4e pr. G. H. d. Hoven. Geweer model '71, afstand 50 M., kopsobijf: le pr. G. H. v. d. Hoven, 2e pr. L. Roozs- mocd, 3e pr. A. Gailjam, 4e pr. C. Kunst. De prijzen bestonden in geld. Tijdens de witte ajuin-campagne werd er van een partij, die ter verzending gereed stond, een haal vermist. Door de ijverige naBporingen der politie ia 't gelukt het gemerkt leege baaltje te Antwerpen in beslag te nemen, waardoor men zoowel den vermoedelijken ontvreemder als den opkooper ontdekt heeft. Wiasenkerke, 31 Ang. Wanneer de Wiskerkers feest vieren, dan doen ze 't goed ook, dat waa weer heden te zienzaer vroeg in don morgen wapperden al vlaggen nit vele woningen, en in den voormiddag was het een last om te zien. zoo feestelijk zag alles er nit en toen Apollo" met een vroolijken mars oh tegen 1 are hare ronte begon, waren honderden genegen hiernaar te luisteren en den stoet te volgen. De kleintjes uit de drie scholen juichten mee van «Konirgin en Vaderland" enz.'t wae mooi en 't zonnetje scheen zoo helder. De muziek zweeg, toen de kinderen gingen eten in de verschillende Boholen. Daarna begonnen de verschillende spelen, als: zakloopen, zakdragen, hoepelen, maet klimmen, touwklimmen, tnrfloopen, balletjea- krnien enz. En of ze pret hadden, de kleinen want daarna kon men aan de krente- koeken met limonade in de verschillende soholen. De heer De Boer, die met de oonsamptie-verzorging was belast, had gezorgd voor overvloed. Voornoemde heer verdient dan ook een pluimpje voor zga werkzaamheid. Io de bewaarschool was het heel prettig. Er was nog zoo'u aardig trio dat iets te berde braoht, zóó aardig dat m»j Swart waarlijk lof toekomt voor de moeite die zij zich getroostte om die aangenamo verrassing te bezorgen. Later had men een fi^ts- optooht. Voor de mooist gekroonde (of origineelste) werden bekroond de heeren P. den Boer Jr. en C. van Hals. 'n Massa volk ook nit nabnrige gemeenten was op de been. Dank zij onzen ijvetigen en bekwamen directenr van «Apollo" en «Zaog en Vriensohap" den heer Flipse, hadden we 's avonds ooncert, wat uitstekend slaagde. Een ieder heeft genoten. De eobool- kinderen van Geersdijk kwamen 's middags over 't dorp om na eenige verversohing daar te hebt>9n gebruikt een kijkje te nemen ia de dainen aan den Onruatpolder. Goes. Geef me nog een drupje, Geef me nog een drupje, O, mijn lieve Augustijn 1 Dit ia het zielverhtflende refrein, dat tot laat in den naoht, beter tot vroeg in den morgen ge zongen wordt door honder den rauwe kelen, waarvan het voor velen gewensoht zon zgn, dat ze geen drupje me6r kregen. Wat zon de historisohe «lieber Augustijn" wel z'ggen van het mitbruik, dat er van zgn naam gemaakt wordt?! late vreemds op de kermis is de glgbaan, de Canadeesche glgbaan, waarin men in een toestel, overeenkomende met een schroef zonder eiod naar beneden glijdt, natuurlijk nadat men eerst de hoogte heeft beklommen. Eigen aardig zon het zijo, als men eerst met een lift naar boven gehaald kon worden, om ver volgens naar heneden te gigden. Maar dat misschien een volgend jaar. Het nienwe ie op de kermis ganw oud I Mogelijk vindt de directeur, de heer J. Knnkels, dan wel een kermis attractie nit. waarin men naar boren gigden kan 11 Hoe het zij, «zelfs geestelijken verklaren, dat de Canadeeeohe glijbaan tot de eerbare kermisvermaken behoort". Daaraan twjjfelen mogen we niet; de heer Kunkele heeft daaromtrent schriftelijke bewijzen. Zonden die geestelijken aan dat gigtoertje deelgenomen hebben Eenige jaren geleden hadden we hier op de kermie een levende zeemeermin, die des avonds als vischmensoh, of mensohvisoh in eene kuip met water lag en met den staart in die groote wasohtobbe heen en weer sloeg, maar 'e morgens kon men ze als een heel gewoon menssh op de straat tegenkomen. Dat was, laat ons zeggen, kermisbedrog. Op de kermis wil men immers bedrogen zga? Maar ditmaal is er geen bedrog in 'tepel! H. M. de