I KIN DER- Ingezonden Mededeelingen -MEEL. Uit Stad en Provincie. ®-' Naar .mon mededeelt, is de begrooting ten oorlog voor het jaar 1907 geraajnd op f '26 055 000, dat ia ruim f 944 000 lager dan die voor het loopsnde jaar ia vastgesteld, en zulka in woerwil, dat verschillende poateii verhoogd zijn moeten worden, ook in verband met de uitbreiding der Landweer ia 1907 en met do nog in nitvosricg zijnde Icgeruitbreiding, terwijl ruim één tou meer dau verleden jaar voor Dieuwen kazernebouw wordt aangevraagd. Het totaal-bedrag der lagere ramingen op versobillende artikelen bedraagt f 1 402 000, waarbij eohtor valt op te merken, dat de bijdrage uit de b?grooting van oorlog ten behoove van de vestiogbegrootiag, in verband met de plannen van dec Minister ten opziohte van de stelling van Amsterdam, voorloopig ruim f 469.000 Isger geraamd is dau het vorige jaar. Albier bestaat het plan om op een terrein aan de Frederik- Hendriklaan een groep huizen te bouwen volgens het Duiteohe »Verdiepingewoning"-fltelsel. De arohiteoten Hoek en Wouter?, verg zeld van den ingenieur Jos. O. van Dooren (direoteur van de Eleotrisohe Centrale te SoheveDisgen), hebben een reis naar Berlijn gedaan om met de inriohticg van dergelijke woningen in alle bizonderheden bekend te worden. Volgens hun ontwerp zou dau een gebouw worden ingericht van ongeveer 50 meter breedte en 32 meter diepte, met grooten binnentuin, en waarin op elke verdieping 6 woningen gedacht zijn van 6 k 8 kamers en verdere gemakken, alle door middel van een centrale trap met oleolriachen lift en afzonder lijke trappen in de vleugels te bereiken. Deze woningen welke door inriohting eu huurprijs bestemd zijn voor den gegoeden stand zullen oentraal verwarmd worden, en tevens voorzien van gasleiding, electriacbe licht- en Eohclgeleidiog, en eene stofzuiger- inrichting. Ook zullen deze woningen aan gesloten zijn bij de gemeente-telephoon. Do ontwerpers zijn voorts van meening, dat deze soort vau woningen ook tot op zekere hoogte kunnen medewerken tot oplossing van het dienstbodenvraagetok. De oonoierge neemt de boodsohappen aan en weert alle straatventers en andere ongenoode gasten de bewoners kunnen telephoniseh hunne bestellingen aan leveranciers doen, zoodat een dagmeisje voldoende zou kunnen zijn voor hulp in de huiselijke bezigheden. Wegens don buitensporig hoogen prijs van f 1300 por vierkanten meter, gevraagd voor het perceel der Staatsspoor op den hoek van Veenestraat en Groenmarkt alhier, en ook omdat de kans om onteigening te ver krijgen voor afrondiog der straathoeken groot ia, besloot de gemeenteraad het aanbod af te wijzen. Daarmee verviel ook de aankoop van de vroegere «Toelaat". De vorige week is een belangrijke diefstal van gouden en zilveren voorwerpen gepleegd ten nadeele van mevrouw de wed. Kassa, Laan van Nieuw Oost Iadië 84 albier. Behalve een 45 stnks groot en klein tafel zilver, worden vermist2 gonden armbanden, 1 gouden broohe met diamant 1 gouden dames-horlogeketting, 7 gouden heeren- en damesringen, 2 gouden damsaepelden, 1 gouden dameshalsketting, 5 zilveren kinderbpels en -vorken, 3 zilveren servetringen, eenige servetten en lakens. De oommisBaris van politie der 2e afdeeliog te 's-Gravenhage verzoekt opsporing en inbe slagname, alsmede aanhouding van do daders. Een Hasgsohe firma heeft voor dit seizoen iets nieuv7a bedaoht: de gelegenheid om per automobiel een riljs van ongeveer 2J uur te maken door Den Haag en omstreken. Daartoe hebben zij