l.'lttHth"» Ingezonden Mededeelisgen Uit Stad en Provincie. gestation nee rde veldwachters van rijk en ge- ineente voeren haar in een gehuurd boo'j* tegemoet. Toen de politiemannen naderbij waren gekomen en den kanitein sommeerden bij te draaien, verklaarde dezo hen heelemaal niet te begrijpen, bij heeeoh vervolgens de Duitsohe vlag en wist, door versnelling zjjner vaart, nog juist zóó tijdig op het gedeelte van de rivier, dat tot het Duitscbe grondgebied behoort, te komen, dat vervolging niet meer mogelijk was. Men mag intusschen hopen, dat de Daiteohe regeering termen zal kunnen vindon do een maal in beslag genomen boot wederom oit te leveren. Haarlem, 16 Juli. Te Wijk-aan-Duin, in de duinen van Jhr. Boreel, is Zondagmorgen tuseohen drieën en htlfvier, een moordaanslag gepleegd op L. Banning, jachtopziener in partioulieren dienst van Jhr. Boreel. Deze was op surveillanoe in de duinen met D. Veen, rijksveldwachter, en C. Deys, jaohtopziener. Zekere J. Geitenbaoh, die als reeds meer malen was gebeurd, op strooperij uit was, werd door Benniog betrapt. Hg loste een schot en trof B. in de hand. Niettegenstaande diens waarsohnwing om niet weer te sohieten, volgde tooh een tweede sohot, hetwelk B. in de heap trof, zoodat hg neerviel. De dader nam de vlnoht. Veen en Deys, die op de sohoten afkwamen, vonden Benniog liggen, die Geitenbaoh als den dader noemde. Benniog werd eerst per rijtuig naar doctor De Waard vervoerd, en, na voorloopig ver bonden te zijn, naar het Mariagestioht te Haarlem. Er bestaat geen levensgevaar. De dader werd later te IJmuiden door Veen in hechtenis genomen en naar bier overgebraoht, ter besohikkiog van de Justitio. Deze beeft reeds een inetruotie geopend. Amsterdam, 16 Jali. Hedenochtend te half elf had in de Weeterkerk de pleohtige onthulling plaats van den bij Rembrandt's graf geplaatsten gedenksteen, waarbij mr. H. P. G. Qaaok een toespraak hield. Daarin sohetete bij Rembrandt als een hoogstaand realist, waarin hij iets verwants heeft aan Shakespeare. Hg wees er op, hoe het Amsterdam der 17e eenw het hart was van het toenmalig zegevierende, in vrijheid trinmfeerende Holland, en Rembrandt's eohilde- rijen in dien glorietijd getuigenis sfleggen van onze intensieve kraoht. De pleohtigheid werd besloten met het zingen van enkele liederen door het Amster- damsohe a capellekoor, onder leiding vAn den heer Ant. Averkamp. n.l. »Bede voor het Vaderland" van A. Valerius en Psalm 118 van Sweelinck. Ouder de aanwezigen werden opgemerkt de Minister van Bnitenlandeohe Zaken, de heer Van Tienhoven, commiesaria der Koningin, burgemeester Van Leeuwen, Jozef Israels, Mesdagh enz. Jhr. De Ranitz legde aan den voet van den pilaar een lauwerkrans met twee linten waarop Emma en de jaartallen 1606—1906. In de stad hoereoht veel leven en beweging behalve op de drnkke verkeerswegen wordt sleohts sporadisch gevlagd. Heden namiddag trok de historisoh-allego- riache optooht van wege district V (de schilderswijk in de nienwe stad) van het gebouw sVelox op het Museumterrein langs onderscheidene straten naar het Rembrandt- pleio om een bloemenhulde aan het standbeeld te brengen, en een rausachtigen krans van 2^ M. middellijn op een wagen in den stoet medegevoerd aan den vost neer te leggen. Daaraan namen ongeveer 350 personen deel. De algemeene leider was de heer Th. Molkenboer. Terwijl de stoet door de stad trok, had te twee nur het hoofdmoment der Rembrandt- hulde plaats, nl. de inwijdiog