Koningin-Moeder, professoren en dootoren hebben er verbaasd over geetaan, verklaart de direotie. En wat zullen wij doen? Ongelukkig is 't natuurwonder nu bestemd voor Amerika. Maar de direotie zal het (ongelukkig overleden mirakel) toch wel in Zierikzee vertoonen? In Zierikzee, op Sohonwen, in Weeten-Sohonwen, daar kan men op het gebied van zeemeerminnen en zeemeermannen van ondervinding spreken. (Omtrent het ge- ilaoht van de «Zeemeermin of Wondervisoh" bewaart de direotie een diep stilzwijgen). Eigenaardig zon het zijn, als de heer direotenr daarbij een gramophoon in 't werk kon stelleo, die op melanoholisohen toon zong: «Westensohouwen, 't Zal js rouwen, Dat je genomen hebt mijn vrouwe, Wcsten-Sohonwen zal vergaan, En de toren zal blijven staan 1" Dat zon tragisoh-historisoh zgn 11 Heel Sohonwen liep uit. Ook blgkens deze kermis schijnt het geslaoht Roode Kris onuitsteifdijk. Somnambules, orakels enz. enz stellen ook nu nog het geachte publiek in staat om kennis te maken met den toekomsnden tijd. Bedrog? Weca toch wijzer: 't ia kermis! Heel wat onrust en vrees is er veroorsaakt door een grappenmaker, die «zeker wist", dat de polderjongens nit de beide Bath- polders (ten getale van 12 tot 1400 als 't n belieft) op Zaterdagavond naar Goes zouden komen om kermis te houden. De burgemeester had reeds maréchaussees gerrquireerd. Bij slot van rekening ie 't een flauw smoe*je gebleken. Er was dien avond geen enkele polderjongen in de stad, en zelfs de baiteolai waren maar weinig talrijk. Ver boven 't genot, dat de gewone kermis oplevert, steekt uit, datgene wat te genieten is bij het ooncert, gegeven door de kapel van het 3e regim. infanterie, directeur de heer A. Barbe, in den tain der sooiteit V. O. V. en de opvoering van het drama «Flora Toeoa" door de artisten van de Kon. Ned. Sohouw- burg te Brussel. Natuurlijk vraagt menigeen waarom met de kermis eon drama?, maar ieder zga meug. 't Spreekt van zelf, dat het volk van dorgelijke amusementen en genietin gen niet kan profileren; welnu, laat het das op zgne wijso profiteeren van wat de kermis oplevert. Een felle ooncarrentie wordt dit jiar de kermis aangedaan door den kastelein uit «Den Tol" halfweg Kloetioge, die io zgn sierlijken tuin en mooie zalen muziek geeft en bal- chamjctre. En dat met dit praohtige weer. Geen wonder, dat men die ooncarrentie op straat on in de oafé'a te Goes gedocht merkt. Voor 't overige heeft men als voorgaande jaren: schoen- on vaatwerk, prima roomboter, drops, perkamentpapier, wafels, poeder-chooo- lade met eadeanx, Rembrandt-rij wielen, Su matra hnab jee, paraplu's, mondharmonica's, oude nagel kaas, vioolsnaren, gemarineerde haring, bed-overtrek, Solar-lantaarcs, gerookte scharren, kunetkalk, citroenlimonade, bloed worst, dweilen, spiegels, leverworst, likdoorn- zalf, elagroomwafels enz. enz. Voor weinigen tijd werd hier een rijwiel handelaar opgelicht voor een fiats, die elders verkocht werd, en dezer dagen een sohoen- maker voor een paar sohoonen door iemand, die later bleek een valsoben naam te hebben opgegeven. Waarom is men ook zoo grif iret het uitreiken van artikelen aan onbekenden? De heer W. Dronkers, benoemd tot eeoretarie van Poortvliet, is tegen 1 October eorvol ontslagen als klerk ter secretarie, en is in zija plaats benoemd de heer W. C. de Beate, klerk bij den gemeente-ontvanger alhier. Vlissingen, 1 S^pi. Ter gelegenheid van de ve'juiog van H. M. de Koningin werd gisterenmiddag 4 nar alhier een ballon, «Wilhelmina" genaamd, opgelaten van de Groote Markt. Deze opstijging was georgani seerd door de vereenigiog «VliBsiogen Vooruit". De ballon dreef, tengevolge van den oosto- lijken wind, in de richting van de Schelde, en daalde ter hoogte van het «Grand Hotel" in de Schelde neer, daar door een daar ge- stationneerde sloep de lnohtreiuger Wittenberg werd afgehaald. Op verschillende plaatsen in de stad