mooie, ruime auto's, plaats biedende voor 21 personen, in dienst gesteld, ale te Londen eu te Parijs worden gebruikt en die Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zondag van bet Tournooiveld, de andere dagen van het Gavers Deyeootplein afrijden. Een rit ja kost f 2 50 per persoon. Botterdam, 23 Juli. Vannacht halftwee is albier aan de Pretorialaan, ten Zuiden van de Maashaven, het lijk gevonden van den 30-jarigen bootwerker E. van Dijk, wonende aan den Langen Hilleweg. Bij onderzoek in het politie-bureau werd door dr. Bryan geconstateerd dat de man gewurgd was. Bovendien had hij drie hoofdwonden en een wond aan den rug. Nabij het lijk lag op straat een groot aantal afgebrande lucifers. Men vermoedt, dat v. D. gewikkeld is geworden in een veohtpartg met bootwerkers, met wie hij caar huis giDg. 24 Juli. Het onderzoek inzake den moord op den bootwerker Evert van Dijk heeft tot heden weinig resultaat opgeleverd. Uit de verklaringen van den agent van politie 3e klasse Van der Wildt, blijkt het volgende: Om halfééo, toen bg zich Zordagnacht in de nabijheid van de Pretorialaan bevond, had bij geen onraad bespeurd. Kort daarna maendo hij hulpgeroep te hebben gehoord. Toen bij om halftwee do Pretorialaan doorging, vond bij Van Dijk, ia bewosteloozen toestand. Ia de onderstelling, dat bij met een besohockene te doen had, baalde bij bij een bakker in de bunrt een handwagen. Een nur later consta teerde dr. Bryan in den politiepost Hilledgk den dood, tengevolge van verworgirg. Do andere wonden waren niet van doodelgken aard. Uit verschillende nssporingen is nog gebleken, dat do verslegene diverse tappergen en bier huizen heeft bezocht, waar hij door tal van personen is oztmoet. Vast staat evenwel, dat Van Dijk alleen de eorzams Pretorialaan is ingegaan des nachts na éói uur, waaroit men dus zou opmaken, d:t bij in een hinder laag is gevallen. 1 Hot lijk is gisterenmiddag om 4 uur naar do eectiekamer van het ziekenhuis vervoerd, waar bet beden gesobouwd zon worden. I Eon paar mannen brachten vanavond, op een bandwagen, naar de aanlegplaats van de Amstordameche pakecbuiï aan de Maaskade O.Z. alhier, een groote pakkist, die als I vrachtgoed naar Amsterdam moest verzonden. Op de kiet stond: Voorzichtig behandelen, glaswerk. Een groote enveloppe, die later een reclamebilj-it bleek te bevatten, was door de bezorgers van de kist aohtergelaton als daarbij behoorende. Tosn da kist daar op den wal stond en de bezorgers er van reeda lang vertrokken waren, boorde één van de werklieden van de Amoterdameche pakschuit, langs de kist loopende, gestommel en vreemde geluiden. Hij riep er andere werklieden bij. Men beraadslaagde, bracht de kist met baer inhoud in verhand met den moord, in den afgeloopen nacht op den Langen Hilleweg op den bootwerker E. van Dijk gepleegd, daoht aan allerlei verschrikkelijke dingen, en besloot de kist too spoedig mogelijk naar bet politiebureau aan de Nassaukads te brengen. Aldus geschiedde. Op het politiebureau werd de kiat met de coodige voorzorgsmaatregelen geopend, en nauwelijks waren er een paar plsnkea afgebroken, of er sprong een man uit, die zich liefst zoo spoedig mogelijk uit de voeten gemaakt zou hebben. Hij blesk te zija de te Amsterdam in de Keizerstraat no. 18 wonende kleermaker F. C. v. d. M., die een dag of acht geleden, na een twist met zijn vrouw, de deur was uitgeloopen en nu heelemaal zonder geld was. Ia een osfé in de Lange Torenstraat alhier baddec eenige kennissen het plan