van de nienwe Rembrantezaal in het Rjjksmusenm. Op genoemd nur kwamen de Koningin- Moeder, in opdraoht der Koningin vergezeld van Prins Hendrik, aan den westelijken ingang. De hooge bezoekers werden opgewaoht door den Minister van Binnenlandeohe Zaken, den heer Van Tienhoven, den dircotenr van het mn8enm, Jhr. Van Riemsdijk en den architect dr. Coy pers, die hen begeleidden naar de vroegere naohtwaohtsaal. Gedurende dezen gang zong het a oapella- koor van Averkamp drie strophen van het iWilhelmas", daarna de oantate van Soharten. De bargemeester van Amsterdam en de Minister vaa Binnenlandeohe zaken richtten daarna een kort woord tot den Prins en de Koningin-Moeder. De bargemeester zette, na herinnerd te hebben hoe de »Nachtwaoht" io eigendom der gemeente Amsterdam kwam, de beteekenis niteen welke deze pleohtige inwjjdiog der nieuwe zaal voor de hoofdstad heeft, nl. tegemoetkoming aan de bezwaren der des kundigen tegen de plaatsing, waardoor tevens een hulde aan do kunst van Rembrandt werd gebraoht. Minister Rink herinnerde er aan, dat de aanleiding tot de stiohting der nieuwe zaal gelegen was in de gebreken die de onde aan kleefden. Betreurende de afwezigheid van H M. de KoriDgin, verklaarde bij dat de hooge regeering waarde hechtte aan de tegenwoordigheid van den Prins en de Koningin-Moeder, waarvoor allen zeer erkentelijk waren. Daardoor wordt de beteekenis der plechtig heid zeer verhoogd en bewezen dat het koninklijk huis medtloeft met alles wat er omgaat in ons volk. Ia de nieuwe zaal gekomen sprak mr. Van Tienhoven namens de commieBie voor de proefnemingen ter zake der verlichting van »De Nachtwacht". Hij verklaarde dat aan de opdraoht in de rnimste mate was voldaan, waarvoor allen met dankbaarheid bezield waren jegens de Koningin, die de opdraoht daartoe gaf. Spreker verzocht den Prins de gevoelens van vreugde en dank aan Hare Majesteit te willen vertolken en do vorwaohtisg te willen meedeelen, dit de Koningin later den arbeid Harer oommiesie zou willen bezichtigen. Prins Hendrik antwoordde hierop: »Ik heb in opdraoht van de Koningin de betuiging over te brengen van haar oprecht leedwezen dez9 pleohtigheid niet in persoon te kannen leiden. De Koningin zon zoo gaarne baar volk ziju voorgegaan bij de huldiging van den onovertroffen meester onzer scbildercchool. Terecht maakt Nederland den 300-jarigen geboortedag van den Leidsohen meester tot een vaderlandeoh feest. Immers het geldt hier te eeren een kunstuiting, die alleen in Nederland heeft kunnen ontstaan. Haar bezieliog toch werd iogegeven door den voohtigen dampkring onzer vaderlandsohe beemden, die zoo wonderschoon de liobtstralen breekt en doet spelen over het landsohap. Zij koos hare onderwerpen nit de rijke stof, die zij op Nederlandsohen bodem vond en haar soheppingskraoht leidde de kunst in nienwe banen en deed een oorspronke lijke sohildersobool ontstaan. Dan herinnerde Z. K. H. aan de geschiedenis van de totstand koming der nienwe zaal en hg eindigde aldus De ster van Rembrandt staat hoog aan den hemel, zij zal nimmer oodergaanzij heeft nimmer zoo schoon geschitterd als thans. Gelukkig het vaderland, dat groote mannon heeft voortgebraohtgelukkig vaderland dat zgn groote mannen weet te waardeeron. Hierna noodigde mr. Van Tienhoven de hooge bezoekers nit de DNaohtwaoht" onder het lioht, door de commissie gewensoht, in oogenechouw te nemen. Bij de pleohtigheid werden opgemerkt de gezanten van Engeland, Frankrijk, Rusland, België