wae mnziek. Tgdelijk benoemd bij het loodswezen alhier de heer A. P. C. Onderdijk, leerling van de zeevaartschool te Tersohelling. Terneuzen, 31 Ang. De werkzaamheden aan het kanaal Gent—Terneuzen vorderen goed. Het laat zioh aanzien, dat het groote werk op tijd gereed zal zgn. Tot nu toe ie verwerkt ruim 31 millioen francs. De geheele kosten van het thans aangenomen ontwerp zgn geraamd op 41,600 000 francs. Daaronder is begrepen de bgdrage der stad Gent, groot 4 714 000 francs. Aanbestedingen, Verkoop ingen enz. Door bet waterschap bewesten Ierseke is aanbesteed het opruimen van een bestaanden en het maken van een nienwen oteenen duiker te Wemeldioge. Acht inschrijvers; laagste de heer D. van Maria te Kapelle voor f 1910. Oosterland. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo te Renesae werd, ten ver zoeke van den heer M. Otte Azpubliek verkoobt Een woonhuis met afdak en varkenshok, ter gezamenlijke grootte van 4 A. 91 o A., voor f 875 49 A. 30 o.A. tiendvrfj bouwland aan den Lagen Maireweg, voor f 1230 per gemot. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo werden, ten verzoeke van den heer M. Otte Ae. alhier, in het openbaar verkocht 76 roeden aardappels voor f 38 den hoop 54 - 26 141 suikerbieten - 62 Op Woensdag 26 Ssptember zal aan het gebouw van het Prov. Bestunr van Zeeland te Middelburg worden aanbesteed: het vervangen van een gedeelte van de be8ohoeiiog langs de zuidzijde vau het marine dok en de marioebinnenhaven te Vlissingen door een bekleediogsmnur en het uitvoeren van bijbehoorende werken. Raming f 45000. KERKNIEUWS. Op hot tweetal voor predikant bij de tterv. Gem. te lJselmniden komt voor ds. N. C. Bakker te Poortvliet. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gom. te Blerkensgraaf en Hofwegen door ds. P. de Looze te Oad-Vossemeer. Zondag 7 October, 's avonds, neemt dB. H. Tb. Obbink te Middelburg afscheid den 14 Ootober, 's avonds, heeft de bevestiging io Den Haag plaats door de. B. Ten Kate nit Rotterdam en Woensdag 17 October, des avonds bondt ds. Obbink zgn intreerede. Noordgouwe. Met zekerheid kan thans gemeld worden, dat ds. J. A. Schouten van St.-Filipsland alhier zgne intrede zal doen op Zondag 7 Oot. as, des ramiddags te 2 oren, na des voormiddags bevestigd to zgn door zgn broader ds. A. A. Sohouten, predikant te Wamel on Drenmel. Zondagavond trad in de Ned. Herv. Kerk te Bruioiase op de heer Heymans, predikant te Koudekerko, om te spreken over de Vereeniging «Kinderzorg" te Middel burg. Als grondslag zijner rede rara bij Lukas 1, vers 66, het middelste gedeelte «wat zal toch dit kindeke wezen". In de eerste plaats ontvonwde bij, uit welk b»ginBel de Vereenigiog wenecht te bandelen. Hij weee er daarbij op, welke ernstige plioht op de ouders rust bij de opvoediog hunner kinderen, en op welke sohroraelijke wijs die plioht vaak wordt verwaarloosd. In het tweede gedeelte zijner rede deelde bij zijoen hoorders medo, hoe men het beginsel denkt toe te paseen. Door de Kinderwetten, ingevoerd onder het vorige Ministerie, dooh ingediend cn tot stand gekomen onder het Ministerie Borgeeins, bestaat thans gelegenheid, dat vereenigiogen subsidie ontvangen, teneinde zioh met de opvoeding van verwaarloosde kinderen te belasten. Spreker wees op de groote noodzakelijkheid, dat dia opvoeding in chriatelijken geest gesohiedt, waarom m«n vanwege do Ned. Herv. Kerk de gelegenheid wenecht te openen, die taak op zioh te kunnen nemen. Vooral thans, nu aan ontaarde ouders de ouderlijke macht kan ontnomen worden, en zij hnone kinderen niet meer aan een gesticht kunnen toevertrouwen, om ze op een willekenrig tijdstip, ale zij voordeel van hun kroost denken te trekken, weer tot zich te nemen, ie de totstandkoming van dergelijks geatiohten een eisch des tijde. Hij wekte de aanwez'gen op. de Vereenig'ng «Kinderzorg" te steunen. Met dit doel werd dan ook ge durende de rede, die op vnrige, boeiende wijze uitgesproken werd, eene collecte ge houden. Beroepen bij de Geref. Gem. te Dinte- loord ds. J. Ve»seur te Elborg. Beroepen bij de Oud-G<ref. Gemeente te Eokhnizen de. H. Roelofsen te Goes. Bg vergissing was in sommige bladen medegedeeld, dat ds. R. te Amsterdam was beroepen. 