beraamd om hem op deze wijzv vrij vervoer naar Amsterdam to bezorgen. Dordrecht, 28 Juli. Bij het slaan der pontonbrug over de Kil te 'e-Gravendeel op Vrijdag 20 dezer, heeft zich het volgende voorgedaan. Toen de doorlaten voor de doorvaart waren geopend en de daar ?oor gebruikelijkeseinvlaggen aangegeven in het seheepvaartregleinent, op de brugvleogela waren geplaatst, kwam een soheepje, uit de riohting Dordrecht, dwars voor de brug, doordat hst door een rukwind werd overvallen. Dit had geen ernstige gevolgen; alleen werd het noodig geacht, bedoeld eoheepj* langs de doorvaartopening te verwijderen. Iatusschen werden de blauw-witte vlaggen op de brogvleugels geplaatst, hetgeen een teeken is dat de doorvaart niet mag plaats hebben. De Middelburgsche boot II, welke onder dit inoident bovenwaatts van de brug kwam afvaren, werd nog tijdig gewaarsohuwd te stoppen, waaraan aanvankelijk gevolg werd gegevendooh toen bovenbedoeld scheepje met vereende krachten naar de doorvaart opening was gehaald, stoomde genoemde boot, tegen de voorsohriften id, ondanks de seinen van onveilig, door de doorvaartopening, rakelings langs da brug en het sohip, hetgeen zeer ernstige gevolgen had kunnou hebben. Tegen den gfzagvoerder der boot is van de zijde van het korps pontonniers door een daartoe bevoegd persoon prooss-verbaal opgemaakt. 's-Hertogenbosch, 23 Juli. Alhier is een jong meisje, Anna W&trenborg, die aanstaanden Donderdag in het huwelijk zou treden, ter wijl zij vanmorgen bezig was hare aanstaande woning te ordenen, bij het waterscheppen in de Zuid-Willemsvaart gevallen en helaaB ver dronken. Rozen daal, 23 Juli. Alhier is door de maréohauttés aangehouden de marktkoopman S., uit Amsterdam, op vermoeden van diefstal in het «Hotel-Appels", alwaar onder meer vermist werd een gouden ring met brillanten. De verdachte is naar het huis van bewaring te Brada overgebracht. Op het gisteren te Brussel gehouden internationaal conooura voor harmonies en fanfares, behaalde de Kon. Harmonie «Unie" uit Rozondaal den eere-prijs in de afdseling concours-défi'é en dsn eereten prijs met bizondsren lof in de afdeeliog eigen gekozon nummers. Zij kwam uit in de afdeeliog getal sterkte van 35 tot en met 49 muzikanten, waarin door vele Franeohe en Belgisohe corpsen, dooh sleobts door 2 Hollandsohe, n.l. Rozendaal en Tilburg geblazen werd. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1,elke regel meer 0,20. Melkvoedsel voor Kinderen enZieken Zierikzee, 25 Juli. Esn afdeeliog der Internationale Yereeniging Vrcde-Tentoo:- stelling" ie o a. opgericht alhier, onder het bestuur van de heeren: Ch. W. Yermey», burgemeester, voorzitter; mr. H. Polvliet, advocaat, seoretari»; H. J. vau Nouhuyj, notaris, penningmeester. Wij ontvingen het jaarverslag van de Vereeniging tot verzorging van gebrekkige en mismaakte kinderen in Nederland, staands j onder hoogo besdnrming van Hare Msjesteit de Koningin en Hare Majesteit dc Koningin- Moeder. Deze nuttig" Yereeniging, g?vo?tfgd 1 te Arnhem, telt in Nederland 826 leden en 193 begunstigers. De ontvangst'-n bedroegen f 7255,41 en de uitgaven f 6265 05. zoodat er een batig e3ldo is van f 990,36 Aan giften in geld werd in 1905 ontvangen f 3110,34 Wij ontvingen een gids voor werkgevers en arbeiders tot de kennis vau bet Arbeids contract, van de hand van mr. E. M. Meyers, advokaat en procureur te Amsterdam. Deze gids geeft in een dertiental hoofdstukken een zeer duidelijke omschrijving van de wet, zoodat deze voor