en Daitsohland. Heden avond feestvoorstelling io den Stads schouwburg, verlichting van openbare en andere gebouwen, muziekuitvoeringen en einde lijk vuurwerk op den Amstel. Bloemencorso in het Vondel park. Met het avondfeest van Maandag is de herdenking van Rembrandt's vierhonderdsten geboortedag feitelijk nit-geweest. Want wat vandaag nog wordt gefeest, staat in zeer verwijderd vsrbaud tot een kunstenaars- gelegenheids v oreer ie g. Er werd Dinsdagmiddag om twee uur een bloemenoorso in het Vondelpark gohouden. Te óéo nur begon een stoet van versierde rijtuigen en fietsen zich op te stellen in de Van Eegheostraat. Een menigte van vele duizenden menschen had al vroeger al de paden in het Vondel park, waardoor do stoet zon gaanlangs het Paviljoen, het Melkhuis, den vijrer om en terng naar het Paviljoen, dioht bezet. De politie hield maar moeielijk baan. In den zonnigen namiddag was het eon waarlijk allerfraaiste optooht. Een weelde van rozen, orchideeëa, lelie's, geraniums, narcissen, delphinia's en korenbloemen was over landauers, brikken, Romeinsche zege karren, dogkars eoi. allersierlgkst geeohikt. Daar reed ook mee een twaalftal Noord- Hollandsohe tilbury's, waar de hooggehoede boeren naast hun bekapte vronwen inzaten, de zweepen met bloemen en linten versierd: een Edammer bruiloftsstoet. Dan volgden de bloemversierde rijwielen. De knapanstoetPrins Hendrikgarde, miniatnor- militairen, trapte dapper mee. Dan een groep van mannen en vrouwen nit de DNaoht waoht" en Rembrandt zelf op de fiets. O, Anachronisme I Een niet lange, maar zeer bekoorlijke stoet, die braaf bewonderd en toe- ge juioht werd. Er was nóg een bloemencorso: door do vereeniging »Olymphia", die de hoofdstraten der Diohtersbnnrt verblijdde. Des avonds feestvoorstelling in het Grand Theatre Van Lier en conoerten op verschil lende pleinen. Nog één avond van straat- pret dus en dan heeft het volk van Amsterdam het feest voor zgn gtooten medeburger in een grootsoh verleden wederom voor vjjftig jaren gevierd. Want 't volgend Rembrandfeest, nietwaar, in 1956? Ia den naoht van Zaterdag op Zondag j.l. omstreeks 2 nur, had ter hoogte van de Goodwin Sands eene aanvaring plaats tneachen het stoomeohip i-Koning Willem II" der Stoomvaar t-Maateohappg ^Nederland" Zaterdag te 12 u. 30 m. van Amsterdam vertrokken en het stoomschip »Isle of Caldy", met kopererts geladen, komende van Huelva en voor Amsterdam bestemd. Het treurige govolg was, dat dit stoomeohip ongeveer een half nnr na de aanvaring zonk. Alle opvarenden van de »Isle of Caldy" werden, met uitzondering van twee tot bet maohinekamer-pereoneel behoorenden, gered. Eenige boegplaten van het stoomschip »Koning Willem II" waren beschadigd, wat ten gevolge had. dat de voorpiek vol water liep, overigens deed het voorste waterdichte sohot uitnemend zgn dienst en was het sohip volkomen veilig. Wjjl het in alle oplichten te verkiezen ia, dat de noodige reparatiëi te Amsterdam worden uitgevoerd, besloot de gezagvoerder van het stoomeohip Koning Willem II" naar Amsterdam terug te koeren. Gieterenavond te IJmuiden binnengekomen, meerde het schip hedenmorgen te aoht uren aan de gewone ligplaats aan de Handelskade. Do passagiers werden aan land gebracht en zullen met het thans op aanstaanden Zaterdag vertrekkende se. Koning Willem I" hunne voorgenomen reis kannen vervolgen. Dit stoomeohip zr.l eohter Southampton niet aan doen, doch rcohtetreeks naar Genua vertrekken, vanwaar het Maandag 30 dezer kan vertrekken, zoodat voor de Indieohe passagiers de vertraging sleohts vier dagen zal bedragen. Het stoomschip aKcnivg Willem II" zal gedeeltelijk worden gelost, in het droge dok worden opgenomen om de noodige reparaties te ondergerin, en zal, buitengewone omstandig heden buitengesloten, Zaterdag 28 Juli de reis naar Nederlandsch Oost-Indië aanvangen. 