9 I 9 I I W U R. Door mej. A. P. A. Janssen, onderwijzeres te Domburg, is nit hare betrekking eervol ontslag aangevraagd. De heer J. A. van der Slnya, ontslagen ocderwijssr te MeMesant, zal voorloopig steun ontvangen nit de weerstandskas van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Salarisregeling Door de afd. van het Ned. Oaderwgzers-genooteobap in Noord- Brabant ie een adres aan H. M. de Koningin gerioht met verzoek om de regeling van d? jaarwedden der onderwijzers ta regelen ale volgt Het aanvangssalaris van een onder wijzer zonder hoofdakte worde 600 galden; voor dienstjaren ontvacge bij vijf verhoogingen van f 75 om de drie jaar. De hoofdakte worde betaald mat f 100, de verplichte hoofdakte met f 200. Een gahuwd onderwijzor ontvange boven dien f 150 voor huishuur of, zoo mogelijk, vrije woning met taio. Hoofden van soholen genieten een aan vangt jaarwedde van f 950 met vrije woning en tuin. Borsuele, 1 Sept. De raad beeohikte met 4 tegen 2 stemmen afwgzend op het verzoek van de ofdeeling Zuiden van Zuid-Beveland van den Bond van Nederlandsohe Onderwijzers om verhoogiog der jaarwedden enz. Feit tl Tsltirafls. De heer P. H. de Koeter, klerk bij de poeterjjen en telegraphie te Rotterdam, ia met ingp.ng van heden tijdelijk (voor de winter maanden) overgeplaatst naar Ierseke. Landbouw en Veeteelt. RECHTSZAKEN. Bruiniase, 1 Sept. Hedennamiddag kwamen alhier nit Zierikzee de reohter-commissaris, belast met de iostrnotie van strafzaken, de substituut-officier van jaatitie en de beëadigde klerk ter griffie. Een en ander scheen in verband te staan met de vermissing van gelden uit het kantoor van het station te Zijpe. Eene huiszoeking had plaats bg W. K., wonende te Brninisse, in dienst bg de Rotterdamsche Tramwegmaatsohappg. De stand der beetwortelen in Zeenweoh- Vlaanderen geeft reden tot goede verwachtingen over den oogst. Gemiddeld kan zoowat op 15000 k 16000 K.G. per gemat gerekend worden, doch er zgn verschillende peroeelen die een veel hoogere opbrengst sollen geven. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden den 3 September 1906. In de heden gehouden zitting waren af wezig de bieren Pol vliet, Van den Bont en Van der Lek de Clercq Er waren, daar in de vacatureVan den Ende nog niet voorzien is, das negen raads leden aanwezig. Het adres van onderwijzers en onder wijzeressen aan de openbare soholen voor lager onderwijs alhier, hondende verzoek tot betere regeling hunner salariëering, wordt in handen van Bnrgem. en Wctb. gesteld om P" te advies. De rekezirg der dienstdoende schutterij over 1905 wordt iu handen gesteld van do heeren mr. Pol vliet, De Vrieze en De Mnralt. Aan do orde ia de etemmiog over de motie van den heer H. C. van den Eode om de klacht, ingediend door P. M. Panny over hando- lingen van den Burgemeester bij den plaats gehad hebbenden bjjbouw van school B voor kennisgeving aan te nemeD. Over deze motie staakten io de vorige vergadering de Btemmen. De motie laid de ale volgt «De Raad der gemeente Zierikzee, kennis «genomen hebbende van het adres van «P. M. Panry, en van de nota van den «Burgemeester te dezer zake «van oordeel, dat oen goede behandelicg «van bet zakelijk godeelte van het request «door het daarbg aanhalen op onbehoorlgke «wijze van particuliere aangelegenheden niet «kan strooken met 's Raade waardigheid, «besluit het adres voor kennisgeving aan te «nemen". De motie werd verworpen. Tegen stemden de heeren Fokker, Ten Haaf, De Vrieze, Koopman, Sohuurbeque Boeijo, Moolenbnrgh. Het adres-Panny wordt ten gevolge van dezen uitslag in debat gebraoht, en