een ieder bevattelijk wordt. Wij kunnen hot boekske, waaraan een register is toegevoegd, zeer aanbevelen. Ia de Zaterdag te Colijasplaat gehouden raadsvergadering, waarin zes leden tegen woordig waren, is tot havenmeester benoemd J. Verhaogen te Den Helder met het lot tegen P. Stola. Vastgesteld werd de verordening op de haven- en liggelden. De heer H. J. Laban to Tbolen heeft bedankt voor «ga benoeming tot gemeente secretaris van Poortvliet. Da algemeene vergaderiog van don Alg Ned. Bond van Schoenfabrikanten zal op Zondsg 5 Augustus te Tilburg worden gehouden. Te Westdorps is een 3£ jarig kind in een ketel kokend water gevallen. Na enkele dagen da vreesslgkste pijnen te hebben door staan, is het kind overleden. De brigadier der maréchaussee J. Wes- terbeke te Breakene wordt met 1 Augustus overgeplaatst naar Terneuzen en belast met het commando over de brigade aldaar. Yoor de betrekkingen van de ia den storm van 29 Juni te Breskecs verdronken vissohers is nog bijoongebraohtto Groedo f 122, Cadzand f 89. Zuidzande f 84 en Retranohement f 39. Met de Zuid-Nederl. Tramweg-Maat- eohappij hebben besprekingen plaats gehad en ie een onderzoek in gang om aan de nieuwe lija WillemstadFijnaart—Gastel een zij verbinding over Klnodert met Zevenbergen te geven. De Minister van Oorlog heeft besloten tot een aanzienlijke inkrimping van do ploegen van het blijvend gedeelte der liohting van dit jaar, terwijl ernstig wordt overwogen voor het volgende jaar het big vend gedeelte der liohting 1907 nsgecoeg geheel op te heffen. Brouwershaven. Mot ingang van 15 Angnstus a.s. is benoemd tot conduoteur bij de R. T. M. op de lija Steenbergen Brouwershaven, de heer L Bolkenbaas, thans hulp cocdaoteur albier. Met ingang van 1 Augustas a.s. is aan dc-n kommies le klasse bg 's rijksbelastingen, M. J. C. Lurkus te Brouwershaven, op zgo verzoek, eervol ontslag uit 's rijksdienst ver leend. Goes, 23 Juli. Naar wij vernrmsn wordt door den heer J. Nieuwenbuijze, die eenigen tijd geleden aan de bavenzijde een stuk gemeentegrond in erfpaoht kreeg, een stoom- meelfabriek gesticht. Het gebouw zal 29 meter lang en 12 meter bresd worden. De drijf- kraoht zal met een gasmotor worden voort- gebraoht. Rilland Bath, 23 Juli. Aan het werk op den spoordijk is heden een algeheele werk staking uitgebroken. Alles ia rustig. Gebrek aan drinkwater en ontevredenheid over het loon, dat meu booger wenscht, sobijaen de oorzaken der staking te zijn. Hedenmorgen heeft een groot gedeelte van het werkvolk den arbeid hervat tegen het oude loon. Zij, die bedankt waren, moohten niet op het werk komen en hun werd dcor de politie de verdere toegang ontzegd. De niet-werkers big ven rustig eu gaan langzamerhand met pak eu zak vertrekken of zoeken werk te krijgen bg den aannemer van dan Eersten Bath polder, die ook vandaag of morgen zal beginnen. Da stakers schijnen daar eohter geen gehoor te krjjgen. Het is te voorzien, dat alles langzaam zal verloopen. De maréohauseéas zijn met vier men versterkt. Middelburg, 25 Juli. Hedenmiddag word in het Sohuttershof geopend de tentoonstelling van oud goud- en zilverwerk, welke hier gehonden wurdt Van 25 Juli tot 15 September. De opening gesobieddo met een toespraak van den voorzitter der oommiasie van de tentoonstelling, den heer jhr. mr. W. H. Saouck Hurgrorja. De pro?inciale meeting voor algemeen kiesreoht zal ia Zeeland op Zondsg 19 Au gustas te Middelburg werden gehouden. Als sprekers zullen optreden mevr. RolandHolst eu de heer