's-Gravonhage17 Juli. Heden werd aan het Departement van Kolonie het vol gende cffioiësle telegram ontvangen »Bij eon lansaanval op het bivak te Watam- poco (Boni), op 15 Juli j 1., »ija gesneuveld drie Earopeescho militairen, en werden ge woed óéo Earopocech en één inlandech militair, ellen beneden den rang van officier. De vijand werd, met aohterlating van 51 dooden ver dreven". Tijdens afwezigheid der bewoners is iobraak gepleegd in het perceel Laan vbd Nieuw-Oost-Iüdië no. 84 alhier, bij mevrouw Wed. C. Alle meubelen en kasten weiden door de inbrekers opengemaakt en gsdeeltoljjk opengebroken. Alles wat van waarde was alsgoud, zilverwerk en edelgesteenten is medegenomen. Mevrouw Wed. C. is tegen inbraak ver zekerd bij de aNederlandsohe Lloyd" te Amsterdam. Rotterdam, 16 Juli. Gisterenavond half twaalf bevond z'ch in de Oude Plantage een minnend paartje, dat op een baokje van de zoele avondlucht genoot, toen eensklaps nit elke van twee tegenover elkaar gelegen lanen een man naderd'. Beide mannen plaatsten zich vlak voor het minnekoozend tweetal en zioh uitgevend voor stille agenten, haalden zij oen notitieboekje voor den dag en vroegen naam, voornaam, beroep, enz. enz. van do beide jongo menschen, die, versohrikt, niet er aan daohten met bedriegers te dosn to hebben, en gedwee op alle vragen antwoordden. Er was proces-verbaal tegen hen opgemaakt, want het was verboden, zeiden de gewaande politie agenten, om 's avonds zoo laat in de Oude Plantige op een bankje te minnekoozen. De nieuwe burgemeester bad dat zoo bepaald. Msar als 'tje wat waard is, zoo gingen de beeren voort, dan wille» we voor dezen keer de zaak w^l blauw blauw laten. Nu, wat graag, was het beeoheid. En daar ging de jonge man aan 't dokken. Veel had hij niet bij zioh: twee kwartjes in zijn portemonnaie en een des met goudon speld. Gelukkig waren de boeren er mee te vree en ze verdwenen. Toon, tot bezinning komend, begreep do jonge man eerst, dat hij missohien met bedriegers "te doen had gehad. De werkeljjke politie werd in den arm genomen en het gevolg was, dat vancaoht om 3 uur ééa der .gewaande politie-agenten al gevat was. Het was de 24-jarige S. W., uit de Luótbofatraat, die naar het burean in de Hofliau gebraoht werd cn voorloopig wel geen minnende paartjes meer zal lastig vallen. Tot niet geringe blijdschap van den jongeling, werd de das met gouden speld Diet lang na bet gebeurde in de Oude Plantage terug gevonden, zoodat de eohade niet van beteekenis is. Dordrecht, 16 Juli. Zaterdag is nabjj deze stad de sleepboot Johanna Cornelia", kapitein C. Bos, in do Noord gezonken, waarbjj de v ear tien jarige dekkneoht V. Ver- sohoor om het leven is gekomen. De sleepboot wilde de zeeatoomboot »Freja", welke naar Rotterdam vertrok, helpen bij het invaren van de Noord. De »Freja" trok de »Johanna Cornelia" omver, welke terstond vol liep en zonk. De kapitein en de machinist klommen in den mast, en werden door de sleepboot »Waoht II" opgepikt en aan den Dordteohen wal gebraoht. Het zeeschip ver volgde later zgn reis. Het lijk van den dekkneoht is nog niet