wel het allereerst door den heer Fokkerdie de partijdige tegenkanting, die de heer Pansy bij den bouw van Sohool B van de tijde van den Burgemeester heeft ondervonden, aan een scherpe kritiek onderwerpt. Ook de heeren De Mnralt en Koopman laken krachtig en overtuigend de handelwijze van den Bnrgemeester, die zioh tegenover den heer Panny niet als burgervader gedragen heeft. Na een langdurige discussie, waaraan ook de beide Wethouders en de voormalige Wethouder, mr. Van der Vliet, deelnamen, wordt met algemeene etemmen de volgende door mr. Fokker ingediende motie aangenomen «De Raad, gelet op het adres van P. M. «Panny, verklaart sf te kenren de houding «van den burgemeester in deze en gaat over «tot de orde van den dag". Een verzoeningsvoorstel van mr. Van der Vliet om dese zaak in handen te stellen vau een commissie van drie loden, die onverwijld rapport zon uitbrengen W9rd, nadat de wet- honder mr. Moolenburgh de aanneming er van dringeed ontraden had, verworpen. Vóór het voorstel stemden slechts mr. Van der Vliet en De# Vrieze. Den heer H. C. van den Eode wordt op diens verzoek wegens vertrek nit de gemeente eervol ontslag verleend als regent van het Burgerlgk Armbestuur, onder dankbetuiging voor de door hem bewezene diensten. De gemeente-rekening over 1905 wordt goedgekeurd in ontvang tot een bedrag van f 214 316.89 en in uitgaaf tot een som van f 215 847,875, zoodat zij sloot met een nadeelig slot van f 1530.985. De rekening van het Harmonie-geselschap «Kutet en Eer" over 1905 wordt eveneens goedgekeurd in ontvang tot een bedrag van f 639 25 en in uitgaaf tot een som van f 674,21, zoodat zij met een nadeelig saldo sloot van f 34,96. Afschrijving van den hoofdelijken omslag wordt, wegens vertrek nit de gemeente, ver- leend aan: J. Trommel, over 10 m ad f 5.335 J. Qiaak, 6 - 1,60 H. C. v. d. Ende, 6 - 35.20 T. de Waal, 5 - 6665 G. B. Moermond, 5 - 0 935 I, J. v. d. Have, 4 - 40.535 P. C. Gilde, 4 - 11.73r' C. Hoogewerff, 5 - 4 Aangenomen wordt het voorstel van Bargem. en Weth. om aan Mcj. C. M. J. Phernambuoq helpster bij het onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes aan sohool C, ook na 1 September 1906 een belooning van f 100 toe te kennen. Een voorstel van Bnrgem. en Weth. tot wgziging der gemeentebegrooting over 1906, wordt nadat de vergadering gesohorst was, en een oommissie, bestaande nit de heeren Van der Vliet, De Maralt en De Crane, de wgsigirg onderzocht hadden, op advies van die commissie goedgekeurd. Aangeboden werd de gemeente-begrooting voor 1907. Naar aanleiding van een sohrgren van den Direotenr der Hoogere Burgersohool werd de vijfde klasse, die nit 18 leerlingen bestaat, ten aanzien van het praotisoh onderwijs iu de soheiknede, in twee klassen gesplitst. Dien tengevolge zal de met dat onderwgi belaste leerair f 25 honorarium meer per kwartaal ontvangen. Opgeheven werd bet verband op inschrijving Grootboek vau den heer P. O. van de Velde Olivier voor zija beheer als gemeente-ontvanger. Bij het teekeoonderwgs aan de Avondschool voor Vakonderwgv werden benoemd de heeren H. C. Arenthols en F. Houtkamp. Tot regent van het Bn'gerlgk Armbestuur werd benoemd de heer A. C. van der Vliet. Mede aanbevolen was de heer P. J. Boone. De Rvad gaat over in geheime zitting. De openbare Raad heropend zijnde, keurt goed het suppletoir kohier van den hoofde- lgken omslag ten bedrage van f 231,20. Benoemd werd tot leeraar in de natuur kunde en werktuigkunde aan de Hoogere Burgerschool alhier do heer C. J. 8. Tetterode te Leiden met 5 stemmen. Vier stemmen waren op dr. Vollgraff nitgebraoht. De eerst aar.bevolene, de heer P. Brandsen te Amster dam, had zioh teruggetrokken. Hiermede zgn de Agenda afgehandeld. De heer Koopman dient de volgende motie io «De Raad, overtuigd, dat ook de bnrgerg «reoht heeft alle gegevens in de zuk—Voll-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2