F. M. Wibant. H M. de Koningin heeft voor de wad. De Rijk te Middelburg, wier man onlangs door de tram is overredsn en gedood, f 60 gesohonken. De firma F. B. den Boer, die in haar mooien winkel op den boek van den Lange- delft en Groote Markt te Middelburg reeds sedert langen tijd een groote keuze van artistieke zaken op verschillend gebied aan bood, heeft thans aan de overzijde, op den bock van den Langen Burg, een kunatzaal geopend, uitsluitend voor de expositie en verkoop van fija aardewerk en porcelcio, gravures, schilderijen en andsro artikelen op kunstgebied. In den nieuwen winkel zeiven, in zeer I stefnmigen tooD, vindt mee een rjjke ver- I eobeidenheid van kunstvol aardewerk uit do bekende ateliers do Ametelbosk De Distel. I Rozenburg, van Brouwer ©n uit Parmerend. Verder is er ook mooi Bretonech aardewerk en praohtig Rozenburgsoh porceloin. Eakelo schilderijen van Soliits, Noys, Ssl- borg en Tholen sieren éóa der wanden, en een met het geheel harmonioerende tafel bevat een groots collectie mooie etseo en gravures. Yoor het enoadreeren der k&toten is de firma speciaal ingerioht. Oader hetgeen ia het magazijc to zion is, vindt men kostbare zaken, maar er zija ook tal van huishoudelijke artikelen, die geen diopsn greep ia do portemonnaie noodig maken en toch aan esn vertrek een artistiek tintje geven. De fi ma Den Boer heeft het voornemen nu en dan in hare kunsttaal een expositie te houden van kunstproducten op verschillend gebied. Westkapello, 24 Juli. De gezegelde ver klaring. behelzende de bekende voorwaarden, zga Maandag door do dijkwerkers geteekend en hedenmorgen zijn zij san het werk gegaan. Do zeven dijkwerkers, die den eersten brief niet mede hebben onderteekend, begaven zich naar den voorzitter van het polderbestuur, met verzoek ook nog aan het werk te mogen gaao. Do werkstaking is dus afgeloopen. Vlissingen. Het stoomeobip «Finland" der Red Star Lino, welk sohip een jaar geleden geruimen tijd san de Nieuwereluia gestrand is geweest, is Zaterdagmiddag bij Walzoorden omhoog gevaren. Sleepbooten vertrokken derwaarts, dooh konden het sobip niet vlot krggan. Wel gelukte dit Zond&gmorgen, waarna het schip de reis voortzette. Hr. Ms. torpedoboot «Krokodil", in aanbouw op de werf der Kon. Maatsohappg «de Schelde", zal Zaterdag 28 dezer te water worden gelaten. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Op Woensdag 15 Augustus zal aan het gebouw van het prov. bestuur vau Zeeland te Middelburg worden aanbeeteed: lo. bet verriohten van baggerwerk op het Neder- landech gedeeltb van het kanaal van Terneuzen en in de buitenhaven te Terneuzen. Ramiog f 5750; 2o. de voorziening dar boorden van het kanaal van Terneuzen. Raming f 1200. Stavenisee. Door het bestuur van het watersohap Stavenissa zgo aacbestsed do werken tot verbetering van den Oosthaven- dijk alhier. Iasohrgvers waren de heeren C. den Braber, C. Dorst en P. Moerland, allen te Stavenisee, respect, voor f 1270, f 1229 en f 1064. Den mineten ineohrgver is het werk gegund. Aan het gebouw vaa het Prov. Bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed: het voortzetten van den nieuwen kanaalarm te Sse-van-Gent en het verruimen van het kanaal van Gent naar Terneuzen, tussohen de Nederlasdsoh-Belgische grens en Driekwart, met bijbehooresde werken. Ramicg f 960 000. Voor dit werk zgo o 8. uit to voeren 1.823 200 M3. grond te graven of te baggeren, 169 500 M3. grond te verwerken, 15000 M2. bezoden en 5 H A. te bezaaien, 15000 M2. kraagstnk, 217 Ms. metselwerk, 7988 M2. glooiing van pnin en Doorniksohen steen, 2400 M2. puinbed verharden, 1250 M2. kliakerbestratiug. 