gevonden. De Zaterdag alhier gezonken sleepboot DJohacna Cornelia" ie gelioht eu naar de Voorstraatshaven gebraoht. Het lijk van den bij het ongeluk omgekomen 14-jirigen jongen is nog niet gevonden. De kapitein heeft een belooning van f 10 voor het vinden van het lijk uitgeloofd. Alhier heeft de kapitein van de sleep boot ^Noordster", liggende aan de Merwekade, twee revolverschoten gelost op zijn etokor. Dczs had zgn goed van boord gehaaid en verlangdo van den kapitein eenig geld, dat hem toekwam, volgens zgn zeggen van achter stallig loon. Hierover ontstond twist, wijl de kapitein weigerde het g?ld te geven. T6n slotte werden door dezen nit de kajuifekap twee sohoten gelost, welke gelukkig niet raakten. De stoker verliet jj lings de boot. De politie is in de zaak gemengd. Op de soheepswerf van den heer Visser te Zwjjndrecht heeft de veertienjarige soheepstimmermaoeleerling Bastiaan Kooiman een neervallenden mast in volle zwaarto op zgn rechterarm gekregen. Door den schok viel bij achterover en kwam met het achter hoofd terecht in een op het dek liggend ijzeren anker, wsardoor eene hevige hersenschudding ontstond. De ijlings toegesnelde arts, dr. Stouten beek, moest na eenige oogenblikken den dood van den algemeen beminden knaap constateeren. Breda, 17 Juli. Gisterenmorgen vervoegde zich op het kantoor van den rijksbetaalmeester alhier zekere juffrouw C, nit Terheijden, om het maandelgksoh pensioen van haar man ia ontvangst to nemen. Het geld werd haar voorgetsldééa bankbiljet van 60, ééa van 40, en nog wat klein geld. Hoe 't mogelgk is geweest, valt niet te begrijpen, doch een feit is het, dat, toen de joffVouw 't geld wou opnemen, de beide briefjes spoorloos verdwenen waren. Ze heeft goed gezien, dat ze voor haar neer werden gelegd, maar waar ze gebleven zgn, weet ze niet. De mogeljjkheid schijnt te boetaan, dat een vaa de aanwezige personen, die pensioen kwamen balen, de gelegenheid heeft gehad, zich de beide bankbriefjes toe te eigenen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 15 regels ƒ1,— elke regel meer 0,20. iMelkvoedsel voor Kinderen enZieken. Zierikzee, 18 Jali. Maandagavond waren ingevolge de oproeping in ore blad van Zaterdag tal van ingezetenen ten hoize van den heer Verwer ter vergadering opgekomen. Na de bijeenkomst, dio door den heer Lemsom geleid werd, met een korte toespraak te hebben geopend, werd door den voorzitter in de allereerste plaate de vraag aan de orde gesteld, of men op den 31 sten Augustus, den verjaardag van onze gfësrbiedigde Koningiü, zou feest vieren. Naar aanleiding van die vraag werden betrekkelijk de plannen voor eon eventueele feestviering inlichtingen gevraagd. De voorzitter deelde mede, dat eenige jongelui de zaak op touw hadden gezet, maar dat men nog geen plannen had beraamddoodeenvoudig om de twee volgeude redenen, dat men vooreerst een toekomstig oomité niet wilde binden, en ten tweede, dat een feestviering, zelfs ééa op kleine sohaal nog al geld kost, en dfus afhangt van den fiaantiësleo stenn, dien men ontvangt. Er was een strooming ia de vergadering, die met een feestviering wilde waohten, totdat do bljjdo verwachting, waarin de Koningin en mot haar het goh eel o Nederlandeohe volk leeft, in vervulling is gekomsn. Anderen waren evenwel van oordeel, dat het één het andero niet uitsluit. Overeenkomstig het gebruik in sommige parlementen, waar met zitten en opstaan gestemd wordt, besloot de groote meerderheid met opstaan tot een feestviering op 31 Angustas. Alsna werd aan de orde geBteld het verkiezen van een comité. Op voorstel van den heer P. van der Have werd met acclamatie tot voorzitter benoemd mr. H. Pol vliet, die zioh bereid verklaarde het voorzitterschap te aanvaarden. De heer Van de Yen stelde alsnn voor den Burgemeester met acclamatie tot eere-voorzitter te benoemen. Aldus werd besloten. De Burgemeester behield zioh de aanneming van de benoeming nog voor. Op zijl stenn kan men eohter rekenen. Vervolgens werden nog eenige personen bij acclamatie tot comité leden gekozen. Den beer mr. Polvliet kwam deze wjjze van samenstelling van bet oomité tooh eenigszins bedonkelgk voor. Hij gaf in overweging te stemmen met gesloten briefjes. De vergadering blijkbaar zioh herinnerende, dat in alle wetten, statuten en reglementen, waar van kenze van personen sprake is, do heilzame be paling is opgenomen, dat die bjj gesloten briefjes moet geschieden, was blijkbaar van oordeel, dat elk voorstel tot benoeming van personen bij acolamatis een inbreuk is op de vrjjheid van etemmen. Zij besloot dan ook overeenkomstig het voorstel van mr. H. Polvliet bij de samenstelling van het oomité met gesloten briefjes te stemmen. Gekozen werden alsnn de heeren Hendrikse, Van da Von, Van Os, P. van der Have, jhr. J. F. Sohuurbfqtie Boeije, Davidse en Kijn. Toch werd iu strijd met het zooeven gehul digd beginsel do heer Meyerink bij acclamatie nog tot comité lid benoemd. Gaarna erkennen wjj eohter, dat de heer Mtyerink daarin een onmisbaar element is. De heer Beerends drukt zija leedwezen nit, dat do voorzitter der vergadering, de heer Lomsom, niet in het comité gekozen is, en hoopt, dat bjj zioh dit niet zal aantrekken. De voorzitter betreurt het niet, dat hij niet gekozen is, daar hij wegens zgn mede werking bij »Kunst en Eer", tooh geen deel van het comité kan uitmaken. Hierop werd de vergadering door hem gesloten. Tot lid v&n des gemeenteraad van Cats is gekozen de heer L Baremau met 34 stemmen. De heor P. Znijdweg verkteeg or 11. Voor de nagelaten betrekkingen van de in den storm van 29 Juni verdronken vissohera te Bresken s, is te Oostbnrg f 142 bijeengebrachtte IJzendijke f138, en to Waterlandkerkjij f 42. Programma van het Tweede Zomer- Conoert in Parklnst, te geven door het Harmonie-Gezelschap »Knnst on Eer", Direc teur de hoer 8. Klimmerboom, op Donderdag 19 Juli as, 'savonds 8 uur: 1. Leve de Infanterie. Marcho militaire2V. A. Bouwman. 2. Ouvertare Triomphalo Chr. Bach, 3. The Lionet. Polka voor PiooloF. Brockett. 4 Fantaisie sur Obéron. C M. von Weber 5. Lucile. Ouverture de ConooursA. Rinchardt. 6. Gloire a la St.-Cecile. FantaisieLeon Richel. 7. Sidonia. Valse de Conoert. Ch. de Carmont. 8. Fantaisie Italienne L. Pivet. Naar wij vernemen, maakt de Rijksver zekeringsbank goede zaken in zooverre, dat zij veel meer heeft ontvangen dan geraamd was in verband met de uit te keeren vergoe dingen. Hierdoor heeft zij een reserve kunnen maken, die grooter is dan volgens wiskundige berekening mogo'jjk ie. Gelukkig moet de premieregeling om de vjjf jaren opnieuw worden vastgesteld en most dit duB in 1907 gebanren. Ann de Rijksverzekeringsbank is men daarover druk in da weer, en men heeft verzekerd, dat de nieuwe tarieven aanmerkelijk lager zouden zgn dan de eerst vastgestelde Dit ia een buitenkansje voor hen, die zioh onmiddellijk hebben aangesloten.bij de Bank, een tegenvaller eohter voor de partionliere ondernemingen, die het