3304 M. ankerpaleu, 16588 per koen palen, 2396 M3. dennenhout, 5950 M3. puin, 56 M3. eikenhout, 308 M3. Amerika&neoh grenenhout. 119 M3. harri- of groenharthout, pl. ra. 150 000 kilo divers ijzer, 240 M3. grint enz. Minste inschrijvers voor dit werk waren: A. Medaets te Sobaerbeke en De Clercq te Ucele voor f 787,000. Wisgekerke, 23 Juli. Ten overstaan van notarissen Roelof en Noordijke werden in het lokaal van den heer Th. Wolse, heden ver pacht de «Gemeene Tienden", als volgt Blok. Ie. Vlietepolder, A. Israël Pz., f 144. 2e. Adr. v. d. Maas Ez., -211. 3e. P. de Kam Cz., - 149. 4e. idem, - 96. 2e. Wissekerkep., ingehouden. 3e. S. v. d. Maas, - 211. 4e. h J. J. Jeronimus, - 150. 5e. a ingehouden. 10e. n P. J. Doeleman, - 110. lie. a Aart A. v. d. Maas, - 20. 3e. Camperlandp., C. J. Verhulst, - 50. 4e. a P. Verburg Dz., - 120. le. Thoornpolder, Adr. ,v. d. Maas, - 85. 2e. n idem, - 63. 4e. a idem, - 58. 3e. Rippolder, Jan de Kam Jacx., - 207. le. Mariapolder, I. Reyohoudt, - 237. 3e. a ingehouden. Jaoobapolder, idem. 24 Juli. Heden werd in het lokaal van den heer Th. Wolse, voor den heer W. J. Vader van 's-Gravenpolder verpaoht, ZEds. r/Koorntienden", als volgt: Blok. 18e en ged. 19e. Wissekerkepolder, Jan de Kam Cz., f 100. Ged. 19e en 20e. Wissekerkepolder, Janus de Looff, - 128. 3e. Geersdijkpolder, D. J. de Kam, - 52. le. Anna-Frisóp., H. J. Leendertse, - 155. 2e. i, idem, - 36. 3e. D. M. de Regt, - 236. le. Jacobapolder, P. v. d. Moere, - 183. 5e. idem, - 149. 9e. a H. J. Leendertse, - 32. 3e. Willempolder, 8. J. de Regt, - 114. Dm heer nocko Hoogetboora opende de ïerg«d?rirg m<t do nudedftdicg, dat de I voorzitter, mr. H. C. Moolenburgb, wegens afwezigheid verhinderd was de vergadering bij te wonen, en hem daarom verzocht had haar te leiden. Hij brengt hulde aan twee bfjtardc leden, die dcor hua aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling ia do Afdeeliog, hetgeen tot een navolgenswaardig voorbeeld voor anderen moge strekken. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer, werd door dezen do mededeeling gedaan, dat van den secretaris der afdeeliog Zeela&d van het Nederlandsoh Paarden stamboek. den heer Steendgk, een schrijven was ir.gekomen, inhoudende, het verzoek, de vraag in de Afdeeliog ter sprake te brengen, of het gewenfoht ie om de hengsten, di 3 in het Z.-Bslgisch Stamboek zijn ingeschreven, en niet ia het NederUadsche Paardenstamboek, ook in dit Stamboek te laten inschrijven. Nadat deze zaek besproken was, werden op voorstel van den heer Mulook Houwer nadere inliohtiugen van den heer Steendgk afgewacht. Door den heer Jb. van der Have werd verslag uitgebraoht van de laatst gehondene hoofdbeetuurs vergadering. Naar aanleiding van dat verslag werden door den secretaris nog eenige mededeelingen gedaan. De voor zitter betuigt den heer Jb. van der Have zijn dank voor het uitvoerig verslag, en deelt voorts msdo, dat in de jongste Zierikzeesohe Paarden loterij twee prijzen getrokken zga, die in de volgende algemeeoe vergadering aan den hoogstbiedende zullen verkocht worden. Naar aanleiding van do agenda voor de volgende hoofdbeatuursvergaderiog werd door den beer J. W. van Oaveren het voorstel van den heer J. Ehmb&as besproken, waarhij bepaald wordt, dat de voorzitter er. secretaris van elke afdeeliog steeds de hoofdbestaors- vergaderiug zullen