riaioo der werkgevers op zioh hebben genomen en door lege tarieven aan de Rijksverzekeringsbank concurrentie aandoen. Die concarrentie zal haar door de te verwaohten tariefsverlaging bemoeilijkt worden. Noordgouwe. Door dr. Metz is tot vroedvrouw voor de gemeenten Noordgouwe, Dreisohor, Zonnemaire en Kerkwerve aan gesteld mej. Joh. Hejjboer, van Cats, met Noordgouwe als standplaats. Dreischor, 17 Juli. Bjj de politie is aangifte gedaan, dat in den naoht van 11 op 12 dezer door middel van inklimmicg en binnenbraak in de woning van C. F. alhier is gestolen een som van f 65. Er bleek, dat een som van f 90 onaangeroerd gelaten is. Een onderzoek ie ingesteld; in deze zaak is evenwel nog niets aan het lioht gekomen. Goes Wie het dichtst bjj het vaar is, warmt zioh het best, ia niet altjjd waar. Wie b.v. meecen mooht, dat wij, midden in het kersenlacd, volop en goedkoop kersen zonden eten, zon zioh zeer vergissen. In de eerste plaats gaat het beste produot onze nonzen voorbij, want dat is een belang rijk artikel van txport, en men kan er van verzekerd zijn, dat de Zaid-Bsvelandeche kooplui zeer goed de beste adressen weten voor den afzat. Ook niet goedkoop. Want wat men hier niet verkoopt, kan nog altijd verzonden word an, terwijl men op andore plaatsen ver- koopen moet. Eigenaardig dat de jeugd zorgvuldig do pitten verzamelt om daarmee te spelen, zooals men het elders met knikkers doet. Ze zjja vaak in het bezit van massa's van dat waardelooze goed en zgn even fel op hot verliezen van een nopt, als anderen op een knikker. Middelburg. De heer dr. M. van der Werk, hoofd- oommies ter gemeente-secretarie, dio benoemd is tot secretaris van Zutfen, heeft tegen 1 September eervol ontslag oit oerstgenoemde betrekking aangevraagd. De avond vergadering der Pro?. Staten van Zeeland, op Vrjjdagavond j.l., kon in plaats van ten 8 ure eerst ten half negen geopand worden en toen ontbraken nog 20 van de 42 leden. De Zeeuw, anti-rev. hoofd orgaan in Zeeland, zegt hiervan het volgende Tegenover de vele zorgen en moeiten, door kieevereenigingen en kiezers op zioh genomen om hunne vertegenwoordigers in Staten en Raden gekozen te krijgen, steekt de houding der gekozenen niet zelden ongunstig af. Zoo in do Zeeuweohe Provinciale Staten vergadering van Vrijdagavond, waar nagenoeg de helft der leden ontbraken. Is dat verantwoord Is ééa dag in den zomer en één in het najaar te veel om de opgedragen taak te vervullen? Dat men het dan tooh liever niet op zioh neme, of bedankte als men de onmogelijkheid van behoorlijke pliohts ver vulling inziet". Op de Maandagavond door de dijk werkers te Westkapelle gehouden vergadering ter bespreking van de regeling eu voor waarden, hun door het polderbestuur voor gelegd, bleek dat men algemeen gezrnd was op de geetelde voorwaarden het werk te hervatten, mits de zinsnede over de djjk- werkers, die den leeftjjd van 65 jaar hebben overschreden, daaruit gelioht kon worden. Het bestuur van de vereeniging van dijk werkers ^Eensgezindheid" en den ploegbazen werd opgodrsgen een echrjjven te riohten aan het polderbestuur, waarin de bezwaren tegen die bepaling zallen worden toegelioht en op- htffiog daarvan zal worden gevraagd. Vlissingen. Do kapt. P. C Mejjer, welke van het 3> rog. inf. alhier bjj het 8e rog. te Doesburg is overgeplaatst, heeft wegens ziekte non-activiteit aangevraagd. Het Noorech stoomschip »Theresidal",

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1906 | | pagina 2