bijwonen, terwijl daarnaast twee afgevaardigden de afdeJirg op de hoofdbe&tuursvergadericg zullen vertegen woordigen. Hij kan zioh met dat voorstel zeer goed vereenigenmaar zou dan ook weneohen, dat de kosten, vallende op het bijwonen der hoofdbesluursvergaderirg, door don voorzitter en seoretaris der Afdeelicg nit do kas van het boofdbestanr bestreden wordeD. Op voorstel van .den heer J. W. van Oeveren en M. C. MuTock Houwer zullen do entrée-prgzen op een landbouwtentoonstollirg op den eereten dag verschillend zga. De ervaring heeft geleerd, dat de kas er wel bg vaart. Yoorgcsteld zal worden de Zseuwsohe Maatsohappg van Landbouw te doen ver tegenwoordigen op de vergadering der Hollandsohe Maatsohappg van Landbouw, waar de Ongevallenwet behandeld zal worden. Medegedeeld wordt, dat men bij de Kamer leden Heunequin en Fxuytier zga op- of aanmerkingen op het ontwerp tot afsobaffiog der tienden kan inzenden, en dat dr. Bruirsoia in de Afdeeliog over de nfeohaffiog van tienden een spreekbeurt zal vervullen. Hierop werd de vergaderiog gesloten. Landbonw en Yeeteelt. Zierikzee, 25 Jnli. Gieterencamiddsg i vergaderde op Sohuddebeara de Afdeeliog Zierikzee der Maatsohappy tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. RIOIIIIIKII. Bij bevelschrift der arrond.-reohtbank te Middelburg is P. A, oud 13 jaar, zonder beroep, te Honteniese, gedetineerd ter zake van diefstal, buiten vervolging en in vrijheid gesteld, met last tot zijae plaatsing in een krankzinnigengesticht gedurende een protftijd van één jaar. Dit is dezelfde kcaap, die het zija dorps- gecooten zoo lastig mankte. Door den krggaraad te Leeuwarden is de milicien Svan het 9a regt. inf. aldaar, die op Zondag 1 Juli wegens gemoedsbezwaren weigerde aardappelen te schillen, voor dienst weigering veroordeeld tot 1 maand militaire gevangenisstraf. De krijgsraad te Haarlem heeft den dienstweigeraar Kriller veroordeeld tot twee maa&don militaire detentie. Het vonnis is opgezonden naar het Hoog Militair Gereohts- hof ter approbatie. Voor de Rotterdameohe rechtbank heeft Diaedag 1.1. tereohtgsBt&an de 23 jarige Zweed- eohe stoker C. G. J. 8die op 26 Mei 1.1. ia de Cai&ndstraat te Rotterdam den matroos M. Erikson, die versohillende zeelieden lastig viel door te traohton hun geld af te perseis, had aangegrepen en esn daw met het hoofd gegeven, waardoor Erikaon achterover viel en met h&t hoofd zoodanig op een trottoirband terechtkwam, dat hij aan de gevolgen iB be zweken. Verschillends getaigen werden gehoord, waaronder als deskundigen dr. Simon Thomas, dr. Maas go dr. Van Rooy. Als verdediger trad op mr. J. G. Sohürmann. Het Op. Min. eisohte, onder aanneming van verzaohtecde ometandighodeu, 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. K «8KB 1 A W I. Ia do alge.meene Synode der Ned. Herv. Kerk werd behanJeld een voorstel van de clas8ioal8 vergadering van Middelburg, be doelende een wetsaanvullirg in art. 22 alinea 2 van het reglement op het extmsn, zoodat de geheels alinea voortaan zou luiden Alle leden wonen het exameu van 't begia tot 't einde bij, en brengen, ook ia verband met de gebleken geloofsovertuiging, over toe- latiog of afwijzing hunne stem bspaald uit. De commissie voor nieuwe wetsvoorstellen zal rapport hierover uitbrengen. Op het viertal voor predikant bij do Ned. Herv. Gsm. te Middelburg, vaoature SUgöcga, aya geplaatst de heereu dr. A. van der Flier, Purmprend, P. J. Molenaar, Dork-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 1